Akademia WSB

Opinie o Akademia WSB

Nikt

Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Oko
@Nikt

Żona tam pracuje ale już niedługo, bo ciągle najniższa krajowa. Zwodzą od miesięcy, dyrektorzy i kierownicy nic nie mogą każda podwyżkę daję Pani rektor, a że oni się jej boją to jest sytuacja jaka jest. Szkoda że nie można wrzuć załącznika z paskiem z ostatniej wypłaty, żeby nikt z WSB nie próbował negować stawek w wysokości najniższej krajowej.

Lektorka j.ang

witam. Jestem zainteresowana pracą jako lektorka jezyka angielskiego w weekendy. Ile godzin trwają zajęcia w soboty i niedziele? Piątki również? Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć? Z góry dziękuje za informację.

Sikorka
@Lektorka j.ang

Zapytaj tutaj: https://wsb.edu.pl/student/studium-jezykow-obcych/kontakt Generalnie godzin angielskiego jest ogółem bardzo dużo, bo jest kierunków i dużo studentów - obcokrajowców. Zajęcia angielskiego są o różnych porach. Stawki nie znam, ale przypuszczam, że wysoka nie jest :-)

Byłem, widziałem
@Lektorka j.ang

Odradzam. Bardzo złe warunki pracy i traktowanie.

Byly pracownik
@Byłem, widziałem

Zgadzam się

Irena
@Byly pracownik

i co ostatecznie ciekawego dostrzegliście? weź ktoś napisz, bo tak bez konkretów przestrzegacie i człowiek nie wie co myśleć. faktycznie stawki stoją na ok 3,5 tys czy od nowego roku można liczyć na coś jeszcze?

Barbara

Cześć, jakiś czas temu pojawiła się oferta pracy na opiekunkę dziecięcą. Można wiedzieć, jakie wynagrodzenie godzinowe proponują i na ile godzin przykładowo pani jest potrzebna do opieki? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Czesc! Czy uczelnia oferuje takie bonusy jak: doplata do wypoczynku dla dzieci? Swiadczenie swiateczne? Tzw „wczasy pod grusza”? Czy prywatna opieke medyczna? Na jakie wynagrodzenie moze liczyc pracownik biblioteki?

Specjalista ds. Marketingu

Pierwszy telefon od Dyrektora ds. Marketingu z działu Promocji i wszystko wydawało się, że znajdziemy wspólny język. Niestety kiedy przyszedłem na rozmowę zostałem zasypany bardzo trudnymi w mojej opinii pytaniami i poczułem się jak student. Osoba, która rekrutowała doskonale znała moje CV, gdzie szczegółowo mogła się zapoznać to co robię i robiłem. Nie ukrywałem, że jestem samoukiem i wszystkiego nie potrafię w 100% i nie mam wiedzy akademickiej o którą mnie pytano, ale rozumiem to, że takie są wymogi w tej firmie. Natomiast uważam, że w połowie rozmowy było nie taktem dowalenie mi kolejnych pytań na które jakby wiadomo było, że nie znam odpowiedzi i udawanie zainteresowania kiedy na coś odpowiadam, a tak naprawdę tego olewanie. A kiedy próbowałem odwrócić role i zapytać o warunki pracy i podział obowiązków, niestety mój rozmówca odpowiedział bardzo ogólnikowo i zdawkowo, co uważam świadczyło o kompletnym braku szacunku dla mojej osoby. Jakby oboje w pewnym momencie wiedzieliśmy, że nie będzie współpracy, ale nie jestem w stanie zrozumieć po co było takie ciągnięcie mnie i "poniżanie". Uważam, że bardzo nie profesjonalna rozmowa i podejście do potencjalnego kandydata.

Pytania o aktualną pracę, obszary specjalizacji, dokładny przebieg kampanii reklamowych itp, rozmowa w języku angielskim, zawansowane teoretyczne pytania z google ads, facebook ads itp.

Marcelina

Hej, ktoś może studiuję Pielęgniarstwo? Polecacie czy nie?

liv
@Marcelina

Irena
@liv

Nie polecasz czy takiego konkretnego kierunku to jednak nie ma? Jeśli wariant jeden to czemu w sumie. Za dużo się nie nauczysz?

M.

Dlaczego usuwacie komentarze?

M.

Coz mogę powiedziec. Nepotyzm, robota za pięć osob. Ciągle swiecenie oczami, bo wykladowcy nie do konca wywiązują się z obowiązkow.

