PKP Intercity S.A.

Opinie o PKP Intercity S.A.

Przyjety 7 lat temu

Ale sie podniecacie ta robota. Chyba pandemia zmienila swiatopoglad i korpo juz nie jest w modzie. Pojezdzicie tak z rok moze dwa i zobaczycie jaki wplyw macie na pkp. Nasluchacie sie marudzenia starych mlodych dyspozytorow. Naczelnikow. Ludzi "Awans" na kierownika macie pewny i 100zl brutto do grupy wiecej. Robota fajna poznacie ludzi od bezdomnych po piosenkarzy itd. Od chamow po takich co sie chca umowic na piwo. Poznacie absurdy zycia i to ze nigdy nie macie racji. I to ze bedziecie musieli zostac pisarzem. Nie chce pisac ale 3 razy sie zastanowcie bo barszo duzo mlodych ucieka

KandydatIC

Jak wam poszło na spotkaniu na konduktora ? Trudne byly pytania ? Myslicie, że daliście rade przejsc ? Zastanawiam się, bo ja np porażka, stres mnie pożarł i przemielil i wypluł, ja byłem w środę, ale podobno jeszcze byly w czwartek spotkania.

kandydat ic konduktor
@KandydatIC

Też byłem w środę i ja tam jestem zadowolony ze swojej rozmowy rekrutacyjnej , wiedziałem co to za stanowisko jaka praca . test logiczno-matematyczny jakoś mi poszedł tak samo pozostałe etapy ze scenką i angielskim . Byłem według siebie dobrze przygotowany a jeśli czegoś nie wiedziałem choćby w scence to miałem prawo bo to jest rozmowa rekrutacyjna i dopiero będą badania i szkolenie :)

@KandydatIC

Nie było źle, też byłem trochę zestresowany i teraz wiem że trochę lepiej mogłem odegrać scenkę ale jestem dobrej myśli

Anet

Halo Lublin, dzis mija dwa tygodnie od zakończenie rekrutacji w lbn. Macie jakieś wieści? Ktoś się z Wami kontaktował?

konduktor rekrtutacja
@Anet

Do mnie dzwoniła Pani i mam rozmowę w środę w Warszawie :)

@konduktor rekrtutacja

Super, bardzo Ci gratuluje, mam nadzieje, ze uda Ci się dostać. U mnie cisza. Wczoraj się zakończyła rekrutacja więc już się nie łudze. Powodzenia, daj znać jak Ci poszło.

@Anet

Dzięki !! Nie nastawiam się bo na pewno są lepsi którzy dostaną tą prace ale spróbować można :)

@konduktor rekrtutacja

Jestem bardzo ciekawa pytań jakie będą podczas rozmowy, czy mogę liczyć na informację jakie pytania padły ?

kandydat na konduktora Lublin
@Zaciekawiona

jak coś będę wiedział to dam znać w środę mam rozmowę i sam jestem ciekaw jak to będzie .

InRight
@kandydat na konduktora Lublin

Ja mam rozmowę w czwartek też jest bardzo ciekawy pytań, szczególnie z jezyka... Powodzenia!!!

@kandydat na konduktora Lublin

Ok czekam na informację

Ela
@InRight

Jakieś pytania z angielskiego były? Dajcie znać;) boję się jedynie tego bo nie jest on moją mocną stroną...

Hellotuja
@Ela

Masz zapowiedź do przeczytania po angielsku, Losujesz karteczkę i tam jest 2 linijkowy dialog który trzeba przetłumaczyć na ang

Mały Dżon

Witam, odezwali się do kogoś z was po rozmowie online na świadectwo maszynisty ? ;)

Krzysiek
@Mały Dżon

Już prawie miesiąc i cisza a irytacja rośnie

@Krzysiek

To prawda. Irytacja rosnie. Pewnie zapomnieli o rekrutacji. Buahaha

Patryk
@Mały Dżon

Dostaliśmy dzisiaj informację, że na wyniki trzeba czekać jeszcze około dwóch tygodni.

