GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Opinie o GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Sebastian

@Minerrr, możesz nam udzielić informacji z jakimi pytaniami spotkałeś się podczas rozmowy o pracę w firmie GlobalLogic w Krakowie? Dodaj także, na jakie stanowisko aplikowałeś oraz jakie warunki umowy podczas rozmowy Ci przedstawiono. Zachęcam Cię do dłuższej wypowiedzi na forum, twój bardziej opisowy komentarz będzie dla nas niezwykle cenny.

@Sebastian

Sebastian, a nie lepiej samemu wysłać CV, pójść na rozmowę kwalifikacyjną i usłyszeć pytania? Przecież rekrutacja to nie małżeństwo, do niczego nie zobowiązuje. ;) I nie bój się, wypuścimy Cię jak przyjdziesz, siłą nie zatrzymujemy ludzi. Co do pytań to od razu Ci powiem, że nie ma standardu, szablonu. Z HR rozmowy zazwyczaj przebiegają podobnie, jeśli byłeś na kilku to rozmowach to już wiesz. Techniczne rozmowy prowadzą developerzy z danego projektu i nie ma szablonu, każdy pyta o to co jest istotne z punktu widzenia projektu i zespołu. Jeśli pójdziesz na dwie rozmowy do dwóch różnych projektów to gwarantuję Ci że będą one zupełnie inne. Stawki w zależności od stanowiska, doświadczenia, branży i lokalizacji znajdziesz w "Zarobkach" na pracuj.pl i raportach wynagrodzeń Hays, MichaelPage, etc.

Rob

Od jakiegoś czasu szukam swojej pierwszej pracy w IT, tak więc czytam o firmach, do których aplikuję i na forach i na gowork. Zauważyłem jedną prawidłowość- o większości firm są prawie same beznadziejne opinie opisujące barwne przypadki. Nie jest czasem tak, że tego typu miejsca stały się miejscem gdzie sfrustrowany człowiek wylewa swoje żale? Ile takich sytuacji ma miejsce? Ile razy zdarza się popełnić komuś błąd? Sam już nie wiem jak traktować te wszystkie opinie i gdzie szukać RZETELNYCH informacjach o ewentualnym miejscu nowej pracy... Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone info o tym czy projekty są ciekawe, jaki jest management, atmosfera, proszę o pomoc.

@Rob

Powiem Ci dlaczego tak jest - zadowoleni ludzie nie siedzą w necie i nie tracą czasu na głupoty. Zajrzyj kiedyś na "komentarze na Onecie", kto to pisze, po co, kiedy ma czas na to? Zauważ, że sporo z nich jest w godzinach pracy. ;) Tak więc opinie są subiektywne, zadowoleni ludzie zazwyczaj żyją swoim życiem i nie mają na co wylewać żal. To co mogę, Ci polecić to wyrobić sobie swoje własne zdanie. Aplikuj do różnych firm, do różnych zespołów ale nie sugeruj się zdaniem innych. Pójście na rozmowę to jak randka w ciemno, może Ci się spodobać albo nie. ;-) Ale do niczego Cię nie zobowiązuje. Bądź kreatywny, zrób coś innego czego nie robią inni. Znajdź kogoś z rekrutacji danej firmy i powiedz że chciałbyś umówić się na spotkanie żeby dowiedzieć się jak firma wygląda od środka. Niech opowie o projektach, oprowadzi Cię po firmie, poczujesz atmosferę, zobaczysz jak się pracuje. Pamiętaj też że nie możesz myśleć w kategorii całej firmy, u nas np zależy to od zespołu, bo każdy zespół ma swojego klienta, który definiuje pewien klimat, do tego jest osobny dyrektor (bo zespoły są duże) i PMowie. Zanim zacząłem pracować GL byłem klika razy w ABB i tam to od nich właśnie usłyszałem, że ABB jest tak duże że każdy dział, każdy zespół będzie inny i będzie inna atmosfera. Więc z netu się nie dowiesz. Trzeba trochę pozwiedzać i nauczyć się na co zwracać uwagę, żeby rozpoznać czy to jest to o co chodzi. Ja mam 15 lat doświadczenia, pracowałem w różnych firmach, to wiem jak czytać między słowami. Co do GL znajdziesz moją opinie w innych odpowiedziach. ;)

Worker

Z kilku firm do, których aplikowałem kilka miesięcy temu jako jedyni podeszli poważnie do rekrutacji. Sama rekrutacja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, szybka oferta i mogłem zacząć pracę. Na plus firmy bardzo elastyczne godizny pracy, praca z domu, warunki finansowe, wygodne biuro Benefity to taki krakowski standard lux-med, multisport, ubezpieczenie na życie od czasu do czasu jakaś integracja. Ludzie fajni, atmosfera fajna, projekty jak wszędzie zależy na co się trafi są lepsze i gorsze.

pauko
@Worker

Tak, to swietnie miejsce na programistyczną emeryturę. Niestety straciłem tam zawodowo rok. Zero presji, wymagania niewielkie, można pracować 4 na 5 dni z domu, pensja średnia, ale zdecydowanie bardzo wysoka w stosunku do poziomu firmy i jej pracowników. Ludzie mili i nastawieni głownie na rozmowy w kuchni. Ogolnie ok, ale nie dla ambitnych ludzi.

teter
@pauko

No właśnie zero presji, wymagania niewielkie, dlatego nie każdy nadaje się do takiej firmy po prostu trzeba mieć ambicję żeby coś dać z siebie nie mając nad sobą bata i kierownika. W Polsce niestety nie każdy nadaje się do tego typu pracy. Ludzie muszą mieć pokazane palcem co zrobić i do kiedy inaczej udają, że nie ma nic do zrobienia, firma raczej szuka ludzi potrafiacych się zorganizować samemu.

@pauko

Odpowiem ze swojej strony jako Product Owner. To prawda nie ma presji, ponieważ jest dobra organizacja. Pracujemy w Scrumie, w dobrym Scrumie. Można to lubić albo nie, ja jako inżynier byłem sceptyczny i nie wierzyłem ale czas pokazuje, że to działa. I z miesiąca na miesiąc zespół jest coraz bardziej zgrany, wymagania funkcjonalne i potrzeby klienta coraz jaśniejsze. Do tego mamy świetnego PM i dyrektora, którzy pełnią swoją rolę. Tzn jeśli ja jako PO mam z czymś problem, co nie pokrywa sie z moim zakresem obowiązków to idę do PM albo do dyrektora i proszę żeby to załatwili. I oni to robią. A ja nie muszę się zajmować czymś, co do mnie nie należy, choć wpływa na moją pracę. Co do wymagań, to cóż, nasz projekt wydaje mi się skomplikowany, przynajmniej z inżynierskiego punktu widzenia, Scrum Master też "ciśnie" do ustalonego Velocity (ale nie ponadto), scrum powoduje że wszystko naprawdę jest transparentne i nie da się przed zespołem ukryć ściemy. W innych projektach nie słyszałem też o nudzie, raczej ludzie emanują zadowoleniem. To co mogę przyznać, czasem blokuje projekt po stronie klienta, gdy nie wiadomo jak coś działa, jak powinno działać albo środowisko testowe nie działa jak powinno. Z tym, że tutaj to moja rola jako PO żeby to ogarnąć. Ja jako PO i inżynier to rozumiem, bo to firma produkcyjna i nie tworzyli dokładnej specyfikacji kodu, bo to nie jest core ich biznesu. Albo stworzyli dawno temu i trzeba odkryć na nowo jak coś działa. Za dużo szczegółów i zbyt skomplikowane procesy. Co do wyzwań developerskich się nie wypowiem, bo się po prostu nie znam.

Sebastian

@Rob, taka jest specyfika Internetu, dlatego też każdą opinię należy traktować z należytym dystansem. Zastanawiasz się nad podjęciem pracy w GlobalLogic Poland? Czy ktoś z Was pracuje aktualnie w GlobalLogic Poland? Co możecie powiedzieć o pracy w tym miejscu? Polecacie aplikować?

@Sebastian

Ja polecam, szczególnie do zespołu inżynierskiego, (to ten, z klientem ze Szwajcarii).

