Reklama

Minister zapowiedział 300 tys. nowych miejsc pracy dla Polaków!

Polityka energetyczna Polski miała w 2020 roku w planach odbudować gospodarkę i przetransformować system energetyczny i transportowy w naszym kraju. Minister klimatu Michał Kurtyka zapowiedział aż 300 tysięcy nowych i wysokopłatnych miejsc pracy!

Drogowskaz z napisem "job"
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_126677488_znak-uliczny-wskazuj%C4%85cy-drog%C4%99-do-pracy.html

[News archiwalny]

Polityka energetyczna zapowiada ogromne zmiany! W przeciągu najbliższych dwudziestu lat Polskę czeka transformacja energetyczna, która wygeneruje około 300 tysięcy nowych miejsc pracy. Ponadto na wsparcie transformacji w regionach górniczych ma trafić około 60 milionów złotych.  – Konkretne strategie sprawiedliwej transformacji w regionach powinny być gotowe na koniec tego roku, by w początkach przyszłego roku zostały zasilone wiarygodnymi projektami – powiedział Minister Klimatu Michał Kurtyka na jednej z debat Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Tyle nowych miejsc pracy brzmi bardzo optymistycznie. Przyjęty okres czasu sprawia, ze warto rozważyć rozbudowę własnych kwalifikacji w kierunku właśnie branży energetycznej.

Polityka energetyczna Polski

– Po raz pierwszy dostępne będą tak znaczące środki na transformację – 60 miliardów złotych, dla których pięć polskich regionów węglowych musi znaleźć dobre, mądre, atrakcyjnie ekonomiczne projekty (…). Konkretne strategie sprawiedliwej transformacji w regionach powinny być gotowe na koniec tego roku, by w początkach przyszłego roku zostały zasilone wiarygodnymi projektami – poinformował Minister Klimatu Michał Kurtyka, podczas jednej z debat Forum Ergonomicznego w Karpaczu. – W tym sensie polityka energetyczna pełni również rolę koła zamachowego po COVID-19, która będzie odbudowywała polską gospodarkę oraz transformowała nasz system energetyczny i transportowy – dodał.

Polityka energetyczna Polski do 2030

Minister klimatu wspomniał, że jego resort zakończył właśnie etap konsultacji projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Wśród wielu założeń, znajduje się również zmniejszenie udziału węgla w produkcji prądu z obecnych około 80 proc. do maksymalnie 56 proc. w 2030 roku, a także uruchomienie trzy lata później pierwszej w bloku elektrowni jądrowej.

– W stosunku do wcześniejszych założeń projekt wzbogaciły m.in. doświadczenia z epidemii COVID-19, plany wynikające z dynamicznego rozwoju technologii oraz możliwości, jakie daje unijny plan odbudowy, przewidujący duże środki również na zadania związane z transformacją klimatyczną – informuje Minister Michał Kurtyka.

Polityka energetyczna Polski do 2050

– Szacujemy, że już w 2030 roku jedna na trzy megawatogodziny w polskim systemie elektroenergetycznym będzie zieloną energią ze źródeł odnawialnych – oświadcza Minister.

Polityka energetyczna na najbliższe 20 lat ma przejść ogromną transformację. Zdaniem Kurtyki, jest to ogromna szansa na poprawę jakości powietrza i termodernizację w Polsce.

Z pewnością transformacja pomoże nie tylko poprawić sytuację polskiej energetyki, lecz także odbudować rynek pracy po pandemii.

Szukasz ciekawych ofert pracy? Znajdź je na stronie Gowork.pl!

Oceń artykuł
5/5 (2)