@Kandydat

Pisalem dzis maila w sprawie ogloszenia wynikow rekrutacji na swiadectwo maszynisty. Dostalem odpowiedz, ze zostana ogloszone do dwoch tygodni. Wiec zycze wszystkim cierpliwosci. Pozdrawiam

Rekrutacja odbywała się etapowo. Do rozmowy zostałem zaproszony stosunkowo szybko, bo już zaledwie kilka dni po złożenie aplikacji przez portal internetowy. Pierwsza część (etap I) to coś w rodzaju pogadanki przeprowadzonej grupowo. Oprócz mnie było tam może jeszcze z 10 osób. Następnie po tym jak Pani prowadząca złotymi słowami opisała nam cudowność spółki, przygotowała argumenty, że jest to nasz najlepszy wybór oraz upewniła się, że wyraz twarzy żadnego z kandydatów na tym etapie nie przejawia zniesmaczenia tym propagandowym porzygiem udzieliła informacji, że następna część będzie prowadzona w formie rozmowy 1 na 1 w kolejności alfabetycznej po nazwiskach uczestników. Rozmowa (II etap) prowadzona była przez Panią rekruterkę, i przyglądał się jej przyszły przełożony (w zależności od sektora był to kierownik drużyn lub naczelnik sekcji, choć niektórzy podobno mieli okazję ujrzeć tam nawet i dyrektora). Myślę, że pytania zadawane przez prowadzącą były dość standardowe, nie wybiegały ponad to co spotykamy przy naborze na stanowiska w innych branżach. Pojawiła się również inscenizacja scenki, gdzie to mieliśmy wcielić się w rolę obsługi pociągu w niejednoznacznej lub trudnej sytuacji. Ja wylosowałam scenę, w której to musiałam poprosić podróżnych z biletem na klasę 2 o opuszczenie przedziału w klasie 1. Z tego co wiem, kolega miał coś podobnego, jednak w jego przypadku scenka dotyczyła sytuacji, w której należy poinformować podróżnych o awarii klimatyzacji w upalny dzień. Cały proces oceniam mocno średnio. Po tym jacy ludzie dotarli na kurs widać było, że firma zaczyna chwytać się brzytwy by ktokolwiek chciał u nich pracować. Przede wszystkim bardzo odepchnęła mnie część pytań, które były zadawane publicznie. Tak, to co działo się na I etapie również było wiążące, każdy z uczestników musiał powiedzieć o sobie parę słów oraz udzielać odpowiedzi pod pytania pisane zdaje się przez jakiegoś ministra ds propagandy, gdyż związane były one z tym jakie są największe zalety pracy w tej spółce (to była rozmowa o pracę i nikt nie miał nawet pewności czy przejdzie badania, a przyszły pracodawca już zadawał takie pytania), czy naszym zdaniem nie lepiej było by nam u konkurencji i chyba wisienka na torcie bo coś w stylu czy ktoś z naszej rodziny jest kolejarzem. Całość tak jak pisałam wcześniej wypadło średnio i moim zdaniem cringe'owo. Jeśli chodzi o informacje dotyczące proponowanych zarobków, totalne zero odpowiedzi. Żadnych konkretów. Pani po usłyszeniu tego pytania poczuła się wyraźnie zmieszana, zaczęła wymieniać dziesiątki składowych na pensję kolejarza by na samym końcu podać nam medianę zarobków drużyn konduktorskich z jakiegoś (innego niż nasze) województwa. Niezbyt polecam, chyba że lubicie mało konkretne wywody, oraz rozmowy kwalifikacyjne w stylu szkoleń dla wielu osób w auli.

Dlaczego wybrała Pani PKP Intercity? Jak Pani zdaniem pracuje się w PKP Intercity? Na jakie wyzwania jest Pani gotowa w pracy? Co sądzi Pani o pracy w systemie 3 zmianowym i w święta? Czy miała Pani kiedykolwiek styczność z pracą na kolei? Co skłoniło Panią do aplikacji? Czy jest Pani gotowa do odbycia kilkutygodniowego szkolenia, z czego 1 miesiąc przebywać będzie Pani w innym mieście?

Pracownik wa

Firma dziad nic więcej . Zero przyszłości w tej firmie ......

@Pracownik wa

Powiesz coś więcej ?

Michaś
@Kamelor

Wieczne kontrolę, człowieka traktują jak przedmiot, wieczne zmiany grafików, zarobki słabe jak na taką odpowiedzialność no i cały czas stres, jedni startują do pracy w icc a inni jak skończy się lojalka uciekają bo wytrzymać nie mogą psychicznie

@Michaś

A w którym zakładzie pracowałeś? Ja czekam na odpowiedź już po rozmowie. ICC wybrałem w sumie z tego powodu, że była rekrutacja akurat tu gdzie mieszkam no i słabo mi się widzi bujać po licencji rok czasu zanim się gdzieś uda dostać robotę.

Kris
@Kamelor

też czekam na odpowiedz, miałem rozmowę dwa tygodnie temu i cisza do tej pory...a jeszcze na pewno badania i okres z tym związany praca dopiero we wrześniu jak tak dalej to wszystko będzie przebiegać...

@Kamelor

i jak wyglądała rozmowa bo ja mam jutro ? O co pytali z Angielskiego i Matmy ?

@konduktor rekrutacja

Ja miałem rozmowę na świadectwo maszynisty, a nie konduktora.

@Kris

A jak tam poszła Ci rozmowa ? Odpowiedziałeś na wszystko ? Mi zaliczyli 3 z budowy ale tych dwóch zadań niestety nie udało się zaliczyć.. Trochę zawiedziony jestem pytaniami pani od HR nie spodziewałem się tak niewygodnych i może nie do końca odp jakbym chciał..

@Kamelor

Dostałem dzisiaj maila, że potrzebują jeszcze dwa tygodnie na analizę kandydatów.. Strasznie się to przeciąga, w przyszłym tygodniu mam dać odpowiedź w innej pracy a tu dalej nic nie wiadomo...

Kamil

Cześć, kiedy będzie odpowiedź z rekrutacji na świadectwo? Czekam już ponad 3 tygodnie.

Stasiu

Wysłałem cv na konduktora do 2 lokalizacji, dostałem zaproszenie na rozmowę ale dostałem też maila że rekrutacja została zakończona a rozmowy przeprowadzone. Czy dobrze rozumiem że ten mail dotyczył tylko tej drugiej lokalizacji do której mnie nie przyjeli?

@Stasiu

Tak :)

Czy ktoś wie o co chodzi z tą drugą rekrutacją na konduktora w Katowicach, Krakowie i na podkarpaciu? Jeszcze nie dzwonili po tej z maja a już jest kolejna

@Paweł

Być może jest zapotrzebowanie - zwiększenie ilości pociągów. Ja czekam na odpowiedź do Krakowa (z maja)

Pablo
@Paweł

Wysyłałem do Katowic i Krakowa (do rekrutacji z maja), ale nie wiem czy czekać dalej, czy aplikować ponownie do obecnej rekrutacji...

Przemek
@Paweł

Albo zwiększenie ilości pociągów, albo mało chętnych zgłosiło się w pierwszym terminie.

Ja do Katowic i Wrocławia i mam podobne myśli

@Pablo

Możesz wysłać, bezpieczniej w razie czego.

Pablo
@Paweł

Mój znajomy dostał się do Wrocławia, czeka teraz na badania, na rozmowie rekrutacyjnej miało być 5 osób, przyszły 2, ale mieli jeszcze robić z tego co wiem...

Paulina
@Pablo

Ja byłam na rekrutacji pomimo że było mało osób jakoś mnie nie przyjęli

@Pablo

Dzięki za informację, pozostaje mi liczyć na Katowice

@Paweł

Z tego co wiem rekrutacje sa "uruchamiane" przed konkretnym szkoleniem. Ogłoszenie pod szkolenie. Widocznie będą robili dwa szkolenia po kolei

Zainteresowana
@Paweł

Jakie były pytania na rozmowie?

@Zainteresowana

Masz opisane w dziale "rozmowy kwalifikacyjne" ...

Zaciekawiona

Czy był ktoś ostatnio na rozmowie na stanowisko konduktor? Jakie konkretnie pytania zadają?

