Biostat

Rybnik

Opinie o Biostat

analityk

Pracuję w tej firmie od dłuższego czasu. Bardzo pozytywnie oceniam zarówno ludzi jak i warunki płacowe.

Piter

Miałem staż w dziale statystyki. Jestem pod wrażeniem poziomu i profesjonalizmu jaki prezentuje ten zespół. Nauczyłem się w 3 miesiące więcej niż przez 5 lat studiów.

Kama

Miałam tam praktyki. Bardzo fajne doświadczenie, ciekawe zadania przy wspomaganiu różnych działów, w większości spoko ludzie. To pozwoliło mi poszerzyć trochę wiedzę z zakresu statystyki, nabrać pewności siebie, rozwinąć się w pracy w grupie i nabyć kilka innych przydatnych umiejętności. To dobre miejsce na zawodowy start. Niedawno zaczęłam pracę i szczerze żałuję, że wcześniej nie zerknęłam na ogłoszenia rekrutacyjne Biostatu. Fajnie byłoby wrócić.

Maria

Pracuje dorywczo. Do tej pory Ok i bez problemów.

tajemniczy klient2

Ja pracuję regularnie na tajemniczym kliencie i nie ma problemu. Praca dorywcza i może nie jest oszałamiająca ale sobie chwalę.

Kurdupel (2)

Do użytkownika Hanys81: A może zrezygnowałem sam, w poczuciu, że nie daję zespołowi takiego wsparcia, jakie powinien we mnie mieć? Albo w poczuciu, że z jakichś pobudek nie zasługuję, by dalej współpracować z ludźmi tak pozytywnymi? Nie każde zakończenie współpracy motywowane jest złymi warunkami lub następuje z winy firmy. Czasem to pracownik jest na bakier i się po prostu nie sprawdza. Albo nie pasuje do reszty. Tym niemniej odpowiadam jednak nie dlatego, że zostałem wywołany w kwestii wyżej wymienionej. Odpowiadam bo tak naprawdę chciałbym nadmienić, że zamieszczane tu komentarze dot. Kierowniczki Projektu zniknęły, bo treści, które ze sobą niosły były po prostu nieprawdziwe i - najzwyczajniej w świecie - obraźliwe w stosunku do wskazanej w nich Osoby. Spieszę bowiem wyjaśnić, że mowa tu o kimś, komu - i zawodowo, i prywatnie - naprawdę ciężko coś zarzucić, a kto - pomimo ogromnego nakładu obowiązków - zawsze daje z siebie 101 procent, przykładnie wykonując każdego dnia kawał solidnej roboty. Ogół zespołu jest świetny (i pod stwierdzeniem tym podpisuję się obiema rękami), ale jest w nim kilka jednostek, które stanowią swoisty fundament tej firmy, a ww. Kierowniczka Projektu z całą pewnością się do nich zalicza -pracy pod przewodnictwem Osoby tak pracowitej, kompetentnej, a przy tym pomocnej i życzliwej życzę każdemu. Dlatego cieszę się, że komentarze szargające jej dobre imię po prostu tutaj nie widnieją. I że ma w zespole osoby profesjonalne i wartościowe - nie takie jak, dla przykładu, moja osoba.

Wyk
@Anna 07.11.2017 11:01

Mam prośbę do Biostatu, jak już zatrudniacie osoby do pisania komentarzy, to niech chociaż reprezentują jakiś poziom. Czy możesz nie wprowadzać ludzi w błąd. Rozumiem, że według myślenia Pani Anny pracownikiem firmy Biostat jest tylko osoba na Umowę o pracę. Niesamowity tok myślenia.

Anna
@Wyk 09.11.2017 10:29

Jest jednak istotna różnica pomiędzy podwykonawcami na kontraktach (którzy w większości nie widzieli nigdy firmy na oczy) a pracownikiem etatowym.

Hanys81

Przikre to. Tom drogom nic nie ugrosz @Dyrektor. Fachowce od piaru zaś zamiast odniyść sie do problymu wyciepujom niewygodne komyntarze. Wonty do warunkow? Wywalić. Wonty do kiepski kierowniczki projektu? Tyż wywalić. Ale chwolba dziwnym trafym wisi dali. Dejmy na to taki @Markus. Synek sie podnieco doświadczyniym ale nie padoł yno że jak umisz słodzić to się liczysz i zarobisz choćbyś cało szychta przepierniczoł. Jo już wiym jak to je u prywaciorzy. A ty @obiktywny @Ania @Kurdupel abo inni? Warunki były taki super? Ludzie byli tacy fajni? To czamu tam nie robicie jak tam było tak dobrze? A mono zrobiliście swoje i sami kopli wom w cztery litery?

Kurdupel

Miałem okazję poznać ten obecny BioStat i zapewniam, że nie jest tak strasznie jak opisują to niektórzy. Jeśli ktoś ma chęci do pracy, pasjonuje się tym co robi i chce się rozwijać - znajdzie tu dla siebie miejsce i szansę na zdobycie nowych doświadczeń. Oczywiście, jak wszędzie, trzeba się przyłożyć do wykonywanych zadań, a także wypunktowywać można pewne minusy i plus, ale jak dla mnie to jednak pozytywy przeważają w końcowym rozrachunku. Zwłaszcza, że BioStat to nie tylko firma badawcza z nowoczesnym gmachem i wieloletnim doświadczeniem, ale i zespół fajnych ludzi o różnych talentach - i tu podpisuję się pod słowami przedmówcy, składając przy tym głęboki ukłon w stronę menadżerów, którzy są nie tylko merytoryczni i kompetentni, ale i, po prostu, którzy są świetnymi, życzliwymi i pozytywnymi ludźmi (niesprawiedliwym by było w sposób szczególny nie wyrazić się tu o panu J.G., który w moim odczuciu stanowi jeden z najcenniejszy filarów tej firmy - z takimi ludźmi warto współpracować i uczyć się od nich każdego dnia). Osobiście żałuję, że nie zawsze umiałem to docenić jako pracownik.

Markus

@Katarzyna - piszesz o tym starym Biostacie (sprzed 4-5 lat) a nie o obecnym. Koneksje rodzinne,kultura itp... i rezygnacja jednego ze wspólników z "rodziny" (który był uważany za hamulec rozwoju spółki) to jakaś już bardzo stara sprawa. Co do menadżerów to się zgodzę - naprawdę dobra merytoryczna ekipa. Ja pracowałem dosyć długo, pół roku podstawy a potem na wynagrodzenie nie mogłem narzekać, więc chyba płacą wraz z nabywanym doświadczeniem. Są różne benefity, multisport, dobra kawa, całkiem ładne biuro, darmowy parking.... Ekspansja firmy w farmację bardzo poprawiła poziom wynagrodzeń. Co do wyciskania - jedno to nazywają wyciskaniem inni własnym rozwojem. Ja przyszedłem do firmy mając zerowe doświadczenie i wiedzę a tu trzeba szybko wejść w tryb produkcyjny. Nie wiem czy są wogóle obecnie firmy które się dobrze rozwijają i nie mają wymagań wobec pracowników.

Katarzyna

Jako była pracownica chciałabym podzielić się swoimi przemyśleniami. Firma ma swoje plusy i minusy. Do plusów, można zaliczyć terminowość wypłat (nie wszędzie jest to przecież normą) i zaangażowanych/kompetentnych/pomocnych menedżerów. Minusików jest, niestety troszyniutko więcej. Bardzo marniutkie wynagrodzenia (najczęściej minimalna krajowa), brak premii, brak możliwości awansu, (usunięte przez administratora) Tak czy inaczej chciałabym polecić firmę dla młodych osób bez doświadczenia - warto pracować przez rok i zmywać się - wpis w CV na pewno się przyda, a można się sporo nauczyć. Wiązać z tą firmą swojej przyszłości bym jednak nie polecała. Komu się chce pracować, a niewiele jeszcze umie niech próbuje, żadna praca nie hańbi. Nawet w tak niekorzystnych warunkach.

developer

śmieszne trochę są te wpisy gdzie narzekacie na jakość prac programistycznych, a czego się spodziewaliście po firmie, w której szef IT np. nie uważał za stosowne aby pliki z hasłami zahasłować? ;-))

płynna narracja

Trochę tu się cuda dzieją więc uporządkujmy: były pracownik Biostatu od dłuższego czasu próbuje zamieścić rzeczową, popartą konkretami mocną krytykę firmy. Powołuje się m.in. na niewypłacenie należnego wynagrodzenia, bardzo złe traktowanie przez managera IT oraz prezesa firmy, którzy m.in. fałszywie zarzucali mu błędy w wykonywanej pracy, fabrykowali jego rzekome błędy itp. Pracownik ten używał dość mocnych, ale powszechnie akceptowanych epitetów np. względem ludzi, którzy osiągają korzyść ekonomiczną kosztem czyjegoś wyzysku. Redakcja portalu notorycznie usuwa komentarze tego użytkownika, czego ona sam nie rozumie i nie widzi żadnego naruszenia regulaminu. Zabawa w kotka i myszkę trwa więc w najlepsze...

hgjh
@płynna narracja 05.07.2017 16:39

a najlepsze ze to co pisze to szczera prawda

obiektywny

Tematu powyższego nie znam. Ja pracowałem i było wszystko ok i na czas - ale pracowałem według mnie rzetelnie. Wypłaty były bez problemu.

poprawność polityczna

Do @ten: jak zauważyłeś twój wpis pierwszy sprzed kilku dni został usunięty. Prawdopodobnie dlatego, że użyłeś na końcu lekko niecenzuralnego słowa podsumowującego dosadnie twoją opinię nt. Biostat. Dodaj jeśli możesz jeszcze raz te informacje, ale już bez dodatków, które mogą dać podstawę do usunięcia wpisu. To o czym pisałeś, jak zostałeś oszukany, nie wypłacono ci pieniędzy, twojej opinii nt. traktowania pracowników, funkcjonowania firmy, relacji z prezesem czy managerem IT mogą być szalenie ważne dla osób szukających informacji o tej firmie.

Content

W firmie pracuje kilka lat i fakt ze przewinielo się - jak wszędzie zapewne - kilku pracowników którzy nie powinni przejść procesu rekrutacji ponieważ sobie niestety z zadaniami i presją rozwoju nie radzili. Ale to w sumie margines który później hejtuje.

aaaa

Pracuję od ponad 2 lat i jest OK. Nie do końca zrozumiały jest sens niektórych komentarzy.

jak to się skończyło

do @xyz Czy bohaterskie szefostwo "zapieprzając po 16tej ciężej i dłużej od pracowników" wyprowadzało na prostą projekt usera @seb?? Z jakim efektem?

zadowolony

Hejt i konkurencja widzę dominuje. Ja w Biostat pracuję już jakiś czas - żadnej rotacji ostatnio nie widziałem.

zażenowany

Widzę że zarząd skutecznie stara się odeprzeć ataki. Żaden człowiek od PR nie zatuszuje tego jak traktujecie pracowników. Zero profesjonalizmu! Szacunek? Dobre sobie. Przyszli potencjalni pracownicy- rotacja w tej firmie jest duża i o czymś to świadczy więc jeśli szukacie miejsca, w którym będziecie się rozwijać, wasze zasługi będą jakkolwiek nagrodzone, a atmosfera nie będzie ciężka to idźcie do innej firmy.

xyz

To może teraz coś z mojej perspektywy. Pracuję w firmie od dłuższego czasu więc myślę, że mam coś do powiedzenia. Pozytywne zmiany w Biostacie widoczne są na każdym kroku, a firma przeszła długą i w pewnym sensie wyboistą drogę. Jeśli ktoś się nie nadaje, lub zwyczajnie mu się nie chce to i tak zawsze będzie niezadowolony. No i powiedzcie mi jak ma reagować właściciel w sytuacji gdy "pros" odpowiedzialny za projekt idzie sobie do domu w kryzysowej sytuacji bo wybiła magiczna 16:00? Szefostwo zostało i wyprowadzało projekt na prostą. A to tylko jeden z przykładów gdy właściciele faktycznie ciężej i dłużej zapieprzają od pracowników. A ów "pros” zapewne jest jednym z autorów wcześniejszych komentarzy. No bo przecież fuckupy pracownika to tylko i wyłącznie problem szefostwa oraz wynik złego zarządzania, krzywych uśmiechów i paskudnej pogody. No i jak w ogóle można mieć do kogokolwiek jakieś pretensje... No i zarzuty o brak szacunku - nigdy czegoś takiego nie uświadczyłem. Do tego liderzy poszczególnych działów zawsze znajdą czas i chęć do pomocy - nawet poza pracą. Nikt nikogo nie wyklina i nie przyciska i nie męczy. Prawdą są jednak opinie o sporych wymaganiach, ale też firma nie zajmuje się prostymi sprawami. Zastanawiam się tylko nad wcześniejszym hejtem oraz tym czy nie jego źródłem nie jest odłamany kawałek zarządu...

Seb

adres kontaktwy seb@sebastians.so

Seb

Witam. Zleciłem w tamtym roku opracowanie sklepu do sprzedaży biletów na eventy. Ogólnie fatalna sprawa. Czy znajdzie się ktoś kto chciałby się podzielić doświadczeniem z firma w rozmowie prywatnej? Chciałbym omówić pewna sprawę.

Jack

Mój znajomy pracuje tam od bardzo dawna. I nie wydaje mi się, żeby w tej firmie pracował gdyby było faktycznie tak negatywnie jak piszą tutaj niektórzy. Sporo się tam wymaga i być może nie każdy sobie radzi z presją. Poza tym firma miała dosyć głośny rozłam kilka lat temu i zmienił się zarząd i polityka.

Ania

Ja tam długo pracowałam i uważam, że jest Ok. Nie każdemu się musi wszystko podobać ale to jest praca.

MAlutka

Widać, że pierwsze opinie były prawdziwe, pisane przez ludzi którzy rzeczywiście mieli do czynienia z tą firmą. Niestety począwszy od grudniowych opini, kolejne były nieudolną próbą poprawienia sobie złej renomy przez samych właścicieli. Pracowałam, wiem jak jest, i nikt mi nie wmówi, że nagle zaczęto szanować pracowników tej firmy. Smutne, że takie firmy istnieją. Szacunek do drugiej osoby to pierwszy krok do sukcesu...Ale Ci ludzie raczej tego nigdy nie zrozumieją.

Statystyczny

Presja na jakość wynika pewnie z dużej dynamiki rozwoju i kategorii klientów. Ogólnie wydaje się być spoko.

pro logic

He he, to znaczy, że wcześniej nie było nacisku na jakość pracy i na jakość realizacji projektów? ;-) To po kiego grzyba chwalić się takim wieloletnim doświadczeniem firmy? Fejki to też trzeba „umić” pisać ;-)

MM

Stabilna firma. Mogę potwierdzić plotki, że zmieniła się w ostatnich latach część zarządu i obecnie jest duży nacisk na jakość pracy i jakość realizacji projektów. generalnie pozytyw.

Marian

Dla specjalistów szukających w rybniku czegoś więcej niż tworzenia prostych aplikacji webowych zdecydowanie polecam. !

Anonim

Firma OK. duży nacisk na rozwój.

lecytyna

Ale jaja, ale jaja

Stefan

Korzystając z tego forum chciałem wyrazić pozytywną opinię na temat tego pracodawcy. Warunki pracy i klimat jest bardzo pozytywny. Problemem oczywiście może być fakt, że do pracy trzeba chodzić :) ale tego się niestety nie da ominąć.

Anonnn

Ja tam pracuję i jest ok.

Anna

Praca ok. Stabilnie i nie ma nudy. Atmosfera OK.

Mm

Bardzo ciekawa firma. Łącza informatykę z medycyną i matematyką i produkują usługi i aplikacje których w Polsce ma razie nie ma lub są mało spotykane.

Sta

Ogólnie pozytywna opinia. Natomiast hejterzy zawsze się znajdą.

skleroza

Może ktoś jeszcze pamięta bardzo zawstydzającą sytuację, kiedy kilka lat wstecz szef firmy dał polecenie służbowe pracownikom, aby oni i ich rodziny obowiązkowo wysyłali na niego esemesy, bo bardzo chciał wygrać jakiś lokalny rybnicki plebiscycik. Patrząc na ostatnie pięć wpisów widać, że ten standard nadal obowiązuje :)

Monika

Pozytyw

Mateusz

OK. Praca/firma dla nie lubiących nudy.

Marcin

Pozytyw. więcej takich firm u nas i Rybnik nie będzie zaściankowy :)

Filip

Świetna opcja na start dla osób chcących się rozwijać. Ciężko znaleźć firmę w okolicy, która jest na tym etapie rozwoju i daję szansę młodym ambitnym osobom.

Stefan

Fajna firma, duże zaplecze merytoryczne. Ale widzę, że hejt (lub konkurencja) tutaj rządzi. Tak czy siak - jak ktoś cokolwiek potrafi lub chce się rozwinąć to dobry kierunek.

Zadowolony

Firma z Rybnika, realizuje projekty IT i statystyczne jakich raczej w tej okolicy nie uświadczysz. Pracuję od kilku miesięcy i jest OK - przyzwoite stawki plus ambitne projekty . Dobra alternatywa dla wielkiego warszawskiego korpo.

uczciwy

Bez problemów z płatnościami. Przyzwiote stawki. firma godna uwagi.

Ola

U mnie wypłaty były zawsze bez problemu. Choć wiem, że kontrolują (taki jest standard realizacji) - ja miałam kilka razy kontrolę i bez problemów było. Zatem być może nie do końca to co zrobiłaś było zgodne ze zleceniem.

Paulina

Jeśli dostałaś pieniądze bez problemu to naprawdę miałaś szczęście. Niestety Ci ludzie nie są warci zaufania.

Marta

Dorabiam w Biostat sezonowo na mniejszych zleceniach. Nie ma problemów.

Marcin

Pracowałem w tej firmie jakiś czas temu, ale musiałem niestety zmienić z powodu miejsca zamieszkania. Niestety, bo w porównaniu do innych praca naprawdę dobra. Pod warunkiem że masz chęci do pracy i chcesz pracować a nie udawać że pracujesz. Dobry kontakt z właścicielami, którzy biorą aktywny udział w życiu firmy ale i stawiają wymagania. Firma bardzo rozwojowa, można się sporo nauczyć

Aneta

Fajna firma i ciekawi ludzie. Ogólnie mam dobre doświadczenia.

Antoni

Ja pracowałem w 2015 i było bardzo dobrze. Miałem do czyniena z kilkoma nowymi "adeptami" i niestety rynek nowych pseudoinformatyków jest mizerny - Pewnie stąd kilka opinii powyżej bo niestety część osób przekłamuje w CV swoje umiejętności a potem ma żale, że sobie nie radzi w pierswszym dniu z prostymi zadaniami. Ja sobie radziłem i pewnie dalej bym tam pracował ale przeniosłem się do innego miasta. Z plusów dużych - po roku doświadczeń w biostat nie miałem problemów ze znalezieniem nowej pracy.

AntyAntoni
@Antoni 09.12.2016 13:27

No cóż, sformułowania "pseudoinformatyk" itp. inne lekceważące są żywcem wyjęte z ust pana szanownego właściciela - więc albo pan się przedstawi, albo powie komu dał do wpisania tę notkę??

Zostaw opinię o Biostat - Rybnik

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Biostat