FORTMAN-GROUP

Szczecin

Opinie o FORTMAN-GROUP

Edyta

@anonymous, dziękuję, że odpowiedziałeś na zadane pytanie, z tego co piszesz, to rzeczywiście w niektóre sytuacje trudno uwierzyć. Był tam jakiś polski koordynator, do którego mogłeś się zgłosić i powiedzieć jakie są warunki pracy, czy to w FORTMAN-GROUP w ten sposób nie działa?

rozczarowany

Ja byłem, założyłem działalność ogrodniczą a pojechałem na budowlanke bo o 14 po południu tel dostałem, że nie ma już tej roboty a na następny dzień wyjazd i byłem zmuszony jechać na co innego przez co nie miałem ubezpieczenia. Przy 12h dziennie od pon-pt + 6h sob, wyszło mi przez dwa miesiące coś koło 14 tys minus paliwo, jedzenie, i podatek od tego 18% bo byłem vatowcem (nie miałem czasu żeby załatwić sobie ryczałtu, wszystko szybko szybko byle byś pojechał)oczywiście o zjazdach do domu można zapomnieć bo nie ma kiedy. Wypłata co 6 tyg jak dobrze pójdzie. Robiłem przy regipsach, (usunięte przez administratora) 8 kilo, odciski na stopach normalka, żeby nie było że wcześniej nie robiłem bo pracowałem w budowlance ale tam praca wygląda tak jak byś walczył o przeżycie, niemiec drze ryja na ciebie, po angielsku nie rozumie i wyskakuje ci z tekstem "jesteś w niemczech masz mówić po niemiecku", godziny ucinają albo i dni, jednym słowem tragedia, na dodatek robiłem z recydywistami alkoholikami, nie chce mi się pisać więcej bo dantejskie sceny tam były. Do tego biura w szczecinie nie ma co dzwonić bo one nic nie wiedzą i nic nie mogą załatwić! miałem 20km do pracy dojeżdżać na własny koszt a w pokoju miało być nas 4 z czego jedno łóżko piętrowe, jak położyli wszyscy torby to nie było miejsca żeby stopy postawić, normalna cela, kraty w oknach też były, więc trzeba dzwonić bezpośrednio do berlina bo tam ogarnięty koleś robi i on wszystko załatwia, tylko potem nie można dzwonić do polski bo jaśnie panie ptfu są obrażone i sapią do słuchawki, że po co do nich dzwonie jak już do berlina dzwoniłem... śmiech na sali! Uciekłem od niech, Nie polecam chyba, że chcesz się zajechać i po pół roku wrócić zniszczony. ps. przypomniało mi się jak w 4 mieliśmy rozładować 14 palet regipsu po 30 szt i wnieść to na 2 piętro po schodach w 3h bo ciężarówka kosztuje! a helmud stoi i patrzy czy równo z polaka pot się leje... dosłownie zero szacunku dla pracowników jak to wspominam to mam traumę przez co tam nieraz musiałem przechodzić.

