Allegro szuka pracowników! Zatrudnienie w firmie zwiększy się prawie o połowę

Allegro szuka pracowników! Zatrudnienie w firmie w 2021 roku ma zwiększyć się o 40 procent. To znaczy, że pracę w Allegro znajdzie aż 950 specjalistów.

allegro szuka pracowników
Źródło: Allegro.pl (na zdjęciu Prezes Allegro Francois Nuyts).

Allegro zmienia siedzibę w Poznaniu i poszukuje kilkuset nowych pracowników! Firma zatrudnia łącznie około 2500 osób w miastach takich jak Warszawa, Toruń, Kraków i Wrocław. Połowa z nich to wysokiej rangi specjaliści z obszaru technologii. W tym roku Allegro chce zwiększyć zatrudnienie o nawet 40 procent. Czy dzięki temu zmniejszy się bezrobocie w Polsce spowodowane koronakryzysem?

Allegro szuka pracowników: zmiana siedziby

Allegro zmienia siedzibę z biurowca Pixel na kompleks Nowy Rynek przy ulicy Matyi i Wierzbięcice w Poznaniu. Jak informuje biuro prasowe firmy, spółka zajmie tam dziesięć pięter najnowszego budynku, czyli 24,6 tys. mkw.

Zobacz też -> Allegro praca: opinie

– Biuro w Poznaniu jest największym oddziałem Allegro i siedzibą główną od samego początku istnienia firmy. Na co dzień w stolicy Wielkopolski pracują zespoły IT, korporacyjne, obsługa klienta oraz duża część zespołu komercyjnego – w sumie ponad 1300 osób. Przeprowadzka do nowego biura w Poznaniu będzie największym jak dotąd przedsięwzięciem logistycznym w historii biur firmy – informuje biuro prasowe Allegro.

Zmiana siedziby Allegro ma nastąpić w połowie 2021 roku. Ponadto przestrzeń w Nowym Rynku z początkowych 24,6 tys. mkw. zostanie powiększona do nawet 30 tys. mkw. Przez cały bieżący rok pracownicy Allegro w Poznaniu mają pracować w dwóch lokalizacjach, czyli w dotychczasowym budynku Pixel – 1300 osób oraz w nowym, gdzie biurka zajmie aż 2700 osób. Dlatego Allegro szuka pracowników!

Allegro szuka pracowników: zwiększy zatrudnienie aż o 40 proc.

W ubiegłym roku Allegro zatrudniło aż 700 osób, a na obecny rok planowany jest wzrost zatrudnienia o 40 procent. W samym Poznaniu pracę znajdzie nawet 330 osób! Na tę chwilę wiadomo, że Allegro szuka aż 950 nowych specjalistów z całej Polski.

– Zwiększamy zatrudnienie. Mamy w tej chwili ponad 2,5 tys. pracowników. Od początku 2020 roku zatrudniliśmy już 470 osób, a do końca grudnia dołączy do nas kolejnych 200 nowych pracowników. W 2021 roku także planujemy zwiększanie zatrudnienia, bo nadal mamy więcej pomysłów niż możemy zrealizować – poinformował w listopadzie ubiegłego roku prezes Allegro Francois Nuyts.

Ogromne zmiany w firmie dotyczą nie tylko lokalizacji, ale również uruchomienie nowej wersji Allegro dla firm (Allegro Biznes), która ma ruszyć w lutym br. Firma planuje również zamówienie 3 tysięcy automatów, dzięki którym łatwiej odbierzemy zamówione paczki z serwisu.


Szukasz pracy w Poznaniu? Aplikuj na nasze oferty -> Praca Poznań

Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora