Biostat

Rybnik

Biostat

Opinie o Biostat

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Agnieszka

Zaczęłam od praktyk, a później zaoferowano mi pracę. Dotychczas uważam, że praca jest bardzo fajna. Ciekawe zadania, które umożliwiają rozwój osobisty - nie tylko "idź skseruj" lub "poukładaj dokumenty". Pracownicy traktują Cię poważnie i każdy jest przyjaźnie nastawiony - wiedzą, że dopiero się uczysz. Ludzie bardzo mili i pomocni, każdy jest sobie równy. Firma wspólnie organizuje różne wewnętrzne eventy - jedno, z których bardzo mile wspominam to firmowy gril. Myślę, że jeśli ktoś wybiera firmę biorąc pod uwagę swoje zainteresowania oraz to czym firma się zajmuje, ma szanse na rozwój i zdobycie cennego doświadczenia.

Lady
@Agnieszka 11.09.2018 15:25

Nie mam żadnego doświadczenia w takiej firmie, czy jest szansa na ewentualne rozpoczęcie pracy. Powiedzmy szczerze całkiem zielona jestem, wcześniej pracowałam, ale nazwijmy to "zwykłej pracy" na etacie.

freelancer

Współpracowałem z firmą kontraktowo już wielokrotnie. Bardzo pozytywne relacje. Zadania i rozliczenia bez problemu.

nicck
@Analitic 04.06.2018 13:28

bez problemu

frelancer
@nicck 24.06.2018 23:18

Bez problemu kolejny raz z kontraktem.

Stażysta

Warunki ok. Ludzie mili. Pieniądze spoko. Polecam Biostat jako miejsce pracy.

imie
@pozytywna firma 17.07.2018 16:51

Bez specjalnej dyskusji - uważam firmę za naprawdę unikatową i godną polecenia.

analityk
@imie 02.08.2018 15:47

pozytywna firma i fajni merytoryczni ludzie.

Ankieter

Szczerze nie polecam.

buu
@Ankieter 13.07.2018 11:46

dlaczego?

Jeremiasz Pi

Co do postu poprzednika "Diabolo Pomidoro". Zasadniczo zgadzam się z większością tego co napisałeś. Hmmm... ciekawe czy Cię spotkałem w BioStacie :) ? Zgadzam się na pewno z szansami dla "brzydkich kaczątek"- pan Rafał daje szanse i to nawet kilkukrotnie. Mam na myśli "brzydkie kaczątko" dlatego, że świetni menadżerowi działów (a też byłem w badaniach, IT i statystyce) wymusili w dobrym znaczeniu tego słowa wzięcie się za siebie- dzięki temu poznałem tajniki kodu, wiem jak rzetelnie pisać raporty- zarówno Marian, Szymon i Bartosz nie dali sobie wciskać kitu, ale jednocześnie byli świetnymi nauczycielami. Tak jak piszesz- również traktowałem pracę w biostacie jako rodzaj szkolenia pozwalającego wyjść na prostą, dla mnie miało to wymiar nawet psychologiczny :) Do rzeczy- atmosfera i ludzie wspaniali: to jest właśnie siła BioStatu :) Pyszna kawa, piszesz o kuchni, jednak nie byłbym sobą gdybym nie "potrollował": brakowało mi frytkownicy beztłusczowej, wyciskarki wolnoobrotowej i płyty indukcyjnej. Kuchenka mikrofalowa była. Często widzę hejty na BioStat- per primo- czy hejtujący tam pracowali? Jak tak to co robili, bo z tego co ja wiem to na "opierdziel" i ryki mogą liczyć co najwyżej Ci, którzy przychodzą do pracy o godz. 15:30, nic nie robią a narzekają. Co do żalu poprzednika "że moje suchary były pominiete milczeniem"- zaiste problem pierwszego świata. Ja też pisałem, nie dostawałem feedbacku, ale serio są ważniejsze sprawy niż to, że nie dostałem lajka za mema z nosaczami :) CO do CV- zgadzam się w dwustu procentach. Szczególnie jeżeli posmakowałeś kilku działów. Dzieki Biostatowi nabrałem "ogłady", która bardzo mi pomoże w moim doktoracie - zarówno pod względem charakteru jak i wiedzy (Python, JS, JQuery). Co do finansów- serio, co byście wybrali: małe pieniądze, ale wiedzę i papiery, wyzwania, które was nauczą jak robić dużo rzeczy, czy kokosy, podłubanie czegoś w JQuery na Boży rok i powrót do letargu? Ja wybrałem to pierwsze :) Pozdrawiam! Jeremiasz P. ( uważam, że cywilnaodwaga to podpisywanie się własnym imieniem)

@Jeremiasz Pi 02.08.2018 14:41

Jeszcze jedno. Przeczytałem niektóre komentarze- serio ?! Nie ma wypłat na czas?! Nie ma PITów? Ludzie, pani kadrowa w biostacie nie dopuszcza takiej możliwości. Jak ja miałem urlopy do wybrania, to od szefostwa się dowiedziałem bezpośrednio! A chcę zaznaczyc, że sprawy formalne zawsze miałem w 4 literach. Chyba wam się firmy pomyliły, może chodziło o biostat w Indonezji ?!

Hose Hildago Porfavor vel Kurr
@Jeremiasz Pi 02.08.2018 14:41

Przypadkowa zbieżność czasu wpisów, podobieństwo stylu i treści wypowiedzi oraz dostępna nam znajomość tego na co Jeremiaszu Pi użalasz się w sieci na firmę i na nas pozwala myśleć że się nie tylko spotkaliście z Diabolo Pomidro del Varga, ale że jesteście jedną, tą samą osobą :) Pytanie więc co to za wielka cywilna odwaga marudzić po cichu i obgadywać za plecami, a publicznie podpisać się pod praktycznie bezkrytycznymi adoracjami. Wygląda mi to na kolejny wpis zlecony przez pr, albo próbę podlizania się komuś w firmie. Szkoda bo tu potrzeba wiarygodnych opinii a nie wazeliniarstwa.

@Hose Hildago Porfavor vel Kurr 07.08.2018 07:04

"Przypadkowa zbieżność" Nic na to nie poradzę, jednak nie życzę sobie tego typu sugestii (może również odpowiedzialny jestem za eksplozję w Bagdaszie bo przypadkiem sprawdzałem akurat ceny wakacji na Bliskim Wschodzie). Krew mnie zalewa jak widzę tego typu ataki. Nie, nie jestem panem/panią Diabolo coś tam, ludzie może jeszcze mam rtg dostarczyć? "Wazeliniarstwo"- nie- biostat jest firmą, która mi dużo dała, nie mam co narzekać, bo dzięki niej dowiedziałem się duuuużo. Nie wiem kto pisał z biostatu tenże komentarz jest on moim zdaniem niesmaczny. "Podobny styl" - daaaawno się tak nie zagrzałem.

Diabolo Pomidoro del Varga

Czy polecam biostat? Tak, jeżeli szukasz pracy w której chcesz przede wszystkim nauczyć się czegoś nowego w praktyce. Co do pieniędzy...oj lepiej nie będę się wypowiadał. Jednak prawdziwą siłą biostatu są ludzie. Prezes ma talent do wyszukiwania ciekawych ludzi, niekiedy z problemami, ale w porządku. Serio- tyle słyszy się o mobbingu, natomiast w biostacie nie uraczyłem nawet na chwilę tegóż zjawiska, a warto podkreślić, że miałem do czynienia z kilkoma działami (IT, Statystyka, badania) i nikt mnie nie gryzł. Pracy jest dużo, jednak nie jest pracą wyniszczającą psyche. Atmosfera w pracy jest miła, kawa naprawdę najlepsza w mieście, dobrze zaopatrzona kuchnia... Co jeszcze. Czy na coś mogę narzekać? Narzekania są głównie subiektywne- mam wrażenie, że w dziale statystyków jedna osoba zwana "śmiechaczkiem" ma monopol na suchary i dowcipy, a jak ktoś inny wrzuci coś smiesznego (uwaga! Nie kolidującego w żadnym wypadku z pracą) to ... zapada mroźna cisza- to mnie osobiscie bolało, tak więc, troszkę grubszej skóry zawsze się przyda :). Co jeszcze? Hejterom mówię -ja biostat traktowałem jako rodzaj powrtotu do społeczeństwa, mniej jako pracę, w której zarabia się pieniądze. Pan prezes jest osoba, która nie da sobie w kaszę dmuchac, ale też jest osoba otwartą i życzliwie nastawioną do ludzi- daje szanse, a to jest istotne. Biostat też przeprowadza tyle badań, że naprawdę każdy kto tu pracuje może do CV włozyć naprawdę dużo- od badań klinicznych, bazy danych, programowanie po analizę danych.

