gryphon

Świdnica

Opinie o gryphon

Niestety do dziś nikt z pracowników Gryphona i Porty nie dostał większości swoich pieniędzy. Tylko z Funduszu jakieś pieniądze były a od tego czasu nic ze strony Syndyka nie wypłacono....

ktoś
użytkownik zarejestrowany

@były oszukany w trakcie likwidacji była w lutym, więc podejrzewam, że już nie istnieje. Zastanawia mnie co spowodowało zamknięcie się i dlaczego pracownicy nie otrzymali do tej pory swoich pieniędzy. Chociaż mogli otrzymać, bo dawno nikt się tu nie żalił. Strasznie przykra sprawa, sądy, groźby, ehh..

ggbbmm
użytkownik zarejestrowany

No cóż a myślałem że to profesjonalna firma- nawet wysłałem cv. W takim razie napiszcie jeszcze cos na temat rozmowy kwalifikacyjnej (zostałem zaproszony), ile osób rekrutujących będzie obecnych na spotkaniu, na co powinienem zwrócić uwagę w trakcie rozmowy i jakie zaproponowac wynagrodzenie kiedy mnie o to zapytają?

były oszukany
@ggbbmm 24.02.2015, 22:30

Firma w trakcie likwidacji! Nikt tam nie pracuje!

brat albert

pytanie do byłych pracowników: udało się komuś odzyskać pieniądze, może ktoś wie co z sprawą upadłościową...????

judyta

do Lok - od dzieci nie wyciągniesz, nieletni dziedziczą tylko z dobrodziejstwem inwentarza

Lok

To oni tacy bogobojni i rozdzielność majątkową mają... toż to grzech! A co do kasy jak nie od prezesa to od jego dzieci wyciągnę... nie teraz to za 30 lat! W spadku długi też się dziedziczy...

berta

@były - nie wprowadzaj w błąd. Wierzyciele nie związani z US ZUS i sadami - są na samym końcu, za pracownikami. Na pierwszym miejscu koszty upadłości, potem sprawy pracownicze, w tym składki zusowskie, potem podatkowe i dopiero w 4 kategorii wierzyciele wszelacy jak to nazwałeś. Ale przyznaję rację, moim zdaniem marne szanse na kasę. Podejrzewam, ze prezes już o to się zatroszczył, o czym świadczy chociażby rozdzielność majątkowa z żoną od 2012 roku, gdy poczuł, ze nie będzie tak dobrze, jak sądził.

były

@stef W pierwszej kolejności zabezpieczani są: długi względem państwa, wierzyciele wszelacy, i pracownik na końcu Marne szansę na kase

stef

na zakładzie został sprzęt to komornik to sprzeda na złom i trochę kasy będzie, ja już kończę pozew i nie odpuszczam

berta

Andrzej, a w ramach tej walki co zamierzasz zrobić? Bądź realistą, jak oficjalnie JG nie ma nic, to jak odzyskasz swoje pieniądze? Ewentualny wyrok sądowy to jedno, ale komornik nic nie odzyska od osoby, która w teorii nic nie ma, a z żona od roku ma rozdzielność majątkowa.

Andrzej

Widzę, że większość osób, które zostawiają komentarz robią to aby ulżyć sobie albo anonimowo wyładować się w sieci. W obecnej sytuacji jakiej się znaleźli (chodzi mi tylko o byłych/obecnych pracowników gryphon/porta)jest to zrozumiałe ale czy warte tego wszystkiego???? Rozumiem i wspieram walkę z nieuczciwymi pracodawcami i sam nie zamierzam siedzieć i czekać na rozwiązanie sytuacji bo jako takie nie nastąpi. Niestety trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć o: swoje prawa, pieniądze i godność. Jest to ciężka walka, wiem coś o tym bo nie pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją. Życzę wszystkim poszkodowanym cierpliwości, zaciętości w walce i powodzenia.

Okradziony

A co teraz z naszymi pieniędzmi Chyba nie myślicie im ich darować

NIKT

(usunięte przez administratora)NIKT SIĘ TYM NIE PRZEJMUJE! W GAZTACH PISZĄ JAK FAJNIE NA STREFIE EKNOMICZNEJ ILE MIEJSC PRACY, A TU 100 LUDZI IDZIE NA BRUK!!!!!!!!!!!!! BRAWO WŁADZE STRFY I MIASTA!

gryphon_FAN

Od siebie dodam tyle, była sobie firma, która nazywała się gryphon. Zamknięta, bez prądu, właściciele jak zawsze w sytuacjach kryzysowych chowają głowę w piasek. Kto się nie zwolnił to niech się szybko zwalnia. Reasumując, niech jej ziemia lekką będzie.

telefan

tego to oni sami nawet nie wiedza co maja ogloscic

stefan

Czy Gryphon ogłosił już upadłość? Drzwi pozamykane, cisza, ciemno. A może powstanie nowa spółka?

skoroszyt

niczym sie nie zajmuje bo juz chyba splajtowali i pan prezes jest na bezrobociu hee

olo

czym zajmuje sie gryphon?

Stuchly

Pozdrowienia :) Żyjecie jeszcze ???

były operator skoroszytu robert

siema widze ze coraz gorzej w tym syfie sie dzieje nie zaluje wyjazdu do niemec ... pozdro dla starej załogi jezeli jescze ktos tam został hehe

ja

Umowę może się dostaje, ale wypłaty już na pewno nie!

gryfuś

Tak jest przyjacielu! Premie, odsetki, bony na swieta, wakacje pod grusza nad morzem w pustkowie do tego podwyzki, a na koniec kazdej zmiany dyrektor caluje kazdego po [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i zyczy milego dnia!

widmann

zakład tragedia ekstruzja wylewa folie nawet ich nie interesuje czy nadaje sie ona do produkcji kierownik zadowolony że na colinesie zrzut za zrzutem a potem sie obrywa chłopakom na widmanach i chinkach że produkcja mała a oni jeszcze normy podnoszą

syn prezesa

widac ze malo pracujesz pracowniku anonimowy, w tym zakladzie, tak zawsze bylo i tak bedzie , amen,a ryje czerwone zawsze sie trzymaja .

SERDECZNIE DZIEKUJEMY ZA LOSOWANIA GRYPHONO LOTTO ZA TO ŻE CZĘŚĆ DOSTALA WYPŁATE CZĘŚĆ POLOWE A CZEŚĆ DOSTALA C [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] PRZED ŚWIĘTAMI ZALATWILI LUDZI NA CACY KASY NIE MA A ROBOTA MA IŚĆ TYLKO JAK TO ZROBIĆ JA NIE MA GRANULATU BO OCZYWIŚCIE MAJA W DUPIE I LUDZI I WSZYSTKICH W PIĄTEK POJAWIŁ SIĘ PAN KOMORNIK CIEKAWE CO ZAJOŁ PEWNIE POLOWE ZAKLADU JEŚLI CHODZI O WYPLATY TO LUDZIE POPEŁNILI BŁĄD BO POWINNI SIE ODEZWAĆ JAK DOSTALI PIERWSZA WYPŁATE NA RATY I TAK SRAJA JUZ 6 MIESIAC A NA ŚWIETA MAMY DRODZY KOLEDZY I KOLEŻANKI CI CO NIE DOSTALI WYPŁATY ZAPROSZENIE DO PREZESA NA ŚWIETA BO C [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] WIE KIEDY BEDZIE WYPLATA

Wszystkie opinie są niestety prawdziwe. Jest tam bardzo ale to bardzo nieciekawie , najwięcej po tyłku dostają pakowaczki na widmanach. Muszą mieć ostre ruchy kiedy maszyny idą na 100%. BHP na produkcji? istna kpina! Najgorzej jest w lecie , brak klimatyzacji , wymaganej wentylacji (przy niektórych maszynach ok 50stopni). Firmę nie stać na wodę dla ludzi (dlatego dystrybutor jest podłaczony do kranówy !) Istny cyrk na kółkach. Kadra zarządzająca jest na bardzo niskim poziomie, mistrzowie nie potrafią nawet właczyć niektórych maszyn (a co dopiero zarządzać produkcją?). Mechanicy nie mają podstawowych narzędzi, korzystają z prywatnych. Wykręcają częsci zamienne gdzie się da żeby uruchomić potrzebną maszynę. Wypłaty są przelewane na 4 raty w miesiącu, zakład nie płaci firmom zewnętrznym lub zalega długoterminowo. Jedynymi osobami na odpowiednich stanowiskach to [usunięte przez moderatora] i jego wierny giermek [usunięte przez moderatora] :) :) :P

Widmann rulezz

A ja tam robiłem na widmankach i było mi dobrze, tylko ze kiero zrobił mnie w [usunięte przez moderatora] wiec kopnąłem ten cały cyrk w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] pę!!! ale fakt faktem, syf jakich mało. A powiedzcie mi jak tam [usunięte przez moderatora], słyszalem ze zrezygnował z zakładu na amen, w koncu jego 48 wypowiedzenie z rzędu doszlo do skutku :D:D pozdro dla całej ekipy

syn prezesa

Andrzej-ktoś w końcu oficjalnie - 2012-08-10 01:20:13 Dlaczego się czaicie ujawniać skoro wiadomo że tam nie wrócicie ??? ...same jakieś \"anonimy\" Przecież tam nie ma żadnego przestrzegania przepisów i norm BHP; TRZEBA TAKIE FIRMY TĘPIĆ!!! [usunięte przez moderatora] -sorki że tak napisałem, fajny gościu byłeś, ale miałeś niestety wpływ i na to co nastąpiło...komuś [usunięte przez moderatora]; no ale tak w tej firmie jest, zresztą nie tylko w tej, heheDlaczego? ano polowa ludzi tam daej pracuje ,i jak sobie popisza to im lzej na sercu,)))) a ryje to msciwe ryje wiec jak ma sie podpisac?

Andrzej-ktoś w końcu oficjalnie

Andrzej-ktoś w końcu oficjalnie

Pracowałem bardzo krótko na magazynie w \\\\\\\"tej firmie???\\\\\\\";zrezygnowałem z dobrej pracy w innej firmie,żeby nie dojeżdżać;A TU:SYF jestem magazynierem od wielu lat, A CZEGOŚ TAKIEGO NIGDY NIE WIDZIAŁEM!!!!!; ...w tym czasie umierał mój ojciec i umarł, więc byłem trochę rozkojarzony, a 3 dni po śmierci-WYPOWIEDZENIE!!!;bo uszkodziłem troszkę drzwi wózka widłowego; ale byłem w tym czasie na serio załamany-i co [usunięte przez moderatora] ??? będzie następny; Dlatego nie ukrywam się , bo mam wielki żal do [usunięte przez moderatora] itp, bo to nie był ten moment, żeby mnie zwalniać(dałem sobie radę i nie narzekam),ale w TEJ firmie to jest norma

Bardzo dobry

Hehe [usunięte przez moderatora] jak zawsze osrany chodzi. Swego czasu dostał ksywe [usunięte przez moderatora] [na razie nie wie o co chodzi], ekstruzja robi teraz na 3 zmiany, a [usunięte przez moderatora] dostał tą która po nim jedzie i ma go w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ie buehehe.

Faz

i jak tam w Gryphonie? Ja jako "exkomunikowany" pracownik tej firmy przewidywałem jej upadek na początku bieżącego roku.... jednak z tego co widzę jeszcze coś tam się toczy.... Jak tam [usunięte przez moderatora]?

brat roberta

zrobcie zdjecia jak dostanie [usunięte przez moderatora] , to sie zrobi duzy plakat ha ha ha ha

adam

nie ma jakiegos haka na nich co sie boicie ? brakuje wam jaj!!

robert

i tak ciągle bedzie brakowac rąk do pracy poniewaz nik mie wytrzyma z zarzadajacymi zmianami a wiecie o kogo chodzi [usunięte przez moderatora]

syn prezesa

jak nie, jak tak tylko uchyl drzwi ,tam bez przerwy brakuje rak do roboty,tydzien ktos jest i juz nie widzisz goscia))))))))

sebastian

haha i jeszcze haha pozdrowienia dla całej ekstruzji ;);) w zwiazku z duzym sentymentem do calej \\\"bystrej\\\" zalogi z ryjówki przesylam pozdrowienia ;) ciekawe czy by nas [usunięte przez moderatora] przyjeli z powrotem ;

aleeeeeee

szatanek - 2012-04-25 03:11:02 Panie [usunięte przez moderatora] bo każdy sie brzydzi powiedzieć Ci coś w ten twój [usunięte przez moderatora]' !Co ja czytam! Czerwony ulubieniec daje popalic,he he ,i co nie ma rady,myslisz? tylko tak jak piszesz wszyscy sie brzydza tyfusem!!!!

Syn prezesa

Miarka sie przebrala i ktos nie wytrzyma i stanie sie zobaczysz!!!!!!!!!

Syn prezesa

Panie [usunięte przez moderatora] !!!!!!!!! pogielo cie do reszty !!!!!!! tylko nie Panie pusta kobieto!!!!!!!!!

szatanek

Blady

Uwaga dłużnik - 2012-03-30 10:26:59 Uwaga! Nie płaci podwykonawcom.Jak tam ta pyra [usunięte przez moderatora]? dalej siedzi ? nie rusza sie ? co słychać ? nikt nic nie pisze?

Uwaga dłużnik

Uwaga! Nie płaci podwykonawcom.

były pracownik 2

to co piszą wyzej jest to 100% prawda a tak poza tym jak tam juz ktos pracuje to trzeba [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ć bo pan kierownik lubi kapusi

były Pracownik 3

Nie polecam zakładu. Tam pracują sami desperaci co innej roboty sobie nie mogą znaleźć. Ale jak już coś maja innego to każdy stamtąd ucieka.

dawny pracownik \\\"2\\\"

Masz rację dawny pracowniku. Zero BHP, na każdym kroku widać zagrożenie zdrowia i życia. Pani inspektor BHP przychodzi z zewnątrz raz na jakiś czas i nic z tego nie wynika (podejrzana sprawa).

dawny pracownik

wszystko tam jest chore daj spokój i nie idx tam do pracy bo mozesz sobie zrobić krzywdę albo komuś jak ci nerwy puszczą ja bym to spalił na popiół

ciekawy

a co jest chore ????

milusia

system pracy trzyzmianowy. Ale nie radze tam iść do pracy. Chory zakład.

mick

Mam pytanie jaki system pracy jest w gryphon?

Zostaw opinię o gryphon - Świdnica

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie gryphon