Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o.

Opinie o Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o.

Czy zdarzają się nadgodziny w Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o.?

Ja w sprawie tego ogłaszanego nowego zlecenia od 15 stycznia, czy skoro ten pan jest taki niesamodzielny to w ogóle opiekunka ma jakieś wyznaczone godziny wolne? Czy cały czas się pracuje, jak to wygląda? Żeby po prostu nie było przykrych niespodzianek.

Nowy wpis

Dzień dobry, nie będzie przykrych niespodzianek: na czas codziennych przerw oraz w jednym dniu w tygodniu przychodzi wsparcie z zewnątrz i w tym czasie nasz personel ma wolne.

Pracowałam nie polecam, wysyłali (usunięte przez administratora) po pierwszym zleceniu, drugie (usunięte przez administratora) 100 lat przy granicy później zaczęły się (usunięte przez administratora). Trzecia rodzina wymagania po mycie samochodu dziadka i pielenie ogródka. (usunięte przez administratora) takie coś. Ostatnie starsza kobieta z pląsawicą dramat!!! Musiałam sama z własnej kieszeni na zakupy wykładać!!! Brak porządku na zleceniu, brak ciepłej wody by móc po podróży czy po ciężkim dniu się umyć!!! Nie wspomnę o zachowaniu Pana Szymona i jego bulwersie w mailu gdy dałam nieodpowiednią reakcję pod postem na Facebooku! Gdy napisałam córce co o tym myślę ta z biegiem pobiegła do niemieckiego koordynatora! NIGDY WIĘCEJ Z PROHUMANEM! Te wasze powiedzenie „jesteś dla nas ważny” ZMIEŃCIE NA WAŻNY JEST NASZ PORTFEL I KASA A OPIEKUNKI MAMY(usunięte przez administratora)

@Karolina

Dobry wieczór Panie Karolino. Wywołuje mnie Pani z imienia do tablicy... Przykro mi, że tak ocenia Pani współpracę z nami. Tak, była Pani dla nas ważna, bo do końca o Panią walczyliśmy u naszych klientów, jednak bez powodzenia. Ostatniej - o kolejne zlecenie nie byliśmy w stanie już zrealizować. Trzeba mieć wyjątkowego pecha, aby trzykrotnie pracować wśród ludzi, którzy nie gwarantują należytego wyżywienia, ciepłej wody, itd... Druga sprawa - mycie samochodu i pielenie ogrodu nie leżało w Pani obowiązkach. Sprawiał Pani wrażenie osoby, która skrupulatnie przeczytała Pani umowę i do czasu skrupulatnie wykonywała obowiązki... Bulwers=prośba o moderację komentarza? Tak, to normalne zachowanie osoby, która z komentarzem się nie zgadza. Sama Pani pisze o nieodpowiedniej reakcji pod postem (z pozornie anonimowego konta). Cóż, życzę powodzenia, życzę tylko sukcesów, wierzę, że kiedy już Prohuman.pl zrezygnował z Pani usług (a minął jakiś rok), udało się Pani odnaleźć swoje miejsce na rynku opieki.

