Universum Sp. z o.o.

Opinie o Universum Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Byly

13.10.2023 02:10

Bylyikona wywiad

Miałem mieć spokojną pracę i stałe wynagrodzenie, takie perspektywy przedstawiał mi przełożony podczas rekrutacji. Niestety rzeczywistość okazała się inna, o czym opowiem poniżej.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Bylyikona wywiad

Pracowałem na stanowisku kierowcy międzynarodowego kat. C+E.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Bylyikona wywiad

Powodem zakończenia współpracy był brak terminowego wypłacenia pensji. Do teraz, a mamy październik, nie otrzymałem połowy wynagrodzenia z lipca oraz choćby jednej raty z sierpniowego wynagrodzenia. Pracodawca nie reaguje na moje prośby uregulowania należnego mi wynagrodzenia, byłem zmuszony zgłosić to do odpowiednich Instytucji.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Bylyikona wywiad

Widełki wynagrodzeń na tym stanowisku to 7600 – 8000 zł netto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Bylyikona wywiad

Pracowałem w tej firmie cztery miesiące.

Bylyikona wywiad

Nawet wrogowi nie życzyłbym pracy, w której pracodawca zalega z wynagrodzeniem i tłumaczy się tylko brakiem pieniędzy.

Bylyikona wywiad

Nie było żadnych możliwości rozwoju.

Bylyikona wywiad

Nie miałem żadnych szkoleń. Co więcej nie było żadnych instrukcji, co do zleceń. Słyszałem tylko słowa typu „jedź w to i to miejsce i rób swoje". Brak konkretnych informacji ze strony firmy obniżał mi komfort pracy.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Bylyikona wywiad

Kiedy zadawałem pytania, nie mogłem uzyskać na nie odpowiedzi, pozostali pracownicy byli niedoinformowani tak samo jak ja. Pracownicy działu Logistyki byli nieprzyjemni w kontaktach, wiecznie niezadowoleni. Lepsza atmosfera jest na pogrzebie niż w tej firmie, pierwszy raz spotkałem się z takim brakiem informacji i instrukcji. Bywały nawet sytuacje, w których brakowało pieniędzy na paliwo.

Bylyikona wywiad

Pracodawca nie przestrzegał ustaleń z pierwszego dnia. Tak jak już wspominałem nie otrzymałem wynagrodzenia za część mojej pracy. Praca miała być spokojna, a brak konkretnych i rzetelnych informacji przy zleceniach obniżał komfort mojej pracy i wpływał negatywnie na mnie. Mieliśmy też mieć zapewnione dojazdy do Niemiec i z powrotem, ponieważ to tam czekały na nas pojazdy, którymi mieliśmy jechać w trasę, nie zjeżdżały one do Polski, do firmy. W rzeczywistości trzeba było samemu prowadzić bus w drodze do Niemiec i z powrotem, a po drodze odbierać innych kierowców. Musieliśmy przez to dzielić między siebie czas prowadzenia pojazdu busu, a następnie wyruszać w zaplanowaną trasę. Skutkowało to tym, że byliśmy nawet i 40 godzin w drodze, bez spokojnej przerwy na sen.

Roman Nowy wpis

wiesz ja pracuje od dawna w tej firmie i nie mam takich problemów oczywiście sa czasem spóźniania ale zaraz jest informacja od szefostwa o spozniniu , a jak komus chce sie pracoac to pracuje i nie lata po sadach

kierowca Nowy wpis

Ja pracuję i jestem zadowolony. Wyjazd i zjazd na bazę, Nie trzeba zostawiać auta w świecie i wracać basem lub okazją. Jazda na legalu. Zarobki 450pln dniówka i jak pojedziesz na Aglie to 200pln dodatkow praca pukładan

Jak szefostwo w Uniwersum Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Uniwersum Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Janek

Bardzo dobra firma. Rzetelna i uczciwa. Mają dość niesprecyzowane wymagania.(usunięte przez administratora) Gdy pojawia się na budowie nikt ci nie pomoże. Gdy go nie ma każdy ci pokażę gdzie co jest i pokażę co i jak. Niemniej jednak firma płaci wszystko jak uzgodniła. Zdumiewające. Zawsze z polskimi firmami były problemy a tu odwieźli na lotnisko wypłacili wszystko co do centa. Super. Polecam, warto spróbować.

admin

Jeżeli pracujesz lub pracowałeś w firmie Uniwersum Sp. z o.o. to wypowiedz się na naszym forum. Wielu użytkowników czeka na twój komentarz.

Zostaw merytoryczną opinię o Universum Sp. z o.o. - Kielce

• Jak się pracuje w Universum Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Universum Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Universum Sp. z o.o.?

Universum Sp. z o.o.