Warbus Sp. z o.o.

1 Dodaj opinię
Warbus Sp. z o.o.
1 131 1329 5 1

Opinie o Warbus Sp. z o.o.

Nick

Ktoś dostał pieniądze?

Tak2Nie1
Fvf
@Nick

Każdemu narazie część wysłali i są wypowiedzenia, być może interwencja przyspieszyla

Tak1Nie2
Kojak
@Fvf

Jaka interwencją?

Joanna
@Kojak

Dobrze rozumiem, że Warbus Sp. z o.o. nie wypłaca w terminie wynagrodzeń dla swoich pracowników? Komuś z Was jeszcze zalegają z wypłatą?

Gfv
@Kojak

W Polsacie była kierowcy z Elbląga zgłosili

Joanna
@Gfv

Czyli zatem sprawa jest na tyle poważna, że już trafiła do mediów. Dobrze jednak, że przyniosło to jakiś efekt i część z Was już dostała należne wynagrodzenie od firmy Warbus. A jak przedstawiają się tam pozostałe warunki pracy? Powiecie coś o nich?

Mietek
@Joanna

Chyba jesteś nie w temacie tej firmy już nie ma

Świrex
@Mietek

Firma ciągle istnieje. I wróci ale pod inną banderą.

Kojako
@Nick

Co z resztą kasy, wszyscy dostali 1500zł za czerwiec, a gdzie reszta, ktoś wie coś?

kodzak Nowy wpis
@Kojako

Przysyłali do wypełnienia z funduszu gwarantowanego z tego mają wyplacać, od czerwca do sierpnia z odprawą.

Przemysław Nowy wpis
@kodzak

W wątku padła informacja, że firma już nie istnieje. Inna osoba stwierdziła, że firma wróci w starym stylu, lecz pod nową nazwą. Jak to w rzeczywistości wygląda? Proszę o konkretną informację.

Antek Rozpylacz Nowy wpis
@Przemysław

Firma ciągle istnieje, lecz na chwilę obecną nie realizuje przewozów.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Warbus Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Murzynek

Witam chciałbym opisać plusy i minusy pracy w warbus sp z.o.o z uwagi na duże zainteresowanie rekrutacja ! Otóż plusy są ich bardzo wiele, nowe Mercedesy serwisowane u autoryzowanych przedstawicieli z za zachodniej granicy,pełne naprawy bez żadnej fuszerki a co najważniejsze na czas są dopilnowanie samochody, dodatkowo firma posiada 3 samochody rezerwowe które są gotowe do wyjazdu w razie awarii innych pojazdów ,są to 2 przegubowce i jedna solówka, 2 plusem firmy jest wypłata na czas przykładowo wypada 10 stycznia w niedzielę więc pieniądze wpływają już 8 stycznia czyli w piątek! Pieniądze zawsze się zgadzają i są UCZCIWIE zapłacone! 3 plus firmy to grafik z wyprzedzeniem miesięcznym np przykład jest 20 stycznia a grafik jest już ułożony do końca lutego z wyprzedzeniem miesięcznym tak jak stanowi prawo pracy! 4 plus firmy to doskonały kontakt z dyrektorem i szefostwem można zawsze liczyć na pomoc i zrozumienie służą pomocą zwykłemu szaremu pracownikowi i przekładają swoje dobro na rzecz pracownika !5 plus firmy to super atmosfera w firmie odział Lublin, pracownicy bardzo cenią Pana dyrektora i służą mu pomocą ,widać że cenia jego autorytet poświęcenie oraz bogate wykształcenie i doświadczenie w zarządzaniu takim dużym przedsięwzięciem logistycznym,nie raz słyszałam od pracowników opinie że jest to super gość i konkretny na temat, a co najważniejsze nie oszukuje!polecam pracę w warbus odział Lublin! AAA zapomniałem dodać że w firmie od nowego roku jest wprowadzona premia w wysokości 380 zł netto sam wiem bo ja otrzymałem 10 stycznia! Polecam pracę w warbus Lublin!! A teraz jeden jedyny minus- brak obecności Pana dyrektora który jest kompetentny w dziedzinie tej pracy, powinien zagościć i odzwiedzic nas częściej w Lublinie.. To jest jedyny minus tej firmy ,że brak jest nam tego Pana dyrektora, sama jego obecność dobrze wpływa na pracę w Lublinie... Mam nadzieję że coś się zmieni i niedługo zagości u nas na dłużej bo potrzebujemy pana tutaj!

Tak5Nie37
desperado Lublin

9112 wrócił do żywych, ale innemu zajumali dowód.

Tak4Nie4
@Murzynek

chyba jest nie dobrze ze wszyscy zamilkli

Tak8Nie2
Wyrtytypyrty
@Murzynek

Murzynek pięknie napisałeś jak powinno być w porządnej firmie, a teraz zejdź na ziemię i porównaj z rzeczywistością.