W firmie Akademia WSB właśnie zakończył się proces rekrutacyjny na stanowisko Specjalista Ds. Windykacji. Jakie warunki i benefity oferowali? Czy jest szansa na zarobki większe niż 4800 ?

4800?

Zapomnij jak dostaniesz na rękę 3500 to będzie sukces.

4 800zł? Masz fantazję ???? 3,5k to jest już dużo, choć i tak zapewne dostaniesz propozycję 3k + ryczałt na samochód (który jest ruchomy i uzależniony od ilości przepracowanych stacjonarnie dni).

Hanna

to pracowałeś na tym stanowisku? Pamiętasz może jak wygląda rekrutacja? Ile jest etapów? Czy można negocjować warunki?

Czy firma Akademia WSB oferuje elastyczne godziny pracy?

Tak, bardzo elastyczne! Masz możliwość pracy od 8:00-16:00, 10:00-18:00 i w weekendy od 8:00-16:00. Ale jeśli nie zdążysz na czas wpisać sobie zmian w grafik, to musisz przyjść na zmiany, które zostały wolne. Grafiki pojawiają się nagle, czasem kilka miesięcy do przodu. Nikt Cię o tym nie informuje, musisz być czujny/a. Oczywiście, gdy zbliża się jakiś długi weekend albo święto, to panuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Spóźnisz się - Twój problem... najwyżej w przeddzień wigilii będziesz siedzieć do 18:00. No chyba, że wcześniej zdążysz się wpisać w plan urlopowy, który również pojawia się nagle i w pierwszej kolejności trafia do osób, które najlepiej kumają się z przełożonymi ???? Jeśli będziesz szczęśliwcem, który jest lubiany, to dostaniesz info o planie urlopowym w miarę szybko. A! No i jeśli pracujesz w Centrum Studiów Podyplomowych, to w Galach musisz uczestniczyć obowiązkowo i dodatkowo charytatywnie. Zostajesz po godzinach i siedzisz do 20:00. Nikt nie patrzy na to, że przyszłaś o 8:00 do pracy. Odmówienie uczestnictwa w Gali lub odbieranie nadgodzin wypada niekorzystnie w oczach przełożonych. W slogany dot. WORK LIFE BALANCE, to nawet nie wierz ???? Tam nie ma żadnego balansu, a po pracy stresujesz się tym, co zostaniesz w pracy kolejnego dnia. Wiec generalnie cały czas stresujesz się pracą.

Barbara

To zaskakujące, że w szkole może być taka sytuacja. A czy o tych warunkach pracy tj. weekendach, swiętach, Galach czy po prostu godzinach pracy jest mowa przy rekrutacji, w umowie? Może wiedziałeś o tym tylko w praktyce jest trudniej?

Szanowna Pani, godziny pracy, podobnie jak inne kwestie związane z czasem pracy, są jasno określone od momentu przyjęcia do pracy – określa je regulamin. Opisane przez Panią sytuacje nie mają miejsca w Akademii WSB. Wszelkie formularze są ogólnodostępne, a jeśli pojawiają się nowe, pracownicy są o nich informowani w tym samym czasie. Wspomniany udział w galach jest dobrowolny – dotyczy to wszystkich wydarzeń, które odbywają się poza godzinami pracy w Akademii WSB.

K.

Dokladnie.

Dąbrowianin

WSB to pośmiewisko a nie szkoła. Koń, który mówi do nas z billboardów reprezentuje sobą brak klasy i chamstwo wobec pracowników. Prędzej czy później, będziesz miał dość przytłaczającej atmosfery i frustratów, którzy pracują tu w ramach syndromu sztokholmskiego.

@Dąbrowianin

Potwierdzam! Potrafią tak dojechać człowieka psychicznie, że ma się wrażenie, że w sumie to ma się szczęście, że się tam pracuje. Pracownicy wychodzą z Rektoratu z płaczem, przytłoczeni i zdołowani. Zero szacunku, kultury i wdzięczności za wykonywaną pracę.

Do wszystkich pracowników i współpracowników podchodzimy z szacunkiem. W Akademii WSB pracuje ponad 300 osób, a bardzo wielu z nich może się pochwalić długim stażem pracy. Jeśli jakaś sytuacja wymaga wyjaśnienia zachęcamy do bezpośredniego kontaktu na adres rektorat@wsb.edu.pl. Pozdrawiamy, Akademia WSB.

Byla pracownica
@Dąbrowianin

Tak! Jak trafnie opisane! Zlote drzwi, zlota uczelnia, ooo jakaż wladza przyjazna, otwarta itp..a tak naprawde to DRAMAT, obluda i chamstwo!

Podpisuję się obiema rękami pod wszystkimi negatywnymi opiniami na tym portalu. Zastanówcie się dwa razy, zanim podejmiecie współpracę z Akademią WSB! Chaos, to chyba najlepsze określenie na warunki, jakie tam panują. I nie dajcie się nabrać na „wielozadaniowość”, bo jedno obok drugiego nawet nie stało. Tam po prostu jest chaos, brak komunikacji i olewatorstwo ze strony przełożonych. Przełożeni są tylko wtedy, gdy zbiera się gratulacje i nagrody za osiągnięcia, a gdy coś się wysypuje, to zapadają się pod ziemie i nagle nie mają czasu. Dodatkowo wszystko zawsze jest ŹLE. Czy się starasz na maxa, czy nie - zawsze możesz to zrobić lepiej/szybciej/dokładniej itp. Nie masz prywatności - czepiają się nawet o to, że nie udostępniasz postów Akademii na swoim własnym, prywatnym profilu w SM. Nie interesujesz się wydarzeniami związanymi z Akademią (odbywającymi się po godzinach pracy)? Również zostanie Ci to wypomniane. Nie zabierasz pracy do domu lub nie zostajesz po godzinach? Nie będziesz tam miłe widziany. Nie doceniają pracowników, wyciskają z nich, co się da. Jeden na drugiego patrzy, jak na wroga. Atmosfera pracy fatalna… Można tam się nabawić jedynie nerwicy i innych chorób psychicznych. Nie polecam i radzę omijać z daleka! Plus wynagrodzenie dość śmieszne, jak na obecne czasy i zakres obowiązków.

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią, jednak jesteśmy nią mocno zdziwieni. Rozumiemy, że każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, jednak opisane przez Pana/Panią sytuacje nie mają miejsca w Akademii WSB. Do wszystkich pracowników, studentów, słuchaczy i współpracowników podchodzimy z szacunkiem. Zawsze wsłuchujemy się w to, co mają do powiedzenia, a przełożeni są zawsze do dyspozycji. Nikt nikogo nie przymusza do publikowania czegokolwiek w prywatnych mediach społecznościowych, a jeśli pracownicy to robią – to tylko z własnej woli i chęci zaangażowania się w społeczność akademicką. Szanujemy czas wolny pracowników, wiemy czym jest work-life balance i nie ma sytuacji/konieczności zabierania pracy do domu. Akademia WSB jest uczelnią, która w swojej strategii rozwoju na pierwszym miejscu stawia człowieka. Dbamy o to, aby nasi pracownicy byli traktowani z szacunkiem, dotyczy to także płac. Jeśli jakaś sytuacja wymaga wyjaśnienia - musimy poznać szczegóły – w tym celu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu na adres rektorat@wsb.edu.pl. Pozdrawiamy, Akademia WSB.

@Akademia WSB

Bzdura. Bardzo czesto są telefony w dniu wolnym lub po pracy.

xx

bzdura

Alicja
@Aga

A możesz wtedy odmówić, albo nie odebrać takiego telefonu? Czy firma źle na to patrzy?

Sikorka
@Alicja

Ja odbieram. Jeśli chodzi o krótką informację, udzielam jej. Jeśli chodzi o dłuższą sprawę, uprzejmie odpowiadam, że zajmę się tym następnego dnia rano w pracy. I nie ma problemu. Niektórzy się nadmiernie przejmuję, choć prawdą jest, że dzwonią w dniach wolnych albo o 20.00:-)

@Akademia WSB

To wszystko ściema. Nie szanujecie pracowników. Na wierzchu wyglądacie imponująco a w środku (usunięte przez administratora)

Nauka stacjonarna?

Jak to możliwe, że osoba wyjeżdża sobie do Anglii, a jednocześnie studiuje sobie w tej pseudo szkole online. Kasa, kasa się liczy, bo nauki w tej szkole nie widzę.

A.

Uczestniczyłam w procesie rekrutacji na stanowisko pracownika administracyjnego w filii Akademii WSB w Krakowie. Z uwagi na to, że rozmowa odbywała się w wynajmowanych przestrzeniach szkoły, podczas rozmowy było bardzo głośno (tuż za ścianą biegały i krzyczały dzieci, hałasy dobiegały także z boiska), sama rozmowa odbyła się w przypadkowej klasie, w niezbyt przyjaznym otoczeniu i chaosie. Miało się wrażenie, że jest nie do końca przygotowana. Dużym minusem jest także brak informacji zwrotnej ze strony rekruterów. Poinformowano mnie, że taką informację otrzymam w ciągu 2-3 dni, nie otrzymałam jej do tej pory (a minął już dobry miesiąc). Informacja zwrotna to podstawa, warto byłoby więc to zmienić. Zadania jakie otrzymałam na rozmowie odpowiadały potencjalnym zadaniom wykonywanym na stanowisku i były ciekawe.

@A.

Rozmowy rekrutacyjne, jak sama Pani zauważyła, odbywają się w sali lekcyjnej w sąsiedztwie innych klas oraz boiska, zatem odgłosy np. dzieci na przerwie mogą dochodzić do rekrutowanej osoby. Wydział zamiejscowy Akademii WSB znajduje się w budynku szkoły i w tygodniu szkolnym trudno wyeliminować odgłosy uczniów. W weekendy, kiedy odbywają się zajęcia dla studentów - nie ma takich sytuacji. W temacie informację o wyniku rekrutacji - jeżeli rozmowy rekrutacyjne są w trakcie, to informujemy osoby rekrutowane, że jeżeli podejmiemy decyzję o współpracy skontaktujemy się w ciągu dwóch, trzech dni.

Onnn

Przestrzegam WSZYSTKIE osoby, ktore zastanawiaja sie nad podjeciem pracy w AWSB. Brak szacunku do pracownika, ponizanie go, spychologia obowiazkow! Osoby pwyrzuca ne sa z krzykiem za drzwi, ublizanie slownie, wiecznie ma pretensje typu, wladza nie wie lub nie chce wiedziec o sytuacji jaka panuje na uczelni. Rotacja pracownikow OGROMNA! Telefony po godzinach pracy to norma. Wiem co pisze-pracowalem tam.

@Onnn

Dziękujemy za Twoją opinię, choć jesteśmy mocno zaniepokojeni opisanymi sytuacjami, które nigdy nie powinny się zdarzać w żadnym miejscu pracy. Chcąc dokładniej zbadać sprawę, musimy poznać szczegóły związane z opisywanymi zdarzeniami – w tym celu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu na adres agiertler@wsb.edu.pl. Pozdrawiamy, Akademia WSB.

Onn
@Akademia WSB

:) usmiechnalem sie czytajac te wiadomosc.Natomiast jeszcze raz przestrzegam wszytkie osoby przed praca na AWSB- terror psychiczny, osoba (usunięte przez administratora) nie jednego doprowadzila do lez. Jestem zawiedziony, poniewaz mnie oszukano-praca miala wygladac inaczej, a okazalo sie, ze realizowalem obowoazki za 5 osob. Zrezygnowalem z poprzedniej pracy bo mialo byc lepiej-to najgorszy pracodawca u ktorego pracowalem, a lat juz pare mam..Nie polecam tej firmy. Nie dajcie sie wpuscic w maliny i "zlote litery". A za kontakt bezposredni podziekuje, chce uchronic wszystkie osoby przed popelnieniem bledu publicznie i na forum.

@Onn

Dynamiczny rozwój oraz wysoka pozycja Akademii WSB na rynku usług edukacyjnych możliwe są m.in. dzięki zaangażowaniu i wysokiej efektywności działań pracowników Akademii WSB. Jeśli byłeś członkiem naszego zespołu, to musieliśmy cenić Twoje kompetencje i ekspercką wiedzę. Jednocześnie rozumiemy, że cele i priorytety członków zespołu Akademii WSB nie muszą być zbieżne z celami Uczelni, a indywidualne cechy charakteru, przyzwyczajenia i oczekiwania poszczególnych członków teamu nie zawsze idealnie ze sobą harmonizują (choć pracownicy poszczególnych działów dbają o dobrą atmosferę i przyjacielskie relacje pomiędzy członkami zespołu). Życzymy Ci powodzenia w dalszej karierze i dziękujemy za Twój wkład w rozwój Akademii WSB :)

Ochrona WSB
@Onnn

Pracownicy tej szkoły inteligencją porownywalni sa do szympansow..Całkowity brak dostosowania sie do panujących Norm Społecznych, wieczne używanie klaksonu w celu otwarcia szlabanu.Zwykle niewychowane bydło!!!!!!.

@Ochrona WSB

Wolelibyśmy w tym miejscu rozmawiać merytorycznie o warunkach pracy w Akademii WSB, możliwościach jakie oferuje pracownikom i studentom. Wszystkim naszym opiniującym okazujemy szacunek poprzez ustosunkowanie się do ich uwag czy pytań, starając się przytoczyć odpowiednie argumenty lub poznać istotę problemu (w celu zniwelowania zachowań i zjawisk, które oceniane są negatywnie). Liczymy na to, że nasi dyskutanci zachowają odpowiedni poziom rozmowy, przekuwając obraźliwe epitety w konkretne prośby lub sugestie. Z przykrością stwierdzamy, że powyższa wypowiedź nie spełnia niestety tych kryteriów. Zachęcamy do merytorycznej dyskusji.

Jeremi

Całkowicie się zgadzam.

@Onnn

Zgadzam się z Onnn. Dodam od siebie, że zmusza się do wykonywania się obowiązków nie zapisanych w umowie i jeszcze są pretensje za to, że pójdzie coś nie tak. Jeszcze ta firma uwielbia dawać umowy zlecenia, bo to ułatwia wywalenie takowego i nawet nie trzeba się silić na podawanie powodów, z resztą lubią tam wywalać z głupich powodów i z takich, które sami zorganizowali. A opieprz za coś co się wydarzyło w dniu, w którym Cię nie było w pracy, bo taki jest grafik, to też normalka. Nie polecam tam się zatrudniać.

Karol
@Akademia WSB

Czy oferuja Państwo pracownikom karty typu multisport lub inne benefity?

@Karol

Dzień dobry, pracownicy Akademii WSB mogą korzystać z różnych dodatków. Nie są to w tej chwili karty typu multisport, ale pracownicy mogą liczyć np. na bezpłatne kursy języków obcych (np. język angielski, rosyjski), udział w szkoleniach branżowych, mogą także korzystać z oferty studiów podyplomowych i doktoranckich.

@Karol

Benefity?! Jedyne na co możesz liczyć to umowa zlecenie, obowiązkowe nadgodziny i nagłe zerwanie umowy po kilku miesiącach pracy za dwóch i minimalna krajowa.

@Profanatoor

Profanatoor, naprawdę bardzo trudno skomentować nam Twój wpis, bo w żadnym stopniu nie oddaje on prawdy o warunkach zatrudnienia oferowanych pracownikom Akademii WSB.

@Akademia WSB

Opisałem rzeczywistość jaką mnie uraczyliście. O swoich przeżyciach u was już pisałem i nie będę powtarzał szczegółów jeszcze raz.

***
@Akademia WSB

Szanowni Państwo, Wcale nie jesteście tym zaniepokojeni, gdyż doskonale zdajecie sobie z tego sprawę. Z istniejąch od lat problemów pozyskania i utrzymania nowych pracowników, a co za tym idzie z ogromnej rotacji personalnej. Praca nie jest niewolą i narażaniem swojej osoby na brak szacunku, umniejszanie, zastraszanie, ignorowanie i lekceważenie. Obecny rynek pracy mocno się zmienia i uelastycznia. Skostniałość w zarządzaniu kadrowym, niedotosowanie się do potrzeb rynkowych i często toksyczne relacje wynikająca po stronie pracodawcy z potrzeby ciągłej dominacji względem innych przekładają się na powstawanie trudnych środowisk pracy, takich jak w Państwa organizacji. Nie dziwią zatem pełne emocji wypowiedzi, jakie tu znajdujemy. Dziwi jednak, zaprzeczanie rzeczywistości przez Państwa.

@***

Akademia WSB - jak każda duża i dynamicznie rozwijająca się organizacja - doświadcza pewnych trudności w obszarze kadrowym. Możemy jednak zapewnić, że nasze działania nie ograniczają się do komentowania opinii pojawiających się w serwisie gowork, a z całą stanowczością zaprzeczamy tylko wpisom, które w ewidentny sposób stoją w sprzeczności do realiów pracy i studiów w Akademii WSB.

Życzliwa
@Akademia WSB

Do wszystkich, ktorzy to czytaja, prosze nie dac sie zwiesc tym "pieknym odpowiedziom", ktore zapewne wymysla dzial promocji i marketingu. Wszystkie informacje dotyczace umow zlecen, nadgodzin, braku szacunku, zarobkow najnizszych, nadmiarowych obowiazkow itp SA PRAWDA. Lepiej pojsc do biedronki na przyslowiowa kase niz tam byc pomiatanym przez osoby zajmujace stanowiska wyzej od Ciebie. Zadne benefity typu mulisport itp.nie bylo i nie bedzie-pytalismy o to nie raz, to jak uczelnia dba o pracownika moze swiadczyc ich chec doplaty do obiadow w wysokosci zlotówki! Dramat!

Profanator
@Życzliwa

Z tego co wiem to ten dział wyrabia często nadgodziny typu płacone od 8smej do 16stej, a siedzą do 20stej. Z tym działem są różne historie niestety.

xxx
@***

Tak. Pracowałem i absolutnie nie polecam pracy w AWSB, uwagi od przełożonych dotyczące cech osobowościowych pracownika, nieustanne przypominanie o tym, gdzie jest "twoje miejsce", czyli raczej blisko podłogi. Podważanie kompetencji pracowników w obecności całego zespołu.Nieprzyjemne i stresujące rozmowy osobiste z przełożonymi. Sztuczność. Fałsz. Wydmuszka.

Alicja
@xxx

czy ta opiina dotyczy oddziału w Dabrowie Górniczej ? czy mowimy o wszystkich oddziałach tak ogólnie ze wszedzize jest problem?

Xxx

Zapomnij. Zero inwestycji w pracownika

@Xxx

Czyli żadnych szkoleń? Nawet jak się zawnioskuje o jakiś kurs to nie dofinansują? Wiesz coś na ten temat?

@Xxx

Opinia ta całkowicie mija się z prawdą. Pracownicy oraz współpracownicy Akademii WSB traktowani są z szacunkiem i mają możliwość rozwoju w ramach Akademii WSB, chociażby poprzez uczestnictwo w studiach doktoranckich, studiach podyplomowych, kursach, w tym językowych, szkoleniach i innych aktywnościach. W Akademii WSB funkcjonują programy wsparcia i programy socjalne, a pracownicy mogą korzystać również z benefitów w postaci chociażby kart MultiSport czy pakietu medycznego PZU. Jeśli uważa Pan/Pani inaczej, to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu na adres rektorat@wsb.edu.pl. Pozdrawiamy, Akademia WSB.

Byly pracownik
@Onn

Zgadzam się w 100%!

@Marcin

Są szkolenia.

Czy w Akademia WSB możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Dzień dobry, w Akademii WSB stosujemy standardowy sposób wypłat wynagrodzenia – 1 raz w miesiącu.

Nati

Absolutnie nie polecam. Pracujesz za 5 osob, o podwyzkę musisz blagac plus kólko wzajemnej adoracji! Zero BHP w miejscu pracy.

@Nati

Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, jednak opisane sytuacje nie mają miejsca w Akademii WSB. Do wszystkich pracowników i współpracowników podchodzimy z szacunkiem. W Akademii WSB pracuje ponad 300 osób, a wiele z nich może się pochwalić bardzo dużym stażem pracy. Jeśli jakaś sytuacja wymaga wyjaśnienia - musimy poznać szczegóły – w tym celu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu na adres rektorat@wsb.edu.pl. Pozdrawiamy, Akademia WSB.

To nie jest prawda.

Maturzysta

Witam. W tym roku pisze maturę i od października chciałbym rozpocząć naukę w WSB na logistyce. Bylbym wdzięczny za opinie na temat nauczania w tej szkole. Czy warto? Czy moze lepiej poszukać czegoś w Katowicach.

Były student

Przestrzegam przed zapłaceniem choćby złotówki tej uczelni. Polscy studenci są traktowani jak (usunięte przez administratora) a faworyzuję się przede wszystkim obcokrajowców, a w szczególności Ulrainców, którzy mają przepisywane oceny z przedmiotów które podobno już studiowali tylko problem w tym że skoro Ukrainka ma dopiero 17 lat i stydiuje tu w Polsce to jak jest to możliwe żeby studiowała wcześniej na Ukrainie, ahh zapomniałem przecież na wschodzie wszystko jest możliwe nawet jazda samochodem bez paliwa. Z kultury dla innych studentów nie ukrywajcie przynajmniej tego co wyprawiacie bo naprawdę nie musicie naciągać Polaków skoro za innych płacą wam znacznie więcej i można ich zwozić pełnymi autokarami prosto do was.

Studento

Nie polecam, na początku kuszą człowieka i zapewniają, że stworzą każdy kierunek, a jak przychodzi co do czego to każą, uwaga wybrać kierunek z jednego jedynego jaki uczelnia sama utworzyła. Innych nie ma i nie będzie bo uczelnia nie ma pieniędzy. Taka odpowiedź dziekanatu. Żałosne i mało profesjonalne. Robią szopkę z wyborem którego nie ma, po prostu brawo, jak by taka informacja była na początku przekazywana to pewnie połowa studentów wybrałaby inną uczelnię, więc muszą świadomie kłamać... Najlepiej im wychodzi zbieranie czesnego, które też miało nie wzrastać, ale po 6 miesiącach podrożało, co za tym idzie wszelkie reklamy uczelni o promocjach to bajka, bo później sobie z Was to odbijają. W tym są profesjonalni i zbieranie kasy najlepiej im wychodzi. Kontakt z dziekanatem i jakaś rozmowa jest nie możliwa, zasłonięci pandemią. Tak więc jak zastanawiacie się czy tu studiować to zdecydowanie nie polecam... Oddział Kraków.

@Studento

Ja wysłałam im pisemnie rezygnację z dalszego pobierania nauk na ich uczelni. Nadal naliczają mi opłaty, twierdzą, że nic nie dostali gdzie ja mam potwierdzenie od kuriera,że dostali. Informacje o mojej rezygnacji dostali też na maila, ale chyba im się płyta zacina i nadal twierdzą, że nie dostali.... sprawa poszła do sądu. Źle trafili. Zajęcia wiecznie nakładające się na sie siebie, tłumaczone jako błędy z centrali "bo oni nie widzieli"... Obiecano mi, że w Krakowie będzie stworzony kierunek,który mnie interesował . Kilka razy przed podpisaniem umowy pytałam czy na 100%. Okazuje się, że jednak nie .... no szok. Nie polecam

@Aga

Szanowna Pani , bardzo dziękujemy za przekazaną opinię. W opisanej sytuacji wskazuje Pani na posiadanie potwierdzenia dostarczenia rezygnacji bardzo proszę o przekazanie potwierdzenia oraz informację na jaki adres email przekazane zostało oświadczenie. Wszystkie otrzymane dokumenty są rejestrowane i przekazywane odpowiedzialnym osobom do realizacji. Jeżeli oświadczenie o rezygnacji zostało doręczone do uczelni skutecznie – naliczone opłaty zostaną oczywiście anulowane. Jeżeli chodzi o kwestię nakładających się zajęć nie otrzymaliśmy żadnego komunikatu ze strony studentów – chyba , ze były to zajęcia na platformie on-line , które nie są realizowane w czasie rzeczywistym. Pragnę również poinformować, iż wszystkie kierunki, na które została otwarta rekrutacja zostały otworzone. Bardzo proszę o kontakt pod nr 32 295 93 39 lub email: bgarbocz@wsb.edu.pl

@Akademia WSB

Ja przedstawienie w sądzie. Mam zamiar wystąpić również o odszkodowanie. Dobrze, że skorzystałam z pomocy prawnika i wiem czego teraz ja mogę od was rządać. Na mailach macie X razy przekazywana informacje. Macie te informacje też u siebie w formie tradycyjnej Ja na sprawie w sądzie z wami nie stracę, a mogę zyskać. Firma kurierska POTWIERDZIŁA PISEMNIE informacje o dostarczeniu wam przesyłki. Co to oznacza ? Balagan w Akademi WSB to nie tylko pomylone zajęcia ale też "gubienie" poczty.

@Akademia WSB

Co do komunikatów ze stronybstydentow- grupowo do was wypisywaliśmy. Sama zatrzymałam swoje maile do was w tej sprawie. Oj jakie kłamstwo ma krótkie nogi .....

*żądać

Student
@Akademia WSB

„ Pukajcie, a będzie wam otworzone” kierunek jaki chcecie z programem jakimkolwiek, wykładanym zwykle przez kogokolwiek

aga
@Studento

fakt, studiowałąm na tej uczelni miał być to kierunek grafika komputerowa ale ostatecznie nie powstał wrzucili mnie na PR , zostałam dla papierka.....do dzis nie wiem po co

Student

Dlaczego uczelnia, sprowadza i finansuje ukraińców, ,,przyjaciół,, z dalekiego wchodu, a polscy studenci ubiegający się o stypendium dostają odmowę... ? to chyba niesprawiedliwe

Pr0fant00r
@Student

Jak to dlaczego?! Kasa, kasa, kasa.

MTM
@Student

Ponieważ za obcokrajowca uczelnia dostaje od ministerstwa dużo większe pieniądze niż za POLAKA!!! Jeden z wykładowców mówił ze za obcokrajowca uczelnia dostaje trzy razy tyle „dopłaty” niż za POLAKA i śmiał się ze jesteśmy prymusami bo grupa stworzona tylko z Ukraińców 120 osob nie potrafi mnożyć do 100 a będą inżynierami! DRAMAT

@MTM

Akademia WSB, jako Uczelnia niepubliczna, nie uzyskuje żadnych dopłat za studenta obcokrajowca. Podobnie jest w przypadku studentów z Polski. Możemy się pochwalić bardzo wysokim poziomem umiędzynarodowienia – studiują u nas studenci z 64 krajów świata. Są wśród nich także studenci z Ukrainy, ale nie ma żadnej sformalizowanej grupy składającej się ze 120 osób tej narodowości – jest to informacja nieprawdziwa. Wymagania stawiane studentom polskim, jak i zagranicznym, mają określone standardy i są zgodne z opisami programów konkretnych kierunków studiów. Potwierdzają to wysokie oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz uzyskane akredytacje międzynarodowe. Pozdrawiamy, studentom życzymy sukcesów, a kandydatów serdecznie zapraszamy.

@Akademia WSB

Kłamstwo! Studenci zagraniczni wyśmiewają polskich studentów, że my za wszystko płacimy, a oni pięniążki na jedzenie w stołówce,pieniążki na opłaty, nocleg i itd Hańba

@:(

Dementując nieprawdziwy komentarz informujemy, że kształcenie w Akademii WSB dla polskich i zagranicznych studentów odbywa się na tożsamych zasadach. Uczelnia prowadzi przejrzyste zasady rozliczeń ze studentami, które pozostają zgodne z wszelkimi przepisami prawa powszechnie obowiązującego. Twierdzenie o faworyzowaniu studentów zagranicznych nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a formułowanie takich zarzutów stanowi naruszenie dobrego imienia Uczelni.

@Akademia WSB

To wy macie jakieś dobre imię?

GC
@Akademia WSB

Racja nie ma żadnego faworyzowania, proszę spojrzeć tylko na zdjęcie powyżej :)

@GC

Zdjęcie ilustruje fakt, że jesteśmy Uczelnią międzynarodową, w której studiować może każdy. Jak już informowaliśmy, kształcenie w Akademii WSB dla polskich i zagranicznych studentów odbywa się na takich samych zasadach. Twierdzenie o faworyzowaniu studentów zagranicznych nie ma potwierdzenia w rzeczywistości.

Wiolek
@MTM

A to jakaś bzdura. Ten informator powinien doczytać przepisy…

Czy firma Akademia WSB kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Akademia WSB jest uczelnią, która w swojej strategii rozwoju na pierwszym miejscu stawia człowieka. Tworzymy wielowymiarową przestrzeń do rozwoju, w której każdy czuje się dobrze. Dbamy o to, aby nasi pracownicy byli traktowani w równy sposób. Dotyczy to także płac, które są równe dla kobiet i mężczyzn, pracujących na równorzędnych stanowiskach.

pyton

Każdy negocjuje swoją stawkę indywidualnie, w administracji większość zatrudnionych to kobiety. Lektorzy języków obcych nie są traktowani sprawiedliwie. Nauczyciele pracujący na etatach mają porównywalne stawki.

AKADEMIA WSB
@pyton

Akademia WSB przestrzega wszelkich unormowań Kodeku pracy, a także wprowadziła i realizuje zasady etyczne obowiązujące wszystkich pracowników. Uczelnia kieruje się zasadami równego traktowania, przeciwdziała dyskryminacji i innym zjawiskom niepożądanym z perspektywy pracownika. W administracji Uczelni zatrudniane są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W zakresie ustalania wynagrodzeń pracowników, Uczelnia kieruje się obowiązującym Regulaminem pracy, Regulaminem wynagradzania oraz innymi obowiązującymi Akademię WSB przepisami prawa – zarówno powszechnie obowiązującego, jak i aktów wewnętrznych. Twierdzenia o niesprawiedliwym traktowaniu lektorów są nieuzasadnione i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Formułowanie takich twierdzeń traktujemy jako próbę naruszenia wizerunku Uczelni.

Zostaw merytoryczną opinię o Akademia WSB - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Akademia WSB?

Zobacz opinie na temat firmy Akademia WSB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akademia WSB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 1 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Akademia WSB?

Kandydaci do pracy w Akademia WSB napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Akademia WSB