idz pan w

Ja byłem na własnej działalności, założyłem działalność ogrodniczą a pojechałem na budowlanke bo o 14 po południu tel dostałem, że nie ma już tej roboty a na następny dzień wyjazd i byłem zmuszony jechać na co innego przez co nie miałem ubezpieczenia. Przy 12h dziennie od pon-pt + 6h sob, wyszło mi przez dwa miesiące coś koło 14 tys minus paliwo, jedzenie, i podatek od tego 18% bo byłem vatowcem (nie miałem czasu żeby załatwić sobie ryczałtu, wszystko szybko szybko byle byś pojechał)oczywiście o zjazdach do domu można zapomnieć bo nie ma kiedy. Wypłata co 6 tyg jak dobrze pójdzie. Robiłem przy regipsach, (usunięte przez administratora) 8 kilo, odciski na stopach normalka, żeby nie było że wcześniej nie robiłem bo pracowałem w budowlance ale tam praca wygląda tak jak byś walczył o przeżycie, niemiec drze ryja na ciebie, po angielsku nie rozumie i wyskakuje ci z tekstem "jesteś w niemczech masz mówić po niemiecku", godziny ucinają albo i dni, jednym słowem tragedia, na dodatek robiłem z recydywistami alkoholikami, nie chce mi się pisać więcej bo dantejskie sceny tam były. Do tego biura w szczecinie nie ma co dzwonić bo one nic nie wiedzą i nic nie mogą załatwić! miałem 20km do pracy dojeżdżać na własny koszt a w pokoju miało być nas 4 z czego jedno łóżko piętrowe, jak położyli wszyscy torby to nie było miejsca żeby stopy postawić, normalna cela, kraty w oknach też były, więc trzeba dzwonić bezpośrednio do berlina bo tam ogarnięty koleś robi i on wszystko załatwia, tylko potem nie można dzwonić do polski bo jaśnie panie ptfu są obrażone i sapią do słuchawki, że po co do nich dzwonie jak już do berlina dzwoniłem... śmiech na sali! Uciekłem od niech, Nie polecam chyba, że chcesz się zajechać i po pół roku wrócić zniszczony. ps. przypomniało mi się jak w 4 mieliśmy rozładować 14 palet regipsu po 30 szt i wnieść to na 2 piętro po schodach w 3h bo ciężarówka kosztuje! a helmud stoi i patrzy czy równo z polaka pot się leje... dosłownie zero szacunku dla pracowników jak to wspominam to mam traumę przez co tam nieraz musiałem przechodzić.

izol

Dostałem oferte 10 euro na h swoja działalność 60 h tygodniowo może ktoś napisac co był na własnej działalości jak to wygłada odnośnie kosztów ???

Edyta

@Marek Płaszczyński czy od dodana Twojego wpisu coś uległo poprawie? Firma nadal organizuje wyjazdy więc warto wiedzieć czy można liczyć na profesjonalne traktowanie i gwarancję wyjazdu.

Waldi

Jak się oś robi to zawsze można popełnić błąd, być może tak się zdarzyło.

Marek Płaszczyński

Ludzie którzy rekrutują w tej firmie to jest jakiś żart. Obiecują kokosy i wyjazd po czym przesuwają z tygodnia na tydzień. Nie odbierają telefonu cały dzień i nawet nie oddzwonią widząc ze jest 20 nieodebranych połączeń. Nie przekazują informacji o które byli proszeni chociaż zarzekali się "że jeszcze dzisiaj do 16 zadzwonimy do pana" Gdy przyjdzie się do siedziby porozmawiać twarzą w twarz to sami gubią się w swoich kłamstwach. Absolutnie nie polecam. Jeśli już to może to być wasz plan C bo nawet na plan B nie jest to odpowiednia firma.

Benek

Czy z całą pewnością nie można powiedzie coś dobrego o firmie? Osoby które nie potrafią zaangażować sie w pracy maja problemy a później oskarżają firmę o złe traktowanie , brak wynagrodzenia i wiele innych win. Pracuje tu i wiem jak to wyglada od wewnątrz,

Gregor

Czasami myślę, że niektóre osoby nie wiedzą po co chodzą do pracy. Korzystałem z tej agencji i wiem jak ludzie udają pracę a później są pretensje do wszystkich.

Alek

Omijać z daleka

Edyta

Aktualne oferty pracy FORTMAN-GROUP można śledzić również tutaj: http://www.fortman-group.com/index.php/pl/dla-pracownika/oferty-pracy.html

Trąbik

Bardzo chciałbym tu pracować! Czy są jakieś oferty?