@Diabolo Pomidoro del Varga 02.08.2018 14:07

Dobre :D Serio zastanawiam się kiedy pracowałeś w biostacie

Dominika

@Ankieter, Twoja wypowiedź jest z perspektywy osoby pracującej w Biostat czy klienta firmy? Jeśli jesteś zatrudniony w niej, to zachęcam Ciebie do rozwinięcia wypowiedzi, gdyż na razie nie zawiera ona żadnych konkretnych informacji. Jak oceniasz warunki zatrudnienia? Czym ten pracodawca wyróżnia się od pozostałych?

Dominika

@nicck, jesteś zadowolonym klientem czy pracownikiem Biostat? Jeśli jesteś zatrudniony w firmie to zachęcam do aktywności na forum i rozwinięcia Twojej wypowiedzi. Jak oceniasz warunki zatrudnienia i atmosferę panującą w Biostat? Czy pracodawca zapewnia pozapłacowe benefity?

Niki

Idealnych firm nie ma tylko ludzie wybierają sobie niewłaściwą pracę i stad te problemy!!

Dominika

@Analitic - możesz szerzej opisać swoje doświadczenia z pracodawcą jakim jest Biostat? Bardzo pomożesz tym innym użytkownikom tego forum! Zachęcam też pozostałych obecnych i byłych pracowników do wyrażania opinii o tym pracodawcy.

ale po co
@Dominika 12.06.2018 17:10

Bez sęsu juz tyle opini pracowników było tylko w większosci kasowane, kto obserwuje ten profil ten wie

Trombo

Gorąco zniechęcam, nie warto marnować na nich czasu.

nick
@Trombo 04.03.2018 14:26

Nie ty jeden masz taką opinię

Dfsa
@Trombo 04.03.2018 14:26

Wielu bylych pracowników dopiero oo odejściu stamtad ma odwage mowic bolesna prawde.

Dfsb
@Trombo 04.03.2018 14:26

Nie wiem skąd te narzekania. Płace są przyzwoite, warunki ok a relacja prawie rodzinne.

były pracownik
@Dfsb 15.03.2018 18:20

Relacje prawie rodzinne? Ludzie tam ze sobą nie rozmawiają!

dopytywacz
@były pracownik 20.04.2018 00:20

czyli nie polecasz??

still
@były pracownik 20.04.2018 00:20

Bez zmian? Nadal tak kiepsko jak piszesz?

La

PIT 11 wystawia się chyba do końca lutego.

pitowy
@La 25.01.2018 09:49

PIT dostałem w terminie. wszystko się zgadza.

Pit1
@pitowy 27.02.2018 16:19

Pit był u mnie w terminie. Wszystko zgodne.

pit111
@Pit1 23.04.2018 11:06

U mnie także się zgadzało i w terminie. już się rozliczyłem.

roz
@pit111 26.04.2018 19:54

Rozliczenia są w porządku.

Pit
@roz 04.05.2018 17:39

Pit u mnie w porządku- bez uwag.

Jakim pracodawcą jest Biostat? Jak wyglądają warunki w firmie? Czy pracownicy mogą liczyć na jakieś pozapłacowe benefity?

Kurdupel

Miałem okazję poznać ten obecny BioStat i zapewniam, że nie jest tak strasznie jak opisują to niektórzy. Jeśli ktoś ma chęci do pracy, pasjonuje się tym co robi i chce się rozwijać - znajdzie tu dla siebie miejsce i szansę na zdobycie nowych doświadczeń. Oczywiście, jak wszędzie, trzeba się przyłożyć do wykonywanych zadań, a także wypunktowywać można pewne minusy i plus, ale jak dla mnie to jednak pozytywy przeważają w końcowym rozrachunku. Zwłaszcza, że BioStat to nie tylko firma badawcza z nowoczesnym gmachem i wieloletnim doświadczeniem, ale i zespół fajnych ludzi o różnych talentach - i tu podpisuję się pod słowami przedmówcy, składając przy tym głęboki ukłon w stronę menadżerów, którzy są nie tylko merytoryczni i kompetentni, ale i, po prostu, którzy są świetnymi, życzliwymi i pozytywnymi ludźmi (niesprawiedliwym by było w sposób szczególny nie wyrazić się tu o panu J.G., który w moim odczuciu stanowi jeden z najcenniejszy filarów tej firmy - z takimi ludźmi warto współpracować i uczyć się od nich każdego dnia). Osobiście żałuję, że nie zawsze umiałem to docenić jako pracownik.

H81
@Kurdupel 27.09.2017 22:31

Przikre to. Tom drogom nic nie ugrosz @Dyrektor. Fachowce od piaru zaś zamiast odniyść sie do problymu wyciepujom niewygodne komyntarze. Wonty do warunkow? Wywalić. Wonty do kiepski kierowniczki projektu? Tyż wywalić. Ale chwolba dziwnym trafym wisi dali. Dejmy na to taki @Markus. Synek sie podnieco doświadczyniym ale nie padoł yno że jak umisz słodzić to się liczysz i zarobisz choćbyś cało szychta przepierniczoł. Jo już wiym jak to je u prywaciorzy. A ty @obiktywny @Ania @Kurdupel abo inni? Warunki były taki super? Ludzie byli tacy fajni? To czamu tam nie robicie jak tam było tak dobrze? A mono zrobiliście swoje i sami kopli wom w cztery litery?

H82
@H81 21.02.2018 19:35

Jeśli ktoś znalazł inną ofertę i z niej skorzystał to nie znaczy, że stara nie była dobra. Czasem trzeba spróbować czegoś nowego. Zawsze warto spróbować coś zmienić... niż kopiować raz napisane i usunięte komentarze. Zawistna konkurencja naprawdę tak mało wam płaci?

H83
@H82 24.02.2018 10:49

Pewnie mało konkurencja płaci skoro dzieci wklejają raz wyrzucone komentarze. Zero inwencji twórczej i konstruktywnej krytyki.

@Kurdupel 27.09.2017 22:31

"Nowoczesny gmach" - za dużo powiedziane, warunki przestrzenne słabe.

Ex
@Kurdupel 27.09.2017 22:31

Ciekawe, który stażysta wypowiada się tak "encyklopedycznym"językiem, czyżby ktoś z obecnego Biostatu - pan od PR?:) a to wszystko i tak wyzsane z palca.

Dominika

@nickk a mógłbyś wymienić kilka pozytywów, jakie zastałeś w tej firmie? Czy chodzi np. o atmosferę, albo możliwość rozwoju zawodowego? Są to istotne kwestie, które warto poruszyć na forum gowork.

Koder

Praca bardzo ciekawa. Moja poprzednia była bardzo nudna i powtarzalna wiec przeskok ogromny. Tutaj nie ma na nude szans . Warunki dobre. I dobra kawa firmowa o jakości jak w kawiarni.

Pozytyw
@abc 28.03.2018 09:56

pozytyw

ABcD
@Pozytyw 07.04.2018 12:28

Pracowałem i daję pozytyw.

