Miniaturka
Agnieszka Mazurowska
Peklimar

Jak wygląda  proces rekrutacji w firmie Peklimar, ilu etapowy jest i jak wiele czasu poświęcacie Państwo na przyjmowanie nowych osób?

Proces rekrutacji składa się z kilku etapów. Pierwszy polega na opublikowaniu ogłoszeń: najczęściej na stronach internetowych,  tablicach ogłoszeniowych w firmie lub w lokalnych portalach. Potem zbieramy dokumenty, wybieramy osoby, które nas najbardziej interesują, a następnie zapraszamy je na pierwszą rozmowę rekrutacyjną. Po niej wybieramy osoby, które nas najbardziej zainteresowały. Wtedy też przeprowadzamy drugą rozmowę kwalifikacyjną. To jak ona wygląda jest przede wszystkim zależne od tego, na jakie stanowisko rekrutujemy. Jeżeli jest to poszukiwanie pracownika na posadę kierowniczą lub menadżerską to zadajemy kandydatowi zadanie do wykonania. Po drugim etapie dokonujemy ostatecznego wyboru. Jeśli rekrutacja odbywa się na stanowisko produkcyjne to wystarczy nam pierwsza rozmowa, a po niej już wiemy, kogo będziemy konkretnie potrzebować.

Czy firma zatrudnia studentów? W jakich działach? 

Tak, zatrudniamy studentów. Nie przewidujemy jednak dla nich zatrudnienia w konkretnych działach. Z reguły wygląda to tak, że młoda osoba zainteresowana pracą w firmie Peklimar zostawia CV, a my wybieramy kandydatów spośród spływających do nas dokumentów.

Uczestniczycie Państwo w targach pracy, organizujecie praktyki, dni otwarte?

W targach pracy obecnie trochę mniej, kiedyś braliśmy udział w tego typu eventach na terenie Płocka. Chętnie natomiast przyjmujemy na praktyki zarówno studentów jak i uczniów szkół ekonomicznych. Są to praktyki miesięczne, dwumiesięczne. Ponadto przyjmujemy osoby w celu przygotowania zawodowego.

Czy firma stosuje outsourcing, czyli korzystanie z zewnętrznych zasobów kadrowych, w przypadku np. informatyków?

Stosujemy outsourcing, ale nie informatyczny. Zatrudniamy w ten sposób pracowników do sklepów, które są daleko od nas. Mamy 10-15 osób zatrudnionych w sklepach w Warszawie przez firmę, która świadczy tego typu usługi.

Czy praca zdalna wchodzi w grę np. w nagłych wypadkach lub podczas delegacji?

Tak, nie ma z tym problemu. Wszyscy nasi menadżerowie i kierownicy posiadają laptopy oraz komórki firmowe, umożliwiające w każdej chwili połączenie się poprzez łącze internetowe.

Czy firma organizuje imprezy integracyjne dla pracowników?

Organizujemy imprezy integracyjne, które z reguły są finansowane ze środków specjalnych.

Jak one wyglądają (ogniska, spływy kajakowe, bankiety)? 

Raz do roku organizujemy piknik rodzinny, na który może przyjść każdy pracownik ze swoją rodziną. Na nim przygotowujemy atrakcje typowo dla dzieci, jest grill, lody, słodycze. Dodatkowo, raz do roku odbywają się spływy kajakowe, wycieczki dla pracowników czy bankiety.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Październiku 2022r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. pracuj.pl 4 233 060
  2. GoWork.pl 3 490 290
  3. olx.pl 3 219 750
  4. jooble.org 2 432 754
  5. indeed.com 2 324 052
Peklimar