Lingaro

Opinie o Lingaro

Konsekwentny

Czytam niektóre te opinie i mam wrażenie, że co niektóre wypisują dzieciaki: "chlopiec sterydowiec prawa reka cesarza" - RLY? Zamiast po cichu tutaj wypisywać powiedzcie wprost co nie pasuje - prosto w twarz, a jak nie poskutkuje lub reakcja będzie nieprawidłowa, tzn. kolejne uniki/brak szacunku/kultury osobistej no to rzućcie papierami jak wielu ostatnio bardziej konsekwentnych od was.

Czlowiek z Nikad

Widzisz stary, jestes frajerem. Dajesz sie (usunięte przez administratora) wstretnym kapitalistom, zamiast samemu zalozyc firme, zatrudnic 200 osob, w tym ksiegowe, prawnikow, laski z hrow i recepcji, managerow, sprzedawcow plac im wszystkim po 30 tysiecy miesiecznie ... od czasu, do czasu znajdz jakiegos klienta cos zarob i rozdaj ubogim, czy komu tam chcesz ... L., to nie jest moja pierwsza praca i nie ostatnia. Pracuje ponad rok i wiem jakie ma wady ale dopoki jestem w stanie je zniesc albo wyeliminowac, to pracuje tu nadal. Nie spodoba mi sie lub znajde lepsza prace - odchodze. Bez zalu. Bez pretensji do nikogo. Tak jak odchodzilem z poprzednich. A tobie radze, abys odszedl juz teraz, bo wyraznie ci szkodzi. Teraz juz wiesz, czego nie chcesz wiec poszukaj sobie idealnej pracy a na swoje glebokie mysli zaloz bloga. I nie psuj atmosfery marudzeniem.

Czlowiek stąd
@Czlowiek z Nikad

Czlowiek z Nikad - widze, ze znasz sie na rzeczy, za ile moge zatrudnic laski z hrow? :) Ewentualnie moze jakis prawnik się przyda B)

Czlowiek z Nienacka
@Czlowiek stąd

Czytaj ze zrozumieniem. Napisalem: za 30 tys. Ale dam Ci zlota rade - mozesz rowniez za milion. ... Niemazaco. Uwielbiam pomagac ludziom.

Człowiek z niczego
@Czlowiek z Nienacka

Czytam ze zrozumieniem, widzę że umiejętność rozpoznawania ironii/sarkazmu/żartu w społeczności zanika

czlowiek z lasu

Dobrze, ze zatrudniaja. Lepiej na spokojnie dobrac i zatrudnic dobrych ludzi i ich wdrozyc zanim przyjdzie sraka na koniec roku i nikt nie bedzie mial na to czasu. Wtedy nie dosc, ze masz mnostwo wlasnej roboty, to dostajesz zielona osobe do projektu, ktorej mozesz ledwo czas poswiecic a musisz jeszcze po niej poprawiac...

kolega

Po co rekrutacja skoro projektów brak ?

Praktykant

Pytania głownie techniczne i na logike nie było jeszcze HR, pytania po angielsku.

misiek X

Uzalacie sie nad soba, stekacie i psujecie opinie firmie, ktora Was zatrudnila i w ktorejs z jakiegos powodu zgodziliscie sie pracowac. Zyjemy w wolnym kraju, nikt was nie przymusza do pracy. Jesli wam sie nie podoba i widzicie, ze nie jestescie w stanie dogadac sie z managerem a jesli manager jest gluchy to z jego managerem (ktos chociaz probowal?), to przeciez nikt Was na sile nie trzyma. Dobra osoba zawsze znajdzie sobie bezproblemowo prace gdzies indziej. Ciekawsza, spokojniejsza i za lepsza, juz nie-studencka kase. Ja znalazlem. Lingaro znajdzie sobie kogos na moje miejsce, moze sie mu bedzie bardziej podobalo.

Edelan

Wydaje mi się ze najważniejsze kwestie to: 1. Zarobki - Nowym pracownikom oferują lepsze pensje niż długoletnim pracownikom, nawet studentom muszą dać lepsze pensje, żeby po studiach nie uciekali. 2. Awanse, ścieżka kariery - totalnie nie istnieje coś takiego w tej firmie, jak trzeba osoby na wyższe stanowisko to zatrudniają z zewnątrz. Pozatrudniali doświadczonych Managerów ( tych project i nie tylko ), którzy nie znają biznesu, nie znają firmy, a im bardziej któryś zj.bie swoją działkę tym większa szansa że dostanie awans. 3. Atmosfera - Kiedyś nawet PM w innym projekcie mógł być pionkiem, więc ludzie się szanowali. Dzisiaj managerowie są nie do ruszenia. Do tego nowo zatrudnieni managerowie wprowadzają atmosferę z firm z których uciekli.

masochista4

A ja kocham świadomość że wstępuję na miejsce Seniora! Jako jeden z 15 studentów na to miejsce! Czuję się taki doceniony!

masochista3

A ja uwielbiam mieć zarobki nieproporcjonalne do moich umiejętności i doświadczenia, po niżej stawki rynkowej. Polecam!

masochista2

Zgadza się, ja najbardziej lubię jak robią mnie w bambuko!

masochista

Glupoty gadacie. Lingaro to bardzo fajna firma. Dobrze płaca, mozna się nauczyć niepowtarzalnych technologii. Managerowie też sa super, zawsze sprawiedliwi. No i jakie dodatki mamy firma dba o wszystko. Ostatnio nawet na bana sie załapałem w kuchni. Proces rekrutacji tez jest idealny, jak sie dobrze ustawisz to za chiny ludowe nie zatrudnia lepszego od Ciebie. Aaa zapomniał bym atmosfera jest super tak samo jak managerowie. Narzekają tylko Ci co nie sa masochistami.

Mordorowicz

Ostatnio w Lingaro jest bardzo słabo. Nawet najlepsi i najwierniejsi firmie menadżerowie odchodzą. Od kiedy odszedł "ten lepszy Partner" nastały mroczne czasy. Połowa ludzi z firmy rozsyła CV i szuka nowej pracy. Ta firma jest dobra dla juniorów, którzy chcą rozpocząć karierę, pociągnąć przez chwilę stawkę niższą od rynkowej, zrobić projekt dla międzynarodowego klienta, zaliczyć na koszt firmy SAP-owe szkolenie i odpłynąć w siną dal. Do tego czasu można wytrzymać tam rok bez problemu, wyłączyć mózg i jarać się tym, że dostaje się do tego gratis banana raz na jakiś czas (dosłownie - na tym zaczyna się i kończy "super klimat"). No i benefity są niezłe. Ubezpieczenie, preferencyjne warunki kredytowe, Medicover. Tylko Multisport z lekka drogi w porównaniu do większych firm, ale nie będę przyczepiał się do szczegółów.

Na wstępie zaznaczam, że moja opinia bazuje na wrażeniach po rozmowie kwalifikacyjnej. W Lingaro nie zamierzam pracować. Pierwsze wrażenie po przejściu przez openspace jest tragiczne - masa ludzi na względnie małej przestrzeni ciśnie się jak w kurniku. Ale spoko, moje wcześniejsze doświadczenia związane są z firmami gdzie jednak ma się wrażenie, że pracownik traktowany jest osobowo i ma miejsce na rozprostowanie rąk. To tak mimochodem. Prawdziwie negatywne wrażenie zrobił ma mnie brak profesjonalizmu managera zespołu (czyli stanowisko kierownicze), który po przeprowadzonej ze mną rozmowie właściwie bez słowa odprowadził mnie do drzwi. W żadnej firmie nie spotkałem się z takim zachowaniem, a mówi to już coś o Lingaro. Nie usłyszałem ani terminu przesłania mi odpowiedzi na aplikację, ani zdania, że nie są zainteresowani. Poczułem się olany. Moją ocenę ratuje jedynie profesjonalizm rekruterki, która potrafiła go zachować. Ale z nią nie miałbym oczywiście do czynienia w mojej potencjonalnej pracy.

byk

Jeśli ktoś wkurzony pisze negatywną opinie pod wpływem emocji to wisi mu czy będzie błąd czy nie. W żadnym języku programowania nie ma orografii, a najlepsi programiści mają z nią problem, więc ... może faktycznie daj sobie spokój. Oczywiście zgadzam się z większą częścią negatywów, najgorsze jest to że manager zlewa co do niego mówisz, a kiedy składasz wypowiedzenie to pretensje "dlaczego nie mówiłeś wcześniej?" @Nicky 1-5 zgadam się w 100 % 6. TO bardzo indywidualna sprawa i w sumie nie powinno Cie interesować ile ktoś dostaje a ile zarabia, są też projekty płatne z góry i czasem są na nich straty. Przy składaniu wypowiedzenia możesz wynegocjować sensowne pieniądze i zostać. Już nie oferują 2000 zł netto studentom za 1 FTE. 7. Tak jak każda firma tak i Lingaro uzależnione jest od klientów, zwykli developerzy też się zamykają na technologię którą lubią. Najbardziej innowacyjne są projekty open-source tam zawsze możesz po godzinach kodować. 8. 2 projekty to średnia, 3-4 masz rzadko, niestety zdarzają się ludzie co mieli 6 projektów. 9. Chyba dobrze ze brakuje, bo jak był okres kiedy zwalniali to był problem.

dyzzzlektyk
@byk

Come on, Kali jeść kali pić? Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla pisania z błędami ortograficznymi typu "bo jestem programistom". To tylko świadczy o samym człowieku

Jacek

@Norbi zastanawiam się dlaczego to napisałeś właśnie tu? Co znaczy, że nie mogą być odpowiedzialne? Kto im zabroni? Co znaczy nikt? Ktoś jednak chce, skoro taki model działa w niektórych firmach (abstrahując od Lingaro, o którym niewiele wiem, ale się dowiem). U znajomych w pracy kilka takich osób zatruwa życie wszystkim. Po co się męczyć w takiej firmie? W it łatwo znaleźć pracę gdzie indziej.

