Terma Sp. z o.o.

1.9 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Terma Sp. z o.o.

gość

Bzdura z zarobkami. Zarabiasz tyle ile im ty sam zaproponujesz, tyle że potem zwyzywają cię od boby bez zapłonu, lub kapiszonem - bo miała być sprzedaż i wilekie BUM dla zysków firmy, a nie było nic!!! A jak wrócisz z macierzyńskiego, to z handlowca, zaproponują ci stanowisko na recepcji ! nie polecam... zwolniona mamuśka

Pole nie może być puste

1600- 1800 netto

extermalny

Nie wiem jak pracownicy produkcyjni, ale za biurkiem, z tego co wiem, doświadczeni już w pracy na podobnych stanowiskach zaczynali z pensjami 3000-4000 PLN netto. Po okresie próbnym niektórzy dostawali jeszcze podwyżki. Pieniądze faktycznie w tej pracy mogą być dobre, pytanie czy są tego warte ;).

extermalny

Generalnie te czerwone zeszyciki to tzw. "Zeszyt rozwoju pracownika". W teorii to mechanizm promocji siebie lub kogoś innego do premii lub pokornego przyznania się do błędu i prośba by prezes nie trzepnął n% pensji ze wskaźnika wynagrodzeń. Czyli taka spowiedź i pokuta oraz mocne postanowienie poprawy. Absolutnie to nie ma nic wspólnego ze współczesnymi metodami ewaluacji pracownika przez nowe kadry HR. Firma wyznaje pompatyczne wartości, człowiek, ekologia, ekonomia, praca, liczy się rezultat itd. itd. Generalnie patrząc na to z zewnątrz fajnie się to czyta i nieźle to wygląda. W praktyce może być to zabawne, ciekawe, oryginalne, ale wszystko do czasu. Wygląda to tak, że coś tam trzeba notować zawsze w tym zeszycie, ponieważ są weryfikowane co miesiąc. Chodzi o to by napisać co się zrobiło ekstra ponad normę, czego się nie udało zrobić, na jakie straty naraziło spółkę, bo np. o jedna kartkę w drukarce się za dużo wydrukowało itd. itd. Można też pochwalić kolegę za pomoc w pracy, która defacto jest standardowym obowiązkiem każdego (by rzucić wszystko i pomagać), więc mało kto taki pomocny będzie wyróżniony. Nie wpisując tam nic, człowiek skazuje się na stagnację, czyli brak rozwoju, co w oczach prezesa to bardzo niedobrze i ludzie, którzy już trochę popracowali tam, wiedzą już mniej więcej co robić, a czego nie robić. Mechanizm jest miejscami żałosny, gdyż dochodzi do sytuacji, że premiowani są ludzie, których pochwalono np. za to, że rzucili palenie i tym samym zwyciężyli z własnymi słabościami, na równi z ludźmi, którzy przez wiele miesięcy dokładali starań by powiększyć np. sprzedaż lub jakość pracy innym, co jest cholernie trudne w tej organizacji. Dlatego, że firma ma tzw. ABC pracownika, to piękny wielostronicowy dokumencik, w którym np. m.in. zakazuje się pracownikom wpisanie daty urodzin w profilu Skype'owym, który dostaje każdy pracownik w postaci loginu "terma{numer}". Jeżeli dział jakości znajdzie delikwenta, który nawet niechcący sobie ją wpisał, albo ma błąd w danych, automatycznie grozi mu odcięcie % pensji ze wskaźnika wynagrodzeń. Takich absurdalnych powodów utraty pensji jest znacznie więcej i firma tylko na tej podstawie nagradza lub karze pracowników. Nie ma absolutnie instrumentów nagradzania za efekty w pracy, rozwoju intelektualnego pracownika na płaszczyźnie korzyści firmy. O tym w ogóle można zapomnieć. Wszystko dzieje się na zasadzie właśnie takiej obiegowej, korytarzowej opinii. Wszystko jest robione bezdusznie, jak w państwie policyjnym. Jest świat rzeczywisty, w którym żyjemy i ten "termiański". Dobrze mieć w tym drugim tzw. "trafne wyczucie czytania rzeczywistości", to slogan, który bardzo często się będzie pojawiać w Termie. Oprócz małego zeszytu, jest jeszcze "czerwony zeszyt", który trzeba zawsze ze sobą nosić opuszczając stanowisko pracy w celu wyjścia do przełożonego czy spotkanie itd. Notować trzeba tam notatki, spostrzeżenia, ogólne "przydatne informacje dla firmy i innych pracowników". Uzupełnianie zeszytu zgodnie z regulaminem też weryfikowane przez odpowiedni dział. Zeszyty mają mieć swoje odpowiednie miejsce na biurku, zawsze na górnej kuwecie i mają tam leżeć. Prezes lubi czasem poczytać sobie te zeszyty, nawet bez wiedzy pracownika, więc wielkim zaskoczeniem będzie, jak się znajdzie na którejś stronie komentarz prezesa z podpisem i datą. Prowadzenie zeszytu też jest wizytówką pracownika i przedmiotem wyrabiania sobie odpowiedniej o nim opinii. W Termie jest więcej takich elementów oraz warunków "standardu" pracy, które trzeba spełniać i na samą rzetelna pracę jest już coraz chyba mniej czasu ;)

opp

[usunięte przez administratora] to norma Termy, partyzanta, trzeba popracować to sie przekonasz, najlepsze są czerwone notesiki, ha tzw. książeczki rozwoju, z których co miesiąc sie spowiadasz u kadrowej. beczka, Brygadziści, ala bo formalnie to niema tam takich stanowisk,TZW PROWADZĄCY sami nakręcają ludzi podkręcają atosfere na donoszenie.

ft

Dokładnie. Wpisy na temat Termy są usuwane. Świadczy to tak samo o firmie Terma jak i portalu Go Work. W skrócie i bez obrażania kogokolwiek radzę unikać firmy tera technologie jak ognia. Jeżeli nie chcesz się nabawić chorób psychicznych typu depresja, nerwica itp. Opinia ta pisana jest z własnego doświadczenia. Pracowałem tam ok.pół roku i byłem jednym z pracowników o najdłuższym stażu ;p

Kowal

Bardzo fajny i zgrany zespół. Wiele się dzieje, co czasem trochę męczy, ale daje wiele możliwości rozwoju. Spółka daje także mnóstwo możliwości prowadzenia i inicjowania pomysłów. Ciężki dojazd. Osobom bez samochodu będzie trudniej.

Zostaw merytoryczną opinię o Terma Sp. z o.o. - Gdańsk

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Terma Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Terma Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Terma Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 13 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Terma Sp. z o.o.?

Liczba opinii klientów firmy Terma Sp. z o.o., to 4, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Terma Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Terma Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Terma Sp. z o.o.