Olek

Prawda taka: robota- czesto nie wiesz gdzie dokładnie jedziesz(fabryka, dom czy w pole). Kobity w biurze nie zorientowane jaką pracę Ci zlecaja!jedynie Pani kierowniczka w SZCzecinie w miare normalna. Duzo alkoholików na projektach. Chaty syfiaste i brudne a kaucji zabierają 300euro z pierwszej wypłaty. W Berlinie normą jest mieszkanie 3 pokoje a mieszka 7-9osób. Keden kibel. Palą szlugi. Zero prywatności! Internet w niemczach? - jak se kupisz za 20 euro... pieniadze pierwsze po 7-8 tygodniach. Płacą ale zdarza sie, ze zle panie z Berlina nalicza a potem 3 miesiące odkrecania. Ogolnie nie polecam. Teraz nastawieni na Ukraińców. Stawki niskie 10 -11 euro. Twoja działalność gospodarcza. Twoje żarcie. Twoje auto. Twoje narzędZia!! Tylko desperaci tam robia i Ci co w Monachium na lotnisku. Bo robia po 60godzin w tygodniu wiec siedza cicho... aczkolwiek jest tam człowiek ktory kompletnie nie szanuje ludzi. Ja mam 30lat doswiadczeniA a on moze max 7-8 a zachowuje sie jakby zjadl wszelkie rozumy i byl panem Bogiem.... ale pan Bog sprawiedliwy... totalnie odradzam chyba , ze jesteś desperatem. Acha rotacja ludzi w firmie masakra!!!

Wkret

Nie widziałem dawno żadnej oferty pracy. Czy ktoś ma wiedzę o nowych przyjęciach? Czy maja roboty również za granicą? Ile kasy można u nich zarobić? Czy jakieś dodatki socjalne również mają? Może premie? Jeśli kto mi przekaże informację będę wdzięczny.

Adi

dostałem odnich oferta na spawacza TIG 14 jurków netto + kwatera

Adi

na TIG-a oferuja 14EU netto + zakwaterowanie

maek

Podpowiecie mi, ile może zarobić spawacz tig/mag pracujący w Aue? Będę wdzięczny za konkrety. Oferta świeża, więc chce szybko aplikować

Jaka umowa o prace? Jak juz umowa wspolpracy a to różnica! Auto służbowe?prywatne!!!

czy blacharz dobrze zarobi

czy blacharz dobrze zarobi

BISKUP

Czy może ktoś opisać co się teraz dzieje w tej firmie generalnie rozchodzi mi się o blacharzy proszę o opinie

Maciek

Czytam wasze opinie sa jak kazde inne (jak w kazdej agencji pracy)jecie w ciemno na wlasna reke..zobaczymy co bedzie jak nie wy to kto !!! Ukraincy,Litwini Rumuni pojada za 4 tys miesiecznie ciao!!!???

Maciek

michal

Oj kolego zapier. To zaraz ty możesz na kopach to jest praca, cza by obozów się już skończyły wiec kontroluj bajere pajacyku.

zbysiu

ty widze ze nikt i tak tu nie odpisze czy do kazdego kontraktu pracy jest potrzebna dzialalnosc gospodarcza w tej firmie Fortman ??

rambo12723

siemanko mam pytanie czy trzeba dzialalnosc gospodarcza na pracownik hali w Berlinie i czy ktos cos wiecej wie na ten temat ??

Lord

Ją dostałem ofertę wyjazdu do Niemiec na własnej działalności gospodarczej jako izoler blacharz i nie muszę jechać do biura rozmowa będzie przez skype dobre warunki oferują.

tony

Ktoś coś więcej napisze o firmie, czy coś się zmieniło na lepsze. Ktoś może pracował dla nich jako blacharz warsztatowy. Jakie warunki pracy i płacy. można pisać na priv: drake2@op.pl

budowlaniec

A jak praca ? Jest roboty na 10h dziennie? A mieszkanie jak ? jest internet ?

ja

moze ktosnapisacjak wyglada płatnosc w fortmanie jestem po rozmowie

izoler2

Firma placi po 3 tygodniach od wystawienia faktury z tygodniowym-dwu opoznieniem. Kaucje obcina z wyplaty za mieszkanie. Bylo was na lotnisku 17 w zeszlym tygodniu.

