Opinie o Amazon w Bielany Wrocławskie

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Amazon. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Amazon na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - usługi PR

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amazon w Bielany Wrocławskie

Miska

Kiedy będą przyjęcia na wro2?

@?
@Miska

Czy coś już wiadomo co z zatrudnieniem na wro2?

oooww

Bardzo fajny piknik, na bogato, dobra firma cateringowa i bezpieczeństwo, sporo atrakcji dla dzieci. widać, że amazon dba o swoich pracownków

@oooww

Szczególnie dba płacąc odpowiednio, na bogato, kto może nagdodziny wali. Od lipca minimalna stawka godzinowa 23,50,- brutto. W Amazon.DE przyklepane podwyżki, my dalej nic nie wiemy.

@Qwerty

Dba i to bardzo o nas, przede wszystkim pyszne i ciepłe domowe obiady za złotówkę, super benyfity, rozwój oraz piękne i majestatyczne kobiety. Peaca daje mi rozwój i czuję że jestem częścią zespołu, rodziny. Zapraszam na Cret tam jestem na codzień i z przyjemnością pokaże ci zalety pracy w Amazon. Jedyna wada według mnie to za gorąca jest na magazynie. Poza tym woda pitna, mili menagerowie, wspaniały system rozwoju raki jak uprawnienia na teamlfty, heatguna i przede wszystkim szkolenie elektryka!!! Wszystko za darmo. Amazone ma same zalety

oooww
@Qwerty

Dla mnie zarobki są odpowiednie. Najważniejsze, żeby firma Amazon osiągała zyski i była konkurencyjna. Dzięki temu mamy pracę i możemy z satysfakcją przygotowywać paczki dla naszych klientów. Chętnych do pracy nie brakuje, więc po co podnosić stawkę. Jak coś nie pasuje to można zmienić pracę tam gdzie dają więcej. Ale nigdzie nie będziesz mieć tak dobrze jak w Amazon..

LKM
@oooww

Jesteście zwykłe trolluchy, ot co. Tyle i aż tyle. Piknik jakiś durny, a gdzie przelew wakacyjny, wczasy pod gruszą np. ;) Gdzie podwyżki, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... W DE przyklepane. Przy takich zarobkach to wypoczynek na działce najlepszy, a potem płaczcie, że paragony grozy. Się zastanawiam nieraz dla kogo jest ta firma i na co jest nastawiona, pełno jakichś konkursów durnych aktywności nikomu niepotrzebnych, na spotkaniu kwartalnym czuję się jak w Chińskiej Republice Ludowej takie pranie i suszenie... Pełno UA już nie tylko w procesie, ale nawet na decyzyjnych stanowiskach.

A kto jest teraz jej przełożonym? Podobno byly zmiany?

Mia

Absolutny brak szacunku do człowieka,złapałam covida na wro1,I tylko dlatego że dostałam od lekarza L4 na tydzień żeby przechorowac w domu bo ciężko to znosiłam,nie przedłużono ze mną umowy....straciłam prace,za to ze wzięłam wolne-tak mi powiedziano!!! skandal,szukają robotów a nie ludzi,I jeszcze jedno,podstawowe pytanie,czy to jeszcze Polska czy już Ukraina??jak już tu zabierają prace Polakom to niech chociaż zaczną się uczyć polskiego,taka prawda napisałam to co wielu mówi po cichu..

@Mia

Współczuję widać czeka mnie to samo miałam chorobowe szpitalne a umowa kończy się w listopadzie. Przykre że człowiek nie ma prawa chorować jeszcze z powodu siły wyższej nie jakieś widzimisie.

Ala
@Mia

To jest chore z tymi zwolnieniami za chorowanie. Najgorsze, że nawet jakby człowiek chciał wziąć urlop wypoczynkowy zamiast l4 to nie może, bo urlop musi być zatwierdzony z wyprzedzeniem i nie da się go wziąć z dnia na dzień. Chore.

@Ala

Otóż to ja chciałam wziąć switcha odrzucony, urlop bezpłatny też nie wyszło. Nie wiadomo co w takim wypadku robić.

Agnieszka

Mamy teraz jeszcze do wykorzystania dwa rodzaje urlopów. Pierwszy to urlop na 2 dni na tzw siłę wyższą płatny 50% i 5 dni urlopu opiekuńczego który jest Z tego bezpłatnego można skorzystac, jeśli trzeba np pomóc chorej osobie, z którą mieszkamy. A siła wyższa to np jakiś wypadek w domu, że musisz być wtedy obecna.Wniosków o taki urlop nie mogą odrzucić w przeciwieństwie do wniosków o normalny urlop wypoczynkowy. Ja też uważam, że to skandal, że mogą sobie nie udzielić urlopu bo coś tam.

Ala

Dokładnie, ręce opadają. Przecież urlop to jest nasze uprawnienie jako pracowników a takie problemy robią...

Wie ktoś może czy dzisiaj 11.11 można było sobie "dorobić", bo słyszałam że dużo osób poszło dzisiaj do pracy, ja takiej możliwości nie miałam bo dowiedziałam się dopiero dzisiaj. I nie mam jak się dowiedzieć czy to prawda bo nikt nie odbiera telefonu?

Kmm
@Kasia

Często ci nie powiedzą i samemu trzeba się pytać i dowiadywać czy są nadgodziny. Może taka informacja była gdy nie było cię w pracy, albo np na innym dziale. Ja np będąc na packu zagadałem kiedyś do managera picku (bo mam uprawnienia na pick) czy są nadgodziny i mnie zapisał normalnie i pickowalem w święto:)

Kmm
@Kasia

Ogólne to nowa jesteś? Bo w święta państwowe to chyba zawsze są możliwe nadgodziny dobrowolne. Pracowałem rok i nie pamiętam by w któreś święto nie było. Tylko czasami może być ograniczona ilość miejsc i mogą się zapełnić po znajomkach liderów xd

mati
@Kmm

Bo to prawda. Wystarczy popatrzeć u niektórych osób ile mają w miesiącu nadgodzin. "niektórych" czyli ciągle tych samych i co miesiąc

Amazon
@Agnieszka

Czy mogą nie zaakceptować jednego dnia siły wyższej dzwoniąc wcześniej na infolinię (poczte glosową) ? Co wtedy?

Agnieszka
@Amazon

Zależnie od tego czy jesteś pod Amazonem bezpośrednio czy przez agencję wyślij im email lub wiadomość tekstową na odpowiedni numer telefonu. I tyle. Nie ma możliwości, żeby sobie taki wniosek odrzucili. Przepisy na to nie pozwalają. Na jego złożenie jest czas do końca dnia w którym się ten urlop bierze. Mówię tu o zgłoszeniu elektronicznym, bo wniosek papierowy uzupełnisz jak już przyjdziesz do pracy.

??

Po co? Na każdej zmianie jest inny manago. Z jednym ci nie wyjdzie to może drugi się skusi.

@mati

Do kogo najlepiej uderzyć po nadgodziny? Potrzebuje dorobić parę zł. Ktos pisał wcześniej żeby iść do Martyny. Podobno jest ogarnięta i pomaga. Czy ktoś może mi powiedzieć kto to i gdzie ja znajdę?

Poręcz

Jak wygląda transfer z wro2 do wro1? Trzeba przejść ponowne szkolenie itp?

Magazynier

Proszę o przejciu magazynu

Redukcja pracowników

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
marek

witam mam pytanie czy pracownikom agencyjnym przedluzyli umowy? wiem ze wiekszosc miala do konca stycznia

Ola

Jak wygląda ścieżka kariery na wro2 ? Po jakim czasie można awansować na instruktora? Od czego, kogo to zależy? Proszę o konkretne informacje.

Ciekawy

Po jakim czasie można zostać instruktorem?

Karol

Dużo osób z którymi rozmawiam mówi że jak dają wrownanie do najniższej krajowej a nie więcej to się zabierają z tego syfu.wszedzie dają o wiele wiecej-wstyd dla 5sk bogatej firmy!

Niestety
@Karol

Dokładnie. Człowiek dojeżdża w jedną stronę dwie godziny, co nie jest żadną przyjemnością i jak tak będzie że zrównają to się zabieram do starej firmy, którą mam na miejscu. U mnie na dziale już większość znajomych odeszło.

@Karol

Gdzie jest niby lepiej? W Amazon jest najlepiej. Mamy bezpłatne dojazdy do pracy, Domowy ciepły obiad za złotówkę, rozwój, piękne kobiety i przede wszystkim stabilne zatrudnienie i atrakcyjną pensję i benyfity. Ponadto ja przez agencję pracy dostępne mam dwa dni wolne co miesiąc. Dział C-Ret, tam odpoczywam i mam szkolenia na teamlfty i elektrykę za darmo, to jak jest źle? Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma od to

Bolek
@Krystiano Wasilewski

Jeśli cię nie skażą z nienawiści , bo źle się uśmiechnąłeś , to może będzie rozwój .

@Bolek

Jakiej nienawiści, wszyscy jesteśmy w Amazon zespołem i rodziną

Krystyna Wasssilewssska
@Karol

Jasne, że tak, coraz mniej opłacalne się to robi. ;) Zarabiamy mniej niż w zeszłym roku przy tej samej ilości godzin, to się nazywa kreatywna księgowość. Nie wiem co mnie tam jeszcze trzyma tak naprawdę, może stała umowa, a może wdałam się jak młody wąż w pomidory ;) Amazon ma straty i zaczyna się oszczędzanie na wszystkim, obiadki coraz gorsze, w lecie coraz cieplej, klima skręcona, w zimie będzie zimniej, a miała być niby instalacja PV na FC, coś chyba nie pykło. Kombinowanie z transportem, zmiany w rozkładach. No i teraz ciekawe co z podwyżkami będzie. Rząd proponuje minimalną stawkę godzinową od 1 stycznia 2024 r. na poziomie 27,70 zł, a od 1 lipca 2024 r. 28,10 zł. Nikt nie chce robić za minimalną, no to ciekawe ile dadzą na L1, ale to trzeba też podnieść na L3 wtedy i wyżej. Oj polecą głowy hehe Przypominam, że obecna minimalna stawka godzinowa to 23,50,-

ooowww
@Karol

I gdzie pójdą? Haha. To wynik polityki rządu i jemu dziękujcie, coraz więcej ludzi zbliża się do najniższej krajowej i nic z tym nie zrobimy. Może są zakłady, które za podobną pracę dadzą złotówkę więcej ale serio niedużo. Druga ważna sprawa. Amazon, jako firma, swój pik rozwoju mial w pandemii. Jeszcze wtedy im zależało, otwierali nowe magazyny, pracy było dużo, stawka większa od najniższej znacząco(Jak było 20 zł na godzinę). Teraz się zwijają powoli, zamknęli wro1 na weekendy żeby światło zgasić, większość linii np pack jest nieczynna a ludzi chętnych do pracy ciągle pełno. Szału nie będzie. Poza tym, wciąż jest całkiem sporo więcej od najniższej bo brutto to jest 3600 a wy macie prawie tyle na rękę czyli brutto prawie 5 tysięcy.

NWO
@Krystyna Wasssilewssska

Inflacja właśnie na tym polega, że zarabiasz coraz mniej... W czasie tzw. kowida politycy i korporacje zakuli was w łańcuchy i myślicie że teraz was tak po prostu wypuszczą ? Oni wiedzieli że doprowadzą do inflacji i pasuje im to. Bogaci stają się bogatsi, a biedni jeszcze biedniejsi. Sami się na to zgodziliście.

NWO
@ooowww

Korporacje przewalają góry pieniędzy, zarejestrowane na Kajmanach mają podatek 0,001% Pracownicy to dla nich tylko konieczny problem. W krajach, których realnie działają pozyskują tylko tanią siłę roboczą więc dlaczego mieliby płacić tam podatki i podnosić wynagrodzenie ? Dzięki politykom korporacje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoją działalność. Robią to całkowicie legalnie bo politycy im to umożliwiają.

