Opinie o Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski w Bydgoszcz

counter
3 420 895 5 1
No ciekawe

No i niech ktoś powie jak to jest. Na produkcji musisz (usunięte przez administratora) i żadnych dodatkowych pieniędzy nie widzisz. Owszem kasa wróciła ale co z tego. Ekspedientki dostały podwyżki niektóre piszą że nawet po 3000 mają. Jak to jest co to za sprawiedliwość. Niektórzy nie widzieli podwyżki od lat znów niesprawiedliwość. Szef powinien się zastanowić starych pracowników coraz mniej może trzeba ich docenić. Ekspedientki przychodzą i odchodzą.

Tak11Nie
NO NAME
@No ciekawe

Żeby było czym handlować, trzeba to wyprodukować. Ale pracownicy najniższego szczebla czyli produkcji są doceniani? Nie ten to będzie inny. Tyle w temacie ????

Sad
@No ciekawe

A Wy myślicie że admini mają ciągle podwyżki ? Na produkcji ciężko, wydawce ciężko, piekarni ciężko, transporcie ciężko...każdy ma ciężko a nie tylko Wy

@No ciekawe

To chyba tylko wybrane bo ja jakoś podwyżki nie widziałam a wręcz przeciwnie dostałam jeszcze mniej niż do tej pory przed covitem.

@Sad

Pewnie że ciężko, tyle że produkcja jakoś o podwyżkach się nie rozpisuje a ekspedientki już tak. Czyli co jedni mogą dostać a drudzy nie? Tylko niech mi powie jedna z drugą czym by handlowały gdyby nie produkcja. A ciągle się słyszy jakie to one biedne i jak muszą ciężko pracować. Nie one jedne w tej firmie. Dopiero się tu rozpisywały jakie pensje dostały.

Beti
@Pracownik

A powiedz mi dla kogoś byś to robiła gdyby nie ekspedientka która musi się nieźle natrudzić żeby ten towar sprzedać, ile musi się na gadać polecać itd... A wiadomo jacy są klienci (że drogie, że to czy tamto) Więc nie tak do końca ekspedientka to ktoś kto nic nie robi tylko stoi za ladą. Nikt nie zabrania ci zmienić stanowisko pracy, idź za ładę zobaczysz jaki to miód. Pozdrawiam

Tak9Nie
Nick
@Beti

Żeby to był tylko miód!! Na moje sama gorycz!! Teraz tym bardziej nie dogodzisz nikomu przez tą pandemię!! O wszystko się czepiają nie wiesz czy masz się odezwać czy tylko uśmiechnąć nawet to czasem nie pomaga!! Ludzie są poprostu okropni!! Jak stanie za ladą to doceni swoją pracę. :)

@Nick

Nie cwaniakujcie tak. My doceniamy nasza pracę, ale wy nasza już nie koniecznie. Ile razy jest tak że musimy na szybko robić torty bo któraś zapomniała zamówić, albo rozwaliła. Jakoś wtedy nie myślicie ze to my musimy wasze błędy naprawiać.

Tak2Nie3
Auu

Dzięki że zakładasz iż jestem kobietą. Skoro to doceniasz to coś Ci powiem roboty jest tyle że każda dodatkowa poprawka to jak nóż w plecy. Wy myślicie że to tak pstryknąć palcami. Dzwonicie a my już wszystko rzucamy żeby wasze błędy naprawiać. Nic z tych rzeczy. Pomyśl ile jest sklepów i ile takich poprawek. Nawet jeśli się lubi to co się robi to w końcu masz dość jak ktoś nie szanuje i niszczy Twoja pracę.

Auu

Wiadomo że nie celowo. Tylko ile jest takich sytuacji że słyszymy szybko na już bo zapomniały zamówić a klient ma przyjść po odbiór. My mamy robotę, menagerka lub kierowca dodatkowy kurs. A potem słyszymy lub tu czytamy jakę to wy pensje odbieracie. I gdzie sprawiedliwość.

B Nowy wpis
@Auu

Jak tak sytuacja ma miejsce to " naprawiasz" w godzinach pracy czy po? Niestety jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził.

Ta Nowy wpis
@Auu

Pomyłki się zdarzają, jednak jak widzę sposób zapakowania gdzie brzegi tortu dotykają kartonu to już mam dość jeszcze przed otwarciem sklepu.

Zosia Nowy wpis
@Ta

No można się wściec, ale nie ma co narzekać. Jak miałyście kartony do pakowania na sklepach to narzekalyscie, że wy musicie pakować. A dobrze wiemy że z tym pakowaniem było różnie. Teraz zwalacie winę na wydawke lub kierowcę. Piłeczka się odbija. My za to mamy gula jak słyszy się rozmowę ekspedientek : oj tam spadło poprawia, zrobią nowy. Niestety wszędzie jest coś do poprawienia. Niech każdy zacznie od siebie a może będzie lepiej.

B Nowy wpis
@Zosia

Pracuję już troszeczkę i taki lekceważący ton to nawet przez myśl mi nie przeszedł, a co dopiero powiedzieć ( sama bym się wkurzyła gdybym coś takiego usłyszała) Uwież mi cenimy Waszą pracę .Robicie kawał dobrej roboty .Torty są pakowane dlatego że przed tem było o wiele więcej poprawek( uszkodzenie w transporcie) A to spadł z wózka, a to jeden o drugi się zachaczył itp.Fakt zddaża się przeoczyć tort do zamówienia niestety. Na każdym dziale zdażają się pomyłki , jestyśmy tylko ludźmi. Usłyszałam kiedyś " ten się nie myli kto nic nie robi " prawda. Miłej pracy , bąćmy dla siebie serdecznie . Pozdrowienia

NO NAME

Odejście ze staropolskiej, najlepsza decyzja. Poza nią... Są inne firmy, jest dobra płaca, jest szacunek dla człowieka.

