PKP Intercity S.A.

2.2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PKP Intercity S.A.

bill

Napiszcie proszę jaki system pracy i jaka podstawa na początek dla elektromontera? Czy są jakieś dodatki itd. Ile można zarobić w Warszawie?

Sylwia
@bill

Dobre pytanie, też jestem ciekawa szczegółów na temat tej pracy w PKP Intercity S.A. Mam nadzieję, że ktoś powie nam coś więcej na ten temat. Życzę powodzenia, jeśli postanowiłeś już aplikować.

Młody pracownik

Witam po jakim czasie od aplikowania intercity oddzwania i czy jest szansa zostać konduktorem po technikum?

@Młody pracownik

Dzień dobry, Dziękujemy za pytanie. Z Kandydatami, którzy aplikowali na stanowisko Konduktora, kontaktujemy się zazwyczaj w terminie do dwóch tygodni od zakończenia etapu przyjmowania aplikacji. Zaznaczamy, że kontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami. Osoba zatrudniona na stanowisku Konduktora powinna posiadać wykształcenie minimum średnie, w związku z powyższym po ukończeniu technikum, jest możliwość, aby pracować na ww. stanowisku. Pozdrawiamy!

Valdi

Korzystalem nie raz z uslug pkp. Totalna tragedia poczawszy od ich str w internecie,na ktorej mozesz dowiedziec sie „czegos”, bo o szczegolach podrozy,nie ma mowy.Probowalem tam wyszukac konkretne polaczenie( pojawia sie komunikat:brak polaczen, brak biletow na wybrane polaczenie)!!!!To juz dwa lata minely jak klikam a tam nic nawet nie drgnelo!!! Malo tego....jesli chcesz siegnac po tel i po prostu,jak za dawnych czasow zadzwonic na informacje, to uwazaj! Wprowadzono numer 0700... ktory jest platny i zablokowany jest w wiekszosci sieci komorkowych... (Przepraszam za interpunkcje,ale stwierdzilem,ze nie ma sensu wprowadzac do tekstu takich detali,skoro PKP ma w nosie wszystko i wszystkich). Co Wy tam robicie ludzie w dziale typu marketing, handel??!! Wstydzilbym sie pracowac dla czegos takiego jak „pkp”-czymkolwiek ten twor jest!

F-GZCP

Czy w najbliższej przyszłości powiedzmy rok 2020 czy 2021 spółka planuje zorganizować nabór na szkolenie na licencję maszynisty czy bardziej preferowane jest zatrudnianie osób , które posiadają już licencję maszynisty?

Mechatronik
@F-GZCP

Podłączam się do pytania.

Martin

Witam aplikowalem na stanowisko konduktora w waszej firmie i mam pytanie po jakim czasie od aplikowania firma odpowiada oraz czy są szanse na pracę po technikum.

Adam
@Martin

Kolego nikt ci tu nie odpowie standard w PL ludzie tylko biadolą tu nie idź wszędzie mało płacą wszędzie głupi kierownik znęcanie się nad ludźmi.

Majka

A trasy międzynarodowe? Gdzie można aplikować, jakiegoś maila można prosić?

Krzysztof
@Majka

Aktualne oferty pracy znajdziesz pod tym linkiem: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/praca/aktualne-oferty-pracy/ Jeśli już zdecydujesz się aplikować do PKP Intercity to koniecznie daj znać co sądzisz o procesie rekrutacyjnym, warto się dzielić takimi informacjami!

Oliwia

Hej Można prosić o informację jak wygląda kurs na stanowisko konduktora, I jak potem wyglądają szkolenia praktyczne? : )

konduktor
@Oliwia

Kurs teoretyczny, codziennie po 8 godzin i w zasadzie najwięcej informacji istotnych jest z handlu plus oczywiście korpogadki jak to super, prestiżowo itp. Generalnie najwięcej nauczysz się jak zdasz egzamin i zaczniesz jeździć:) egzamin nie taki straszny jak go malują koniec końców kto chce ten i tak zda:) Praktyka??? zależy, jeździsz od początku piątek świątek ale z reguły z jednym konduktorem, który wie jak się świat kręci i zna przepisy więc wtedy uczysz się najwięcej. ogólnie polecam się zastanowić bo atmosfera w pracy "poza pociągiem" nie najciekawsza, zarządzają ludzie bez podstawowych umiejętności z zakresu komunikacji oraz kultury osobistej. Ludzie odchodzą, myśle, że warto się jeszcze chwilę zastanowić. pozdrawiam i powodzenia na kursie:)

Oliwia

Witam Można prosić o informację jak wygląda szkolenie na stanowisko konduktora? I jak potem wyglądają szkolenia praktyczne : )

Miszel

Nie polecam pracy w tej spólce . Pracownik jest traktowany jak śmiec . Praca w piatki świątki i niedziele . Zarobki strasznie marne 2.5 tys to max . Wymagania z kosmosu ciągłe kontrole . Z takim nastawianiem pracodawcy i pracownika nie bd komu pracowac za 10 lat . Odradzam pracy tutaj !!!!!