Jack

Mój znajomy pracuje tam od bardzo dawna. I nie wydaje mi się, żeby w tej firmie pracował gdyby było faktycznie tak negatywnie jak piszą tutaj niektórzy. Sporo się tam wymaga i być może nie każdy sobie radzi z presją. Poza tym firma miała dosyć głośny rozłam kilka lat temu i zmienił się zarząd i polityka.

Antek
@Jack 18.03.2017 10:18

solidna firma. Wszystko w terminie i on time.

Pozytyw
@Antek 21.02.2018 22:38

pozytyw

Antek2
@Pozytyw 07.03.2018 13:07

OK

Noname
@Jack 18.03.2017 10:18

Zastanawia mnie nieco dlaczego znajomy kogoś, kto gdzieś pracuje wypowiada się na forum dotyczącym ocen pracodawców i ocenia NIE swoją firmę. Czy to z braku innych zajęć? Z nudy? Czy to po prostu jedna z wykreowanych postaci wypowiadających się tu pozytywnie na temat Biostatu? Marketing szeptany trzeba umieć robić.

trzezwy
@Noname 23.03.2018 23:21

juz tu pisala jedna babka ze wie ze wieksosc opinii pozytywnych pisze jedna i ta sama osoba, manager firmy

wielu

Jak nie chcecie zarabiac najnizszej krajowej,(usunięte przez administratora) zatrudnijcie się gdzie indziej

dziwne
@wielu 09.03.2018 18:10

to chyba logiczne ze nikt nie chce zarabiac najnizszej krajowej, byc oszukiwanym i okradanym jak piszesz???

Dziwiniejsze
@dziwne 15.03.2018 10:16

Tyle że tu nie ma najniższych krajowych i nikt nikogo nie oszukuje. :) Kolega z konkurencji widzę zawzięty, jakby od solidnego hejtu zależała jego premia. :)

Niko

Bardzo ciekawa firma jak na warunki rybnickie. Polecam.

SS
@Niko 15.02.2018 07:31

bez problemu. Polecam.

NN
@SS 21.02.2018 22:32

Jak na rybnickie warunki - duży pozytyw.

Katarzyna

Jako była pracownica chciałabym podzielić się swoimi przemyśleniami. Firma ma swoje plusy i minusy. Do plusów, można zaliczyć terminowość wypłat (nie wszędzie jest to przecież normą) i zaangażowanych/kompetentnych/pomocnych menedżerów. Minusików jest, niestety troszyniutko więcej. Bardzo marniutkie wynagrodzenia (najczęściej minimalna krajowa), brak premii, brak możliwości awansu, (usunięte przez administratora) Tak czy inaczej chciałabym polecić firmę dla młodych osób bez doświadczenia - warto pracować przez rok i zmywać się - wpis w CV na pewno się przyda, a można się sporo nauczyć. Wiązać z tą firmą swojej przyszłości bym jednak nie polecała. Komu się chce pracować, a niewiele jeszcze umie niech próbuje, żadna praca nie hańbi. Nawet w tak niekorzystnych warunkach.

Li nijka

Autor/autorka tego komentarza tak zna szefa jak samodzielnie potrafi pisać komentarze. Czyli wcale. Następnym razem wymyśl coś swojego zamiast kopiować teksty, które kiedyś zamieszczono i usunięto za niezgodność z regulaminem. No ja nie wiem kto w tej konkurencji pracuje :)

Stażysta

Jestem w firmie na stażu. Daję pozytyw. warto.

Wyk
@Stażysta 21.02.2018 22:49

Z racji pracy w niepełnym wymiarze nie mam pełnego obrazu, ale nie mam zastrzeżeń do warunków.