Smerfetka

Nasi pracownicy jednego z działów poprzez takie właśnie intrygi zajmują się pozbywaniem niewygodnych osób z firmy. To jest świetny sposób na markowanie swojej niewiedzy i braku kompetencji. Zawsze jest ktoś inny winny, teraz nawet konkurencja. Powyższa sytuacja świetnie obrazuje ten mechanizm. Szkoda tyko, że tyle wartościowych osób musiało odejść z naszej organizacji z tego powodu.

Jacek
@Smerfetka

A gdzie pracujesz? Brzmi jak praca w banku albo innej firmie, gdzie przewaznie gryza sie baby. BTW. to jest forum na opinie o konkretnych firmach, a nie na pogaduchy. Wlasnie szukam jakis sensownych opinii o firmach IT i wszedzie to samo, albo firma sama sobie kadzi, albo pisza sfrustrowani pracownicy - co jest nawet ok, bo wiadomo czym firma frustruje ludzi. Ale nikt nie przedstawia pelnych i rzetelnych opinii. pozdro

Norbi
@Jacek

Jacku, Smerfetka poruszyła bardzo ważny temat. Osoby o wadliwej postawie moralnej nie mogę być odpowiedzialne za kształtowanie wizerunku organizacji bez względu na powiązania i układy z jakimi się obnoszą. Nikt nie chce utożsamiać się z takimi ludźmi, a tym bardziej z wizerunkiem firmy jaki proponują. Pozdro

Urzędnik

Potrzebuję pomocy, mój syn chce do nich zaaplikować, ale chciałem ich sprawdzić w KRS i osłupiałem. Znalazłem kilka firm: Lingaro, Lingaro Group, Lingaro Services, Lingaro Ecommerce pod tym samym adresem, o co tu chodzi? Która spółka jest właściwa, czy to chodzi o podatki? Czy to nie jest jakaś piramida finansowa?

Zembaty stfur

a kto konkretnie jest konkurencja dla Lingaro?

Krezus

@Orfeusz, @Krezuska "Tomasz" wygląda na nowe wcielenie konkurencji, próbujące zdyskredytować Lingaro w inny sposób niż dotychczas. Żaden PR-owiec Lingaro nie pisałby w taki sposób.

Krezuska

To w jakim kraju działali przed 2005? Czy nie można napisać, że jest to Polska firma działająca od 2005 roku, czy Polskość nie jest powodem do dumy? Sprawdziłam ich stronę internetową, wygląda raczej na jakiś start up a nie wizytówkę firmy z 10 letnim stażem. Brak jakichkolwiek merytorycznych informacji, tylko zdjęcia i obrazki.

dev

Plusy: - Płatne nadgodziny, - Fruit daye (raz w tygodniu owoce w kuchni), - Piwo po godzinach w ramach nagrody, za uzupełnienie timesheetu, - Możliwość rozwoju Minusy: - DUŻA WADA!!! - Informacje/szczegóły na temat przedłużenia/nie przedłużenia umowy dostaje się bardzo późno, znam 2 przypadki, kiedy otrzymano informacje w dniu kiedy umowa się kończyła, dodatkowo, w moim wypadku na 2 tygodnie przed końcem, otrzymałem ofertę za 2x mniejszą kwotę (po ponad miesiącu dopominania się i informacji, że na pewno zostanie przedłużona i że wszystko fajnie), - Można utknąć robiąc przez parę miesięcy coś kompletnie nie związanego ze stanowiskiem (poznałem parę takich przykładów, ze sobą włącznie)

ss
@dev

Połowa tych opinii pasuje jak pięść do nosa do rzeczywistości. To nie jest wielka korporacja gdzie można wszystko zwalić na reguły, czy jej kulturę. To, że dostanie się późno umowę, czy że są nieporozumienia w związku ze stawkami wynikają wyłącznie z relacji z osobą, z którą to załatwiasz i od twojej asertywności. Menadżer, nie menadżer, nie ma żadnego dystansu i tak jak każdemu zdarzają się jakieś błędy, jednak nigdy nie spotkałem się, by nie dało się czegoś dogadać. Wystarczy jasno formułować swoje wątpliwości i umieć rozmawiać.

Basia

Widzę, że konkurencja zazdrości i wypisuje na forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Lingaro - Warszawa

• Jak się pracuje w Lingaro?

Zobacz opinie na temat firmy Lingaro tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lingaro?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lingaro?

Kandydaci do pracy w Lingaro napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lingaro