Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.

Opinie o Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.

Aktualność
Cześć użytkownicy gowork.pl

Dziękujemy, że odwiedzacie nasz profil i dzielicie się opiniami o Thomson Reuters-  nawet tymi negatywnymi, bo z nich wyciągamy wnioski.
Nasza obecność w tym miejscu jest spowodowana tym, że chcemy być jeszcze bardziej dla Was dostępni.
Zachęcamy do merytorycznej i kulturalnej dyskusji na forum.
Zadając pytanie - możecie liczyć na naszą odpowiedź. Pragniemy poinformować, że wszystkie komentarze niezgodne z regulaminem serwisu lub sprzeczne z polskim prawem będą niezwłoczne usuwane przez Administratora serwisu.
Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z nami, nie tylko przez portal GOWORK.PL. Wszystkie dostępne pozycje można znaleźć na naszej stronie karier.

Pozdrawiamy
Zespół Thomson Reuters

Hi GoWork.pl Users

Thank you for visiting our profile and sharing your opinions about Thomson Reuters - even the negative ones, because we draw conclusions from them.
Our presence here is due to the fact that we want to be even more available to you.
We encourage substantive and cultural discussion on the forum. By asking a question - you can count on our answer.
We would like to inform you that all comments inconsistent with the website regulations or contrary to Polish law will be immediately removed by the website administrator.
We also encourage you to contact us directly, not only via the GOWORK.PL portal. For open positions we encourage you to visit our career website.

Best regards
Thomson Reuters team

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.?

Anonimus Nowy wpis

Czy w biurze obowiązuje dress code?

Nowy wpis

@Anonimus

Cześć, dziękujemy za pytanie. W biurze obowiązuje business casual. Pozdrawiamy serdecznie!

Czy w Thomson Reuters Polska Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Mobbing

Atmosfera w firmie jest względnie w porzadku, ludzie wydają się sympatyczni, benefity standardowe. Biuro w dobrej lokalizacji. Ale tyle dobrego W tej firmie można doświadczyć (usunięte przez administratora)ze strony managerki. Wszyscy, którzy mieli NIEprzyjemność pracy z MP dobrze wiedza o czym mowa. Ludzie odchodzą, a ona ciagle na stołku.. łamanie kodeksu etyki najwidoczniej nie jest alarmujące dla HR. Przykre.

@Mobbing

Dzień dobry, dziękujemy za Twoją opinię. Ciężko nam komentować anonimowe informacje i zarzuty, niemniej każda oficjalnie zgłoszona informacja o łamaniu kodeksu etyki jest skrupulatnie analizowana przez dział HR.

Chce sie przeniesc ze State Street do Reutersa. Powiecie cos o pracy w Reutersie? Jak atmosfera, pensja, benefity?

@Piotr

Hej, Ja sie przenioslam ze Stejta do Reutersa. Reuters lepiej placi, atmosfera lepsza i systemy. Stejt lepsze benefity i praca latwiejsza. Jesli chcesz pracowac to warto zmienic Stejta na Reutersa. Lepsza kasa po prostu :)

A
@Ewa

Ile można oczekiwać realnie na seniorze w dziale operacyjnym aplikując z zewnątrz?

angielski?

Widzę parę interesujących mnie ogłoszeń w Reutersie. Co ważne, jestem osobą ze stopniem umiarkowanym (niedosłuch). Jak wygląda kwestia używania jęz. angielskiego w firmie? Czy jest wymagany głównie w mailach, czy też formie mówionej? Widzę, że Reuters też umożliwia pracownikom z niepełnosprawnościami trochę inne podejście do rozmów rekrutacyjnych (przynajmniej tak jest na stronie z USA - w kwestiach "lokalnych" trzeba dopytać lokalne biuro). To jak jest? :)

@angielski?

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie TR. Oczywiście jesteśmy w stanie dostosować proces rekrutacyjny do niepełnosprawności. Jeśli chodzi o charakter pracy i konkretne wymagania- zależy to od specyfiki stanowiska. Prosilibyśmy o aplikację na konkretną pozycję- będziemy w stanie udzielić bardziej szczegółowych informacji. :)

Thomson Reuters Polska Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko QA Engineer. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji? Napiszcie, jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna!

Aktualność
Cześć użytkownicy gowork.pl

Zachęcamy do merytorycznej i kulturalnej dyskusji na forum.

Pozdrawiamy
Zespół Thomson Reuters

Hi GoWork.pl Users

Best regards
Thomson Reuters team
kto pyta nie błądzi

Hej, na ile może liczyć news reporter (z obcymi językami) w gdańskim TR? Hi, how much can earn a news reporter working for TR in Gdansk?

Jakie godziny pracy obowiązują w Thomson Reuters (MARKETS) SA?

Gwiazdka

Zalezy w jakim dziale, dziennikarskie maja swoje shifty, natomiast payroll, Hr itp zwykle 8-16

Krystyna
@Gwiazdka

Dzięki za informacje. W poszczególnych działach zdarzają się nadgodziny? Jeśli tak, to generalnie jaka jest stawka tutaj za nadgodzinę? To tyle ile za stawkę podstawową czy może coś więcej?

Gwiazdka
@Krystyna

Nadgodziny, jesli sie zdarzaja, odbiera sie w naturze, czyli jako wolne. Firma unika nadgodzin jak diabel swieconej wody

Macel

Pracuj dla Thomson Reuters i sprzedaj swoją duszę diabłu. Thomson Reuters jest jednym z głównych organizatorów i zwolenników pandemii Covid. Opracowali strony FAST CHECK, aby uciszyć prawdę o fałszywej pandemii. Każdy profesjonalista, który mówi o szczepionkach przeciw covid, zostaje zdyskredytowany. Ta firma to hańba.

=?

Ja startuje na KYC do innej firmy. Warto w ogóle brać to pod uwagę? Czy jak mam spokojną pracę, która w miarę pozwala mi żyć, to lepiej dać sobie spokój i nie psuć nerwów? Na jakie zarobki liczy Junior KYC analyst? Pozdro

bylyanalityk

Troszeczke powyżej 3000 zl na rękę

=?
@bylyanalityk

Myślisz, że wypłata zależy do miasta, doświadczenia? Czy 2500zł netto dla juniora, bez wcześniejszego doświadczenia na tym stanowisku, jest okej?

Leader

Wszystko co tu napisałeś odnośnie funkcjonowania tego działu jest prawdą. Nawet nie wiem, co mógłbym dodać. Chyba to, że wszyscy uciekają do konkurencji, a w firmie coraz puściej i w dodatku duży spadek liczby projektów ostatnio. Zaczyna sprawiać to wrażenie, jakby firma powoli zwijała dział KYC z Gdyni.

Maciej
@=?

Wysokość wynagrodzenia zawsze zależy od stażu pracy i doświadczenia pracownika. Po okresie próbnym możesz próbować starać się o podwyżkę. Napisz, czy firma obejmuje pracownika pakietem socjalnym szkoleniami lub premiami? Twoja znajomość tematu bardzo pomoże innym osobom zainteresowanym takim zatrudnieniem.

Ambitna
@=?

Daj sobie spokój z kyc, ja pracuję i jestem bezmyślną maszyną, która ma postępować zgodnie z milionową procedurą i updatem. Zero perspektyw rozwoju i jakiegokolwiek awansu. Ogólnie po roku pracy zauważyłam że cofam się w rozwoju.

Sfinks

Pracuję w Thomson Reuters (Refinitiv) od wielu lat, więc moja opinia może być miarodajna. Zawsze mówię, że to jest firma z „ludzką twarzą”. Oczywiście bywały lepsze i gorsze okresy, jak w każdej pracy, jak w życiu. Ale ktoś, kto ma doświadczenie z innych zakładów pracy, umie docenić tę firmę, do której nawet ci, którzy zmienili pracę, nieraz chętnie wracają. Jest dużo pracy, ale nie ma „terroru” jak w niektórych innych firmach. Szanuje się pracowników, uwzględnia też ich sytuację osobistą. Nie spotkałam ani jednego „złego” szefa. Atmosfera jest przyjazna. Oczywiście może się zdarzyć jakiś dział, gdzie tak nie jest, ale w ciągu tych lat nigdy się nie spotkałam z sytuacją „nie do wytrzymania”. Jeżeli zdarza się jakiś konflikt (rzadko) jest on natychmiast rozwiązywany w kulturalny sposób. Możliwość pracy z domu czasem jest bardzo ważna. Opieka zdrowotna super. Lokale, fotele do masażu, przyjemne nawet drobne niespodzianki, zaufanie do pracownika, możliwość otrzymania wolnego z krótkim wyprzedzeniem (po uzgodnieniu z kolegami) - to wszystko jest bardzo ważne. Po tylu latach wcale nie czuje się „wypalona”, bo czuję się w pracy jak „ryba w wodzie”. Naprawdę trafiłam na wyjątkową firmę, która wcale nie jest taka „corpo” jak inne. Polecam.