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie GlobalLogic Poland Sp. z o.o. na stanowisko Financial Controller bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
Sebastian

@IT, rozumiem. Próbowałeś już aplikować? Życzę powodzenia! Czy ktoś z Was podjął niedawno pracę w GlobalLogic Poland? Jak przebiegała Wasza rozmowa rekrutacyjna? Czy firma stawia przed kandydatami do pracy jakieś szczególne wymagania?

@Sebastian

Ja dawno temu więc się nie liczy ;) Ale powiem Ci co mi się bardzo podobało i pamiętam do dzisiaj. Dokładnie po miesiącu miałem spotkanie z HR na temat tego jakie są moje wrażenia, czy mi się podoba, czy jestem zadowolony, co mi się nie podoba, co bym zmienił. Moim zdaniem to mega mądre, bo firma zbiera informacje jakie jest wrażenie nowych pracowników i może reagować reagować.

Sebastian

@Marco, bardzo szczegółową opinię zamieściłeś, z pewnością przybliża ona innym użytkownikom forum realia pracy w firmie GlobalLogic Poland. Jakiś już czas pracujesz w tym miejscu - czy podczas tego czasu spędzonego w firmie zachodziły w niej jakieś istotne zmiany? Co Twoim zdaniem mogłoby się zmienić, aby pracownikom lepiej pracowało się w GlobalLogic Poland?

@Sebastian

GL robi co jakiś czas "Speed Recruitment Day", nazwa chyba od "Speed Dating". ;) Może skojarzenie słabe ale to jeden ze sposobów poznanie firmy. Drzwi są otwarte, dostępni developerzy i inni pracownicy, można przyjść pogadać, poczuć klimat. Co do zmian, to zmian jest dużo, z mojej perspektywy wygląda to tak, że ze względu pracę dla różnych klientów jesteśmy podzieleni na zespoły i siedzimy w różnych "strefach". Oczywiście te wszystkie strefy są dla wszystkich otwarte i dostępne (oprócz jednej, gdzie klient wprowadził wysokie security) ale za dużo się dzieje u siebie żeby wiedzieć jak jest u innych :) . Jak ja zaczynałem pracę to było u mnie w dziale 12 osób, teraz jest 65. Dlatego ciężko mi powiedzieć jak jest u innych zespołach dla innch klientów. Grupę inżynierską, polecam! Automotive chyba też jest zadowolona.

Rekrutowałem się na stanowisko Mid .NET Dev. Rozmowa zdecydowanie za długa (około 2h), całość po angielsku. Pierwsza część to typowa rozmowa z Panią z HR (dlaczego chcę u nich pracować, co wcześniej robiłem) . Druga część to klasyczna rozmowa techniczna (c#,WPF,sql). Obydwie części trwały około 1h, nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Niestety była też trzecia część. Pani z HR i programista, który mnie odpytywał wyszli i wszedł menadżer. I tutaj znowu pytania typu czemu chcę u nich pracować, co wcześniej robiłem. Jak go to interesuję, to mógł być obecny na poprzednich częściach, powtórzyłem praktycznie wszystko to co z Panią z HR. Potem opowiedział mi o projektach i uwaga ... zaproponował mi stanowisko testera... Nie było o tym nic w ogłoszeniu. Powiedziałem, że aplikuję na programistę, nie testera. Mieli się odezwać niezależnie od decyzji. Nie zrobili tego. Ogólnie nie polecam, strata czasu. Może miałem pecha po prostu, albo już kogoś na to stanowisko zatrudnili

AktualnyPracownikGL

Może chodziło o testera automatycznego? Możliwe, że to było do mnie do działu, bo szukamy ludzi z C#, .Net i wiem też o testerach automatycznych. Przypomnę kolegom/koleżankom, żeby odpowiadali jak obiecali. Przepraszamy! :)

Można mieć inne oczekiwania i z tym się zgodzę ale firma jest dobra więc chyba ktoś pomylił miejsce gdzie chciałby pracować!

Sebastian

@IT, a na jakim stanowisku chciałbyś pracować w GlobalLogic Poland? Jakie warunki byłyby dla Ciebie satysfakcjonujące? Aplikowałeś już do pracy w tej firmie? Jakie widzicie plusy i minusy pracy w GlobalLogic Poland w Krakowie? Polecacie aplikować do pracy w tej firmie?

IT

Programista JAVA

IT

Czy firma potrzebuje nowych pracowników, a jeżeli tak to na co można liczyć ?

Sebastian

Zapraszam osoby związane z firmą GlobalLogic Poland do udzielenia nam najnowszych informacji dotyczących obecnych zatrudnień w tej firmie, wiadomości dotyczące poziomu płacy oraz dodatków pracowniczych, będą tu bardzo pomocne dla innych. @M, posiadasz może nowe informację dotyczące rozwoju firmy GlobalLogic Poland? Jeśli tak zachęcam Cię do opisu tej kwestii, nowe komentarze w tym temacie pozwolą poznać firmę bliżej.

ciekawy789

Czy ktoś wie, jakich klientów ma Global Logic w Krakowie? Czy oni tez współpracują z Sabre?

M
@ciekawy789

Słyszałem ze takie może być, ale dopiero nic się nie dzieje

Minerrr

Również dostałem telefon od Pani rekruterki. Podczas rozmowy powiedziano mi, że pasuje do profilu kandydata i żebym oczekiwał telefonu za kilka dni.... ZERO ODZEWU.

Krokiet

Cześć, Czy ktoś z pracowników GL w Krakowie może powiedzieć jak wygląda obecnie praca i klimat w tej firmie? Widziałem ofertę na analityka i zastanawiam się czy aplikować. Choć szczerze mówiąc dwa powyższe komentarze raczej nie zachęcają...

korposzczur

Potwierdzam niestety opinie. Zadzwonili do mnie z informacja, ze mam oczekiwac drugiego telefonu za pare dni i zero kontaktu. Jesli firma wypada tak profesjonalnie jak dzial rekrutujacy, to marnie to wyglada.

Zawiedziony

Bardzo nieprofesjonalna firma. Zdecydowanie odradzam. Szukałem nowej pracy, byłem na kilku rozmowach, dostałem kilka ofert. Wysłałem CV również do Global Logic. Otrzymałem maila, ze chcą zaprosić mnie na spotkanie, dostałem kilka propozycji terminów. Wybrałem jeden z nich, odpisałem na maila, jednak nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Stwierdziłem wiec ze jednak nie są zainteresowani, mimo wszystko napisałem dla pewności czy potwierdzają termin. Na pół godziny przed rozmowa dostałem maila, ze jednak tak tylko zapomnieli napisać. Ok - udało się jakoś dojechać. Pod wskazanym adresem była dziura w ziemii i koparka. Okazało się, ze adres tez pomylili. 15 minut szukania i znalazłem właściwy budynek. Odbyłem rozmowę i dzień czy dwa dni później otrzymałem telefon, ze rekrutacja przebiegła pozytywnie, akceptują moje warunki finansowe i wyślą mi mailem ofertę. Lokalizacja i projekt mi odpowiadał, wiec odwołałem wszystkie inne oferty i dalsze rozmowy z innymi firmami. Miałem dostać ofertę w ciągu 1-2 dni. Minęły 4 i po moim telefonie i ponagleniach w końcu dostałem maila z ofertą - na kwotę o wiele niższa biz ta, którą ustalaliśmy. Zadzwoniłem myśląc, ze to ich kolejna pomyłka - okazało się, ze nie - rozmawiali z klientem i jednak zmienił sie budżet. I jak ja teraz wyglądam ? Odwołałem rozmowy, zrezygnowałem z kilku fajnych ofert, żeby dostać ofertę z zarobkami niższymi niż w mojej obecnie pracy. To jest po prostu kpina i kompletny brak profesjonalizmu. Jak tak zaczynaja "podbój" na rynku krakowskim to życzę powodzenia.

MarekK
@Zawiedziony

Pracuje tutaj od grudnia 2016 i faktycznie na początku były problemy z organizacją, gdyż firma niedawno otworzyła swoje biuro w Krakowie. Cały czas widzę progres od tamtego czasu. Myślę, że teraz dział rekrutacji działa bardzo dobrze, nie słyszę o żadnych problemach, nikt się nie skarży. Widzę jak osoby z HR ambitnie i profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków. Atmosfera jest póki co rewelacyjna więc śmiało mogę polecić pracę w Global Lodzik :)

Zostaw merytoryczną opinię o GlobalLogic Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GlobalLogic Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

GlobalLogic Poland Sp. z o.o.