Pan
@NO NAME

odważny/a jesteś skoro piszesz o swojej najlepszej decyzji a nick No name :) pewnie to była najlepsza decyzja ale Firmy:)

Tak2Nie5
Renia

A jak tam wasza wypłata. Bo moja katastrofa! Pracowałam jak wół... A tu takie liche pieniądze. Dlaczego? Bo byłam na opiece... Gdzie szef nic na nie nie tracił a zyskał... No i na moim sklepie akurat kolejna do pracy w czasie pandemii nie była potrzebna ale gdy dostałam informację że jestem potrzebna to przyszłam teraz się zastanawiam po co.... Pozdrawiam biurowe które sobie wymyślają jak tu kogoś pozbawić 700zl....

Tak7Nie7
@Renia

Wypłaty w porządku. Nie zauważyłam żadnych niezgodności :)

Tak4Nie2
Xxx
@Renia

Zadzwoń do kadr po informację, chociaż na pomoc nie licz. Każda złotówka zabrana pracownikowi to złotówka dla szefa.

@Kola

moja wyplata piekna,bardzo motywujaca,3000 na reke to takiej jeszcze nie mialam jak tu pracuje,u mnie na sklepie wszystkie taka dostalysmy wiec dziekujemy

Tak4Nie4
@zadowolona

Stażowe?

@Kola

pracuje 4 lata,nigdy nie bralam zwolnien ale z tego co wiem to duzo osob z innych sklepow dostalo tak wysokie wyplaty

Tak3Nie3
@zadowolona

No to pięknie :) dziwi mnie to, że ludzie mają pretensje o słabe wypłaty. Zawsze tak było że za jakakolwiek nieobecność było potrącane. To logiczne

Wrrr
@Renia

Jak możesz pisać że na "twoim" sklepie kolejna nie była potrzebna. To co koleżanka ma za ciebie robić? Normalka każda nieobecność jest w tej firmie karana. Przez tyle lat jeszcze się tego nie nauczyłaś? To chyba czas zmienić firmę.

Tak2Nie2
@Kola

jak widac nie dla wszystkich,ale to nie nasz problem:)

@Wrrr

popieram Twoja wypowiedz w 100% ,dziwi mnie podejscie osob ktore siedzialy w domu(nie wnikam czy mialy taka potrzebe czy nie)ale my musialysmy za was pracowac i uwierz ze na "moim sklepie"nikt nie poszedl na l4 a i tak musialysmy jezdzic na inne sklepy,gdzie bylo zapotrzebowanie,nikt nie robil z tego problemu pomimo ze kazda z nas sie bala wiec miejcie troche godnosci i nie wytykajcie roznic wyplaty osob pracujacych a waszych siedzacych w domu.Zreszta jesli od tego uwarunkowane sa wyplaty to lepiej zeby was nie bylo ,dziekuje za uwage,dziekuje za zarabista wyplate,na urlop sie przyda.Pozdrawiam osoby z podobnymi pogladami co moje

Tak11Nie1
B
@Kasia

Brawo My ????Kasiu zgadzam się z Tobą w 100% dziękuję za "ładną" wypłatę ????

Tak4Nie3
Pracujaca
@B

dolaczam do zadowolonych,jak dostalam wyplate to myslalam ze taka duza bo zrobilam sporo nadgodzin a tu niespodzianka,nadgodziny dostalam osobno:) mam teraz mega motywacje,dziekuje wlascicielowi za docenienie

Tak7Nie3
@Pracujaca

Również jestem bardzo zadowolona, mam nadzieję że takie pensje pozostaną :)

Tak7Nie4
Zzz

Pracowałam w tej firmie prawie 1,5 roku. Z początku wszystkim polecałam tę pracę. Pracowało mi się dobrze, wynagrodzenie było godziwe (2400-2600 na rękę), od razu zostałam przydzielona na sklep niedaleko miejsca zamieszkania. Pracy zawsze było sporo, ale dało się to wytrzymać, pracując na dwie zmiany po 8h (5-13, 11-19). Każdego dnia miałam godzinę na wyłożenie towaru i wypiek drożdżówek, tak samo po zamknięciu godzinę na posprzątanie. Jednak po wybuchu pandemii sytuacja zmieniła się o 180*. Etat został zmniejszony do 80% wymiaru. Praca do utraty tchu. Niehumanitarne traktowanie pracownika. Praca po 12h i to w pojedynkę. Do tego czas na wyłożenie towaru i posprzątanie na koniec został skrócony do 30 minut. Początkowo ruch był umiarkowany, towaru także było mniej. Ze wszystkim się wyrabiałam, na sklepie było czysto, miałam czas, by wyłożyć towar, zrobić kanapki, posprzątać. Wychodziłam o czasie. Nie protestowałam, że wymiar etatu został zmniejszony i że pracowałam po 12h. Rozumiałam, że sytuacja na rynku tego wymagała. Jednak po miesiącu utargi wróciły do normy i były identyczne jak przed pandemią, a oszczedzanie na pracownikach trwało w najlepsze. Nie było szans, by w pół godziny w pojedynkę wyłożyć chleb, bułki, ciasto, torty, lody, wypiec drożdżówki i pizzerinki oraz zrobić kanapki. Klientów przychodziło multum, nie było kiedy złapać tchu, nawet jak chciałam iść do toalety to musiałam przepraszać ludzi w kolejce i biegłam... Na 12h przysługiwało mi 30 minut przerwy, ale czy ktoś martwił się, czy uda mi się zamknąć sklep na tę przerwę? W życiu. Były dni, że pierwsze śniadanie jadłam o 14:30, bo dopiero wtedy udało mi się dobiec do drzwi i je zamknąć, bo przecież nie zamknę jak klienci siedzą na kawie. Pani kierownik cały czas obiecywała, że sytuacja się zmieni, że da nam kogoś do pomocy. Gdyby nie to, że się zwolniłam to nic by się nie zmieniło. Honor i szacunek do swojego zdrowia nie pozwolił mi tam dłużej pracować. I drogie koleżanki, nie słuchajcie wywodów swoich menadżerek, że nigdzie teraz nie znajdziecie pracy. Pracy jest pełno, a po takim piekle i reżimie każda nowa robota będzie dla Was zbawieniem ;)