Konduktor

We Wrocławiu jedno wielkie kolesiostwo, sami kiedy chcą blokują wydawanie urlopów na żądanie, jednego z podstawowych praw pracownika. Niektóre osoby otwarcie mówią jakimi fantami sobie załatwiają grafiki i urlopy. Żenujące, osoby "zarządzające" a w sumie rządzące to jedna wielka klika bez kultury. Jedyne co potrafią to klnąc i obgadywac innych. Poza tymi, którzy im tych ploteczek dostarczają. Nie polecam tego miejsca.

konduktor kandydat Lublin

Witam orientuje się ktoś o co mogą pytać na rozmowie rekrutacyjnej na konduktora z języka angielskiego ??

Witajcie, Czy ktoś może odzywal się do Was w sprawie rekrutacji na konduktora w Lublinie?

konduktor Lublin rekrutacja
@Kandydat

Dzisiaj do mnie zadzwonili i 7-mego w środę mam spotkanie rekrutacyjne :)

@konduktor Lublin rekrutacja

A powiesz mi czy numer pokazal Ci się numer na zaczynający się na 7 ? ????

Kamelor

Dostał już może ktoś odpowiedź na świadectwo ?

Robert

Jak na razie cisza.

manewrowy pkp icc

Witam mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak mniej więcej wyglądają badania na manewrowego w pkp ic

kibel57

Witam za niedługo mam badanka na manewrowego w pkp ic , ktoś może mi powiedzieć jak wyglądają takie badania

Karotka

Czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie rekrutacji na konduktora w Warszawie?

Kandydatka
@Karotka

Dzisiaj dostałam zaproszenie na spotkanie. Ale zastanawia mnie czy to będzie spotkanie organizacyjne, czy już rozmowa o pracę. Spotkanie to ma trwać 3h. :)

@Kandydatka

Rozmowa kwalifikacyjna... przetrzepią Cię z matematyki, angielskiego, będzie pewnie praca w grupie , logiczne zadania , scenka i na koniec dopiero zapytają gdzie się widzisz za 5 lat ;) Powodzenia

Karotka
@Kandydatka

Dziękuję za info ????

Dyspozytor

Jakie są zarobki na stanowisku dyspozytora?

Pendololo
@Dyspozytor

Zależy jaki procent premii zabierze Ci Kakaowy Leszek

Ktoś
@Dyspozytor

Gdzie kandydujesz? Masz już odpowiedź?

Dyspozytor
@Pendololo

A ile się zarabia, gdy nie zostanie potrącona premia?

Krzysiek

Cześć, ma ktoś już odpowiedz po rekrutacji na świadectwo Maszynisty

@Krzysiek

Jeszcze nie. Podobno do 28 trwały rozmowy więc raczej spodziewaj się odpowiedzi na początku lipca. Pozdrawiam

MZ

Ile tak szczerze na start może zarobić początkujący konduktor na rękę? 3000 zł na rękę jest możliwe, czy nie ma szans?

Konduktor
@MZ

3000-3500 na rękę na starcie

@MZ

Podstawa 2700-3000. Jak masz nocki , święta i niedziele pracujące. Jak nadgodziny to więcej, nawet 4000

Joseph
@Ania

Pieniądze pieniędzmi, ale jak Twoim zdaniem się pracuje? Czy nie jest zbyt duża nerwówa? Czy często zdarzają się natrętni pasażerowie? Czy po przepracowaniu roku, dwóch, chce się iść do pracy, czy niekoniecznie?

Konrad
@Ania

Jak się pracuje jako konduktor? Czy często spotykasz trudnych pasażerów? Czy idzie się ze wszystkim wyrobić?

@Konrad

Pasażerowie są co raz bardziej rozszerzeniowi. Będziesz się musiał wielokrotnie tłumaczyć za rzeczy za które nie masz najmniejszego wpływu. Klimatyzacja nie działa, wagon nie grzeje, w gniazdkach nie ma prądu, drzwi się nie chcą otworzyć. O opóźnieniach, które są normą już nie wspomną

Ickandydat

Kto do Wrocławia na świadectwo? Dajcie znać jeśli się już odezwą :)

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Intercity S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Intercity S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Intercity S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 724.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 256, z czego 38 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Intercity S.A.?

Kandydaci do pracy w PKP Intercity S.A. napisali 19 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Intercity S.A.