Opinie o Grape Up Sp. z o.o. w Białystok

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Grape Up Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Grape Up Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grape Up Sp. z o.o. w Białystok

Były

Firma sama w sobie jest okej, większość z tego to zasługa zwykłych pracowników. Ot taka lepsza kontraktornia, która próbuje wmówić że jest firmą konsultancką. Komunikacja zarządu nie do końca współgra z tym co potem się dzieje w firmie, a managerowie regularnie kłamią w żywe oczy bez zająknięcia czy drgnięcia powieki. Benefitów, premii itd. nie ma (nawet na święta czy rocznych), dostajemy jedynie trochę grosza do wydania na mybenefit - np na luxmed czy kody rabatowe. Pracę tutaj można polecić pod warunkiem, że nie jest to projekt pythonowy (jest tylko jeden w firmie) panuje tam micromanagement i bardzo niezdrowa atmosfera, oraz zrzucanie odpowiedzialności zwłaszcza przez managerów na członków zespołu. Niestety ten projekt ciągnie firmę więc nikt nic z tym nie robi, poza wywaleniem głównego managera który pijany prawie pobił innego pracownika. Managerowie starają się zadowolić klienta kosztem swoich ludzi, (usunięte przez administratora) siedzenie w wieczornych godzinach to norma przez co nie ma możliwości na zachowanie work life balance, a kilka osób skończyło na terapiach (co potwierdzaja poprzednie opinie). Odnoszę wrażenie, że część managerów znalazła się na swoich stanowiskach całkowicie przypadkiem, bo niczego sobie nie reprezentują, a „profesjonalizm” to pusty frazes w ich ustach, inni natomiast są świetnymi ludźmi i profesjonalistami, to na kogo trafimy to loteria. Pozostałe projekty są naprawdę fajne i można się w nich dużo nauczyć (choć obecnie jest ich coraz mniej), a managerowie tam są ludzcy i dbają o swoich ludzi. Sporo pracowników po otrzymaniu informacji, że będą przesunięci do tego projektu wolało zrezygnować z pracy niż tam trafić. Natomiast nic nie można zarzucić zwykłym pracownikom, developerzy i testerzy to świetni ludzie.

Nelka Nowy wpis

witam. jest teraz dostępna oferta dla IT Managera. Którą byłbym zainteresowany. Po przeczytaniu jednej z opinii stwierdzającej, że część Managerów jest z przypadku, zaczynam się zastanawiać nad aktualnym procesem rekrutacyjnym. W jakiej formie będzie prowadzony?

Były Nowy wpis

Od dwóch lat nic się nie pojawia, dlaczego? widzę w ogóle ze ostatni wątek zahaczył o święta, które w zasadzie się zbliżają. To w tym roku co z ich okazji może być organizowane? Są wigilie i tym podobne? patrzę teraz po ofertach ale chyba nie ma niczego dla juniora? Jeśli fullstack z reacta zarabia od 11 do 16,8 tys brutto na uop to junior ile by miał?

Ywarow Nowy wpis

Jasny system wynagradzania, jasna ścieżka rozwoju, feedback przekazywany na bieżąco, projekty raczej ciekawe i rozwijające. Ludzie i atmosfera w pracy na prawdę fajna. Polecam

Firma Grape Up Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Python Cloud Developer. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Zoltan

W moim odczuciu to fajne miejsce do pracy. Wiele oczywiście może zależeć od teamu, do którego się trafi, ale ogólnie panuje tu dobra atmosfera, przekaz informacji jest sprawny, komunikacja otwarta, ma się poczucie wpływu, człowiek jest tu zaopiekowany i wysłuchany jeśli ma jakiś problem. Ze swej strony polecam.

Franciszek
@Zoltan

Super, a to zaopiekowanie, o którym wspominasz to także dobry pakiet socjalny? Można korzystać w ramach pakietu z prywatnej opieki lekarskiej albo dostać bony na święta? Bedzie teraz jakiś benefit dla pracowników?

ezra
@Franciszek

Jest opieka lekarska, chyba tylko.

Wanda

No nieźle, nadal macie to ciśnienie ze strony managerów niektórych projektów?

Managment nie potrafi zadbać o komfort swoich pracowników a jedyne co się liczy to skończony projekt do deadline'u i lizanie rowa klientowi żeby go przypadkiem nie urazić. Micromanagment, szantaże emocjonalne, poganianie batem i ciągły stres nie raz kończyły sie nieprzespanymi nocami, stanami lękowymi i pulsem jak po przebiegniętym maratonie po całym dniu dawania z siebie 120% a pod koniec dnia słyszysz że na jutro ma być zrobione. Nastęnego dnia budzenie się z pogryzionymi policzkami przez szczękościsk ze stresu. Nie wspominając już o odbiciu się tego wszystkiego na życiu prywatnym. (usunięte przez administratora)

Jako pracownik, który w firmie przepracował 2 lata z czystym sumieniem mogę firmę polecić... ale - nie do jednego projektu, a raczej nie do jednej (usunięte przez administratora). bo mimo ze przy danym projekcie pracuja az 3 zespoly projektowe to po rozmowie z kolezankami i kolegami stwierdzam ze tylko u tej (usunięte przez administratora)sa takie problemy... Projekt, który angażuje prawie 1/4 firmy jest po prostu ciężki - i nie chodzi tu o technologie - bo te są ciekawe i wiele się można nauczyć. Chodzi o atmosferę pracy, generowanie ciśnienia, ciągłą presję, mikromanagement - (usunięte przez administratora), która od samego rana zadręcza nas pytaniami "czy to dzisiaj będzie zrobione????" "uda się to zrobić na dzisiaj????????!!!", managerka, która ulega presji ze strony klienta i wrzuca na slacka taski z 10 wykrzyknikami i alertami.. biore taska, przepisuje na siebie po 15 min mam pytanie "czy to bedzie zrobione dzisiaj?" "na ktora uda Ci sie to zrobic"..... i jak tu nie czuc presji, kiedy nawet nie wczytalem sie w description... wytykanie najdrobniejszego bledu, oczekiwanie tlumaczenia sie i wyjasnien... kiedy zespół na retrospektywie zwraca jej uwagę - na presję, na ciśnienie które generuje, na mikromanagement odbija piłeczkę mówiąc "sama też mam ciężko".. sprawy zamiata pod dywan, uwaza ze to my nie mamy racji a nie z jej postawa jest cos nie tak. na spotkaniach zdecydowanie nie jest skupiona, bo w tle zajmuje sie dzieckiem - wiele razy czy to na ds, czy spotkaniach z klientem zapomniala zmutowac mikrofon i rozmawiala/ bawila sie z dzieckiem... (usunięte przez administratora) moja opinia nagowork to ostatecznosc, ale podnosilem temat wiele razy - i niestety byl zamiatany pod dywan, a my po prostu nie dajemy juz rady. tak jak wspominalem - firma i projekty w firmie sa na prawde wporzadku. ludzie, benefity, warunki pracy, zarobki - to wszystko sprawia ze jeszcze tu jestem i firme polecam znajomym. ale nigdy nie polece pracy do zespolu tej managerki. moze ktos sie w koncu tym zainteresuje.

inny pracownik
@pracownik

z wiekszoscia sie zgodze ale z dzieckiem to kolega przekolorowal troche

expracownik

smieszna firma, jak sie im pali pod nogami to placa nadgodziny, ba nawet sugeruja nadgodziny, jak projekt skonczony to obnizaja pensje, a za jezioro chetnie wysylaja bo na tym zarabiaja, a Ty zarabiaj stawki duzo tu mowic srednie jak na standardy USA, jednym slowem sprytni kapitalistyczni krwiopijci.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Grape Up Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Ass

Wigilia nie jest dniem wolnym. Natomiast nikt nie robi problemu z urlopem w dniach świątecznym :) zawsze idzie się dogadac - skończyć wcześniej i odrobić innego dnia itp.

Paweł Rudak

Pracowałem w Grape Up 5 lat. Firma mała mniej niż sto pracowników, rozwijająca się, pracuje się komfortowo, wygodnie. Socjal 6 gwiazdek w Białymstoku stos gier planszowych a w Krakowie miała być rura lub zjeżdżalnia :) Firma OK ma swoje plusy i minusy jak każda i jak co komu. Na pewno warto spróbować!

Daleko od domu

Grapeup stawia na pracowników on site. Jeśli ktoś chce wyjeżdżać to spoko, jeśli nie to out. Przemiał ludzi bardzo duży porównując do innych firm IT to nawet większy. W obecnych projektach jest bałagan. Kierownictwo nie wiadomo czemu dostało te posady, bo na pewno nie ze względu na wiedzę i umiejętności. Klimat w samym Białymstoku poprawny, aczkolwiek pustkami zionie. Stawki akceptowalna, aczkolwiek niższa niż obecnie dostępne na rynku. Biuro spoko.

@Daleko od domu

Jak czytam te bzdury to az slabo sie robi

Łukasz

Bzdury? A jaki jest właściwy obraz pracy w firmie wg. Ciebie? Mógłbyś powiedzieć coś na ten temat? Jak oceniasz stawki i współpracę z innymi pracownikami?

Czy dyżury międzyświąteczne w Grape Up Sp. z o.o. obstawiają najmłodszymi stażem?

Jakie dyżury masz na myśli ?

Lem

Firma beznadziejna, ludzie wydry wsadzajace nóż w plecy. Projekty zaniedbane i prowadzone przez niekompetentnych ludzi. Stawki przeciętne.

nnnn

Firma sama sobie pisze opinie :D

Wanda

Misją firmy Grape Up jest pomaganie przedsiębiorstwom w uruchamianiu działań w chmurze. Projekty oparte są na współpracy z międzynarodowymi klientami z różnych branż takich, jak motoryzacja, czy telekomunikacja. Do swoich struktur Grape Up poszukuje kandydata na stanowisko: Java Cloud Developer. Wymagane jest projektowanie i tworzenie aplikacji Cloud-Native przy użyciu Java i Spring na platformie Cloud Foundry PaaS oraz integrowanie różnych usług z aplikacjami w chmurze. Czy zaciekawiła Was ta oferta zatrudnienia?

Ewelina

Pracę w Grape up zaczęłam stosunkowo niedawno. Najpierw jako stażystka, teraz junior QA. Od samego początku traktowana byłam z szacunkiem, zaufaniem, moje zdanie zawsze miało znaczenie i czułam się jak pełnoprawny pracownik (nie omijały mnie żadne wyjścia integracyjne czy oferowane benefity). W krótkim czasie zdążyłam poznać całą białostocką załogę, klika dni temu również część krakowskiej. Bardzo zaskoczyła mnie otwartość tych ludzi oraz brak barier i podziałów :) Jestem pod wrażeniem atmosfery panującej w biurze i między pracownikami - pomagamy sobie wzajemnie, dzielimy się wiedzą i umiejętnościami. Firma dba o pracowników - organizuje wspólne wyjścia czy warsztaty. W ciągu 1 miesiąca nauczyłam się więcej niż w poprzedniej pracy przez 4, a zdobywane doświadczenie jest przecież jedną z tych rzeczy, które cenimy najbardziej ;) Polecam z całego serca!

Wojciech

Dlaczego mnie obrażasz? Zadałem tylko pytania ściśle związane z pracą w firmie Grape Up. Nie rozumiem, skąd u Ciebie tyle agresji w moim kierunku. Proszę, abyśmy prowadzili dyskusję w sposób kulturalny i zgodny z regulaminem forum obowiązującym na forum. Masz może wiedzę na temat zarobków oferowanych przez pracodawcę?

Ptr
@Wojciech

Bo jesteś podstawionym gościem za którego ta śmiechu warta firma płaci.

Wojciech

Jak sądzisz, czy są jakieś możliwości, aby poprawić atmosferę w firmie Grape Up? Masz może jakieś pomysły, dzięki którym można by było w jakiś sposób bardziej zjednoczyć zatrudnionych pracowników? Mógłbyś wypowiedzieć się jeszcze na temat zarobków, które oferuje pracodawca? Są one według Ciebie zadowalające? Odpowiedz, proszę.

radio_wolna_europa

Na rynkowe adekwatnie do doświadczenia i umiejętności. Jeśli ktoś aplikuje na stanowisko programista Java powinien umieć programować w Java. Większość mam wrażenie pochopnych ocen tu jest wydanych na tle emocjonalnym. Firma ani wcale się nie wyróżnia ani wcale nie odstaje od reszty, jest nieźle. Drzwi są tak szerokie że każdej wielkości pracownik przez nie przejdzie. Także nie rozumiem tutaj tego płaczu i szarpania mamy za spódnice. To wszystko co miałam do powiedzenia mam nadzieje że trochę się udało przegonić te czarne chmury Wojtku. Powodzenia w szukaniu pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Grape Up Sp. z o.o. - Białystok

• Jak się pracuje w Grape Up Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grape Up Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grape Up Sp. z o.o.?

Grape Up Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 154 ocen.
  • Gabrieli Zapolskiej 44
    30-126 Białystok