Tak3Nie1
Ff

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

TakNie3
On
@Ff

Masz uprawnienia? doświadczenie? umiesz jeździć? - no to jeździsz :))

@On

Bez doświadczenia jest szansa?

pozostały
@Ff

Szansa jest ... tylko nie spodziewaj się grafiku pracy na więcej niż tydzień. Na resztę szkoda pisać. sam poszukaj informacji o tej firmie.

Tak4Nie1
Dvd
@Ff

Biorą każdego abyś tylko miał uprawnienia

@Dvd

To ciekawe, póki co nie ma odzewu

TakNie2
Henio

Co to za cisza

Nick
@Henio

Jak z wypłatami w warbusie? Poszukują 10 kierowców i się zastanawiam... A może lepszy (usunięte przez administratora)?

JK

Murzynek bambo w Afryce mieszka i nie ma zero pojęcia o Warbusie

Tak13Nie3
gość

Należy wskazać, że każdy rodzaj przewozu, wyłączony na mocy rozporządzenia 561/2006 z obowiązku użytkowania tachografu, podlega przepisom ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 1155 z późn. zm.), w której dokładnie określono dopuszczalny czas prowadzenia pojazdu, przerw, odpoczynków oraz czas pracy. Kwestie czasu pracy przy przewozach regularnych do 50 km zostały uregulowane w rozdziale 4a wskazanej ustawy. Dzienny czas prowadzenia pojazdów dla kierowców, wykonujących przewozy regularne, których trasa nie przekracza 50 km nie może być dłuższy niż 10 godzin. Dzienny łączny czas prowadzenia pojazdu oznacza łączny czas prowadzenia pojazdu określony w rozkładzie czasu pracy kierowcy na daną dobę, zgodnie z ustalonym rozkładem jazdy (art. 31a ustawy). Tygodniowy łączny czas prowadzenia pojazdu nie może z kolei przekraczać 60 godzin, a w ciągu dwóch kolejnych tygodni 90 godzin. Należy zauważyć, że do czasu pracy kierowcy, oprócz prowadzenia pojazdu zalicza się także inne czynności, a w szczególności: obsługę codzienną pojazdów i przyczep; inne prace podejmowane w celu wykonania zadania służbowego lub zapewnienia bezpieczeństwa osób, pojazdu i rzeczy; niezbędne formalności administracyjne; utrzymanie pojazdu w czystości. Pracownikowi zatrudnionemu jako kierowca w komunikacji miejskiej przysługują przerwy w pracy. Czas trwania przerw uzależniony jest od dziennego łącznego czasu prowadzenia pojazdu. w przypadku, gdy łączny czas prowadzenia pojazdu wynosi co najmniej 6 i nie więcej niż 8 godzin – wówczas przerwa powinna trwać co najmniej 30 minut. W przypadku, gdy łączny dzienny czas prowadzenia pojazdu jest dłuższy niż 8 godzin – wówczas łączny czas przerwy powinien wynieść 45 minut. Wspomniana przerwa przysługuje kierowcy przed upływem 6 godzin łącznego dziennego czasu prowadzenia pojazdu. Przerwy mogą być dzielone na okresy krótsze, które są wykorzystywane w czasie prowadzenia pojazdu zgodnie z obowiązującym kierowcę rozkładem jazdy, pod warunkiem że jedna z tych przerw trwa co najmniej 15 minut. Kierowcy w komunikacji miejskiej przysługuje prawo do co najmniej 11 - godzinnego nieprzerwanego odpoczynku dobowego w każdej dobie oraz 35 bądź (w niektórych wypadkach) 24 – godzinnego odpoczynku tygodniowego. Przepisy ustawy o czasie pracy kierowców wyraźnie wskazują kiedy kierowca musi odpoczynek tygodniowy wykorzystać - nie później niż po zakończeniu sześciu okresów 24 godzinnych, licząc od zakończenia poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku (art. 31c ustawy). Rozkład czasu pracy kierowcy w komunikacji miejskiej ustanawia się na okres co najmniej 1 miesiąca (rozkład czasu pracy powinien zawierać następujące dane: imię i nazwisko kierowcy, miejsce bazy pojazdu, który kierowca ma prowadzić, ustalony harmonogram okresów pracy kierowcy obejmujących okresy prowadzenia pojazdu, wykonywania innej pracy, przerw i pozostawania w dyspozycji oraz dni wolne. art. 31e ustawy). Oznacza to, że zaplanowanie czasu pracy, powodujące np. niezapewnienie pracownikom wymaganych przerw jest nieprawidłowe. Należy w tym miejscu zauważyć, ze rozkład jazdy linii autobusowych nie jest równoznaczny z rozkładem czasu pracy pracownika.

Tak15Nie3

Tak6Nie5
Synek Kaszuba

(usunięte przez administratora) starczy już tego samo zachwytu..

Tak9Nie1
gość

Kolego po co się tak męczysz??

Tak1Nie1

warbus driver coach

Bo jest męczennikiem

bekon

Skoro ma jest lepiej to: > niech firma kupi program do grafików lub załatwi Kaszubowi korypetycje z planowania czasu pracy kierowców- facet nie ma pojęcia jak to robić by było przepisowo > grafiki miesięczne > szczegółowy grafik dzienny, a nie te P, S, D itp. itd. > wywalić te półtoraki, które są nieprzepisowe > podwyżka do mininimum 15,50 zł- obecnie zarabiamy poniżej najniższej krajowej... > wypłata na czas to pieniądze, które pracownik ma najpóźniej 10-go > odcinki - każdy chce wiedzieć ile godzin i jak miał policzonych do wypłaty, ile poszło do ZUS i US > doprowadzić do ładu i składu autobusy > normalna baza z normalnym zapleczem socjalnym > więcej kompletu ubrań służbowych > płaćcie nam za pranie > zacznijcie wreszcie szanować kierowców, szczególnie tych pracujących od początku

Tak21Nie1

desperado Lublin

I na (usunięte przez administratora) było się tak kundlić?

Dobrzy ludzie zrobmy zrzute
@bekon

Zróbmy zrzutę dla miłościwie nam panującego Pana Kaszuba i kupny mu program który robi wszystko: Jaki jest SuperTacho? Szybki - Wczytanie plików 100 kierowców trwa ok. 1 minutę, a ich ewidencja poniżej 2. Prosty w obsłudze - Supertacho to przyjazny i prosty program, intuicyjny dla wszystkich użytkowników, Dopasowany do potrzeb - Powiedz nam czego jeszcze potrzebujesz a my zaktualizujemy program zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, Bezpieczny - nasze oprogramowanie jest na bieżąco weryfikowane i testowane przez inspektorów zajmujących się kontrolą kierowców, Nowoczesny - dzięki dokładnej weryfikacji przekroczenia granic, masz szansę na zoptymalizowanie kosztów. Co otrzymasz w zamian? W skład pakietu obejmującego comiesięczne rozliczenie wchodzą: miesięczna karta pracy, wnioski o wolne za przepracowane nadgodziny, wnioski urlopowe, rozliczenie ryczałtów - kwartalne, rozliczenia podróży służbowych wraz z poleceniami wyjazdu. ... I wkoncu dostaniemy odcinek z wyplata... Jupii hura hura hura !!!! Oneoneone!

a to jest ciekawe:
@Dobrzy ludzie zrobmy zrzute

>Należy pamiętać, że od 2012 roku przedsiębiorca narażony jest na karę 2000zł za brak harmonogramu dla każdego kierowcy A jak to jest z warbusem? BUSHARMONOGRAM - to prosta i niezawodna aplikacja, której celem jest tworzenie rozkładów czasu pracy kierowców (zwanych potocznie harmonogramami) na liniach regularnych do 50 km oraz tworzenie ewidencji czasu pracy. Jest to jedyny tego typu działający program na rynku. Obsługa programu jest prosta i intuicyjna. Jej przyswojenie nie zajmuje więcej niż 15 minut pracy. Należy pamiętać, że od 2012 roku przedsiębiorca narażony jest na karę 2000zł za brak harmonogramu dla każdego kierowcy. W harmonogramach powinny być ujęte wszystkie kursy obsługiwanych linii z zachowaniem norm Rozdziału 4a Ustawy o czasie pracy kierowców -  błędne wykonanie harmonogramu, gdzie skutkowało nałożeniem kary pomimo tego, iż harmonogramy są wykonywane.

Dobrzy ludzie zrobmy zrzute

To taka ironia była kolego, a raczej sarkazm... Głównie napisałem ze powinni to mieć i bez łaski dawać odcinki i pelne miesieczne harmonogramu pracy kierowcy. Ale oni leja na prawo

@Dobrzy ludzie zrobmy zrzute

To już nawet nie jest śmieszne.

Tak11Nie1

Pzpr

Kolejny jelop! Powiedz mi czemu jesteś takim jelopem?! Czemu plujesz w swoje gniazdo jelopie ?!

Tak1Nie4
Rozsądny
@Pzpr

W swoje? Chyba w twoje. Już dawno mnie tam nie ma. Bo w przeciwieństwie do was mam różne inne kwalifikacje i możliwości, a nie tylko kręcenie kółek od słupka do słupka. Praca fajna, ale nie z ludźmi waszego pokroju. Do pasażerów też tak się odnosisz? Jełopie? Stara? A może Ty K...? Weź się zastanów co ty robisz i jaka pracę wykonujesz i zacznij coś sobą reprezentować.

Komitet centralny
@Rozsądny

Weź gamoniu spadaj z tad dobrze że się przyznales to twoja opinia nie będzie brana pod uwagę, nie umiesz fieju czytać ze forum jest dla pracowników a nie byłych nierobów ? Podejrzewam że jesteś tym fiejem że swidnika...krzysio albo Marcin pjederasty!

Rozsądny
@Komitet centralny

No to nie trafiłeś.

@Rozsądny

rozsadny (usunięte przez administratora) ze sloma w butach

Syn Adama

Na szybę boczną, kierowcy do 9006 też zabrakło... Przez was, bo przyzwalacie na to dziadostwo, nic z tym nie robiąc. Zieloną Górę jakoś się udało wykopać.. krótkie auta na przegubowych rozkładach mimo ferii... nieźle...

Tak2Nie

Mógłbyś rozwinąć temat tankowania?

Tak1Nie

Chyba tylko dlatego że dziś jest sobota nie było takiego pogromu jak pamiętnego 7 marca 2016 tylko tym razem z powodu braku paliwa a nie ITD. Choć z drugiej strony może w końcu by się ktoś zainteresował tym dziadostwem gdyby po mieście stała ekspozycja wozów Warbusa bez paliwa może nawet na środku jakiegoś ważnego skrzyżowania.

PG
@Syn Adama

Szyba boczna jest wynikiem wyjazdu jakiegoś fieja rano na skreconych kołach na maxa z szeregu. Jego prawe lusterko znalazło się w kabinie kierowcy 9006.... Sami sobie gotujecie ten los gamonie

@PG

A czy właściciel wozu może jeździć z szyba(tj. Z plastikowa pleksą) ktora nie ma homologacji? Chyba Wam się w głowach poprzewracało zapatrzeni jak w obraz warbusowi wyznawcy. To prawda ze wyjeżdżając autem pełnym usterek łamiemy prawo to raz a dwa narazamy życie innych pasażerów. Niesprawny filtr dpf, odcięta moc silnika? Dla was żaden problem ale jak wyniknie sytuacja nadzyczajna ze trzeba podgonić bo np coś wyskoczy Ci na drogę to wtedy faja Wam mieknue i dopiero dostrzegacie ze macie muła a nie autobus pod sobą.

Tak3Nie1
@PG

Jak sami? Pracodawca ma zapewnić sprawne urządzenia które służą do wykonywania pracy. Zbił ktoś tą szybę, i co z tego? Powinna zostać zamontowana nową, która spełnia wszystkie warunki. Może dykte było wstawić, albo blachę wspawać. Normalnie Ukraina. Czas stąd uciekać tzn ze wschodu, bo z taka mentalnością to nic daleko nie zajdzie.

Spadaj trolu.

Belzebub

Przeanalizujmy twoją ofertę: 1. Na 100% kursy w porannym i popołudniowym szczycie więc cały dzień zwalony. Nigdy nie uwierzę że to 8-9 godzin pracy. 2. Patrząc po tych busikach to obraz nędzy i rozpaczy więc jazda złomem. 3. Przyjmowanie kasy od ludzi więc wieczne podejrzenia szefa czy podbierasz czy nie. 4. Piszesz 125 netto więc zapewne umowa od najniższej krajowej bądź co gorsza zlecenie. Spróbuj pójść na urlop bądź jak ci się przydarzy L4.... 5. Na 100% tankowanie, sprzątanie, mycie i drobne naprawy oczywiście gratis ... Coś pominąłem?

Stacho Ozgpa

Tak1Nie2

Ile można to wklejać?

Nie karmić trolla!

@Stacho Ozgpa

Stacho powinien cię namierzyć(usunięte przez administratora)

Kaszub...
@Rr

Ryja fieju to ja ci mogę obić skoro jesteś taki chojrak pkdaj imię i woz na którym jeździsz a gwarantuje ci że jutro podejde i obije ci twoja facjate pajacu na zmianie i przy ludziach

Tak1Nie1

@Kaszub...

Jutro 4 30 poniedziałek czekam na ciebie przy bramie wjazdowej buraku

@Rr

Czyli chojrak nie jesteś skoro nie podajesz imienia i wozu nie ładnie.... Jeśli poczekasz do 4.47 to chętnie ci facjate obije pozdrawiam :)

@Rr

Podaj mi jutro linie jaka masz to wpadne..bo z rana muszę cię rozczarować mam wolny dzień bo w porównaniu do ciebie dziś pracuje burku...to zobaczenia fieju na 31 lub 42 !

@Rr

A jak nie to zapraszam cię burku dziś na linie do mnie zobaczymy czy jesteś taki chojrak.... Czekam na.....

@Ojciec wujka Kaszuba.

Wiedziałem że (usunięte przez administratora) nie przyjdziesz a imię i numer wozu poznasz jak przyjdziesz o 4 30 i będziesz pamiętał do końca życia buraku

Rr

Dlaczego nie było cię ć -to miałeś inne zajęcie nasrałes w gacie i prałes majtki potrafisz tylko anonimowo podszywać się pod innych kierowców i pisać bzdury jeszcze kiedyś trafisz się buraku

jim

dobre jak dwoch chamow od fiei sie wyzywa

@jim

Jim dawno cię popaprancu nie było

@Rr

Haha weź się pajacu gon ,czekałem na ciebie fieju o godz 4.47 a jak ci coś leszczu nie pasuje to zapraszam na porebe jutro fieju pozdrawiam z 31 lub 42 pało !

Jim
@Rr

Wyjmij sobie słomę z butów pojebie

gość

Warbus wypowiedział umowę w Jastrzębiu. Dzięki temu pozostałe oddziały powinny wreszcie odetchnąć W Lublinie miasto zalega Warbusowi z tytułu złej waloryzacji 5 mln pln a irexowi 5 mln przepłaca Sytuacja ma się rozwiązać w najbliższych tygodniach. Jeżeli dojdzie do porozumienia to Warbus zasilą należne środki a irex się spakuje i wróci na śląsk jeżeli jeszcze będzie istniał http://infobus.pl/warbus-odpowiada-mzk-39-autobusow-idzie-na-sprzedaz_more_112966.html

@gość

Myślę, że przesadzasz że rozwiążą Irex.

@Anonimowy

Myślę że jak irex zostanie obciążony 5 milionami z dnia na dzień to będzie miał ogromne kłopoty z wypłacalnością wynagrodzeń

@gość

Wątpię, że do tego dojdzie. W ogóle skąd taka informacja?

@gość

Jeśli już to pozmieniają im rozkłady, żeby kasa się zgodziła. Tak jak w LLA, niby pakiet konopcnicki a co rusz roszady, bo muszą się zgodzić liczby kilometrów i finanse.

@Anonimowy

Tu nie chodzi o zamianę rozkładów jazdy tylko o to że źle była waloryzowana stawka dla Irexa ze szkodą dla miasta. A obowiązuje coś takiego jak dyscyplina finansów publicznych i nie można sobie ot tak przepłacać Wytłumaczę jeżeli irex zaczynał od stawki 7,50 i po pierwszej waloryzacji należało stawkę obniżyć o 0,23 pln to stawka obowiązująca stała się 7,27 po kolejnej waloryzacji stawkę obniżono o 0,20 pln to powinna ona wynosić 7,07 a ztm lubelski obniżał ją od pierwotnej stawki i ustalił po dwóch obniżkach na 7,30. Obecnie narosło poprzez przepłacanie ok 5 mln na szkodę ztm Z tego co wiem taka sama sytuacja jest w LLA

@gość

Ale kilometry z kontaktu też się muszą zgodzić. Umowa z LLA przewiduje ich za dużo. Macie może wieści z lubelskich linii?

Wkrótce sam się przekonasz

@gość

Na razie to się przekonałem ja i nie tylko, że Warbus zna się na wszystkim tylko nie na tym do czego został stworzony.

warbus szuka ulomnych
@desperado Lublin

Jak zwykle usuwaja komentarze

warbus poszukuje oszolomow
@gość

Niech zaczną płacić zgodnie z umowa wynagrodzenia to nie bedzie zdziwienia ze ludziom nerwy puszczają. W JASTRZĘBIU (usunięte przez administratora)podwykonawcy, dlatego dostali kare gdy podwykonawca a w zasadzie kierowcy zastrajkowali. I niech się nie zdziwi Warbus ze (usunięte przez administratora)wynagroden nie powoduje konsekwencji...

@warbus poszukuje oszolomow

Chyba nie znasz przyczyny strajku w Jastzębiu Kierowcy PKM strajkowali do ich właściciel MZK rozpoczął ich likwidację I za to chciano ukarać warbus

były

Adam to TY?

@były

Tak to ja Adaś :p

Anonimowy

Irex bierze bez doświadczenia? Znowu naściąga śmieci z całego kraju? Jak wygląda obecna sytuacja w warbusie?

@Anonimowy

Irex bierze jak leci wszystkich chętnych

kierowca z bombowca

Dopier.dola im taka kare ze się nie pozbierają. Krotka piłka jak klysiak zastajkowal to się pieniądze znalazly

@Bolek

Irex niedługo nie wyjedzie na ulice jak mu ztm skoryguje stawki za niesłuszną waloryzację na kilka milonów za ostatnie 3 lata

gość

tu macie wyjasnienie sytuacji http://infobus.pl/warbus-odpowiada-mzk-39-autobusow-idzie-na-sprzedaz_more_112966.html

@Anonimowy

jak bys nie byl smieciem to bys nie pracowal w warbusie

Poiu

Czy ktokolwiek jeszcze te autobusy sprząta? Czy Absolutny Brak Czegokolwiek wszedł już na drugi level?

@Poiu

Już niedługo nie będzie czego sprzątać Warbus jest w stanie upadłości

@Bolek

Warbus nie ogłosił upadłości tylko złożył wniosek o restrukturyzacje przy sądzie ds. upadłości i restrukturyzacji i został ustalony nadzorca

@gość

Warbus nie ogłosił upadłości tylko PZU złożył wniosek o upadłości Warbusa jako dłużnika

@gość

PZU złożył wniosek o upadłości Warbusa jako dłużnika

@Bolek

Jak nie wczoraj to dziś :)

@Bolek

Ja tam widzę ZUS a nie PZU.

@bekon

Zgadza się zus

Zmenczenke

Adaś!!! Zapomniałeś uiścić opłaty za Cleaning Service, dawaj bo już 3 kary za brudne wozy mamy. Twoje Panny strajkują i już tydzień nie mam do czego zwalić.

@Zmenczenke

Haha dobre

Łysy

Co się stało z 9122?

@Łysy

Ja nic nie wiem. A co się miało stać?

Kudłaty
@Łysy

Stoi i czeka na ciebie wracaj!

@Kudłaty

Czyżby ktoś się wkurwil i zostawił autobus na mieście? XD

Łysy

Przepadł bez wieści.

Kudłaty
@warbus kierowca

Zostawił go i poszedł do domu

Turek

Ile godzin?

Stach
@Turek

A ile jeździ się u busiarzy od rana do nocy

Turek
@Stach

4 koła robisz od rana do nocy? W Warzłodzieju za to 200-250h w miesiącu. Jeździ się praktycznie non stop.

@Stach

ty pojebie moze ty jezdzisz do nocy 4 kolka ale traktorem

Anonimowy

Może w końcu pora na strajk? Nie płacą zupełnie, brak grafików, auta niezdatne do jazdy. Co ma się wydarzyć, żebyście przejrzeli na oczy? Któryś z was koniecznie chce trafić do więzienia?

Tak11Nie

Szyderca
@Anonimowy

Strajku nie trzeba, poprosić tylko ITD o kontrolę wszystkich wyjeżdżających z zajezdni i nie wiem czy połowa wyjedzie na trasę. W zasadzie to byłby koniec Warbusa...

Tak7Nie

jozin z bazin
@Szyderca

Każdy zatrudniony na umowę o prace boi się konsekwencji zablokowania wyjazdu z zajezdni. Jak nie placa na czas to teraz nikt nie ma pieniędzy żeby się z nimi sadzić jak nie starcza już na chleb... Bledne koło.

Szyderca
@jozin z bazin

Nie wiem czy jest się czego bać. Rynek nie znosi próżni więc na miejsce Warbusa przyjdzie ktoś inny. Na prawdę małe są szanse by przyszła taka sama firma. Pójdzie opinia że w Lublinie to nie przelewki i byle dziadtransa tolerować nie będą. Paradoksalnie im wcześniej wywalą Warbusa tym wcześniej nam będzie lepiej. Zaległą kasę udałoby się wyrwać jeśli tylko byłoby zgranie w załodze ale z tym ciężko więc będzie z tym problem.

Tak13Nie

jozin z bazin
@Szyderca

W Lublinie brak jest człowieka z charyzmą albo szaleńca który by zaryzykował i pociągnął resztę załogi za sobą. A cześć by za kimś takim poszła tylko kto jest na tyle ustawiony by zastrajkować?

Tak7Nie

@Szyderca

Tym bardziej, że zieloną górę udało się wykurzyć mimo iż pracownikom płaciła. Pora się zabrać do roboty. Najlepiej zacząć od tego, żeby nie wyjeżdżać uszkodzonym autem. Jako kierowcy odpowiadamy za bezpieczeństwo przewożonych pasażerów i nie możemy tolerować, by warsztat, który jest odpowiedzialny za usuwanie usterek na bieżąco, przenosił tą odpowiedzialność na kierowców. Chce ktoś z was wylądować w więzieniu, bo jakiś system zawiedzie?

Tak8Nie

@Anonimowy

Dodam, że każdego ranka wyjeżdżając niepewnym, niesprawnym samochodem ryzykujemy nie mało. Nie należy nam się za to nawet PODATAWOWE PRAWO? Prawo do wynagrodzenia za wykonaną pracę?

Tak6Nie

Wolontariusz w firmie WARdziad
@Anonimowy

To jest chyba najwyższy czas aby w końcu upomnieć się o swoje i nie ma się co bać prawo jest po naszej stronie!

@Wolontariusz w firmie WARdziad

To zacznijcie walczyć z nimi, wielu już walczy...Czy wam tak cieżko odezwać się do Nas (osób które już walczą) i już sprawy są w sądzie karnym, sądzie pracy o jakąś pomoc? Czy Wy nie widzicie że oni Was okradają a Wy centralnie im jeszcze pomagacie?

Tak8Nie

@Anonimowy

Jeżeli bedzie ktos chcial sie spotkac w sobote, to nie ma problemu. Tylko zebyscie chcieli walczyc tak jak My to robimy...bo z tego co juz dawno wiadomo to wasza szefowa (na szczescie juz moja byla szefowa) sama mowila ze kierowcy z Lublina to banda debili...i smiala sie z Nas wtedy i teraz smieje sie z Was...Nie wiem ile jest prawdy w tym ze chcecie walczyc a ile glupiego gadania ze trzeba cos zrobic a wcale z tym nic nie zrobicie...Nie jestescie pewni ile prawnik wezmie? mamy Prawniczke ktora krzywdy nie da zrobic i sama powiedziała ze jak bedzie ktoś chciał jeszcze to dawać jej znać. Wiec decydujcie się...

Tak10Nie

Adaś zemke
@jozin z bazin

Jak ci nie starcza skoro dostałeś 1800 malo ci ?

@Adaś zemke

Z MPK też już cie wywalili?

Adaś zemke

Niech żyje nasz dyrektor Kaszub Goebbels, meldujemy wykonanie zadania.

Kaszub ..

Kasa będzie w środę kiedy zarząd warbusa przyjedzie tłumaczyć się z paliwa a tym bardziej braku kiedy autobusy stanęły ,będą w środę się tłumaczyć w ZTM więc zapewne w środę będzie kasa w stylu taki jak w grudniu czyli kopertowka...pewne info moje nieroby

Kaszub ..

Panowie może dalibyscie każdy z osobna po 2000 zł na paliwo? Jest paru pracowników którzy nam pomogli w trudnych chwilach i dali po 2000-3000 tysiące złotych podobno ten z 9103 wyłożył 3000 zl na paliwo a ten z 9111 około 2000 tysiące zl najmniej dał ten z 9121 ale to dlatego że robi u prywaciaza klysika dał tylko 500 zl

@Kaszub ..

To już nawet nie jest zabawne...

Kaszub..
@warbus kierowca

Ale taka prawda inni pracownicy dali na paliwo nie słyszałeś ?....

@warbus kierowca

Żenada. Ja im współczuję.

Kaszub..

Człowieku staram się ciebie zrozumieć, ale nie da się poprostu..dlaczego się nie zwolnisz i nie pójdziesz gdzie indziej jest tyle pracy że wystarcza tylko dobre chęci, no powiedz masz zamiar siedzieć tu jeszcze 6 lat i czekać na wypłaty? Nie trzyma się to kupy albo szukasz innej roboty jak inni i się zwalniasz albo ci odpowiada to i robisz do 31.12.2024 proste rozumowanie....twoje myślenie jest błędne siedzisz w tej robocie a jednocześnie sprzedajesz rzeczy żeby z głodu nie zdechnąć....- to tak jak byś siedział w płonącym domu i nie uciekał tylko czekał aż sam zgaśnie błędne koło !

Arni Poznań

Już rok czasu w Warbusie nie pracuję ale od czasu do czasu wchodzę tu żeby się pośmiać :), jeśli tak wam źle to emigrujcie do Poznania, tu jest MPK, SPK, Transkom, wszędzie potrzebują kierowców i wszystko płacą i na czas ;) Warbus się nie zmieni od tej pisaniny a pani Katarzyna S. Jak to kiedyś mi powiedziała ma dużo czasu i pieniędzy żeby się sądzić z pracownikami

Ted
Nazwa działu: Finanse
@Arni Poznań

Może ta "kobieta" dorabia na boku????? A "(usunięte przez administratora)"rosną rogi...xd

Nieślubny syn Kaszuba

Poszły przelewy nieroby,ale od jutra bierzecie przykład z klysika i dajecie nam na paliwo do autobusów ,on nam dał teraz wy pomóżcie pracownicy warbusa

@Nieślubny syn Kaszuba

Ja deklaruję pomoc -za każdym razem na końcowym nie będę biegał do toi,toia tylko leje do zbiornika

konon destylator

To dlatego Adblue nigdy nie ubywa... Hyhyhy xD

@Nieślubny syn Kaszuba

Ja żeby pomóc nie wyłączyłem silnika.

...

Goń się gdański fajfusie

Dobry człowiek napisałniepradę

Ludzie nie sa zadowoleni z pracy tutaj... Chyba ze tacy którym nie zależy na wypłacie terminowej tylko ida do pracy by uciec od żony, dzieci, obowiązków domowych lub żeby zabić czas. Notoryczne obsowy z wyplata to standard. Płacenie za pracę w ratach powoli staje się normalnością w tej firmie. Grafik pracy na 2-3 dni w tej firmie stal się standardem

@Dobry człowiek napisałniepradę

Jak ma być grafik jak nie ma komu jeździć i planują z dnia na dzień, bo nie ma dnia, żeby ktoś nie zrezygnował.

@Dobry człowiek napisałniepradę

Ja sie chyba do was przejade...jak bedzie ten kaszub....

@Kod95

Ja to wiem, tylko jak jakiś cymbał pisze takie dyrdymały to jakiś narwaniec którego życie zmusza do podjęcia pracy byle była da się nabrać na takie banialuki i gotow w to uwierzyć co jakiś (usunięte przez administratora)pisze.

@Dobry człowieknapisalnieprawde

Nie jeden tam taki. Ale na mieście widać ciągle inne twarze.

@Kod95

Ponad polowa osób w obsadzie to ludzie od (usunięte przez administratora).

@Dobry człowieknapisalnieprawde

To ciekawe w sumie. Warbus trochę popłyną bo są teraz uzależnieni od niego tak na prawdę. Ale ogłoszenie ciągle wisi, ciągle są nowe twarze i koło się kręci. Po kursie miesiąc dwa pojeździć każdy chętny...

Wiesława
@Dobry człowiek napisałniepradę

Twoja opinia o pracy w firmie Transkom Polska jest negatywna, jednak chciałbym nieco więcej dowiedzieć się na temat tego miejsca pracy. Przede wszystkim zastanawia mnie, w jaki sposób rzekomo pracodawca (usunięte przez administratora)swoich pracowników? Jesteś w stanie podać jakieś przykłady, które potwierdzałyby to, co napisałeś na ten temat? W trakcie Twojego zatrudnienia nie zauważyłeś żadnych pozytywnych aspektów, którymi można się podzielić z resztą użytkowników? Zachęcam do uzupełnienia opinii.

nick jest nieważny
@Wiesława

Idź bocie spamowac gdzie indziej. Firmy Ci się pomyliły

@Kod95

Ogloszenia sa wyczyszczone nie ma.

wezyrnicponim
@jozek

Bo oni nie szukają pracowników tylko robili co będą przychodzić robić swoje i czekać na wypłatę do następnego miesiąca. Ciekawe jak wyplaca/wyplacili 2 raty za styczeń ?

@wezyrnicponim

Nie, ale dzisiaj za to wyjątkowy popis kierowania po południu 9004...

Kazio Biskup
@Anonimowy

(usunięte przez administratora) się ode mnie

Synek Kaszuba Zemkeeeeee

Najgorsze że pań Romek nie będzie miał pracy i co nalewać ,i pewnie prześpi cała zmianę;( jutro jadę po łóżka do ikei by miał na czym spać on i bartus...ciekawe czy pań Romek ma kurs na nalewaki żeby tankować??? Bhp ????

już dość...
@Synek Kaszuba Zemkeeeeee

Dobranoc synku kaszuba... Jak teraz żyć? Bez nalewania to jest bezsensu... Ale ważne że autobusy na placu poustawiane... Jutro znowu dyspozytor bedzie ganiał podmieniając wozy jak kot z pęcherzem po całym Lublinie by autobusy nie postawały z braku paliwa...

Oddam łóżko piętrowe -- gratis

nowy
@Synek Kaszuba Zemkeeeeee

To kupcie im ze wspólnej zrzuty w podziękowaniu takie Svarta piętrowe, będą mieć siłę tankować i od razu całą szufladę na pościel części z mercedesa żeby zrobili dla kierowców autka jak żylety :P

Romano & Bartolini
Nazwa działu: Produkcja
@Rr

Zmieści się do naszego sprintera bez rozbierania? Zaraz idę robić miejsce. Stary dzięki. Kontaktuj się po II zmianie jak zjedziesz. Jesteśmy codziennie.

Dobry człowiek

Mietek
@Dobry człowiek

Wreszcie ktoś napisał prawdę o Warbusie a dyrektor jak przeczyta że się tak za nim stęskniłes to napewno przyjedzie

@Dobry człowiek

Same kłamstwa. Zgadza się tylko to, że Kaszuba nie ma w Lublinie.

Rr

Autobusy nie wyjechały że względu na smog było wysokie stężenie pyłu

@Rr

Wysokie stężenie pyłu zwanego czadem to mają niektóre gamonia co są wyznawcami Warbusa. Ale ja już z tym problemu nie mam. Ja już wygrałem z nimi sprawę w sądzie. Nie odwoływali się bo mają świadomość, że narobili za dużo brudów.

Ciekawy.
@abc

Możesz opisać sytuację z sądem, czy jesteś jakąś tajemnicą związany? Czego sprawa dotyczyła i jak się zakończyła? Myślę że wielu z nas to zainteresuje...

alex
@Dobry człowiek

Co sie stalo,ze (usunięte przez administratora)wyczyscil ogloszenia o prace na olx, czyzby mial klopoty?

Dociekliwy

Powodzenia w takim razie, bo kasę przez komornika będziesz pewnie ściągać. Z pewnością gra jest warta świeczki bo jeśli pracowałeś dłużej niż kilka miesięcy to są to niemałe pieniądze. Ciekawe czy udałoby się kasę wyciągnąć z ZFŚS, który to według mnie mają obowiązek tworzyć i nie wystarczy info na dyspozytorni co roku że nie tworzą.

@Dociekliwy

Jeszcze się zastanawiam czy dług sprzedam czy oddam sprawę do komornika. Warbus i ZFŚS? Człowieku aleś mnie rozśmieszył! Nie tworzą, nie tworzyli i nigdy nie utworzą. Dziadostwo jakich mało.

Dociekliwy
@abc

To że nie tworzą i nie chcą tworzyć to doskonale wiem. Pytanie moje brzmi czy mają obowiązek tworzyć (a tak mi się wydaje) i czy można ich za to do sądu podać i coś wywalczyć.

@Dociekliwy

Jest obowiązek utworzyć ZFŚS, gdy zatrudniasz więcej niż 50 pracowników. Jak wiadomo, obecnie warbus nie zatrudnia 50 pracowników. No i gdy stosujesz przerywany czas pracy (dodatki D1-D7, półtoraki), może on zostać wprowadzony jedynie w drodze układu zbiorowego i za przerwę w pracy należy się 50% godzinowego wynagrodzenia podstawowego za każdą godzinę przerwy.

@Kod95

Według mojej wiedzy Warbus zatrudnia dużo więcej niż 50 ludzi na etatach. Także ZFŚS powinien być.

@abc

Być może po to Warbus ma swoich (usunięte przez administratora)by wypychac pracowników do podwykonawcow i cyk... Faktycznie to nie sa kierowcy Warbusa... >50ludzi -50% = +/-25 ludzi