Meb Technical GMBH Sp. z o.o.

Opinie o Meb Technical GmbH Sp. z o.o. (NIEMCY) oddział w Polsce

Z tymi narzędziami do pracy o których kiedyś pisaliście to chyba sytuacja się zmieniła skoro piszą o nich teraz w ofercie dla elektryka? Podobno są zapewniane ale jakie konkretnie? partner może zainteresuje się wyjazdem w tym roku, ma oczywiście doświadczenie

Wzorowy pracownik

Witam osobiście jestem pracownikiem tej firmy i mogę przedstawić parę plusów i minusów tej firmy PLUSY Auta są udostępniane dla pracowników z wyporzyczalni która nie koniecznie potrafi dobrze współpracować z wyporzyczającym aczkolwiek zawsze są serwisowane na czas. Możliwość wypożyczenia samochody na własną ręką( firma zapłaci ) Mieszkania w miarę okey Stawka godzinowa okey Możliwość elastycznego systemy pracy Ubrania robocze MINUSY Brak jakichkolwiek dodatków (wszystko pochłania firma ) Niska składkowość Koordynatorzy podchodzą do problemów pracowników nieco zbyt bez wiekszego zainteresowana (trzeba się dużo upominać) Skrzynka i jej wyposażenie (jak dla boba budowniczego) koszt 450 euro a w środku jedno wielkie G.... Plusów jak i minusów jest o wiele więcej ale to są takie podstawowe Pozdrawiam ????

@Wzorowy pracownik

nie wiem jeszcze jakie są zasady związane z tą wspomnianą skrzynką, ale właśnie pytanie brzmi… czy możesz ogarnąć sobie własną tańszym kosztem? Czemu akurat firma ją udostępnia? Z koordynatorem pewnie zależy jak trafisz, oni są przypisani do lokalizacji? Można zmienić czy nie bardzo?

Wzorowy pracownik Nowy wpis
@Wzorowy pracownik

Ogólnie to możesz sobie sam zorganizować SWOJĄ l, ale co Ci po tym jak Oni i tak Ci zabiorą za tą skrzynkę od nich 450 € ponieważ Musisz ją wziąść... To jest kolejny chwyt by ściągnąć z ciebie kasę i do tego stanowczo więcej niż to co dostajesz jest warte ( zabawki dla boba budowniczego ) które nie mają nic wspólnego z pracą elektryczną! Co do koordynatora to nie mam pojęcia oco Ci dokładnie chodzi i co masz na myśli Ja utrzymuję kontakt z wszystkimi i jeszcze ani razu nie słyszałem żeby któryś był do kogoś przypisany ... ( może tak być nie zaprzeczam) ale nie wiem Wszyscy są spoko (w miarę) haha

Potencjalny? Nowy wpis
@Wzorowy pracownik

Tzn., że firma bierze pieniądze za narzędzia??? Przecież ich zapewnienie leży w ich obowiązku przy umowie o pracę!

Krokodyl

To tylko moje zdanie. Pracownicy z biura wraz z szefostwem, bardzo w porządku można bez problemu się dogadać. Nie trzeba się o nic upominać. Grupka nas pracujących jesteśmy zadowoleni. Ktoś pisał o stercie dokumentów to niech sobie na olx poszuka innej firmy co dostanie dietę i 13 brutto/h i jak podsumuje to zobaczy jak wyjdzie. Na żadne paliwo nie trzeba się składać nawet jeszcze zostaje. Auta firmowe eleganckiej klasy jak na zwykłych roboli:). Warunki mieszkaniowe tak samo są okej zawsze można zmienić albo samemu poszukać. Główna rola jest dopiero z firmą którą będziemy pracować bo tam się można po denerwować. Z czystym sumieniem polecam firmę bo gdzie będzie Ci tak dobrze.

Krokodyl2
@Krokodyl

Chłopie co ty piszesz za brednie? Jak ci zostaje na paliwo? Jak my musimy sie dorzucać. Chyba że włazisz w (usunięte przez administratora) szefostwu i 20 centów za kilometr a nie 12 jak reszta. A pozatym firma zabiera ci wszystkie dodatki, Urlaubsgeld, Weihnachtsgeld, święta nie płacą!!!! Nie wspomne o bardzo niskich składkach na emeryturę. A te podpisywanie lewych papierów to dopiero jest przekręt. (usunięte przez administratora)

Klb
@Krokodyl

Te słabe opinie piszą ludzie daremni bez charakteru i poczucia czasu którym wszystko się odgórnie powinno należeć. Trzeba się trochę postarać i otworzyć oczy

Angela
@Klb

To jaki charakter sugerujesz aktualnym kandydatom? Jak tak czytam te opinie to się zastanawiam czego potrzeba mojemu partnerowi, żeby sobie fajnie zarabiał. On ogólnie nie ma zbyt dużego doświadczenia, wiec są jakieś porady?

f
@Krokodyl

A ten Dodatek inflacyjny to jest wypłacany ?

@f

Skąd wiesz o tym dodatku inflacyjnym? Gdzie była na jego temat mowa? Mam przed sobą teraz ofertę dla elektryka i niczego nie odszukałem w tym zakresie w treści. od kolejnego sezonu będą podwyżki?

@f

ten elektryk, o którym ktoś już wspomniał widzę, że dalej wisi, w sumie jutro już wygasa. Nikt się nie zgłosił czy to na więcej osób oferta była? W ogóle ogarnialiscie te opcje z poleceniem kogoś? Można się jeszcze z kimś dogadać? Jak to działa?

Pracujesz w firmie Meb Technical GmbH Sp. z o.o. (NIEMCY) oddział w Polsce? Jaką masz umowę?

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Meb Technical GmbH Sp. z o.o. (NIEMCY) oddział w Polsce kandydat na stanowisko Elektryk ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?

Jak wygląda teraz sytuacja w firmie ? Warto przyjść do pracy do tej firmy ?

Izabela

Czy dalej współpracujesz z Meb Technical Group? Jeśli tak to może coś się zmieniło na lepsze... czy jednak zdecydowałeś się wyjeżdżać z inną firmą za granicę do pracy?

Karol
@Izabela

Ta kobieta dla nich pracuje jest od PR nie należy raczej sugerować się jej opiniami i wiadomościami

Bobo

Popieram

To nie wiedziałeś na jaką stawkę się zgadzasz? No i skoro jest taka tragedia to dlaczego pracowałeś tam pół roku? Ludzie nie przestaną mnie zaskakiwać

jaronim

1100 eu ? bez jezyka,bez znania niemieckich norm DIN i specyfikacji VDE, z zakwaterowaniem i samochodem firmowym ? to nie polska i wasi znajomi co wciskaja babcia i dziadkom i nie znajacych sie na rzeczy fuche za grube pln.Fakt ,ze troche to przesada pisac iz szukaja elektrykow powinno sie pisac ludzi do kladzenia instalacji elektrycznej(ciagniecie kabla ewentualnie proste podlaczenia puszek ).I pytanie na koniec ile by tak panstwo chcieli w tych niemczech zarabiac?

a
@01

Prezes firmy dużo obiecuje.. Ale słowa już nie.

M
@01

Technik biurowy z filmy Meb Sie znalazl. Wy tam klamiecie za pieniazek.

@M

Odniesienie do pracownika biura? Ilu ich w zasadzie jest i czy znane są ich warunki zatrudnienia? Widzę same ogłoszenia dla elektryków w kontekście klientów a bezpośrednio w firmie to występują jakiekolwiek rotacje?

Witam, jak wygląda sytuacja w firmie ? Warto aplikować na pomocnika elektryka ?

Nie polecam tej firmy . Po zatrudnieniu mają cię kompletnie w (usunięte przez administratora) za przeproszeniem . Biuro to jakiś cyrk. Nie odpierają telefonu kłamią na wszelkie sposoby . Na rozmowie o pracę obiecują co innego owszem przez pierwszy miesiąc tak jest to co było ustalone ale później to już chulaj dusza piekła nie ma .

@Anonim

w sensie, że jak konkretnie miałeś, bo w sumie dość ogólnie to zabrzmiało. :( na rozmowie to co mówili z kim ją miałeś? i jaki problem był, że musiałeś się z nimi skontaktować, potem to wyjaśnili?

Bożena

Te stawki co piszesz to są takie same dla wszystkich? W umowie tak jest zapisane czy skąd się to bierze? Mąż jest zainteresowany pracą, dlatego pytam

Dawid S.

Ja tam mam wypłate na koncie normalnie w terminie albo czasami i przed, co do skrzynki to zdawac nie zdawalem, ale zuzyte narzedzia bez problemu mi wymieniaja na nowe. Pracuje 6 lat i jest ok. A za co Cie zwolnili? Ostatnio za alkohol lecieli

Franek
@Dawid S.

Dawid S. Zapytaj się jednego lub drugiego prezesa dlaczego nie wypłacają ostatniej wypłaty i kaucji. Widzę, że biuro próbuje się wybielić, że za alkohol mnie zwolnili. To ja się zwolniłem z tej beznadziejnej firmy. Ps.Nigdy nie miałem i nie mam problemu alkoholowego.

Iza

A zgłaszałes to do PIPU np? Przecież tak nie można robić, pracowałeś na te pieniądze

grzes

to daj kontakt

Chrusty

Praca jak praca wszedzie trzq robic.najgorsze sa kombinacje urlopowe.......mianowicie urop jest platny ale nie zaleznie czy masz 15 euro na godzine czy 5.to i tak dostaniesz za dzien urlopu zqplacone 52 euro.pytanie co z reszta zadne swieta nieplatne wszystko idzie do kabzy szefow

@Chrusty

I to tak niby można? Ne da rady się do tego odwołać?

Gonzo

Witam, chciałbym więcej się dowiedzieć o firmie meb Group, proszę o kontakt pod nr: 518418947

J

Witam. Jak w m.e.b. wygląda z wypłatą ( pomocnik elektryka) Wypłata to gołe godziny czy są jakieś dodatki?

@J

Masz tylko gołe godziny.Stawka razy ilość godzin i ani eurusa więcej, jeszcze 50€ mniej za narzedzia.

Piotr Opole
@J

Nie rozumiem tego co tu wypisują o 900 € i o braku dodatków, przecież my tu dostajemy dobrą stawkę i koszty mieszkania oraz auta i paliwa pokrywa Firma. Przy minimum 10 € na ręke i średnio 90 godzin lub wiecej na 2 tygodniowce to na miesiac jest okolo 2000 i żadnych dodatkowych kosztow. A do tego ubezpieczenie i renta niemiecka a wiekszość budów to przemysłówka a nie mieszkania i czysta robota. Jesli Firma istnieje od 10 lat i są ludzie pracujacy tu od poczatku to chyba nie jest im źle. Ja polecam.

Hanna
@Piotr Opole

Dziękuję za wyczerpującą opinię! Rozumiem, że pozytywnie oceniasz Meb Technical Group, pod każdym względem. A jakie są warunki mieszkań, które zapewnia firma, w porządku?

Qwerty
@Piotr Opole

Boże minimum 10euro przy 45 godzinach tydzień masakra.

Jaka umowa obowiązuje w Meb Technical Group podczas okresu próbnego?

Daj spobie spokoj z ta firma.

W ogłoszeniu podają, że jest to niemiecka umowa o pracę. Podzieli się ktoś na jakie zarobki można liczyć (mniej więcej, półtora k jest osiągalne?) jeśli się jest pomocnikiem - stawka godzinowa czy ryczałt? Co ile zjazdy, jaka atmosfera w ekipie. Napiszcie proszę coś więcej bo opinie typu "nie polecam" są tak pomocne, że równie dobrze mogłoby ich nie być.

@01

Jedz. Zobacz, jesli nie ufasz opinia tego typu. Dostaniesz z 9 euro na reke. Wyzej wszystko pisze. Pozatym pytanie o zarobki to dzwon do firmy i sie pytaj.

@01

Umowa nieniecka dają auto płacą za paliwo i mieszkanie. Wypłata zawsze na czas lepszej firmy nie znajdziesz a i traktowanie po lucku. Już długo w Mebie robie zarobki dobre.

H
@Anonim

Wypłata na czas to ich obowiązek a nie coś co ma zachęcać do pracy. A jak wyglądają stawki pomocników bez doświadczenia? Bo minimum ustawowo w Niemczech to jest coś ok. 1500 brutto, są jakieś dodatki czy gola pensja?

Jedna z gorszych firm w jakich mialem okazje pracowac. Stawka mala, masz umowe zagraniczna ale bez zadnyh dodatkow. Pasek z wyplaty to jakas magia i rebus. Jak pojdziesz na urlop to dostaniesz polowe stawki. Zjazdy za 2 tydzien oplacasz sam. Jak zachorujesz w polsce to zapomnij o kasie za ten czas. Jestes tylko mieskiem do zarabiania ale nie dla siebie. W innych firmach na poczatku zarobisz od strzala 600 euro wiecej plus 13,14 (Austria)

@Anonim

Pewnie żeś był cienki jak bolek albo za alkohol poleciałeś a teraz gupoty piszesz w internetach. Robie trocha w tej firmie i je dobrze.

Minał prawie rok od początku pandemii, firma i jej struktury się zmieniły jak i samo podejście do pracowników (nie wiem czy wszystkich ale napewno nie tylko wobec mnie). Dziś czuję się jakbym wchodził do urzędu - zrobić co zrobić i krzyż na pożegnanie. Odkąd "opiekę" nad nami przejął Gang Olsena (jeszcze tylko trzeciego brakuje), nie ma z kim porozmawiać, jeśli mam sprawę do załatwienia to jak dzwonię do kogoś to albo słyszę to nie ja jestem za to odpowiedzialny / nikt nie odbiera / zadzwoń tam lub tu... a jak już ktoś powie że zaraz ktoś oddzwoni... to dziś mija 4 tydzień. W moim odczuciu brak możliwości rozmowy jak kiedyś, brak zrozumienia i z firmy gdzie kiedyś można było pogadać i pożartować czy nawet iść zapalić... dziś czuję się jakbym był tylko maszyną do podpisywania dokumentów w biurze / gdzie są godziny i dowidzenia. Pracuję już kilka lat we firmie, tylko czekam na ustabilizowane warunki związane z pandemią i raczej podziękuję za współpracę (a z tego co wiem to jie tylko ja tak myślę i czekam na ten czas). I tutaj powodami nie jest wypłata (na którą nie narzekam) lecz poprostu inne powody opisane wyżej.

Wiktor 68
@Anonim

Kolego to może się zamienimy miejscami? W naszej firmie jest tak samo, tylko do drzwi głównych gdzie pytają po co przyszedłeś i do kogo . Pracuje w firmie dobry kawał czasu, a coraz bardziej jestem traktowany jak numer statystyczny, więc nie jesteś wyjątkiem jak widzisz. Postronni mówią ,,, w tej waszej firmie jest jak w twierdzy,,, .

Tak
@Anonim

To prawda odkąd odszedł Pan Jacek i pojawił się Pan patyś to zeczywiscie jesteśmy źle traktowani moim zdaniem te zmiany to bardzo złe zmiany może jak szef to przeczyta bądź ludzie będą mieć odwagę o tym z nim mówić to może może się coś zmieni.

Helena
@Tak

Nie wiedziałam, że sytuacja w firmie Meb Technical Group, jeśli chodzi o taktowanie pracowników, aż tak się zmieniła - i to niestety na gorsze. No dobrze, a co z wynagrodzeniem: czy od czasu początku pandemii również coś się zmieniło pod tym względem, czy ten aspekt pozostał niezmienny?

Dawid

Firma działa tylko w Opolu?

Marian

Chłopi, co za pierdoły tu wygadują, dobre elektryki albo pomocniki co umieją trochę po niemiecku zarabiają w Meb-ie tyle, co ani się chwalić nie chcą. Ci co piszą o małych zarobkach to jakieś Trolle z konkurencyjnych firm. Tu sa nie trza sie bać o robota przez cały rok, nie trza uciekać w krzoki przy kontroli z niemieckiego Zoll-u. Nie załuja tych lat w Meb-ie, dostaja Adres, pieniadze na auto, paliwo i pensjonat z rozpiska i mysla ino o robocie. Pełny luzik…

tim
@Marian

Chłopie oni was na składkach emerytalnych i rentowych robią jak chcą.Emerytura wychodzi 50% tego co normalnie powinno być.

Romek
@tim

Znów jakiś (usunięte przez administratora) którego coś ściska, przecież MEB podlega pod niemiecki Tarifvertrag, ma uregulowane konto czasu pracy z max.105 godzin, reszta zaraz wypłacana. Od każdej godziny jest opłacana składka emerytalna i niemiecka Krankenkassa a jak się zdarzy wypadek to najlepsi lekarze opłacani przez niemiecką Berufsgenossenschaft, bo to też opłacają. Żadnych polskich A1, żadnego znikania godzin, żadnego zakładania jednoosobowej firmy lub GbR-ki gdzie składki tylko na plaster i bilet do domu. Normalna niemiecka umowa. Kumpel jak spadł z drabiny i wylądował w szpitalu to nawet hotel i dojazd dla rodziny zapłacili. A jak kombinują tylko na tej nieoskładkowanej części, ale mi to rybka jak zawsze punktualnie na koncie jest to co wynegocjowałem na rozmowie wstępnej. Każdego chcą widzieć i nie podpisują umów przez maila, wtedy się ustala stawkę. Tu jest dużo ludzi co pracują od 10 lat.

Robert
@Marian

Żeby się wypowiadać publicznie na forach polecam najpierw nauczyć się języka polskiego bo w takim kraju mieszkamy

Ciekawy
@Romek

Przecież takie rzeczy zwraca ubezpieczalnia :).

tom
@Robert

Racja . Ale przeważnie Ślązacy tak piszą , uważaja sie za lepszych

Tomasz
@tom

Troszeczkę nie rozumiem Waszych ostatnich wpisów, więc może będziecie tak uprzejmi i napiszecie czego dokładnie one dotyczą? Chodzi o jakieś ewentualne wypadki, które czasami zdarzają się w firmie Meb Technical Group, czy nieco błędnie interpretuję Wasze ostatnie wpisy?

Elektryk

Bardziej niekompetentna firmę jak meb to dawno nie widziałem , no jeszcze dawne ewiko z Opola .nic nie wiedzą , stawki 9 netto dla wykwalifikowanego elektryka , przychodzisz na rozmowę i proszę coś o sobie powiedzieć , no super .

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Meb Technical Group?

Piotrek

Tak, na początku spotkania te odbywały się w formie uroczystego obiadu w nawiązaniu do szkoleń bhp w okresie zimowym, potem były organizowane festyny letnie w stylu święta piwa Oktoberfest a rok temu na 10-lecie firmy odbyła się w centrum wystawienniczo-kongresowym Gala Rodzinna z moderacją i występami Krzysztofa Hanke „Bercika”, muzyką, zabawą taneczną oraz dużą salą pełną dmuchańców i innych atrakcji dla dzieci. Zaplanowany na ten rok na 12 czerwca festyn rodzinny w Dinoparku w Krasiejowie nie odbył się, z powodu Koronowirusa, ale w przyszłym roku znów jest takie integracyjne spotkanie planowane.

Bobo
@Piotrek

A wypłata ma kwarantanne że nie trawia na konta zgodnie z przepisami 15-go każdego miesiąca???

Piotrek
@Bobo

Z tego co wiem to firma w połowie marca zalecała pozostanie w pracy na terenie Niemiec na czas kwarantanny w Polsce i „zamknięcia” granic. Mimo tego wielu pracowników zdecydowało się na powrót do Polski i polską kwarantannę. Dwie osoby które pozostały w Niemczech i została u nich zarządzona kwarantanna przez niemiecki Gesundheitsamt i odbyła się ona na terenie Niemiec dostały wypłacone świadczenia za czas kwarantanny. Za kwarantannę na terenie Polski odpowiedzialne są regionalne placówki Sanepidu, MEB jako firma niemiecka nie może wypłacać świadczeń z polskiego Sanepidu. To trzeba indywidualnie, nie poprzez pracodawcę, wywalczyć z organem który tą kwarantannę zarządził, w razie odmowy poprzez postępowanie sądowe. Wpływy niemieckiego pracodawcy w przypadku koronawirusa kończyły się na polskiej granicy i firma mogła chronić tylko tych którzy pozostali w miejscu pracy. Obecnie prawie wszyscy pracownicy powrócili już do pracy i ta firma zatrudniła też nowych pracowników.

piotr
@Piotrek

Jak wygląda kwestia wypłaty wynagrodzenia w czasie kwarantanny? Podczas kwarantanny pracownik wprawdzie nie może iść do pracy, ale nie jest on chory. W takim przypadku w myśl § 56 ust. 5 zdanie 1 IfSG pracodawca jest zobowiązany do wypłaty wynagrodzenia przez okres sześciu tygodni. Na mocy § 56 ust. 5 zdanie 2 IfSG pracodawca może ubiegać się o rekompensatę wypłaconych wynagrodzeń i złożyć wniosek do urzędu, który zarządził kwarantannę w danym landzie. Na dochodzenie roszczeń i złożenie wniosku ustawa w § 56 ust. 11 zdanie 1 IfSG przewiduje dla pracodawcy okres trzech miesięcy.

Roki

Właśnie okazało się że meb ma kwarantanne na wypłatę

Zostaw merytoryczną opinię o Meb Technical GmbH Sp. z o.o. (NIEMCY) oddział w Polsce - Opole

• Jak się pracuje w Meb Technical GmbH Sp. z o.o. (NIEMCY) oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Meb Technical GmbH Sp. z o.o. (NIEMCY) oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Meb Technical GmbH Sp. z o.o. (NIEMCY) oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Meb Technical GmbH Sp. z o.o. (NIEMCY) oddział w Polsce