Polski lek na COVID-19 już gotowy! Kiedy będzie dostępny dla chorych?

Polski lek na koronawirusa jest już gotowy! Eksperci z firmy Biomed oficjalnie ogłosili zakończenie produkcji pierwszego na świecie preparatu stworzonego z osocza od ozdrowieńców.

polski lek na koronawirusa

23 września 2020 roku zakończył się etap produkcji polskiego leku na koronawirusa. Rezultatem są trzy tysiące ampułek Immunoglobuliny anty-SARS-CoV-2, które po zakończeniu badań jakościowych, zostaną poddane badaniom klinicznym. Testy mają objąć około 400 pacjentów (rekrutacje w firmie Biomed Lublin ciągle trwają). A kiedy polska szczepionka na koronawirusa będzie dostępna?

Polski lek na koronawirusa SARS-2: pierwszy na świecie?

Polski lek na koronawirusa jest pierwszym, skutecznym preparatem na świecie. Został opracowany przez ekspertów z Biomed Lublin. Pochodzi z osocza ozdrowieńców i będzie podawany w formie zastrzyku. Za jakiś czas trafi on do badań klinicznych i zostanie podany około 400 pacjentom. Jeśli lek okaże się sukcesem, w pierwszej kolejności otrzymają go polscy obywatele.

– Jako pierwsi na świecie mamy lek na COVID-19. Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa. Lek zawierający przeciwciała neutralizujące koronawirusa, czyli te, które zabijają wirusa SARS-CoV-2. Ponieważ lek powstał dzięki ofiarności polskich ozdrowieńców, to Polacy będą go otrzymywali jako pierwsi. Również dlatego to Polacy powinni wymyślić dla niego nazwę. Czekamy na propozycje. Czas też, aby polski lek na COVID-19 stał się priorytetem dla wszystkich. Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców zaakceptowały już WHO, FDA i polskie Ministerstwo Zdrowia – poinformował dr Grzegorz Czelej, senator RP i jeden z inicjatorów projektu, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Biomed.

Polski lek na Covid-19 – lekarstwo z osocza ozdrowieńców

Zgodnie z informacją podaną przez ekspertów z Biomedu, polski lek na koronawirusa stworzony jest na bazie osocza ozdrowieńców. Według nich jest on zdecydowanie bardziej efektywny, niż terapia samym osoczem.

– Substancja aktywna otrzymana w Biomed Lublin w porównaniu z osoczem, nawet po dużym rozcieńczeniu, nadal wykazuje działanie neutralizujące wirusa SARSCoV-2. Każda ampułka produktu finalnego będzie zawierała tą samą deklarowaną zawartość przeciwciał neutralizujących – wyjaśnia dyrektor ds. produkcji Biomed Lublin Artur Bielański.

W środę rozpoczęto również proces rozlewu preparatu z lekiem na COVID-19 do ampułek. Jedną z nich pokazał na Instagramie dr Grzegorz Czelej:

 

Kiedy polski lek na koronawirusa będzie dostępny?

Polski lek na koronawirusa trafi teraz do badań klinicznych, które obejmą około 400 pacjentów. Testy mają trwać około czterech miesięcy, a lek najprawdopodobniej będzie dostępny już na początku 2021 roku.

kalkulator_bg

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora