Opinie o Oke Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Oke Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Oke Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Oke Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Cześć, w jakim języku komunikujecie się w zespole? Czytam po prostu ofertę dla Backend Deva i w zasadzie część jest po polsku a część po angielsku i zaczęło mnie to zastanawiać. Ja raczej ojczysty preferuję ale teraz nie wiem czy w zespole większość osób jest z Polski?

Do teraz tak jest, że ostatni dzień miesiąca jest dniem wypłat? Czyli dziś również to następuje? Ciekawe jakie do teraz wychodzą stawki, jak kiedyś była dodawane ogłoszenie dla konsultanta ds. aplikacji to nie pisano wprost ile się zarabia. są może mimo wszystko widełki?

Jaki jest okres rozliczeniowy w Oke Poland Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

LolekAmolek Nowy wpis

Ostatni dzień miesiąca

Stone

Po latach pracy w różnych dziwnych korporacjach, znalazłem swoje miejsce na Ziemi, a jest nim właśnie firma OKE, w której pracuje już od dłuższego czasu. Trudno znaleźć miejsce z lepszą atmosferą i z bardziej pro-pracowniczym podejściem pracodawcy. Szkolenia, benefity, spotkania integracyjne, Playstation, bardzo fajnie urządzone lobby i wygodna kuchnia sprzyja spotkaniom przy kawce w przerwach od pracy. Do tego prezes firmy jest osobą bardzo otwartą na pomysły i rozwiązania proponowane przez pracowników. Jeśli tylko jesteś osobą otwartą na rozwój i chętną do wdrażania swoich pomysłów, to dostaniesz wszystkie niezbędne narzędzia do tego.

Tommington Nowy wpis
@Stone

Mam podobne odczucie.

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Oke Poland Sp. z o.o. na stanowisko Frontend Web Developer (Smart TV)? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Antek

Proces rekrutacyjny bardzo słaby. Stresująca i lekko niemiła atmosfera - cała ekipa 3-4 osobowa była na rozmowie, nie wiem kto tam był jakiś szef, ktoś z hr, programista i ktoś jeszcze. Mimo, że odpowiedziałem poprawnie na ~90% pytań i dobrze poradziłem sobie z zadaniem technicznym to w feedbacku napisali, że mam braki wiedzy i wymienili te drobnostki, że to im się nie podoba, ze na 100% wszystkich pytań nie ogarnąłem. Nie polecam, szkoda na nich czasu.

Wanda
@Antek

Czekaj, to oni w ogóle Ci się nie przedstawili, że w sumie nie wiedziałeś kto jest kim? Ciekawa tych zadań jestem, opowiesz o nich coś więcej?

Czy jest możliwość pracy w Oke Poland Sp. z o.o. na część etatu?

HR team

Witam, tak, jest taka możliwość. Wynika to jednak z potrzeby konkretnego zapotrzebowania w projekcie do jakiego się dołącza. Pozdrawiam,

Pracowalam w OKE 2019/20. Bardzo podobał mi się stack technologiczny, bo trafiłam do projektu R&D. Fajne benefity- ubezpieczenie zdrowotne za 1pln, multisport za free. Mniej odpowiadała mi atmosfera. Ludzie jak wszędzie, jedni odpowiadaja, inni nie. Ja się w moim zespole czułam źle. W firmie jest trochę taka atmosfera pt jesteśmy jedną wielką rodziną, ale do mnie jakoś nie przemawiala. Przyłącze się tez do narzekań na panią z HR.

Czy w Oke Poland Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Olo

Tylko z reacta nic więcej

Ja bylem na szkoleniu zewnętrznym. I pamiętam spotkanie firmowe na którym Prezes powiedział, ze jak ktoś takiego potrzebuje, to zawsze się może w tej sprawie zgłosić.

Pracownik 2

Szkolenia zewnętrzne zawsze są mile widziane, jeśli pracownik się jakimś zainteresuje; wewnętrzne również się odbywają.

Patryk

Zarządzanie w tej firmie to porażka. Chaos i bajzel sa tu na porządku dziennym. Nie polecam, nie oferują nic ponad to co oferują inne(usunięte przez administratora)

Fazi

Pracowałem tam dosyć długo bo ponad 4+ lat, po długim czasie od odejścia zdecydowałem się napisac opinię, ogólnie szef spoko, warunki na b2b spoko. Lecz teraz przejdę do minusów (usunięte przez administratora) Projekty jako tako, poza jakimś wewnęntrzym projektem gdzie dostają się tylko "wybrańcy" reszta to projekty typu utrzymaniowego, praca w miare stabilna dobra na początek lecz człowiek szybko wpada w zastój (trochę dziadują na juniorach) co po dłuższym pobycie skutkuje zaniżoną oceną własnych umiejętności, zarobki marne jak na trójmiasto, szkoleń w firmie nie ma, przynajmniej tych przydatnych (dostosowanych do większości ludzi a nie do niszowych zainteresowań prowadzącego), dofinansowań do certyfikatów, kursów tez brak (przecież macie pluralsighta). I to by było na tyle, jeśli sobię coś przypomnę więcej to zrewiduję swoją opinię.

OKE Poland Sp. z o.o.
@Fazi

Drogi Fazi, Dziękujemy za opinię. Postaramy się przyjrzeć sposobom komunikacji między działem administracji a pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, że kluczem do budowania przyjaznej atmosfery w pracy jest sprawny dialog – żeby jednak tak było, każda ze stron powinna komunikować swoje odczucia, obawy wprost. Przykro nam, że czułeś się w ten sposób, oraz że nie mówiłeś o swoich odczuciach bezpośrednio, co doprowadziło do tego negatywnego komentarza. Tym bardziej dziwi nas Twoja opinia, gdyż OKE to miejsce często polecane przez naszych pracowników innym osobom. Z ostatniej ankiety wiemy, że atmosfera została oceniona pozytywnie przez 95% pracowników. Dodatkowo, spędzone z nami ponad 4 lata, sugerują, że mimo wszystko OKE było dla Ciebie dobrym miejscem do pracy, i mamy nadzieję, że tak nas właśnie zapamiętasz. Jeśli chodzi o rozwój pracowników, to jest to kwestia indywidualna, a my robimy wszystko co w naszej mocy, żeby takie działania rozwojowe wspierać – również finansowo. Jest to też kwestia odpowiedniej komunikacji. Mamy nadzieję, że gdziekolwiek teraz pracujesz, jesteś zadowolony, a doświadczenie zdobyte w OKE pozwoli Ci realizować plany związane z karierą zawodową.

Kura
@OKE Poland Sp. z o.o.

Mowa o tej ankiecie przy której nie ma pewności co do tego że nie są widoczne informacje o tym kto ją wypełnił?

Clawfinger

Pracuję w tej firmie od ponad 3 lat i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Płaca jest porównywalna z topowymi firmami w Gdańsku. W projekcie korzystam z technologii, którą lubię i w której czuję się dobrze. Ludzie w większości przypadków są uprzejmi i kompetentni. Od czasu do czasu wpadają nowe prejekty, które budowane są w najnownszych możliwych technologiach, a deweloperzy prawie zawsze mają wpływ na decyzję w czym będzie budowana dana aplikacja. Firma dodatkowo przyjmuje stażystów, którzy mają szansę się wykazać i rozpocząć karierię pod okiem bardziej doświadczonych deweloperów. Dział Administracji jest super. Dziewczyny są uprzejme i dbają o dobrą atmosferę oraz rozwiązywanie wszystkich możliwych problemów. Lokalizacja w centrum Gdańska oraz świetny, wyrozumiały szef, który zawsze Cię wysłucha dopełniają moich pozytywnych odczuć o firmie.

Rafał
@Clawfinger

Raczej nie brzmi to na wypowiedź developera. Płace porównywalne? Nie sądzę dodatkowo wykulaja cię na parę stowek z tytułu odliczenia praw autorskich. Jeśli chodzi o większość firm to akurat pozostawiają te pieniądze w rękach pracowników. Nie wiem czy jest tak doskonale jak to opisujesz gdyż są przypadki częstego wyrzygiwania benefitow jak coś się nie Podoba to "przypominam że to są BENEFITY" (podobne stwierdzenia padają w gorszych formach, koniec końców człowiek się zamyka i Panie maja problem z głowy) których nie jest jakoś oszałamiająco dużo biorąc pod uwagę trojmiejskie firmy które nieustannie rozwijają swoją ofertę. A do nowych projektów bardzo ciężko się dostać gdyż jesteś traktowany jako maszynka do robienia kasy, jak cie usadza w jednym to masz tam siedzieć.