jaro

A co myslales ze pojedziesz tam odpoczywac? Pracuj w polsce za 1500 zl. Powodzenia. Tam trzeba zapier.... a nie obijac sie jak to u nas bywa. Mozna zarobic niezle pieniadze i nie pisz ze trzeba placiic za nocleg bo firma to gwarantuje.

jaro

Ktos kto sie na niego nie zalapal :)

pytający

no wiec jaro kto mógł napisać i czemu ludzie piszą ze fortman nie wypłaca pieniędzy

Pytanie o Fortman

Prosze o informacje jak sie uklada wspolpraca z Fortmanem? Zaprosili mnie do pracy do Berlina na izolera i nie moge sie zdecydowac z wyjazdem. jak jeden z kolegow pisal faktycznie w umowie jest dlugi termin platnosci. Czy wy tez czekacie po misiacu na wyplaty?

izoler 2

Jestem strasznie zawiedziony wspolpraca. Dopiero co wrocilem z Berlina z projektu Schonefeld. Fortman kaze zakladac dzialalnosc gosp. i podpisac umowe. Umowe radze najpierw dokladnie przeczytac. 10 stron obwarowane szeregiem kar. Platnosc otrzymuje sie po miesiacu od wystawienia faktury vat. Wiec przygotujcie sie na 2 miesiace życia bez kasy. Jak beda chcieli mniej zaplacic lub doprowadzic was do bankructwa to umowa spokojnie na to pozwala. Na budowie koordynator narzuca takie tempo jakby to byl konkurs pracy na akord. jak zrezygnujecie ze wspolpracy z nimi w trakcie trwania umowy, zapomnijcie o kasie.

izoler 2

To co w ogloszeniu i na rozmowie kwalifikacyjnej mija sie z prawdą. Wlasnie wrocilem z Berlina z projektu Schonefeld. Przed przystapieniem do pracy przeczytajcie umowe!!. Fortman kaze zakladac dzialalnosc gospodarcza i podpisac umowe jak dla wielkiego podwykonawcy. W umowie jest tyle kar, ze dają im podstawy do nie zaplacenia, a wrecz do bankructwa czlowieka moga doprowadzic. Na pieniadze trzeba czekac ok. miesiaca od wystawienia fv. czyli trzeba byc przygotowanym na 2 miesiace zycia bez pieniedzy. Na budowie koordynator podkreca takie tempo jak by to byly zawody w pracy na akord.

izoler

miki

Ja dostaje kase co miesiac wiem ze nie wyplacili kilku osobom tym co robote zpieprzyli

a

brak wpisów chyba dobrze rokuje, wszyscy zarobieni po pachy i kasa spływa.

a

no właśnie, podłączam się pod pytanie Pana Pawła, coś cicho się zrobiło w temacie.

a

No to jak, nie ma chętnych aby opisać jak tam dla nich aktualnie się pracuje?

a

No to płacą tam, czy się migają od tego? Nie mam zamiaru poświęcać im czasu bez zapłaty a dodatkowo trwonić go na boje sądowe. Wyjechać łatwo, ale wrócić (o ile będzie za co) bez niczego, z długami?

a

Witam,niedługo jadę na rozmowę o pracę. Można prosić o info jak obecnie płacą (chodzi o terminowość)oraz jak faktycznie wyglądają warunki zakwaterowania?

Kac

Pracownicy może po prostu nie mają na tyle umiejętności i cywilnej odwagi by pracodawcy założyć sprawę? Każdy kto chce lepszych warunków powinien w pierwszej kolejności zacząć od siebie wymagać a potem próbować wymagać od innych. Na dobrą sprawę ciężko powiedzieć jakie dokładnie rzeczy dzieją się w Fortmanie jeżeli pracownicy nie mogą się w 100% podzielić sowim doświadczeniem.

rodak

lolo

hey oszusici

Zostaw opinię o FORTMAN-GROUP - Szczecin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FORTMAN-GROUP