SCENE
@Miszel

Miszel ,dokładnie trafione w punkt, jestem tu zatrudniona od kilkunastu lat i wreszcie dojrzałam do tego żeby szukać sobie innej roboty bo tu już się nie da normalnie pracować.

Madzia1983

Witam,wczoraj pisałam o uczciwym konduktorze który oddał zgubiony portfel .Chodzi o Pana Tomasz Głuszek ,zapomniałam wpisać numer Pana Konduktora 11052. Jeszcze raz dziękuję za uczciwość i przesyłam pozdrowienia dla Pana Tomasza(11052) Magdalena T.

www

Jak wygląda egzamin na kasjera lub konduktora ?

@www

Dzień dobry! Egzamin na konduktora i kasjera składa się z części teoretycznej i praktycznej. Cześć teoretyczna składa się z części pisemnej (zazwyczaj jest to test wiedzy) oraz części ustnej. Po zdaniu części teoretycznej kandydat przystępuje do części praktycznej, polegającej na wykonaniu czynności jakie mogą pojawić się na stanowisku pracy. Zadania dotyczą głównie odprawy i obsługi podróżnych. Kandydaci na konduktorów są egzaminowani jednocześnie z zagadnień związanych z budową i obsługą taboru oraz z zasad dotyczących bezpieczeństwa ruchu kolejowego, a kandydaci na kasjerów w szerszym zakresie z przepisów dotyczących m. in. zwrotów biletów, komunikacji międzynarodowej, a także zasad obowiązujących u innych przewoźników kolejowych. Pozdrawiamy!

Madzia 1983

Witam, chciałam bardzo podziękować kierownikowi pociągu Pan Tomasz Głuszek .Pan Tomasz wykazał się nie spotykaną w dzisiejszych czasach uczciwością.Mój syn jechał z Krakowa na Mazury (usunięte przez administratora) żeglarski),gdy przesiadał się w Warszawie zgubił porfel z dokumentami i pieniędzmi.Była to nie mała sumka , myślę że obecnie ciężko trafić na uczciwą osobę ,która oddałaby pieniądze.Kierownik odnalazł Nas przez internet i przesłał zgubione dokumenty wraz z pieniędzmi .Uważam , że taki pracownik to skarb .Na prawdę podziwiam taką postawę.Jeszcze raz dziękuję Panu Tomaszowi i pozdrawiam. Magdalena T.

przyszły konduktor

Aplikowałem do pracy. Chciałem dopytać o szczegóły rekrutacji, lecz nikt nie potrafi odpisać na maila, jak również nikt nie odbiera telefonu. Po co umieszczać dane kontaktowe, jak nikt nie odpowiada. Chyba za mało ludzi pracuje w tej firmie. Nie polecam, szkoda czasu.

@przyszły konduktor

Szanowny Panie, Staramy się na bieżąco odpowiadać na zapytania kandydatów do pracy. Będziemy wdzięczni za przesłanie na adres email rekrutacja@intercity.pl informacji na jaką skrzynkę przesłał Pan swoje pytanie oraz numer telefonu, na który Pan dzwonił. Pozwoli nam to usprawnić kanały komunikacji. Pozdrawiamy!

Mariusz

Potwierdzam, że spółka podchodzi lekceważąco do pracowników.

Włodek

Firma o której mowa wypuszcza wagony 30-40 letnie, nieklimatyzowane, nagrzane od słońca w okresie letnim tak, że pasażer czuje się prawie jak w piekarniku nawet okna ciężko się otwierają, pasażerowie umierają z duchoty na takich wagonach, bo przecież tak teraz się niedawno wydarzyło a zanim w drogę z bocznicy wyruszy skład z takimi wagonami m.in. wchodzi na skład ktoś taki jak odbiorca czystości który sprawdza cały skład pod kątem czystości do takiego stopnia, że np. na podłodze nie ma prawa leżeć ziarenko-okruszek wielkości jednego ziarnka piasku czy nawet gdzieś głęboko pod siedzeniem coś leży wielkości malutkiego paproszka, piórka, to musi taki okruszek być usunięty, bo inaczej odbiorca skreśli taki wagon a firmie sprzątającej nie zostanie zapłacone i nieważne, że te 30-40 letnie wagony ledwo się telepią ale mają być czyste na błysk tyle, że takie stare wagony są nie do doczyszczenia a taki odbiorca potrafi 2-3 razy przeciągnąć ludzi sprzątających po takim składzie aby poprawili swoje sprzątanie czegoś czego już ze starości się niedoczyści czyli chodzi po prostu o wyżywanie się na ludziach i pokazanie swojej "wyższości" . Dodam jeszcze, że odbiorcy o których mowa gdy mają nocną zmianę 19:00-7:00, to tak naprawdę swoją pracę zaczynają od godziny około 2:00, bo od godziny około 20:00-21:00 śpią a PKP InterCity płaci odbioracą za taki sen.

Czystość
@Włodek

Nasze pociągi muszą być czyściutkie i pachnące, bo potem podróżni się czepiają. Żeby nie mieli się do czego przyczepić.

Dariusz
@Czystość

Zajmujesz się może utrzymywaniem czystości w firmie PKP Intercity? Jeżeli by tak było, to może mógłbyś/mogłabyś podzielić się z nami informacją, jak wyglądają warunki zatrudnienia, które oferuje Ci firma? W wątku brakuje informacji na ten temat, dlatego mam nadzieję, że je uzupełnisz.

@Włodek

PKP Intercity konsekwentnie realizuje największy program inwestycyjny w historii spółki. Program „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” zostanie wdrożony do 2023 r. a jego wartość to około 7 mld złotych. Spółka jednocześnie dba o czystość składów m.in. poprzez współpracę z osobami sprzątającymi wagony oraz odbiorcami czystości. Wszelkie zgłoszone uwagi zostaną zweryfikowane.

karolina

ŻENADA OBSŁUGI POC TLK MAMRY W DNIU 01.10 NA ODCINKU POZNAŃ - WROCŁAW POCIĄG OPÓŹNIONY OK. 60 MINUT PANIE STEWARDESY CAŁKOWITY BRAK ZAINTERESOWANIA PODRÓŻNYMI BRAK JAKICH KOL WIEK KOMUNIKATÓW . SUPER PKP IC !!!!

Kasjer Kacperro
@karolina

W pociągach nie pracują STEWARDESY tylko KONDUKTORKI jakbyś nie wiedziała niedouczona panienko. A pociągi jeżdżą, a nie latają. Takie kretynki potem skargi piszą na pracowników PKP Intercity, a same myślą, że w pociągach jeżdżą STEWARDESY. A pociąg to kto prowadzi? PILOT SAMOLOTU ?

@Kasjer Kacperro

Wykolejeńcu! - "stewardessa" pisze się z końcówką "essa", nie zaś "esa", - nie pisze się całych wyrazów wielkimi literami, - między wyrazem, a znakiem zapytania, nie wstawia się spacji, - w tym wpisie brakuje czterech przecinków, - wpis ten zawiera dwukrotną obrazę człowieka, a publicznie nie można obrażać ludzi; trzeba szanować wolność wypowiedzi. Wykolejeńcu!

Josef
@Kasjer Kacperro

Pilot pociągu, hahaha

Klara

Można prosić o opinię na stanowisko konduktora? I jak wygląda rekrutacja i egzaminy : )

Panzpkp

Ogólnie nie polecam, (usunięte przez administratora). Od samego początku kiedy kłamią na rozmowie rekrutacyjnej. Nie szanują pracowników. Próbują karać za nie wychodzenie za nadgodziny (usunięte przez administratora) Grafików nie ma na czas. Nerwówka, stres, świecenie oczami przed ludźmi i wieczne tłumaczenie. Wszystkie spółki dostają podwyżki a tu tylko patrzą gdzie zabrać.

Rafal Gdańsk

Brak slow, warunki MASAKRA! Wracam z austrii z pr, esiadka w katowicach i zaczelo sie. Haha place za bilet i ze slaska na wybrzeze do samego Gdanska jade na stojaco w huku i ciasnocie miedzy drzwiami. To wschodnia europa, wiec w sumie co sie dziwic????

Anonimowysluchacz

Ile płacą podczas kursu na konduktora ? oraz ile on trwa ? I jakie są początkujące zarobki z premiami po skończonym kursie ?

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Intercity S.A. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w PKP Intercity S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Intercity S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 494.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 153, z czego 24 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 83 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii klientów firmy PKP Intercity S.A., to 59, z czego 8 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a, 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Intercity S.A.?

Kandydaci do pracy w PKP Intercity S.A. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Intercity S.A.
Przejdź do nowych opinii