Hanna
@Sfinks

@Sfinks Aż dusza się raduje, kiedy czyta się tak pochlebną opinię na temat pracodawcy. Mogę zapytać jakie stanowisko obejmujesz w tej firmie? Czy w Thomson Reuters jest możliwość awansu? Z góry dziękuję.

@Hanna
@Hanna

Jestem analitykiem danych i bardzo mi ta praca odpowiada, bo lubię research i zadania, do których mogę wykorzystać znajomość języków obcych (w niektórych działach wystarczy znajomość angielskiego, za to niezbędne są inne kwalifikacje). Wbrew opiniom niektórych poniżej nie jest to praca „mechaniczna”. Jest wielka różnorodność zadań, w tym wymagających znajomości kilku języków i nie tylko. Obok swoich podstawowych zadań zawsze można robić coś, co umożliwia wykorzystanie szczególnych talentów, np. zdolności technicznych. To trochę zależy od zadań danego działu. Co jakiś czas charakter pracy zmienia się troszkę - niektóre zadania wykonuje się w inny sposób lub dochodzą zupełnie inne „taski”. Nigdy nie jest nudno! Nie ma prawie zupełnie mechanicznej pracy. Mamy oczywiście ustalone zasady, ale w ich ramach trzeba dokonywać wyborów. Ktoś, kto wykonuje dobrze swoją pracę, wyznaczy sobie cel i dąży do niego, ma szansę go osiągnąć - nieraz zabierze to krótszy czas, nieraz dłuższy. To już jest sprawą indywidualną. Uważam, że Reuters daje motywację i wszelkie możliwości - a jak się to wykorzysta, to już zależy od nas! ☘️.

@@Hanna

Hanna, oj, źle wpisałam nick! Ale wiemy, który wpis jest mój. ????

Kamil
@Sfinks

Również bardzo zaciekawiły mnie Twoje wpisy. Wiesz może, czy nie mając doświadczenia zawodowego, ale znając języki obce, są szansę, aby móc zostać zatrudnionym na stanowisku analityka? Mam nadzieję, że tak, ponieważ z Twojego opisu praca wygląda bardzo ciekawie.

@Kamil

Witaj Kamil, Ogólnie interesujący jest poziom wykształcenia, znajomość Excela j SQL (średni poziom wystarczy), a języki są w niektórych działach decydujące - szczególnie jeżeli znasz ich kilka. Angielski konieczny, a im więcej języków znasz, tym lepiej. Szansa jest! Powodzenia! Pozdrawiam.

ojej
@Sfinks

Bolało od tyłu czy to nie pierwszy raz już?

Ten_Zły
@Sfinks

Napisała Pani z działu HR tejże firmy. Znamy Wszyscy te gadki.. Te powtarzane jak mantrę, z uśmiechem na ustach przez szefostwo zdania o wspaniałej i niepowtarzalnej atmoesferze. Orwell gdyby żył, to by oczy ze zdumienie przecierał. Firma bardzo nierówno traktuje pracowników. Po dwóch latach pracy, ze znajomością 3 języków obcych, i pracy na...właściwie dwóch stanwiskach zarabiam.. dokładnie tyle ile początkujący kasjer w Lidlu. To jest ZŁA firma. Rozglądam się za nową pracą.

Ten_Zły
@Ten_Zły

Witam, Wszystko zależy od osobistych doświadczeń. Skoro nie mam naprawdę negatywnych doświadczeń, nie będę ich wymyślać, żeby okazać solidarność z kimś, kto nie jest zadowolony? Mam doświadczenie zawodowe z kilku firm i instytucji (zagranicznych i polskich) i nadal uważam, że Reuters jest firmą, którą oceniam najwyżej. Nie szukaj firmy idealnej, bo nigdy jej nie znajdziesz. Znajdź firmę, w której poczujesz się komfortowo. Powodzenia, pozdrawiam.

Pytam

W jaki sposób w TR egzekwowane są godziny pracy? Czy istnieje program liczący statystyki?

Ten_zły

W związku z tym, że całkiem nietrudno jest się tam dostać, polecam tę firmę na kilka miesięcy, maksymalnie rok by wpisać ją sobie do CV i zapełnić pole: doświadczenie. Ale to jest bardzo zła firma, poniżająca pracowników, korpo ze snów Orwella. Targety wynoszą po 100 procent, które trzeba wyrobić w 40 godzinach pracy, bo nadgodziny można jedynie poświęcić na dodatkowe projekty. Co praktyce oznacza, że nadgodziny nie są płatne. Do tego programy naprawcze wprowadzane z osiagniecie 979/8 procent wzkaźnika jakości, co powoduje potem zablokowanie podwyżki.. I bardzo, ale to bardzo niskie zarobki na poziomie 2500 zł na rękę dla "new startera". Jeśli się dobrze spiszesz, będziesz przykłądnym korposzczurem z worami pod oczyma, to co 8 miesięcy możesz dostać... 7% podwyżki. Super.

Koroszczur
@Ten_zły

Czyli typowe korpo ????

ona

Witam, nie długo mam rozmowę w Gdańsku na stanowisku Payroll Specialist, mam pytanie odnośnie testu który jest na tym stanowisku. Czy test dotyczy znajomości przepisów płacowych czy chodzi o znajomość języka? I drugie pytanie czy cała rozmowa jest po angielsku?

Konstanty

A wystarczy być dobrym i sumiennym pracownikiem który potrafi w pracy myśleć a ręczę, że opinia o firmie byłaby diametralnie inna bo firma jest po prostu dobra.

niepolecam

wytrzymałem w tej firmie kilka miesięcy łącznie z drugą osobą która razem ze mną zaczynała. bardzo nie polecam tam pracy. to najgorszy dotychczas mój epizod. ludzie, którzy pracują tam trochę dłużej mają zryte banie na maksa. uważają się za lepszych i wszystkich nowo zaczynających rozstawiają po kątach aby pokazać im gdzie ich miejsce. nowo zaczynający są atakowani nieustannie oraz ciągle krytykowani. nie ważne jak dobrze byś pracował zawsze będzie zrypa za najdrobniejszą głupotę. sztuczne promowanie "jesteśmy teamem" pod czas gdy nowo zaczynający są odsuwani od "doświadczonych pracowników" i traktowani jak pracownik drugiej kategorii. mówi o tym chociaż by rotacja jaka jest w tej firmie - średnio raz na miesiąc ktoś przychodzi/odchodzi w teamie zaledwie kilku osób. team lider to widzi ale nic z tym nie robi, bo zaraz nie będzie miał kto pracować. przez złą atmosferę jest nie dobór ludzi, więc każdy ma praktycznie 1,5 etatu na głowie. przez kilka miesięcy mojej pracy nigdy nie wyszedłem o czasie. zawsze siedziałem 9-11h. system pracy to już chyba sprawa dla inspekcji pracy - przez 9-11h pracy praktycznie brakuje czasu aby zrobić kawę/herbatę nie mówiąc już o spokojnym zjedzeniu czegoś. a w kodeksie pracy jest, że na każdą przepracowaną godzinę przysługuje 5 minut odejścia od komputera + 30 minut przerwy w ciągu całego dnia. za chwilowe odejście od kompa były już zrypy od "bardziej doświadczonych" którzy się nami "opiekowali"(raczej znęcali). ludzie tam pracujący siedzą zestresowani, zarobieni a przy tym głodni. to jest praca wyniszczająca nie tylko psychicznie ze względu na złe traktowanie pracownika, ale i fizycznie. dla tych co rozważają rozpoczęcie tam pracy - zastanówcie się pięć razy przed wysłaniem tam cv. jeśli lubicie siedzieć przed kompem po 10h nie mając czasu nic zjeść a po kawę/herbatę/skorzystanie z toalety (jak skorzystałem raz z toalety trochę dłużej zostałem wzięty na stronę i zrypany) iść w biegu i stresie że zaraz oberwiecie że odeszliście na chwilę od komputera plus lubicie jak was wstawiają do kąta jak dziecko to idealna praca dla was. ja totalnie nie polecam tej firmy.

Qweertyy
@niepolecam

O którym dziale piszesz? U mnie wygląda to całkiem inaczej. Ludzie pomagają jak mogą i nikt nikogo nie rozstawia po kątach. Można robić nadgodziny jeśli się chce ale to nie jest obowiązkowe

Tyloo
@niepolecam

Wiesz co, szczerze napiszę, że ledwo przebrnąłem przez Twój referat... Nie chodzi mi o merytoyczną część, ale o gramatykę i ortografię. Polecam poczytać więcej książek i korzystać jednak ze słownika. Szczególnie przypomnienie lub poznanie zasad pisowni "nie" może się bardzo przydać. Wracając jednak do Twojej opinii to muszę przyznać, że jestem zaszokowany. Jeżeli tak się czułeś to zdecydowanie powinieneś udać się do działu HR lub też powiadomić inspekcję pracy. Nikt nie powinien być w ten sposób traktowany. Pytanie czy to na pewno prawda czy troszkę ubarwiłeś? Może poprostu ten rodzaj wykonywanej pracy nie pasował Tobie i nie mogłeś się w tym odnaleźć. Jeżeli tak to zawsze można poszukać innej pozycji. Ofert w samej firmie jest bardzo dużo. Mając odpowiednie kompetencje można robić bardzo wiele ciekawych rzeczy. Pozdrawiam.

Iza
@Tyloo

@Tyloo Dobrze, że zwracasz uwagę na poprawność wypowiedzi innych użytkowników forum, ale już powinieneś zacząć przedstawiać nam firmę Thomson Reuters z własnej perspektywy. Zacznij może od tego, czy w ogóle tam pracujesz. Może wiesz ponadto, czy przyjmują osoby na staż?

niepolecam
@Tyloo

wszedłem sobie z ciekawości po już długim czasie kiedy pisałem opinię. uwielbiam takich czepialskich, domorosłych inteligentów w internecie jak ty ;) zgrywasz mądrale i czepiasz się błędów bo tylko tyle potrafisz napisać. jak tak ciężko było ci to czytać to w ogóle po co czytałeś? chyba że hr ci kazali zareagować na tak niepochlebną opinię tej okropnej firmy ;) nie miałem zamiaru zmieniać działu. sorry, ale po tym co tam doświadczyłem to i za 10 tyś/msc bym nie został tam ani jednego dnia dłużej. swoją drogą nie wiem skąd dobre opinie na temat tej firmy. znałem też inna osobę z zupełnie innego działu i też narzekała na maksa. a historii nie ubarwiłem, tak właśnie było a ludzie uciekali jak od ognia piekielnego.

Business Analyst

Czy słyszeliście o mitycznych obozach pracy, gdzie managerowie stoją z batem i tylko karcą? To właśnie Refinitiv. Znam jeszcze jedną podobną firmę w historii Polski - Auschwitz Birkenau. Zarobki słabe, ścieżka rozwoju - brak.(usunięte przez administratora) Nie możesz mieć swojego zdania. (usunięte przez administratora)!

@Business Analyst

Musiałeś bardzo źle trafić,zarobki prawda nie za dobre są,ale na managerów nie narzekałem,chociaż dało się zauważyć,że parę miesięcy przed moim odejściem(sierpień 2019) atmosfera zaczęła się psuć,chyba przez te wieczne restrukturyzacje i szefostwo na wyższym szczeblu,które zapewnia,że Gdynia jest ważna,ale przy okazji zamykają działy.

Pal

Dział KYC. Przyjazna atmosfera, niemalże rodzinna. Elastyczność godzin pracy, brak problemów z urlopami, dobrze płatne nadgodziny i 100% płatne L4. Wspaniały TL, Paulina Bednarz. Niestety, Refinitiv zamknął dział.

Zostaw merytoryczną opinię o Thomson Reuters Polska Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Thomson Reuters Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Thomson Reuters Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.