Otwarcie siłowni już od 1 lutego 2021 roku? Branża dołącza do akcji #otwieraMy

Branża fitness mówi dość i dołącza do akcji #otwieraMy! Otwarcie siłowni 2021 wiąże się jednak ze sporymi konsekwencjami.  Przedstawiciele PFF są natomiast mocno zdeterminowani!

otwarcie siłowni 2021

Kiedy otwarcie siłowni? Branża fitness dołącza do akcji #otwieraMy, zrzeszającej przedsiębiorców dotkniętych koronakryzysem, którzy wbrew zakazom rządu otworzą swoje lokale i zaczną ponownie przyjmować klientów. Gastronomia, hotele i siłownie są na skraju bankructwa. Wiele osób musiało również zamknąć swoje biznesy i przeprowadzić zbiorowe zwolnienia. Jak długo potrwają jeszcze obecne restrykcje? Tego nie wiadomo.

Otwarcie siłowni 1 lutego 2021 roku?

Polska Federacja Fitness zapowiada otwarcie siłowni 1 lutego 2021 roku. Przedstawiciele branży dołączyli do akcji #otwieraMy i wraz ze zdeterminowanymi przedsiębiorcami planują wznowienie działalności mimo obowiązujących restrykcji.

– My ruszamy 1 lutego i tutaj, jeśli mamy rozmawiać z drugą stroną, to głównie o aspektach sanitarnych, bo już się tego nie zatrzyma, bo przedsiębiorca nie ma wyboru – wyjaśnia w rozmowie z Tvn24.pl Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness.

Zobacz też -> Bunt przedsiębiorców z Podhala: góralskie veto 

Veto siłowni przedsiębiorcy argumentują wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, który uznał, że lockdown jest niezgodny z Konstytucją i jednocześnie zlikwidował karę w wysokości 10 tys. zł nałożoną na fryzjera przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Otwarcie siłowni 2021: tylko w reżimie sanitarnym

Branża fitness wyjaśnia, że otwarcie siłowni odbędzie się tylko i wyłącznie w ścisłym reżimie sanitarnym. To znaczy, że w klubie będzie mogła przebywać jedynie ograniczona liczba osób i każdej z nich zostanie zmierzona temperatura przed wejściem do obiektu. Ponadto, zostaną wprowadzone limity i odstępy między szafkami w szatni oraz obowiązkowe przerwy na dezynfekcję i wietrzenie sal.

Zobacz: Pozew zbiorowy za lockdown

Otwarcie siłowni 1 lutego: jakie będą konsekwencje?

Otwarcie siłowni 1 lutego wywoła spore zamieszanie.

– Jeżeli, mimo obostrzeń, branża fitness otworzy się od 1 lutego, to będzie wyłączona z pomocy z Tarczy Branżowej i Tarczy Finansowej PFR 2.0 – poinformowała w rozmowie z Tvn24.pl Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Semeniuk twierdzi również, że na ten moment nie została podjęta żadna decyzja o zniesieniu obostrzeń.

– Prosiłam przedsiębiorców, aby jeszcze raz solidarnie podeszli do tego tematu i pozwolili nam w ciągu kilku tygodni podejmować decyzje. Nie wiemy, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna w Polsce w lutym i w marcu – powiedziała.


Szukasz pracy w Gdyni? Aplikuj na nasze oferty -> Praca Gdynia 

Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora