Terma Sp. z o.o.

1.8 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Terma Sp. z o.o.

olimpijczyk

nowy lider produkcji,zero wiedzy technologicznej,umiejetnosc biegania po hali nie doprowadza do zadnych nowych technologii,brak realnych decyzji,liczy sie tylko BAT na pracownika,wiecej,dłuzej ,szybciej.ludzie to nie jest AC!!!facet wnosi chaos brak wiedzy,nie mozna zamienic na bieganie.tu nie chodzi o kilometry!

drJacekBenSilberstein

Popieram to co napisał Boczek w 100%

???

Bardzo, bardzo dziwny człowiek z właściciela, niby dobry, porządny człowiek z zasadami, religijny, rodzinny i pracowity ale rzeczywistość jest jednak inna niż sam opisuje w swoim czerwonym zeszycie rozwoju...albo raczej zeszycie upokorzeń albo jeszcze bardziej trafnie wpisach konfidenckich. Wielki hipokryta z Pana Prezesa - "???" Na pierwszy rzut oka super firma ( sekta) Zmusza pracowników do niepłatnych nadgodzin praca na rzecz wielkości firmy, próbuje skłócić ludzi ze sobą tak żeby tylko skłonić ich do donoszenia (wspominiane już czerwone zeszyty rozwoju –należy w nich wpisywać uchybienia swoje i innych jeśli takich nie ma lepiej wymyslac cos samemu i oczerniać innych w innym wypadku niewypenienie zeszytu grozi nie otrzymaniem %wypłaty) Wprowadzenie przez szefa podział wypłaty na 60% podstawy i 40% bonusy za donoszenie i często stosowane ciecia np. naprawa pieca każdy -5% z 40%... Pracy bardzo, bardzo dużo ale często szef około 8dnia miesiąca zadaje zadania domowe oczywiście do odesłania @poufne do godziny 23:59,tak żeby było za co uciąć z wypłaty kilka %, Firma sterowana wirtualnie, wszystko rejestrowane i archiwizowane, konferencje i przygotowywanie notatek to jedna z większych masakr tej firmy, człowiek nie ma czasu isc do WC ale szef zada zrobienie notatki po konferencji- „monologu EB”. Az ciężko uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się naprawdę i ludzie się na to godzą a co gorsza robia to czego Góru rząda, czasami można pomyśleć ze to sen i jest to po prostu niemożliwe tak jak to ze po firmie biegają myszy i ich odchody są wszędzie… W skrócie chcesz odnieść sukcesy i zarabiać xx xxx zl – 1.wymyślaj historie na innych, opisuj je szczegółowo w AX-zeszyt rozwoju, 2.bądź pokorny i żeby ci nie wpadlao do glowy mieć inne zdanie niż szef szefow 3.bądź oszczędny –czyt. Skąpy (nie spuszczaj po sobie wody w toalecie…) 4.używaj cytatów z biblii i podkreślaj jak wiara jest dla Ciebie ważna, 5.bądź innowacyjny –przyjmuj na klatę wszystkie nowinki pt. wysyłane przez EB tabele płacowe wszystkich pracowników na ogólne skrzynki, jest zabawnie.. stawki wahają się od minimalnej do dwucyfrowych ^^nie bądź zaskoczony ze to samo stanowisko na roznice w wypłacie rzedu 60 % 6.jeśli przedstawisz się jako nieudacznik, ofiara losu gorliwy katol ( a jesteś ateistą ) na pewno zostaniesz osłonięty skrzydłami prezesa, który będzie podpytywał jak ci się pracuje i czy ktoś nie przeszkadza czy boj się boga masz za dlugą przerwę sniadaniową, pod żadnym pozorem nie pokazuj, ze jesteś szczęśliwym człowiekiem, 7.pogódź się z cieciami % wynagrodzenia, wypłacanymi zawsze po terminie –no właśnie P.Prezesie ??? dlaczego ???????!!!!!!!! czy to nie świadczy o tym jakim nieudolnym dostawca jesteś ????????????????? 8.wykup abonament w serwisie samochodowym –dojazd do firmy to dramat jeszcze większy niż dokonywanie płatności dostawcom termy (nie ma szans na terminowe spłaty), 9.przed podjęciem pracy spróbuj zmienić obywatelstwo na wschodnie to może pomóc utrzymać się w firmie ale nie zawszy bo ci tez byli olewania i oszukiwani 10.na pewno po pracy tam zmienisz się……… ale zachowaj w sobie tyle godności ile możliwe i nie pozwól by wmówił ci ze beznadziejny jesteś !!!! Pozdrawiam wszystkich normalnych z sekty pt. „TERMA”

niekrnąbrny

krnąbrny --> po dacie wpisu i tym co napisałeś jestem na 100% pewny kim jesteś. Pierwsza sprawa - wcześniej firma mówiła o dniach, w których są szkolenia i że nie są płatne. Trzeba było się na to zgodzić - zgodziłeś się. Druga sprawa: przepracowałeś maksymalnie pół dnia, bo 3 dni chodziłeś na szkolenia. Reszty nie muszę więc nawet komentować, ponieważ wypowiadasz się o firmie, a nie zacząłeś tak naprawdę w niej jeszcze pracować. To co napisałeś to same domysły i twoje wymysły. Z twoim nastawieniem każda firma będzie od razu karnym zakładem.

krnąbrny

Przepracowałem 3,5 dnia w tej firmie za darmo. Zgodziłem się podczas rozmowy na dni darmowego szkolenia, w sumie było ich 3 dni. Podobno każdy tak ma. Zostałem nazwany krnąbrnym, opornym ignorantem panującego tam systemu zarządzania, z powodu luzackiego stylu bycia. Na każdym kroku trzeba uważać na słowa które się wypowiada. Każdy jest tam donosicielem i dobrym informatorem. Wszyscy się uśmiechają i są życzliwi, ale i tak na ciebie w pewnym momencie doniosą i ocenią. *Czerwony zeszyt * jest to ciekawy socjologiczny wynalazek. Nie którzy się z nim w ogóle nie rozstają. system oceniania jest uznaniowy i wybiórczy. Jak można ocenić człowieka po dwóch dniach pracy i to jeszcze po plotkach¬. Ludzie w biurze chcą się za wszelką cenę pokazać i wyróżnić się przed prezesem. Ludzie na produkcji są normalni i w ogóle nie doceniani przez biuro i pracodawcę. Prawdopodobnie za przewinienia i to drobne naprawdę karani. Prezesa jaśnie panującego nam Edwarda nigdy nie spotkałem i ani też nie rozmawiałem. Firma jest sterowana przez komunikator skype. Godne uznania, że można kierować ponad 300 osobami przez komputer. kolejny wynalazek to * płaski system zarządzania* powodujący chaos i zamieszanie szczególnie dla nowych pracowników - ponieważ wszyscy robią wszystko. Instrukcja pracownika też jest ciekawa. Stwierdziłem, że pewien rodzaj zniewolenia będzie mi tylko przeszkadzał - jest frustrujący i nie warto tracić czasu dla takiej firmy. Jeśli ktoś nie musi to nie warto tam pracować. Czułem się tam jak cyborg.

ciekawy

jak jest z praca operator cnc ? ile maszyn obsługuje operator ?

dostawca zeszytów

Jest bardzo dziwny system wskaźników wynagrodzeń, jednym z nich jest jakość wykonywanej pracy. Przy czym jakość tu na ogół nie oznacza jak wykonujesz swoją prace, czy dobrze, czy źle, ale np. czy zeszyt czerwony nie leży w odpowiedniej kuwecie albo czy coś zostawiłeś na biurku po pracy np. kubek. Wg prezesa to bardzo karygodne i leci po jakości pracy. Jeżeli ktoś to zauważy, zaraportuje, możesz z tej okazji stracić 5% swojej pensji. Natomiast słynny czerwony zeszyt to taki teoretycznie zeszyt na notatki. W praktyce to coś co musisz wypełniać, jakimiś przemyśleniami, spisać doświadczenia z pracy, opisywać codzienną rzeczywistość i notować ważne rzeczy np. na spotkaniach. Zapiski te mają pomóc w pracy by potem spisać oficjalną notatkę ze spotkania - zawsze możesz być do tej roli wyznaczony. Generalnie nie notowanie w czerwonym zeszycie i olewanie go, grozi sankcjami opisanymi we wskaźnijach wynagrodzeń. Zeszyty mogą być sprawdzane przez samego prezesa! Zostawia sygnaturkę jak ksiądz na kolendzie dzieciakowi w zeszycie do religi. Niestety obrazków prezes nie rozdaje.

melon

Terma nie jest taka zla choc trzeba miec harakter zeby tam dlugo wytzymac. co miesiac wypelniasz czerwony zeszyt i sprzedajesz kolegow bo jak nie oddasz zeszytu to masz -10% A jesli oddasz a napiszesz coś cos im sie nie spodoba to masz -5%. Za gwarancyjne grzejniki (zwroty) z przed kilku lat mimo ze nie pracowal to ci odciagaja. umowa jest tak napisana ze jak se ugadasz 12zl/h to 40% tej stawki to premia która moga Ci zabrać i nie masz nic do powiedzenia. Ludzie na produkcji bardzo wporzadku tylko szef kadry itp. Wprowadzaja patologiczny klimat. Dobra firma na wegetacje jak nie ma nic innego.

prezes
@melon

melon kurne wracaj do rockfin

Jkej

Firma prowadzona przez socjopate. Pracowników nagrywa a później wykorzystuje materiały do szkalowania. Nadgodziny nie są wypłacane. Pracownicy muszą pisać opinie o sobie dołączając notki w stylu "kochamy Cię papo Stalinie" Nie polecam. Dziś w firmie rozpoczął się protest

Izofix

Powiedzcie chociaż jak wygląda sprawa warunków na produkcji w termie, czy można liczyć na jakieś bonusy czy to co dają - gołą pensję - to wszystko i trzeba się tym cieszyć? Przyznam szczerze, że poszukuję pracy już dłuższy czas i nie jest łatwo znaleźć coś dobrego, dlatego mam nadzieję, że tym razem się uda.

juras
@Izofix

firma jak firma,raz gorzej raz lepiej. Jesli chodzi o dział produkcji grzejnika,problem jest w tym ze brak jest osoby która ogarnie etap produkcji. Na jednej ze zmian jest tak zwany lider PUNIA,ktory biega po hali wali kilometry,bez jakichkolwiek efektów. Jego głównym zadaniem jest przyniesienie zupy na lunch dla osób z biura … pracownicy fizyczni dają sami radę jakoś ogarnąć temat produkcji ale też potrzebują nadzoru – którego brak u PUNI!!

melon gustaf

ja właśnie szukam pracy na produkcji, najlepiej właśnie w terma technologie. wiecie czy potrzebują aktualnie takich pracowników?no i oczywiście napiszcie też kochani jakie warunki takiemu szeregowemu pracownikowi z produkcji na początku mogą zaproponować i jakie pieniążki na rękę wchodzą w grę. umowa o pracę?

Janusz

Totalny brak zarządzania na produkcji,pracownicy mają obcinane premie ponieważ w dziale zakupów nie wprowadzili zamówień do systemu,chory zakład praca w akordzie chyba w administracji.

jeden z lepiej zarabiających na produkcji

Kochani... Jeśli tylko macie alternatywę nie pchajcie siędo tego cyrku!!! Kasa to naprawdę nie wszystko i nie rekompensuje ... Nawet kiedy poświęci se wolny czas w trakcie urlopu na przyjazd do firmy aby zrobić zlecenie dla klienta z zewnątrz w nagrodę dostaję się po premii , ktoś wcześniej wspomniał o zdrowiu... tak to prawda szkoda zdrowia , psychicznego oczywiście... Dziś składam chyba rezygnację 4 lata poniżania i terroru mi wystarczą... Pozdrawiam wszystkich normalnych ...:-/

welders

Powiedzcie jak w tej firmie maja spawacze. jakiej na poczatek mogłbyymm sie spodziewac stawki , i czy ogolnie spawa sie 8h bez przerwy?

pit
@welders

Witam Powiedzcie prosze jak jest stawka dla cnc opertor?Czy ustawiacz ma wiecej?Praca jest 3zmianowa? Dzieki i pozdrwaiam

tt

Witam zapraszamy do (usunięte przez administratora) zero zasad nadgodziny nigdzie nie ujete pierwsza zmiana od 6 do 16 a druga od 16 do 24 zero urlopow od dwoch lat ewentualnie jeden dzien dostaniesz ale z laska nic tylko do pip trzeba zglosic pracownik wogole sie nie liczy 15zl brutto daja ....fajnie?

tt

Chyba te stawki były jednak netto, bo brutto spadłyby poniżej minimalnej krajowej, więc może w Terma Technologie nie płacą wcale tak najgorzej.

?

Najwazniejsze w tej firmie to umiejetnosc dbania o swoje stolki taki indor ,boczek ,to tylko wykazuje sie mejlami i gatka bo jak jest problem to sie umywa i to jest gosc od pieca jeszcze nikomu ten gosc niepomogl zaco on bierze kase tego nik nie widzi kiedy go rozlicza za to sciemnianie Edwardzie jestes ostatnia nadzieja sprawdz to pozdrowiena .

?

Wszystko zależy od posady. Ktoś, kto pracuje w np. marketingu lub ma inną "umysłową" pracę, w której wiedzę i kompetencje może gdzieś dodatkowo wykorzystywać zarobkowo to mu się pewnie opłaca prowadzić. Jeżeli ktoś ma pracę fizyczną czy po za tą pracą już nie pracuje i "mieszka" lub nie będzie wiązać przyszłości z ta firmą to nie widzę sensu pchania się w działalność gospodarczą, może to idiotyczne co napiszę, ale chyba lepiej już dołożyć kasy ZUSowi i mieć ubezpieczenia socjalne i trochę zasilić ten "biedny" system. Firma nie zbiednieje przez kryzys tylko co najwyżej przez ciemnotę ludzi odpowiadających za zarządzanie. Z prowadzeniem działalności też wiąże się na pewno dużo papierkowej roboty, którą zatrudniony musi sam się uporać, a najlepiej mieć znajomego księgowego. Ja tam byłem "etatowcem", w chwili rozpoczęcia pracy wiedziałem, że nigdy nie zwiąże przyszłości z tą firmą i czekałem na dogodny moment by zmienić pracę. Nie chciałem być... "mentalnym dostawcą" i nigdy nie zależało mi na zrozumieniu tej idiotycznej filozofii lansowanej przez Edwarda (czyli prezesa).

?

Jak każda obecnie firma chce unikać opłat i składek do ZUS, więc chętnie przygarniają ludzi na działalności lub umowy zlecenie, dzieło itd. Wbrew temu ludzi na umowie o pracę jest tam wielu, od jakiegoś czasu, tak mniej więcej od 2 lat, firma po 3 miesięcznym okresie próbnym, podpisuje z pracownikiem umowę na czas określony, z reguły na 5 lat.

extermalny

Firma nie ma jasnego modelu zarządzania, panuje tam dyletanctwo wśród ludzi mających realny wpływ na decyzje i losy firmy. Reszta ludzi na kierowniczych stanowiskach, z nazwy tylko, po prostu nie ma kompletnie nic do gadania, jeśli oczekują logicznego rozwiązywania problemów czy wykorzystywania swojego doświadczenia. Przeżycie w tej firmie jest porównywalne z unikaniem problemów obywatela w państwie policyjnym. Terma to taki mini kraj o ustroju pseudo totalitarnym rządzony tak na prawdę kult jednostki, nikt na szczęście nie ginie, nie umiera, ale potrafi np. zniknąć 15 osób w miesiącu i nigdy już nie wrócić do pracy. Są zastępowani nowymi pracownikami i to w bardzo krótkim czasie co mnie zawsze dziwiło. Powrót z dwutygodniowego urlopu może wydać się szokiem pod wzgledem ilości zmian szczególnie w zasobach ludzkich. Świadomość nieraz za co ludzie idą na pysk, a raczej pretekst, jest poniżające dla większości ludzkich umysłów. Najbardziej przerąbane ma Dyrektor działu personalnego i kadr, średnia życia na tym stanowisku to 3 miesiące. Terma to życie na podsłuchu, ma specjalny dział ludzi zajmujących się m.in. czytaniem każdego meila wychodzącego, rozmowy skype są nagrywane. Z każdego byle gównianego spotkania teoretycznie trzeba notatkę spisać w formie opowiadania. Brak podsumowań czy prostego konstruowania wniosków jest codziennością w korytarzach tej firmy. Odnieść można wrażenie, że to paranoja, ale kto przepracuje tam nawet pierwsze kilka tygodni doświadcza już tego i ma realny obraz. Ja przyznam się szczerze, że po miesiącu pracy podjąłem decyzje o szukaniu nowej, ale rozwojowej pracy, po 5 miesiącach byłem gotowy już podjąć się jakiejkolwiek pracy byle nie tam. Niesmak po niektórych sytuacjach jakie tam miały miejsce i obrzydzenie do niektórych ludzi, pełniących ważne funkcje pozostał u mnie do dziś. A minęło już parę dobrych miesięcy.

ciekawy
@extermalny

@extremalny, a jak dlugo tam pracowales ? w biurze czy na produkcji ?

Zostaw merytoryczną opinię o Terma Sp. z o.o. - Gdańsk

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Terma Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Terma Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Terma Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 13 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Terma Sp. z o.o.?

Liczba opinii klientów firmy Terma Sp. z o.o., to 4, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Terma Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Terma Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Terma Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii