Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Technik laboratorium 2019-01-21 19:58 przez Roman

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja to czysty bareizm. Pani z HR prowadząca rekrutację przeszła samą siebie - pytania prawdopodobnie wygooglowane w internecie, a na koniec się okazało, że nawet nie miała pojęcia, co się robi w dziale, do którego jej rozmówca kandyduje. Kierownik działu pyta o szczegóły z doświadczenia, umiejętności, a potem się tylko okazuje, że ma to tak naprawdę gdzieś, bo chciał poznać tok rozumowania na bazie faktów z czyjegoś życia, które i tak ma gdzieś (dało się to zrobić inaczej - wystarczyłoby choćby przedstawić to w formie zadań z przykładami z... własnej firmy? Chociażby ogólnikowymi?). Ogólnie jak ktoś ma swoje zainteresowania, to na pracę twórczą nie ma co liczyć - mimo iż kandydata maglują tak, jakby wymagali od niego kreatywności. Najbardziej irytujące było jednak przerywanie w połowie zdania praktycznie każdej wypowiedzi (tak, przez obie osoby) Komisja była tak naprawdę 3-osobowa, ale ta trzecia osoba statystowała.

Pytania

Dlaczego zdecydował się pan aplikować do naszej firmy, jakie były pana wcześniejsze doświadczenia zawodowe, a później dziwne badania zachowań i reakcji na bazie własnych doświadczeń (co pan robił na danym stanowisku i dlaczego właśnie tak pan robił).

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Technolog 2018-04-19 13:40 przez Andrew

Przebieg rekrutacji

Kulturalna rozmowa na poziomie, kilka testów praktycznych,później pytania i motywacja pracownika

Pytania

Pytania standardowe, dlaczego my,sukcesy i porażki zawodowe, opis kariery zawodowej, obowiązki w poprzedniej pracy itd.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

niewazne 2018-01-02 18:22 przez tolek

Przebieg rekrutacji

Jedna wielka masakra.

Pytania

śmieszne jak ze szkoły

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Konstruktor 2017-03-28 22:02 przez Maniek

Przebieg rekrutacji

Nie doszło do rekrutacji, czekałem bardzo długo na odzew, kilka razy dzwonili że już termin będzie ustalony i tak minęły prawie 3 miesiące

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Pracownik Produkcji 2016-09-01 17:13 przez Ptyś

Przebieg rekrutacji

Zatrudniała się przez agencję trenkwalder rozmowę kwalifikacyjną miałam z Panią Moniką, bardzo miła Pani. Wytłumaczyła mi co i jak po czym miałam przejść "egzaminy" (pokazać jak poradzę sobie z przygotowanym zadaniem). Po wykonania zadania powiedziała że zostanę przyjęta wytłumaczyła kiedy się zgłosić po umowe, kiedy na badania itd o nic nie musiałam się pytać bo wszystko co chciałam wiedzieć Pani Monika już na samym początku mi to przedstawiła. Gdy przenieśli mnie na firmę nie dość że dowiedziałam się od brygadzistki ostatniego dnia ktorego miałam odebrać kwestionariusz, musiałam szybko po pracy po to biec to jeszcze wchodząc tam padło pytabie "co pani chce" były bardzo oschłe, nie potrafiły odpowiedzieć "dzień dobry" "dowidzenia" nie wytłumaczyły nic... Na kolejny dzień donoszą cv musiałam się o wszystko wypytywać bo same nie wpadły na to by cos mi powiedzieć. Podpisując dokumenty pani miała wyraz twarzy jakby była tam za kare i chciałaby mi powiedzieć że mam sobie iść... Przez ich lenistwo i niechęć do rozmowy z pracownikami musiałam dużo biegać i załatwiać te sprawy podczas przerwy bądź szybko przed odjazdem autobusu.

Pytania

Były 3 zadania, Pani dała dokumentacje do zapozbabia po czym włączyła filmik jak wykonać poszczególne zadanie. Po obejrzeniu włączyła stoper i odliczała czas w jakim wykonam to zadanie

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

PHOENIX CONTACT Wielkopolska