Opinie o GEO-GLOB w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy GEO-GLOB. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie GEO-GLOB o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GEO-GLOB w Kraków

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w GEO-GLOB. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Geo-Glob Nowy wpis

Oczywiście że tak

Jakub Nowy wpis

Pracowałem w GeoGlob przez rok. Bardzo miło wspominam pracę i zespół :). Sporo się nauczyłem. Pracy w okres letni bardzo duzo ale da się przeżyć i myślę że jako "swiezak" byłem godziwie wynagrodzony. Na plus na pewno sprzęt który szefowie zapewniają.Niestety musiałem zrezygnować z powodów osobistych. Ogólnie polecam!

Geo-Glob Nowy wpis
@Jakub

Dziękujemy Jakub za miłe słowa. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w GEO-GLOB?

Geo-Glob

Pracownicy zatrudniani są generalnie na podstawie Umowę o pracę, początkowo na cza określony, a później na czas nieokreślony, zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy. Pozdrawiam

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w GEO-GLOB?

Geo-Glob

Tak, proszę o przesłanie CV na adres geodezja@geo-glob.pl. W razie zainteresowania pracy w naszej firmie proponuję kontakt drogą e-mail. Pozdrawiam serdzecznie

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie GEO-GLOB? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
Rzeszowianin

Pracowałem w tej firmie kilka msc. Generalnie tragedia. Wypłata bardzo mała a trzeba ciężko pracować na budowie. Zainteresowanie Bosów budową zerowe

@Rzeszowianin

Witam, bardzo mi przykro że tak Pan wspomina pracę w naszej firmie. Trudno mi się odnieść do Pan wpisu, gdyż jest on sprzed kilku lat. Jednak zapewniam Pana, że wynagradzamy naszych pracowników w sposób odpowiedni, pracę każdy musi wykonać w zakresie jaki mu przypada -to chyba oczywiste, a zainteresowanie szefostwa budową też ogranicza się do elementów bardziej istotnych lub do rozwiązania konkretnych problemów, a większe zainteresowanie budową powinien wykazywać pracownik na niej pracujący. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Krakus

Ta firma to porażka, szefostwo wyzyskuje pracowników a klientów traktuje gorzej niż dno

@Krakus

Witam, bardzo mi przykro, że ma Pan na temat naszej firmy taką opinię. Trudno mi się do niej ustosunkować, gdyż jest bardzo ogólnikowa. Pozostaje mi tylko zapewnić Pana, że mamy świetny zespół pracowników, których wynagradzamy adekwatnie do ich umiejętności, a klientów traktujemy bardzo poważnie, bo przecież bez nich nie byłoby zleceń dla firmy. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

geodeta

Niska stawka, dużo odpowiedzialnej pracy i średni dialog z szefostwem

@geodeta

Witam, bardzo mi przykro, że tak Pan wspomina pracę w naszej firmie. Sądzę, że dzisiaj wygląda to dużo lepiej, staramy się ciągle ulepszać naszą działalność. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo istotną rolę. Jak wygląda ten aspekt w GEO-GLOB?

Odpowiadacz

Atmosfera w miejscu pracy jest bardzo pozytywna jednak warto zauważyć, że szefostwo nie przebywa w filii w Krakowie tylko w innym mieście. Pracownicy są pomocni, nie ma traktowania młodszych, niedoświadczonych "z góry". Warto jednak sprostować wcześniejsze wypociny jednego z prezesów. Otóż obecnie filia krakowska liczy 4 osoby, a rok temu o tej samej porze liczyła 9 osób i wszystkie te osoby rezygnowały z pracy same. To chyba o czymś świadczy.

@Odpowiadacz

Witam, bardzo mi miło przeczytać opinię, że atmosfera w naszej firmie jest bardzo pozytywna a pracownicy są pomocni i służą swoim doświadczeniem nowym pracownikom. Taki był nasz cel - stworzyć zespół - i najwyraźniej udało się. Szefostwo przebywało nie tyle w innym mieście, ile po prostu pracowało na kontrakcie w delegacji przez 3 lata wraz z większą częścią firmy - nie jesteśmy szefami zza biurka - cały czas czynnie pracujemy również w wykonastwie. A liczebność osób w zespole uzależniona jest od ilości robót w danej lokalizacji - zarządzanie kadrą to element prowadzenia firmy, więc to zupełnie naturalna kolej rzeczy, że raz zespół liczy 4 osoby, a w kolejnym roku 9, czy też na odwrót. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

TOMASZ PROBLEM

Mówisz Geo-Glob myślisz Janusze Geodezji... Patrząc na ranking najgorszych/najtańszych firm geodezyjnych dla pracownika i zleceniodawcy rynek krakowski ma kilku liderów tj Optima , G4 , Jotte ale zaraz za podium plasuje się właśnie Geo-Glob. W tym komentarzu przybliżę historie tej firmy z perspektywy pracownika pracującego tu jakiś czas i również cytaty prezesów przekazane mi przez byłych pracowników. Firma zatrudnia głównie studentów w teren którzy nie mając wiedzy, doświadczenia jeżdżą na duże budowy/opracowania często sami bez doświadczonych pracowników i próbują coś pomierzyć raz lepiej raz gorzej ;-) Oczywiście to nie jest ich wina bo nie ma czasu przekazać im wiedzy tylko od razu są rzucani na głęboką wodę. Później terminy są zawalone bo trzeba jechać domierzyć czy wytyczyć jeszcze raz. " To jest jakaś kpina" Przez firmę w ostatnim roku przewinęło się około 10 pracowników terenowych byli to z reguły studenci albo świeżo upieczeni absolwenci którzy po 3 miesiącach rezygnowali ( SAMI !!) Powodem odejścia było w większości brak umowy i bardzo dużo niepłatnych nadgodzin "Taka specyfikacja pracy" Odeszło również kilku doświadczonych geodetów ( również sami) powodem był brak podwyżek , nadmiar obowiązków , notoryczna spychologia i dodawanie obowiązków ze strony szefów "Przecież Ty się tymi tematami zajmujesz" Także jeżeli zostaniecie zatrudnieni po 15 minutowej rozmowie telefonicznej nie myślcie że złapaliście Pana Boga za Nogi ;-) Firma zajmuje się głównie realizacją inwestycji drogowych i mostowych a jak wiadomo przy tego typu budowach nie ma mowy o 8 godzinnym czasie pracy i budowy porozrzucane są po całej Południowej Polsce. Pozyskuje kontrakty na zasadach "znajomości" za ryczałtowe kwoty poniżej opłacalności i wymaga od pracowników żeby jakimś cudem się spięli i ogarnęli kilka/kilkanaście tematów równocześnie " Żebyśmy me też mieli co do lodówki włożyć" Najgorsze w tym wszystkim nie są niepłatne nadgodziny czy ciężka praca ale zachowanie szefów , którzy mają Cię za ostatniego idiotę któremu myślą że mogą wciskać kit w nieskończoność. Dopiero jak coś od nich chcesz uświadamiasz sobie jakie to są buraki ;-) także jak tu traficie to możecie być w szoku przy niektórych zachowaniach czy tekstach które rzucają do pracowników nie okazując im żadnego szacunku ( acha nie dajcie się zwieść tą chwilową na początku grzecznością bo słoma wyjdzie z butów i tak niedługo ) Pisząc ten komentarz nie miałem na myśli urazić żadnego z obecnych/byłych pracowników bo ekipa jest bardzo w porządku i dają z siebie wszystko tylko pokazać jaka Geo-Janusze mają zasadę prowadzenia firmy. Podsumowując: Na plus: Ciekawe tematy Nowy sprzęt Na minus: - stres - bardzo dużo tematów / bardzo dużo telefonów maili - dezorganizacja pracy ze strony prezesów - długie kontrakty co wiąże się z długimi delegacjami - zakładanie zaliczek ze swoich pieniędzy ( do tej pory niektórym pracownikom nie zostały oddane) - biuro na końcu świata - bardzo dużo wyjazdów - obłuda , dwulicowość prezesików !!

@TOMASZ PROBLEM

Po przeczytaniu powyższej opinii, którą polecił mi przeczytać kolega, jawi się następująca wizja pracy: - praca bez stresu - najlepiej mało pracy i żeby nikt nie dzwonił i nie pisał maili żeby głowy nie zawracać - szef najlepiej niech nie pyta co robię, bo jeszcze coś wymyśli - najlepiej jechać na mapkę 0.5 ha i po 2 godzinach być po robocie - fajnie byłoby mieć firmową kartę płatniczą - biuro najlepiej w Rynku - najlepiej siedzieć w biurze - co do obłudy i dwulicowości nie wypowiem się, bo to indywidualna ocena Chciałbym też zaprzeczyć kilku stwierdzeniom: - przede wszystkim każda osoba co miesiąc jest rozliczna z poniesionych wydatków i kłamstwem jest, że niektórzy pracownicy nie dostali zwrotu poniesionych zaliczek - firma nie zatrudnia głównie studentów ale takie osoby również u nas pracują. Nie każdy urodził się geodetą ze stażem i doświadczeniem, każdy kiedyś musi zacząć swoją karierę zawodową i to chyba normalne, że osoby po studiach muszą się gdzieś zatrudnić. W chwili obecnej kadra składa się z prawie 30 osób, a studentów jest zaledwie 5. - studenci nie jeżdżą sami w teren tylko z osobą o większym stażu pracy która odpowiada za prowadzone prace geodezyjne - każda osoba zatrudniana jest na podstawie umowy zlecenia lub o pracę - roboty nie są pozyskiwane na zasadzie znajomości - kryterium pozyskania robót jest cena, która musi być najniższa - nie traktujemy nikogo jak Idiotę Proponuję osobie piszącej tą opinię aby spróbowała swoich sił na Rynku, założyła firmę i zmierzyła się z wszystkimi problemami z jakimi borykają się osoby prowadzące własne działalności. Może wtedy punkt widzenia ulegnie zmianie.

TOMASZ PROBLEM
@Geo-Glob

Aha, czyli wszystko zostało wyjaśnione i możemy się rozejść do domu... Tylko że nie... Szanowni Panowie Szefowie, skoro Waszą życiową mądrością jest wspomniane powyżej stwierdzenie "cena, która musi być najniższa" to niestety muszę Was zmartwić, jest to myślenie 100% januszy biznesu. Prostą i oczywistą sprawa jest fakt, iż biorąc bardzo dużą ilość robót za bardzo mało cebulionów trudno to potem zrobić w oparciu o w większości niedoświadczonych pracowników. Dodatkowo psujecie rynek geodezyjny zaniżając ceny przez co nikt Was nie lubi.

@Geo-Glob

To jak jest tak ciężko to po co prowadzisz firmę ? Wróć na etat ! Wszyscy szefowie mówią jak jest ciężko, ale żaden za robotę się nie weźmie, lepiej wykorzystywać kogoś. Nie posiadacie oprogramowanie, nie posiadacie znajomości oprogramowania, nie posiadacie pracowników odpowiednich do realizacji dużych zadań, i jeszcze robicie za (usunięte przez administratora)pieniądze ! Po co ?!

marian
@Marcin

Dobrze gada.

@TOMASZ PROBLEM

Witam, nie jest naszą życiową mądrością "cena, która musi być najniższa", raczej "najniższa cena, za którą opłaca się zrealizować dane zlecenie" - może tak powinienem sformułować to zdanie - dziękuję za cenną uwagę. Staramy się zapewnić jak najlepszą kadrę pracowników i moim zdaniem nam się to udaje. Mamy bardzo dobrą kadrę, i wiem, że mogę swoim pracownikom zawsze zaufać i powierzyć im nawet najbardziej skomplikowaną, trudną czy też niewdzięczną robotę. Chętnie zatrudnimy osoby doświadczone, zaangażowane oraz odpowiedzialne za powierzone im zadania w celu podniesienia jakości naszych usług, zresztą ciągle prowadzimy rekrutację. Przykro mi słyszeć, że psujemy rynek, chociaż moim zdaniem nasze ceny nie należą do najniższych i są wyważone. Natomiast nasza postawa wobec kontrahentów i pracowników jak dotąd zawsze przekładała się na bardzo dobre relacje z nimi, tym bardziej jestem zdziwiony Pana stwierdzeniem, że nikt nas nie lubi. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

@Marcin

Witam, Zapewniam Pana, że prowadzenie firmy to ciężka praca. Zapewniam również Pana, że prowadzę firmę tak jak każdy inny przedsiębiorca, głownie po to, żeby firma zarabiała pieniądze, ale również po to, żeby realizować ciekawe projekty, budować zespół pracowników, zarządzać tym zespołem, poznawać ludzi i ich zainteresowania, poznawać nowe technologie i wdrażać je w firmie, itp, itd. Pracownik nie jest osobą wykorzystywaną, tylko członkiem zespołu tworzącego firmę, wynagradzanym co miesiąc za wykonywaną pracę, zgodnie z zawartą Umową. Oprogramowanie posiadamy, mamy świetną kadrę pracowników realizującą naprawdę trudne zadania, wszyscy pracownicy są odpowiednio wynagradzani - Pana wiedza na temat naszej firmy jest niestety wyssana z palca. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

@marian

Witam, niestety, gada nie na temat i rozsiewa treści mające na celu zbudowanie negatywnego wizerunku naszej firmy. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Zostaw merytoryczną opinię o GEO-GLOB - Kraków

• Jak się pracuje w GEO-GLOB?

Zobacz opinie na temat firmy GEO-GLOB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

GEO-GLOB