TOI TOI Polska Sp. z o. o.

Opinie o TOI TOI Polska Sp. z o. o.

Pracownik Nowy wpis

@Pracodawca Skoro zrobiło się tu forum firmowe razem z zarządem. To chciał bym poruszyć temat socjalu w nasze firmie który jest na bardzo niskim poziomie porównując do firm z branży odpadów komunalnych. Były obiecywane wczasy pod gruszą kilka lat temu ( miały się uzbierać środki) lecz do dziś ślad po tym zaginął. W wielu firmach są też dofinansowania do koloni dla dzieci pracowników, czy chociażby paczki na święta, pożyczki zakładowe itp. A u nas nic...

Pracownik Nowy wpis

i gdzie te aneksy? już mamy kwiecien, a tu nic...

Kierownik też pracownik Nowy wpis

Mamy kwiecień i aneksy czyli podwyżki na pewno będą - nie tak nerwowo

Jeszcze pracownik.

Gdzie i kogo zwolnili? Na Pomorzu nikt nic nie słyszał o zwolnieniach.

@Jeszcze pracownik.

Bo nie ma żadnych zwolnień - zmieniła się szefowa kadr, ot i wsio.

kandydat

Czy ktoś z pracowników może się odnieść do poziomu zarobków na stanowisku przedstawiciela handlowego? Czy premie są realne do wyrobienia? Da się wyciągnąć chociaż 5000 na rękę??

@kandydat

Raczej niema szans na 5 z tego co się orientuje po odliczeniu za samochód to koło 4 jak wyrobisz normę

PHowiec

Jak nie sprzedajesz to nie zarabiasz - ja z tym problemów nie mam. No i bidulku musisz zapłacić parę zeta za darmową furę - no dramat, ja bym się zwolnil

kandydat
@PHowiec

To ile średnio realnie można zarobić sprzedając ?

Gdanka
@kandydat

Realne zarobki handlowców to 3,5 tys. A Pan o nicku PHowiec może zarabiać tyle co pisze bo pracuje w firmie wiele lat i ma duży portfel klientów albo tylko ściemnia .

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie TOI TOI Polska Sp. z o. o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?

Moja pensja na umowie to 3800 brutto najniższej nawet nie ma czekam aż bedzie aneks do umowy i podniesione wynagrodzenie do choc najniższej plus premie i dodatki tak jak mam w tej chwili 3800brutto plus premie

przecież to wbrew prawu pracy, aby zarabiać mniej niż najniższą krajową... kiedy mają Wam dać ten aneks do umowy? może to wynagrodzenie zostanie wyrównane? poza tym, chciałbym się dowiedzieć, za co można otrzymać premię?

Q

Jak sie ma 3700 na umowie,to premia jest za podpisanie listy

Annndrzej D

Nie jest wbrew prawu pracy, ponieważ do najniższej krajowej wlicza się suma podstawy plus premie. I wtedy nie możesz zarobić mniej niż najniższa krajowa.

Matura z matematyki
@Annndrzej D

Andrzej D tak jak piszesz wszystko jest zgodne z prawem tylko jest jeden szkopuł bo pracownik może nic nie robić działać na niekorzyść firmy a premię musi dostać aby przy wypłacie na koncie widniała najniższa krajowa, a dając premię pracownikowi praktycznie nie możemy go zwolnić chyba że dyscyplinarnie. Więc kij ma dwa końce

@Annndrzej D

Tak masz rację że premia i dodatki się wliczają do postawy ale według mnie jak pan x ma na umowie o pracę wpisana daną kwotę mniejszą od minimalnej a nie napisane minimalna krajowa to w takim przypadku powinien dostać aneks do umowy

@Matura z matematyki

Ooooo,pan z maturą do nas przypadkowo znowu zawitał . Firma daje premie jako wypełnienie gdy by komuś brakowało do najniższej krajowej ,gdzie wypłaty pracowników utrzymuje się na jednym poziomie bo i tak premii wyższej dać nie można więc działa to jako dobicie tylko do najniższej krajowej . Idąc dalej jak tu pan z maturą pisze nie można nikogo zwolnić czyli leżymy, nie pracujemy,mamy wszystko w nosie , bo premia nam daje możliwości od najniższej krajowej do nie robienia .????????????

Możesz mieć nawet 3tys brutto na umowie i jest to zgodne z prawem. Żadnych aneksów nie będzie. Jeśli Twoja podstawa np 3tys brutto plus premie prowizje itp osiągają obecna najniższa krajowa brutto czyli 4200 brutto około to zapomnij o jakiś wyrownaniach aneksach itp. Zresztą (usunięte przez administratora) z gory sprowadził na ziemie w pierwszych dniach stycznia ze nie łudzcie się ze będzie więcej kasy

Pracownik DOK

Dobre czasy w firmie minęły, wieloletnich, doświadczonych pracowników dogoniła najniższa krajowa, a zarzad postanowił nie podnosić wynagrodzeń. Mimo obiecanej premii, na którą trzeba sobie porządnie zapracować wynagrodzenia nadal są niskie. Atmosfera pracy pozostawia wiele do życzenia, nie polecam.

Bobek
@Pracownik DOK

Wynagrodzenia są podnoszonone ale wysokość tych podwyżek jest na żenująco niskim poziomie 5 % rocznie.

Janusz
@Pracownik DOK

Ale rzeczywiście macie najniższą krajową czy jednak np. te kilkadziesiąt/kilkaset złotych więcej? Możesz doprecyzować? Podobno jest podwyżka 5% rocznie, to jak najniższa? A co trzeba zrobić, żeby dostać tę premię i ile jej jest?

@Bobek

5% to było w zeszłym roku i było słabo, ale już w poprzednim 2022 roku było ze 2 razy tyle, coś ok. 9-10% - więc bądźmy uczciwi, 5% nie rocznie tylko w zeszłym.

Bobek
@Kierowca

Kierowców i tak właśnie zostałeś zmanipulowany przez zarząd fakt podwyżka była około 10 % ale spójrz o ile % mniej dostajesz premii od tamtej podwyżki podpowiem Ci że o 5 .To była czysto piarowa zagrywka ze strony zarżądu, damy wyższą podwyżkę do podstawy ale odbijemy to sobie na wysokości premii

Pracownik DOK
@Janusz

Tak, część osób ma najniższą krajową, a są również osoby które nawet tego nie mają zagwarantowanego. Jeśli ktoś swoją premią nie dobije do minimum to nawet najniższej nie ma

@Kierowca

Zabrali premię dali podwyżki tak to wygląda wyszło na to że ten co ściemnia i się odbija nie musi się wykazać i tak ma kasę

Z

Był może kiedyś ktoś zgłoszony do PIP w toi-u?

Mag-Bud Construction Sp. Z O.O

Totalna porażka, kierowca przyjeżdża do serwisu i opłukuje kabinę, rzuca papier toaletowy i tyle go widzieli, na złożonej reklamacji twierdzą że wszystko jest w porządku i serwis zrobiony dobrze. Zaznaczyli skoro serwis jest raz w miesiącu to świadczenie usługi jest niskie.

@Mag-Bud Construction Sp. Z O.O

Wybrać serwis raz w tygodniu, a potem narzekać na jakość, no brawo. To w domu na bieżąco sprząta się toaletę mimo, że się spłukuje, a w przenośnej wszystko stoi miesiąc, Fuj.

@Mag-Bud Construction Sp. Z O.O

Po częstotliwości serwisów widać jak wasza firma dba o pracownika tylko kasa się liczy no przecież kierownik czy właściciel z niej nie korzysta. Moim zdaniem to serwisy minimum 4razy w miesiącu a umnie na rewirze to i dwa razy w tygodniu mają bo kierownictwo dba o pracownika po pandemi troszke się zmieniło podejście do higieny i dezynfekcji

X
@Kierowca

Nie rozumiem dlaczego macie pretensje do firmy wynajmującej toaletę. Skoro toitoi oferuje taką usługę to znaczy, że wszelkie środki bezpieczeństwa od strony sanitarnej powinny być zapewnione. Jeśli tak nie jest to jest wina wyłącznie tt, że naciąga nieświadomych klientów na usługę poniżej standardow higienicznych.

Y
@X

A ja nie rozumiem dlaczego masz pretensje do TT - jeżeli przykładowo zamówisz sprzątanie mieszkania/domu raz na pół roku, to będziesz miał pretensje do firmy sprzątającej że jest brud w domu? No żarty. A w kabinie z serwisem raz na miesiąc fiołkami pachnieć nie będzie, ale częstotliwość serwisów to decyzja klienta - TT zarabia świadcząc serwisy, więc im częściej tym lepiej dla TT. Troche zdrowego rozsądku Panie/Pani X!

Z
@Y

to handlowiec powinien wypytać klienta o ilość osób np. pracujących na budowie żeby dobrać odpowiednia częstotliwość serwisów. Klient nie ma obowiązku znać wytycznych i specyfiki chemii używanej do tojów...

Ż
@Z

Fakt. Ale nierzadko nawet jak handlowiec sugeruje większą ilość serwisów, to klient skąpi i idzie po taniości - jeden na miesiąc wystarczy, to nie ja tam będę s...

aneks

"ankesy" do najniższej krajowej były może, czy firma leci w uja

Inny
@aneks

Jakie aneksy? Jakbyś miał dostać to już by były albo chociaż jakaś informacja. W normalnej firmie gdzie kadry działają umowy dostaje się przed miesiącem, którego to dotyczy lub jest informacja o przygotowywaniu dokumentu i jego treści czy kwocie. Aby człowiek wiedział na jakich warunkach pracuje. To jest wyjaśnię szacunek do pracownika i jego pracy. Z resztą u nas Krzysiek mówił, że pytał dyrektora i nic jeszcze nie wiadomo. Ale mówił, że raczej nie będzie.

Też Pracownik
@Inny

Jo tam jestem zadowolony ze wspolpracy z kadrami. Dziewczyny tam są zawsze pomocne. Słyszalem od kiero ze będzie niedlugo jakas informacja.

Inny
@Też Pracownik

Widzę, że pani kadrowa pisze sobie pozytywy. ???? A czy przypadkiem prawo nie nakazuje dawać umów, aneksie i innych zmian przed rozpoczęciem pracy? Może komplajans by w końcu tez się wypowiedział czy to zgodne z zasadami. Czy takie notoryczne trzymanie pracowników w niepewności to już (usunięte przez administratora)

Placowy ma gorzej ,jak mu dadzą weekend w ogóle zrobić bo bez tego dostanie 3300 lub ciut więcej ! Pytanie ?! ,dlaczego w ogóle placowym nie wolno robić weekendów tak jak mają kierowcy ,każdy weekend robią kierowcy nawet jak nie potrzeba to i tak robią ,wybrani , dziobaki ale robią ,dlaczego placowi nie mają takich ulg co kierowcy i daje im się zarobić ,a placowym NIE ?

Nauczyciel mianowany

Moja pensja to 3900 netto i właśnie się zastanawiam czy nie zmienić pracy.

Jest tu jakiś Przedstawiciel Handlowy? Szukają kogoś do waszego zespołu, możecie doradzić mi co robić? Złożyć CV? Warto? Jak wyglądają zarobki, praca, rotacja? Praca handlowca to ciężki kawałek chleba, szukam już czegoś stabilnego ;) Z realnymi celami sprzedażowymi. Jak wygląda proces rekrutacyjny? Doświadczenia chyba nie biorą zbytnio pod uwagę? Bo piszą, że jest ile widziane.

Enki

Jeżeli chcesz nabyć doświadczenia, podszkolić się i lubisz pracę z ludźmi to polecam. Wszystkiego uczą, jest służbowy samochód, telefon, miejsce na własną inwencję. Jeśli chcesz zarobić konkretne pieniądze to raczej odradzam.

@Enki

Ooo, a opiszesz w jaki sposób przebiega ta nauka? Przed rozpoczęciem samodzielnej pracy przechodzi się jakieś szkolenie? Jak ono wygląda, kto szkoli i ile czasu trwa? Na czas szkolenia zawierana jest już umowa?

Enki

Szkolenia są wewnętrzne prowadzone przez kierownika na początku. Od razu jest umowa na okres próbny 3 m-ce. A później co jakiś czas mamy szkolenia z firm zewnętrznych.

@Enki

Hej! Ja właśnie nie mam za dużego doświadczenia w sprzedaży, wiec oczekiwań finansowych tez nie mam wygórowanych. Pytanie tylko czy płaca chociaż trochę więcej niż minimalna? Lub oferują jakieś ciekawe benefity? Te szkolenia to jakieś przydatne są, uczęszczanie na nie procentuje później w pracy? Zdradzisz jak wyglada proces rekrutacyjny? W mojej ostatniej firmie, kiedy się zatrudnialam, miałam do odegrania scenkę :p Jak tu wyglada rozmowa?

@Enki

Te szkolenia z firm zewnętrznych są obowiązkowe? Przeprowadzane są w trakcie godzin pracy? Ma się za nie normalnie płacone? Może dzięki nim można starać się o jakiś awans? Jak to jest, wiecie? :)

Czy w TOI TOI Polska Sp. z o. o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Wypłaty to teraz do którego dnia miesiąca powinny wpłynąć?

Też pracownik

Najpóźniej do 10-ego i tak wpływają. W listopadzie ja dostałem na konto 6-ego.

Jacek

A co tam we Włocławku się dzieje.Jeden kierowca się zwolnił połowa załogi na l4 dużo pracy to wszyscy chorują dobrze ze uciekłem z tej firmy widzę że dalej olewają wszystko i wszystkich pozdrawiam

Może przez wulgaryzmy, albo łamanie regulaminu? Możesz powiedzieć bez tego o co chodziło w poprzednich wpisach? Czemu takie problemy z kadrą są teraz?

naznaczony

Uciekajcie z tej firmy póki jeszcze możecie bo nic dobrego już was tu nie czeka. Zarząd jedynie bierze dla siebie hajs garściami dając reszcie ochłapy. Jak tam udało wam się zatrzymać w tym sezonie fale L4 za 600 zł brutto? Ci co chcieli wziąć L4 to ich to obleciało, a pozostałym którzy pracowali za resztę napluliscie w twarz taką kwotą! A klienci masowo uciekają bo nie ma oddziału, który nie ma pleców w serwisach kibli. Zarząd do kosza! Moderatorzy z goworka jesteście opłacani przez firmę, że usuwacie niewygodne merytoryczne komentarze? Wstyd

kier
@naznaczony

z tymi plecami w serwisach to nie przesadzaj latam po 4 oddziałach i zaden nie ma z tym problemu

Kerowca

@M Po mnie Akurat nie trzeba doczyszczać, co najwyżej przemyć, ponieważ jak się wozi kabinę od rana to może się zakurzyć. Pozdrowienia dla wszystkich i walczymy.

M

Ogólnie to chyba w całej Polsce na bazach źle się dzieje. Ale to wina złego zarządzania na wyższych stopniach. Oszczędności tam gdzie ich nie powinno być a ładowanie kasy w ludzi udających że coś robią.. niektórzy niedługo będą zarabiać najniższą krajowa w firmie gdzie stawka powinna być przynajmniej o 1000zl wyższa zważając na specyfikę pracy. I ludzie odejdą. A wy nadal wydawajcie 99 pieniądze na głupoty i udawajcie że wszystko jest cudownie bo tabelki niby się zgadzają. Nie pozdrawiam

Elżbieta
@M

Piszesz, że niedługo firma będzie zarabiać najniższą krajową... To znaczy, że wynagrodzenie z roku na rok nie idzie do góry, tylko stoi w miejscu? Czy może nawet obcinają? Jesteś w stanie napisać, ile tutaj średnio ludzie zarabiają? Są jakieś stanowiska, których kompletnie nie polecasz ze względu na zarobki? ;/

N
@M

Tak jest w tej firmie ,że ci co udają ,że pracują , a kasy mają więcej ,a jest tak bo wchodzą w (usunięte przez administratora) , kablują i tacy są w tej firmie ludzie . Temat od lat , ludzie którzy nie powinni pracować ,to trzyma się na siłę , trzyma się nie wiadomo po co ,komu ..i tacy właśnie psują atmosferę w tej firmie , kablowanie i ocierane się o robotę to im najlepiej wychodzi i na to się pozwala takim . Szukanie oszczędności , a słyszy się co się dzieje na bazach ,jednym się przelewa ,a drugich się ole...wa ! Coraz gorzej ,nic lepiej .

Minimalna krajowa 3600.Prac gospodarczy toitoi 3700

Płacowy
@Pompa

Do ręki na konto 3300 zł z groszami , bywało mniej lub ciut więcej , zarobki po ...(usunięte przez administratora)i jak ktoś twierdzi ,że jest super to niech się puknie w głowę .

Kerowca
@Płacowy

8tys, można zmienić działania

Szef bazy
@Pompa

To nieprawda. @Elżbieta - podałaś podstawę, a sa jeszcze inne części wynagrodzenia (premia), która jest wliczana do wynagrodzenia. Nie można porównywać samej gołej podstawy, trzeba wziąć całe wynagrodzenie, wraz z premią, a wtedy porównanie wygląda inaczej, bo dochodzi pare setek.

@Szef bazy

3300 do reki z premią ,bez nadgodzin.Taka jest prawda ,do sprawdzenia i udowodnienia.WSTYD szefie.

@Szef bazy

3300 do reki z premią ,bez nadgodzin.Do sprawdzenia i udowodnienia.WSTYD szefie!

@Elżbieta

Podwyżki które ostatnio były to jakiś żart i to bardzo nie śmieszny. Premie są coraz niższe przez co skutkuje zerowa motywacja do pracy. Wszyscy już mają dosyć tego co się dzieje w firmie bo widzą że to idzie nie w tym kierunku co trzeba.

@Kerowca

I wy po 8 tysi zarabiacie a praktycznie nic przy tych kiblach nie robicie. Taga odbić to każdy może. A później placowi muszą czyścić po was kible za 3500

@Elżbieta

Wynagrodzenia stały się żenująco niskie. I tak, pensja stoi w miejscu bo pracodawca może bawić się premia uznaniowa. Rzuci jakiś ochłap przy podwyżce.. zabierze kilka % premi i wychodzi na to samo. Tyle w temacie.

Jak premia uznaniowa to wiadomo że nie zawsze się należy. To były podwyżki ale wtedy zabrali część pensji i wyszło na to samo? Dobrze cię zrozumiałem?

Teraz też kupują ale nowe Skody.

Xyz

Nie kupują, teraz jest wynajem długoterminowy. Macie piękny przykład jak góra robi wszystkich w (usunięte przez administratora). Ostatnio wystawili na sprzedaż auta w tym audi a3, które było w zaskakująco dobrym stanie. Oczywiście jak tylko ktoś się zorientował, że to nie jest sztrucel jak inne to oferta została wycofana żeby ktoś ze znajomków mógł sobie ją kupić dla siebie. Parodia

Flota
@Xyz

Gufno-prawda - A3 kupił ostatni użytkownik, zgodnie z obowiązującą Polityką Flotową.

Flota

Kupił, bo miał prawo kupić - tak jest w Polityce Flotowej. A firma po to tak zapisała w wewnętrznych regulacjach żeby korzystać poprzez zachęcanie użytkowników do dbania o firmowe auta. Firmy nie interesuje, co zrobisz z kupionym autem - możesz je sprzedać. A żeby nie robić z tego handlu samochodami na większą skalę, każdy użytkownik ma prawo tylko do jednego zakupu na bodajże 3 czy więcej lat. I nie udawaj głupszego niż jesteś, że tego nie sklejasz...

To były czasy

Gdzie te czasy z przed 2018 roku kiedy firma się rozwijała, większość pracowników była zadowolona, były awanse za pracę a nie za donoszenie :) 70% rynku była nasza, 90% imprez nasza :(

@To były czasy

To popatrz na historię gowork i zobacz jakie były wpisy od 2010 roku. Czy nadal uważasz, że wcześniej prawie wszyscy byli szczęśliwi? Jakoś tego szczęścia przed 2018 nie widać.

„Nowy”
@To były czasy

To były czasy - prezes (usunięte przez administratora) i włączał w to innych, a firma na stratach - tak było. Ale już nie jest. Firma jest od dostarczania zysków, a nie zagarniania 90% imprez do których się dopłaca - to droga do nikąd.

@„Nowy”

Ciekawe z kąt czerpiesz informacje o dopłacaniu przed 2018 rokiem? Porównaj tylko zakupy wtedy a teraz ile sprzętu było nowego :)

To były czasy

Jeśli jesteś tak dobrze zorientowany to podaj jakie to były straty :)

Czy TOI TOI Polska Sp. z o. o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Handlowiec

Tak. Mamy szkolenia zewnętrzne oraz wewnętrzne, które stale podnoszą nasze kompetencje. To mocna strona pracy w TOI TOI.

Ivhn

Jeżeli chodzi o handlowców to są bezwartościowe szkolenia online, które nic nowego nie wnoszą i wszyscy narzekają na stratę czasu. Kierowcy czasem mogą się ubiegać o szkolenie wózek widłowy albo dofinansowanie do prawka typu CE

Kuba
@Ivhn

Tylko dofinansowanie? W jakim wymiarze? A na wózek widłowy płacą w całości czy tylko cześć?

Zostaw merytoryczną opinię o TOI TOI Polska Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w TOI TOI Polska Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy TOI TOI Polska Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 203.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TOI TOI Polska Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 176, z czego 14 to opinie pozytywne, 62 to opinie negatywne, a 100 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TOI TOI Polska Sp. z o. o.