POLANDWORKFORCE SP. Z O.O. S.K.A.

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady POLANDWORKFORCE SP. Z O.O. S.K.A.

Miniaturka
Dział Rekrutacji
POLANDWORKFORCE SP. Z O.O. S.K.A.

POLANDWORKFORCE SP. Z O.O. S.K.A.

Jesteśmy nowoczesną agencją pracy tymczasowej działającą od 2005 roku na rynku pracy tymczasowej, wpisaną do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 8845. Od lat zajmujemy się rekrutowaniem i zatrudnianiem polskich pracowników z branży budowlanej i konstrukcyjnej, przemysłowej oraz hotelarsko -gastronomicznej dla pracodawców pochodzących z krajów Unii Europejskiej.

Jak wygląda proces rekrutacji w Państwa firmie i ilu jest etapowy?

W POLAND WORKFORCE wypracowaliśmy własny, 5-etapowy proces rekrutacji. Każdy etap jest kluczowy, ponieważ dzięki niemu możemy wytypować osoby najlepiej spełniające wymagania danej oferty pracy, co sprawia, że pracownicy podejmujący pracę są właściwymi osobami na właściwym miejscu. Poniżej prezentujemy, jak wygląda każdy z nich.

KROK 1. Wyszukujemy najlepszy profil kandydata

Spośród nadesłanych aplikacji wybieramy te, które w największym stopniu spełniają wymagania danej oferty pracy. Najbardziej wartościowe CV dla naszego rekrutera to takie, które zawiera jak najwięcej informacji na temat umiejętności kandydata oraz zdobytego przez niego doświadczenia. W POLAND WORKFORCE nie wymagamy wysyłania listów motywacyjnych.Nie tylko osoby, które zgłosiły swoją aplikację na konkretną ofertę pracy uczestniczą w procesie rekrutacyjnym. Pod uwagę bierzemy również kandydatów z naszej bazy danych, czyli tych, którzy wcześniej zostawili nam swoje CV, określając interesujące ich zawody. Zostawiając nam swoje dane kandydat zwiększa swoje szanse na zatrudnienie.

KROK 2. Przeprowadzamy rozmowę telefoniczną z wybranymi osobami

Nasz pracownik Działu Rekrutacji telefonuje do wybranych kandydatów i zadaje pytania dotyczące doświadczenia oraz informacji zawartych w CV, pyta też o dyspozycyjność. Jeśli rozmowa przebiegnie bez zarzutu, zapraszamy na spotkanie do naszego biura.

KROK 3. Spotkanie w biurze

To kluczowy etap w naszej rekrutacji. Podczas takiego spotkania rozmawiamy o oczekiwaniach kandydata dotyczących pracy, przedstawiamy dostępne oferty wraz z warunkami zatrudnienia, pytamy o doświadczenie oraz weryfikujemy znajomość języków obcych, jeśli dana oferta pracy tego wymaga.Na takie spotkanie warto się przygotować i najlepiej zabrać ze sobą następujące dokumenty: CV, certyfikaty, zaświadczenia o ukończeniu kursów, dyplomy, świadectwa pracy, dokument poświadczający odprowadzanie do ZUS składek zdrowotnych w ciągu ostatnich 30 dni*

KROK 4. Sprawdzamy umiejętności w praktyce

Dla najlepszych kandydatów organizujemy bezpłatne testy praktyczne pozwalające na zweryfikowanie ich umiejętności. W wielu przypadkach odbywają się one przy współudziale naszego klienta, co daje pewność zarówno osobom ubiegającym się o pracę jak i nam, że wybrany kandydat będzie właściwą osobą na właściwym stanowisku. 