Shoper

Ja pracuje w kilku firmach na tajemniczym - nie widzę różnicy. Jak zrobione jest dobrze to mi wypłacają zarówno ci jak i w innych firmach - warunki podobne.

just-do-it
@Shoper 26.01.2018 21:20

Nie wiem kto pisze te pozytywne komentarze ale podejrzewam że dział personalny z Rybnika . Jeżeli ktoś chce tam pracować musi liczyć się z tym że pracując na umowe o dzieło jako tajemniczy klient wypłate dostanie za ok 4 miesiące od wykonania zlecenia . Jeżeli komuś odpowiada taka forma współpracy to polecam . Firma tłumaczy to tym , że płacą dopiero wtedy gdy im klient zapłaci , ciekawe czy sami też solidarnie odbierają pensje po 4 miesiącach ??? Oprócz tego firma nie zwraca kosztów dojazdu do miejsca gdzie ma sie wykonać badanie

Kama

Miałam tam praktyki. Bardzo fajne doświadczenie, ciekawe zadania przy wspomaganiu różnych działów, w większości spoko ludzie. To pozwoliło mi poszerzyć trochę wiedzę z zakresu statystyki, nabrać pewności siebie, rozwinąć się w pracy w grupie i nabyć kilka innych przydatnych umiejętności. To dobre miejsce na zawodowy start. Niedawno zaczęłam pracę i szczerze żałuję, że wcześniej nie zerknęłam na ogłoszenia rekrutacyjne Biostatu. Fajnie byłoby wrócić.

Maciek
@Kama 14.11.2017 20:37

Podobnie jak ty byłem na praktykach. Rozważam powrót do nich jak się obronię.

anonymous

Pracuję w dziale analiz. Uważam, że jest dobrze ale jednocześnie wymagająco.

Paula

Mam małe dziecko i pracuje tu dorywczo. Mi to bardzo odpowiada bo mam elastyczne godziny pracy, wypłaty w miarę regularne.

Andrzej
@Paula 26.01.2018 21:24

Ja podobnie jak Paula - ale pracuje gdizes indziej na etacie i tutaj tylko dorywczo co mi bardzo odpowiada.

Janek
@Paula 26.01.2018 21:24

Dodam tylko, że miałem różne audyty Tajemniczego klienta - zarówno z wynagrodzeniem za dojazd jak i bez wynagrodzenia (koszty dojazdu zwykle wtedy były wpisane technicznie już w wynagrodzenie). Generalnie dużo zależy od rodzaju projektu i Klienta docelowego tzn. audytowanej sieci.

Monik

PIT do mnie dotarł za 2017. Wszystko się zgadza.

PIT
@oszukany. 28.01.2018 21:18

Ale na PIT 11 jest termin do końca lutego wiec wiejskość firm wystawia w lutym zgodnie z ustawą. Ja pracuje w kilku firmach i tylko z jednej na razie dostałem.

PIT

Sory ale ja tej firmy nie reprezetuje. Prostuje tylko jak widzę jakie glupoty wypisują niektórzy. Jeśli termin ustawowy na PIT jest luty to jak można mieć pretensje ze się go nie dostało w styczniu.

Tajemniczy

Może miałeś tak w umówie ze po wykonaniu całości wypłata w jakimś tam terminie X.

Roman

Ankieter i obiektywny tocharakter chyba dzial personalny z rybnika hehe. .

Ankieter

Ja i kilku moich kolegów kasę dostaje regularnie wiec te negatywy chyba na wyrost. Pit 11 - z tego co mi wiadomo jest termin do końca stycznia - a dziś mamy 25.01. Mi potwierdziła pani Ksiegowa ze lada dzień otrzymamy.

true
@Ankieter 25.01.2018 09:37

od kolegów? czyli biostat zatrudnia Cię na czarno?

Obiektywny

Ja pracowałem w 2016 i 2017 dorywczo i uważam ze wszystko Ok. Zarówno pieniądze jak i warunki pracy. Ale tak jak już tu ktoś zaznaczył na forum hejt anonimowy rządzi.

krasnal
@Obiektywny 25.01.2018 09:40

anonimowy? - raczej jesteś "nieobiektywna"

Zostaw opinię o Biostat - Rybnik

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Biostat