IBM

Opinie o IBM

Filtruj opinie po kryteriach:

Janosik
 Opinia

Firma jak firma, ma swoje plusy i minusy. Pracowałem w niej 4 lata i o 3 za dużo. Proces podwyzkowy jest niejasny - manager przyznaje temu co uważa. Nie ma ścieżki rozwoju, nie ma zakresu obowiązków, ocena pracownika to jakaś porażka, manager zbiera opinie o pracowniku wysyłając maila do innych osób, jeżeli ktoś nie odpowie na tego maila, to dany pracownik jest oceniany krytycznie. Brak podstawowych szkoleń, brak płacenia za pracę w godzinach nadliczbowych, w pracy brak atmosfery- jest masa podpierdalaczy. Nie możesz być za dobry bo wtedy cię zwolnią. Dostaniesz karton i w ciągu kilku minut bedziesz musiał opuścić firmę. Krótka piłka. Zero czynnika ludzkiego liczy się tylko biznes. Pamiętaj o podstawowej zasadzie, zawsze musisz być głupszy od swojego szefa inaczej będziesz zbyt dużą konkurencją dla szefostwa. Firma nie lubi zmian i wprowadzania nowoczesnych rozwiązań, generalnie to zatrzymali się na pewnym etapie.... narzędzia pracy w firmie są stare i niedostosowane do potrzeb pracowników, strony internetowe to generalnie jedno wielkie śmietnisko. Każdy wrzuca co chce. Nikt nad tym nie panuje. O urlop jak się nie upomnisz to nie dostaniesz. Omijaj z daleka dział HR a wtedy przetrwasz w tej firmie. Plusem jest to że masz umowę na stałkę oraz regularne wynagrodzenie. Nie musisz dostarczać zwolnień lekarkich oraz wnioskować o urlop - bo tego nikt nie sprawdza. generalnie wielki bałagan panuje w tym zakresie, ale to można odebrać na plus. My tak robilismy, nie zgłaszaliśmy bo po co ... Jak firma nam tak i my firmie. Możesz zatrudnić się, wstawisz sobie do C.V trzy magiczne literki.... i tyle. Bo lepsza praca w IBM niż bezrobocie.Powodzenia

Pomocna?
Tak9Nie

neutralnanegatywnapozytywna

Zostaw opinię o IBM - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie IBM

Nie bądź obojętny na problemy w firmie!

*Zgłoszenie wiążę się z dostarczeniem dowodów oraz kontaktem z mediami.