KROK 5. Zatrudniamy wyłonionego z poprzednich etapów najlepszego kandydata

Jeśli powyższe etapy będą pomyślne, to zapraszamy na podpisanie umowy. Nasz pracownik jeszcze raz przypomni zasady zatrudnienia, poprosi o wypełnienie kwestionariusza, wyśle na badania lekarskie. By podpisać umowę kandydat musi mieć przy sobie dowód osobisty, adres Urzędu Skarbowego i ZUS, numer konta bankowego oraz w przypadku oferty pracy w UE - dokument poświadczający podleganie pod polskie ustawodawstwo w ciągu ostatnich 30 dni*.* Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pracownik, który ma być oddelegowany do pracy w krajach UE musi przez co najmniej 30 dni poprzedzających oddelegowanie podlegać pod polskie ustawodawstwo. Dokumentem poświadczającym ten fakt może być: poświadczenie zarejestrowania w PUP jako osoba bezrobotna/ umowa o pracę/ umowa zlecenie/ ubezpieczenie w KRUS/ dokument potwierdzający podleganie pod ubezpieczenie członka rodziny/ dokument poświadczający prowadzenie własnej działalności gospodarczej/ legitymacja emeryta lub rencisty/ dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w ZUS.

Czy w Państwa firmie znajdą swoje miejsce osoby młode, prosto po studiach?

Tak. W POLAND WORKFORCE proponujemy studentom pracę tymczasową za granicą i  w Polsce. Za granicą studenci najczęściej znajdują zatrudnienie w branży hotelarsko-gastronomicznej, natomiast w Polsce dominują oferty na stanowiska obsługi klienta lub pracownika biurowego.

Czy w ramach współpracy z Państwa firmą możliwa jest praca zdalna?

Właściwie to wszyscy nasi pracownicy tymczasowi wykonują pracę zdalną, bowiem pracują u naszych klientów w całej Unii Europejskiej. Więc z pewnością jest to możliwe.

Czy firma bierzę udział w targach pracy- jakieś dni otwarte czy też oferty praktyk są przewidziane?

Tak, uczestniczymy w targach pracy - coraz częściej w wirtualnych targach pracy niż w tradycyjnych, bowiem, obserwujemy, że kandydaci wolą spotykać się z potencjalnym pracodawcą za pośrednictwem internetu, co zresztą jest bardzo wygodne dla obu stron. Nie organizujemy eventów takich jak "dni otwarte", bowiem wychodzimy z założenia, że nasza firma drzwi ma otwarte przez cały rok i każdy, kto ma chęć zobaczyć, jak pracujemy jest mile widziany.

Jacy pracownicy są najczęściej przez Państwa poszukiwani?

POLAND WORKFORCE działa w branży przemysłowej, budowlano-konstrukcyjnej i hotelarsko-gastronomicznej, więc najczęściej poszukujemy kandydatów w następujących zawodach: stolarzy, stolarzy aluminium, frezerów, operatorów giętarek i innych maszyn CNC, malarzy, tynkarzy, hydraulików, spawaczy, kelnerek, pokojówek, personelu sprzątającego, ogrodników i wiele innych. Zapraszamy na stronę www.polandworkforce.com, gdzie można na bieżąco sprawdzać aktualne oferty pracy.

Jaki powinien być ten idealny pracownik ubiegający się o pracę w Państwa firmie? Na co jest szczególnie zwracana uwaga przy zatrudnianiu pracowników?

Trudno podać jedną definicję, ponieważ klienci zwracający się do nas z zapytaniem o pracowników mają bardzo różne potrzeby i wszystko tak naprawdę zależy od tego, kogo szukają, na jakie stanowisko, z jakimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Przez nas na pewno najbardziej cenieni są pracownicy, którzy mają motywację i chęć do pracy, są elastyczni, z inicjatywą. Czasami te cechy potrafią zrekompensować ewentualne braki w umiejętnościach. Mile widziane są również osoby znające języki obce, choć to nie jest warunek konieczny.

Posiadają Państwo jakąś strategię marketingową?

O kilku lat wkładamy wiele wysiłku w to, aby POLAND WORKFORCE było rozpoznawaną agencją pracy tymczasowej w internecie i to obecnie jest nasz główny kanał promocji. Z doświadczeń i obserwacji widzimy, że 99% kandydatów poszukuje teraz pracy za pośrednictwem tego medium. Dlatego nie może nas tam zabraknąć, choć nie rezygnujemy z tradycyjnych spotkań z kandydatami w "terenie", choć przyznajemy, że jest ich mniej niż wcześniej.

Co jest przewidziane na najbliższy czas? Czy planują Państwo poszerzenie oferty?

Nieustannie się rozwijamy, starając się doskonalić oferowane przez nas usługi. Naszym celem niezmiennie od 9 lat, jest oferowanie bezpiecznej, w pełni legalnej pracy tymczasowej zarówno w Polsce jak i za granicą. W naszych planach jest także dalsze poszerzanie zakresu usług. 

Jakie są wartości Państwa firmy? Czy angażują się Państwo w działania prospołeczne?

Naszą największą wartością jest Pracownik zadowolony z pracy, powracający do nas na następny wyjazd. To dla nas największa nagroda. Chcemy świadczyć najwyższej jakości rzetelne usługi, tak, aby każda ze stron tej trójstronnej relacji jaką jest praca tymczasowa (zarówno klient, pracownik, jak i agencja pracy) były zadowolone. Angażujemy się również w działania prospołeczne. Preferujemy pomoc małym stowarzyszeniom i fundacjom, często też pomagamy rodzinom naszych pracowników, które borykają się np. z ciężką chorobą.

Na czym polega specyfika pracy i jej najważniejsze elementy?

Przede wszystkim zmienność otoczenia, w jakim funkcjonujemy. Również wielokulturowość i wielojęzyczność, świadczenie usług na kilku rynkach w skomplikowanej rzeczywistości prawnej, gospodarczej i biznesowej każdego z państw, do których wysyłamy pracowników. POLAND WORKFORCE jest takim miejscem, gdzie wszystkie te informacje gromadzimy, przetwarzamy i przekładamy na sprawdzone usługi, tak aby nasi pracownicy w pełni bezpiecznie mogli podejmować pracę w UE.

Czy posiadają Państwo pozapłacowy system motywacyjny?

Wynagrodzenie naszych pracowników oraz jego składniki jest uzależnione od wielu czynników - od stawek, jakie obowiązują w danym kraju i w danej branży, od układów zbiorowych, od rynkowych wynagrodzeń dla pracowników pracujących na takim samym lub podobnym stanowisku. Taka jest specyfika pracy tymczasowej. POLAND WORKFORCE zawsze przestrzegało zasady równego traktowania, aby zatrudnieni za granicą Polacy nie zarabiali mniej niż ich zagraniczni koledzy. Dlatego wynagrodzenia różnią się w zależności od oferty pracy. Pracownicy POLAND WORKFORCE zawsze dostawali wynagrodzenie dużo powyżej minimalnego wynagrodzenia krajowego obowiązującego w danym kraju.Stosujemy również gratyfikacje poza podstawowym wynagrodzeniem takie jak np. premie uznaniowe. Co roku organizujemy również imprezę dla pracowników, na której przyznajemy nagrodę dla najlepszego pracownika POLAND WORKFORCE.

Czy firma organizuje imprezy integracyjne dla pracowników?

Tak, jak wspomniano powyżej. Co roku w grudniu organizujemy imprezę dla pracowników POLAND WORKFORCE. Jest to impreza integracyjna, na którą zapraszani są pracownicy z osobami towarzyszącymi. W ten sposób możemy podziękować naszym pracownikom, za pracę, jaką wykonują na rzecz naszych klientów. 

Największy sukces Państwa firmy? Co wyróżnia Państwa na rynku?

Przede wszystkim fakt, że przy tak dużej liczbie agencji pracy tymczasowej nasza firma, POLAND WORKFORCE, działa na rynku już od 9 lat, jest sukcesem. Działamy nadal, choć zmienia się otoczenie, przepisy prawne, sytuacja gospodarcza. Jest to dowód na to, że firma jest elastyczna i potrafi z powodzeniem dostosować się do zmieniającego się otoczenia. Naszym sukcesem jest również fakt, że od początku działalności współpracowało z nami (i w większości przypadków współpracuje nadal) ponad 5000 pracowników i 400 klientów. Przez ten czas udaje nam się wchodzić na nowe rynki, zdobywać certyfikaty poświadczające wysoką jakość naszej działalności.
POLANDWORKFORCE SP. Z O.O. S.K.A.