Tak28Nie
Jdjdjs
@Zzz

Sama prawda...w końcu ktoś napisał jak jest. Pamiętajcie że życie nie kończy się na Staropolskiej. Pozdrawiam i do zobaczenia po drugiej stronie barykady :)

Tak16Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

@ptysia

Witam. Jedna osoba pracuje co najmniej za dwie. Wieczne kolejki i oburzeni klienci czemu jest jedna ekspedientka. Rano brak czasu, żeby nawet wylożyć towar.Niestety pretensje wylewane są na obsługę nie na firmę, która powinna zapewnić obstawę zmiany. Nadzór telefoniczny to jest dopiero szok. Nie jest problemem np duża kolejka tylko brak kanapek czy za malo lodów w kuwecie. Brak czasu, żeby się napić a co dopiero usiąść i zjeść. A jak jest się samemu np przez 7 godzin brak możliwości wyjścia do toalety( a jej brak na zapleczu) . Grafik w ostatnim czasie na ostatni dzień. Przy zatrudnianiu firma prowadzi wielkie rozmowy kwalifikacyjne, dużo obiecują. Jednak przy nie przedłużeniu umowy jedno zdanie. "Przykro mi ale niestety nie". Na tyle było stać moją Panią Menager. No i w przeddzień końca umowy a miala to byc 3 umowa. Podejście Menager do swoich sprzedawczyń to tragedia. Dużo by pisać. Niestety moim zdaniem ta Pani nie ma predyspozycji do takiego stanowiska!!! Szkoda tylko, że właściciel nie widzi co się dzieje. Niestety traci przez to cała firma...

Tak31Nie1
@ptysia

Chyba jednak mogli bo to nie zwolnienie tylko nie przedłużenie umowy....

Kokon
@@ptysia

Jest różnica między nie przedłużeniem umowy a zwolnieniem.

Ewa
@@ptysia

Wiem coś o tym. Mi mówiła że dostanę umowę a w ostatni dzień miesiąca powiedziała że umowy nie przedłużają. Do samego końca zwodzą żeby człowiek nie daj Boże im chorobowego nie położył. A i tak potem zostają z ręką w nocniku.

Emon
@Ewa

Mozesz iść na następny dzień do lekarza i spokojnie wziąć l4 ;) o ile się nie mylę masz na to aż 14 dni;)

Ewa
@Emon

Niby można tak zrobić tylko po co. Jak nas nie chcą to trudno na Staropolskiej świat się nie kończy.

Teraz Sowa na szczęście
@@ptysia

Przecież w tej firmie to na porządku dziennym, że nie przedłużają drugiej umowy. Trzecia powinna być na czas nieokreślony, więc w ostatni dzień drugiej umowy informują łaskawie, że możesz spadać. Już nie pracuję, też mnie tak wyrolowali. Dlaczego?(usunięte przez administratora)

ta
@Teraz Sowa na szczęście

widzę że masz stare informacje - Paulina już dawno nie pracuje :) :) ponadto jeśli się nie mylę to umowa na nieokreślony jest po przepracowaniu 30 miesięcy.

Teraz Sowa na szczęście
@ta

Napisalam, że nie pracuję, więc zrozumiałe, że informacje mam stare. A co do umowy, to owszem, niekoniecznie musi to być trzecia... Ale nie napisałam przecież, że pracowałam mniej czy więcej niż 33 miesiące (znam kodeks pracy!). Pozdrawiam

@Teraz Sowa na szczęście

Haa niby wszyscy znają kodeks pracy, ale go nie rozumieją...

Miki
@Ta

Pracownicy znają kodeks tyle że ta firma rządzi się swoimi prawami.Oni zasłaniają się przepisami, ale jeśli chodzi o innych to przepisy można naginać. Przykład grafiku jeden dzień rano drugi popka i znów rano i znów popka można. Jak widać można ktoś zaakceptował taki grafik. Jak się nie podoba to... no właśnie. Takich nagiec jest dużo.

Tak17Nie
Miła
@@ptysia

Dzwonienie z pretensjami o wszystko to jakiś obłęd. Ale ale jak pracownik nie ma przerwy żeby iść do toalety to nikt nie widzi.

Kimchi
@@ptysia

Słuszna uwaga. Pracujemy za dwóch, na nas klienci wylewają wszelkie pomyje gdy coś nie idzie. A my się staramy a dostajemy po pysku. Odechciewa się wszystkiego.

Zzz
@@ptysia

Właściciel nie widzi co się dzieje, dopóki biznes się kręci i kasa się zgadza. Wyrobił sobie dobrą renomę na odmrażanym cieście. Klienci i tak przyjdą i dla nich nie liczy się, czy ekspedientka z uśmiechem ich obsłuży czy będzie wycierać pot z czoła.

Tak6Nie1
Byla

Podziękuję tej firmie. Radzę Wam Panie też czegoś szukać, bo to co się dzieje to jest paranoja jakaś. Jeszcze nigdy nie miałam tak, że obowiązków przybywa, a wypłaty są obcinane, nie dość, że 80%, to jeszcze premie ucinają. Sam grubas niech idzie na sklep(usunięte przez administratora)

Tak20Nie1
Dora
@Byla

Tak to prawda pensje to jakiś dramat a obowiązków więcej i więcej i więcej... Chyba komuś koronawirus udezyl do głowy bo tak żyć się nie da. Zasuwamy w pojedynkę, kolejki się wydłużają, ludzie chodzą bez masek na mordzie a nam nie wolno bez nie możemy zwrócić uwagi ciekawe kto zapłaci mandat bo kontroli coraz więcej w sklepach.

Zosia
@Byla

Z tego co wiem to od lipca pensje wracają do normy. Obowiązków dużo to prawda, ale zawsze tak było. Praca nie jest lekka i nikt tego nie ukrywa. Są dziewczyny, które pracują po kilkanaście lat i dają radę.

Tak4Nie3
@Zosia

Owszem wracają do normy, ale nie zmieni to faktu iż pracy przybędzie bo zaczęły się urlopy a zastępstw nie ma bo ktoś (szef) oszczędza naszym kosztem, dojdzie nam praca za urlopowiczów a pensja taka sama. Jak wspomniałaś praca nie jest lekka na dodatek niesprawiedliwie wynagradzana bo dlaczego młody niedoświadczony pracownik za którego dużo robisz ma pensję na równi z tobą?!gdzie tu sprawiedliwość i docenienie właśnie tego jak napisałaś "starego" pracownika? Kpina jakich mało dlatego nie wychylać się poza linie robić tylko to na ile sił starczy nic poza tym!

Bee
@Kasia

Urlopy zawsze były i zawsze latalysmy w tym czasie po innych sklepach. Pamiętaj że Ty też pójdziesz na urlop i za Ciebie ktoś będzie pracował. Z tego co mi wiadomo to nowi pracownicy mają niższe pensje. Może jestem w błędzie, ale u nas tak jest. Przynajmniej z tego co dziewczyny mówią.

TakNie1
sdsadas
@Bee

to można gdzieś zarobić mniej niż 2 tyś?

@Bee

To chyba nie słyszałaś hitu tej firmy... Może i pójdziesz na urlop ale pod warunkiem że nie masz dzieci i nie musiałaś z nimi zostać jak wszystkie placówki z dnia na dzień zostały zamknięte bo jeśli tak to Ci nie przysługuje urlop w ustalonym terminie .

Staropolski rekruter
@Zniesmaczona

Ojejku... nie wyolbrzymiajmy sprawy. być może Ty, a na pewno niektóre z Twoich koleżanek które skorzystały z opieki na dziecko z racji zamknięcia placówek w wyniku panującego koronawirusa i którym została odebrana możliwość pójścia na urlop w okresie letnim powinny z całego serca dziękować naszemu wspaniałemu guru, który poprzez osobę dyrektorki Anny tak bardzo zatroskał się o Wasze finanse i samopoczucie, że nie pozwolił Wam iść teraz na urlop, a co za tym idzie wydania okrojonych w poprzednich miesiącach wypłat tylko postanowił Was odprawić na wakacje późną jesienią lub zimą, gdy już podreperujecie swoje marne budżety domowe. Nie rozumiem jak można być tak niewdzięczną osobą i robić wyrzuty z tak wielkiej przysługi. Mam nadzieję, że odpłacicie się chociaż ciężką pracą-tak jak na Was przystało. Aby nam wszystkim-zwłaszcza tym na górze-żyło się lepiej.

Tak2Nie4
@Zniesmaczona

a ja popieram ta decyzje!!! sama mam dzieci i jak z dnia na dzien zamkneli mi przedszkole poprosilam o urlop,ktory dostalam bez problemu!Jak ogarnelam opieke wrocilam do pracy !Uwazam ze jest to jak najbardziej uczciwe bo niektore osoby to przesadzily siedzac prawie 4 miesiace w domu a teraz jeszcze pretensie,jak mozna byc takim egoista?

Tak4Nie1
0la
@Kasia

Popieram każdy ma prawo do urlopu, ale bez przesady. Jeśli ktoś siedział kilka miesięcy w domu inny za niego pracował. Niech się nie dziwią ze taki jeden z drugim teraz nie dostanie urlopu. Teraz kolej na tych co pracowali normalnie im też coś się należy. Nie tłumaczcie się pandemia. Opiekę na dziecko można brać na zmianę i jest ok.

Tak3Nie1
Ekspedientka
@0la

Ja tez popieram, pracowalam caly czas a moja kolezanka ze sklepu przebywala na opiece (dodam, ze znam jej sytuacje bardzo dobrze i wiem ze nie miala takiej potrzeby),w tym czasie wrzucala zdjecia a to nad morzem a to nad jeziorem itd.(ponad 3 miesiace wolnego)a teraz wielki bol (usunięte przez administratora) ze urlop dostanie w pozniejszym terminie(usunięte przez administratora)gdybym to ja decydowala to wcale bym tym obibokom nie dala urlopu.

Tak5Nie2
...
@Ekspedientka

Są osoby które chciały już wcześniej wrócić do pracy w pandemi ale obstawa na sklepach była i kazali ciągnąć dalej tego to wam pewnie nikt nie powiedział co? A teraz macie pretensje że opiekę ktoś brał? Druga sprawa jak nie mieli byście z kim dzieci zostawić same byście brały wolne więc po co te komentarze?

@Kasia

No widzisz Ty dostałaś a u nas niestety nie ma takiej opcji bo przecież są braki nie ma kto pracować więc można pomarzyć o urlopie i prosić można ale i tak nic z tego nie wynika. Więc sorki ale to nie jest feer pozbawienie urlopu wypoczynkowego przez sytuacje nie na którą nie mam wpływu.

@...

Ciekawe gdzie była obstawa. Z tego co wiem to wszędzie braki. Nadgodziny same się nie robiły. No i co te osoby co siedziały w domach mają iść teraz na urlop tak ja te co normalnie pracowały. Gdzie by była sprawiedliwość. Zastanówcie się. Co druga wrzucała fotki gdzie to nie była. Komentarze były i będą każdy potrzebuje odpoczynku i nie da się robić w jajo.

Tak2Nie1
Prawda
@...

Też jestem żywym przykładem tego, że Sylwia kazała mi ciągnąć opiekę, bo ludzi dosyć do pracy, a teraz urlopu nie mogę wziąć. Przecież nie byłam na wakacjach, tylko siedziałam z dzieckiem w domu!

Tak12Nie1
Klient

No dzieci (zwłaszcza małe) mają to do siebie, że trzeba je pilnować. Nie każdy ma możliwości by załatwić stałą opiekę na dłużej. Widać, że ty nie masz takiego problemu, a jesli nie rozumiesz w czym rzecz to uchowaj Panie przed tym byś została mamusią kiedykolwiek.

P.
@Prawda

Dajcie już spokój z tymi przepychankami komu urlop się należy a komu nie. Teraz wszystkim robią pod górkę tłumacząc że wcześniej siedzieli w domu po tydzień albo więcej. Jak już wyprosisz się o urlop to wlepiają ci wolne na odczepnego. To wszystko jest chore i tylko nakręca jednego przeciw drugiemu. Te dziewczyny co były lub są na opiece teraz najgorsze ale jak ich koleżanki bez dzieci brały chorobowe to było ok. Weźcie się dobrze zastanówcie gdzie tu logika.

Tak6Nie1
Hihihi
@Zosia

I czym tu się chwalić? Dają radę? Trzeba nie mieć za grosz ambicji żeby tak Cię dociskali latami a Ty dalej tam siedzisz.

Klient

Witam wszystkich. Dla tych, którzy śledzą forum Staropolskiej na Gowork pragnę przybliżyć temat aktualnej dyskusji. Otóż firma wymyśliła sobie, że osoby które brały opiekę na dziecko po zamknięciu żłobków, przedszkoli itd nie zasługują już na urlopy w miesiącach letnich, bo to nie było by sprawiedliwe wobec tych które pracowały cały czas. Wtórują temu choćby Kasia czy Ola z forum, choć tak naprawdę to jest pewnie Anka od rogatego lub któraś z jej kumpelek zza biurka o długich paznokciach. Prawda jest taka, że poprzez nieudolną politykę kadrową i oszczędności firmy nie tam gdzie trzeba niemalże w każdym sklepie są braki (ekspedientek) i firma korzystając z okazji(COVID-19) wmawia pracownikom, że skoro już odpoczywały(opieka na dziecko) to im się urlop teraz nie należy, a w rzeczywistości łatają dziury kadrowe, bo by nie mieli personelu na lipiec i sierpień. Osoby, które poszły na opiekę miały niższe wypłaty niż te które pracowały, więc w jakimś stopniu same ucierpiały podejmując tą decyzję, a teraz w dodatku pozbawia się je możliwości wyjazdu na wymarzony urlop. Historie o zdjęciach znad morza osób na opiece to też bajki. Już widzę jak wszystkie osoby ze staropolskiej będące na opiece wyjechały nad morze w czasie gdzie był zakaz zbędnego poruszania się gdziekolwiek. Jeśli taka historia się zdarzyła to był to raczej pojedynczy przypadek. O taki nie trudno w żadnej firmie. Także rogaty, Aniu... powodzenia i miłego urlopu

Tak20Nie1
A.
@Tęczowy miś

No dużo w tym prawdy tyle że nie tylko dziewczyny na opiece miały mniejsze pensje. Ci co normalnie pracowali też mieli 80%wynagrodzenia.Wiec nie można pisać że te na opiece ucierpiały.

Tak7Nie
lolek
@A.

szczególnie te które dostały wypowiedzenie wracając po opiece :)

Cooo
@lolek

To już chyba jakieś bajki. Nie ma ludzi do pracy a zwalniają? No ale w sumie tu już nic nie dziwi.

Szyszka
@lolek

Czy firma skorzystała z zapomogi od państwa bo jeśli tak to nie mogą zwolnić pracownika przez pół roku

@A.

Z tego co piszesz można wnioskować, że w przypadku Staropolskiej opieka była płatna 100%. Skoro wszyscy lub przynajmniej większość pracowników miała obniżoną pensję (trzeba wziąć pod uwagę oczywiście, że są równi i równiejsi jak w każdym zakładzie), a według Ciebie te osoby które pracowały jak i te które były na opiece miały tyle samo to jasno wynika, że opieka była płatna 100%.Normalnie CUD... muszę odświeżyć CV i pędzę na Grunwaldzką. Posłodzę rogatemu i mnie może przyjmie z powrotem. tam jest jednak uroczo...

Tak9Nie
Wszoku

Właśnie pewnie o takim barku poszanowania ten ktoś mówił.... Tak działa ta firma nie Ty to ktoś następny

Aaaaa

Jakie to prawdziwe :(

A

Nie wiem jak to jest ze szef nie widzi co się dzieje w firmie. Coraz więcej dziewczyn na zwolnieniach i zaraz zaczną się wypowiedzenia bo ile można to wytrzymywać. Aktualny model firmy to zrobienie z dwóch pracowników jednego. Tylko kto to wytrzyma?

Jegomość

A nie stoją?

Tak5Nie
Mała

Słyszeliście już o obniżce wynagrodzeń o 20%?

Tak5Nie1
Agnieszka

Tak, niestety

Marzena
@Agnieszka

a coś więcej? od kiedy i na jak długo?

@Mała

Ciekawe czy myślą, że przez ten krótszy czas będziemy tyle samo sprzedawać... Mam dwie córki na utrzymaniu, po pracy muszę robić z nimi lekcje, robić obiad sprzątać, szok.. Jak będzie taki zapierdziel to ja chyba rezygnuje z tej pracy.. to co się dzieje to w głowie sie nie mieści. Fakt ten wirus wszystkim da popalić, ale na Boga.. Skąd my biedniejsi mamy mieć środki na wszystko. Skąd siły brać na to wszystko, wymaga się od nas niemożliwych rzeczy czasami na tych sklepach, a mamy przecież jeszcze dzieci i wiele innych spraw na głowie... Wiele chciałabym powiedzieć właścicielowi w twarz. Pozdrawiam was dziewczyny ;*

Tak3Nie9
Cytadela
@Ilona

W jakim ty świecie żyjesz? Mój narzeczony trzeci tydzień siedzi na urlopie bezpłatnym. Ja się cieszę,że mam pracę. Oprócz etatu zmniejszają się godziny. Przecież nikt ciebie do niczego nie zmusza. Masz dzieci na utrzymaniu a jeszcze narzekasz. Nie rozumiem takich ludzi

Tak10Nie2
@Cytadela

Ale Ty pracujesz w sklepie czy jesteś jedną tych z biur. Bo Tym to zawsze jest łatwo. A w jakim świecie mam żyć, chciałabym w innym. Dwoje się i troje w tym sklepie, a to nadal mało. Teraz ludzi jest multum. Bywa, że nic nie jem całymi dniami, bo jest tyle ludzi, przysięgam, że nie mam nawet chwili by odsapnąć. No, gdzie jeszcze tak jest mi powiedz? Się wkurzę będę zamykać sklep, kartkę wywieszać przerwa i tyle. (Wcześniej jak tak robiłam to dostawałam telefon, dlaczego siedze) do cholery.

Tak5Nie6
Alicja
@Ilona

No tak bo biura przecież nic nie robią a wasza sprzedaż sama się rozlicza :)

Tak5Nie2
Cytadela
@Ilona

Stoję za ladą. Nie wmówisz mi,że teraz masz mnóstwo pracy. Epidemia robi swoje, niestety. Ja po prostu szanuję swoją pracę i chcę ją mieć

Tak10Nie1
Zxc
@Mała

Wiele można zarzucić naszej firmie, ale już nie przesadzaj, ze nie możesz zamknąć sklepu, żeby zrobić sobie przerwę. Naprawdę ciesz się, ze masz tę pracę w obecnej sytuacji. Cudów nie ma i nigdy nie było, ale i tak uważam, ze te 80% etatu jest nadal bardziej fair niż zwolnienie 20% pracowników...

Tak10Nie
X
@Zxc

Przeczytaj sobie ustawę o tarczy PISowej :) twój Szef nie robi tego z dobrego serca tylko przy 4/5 etatu dostanie 75 procent od rządu dofinansowania. Biznes to biznes nie ma sentymentów.

tęczowy miś
@Alicja

No jest dokładnie tak jak napisałaś

tęczowy miś
@Zxc

tak się bronicie pisząc o sytuacji a prawda jest taka, że rzeczywiście nie można zamknąć sklepu. o śniadaniu czy pójściu do toalety gdy są ludzie (a z reguły zawsze są) można sobie tylko pomarzyć. Panie biurowe ze ślicznymi paznokciami i bujnymi fryzurami nie potrafią dostrzec kolejki wychodzącej poza sklep, nadal nic się nie robi by obsada była większa, natomiast ich sokoli wzrok dostrzega ptysia szefa, który leży o 3 cm za bardzo w prawo.

Tak10Nie
Staropolski rekruter
@Cytadela

Bardzo dobrze prawisz koleżanko. Dzięki takim jak Ty mamy pewność, że zawsze będzie miał kto tyrać na sklepie, a my na Tobie zarobimy dobre pieniążki. To jest wspaniałe, że dziś tak ochoczo bronisz swojego miejsca pracy. wiem dzięki temu, że za 20 lat spotkam Ciebie na tym samym miejscu bez względu na to czym Cie obarczymy. Jeśli masz w rodzinie osoby o podobnym podejściu i bojaźni to zapraszamy do Staropolskiej. Takie osoby przyjmujemy z otwartymi ramionami

Tak3Nie5
Kajetan

Taka prawda kiedy się zdążysz wpisać (a to graniczy z cudem) to jesze po koleżeńsku cię wykreślą hamstwo. Trzeba spijać kawkę z elitą albo jeść z nimi grilla żeby dorobić

Tak9Nie2
Haha
@Kajetan

Dokładnie z małą poprawka elita to nie jest raczej wieś tańczy i śpiewa.

Tak8Nie1
Ok
@Kajetan

Kajetan, troszeczkę Cię poniosła fantazja każdy ma równe szanse ????

Luka

Oczywiście że prawie wróciło do normy. Obroty się zwiększyły. Wypłaty obniżone. Dodatkowo forma dostała pieniądze z subwencji europejskiej a pracownika się wykorzystuje zanizajac pensje. Ot taki biznes się kręci w Staropolskiej

Tak49Nie4
jed
@Luka

Czyli biznes w pełnym wydaniu Polskiego Przedsiębiorcy :) Pracownicy na obniżonych pensjach pracują w pocie czoła aby zysk się zgadzał :)

Tak33Nie
Ti
@jed

Wypłata jest mniejsza, ale i dni tez jest mniej..

TakNie12
X
@Ti

Pracujecie 4 dni w tygodniu?

TakNie4
Lol
@Ti

Co z tego że dni mniej jak (usunięte przez administratora) jest. Kasa mniejsza a roboty że hej.

Tak12Nie
Beata
@Lol

Dokładnie pracy jest tyle samo a czasu na jej zrobienie mniej, wypłaty mniejsze. Gdzie tu logika. Ktoś się bogaci naszym kosztem to nie fair. Jesteśmy zniesmaczone tym faktem.

Tak28Nie1
Ti
@Beata

Macie więcej dni wolnych i jeszcze narzekacie... ludziom to się nie dogodzi...

TakNie26
Beata
@Ti

Co mi po wolnym? Rachunki się same nie zapłacą,żyć trzeba. Jak będę chciała wolne to na urlop pójdę.

Tak25Nie
W.
@Ti

Co nam po dniach wolnych jak schodzą nam z urlopów. Czy ktoś chciał teraz urlop śmie wątpić. A jak wracasz do roboty to nie wiesz w co ręce włożyć. I co mamy się cieszyć.?

Tak22Nie
Syyy...
@W.

Jak będzie czas iść na urlop to go nie dostaniemy bo nie zostanie już nic. Powiedzą że byliśmy. Ciekawe jak się odniosą do 1000plus jak ludzie zaczną składać podania.

Tak11Nie
dadada
@Syyy...

Całkiem normalnie, obetnie Ci premie za to co musiał wypłacić :)

Tak14Nie1
@Ti

Koleżanka to chyba powinna już stąd dawno odejść, bo widzę, że wszędzie się udziela, a opinie ma negatywne. To jedna z biura? A może kierowniczka? Daj se siana kobieto i już się nie kompromituj. Widzisz ile kobiet ma dość tego rygoru. Niedługo polecą masowe zwolnienia to zobaczymy co Wojtuś zrobi. I dajcie wreszcie na sklepy dodatkową osobę, bo tak się nie da pracować.

Tak15Nie1
I.
@Ilona

Nie strasz zwolnieniami bo wszyscy tak straszą a nikt nie odchodzi. Prawda jest taka że dobrze płacą i to przekonuje do zostania. Narzeka każdy.

Tak2Nie7
Alicja
@I.

2200 netto szał :)

Rura
@Alicja

Teraz to nawet premie ucinają.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Ile jest zmian w Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski?

Dramat

W ogłoszeniu umowa o pracę, o takiej wcale ani widać ani slychac. Człowiek nie ma pojęcia o niczym i jest zostawiony sam sobie, jedynie jak się zadzwoni do dziewczyn z Bydgoszczy to pomogą. Nikt nie docenia i jest tanią siłą roboczą. W wolne dni trzeba latać żeby dać komu klucze lub odebrać

Tak18Nie6
M.
@Dramat

Znam ten ból. Tak niestety jest na większości sklepów. Wina jest menagerek, które układają grafik. Dzień wolny to nie latanie do pracy po klucze. Jak ktoś pomyśli to nie będzie problemu.

Tak15Nie5
M...
@M.

Prosta rada - nie latać po te klucze ;) Same się dajecie, a później narzekacie. Każdy na tych opiniach tak narzeka, a robicie coś z tym, żeby było lepiej? Nie, bo boicie się odezwać. Ja jak miałam iść po klucz w zeszłym roku to powiedziałam, ze to jest mój dzień wolny i nigdzie się nie wybieram :) i po kłopocie

Ola
@M...

Ciekawe czy Ty koleżanko tak się odzywasz jak coś jest nie tak. Znając życie zgadzasz się na wszystko. Można nie jechać po jakiś tam klucz ok. ale takich nie fajnych sytuacji jest więcej np. przychodzenie z popki na rano. Oczywiście powiedzą nikt cie nie zmusza to tylko propozycja a potem jak coś potrzebujesz to usłyszysz ja też kiedyś coś od Ciebie potrzebowałam.

Tak3Nie

Witam Szefie czemu niektórzy z naszej firmie pracują na pierwszą zmianę bo na inne nie mogą a na nadgodziny mogą chodzić to jest nie ferrr

Tak2Nie1
P.
@Pracownik

Człowieku to są układy. Lista na nadgodziny ciągle ta sama. Nikt się nie wciśnie bo tylko jedne i te same osoby są wpisywane. Mało tego jeszcze cie wykreśla. I jak to jest przychodzi na popke a na drugi dzień ma rano bo nadgodziny. Można... no chyba można. Po co ta lista jak co weekend są te same osoby. No ale jak ktoś lubi to niech (usunięte przez administratora) tylko niech w tygodniu robi co do niego należy a nie narzeka że zmęczony bo w weekend pracował. Do roboty się niech wezmą.

były pracownik

Pracowałam jakiś czas jako ekspedientka w sklepie. Zacznę od tego, że pierwsze dni były całkiem przyjemne. Z czasem było coraz gorzej, bo po tygodniu/dwóch gdy zostaje się samemu na sklepie trzeba wiedzieć jak się otwiera, zamyka, znać towar itp. Logiczne prawda? Niby tak, pod warunkiem, że odbyło się jakieś szkolenie. Szkolenia nigdy nie było, a ja musiałam wszystko znać. Myślałam, że jak się nauczę to będzie już tylko lepiej. Nie miałam jeszcze pojęcia jak bardzo się myliłam. Rzucanie na różne sklepy to norma. Przygotujcie się, że będziecie pracować praktycznie w każdej dzielnicy miasta. Sklep w którym byłam najczęściej, charakteryzował się ogromnym ruchem klientów. A do południa, czyli w momencie najbardziej intensywnym, byłam sama na sklepie. Nie miałam czasu żeby stanąć i wziąć głęboki oddech, a co dopiero się napić. Klienci narzekali strasznie, pytali ciągle z oburzeniem "czy może pani poprosić koleżankę?" na co ja odpowiadałam "chętnie bym poprosiła, tylko że tu nikogo poza mną nie ma". Myślałam, że te poranne zajeżdżanie pracownika to najgorsze co mnie spotka. Znowu się myliłam. Bo oprócz wykorzystywania nas do maksimum (byle tylko nie musieć płacić drugiej ekspedientce, która przyszłaby do pracy) było jeszcze śledzenie na kamerach. To był obłęd. Telefon o zamianę tortu na półce, bo był źle ułożony. Dosłowne patrzenie na ręce przez kamery. Szkoda że operator kamery nie mógł zauważyć ogromnej kolejki w sklepie i opuszczających masowo sklep klientów z irytacji tą sytuacją. Sklep robi ogromne obroty, a pensje ekspedientek, cóż... nie powalają. Jeżeli ktoś szanuje swoje zdrowie psychiczne i fizyczne zdecydowanie odradzam.

Tak37Nie1
@były pracownik

Po tygodniu/dwóch zostaje się samemu na sklepie - czyli jednak ktoś pokazał ci na czym polega praca w sklepie i co trzeba robić :)

Tak1Nie26
Viola
@Ta

Może nie koniecznie pokazał, wiadomo jak jest jedziesz tam i stajesz przed faktem dokonanym tak jest w większości sklepów. Przeważnie brakuje na drugą zmianę a wtedy menagerka pojedzie bo ona nie pracuje popołudniami bo ma rodzinę itd. więc wysyła kogoś i się nie martwo, że np. nigdy się na tym sklepie nie było. Masakra jednym słowem. Typowy marketowy moloch się robi, jesteś numerem nie człowiekiem, szef cię nie zna nie mówiąc już nic o synalku który nawet nie potrafi odpowiedziec dzień dobry (czuje się kimś więcej żeby komuś niżej odpowiadać)

Tak19Nie1
Była
@były pracownik

Dokładnie tak jak piszesz. Jakaś masakra rano naszykować stos kanapek, odpiec drożdżówki i inne a o wyłożeniu towaru nie wspomnę. Nie było by tak źle gdyby było go mało a jest.... góra koszy z chlebem, bułek tyle samo a do tego paczki i inne cuda. Kiedyś mogłyśmy przyjść prędzej to jakoś szło. Teraz każą być na godzinę. Jak są ogarnięte dziewczyny to z językiem do pasa dadzą radę, ale jak dostaniesz świeża to nie ma bata. Potem są telefony że (usunięte przez administratora) na sklepie. A najlepsze jest to że dzwonią do ciebie dawne koleżanki które już zapomniały jak to wygląda. Same teraz baki zbijają na kawce i ciasteczku w ciepłym biurze(usunięte przez administratora)Nie dziwota że dziewczyny odchodzą. Panie od telefonów tracicie koleżanki bo nikt nie będzie chciał mieć takich jak wy. Szczerze nie polecam.

Tak21Nie
Klientka

Robiłam dzisiaj zakupy w jednym z punktów Staropolskiej na ulicy Gdańskiej, niestety wyszłam po tym jak zauważyłam że w cukierni brakuje podstawowych środków do dezynfekcji - płynu !!! Wszędzie gdzie chodzę na zakupy ten płyn się znajduje tylko u Was go nie widziałam. Prośba do kierownictwa - zaopatrzcie sklep w płyn ponieważ na samym starcie brak podstawowych środków do dezynfekcji w czasach gdzie panuje koronawirusa jest karygodne i odrzucające !!!! tracicie przez to klientów. Ale to już Wasz interes.

Tak7Nie2
Bydgoszczanka

Chciała bym zapytać czy Pani, która sprzedaje w sklepie Staropolskiej na ul Zarembiny nie musi nosić rękawiczek, a maseczkę pod nosem. Byłam dzisiaj na zakupach, ale jak popatrzyłam na higienę tej wysokiej Pani to wyszłam.

Tak1Nie8
@Bydgoszczanka

Rękawiczek nie trzeba nosić non stop. Napewno pani niczego nie łapie gołymi rękami. A co do maseczki proszę spróbować przez 8 a nawet i więcej godzin mieć to cudo na twarzy życzę powodzenia w oddychaniu. Proszę tu nie wyskakiwać z higiena bo panie są kontrolowane i na 100%o nią dbają

Tak13Nie
Bydgoszczanka
@Klientka

Stałam rano w kolejce i wiem co widziałam. Pracuje w szpitalu i maseczkę noszę przez kilka godzin.

TakNie5
Klon
@Bydgoszczanka

To skoro pracuje pani w szpitalu to powinna pani wiedzieć do czego służą maseczki i że przed żadnym wirusem nas nie uchronią. Maseczkę powinna nosić osoba która ma jakieś objawy przede wszystkim. Dziękuję.

@Bydgoszczanka

Jeżeli pracuje pani w szpitalu to doskonałe wie jaki efekt dają maseczki i co robią z naszymi płucami. No ale pytanie co pani tam robi bo szpital jest duży. Gadanie wiem co widziałam, siedź w domu to nie zobaczysz. Pewnie u pani w pracy jest wszystko na 100% w porządku. Śmie wątpić ale najlepiej innych krytykować i się czepiać. Chleb, bułki nawet ciasto można w domu samemu zrobić.

sdsds
@Bydgoszczanka

Całkiem normalnie, obetnie Ci premie za to co musiał wypłacić :)

biznesman
Użytkownicy czekają na odpowiedź 91 dni.

jak idzie sprzedaż i obroty? wszystko wrociło do normy?

123...

Zebrało się komuś na gadane. Wszystko ładnie pięknie tyle że szefowi tego nie powiesz. Pytam się dlaczego. Prawdę piszesz to fakt ale co z tego trochę pogadają o takim wpisie i zapomną.

Ooo
@123...

Ile masz lat? 20? Bo chyba za wiele o życiu nie wiesz. Odezwiesz się, zwolnisz, a świat jest mały ;)

123...
@Ooo

To po co pisać takie żale. Nie ważne ile ma się lat. Jak 20 to niby co mniej wiesz o życiu. Czasem bardziej doświadczony człowiek jest od 40 - stolatka. Żale to można przy piwku wylewać.

Tak1Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski - Bydgoszcz

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski
3/5 Na podstawie 420 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • JANA KAROLA CHODKIEWICZA 37 lok. I/8