BenB
@Rafał

Tak to prawda , spychologia HR jest rażąca w tej firmie , no ale czego sie spodziewać po pośredniaku gdzie ludzie sa traktowani jako zasoby , a przemiał ludzi jest na poziomie 20-30 procent całego składu osobowego firmy rocznie.

(usunięte przez administratora) Dużo obiecanek, klepania po ramieniu, broń boże upominania się o swoje. Zaraz zarobi się opinię niedostosowanego i szkodliwego dla teamu (naciski, straszenie). Zarobki kiepskie do przeciętnych. Realnych szans na podwyżki raczej brak. Technologie to 5% nowości, 10% buble z którymi nie wiadomo co zrobić, 85% starocie. Duża rotacja (co widać po ilości ogłoszeń na wciąż te same stanowiska). (usunięte przez administratora) Firmy z czystym sumieniem nie polecam.

MrNice

Oj niepolecam, Szkoda czasu, Stracicie czas i nerwy. Wszystko pięknie do czasu aż się człowiek nie zacznie orientowac w nieformalnych układach. Oczywiście bez najmniejszych skrypułów wkręcają człowieka w dodatkowe zadania. Wszystko pryska jak bańka gdy po kilku cięższych projektach zaczniesz próbować negocjować podwyżkę. To piękny miraż do mamienia naiwnych. Problem zaczyna się gdy się o nią upomnisz. Jak się dowiedziałem od życzliwych zdecydowanie najbardziej promowana jest postawa donosicielstwa. Technicznie w większości outsourcing staroci. Rotacja bardzo duża.

Connect

Firma dobra na start ale tylko pierwszy rok i ucieczka. Walka o ludzi z największą konkurencyjną firmą outsourcingową nie przynosi skutków, projekty są zabierane przez nich. Jesteś traktowany jak zasób który jest rzucany pomiędzy projektami, atmosfera coraz gorsza, przemiał ludzi, duża rotacja, wstrzymywane zatrudnienie, projekty które okazują się klapą. Brak umiejętności negocjacji managementu.

Mała Mi

Pracowałam w OKE nieco ponad 2 lata. Dostałam się na staż, gdzie miałam szanse rozpocząć swoją przygodę z IT i nauczyć się wszystkiego właściwie od zera od mentora, który wziął mnie pod swoje skrzydła. Pracowałam w technologiach, które lubię. Zawsze dążyliśmy do tego, żeby używać najnowszych wersji w ramach możliwości. Nowych projektów nie ma jakoś dużo, ale zawsze słyszałam o możliwości zmiany, w razie, gdyby coś mi nie leżało. Wiele benefitów jest bezpłatnych, co jest raczej nie spotykane. Atmosfera w firmie jest super, szczególnie jeśli się o nią dba. Tworzą ją ludzie, więc jeśli pojawi się, ktoś, kto będzie próbował ją psuć, to ciężko oczekiwać, żeby inni się na to zgadzali. Są piłkarzyki, PS4, przestrzeń do wspólnego siedzenia, więc można nad nią pracować. Dodatkowo w budynku obok jest siłownia idealna na frustrujące momenty w pracy, można wyjść na godzinę, potem wrócić-w biurze jest prysznic. Są organizowane wigilie i imprezy integracyjne zamknięte, dla pracowników, i bardziej otwarte, gdzie pracownicy przychodzą z rodzinami. Jest możliwość rozwoju, szczególnie dla tych, którzy chcą się rozwijać. Każdy może poprowadzić szkolenie z interesującej go technologii dla innych pracowników, oprócz tego mamy dostęp do kursów, ale trzeba chcieć z nich korzystać. Nikt nie rozda w prezencie dodatkowych umiejętności- trzeba poświęcić na to trochę czasu. Można również podejść prywatnie do kogoś, kto się zna na innych technologiach, i zapytać o interesujące nas rzeczy. Nigdy nie spotkałam się z odmową w takim przypadku. Z Działem Administracji nigdy nie miałam problemu. Prywatnie zawsze można do nich przyjść na małą przerwę i pogadać wszystkim, pośmiać się. Lokalizacja super. Z minusów czasem pojawiają się zgrzyty między pracownikami, wynikające z braku odpowiedniej organizacji w niektórych projektach. Mimo dość płaskiej struktury firmy niektóre osoby czują się bardziej uprzywilejowane. Na staże często są zapraszane osoby „po znajomości”, jednak potem ich umiejętności są weryfikowane. Punktu widzenia osoby, która od zera doszła do juniora/mida bardzo polecam. Jeśli się chce, to można „wyciągnąć” z firmy i pracowników bardzo dużo i prywatnie, i technologicznie.

@Mała Mi

Dziwne że wypowiadać zaczęła się nagle masa zadowolonych pracowników w krótkim odstepie od negatywnego komentarza...(usunięte przez administratora)

@K

Co ciekawsze wszyscy już nie pracują w firmie xD

Mała Mi
@K

Dziwne? Bynajmniej. Zakończyłam współpracę więc podsumowuję, a że nie miałam problemów z firmą to podsumowanie wygląda ja powyżej. Może nie zawsze warto doszukiwać się spisków i zająć się czymś przyjemnijeszym? ;)

K

szkoda ze zajec z wychowania w społeczenstwie i kultury nie bylo

@K

Ja z pracy w Firmie jestem zadowolony. Przeszkadza mi mało, jest więcej plusów niż minusów. Nie ma potrzeby żebyśmy się do siebie odnosili w ten sposób, zwłaszcza że ten portal nie służy do takich rozmów. Życzę miłego dnia i wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Jeremi

Troszkę januszekx, zbierają ludzi cv, dzwonią zapraszają na rozmowę, a potem zero feedbacku, co poprawić itd. Instrumentalne podejście do człowieka trochę.

Dziewczyny jaki styl panuje w Oke Poland Sp. z o.o.?

Panie się nie kwapią, więc, jak koń na białym rycerzu, wkroczę z odsieczą. Modą interesuję się średnio, mimo, iż zdarzało mi się oglądać FashionTV całymi nocami. Chcę jednak napisać, co widzę codziennie. W Firmie nie obowiązuje dress code. Wiem, że w niektórych koszula i krawat to standard. W OKE nie. Ja osobiście krawat zakładam wyłącznie wtedy, kiedy pracuję z domu. Po to, żeby się nie zapominać. Ludzie ubierają się schludnie, stosownie do pogody (gorąco - krótki rękaw; zimno - krótki rękaw, kurtka, szalik, rękawiczki, itp.) oraz okazji (przyjeżdżają Ważni Goście - sukienka i krawat). Stylów ubioru jest tyle, ile kolorów w tęczy (około siedmiu). Mamy emo, gotów, skejtów, korpoludki, gości we flanelach, normalnych, blogerów. Co kto lubi. Zdarzają się oryginały, jak koleś w krótkich spodenkach i japonkach albo surwiwalowiec, z pełnym wyposażeniem do wyprawy na Mont Blanc, w saszetce przyczepionej do spodni. Pewien trend który mi się osobiście rzuca w oczy to ten, że Panie raczej mają długie włosy, ale może tylko ja to tak widzę (kiedyś widziałem Krzysztofa Krawczyka na żywo).(usunięte przez administratora) Niestety, wbrew priorytetom, tylko wśród Panów. Wszystkich zaintersowanych zachęcam, by sprawdzić, co się dzieje na (usunięte przez administratora)i jak są jakieś oferty pracy lub współpracy, wysłać CV i spróbować. Może zobaczymy się w kuchni i porównamy buty lub spodnie. Tl;dr: Każdy ubiera się jak chce, żeby tylko było schludnie i robota była wykonana na czas i poprawnie. (usunięte przez administratora)

Była Pracownica

Świetna firma! Naprawdę rewelacyjny klimat, z każdym da się porozmawiać, mała firma na poziomie. Szef bardzo w porządku, dziewczyny z HR/administracji bardzo pomocne i komunikatywne, wiele chętnych do pomocy osób. Cykliczne szkolenia wewnętrzne, w których miałam przyjemność uczestniczyć (frontend) prowadzone z pasją i przystępnym przekazywaniem wiedzy. Świetna lokalizacja. Polecam!

A

Moje sugestie dla Oke Poland Sp. z o.o.: Bardzo dobry klimat w pracy. Szef bardzo pro pracowniczy, zawsze moża podejść i pogadać. Lubię atmosferę w Oke Poland Sp. z o.o. za: POdeście do pracownika

admin

Czy w firmie Oke Poland Sp. z o.o. panuje dobra atmosfera pracy? Napisz o tym i pomóż innym podjąć decyzję.

Zostaw merytoryczną opinię o Oke Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Oke Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Oke Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Oke Poland Sp. z o.o.?

Oke Poland Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 16 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042