Jeszcze pracuje..
@ooowww

Ponad 3 rok w innym miecie ale zaczynam szczerzę życzyć im upadku zwłaszcza żeby nikt nie chciał tam robić,to może uratujemy nasz Kraj przed tym co zrobił z Niemieckim rynkiem oraz pozbędziemy się jednego (usunięte przez administratora)..

K
@Karol

Najniższa krajowa wzrosła o 16%, Amazon zrobił podwyżkę... O 1% i jeszcze napisali, że kwota wzrośnie aż o 1% miesięcznie! A wcześniej zrobili podwyżkę o 1,50 zł BRUTTO xD śmiech na sali, omijajcie szerokim łukiem! Narobicie się, będziecie dojeżdżać kupe czasu i na życie Wam nie wystarczy...

K
@ooowww

Teraz jest nadal 3600, a najniższa krajowa to 3220 xD pozdrawiam.

Robol
@K

To i tak dobra stawka. Wolę dojeżdżać 5 godzin dziennie do Amazon niż robić u siebie na miejscu.

Mysia

Czy was też boli codziennie głowa jak jest się w pracy na drukarni ?

@Mysia

Nie. Na jakich stanowiskach robisz? Może przeszkadza Ci hałas, maszyny & muzyka, noś stopery w takim wypadku. Nawadniaj się, pij dużo wody, na obszarze jest bardzo sucho, pamiętaj, że kawa czy energole nie nawadniają. W innym wypadku skonsultuj się z lekarzem.

Qwerty

Pogadaj z menago, niech Cię zdejmą z vareo i zrobią szkolenie na inne stanowisko.

Osa
@Mysia

Trzeba nosić stopery i jest git

Qwerty

Pełno osób już wyleciało, część ma umowy do końca stycznia, lutego, marca. Potem w większości wypad i nowy zaciąg.

pytajaca

rowniez pytam, czy juz cos ruszylo?

Kris

Też jestem ciekawy. Czy w styczniu jest szansa na nadgodziny? Potrzebuje zarobić więcej. Z kim gadać? Ktoś pisał , że bez problemu można. Ktoś inny ze trzeba się podzielić kasą z manago lub liderem. Jeżeli to prawda to ile trzeba ew oddać i z kim konkretnie gadać?

Kris

Czy już się zaczęły zwolnienia? Ludzie straszyli że tyle osób straci pracę po nowym roku. Czy to prawda?

Informacja dla wszystkich, którzy umowy mieli do końca roku i nie zostały one przedłużone: ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i wynagrodzenie za grudzień Adecco ma obowiązek wypłacić pierwszego dnia roboczego po zakończeniu umowy czyli w tym przypadku 2 stycznia. Taką interpretację przepisów przyjmuje Państwowa Inspekcja Pracy. Nie trzeba będzie czekać do dziesiątego na te pieniądze a przy poszukiwaniu nowej pracy na pewno się przydadzą. Może ktoś o tym nie wie i będzie zaskoczony co to za przelewy od Adecco już 2 stycznia :)

pytajaca
@Ania

przeczytalam, ze sa jakies zwolnienia, czy ktos moze potwierdzic czy to prawda

A tak, otrzymałam już przelew. I nie jest prawdą, że trzeba czekać do 10 na wypłatę. W razie wątpliwości polecam kontakt z Państwową Inspekcją Pracy. Potwierdzą, że napisałam prawdę.

Leon

Ile faktycznie zarabia pracownik w Amazon zatrudniony przez Adecco?

Alexa
@Leon

24brutto za godzinę, od października 26brutto + przy pełnej frekwencji 15% premii. Za pracę w nocy jest dodatek 20% od obowiązującej minimalnej stawki godzinowej. Za każdy przepracowany miesiąc 2 dni urlopu, UŻ możliwy po pół roku.

Nie
@Alexa

Dodatek nocny obowiązuje od 22:00 do 4:00 czyli 6h a za tę kasę nie warto robić po nocach. Dodoaj jeszcze że info kiedy ci przedłużą umowę dostajesz 3 dni przed jej końcem. Kolejna rzecz to to, że pracownicy agencji nie wiedzą ile masz urlopu, liczą to wzorem matematycznym a dokładne info daje ci biuro z Wrocławia. Jeśli chcesz się dokładnie dowiedzieć ile masz urlopu wypoczynkowego to na nocce się nie dowiesz :)

Poprawka
@Alexa

Od października 27,50 PLN

Niko95

Dziwne co piszesz bo są tam osoby które za chwile bedą miały 10 lat pracy w Amazon na lvl 1.

Niko95
@Niko95

Ja sam dobijam do 8 lat pracy na niebieskim badge:)

Jeszcze pracownik

Ja jeszcze czekam na wypłatę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop i kończę z tą pracą. Nie wrócę na pewno. Wszystko zapowiada się pięknie w ofertach tej pracy. A jak jest to już niech każdy sam oceni czy mu ona pasuje.

@Niko95

Samo Adecco już przekazało info że nie będzie przedłużenia na wro2 i szukać sobie innej pracy więc szykujcie się na wro1 :-D wro2 trzymają chyba tylko dla przerabiania zwrotów tego co sami (usunięte przez administratora)na wysyłce.

Kris

Wow,wow skąd w tobie tyle jadu.Nie jesteśmy winni twojej sytuacji.Każdy w tym grajdole walczy tylko o przetrwanie czy to na niebieskim,czy zielonym badgu.Peas.Co roku ta sama historia,zatrudnianie ludzi do oporu,a po świętach wylot.Starych też się nie szanuje.Poniewierka po innych działach,magazynach.Ehh zmieniłbym ta robotę...ale na co?

Elvis

Nie no ja się dziwię sam sobie że wytrzymałem na piku 2 mies praca naprawdę nie dla mnie i cieszę się że opuszczam ten współczesny (usunięte przez administratora) pozdrawiam

@1

Pracujecie w 2 dzień świąt ?

Asad

Randstad nie wypłacił mi premii za grudzień, niby dzwoniłem, ma być do końca miesiąca. Z wypłatą nie poszła. Żadnego urlopu w grudniu nie brałem... Czy Wam Randstad wypłacił premie za grudzień? Chodzi mi oczywiście o premie 1300brutto, żeby nie było niejasności.

huzia na józia
@Asad

Może to celowe i jest to sprawdzanie "czujności" ludzi , albo bałagan. Ja nie miałem problemów z Adecco nigdy i wolę tą agencję, ale nikt nie jest idealny. W takich sytuacjach niczego się nie załatwia na buzię tylko śle pisma.

Asad
@Asad

Ostatecznie po paru telefonach, otrzymałem należny mi bonus, ale trochę niesmak pozostał...

Maja 267
@huzia na józia

Nie zapłacili za 10 nadgodz,.po upombieniu się 171,96 wyplacili.Na umowie za ,godz,placa 26 zl plus 100 procent to 520 brutto plus dodatek za godziny nocne,jeśli myślą, że nie umiem liczyć, to PIP ich nauczy

Tomasz

Po jakim czasie zwalniają za dwie nieobecności nieusprawiedliwione w jednym tygodniu? Bo nie wiem czy opłaca się w ogóle do autobusu wsiadać a z agencji nikt się ze mną nie skontaktował.

Rusak

A ja się cieszę że pracuje w Amazonie. Bez szkoły tułałem się od produkcji do produkcji a tutaj znalazłem raj na ziemi. Jestem wdzięczny za pracę mama mnie nie goni nie krzyczy że ubezpieczenia brak. Za darmo dowożą za darmo dadzą jeść. Jedyne co mnie wkurza to za duże normy które powinny być obniżone. Pozatym jest wszystko ok

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Bielany Wrocławskie

• Jak się pracuje w Amazon?

Zobacz opinie na temat firmy Amazon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1321.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amazon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1003, z czego 288 to opinie pozytywne, 227 to opinie negatywne, a 488 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amazon?

Kandydaci do pracy w Amazon napisali 37 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amazon