Opiek

Uwaga!!!! Omijać Prohuman!!!! Uwaga!!!! Organizacja podrózy wedlug Prohuman to wyslanie opiekunki pociagiem z walizkami!!!! To jest podroz powrotna. Na miejsce dowiozł mnie z Monachium syn podopiecznego. Najpierw pisza mi, ze z powrotem zaplaca za taxi do Monachium, jakby nikt nie mogł mnie odwiezc, a w ostatniej chwili maja mnie w (usunięte przez administratora) Jest dużo pociągów z Otterfing do Monachium (praktycznie co godzinę). Najlepszym wyjściem będzie, jak pojedzie Pani z domu podopiecznego taksówką na dworzec i wsiądzie w pociąg do Monachium. Oczywiście, może Pani pojechać taksówką do Monachium, możemy Pani taką taksówkę zamówić. Obawiamy się jednak, że koszt takiego przejazdu okaże się dość wysoki. Zgodnie z umową, pokrywamy koszt przejazdu do 75 Euro. Jeśli koszt biletu na Sindbad i koszt przejazdu taksówką przekroczy łącznie 75 Euro, to resztę będzie Pani musiała pokryć z własnej kieszeni. I kilka cytatów z maili poprzednich. Firma traktuje opiekunkę jak niewolnicę 24 do dyspozycji. Wedlug nich dotrzymywanie towarzystwa nie jest praca, ja tam chyba towarzysko pojechalam!!! Firma. W umowie jest wpisany 8 godzinny czas pracy, ponieważ jest to potrzebne do dokumentacji, ale wiadomo, że w praktyce bywa różnie. Na jednym zleceniu czas pracy przekroczy te 8 godzin, na innym nie. Pani ma płaconą stawkę miesięczną, niezależnie od tego ile godzin w danym dniu Pani przepracowała. Poza tym liczy się tak zwany efektywny czas pracy np. gdy gotuje Pani obiad, jest to praca. Natomiast gdy je Pani ten obiad razem z podopieczną, to Pani nie pracuje. I kłamstwa typu, ze moga usunac z umowy liczbe godzin, bo nie ma obowiazku ewidencji czasu pracy. Owszem jest taki obowiazek, jak rowniez obowiazek zaplacenia za kazda godzine pracy. Nikt tam nie jedzie towarzysko do dziadka czy wujka, tylko do pracy i przebywanie tam jest praca, rowniez siedzenie z podopiecznym przy obiedzie czy tv. SKANDAL

Grażyna
@Opiek

Na pracuję już kilka lat z prohuman i jest dobrze. A Ty paniusiu jedziesz do opieki 42h a nie na urlop!!! Oglądanie telewizji z dziadkami to żadna praca ale ty na pewno po niemiecku nic nie zrozumiesz i dlatego szukasz głupiego wytłumaczenia. A obiad gotujesz też dla siebie nie tylko dla dziadków. Poszukaj sobie roboty w polsce 8 godz dziennie za 2500zl. Po co jedziesz? Zostań w Polsce. Ale pewnie nie możesz bo masz komornika..... Puknij się w łeb...

Aneta
@Grażyna

Po co tyle jadu?

Barbara
@Aneta

Też właśnie mnie to ciekawi. Starajmy się tu szanować nawzajem. @Aneta, zapewne jesteś zatrudniona w Grupie Prohuman.pl. Powiedz mi w takim razie, czy żeby podjąć tam pracę trzeba znać (choćby w stopniu komunikatywnym) język niemiecki?

Aneta
@Barbara

Nie pracuję z tą firmą, ale uważam, że szacunek należy się wszystkim i nie ma znaczenia z kim się współpracuje.

Szymon Głogowski, CEO
@Opiek

Wprawdzie ponad rok czasu zajęła mi odpowiedź na Pani niepochlebną opinię, a w dodatku wyczerpująca odpowiedź wymagała by ode mnie ujawnienia danych osobowych Pani, Klientów, poprzez ujawnienie treści korespondencji, to jednak choć krótko spróbuję się odnieść... Zlecenie, które Pani objęła w naszej firmie było nam znane, umowne warunki realizacji umowy także - zarówno Pani, jak i nam. 40 godzin tygodniowo, w przybliżeniu pełny etat, to czas, który zarówno zgodnie z umową o świadczenie usług, jak i umową zleceniodawcy zawartą z klientem, ma zagwarantować należyte wykonanie tych usług. Umowa o świadczenie usług, dla której stosujemy przepisy o zleceniu, obliguje Panią do takiego rozplanowania czasu świadczenia tych usług, aby było możliwe ich wykonanie właśnie w czasie tych 40 godzin w tygodniu. To chyba oddaje zamysł odpowiedzi jednego z naszych pracowników, który odpisał Pani, Pani Małgorzato, że 8 w praktyce w odniesieniu do jednego dnia pracy te 8 godzin ma się różnie - w jednym dniu może być to 4, innym 6 a jeszcze innym 8 lub 10 godzin. To Pani ma dbać o to, aby 40 godzin efektywnie przepracowanych nie było w danym tygodniu przekroczone. Śmiem twierdzić, że o ile liczba umowna godzin jest zapisana w umowie, to nie ma potrzeby ewidencjonowania ich ilości - chyba, że czas pracy jest większy lub pojawia się konieczność pracy w nocy. Umowa także jasno reguluje, w jaki sposób regulujemy kwestie dojazdu i powrotu naszego personelu ze zlecenia. W wyjątkowych sytuacjach musimy proponować naszemu personelowi powrót innym środkiem transportu, jak mikrobus, Taxi, autokar kursowy, czy własny transport firmy. Nie znam powodów, dla których zaproponowano Pani przejazd Taxi i pociągiem. Jestem jednak pewny tego, że nie było to widzi mi się naszego pracownika, ale biorąc pod uwagę, że w całym 2019 roku kupiliśmy w sumie 6 biletów kolejowych w Niemczech, to Pani sytuacja musiała być wyjątkowa. Nie spodziewam się, że moja odpowiedź cokolwiek Pani wyjaśniła, Pani Małgorzato: analizując 17 maili, jakie Pani wysłała do naszej firmy i odpowiedzi na nie, wiem, że już wówczas wyjaśniliśmy wszystko. Poza tym, sądząc po Pani oszczerstwach publikowanych na portalach społecznościowych, nie jestem w stanie wpłynąć na zmianę Pani zdania. Cieszę się jednak z tego, że w końcu miałem szansę ustosunkować się do opisywanych przez Panią spraw.

Nina
@Grażyna

Na czyje zlecenie został napisany taki komentarz??? Nie wierzę, aby opiekunka mogła coś takiego napisać. Brak kultury wypowiedzi to kolejna sprawa, ale mnie interesuje absurdalne porównanie pracy opiekunki do pracy na etacie w Polsce i brak znajomości tematu. Opiekunka jest zatrudniona na tzw 24 godziny na dobę. Minimum zagwarantowanego czasu na nieprzerwany sen to 8 godzin plus 2 (na czynności przygotowawcze do snu wieczorem w i rozpoczęcia pracy rano). Czas pracy powinien wynosić 40 godzin tygodniowo, minimum 2 godziny przerwy w środku dnia, pozostały czas to gotowość do podjęcia działań, tzw czuwanie gdyby coś się miało wydarzyć. Czas przygotowania posiłków to zdecydowanie czas pracy, spożywanie posiłków wspólnie z podopiecznym to również czas pracy. Opiekunka może jadać osobno w czasie czuwania lub swojej przerwy, a życzenie towarzyskie klientów lub konieczność karmienia podopiecznych jest czasem pracy opiekunki. Wyjazd do pracy za granicą daje możliwość wyższych zarobków, chociaż już w Polsce można zarobić podobnie gdyż powstały firmy i są prywatne, dobrze płatne ogłoszenia w naszym kraju. Wyjazd zagraniczny, czy praca w kraju nie znaczenia gdy komornik zajmuje wynagrodzenie, więc ta uwaga jest strzelaniem złośliwymi wymysłami, co zupełnie ani nie jest związane z pracą opiekunów, ani nie ma najmniejszego znaczenia dla jej wykonywania. Natomiast zarobki relatywnie wyższe od średniej krajowej wynikają z charakteru tej pracy, a nie z tego, że opiekunowie mieliby pracować dotrzymując towarzystwa osobom wymagającym opieki non stop "bo zarabiają". Ta praca ma swoje reguły i efektywny czas pracy to także dotrzymywanie towarzystwa podopiecznym. Jeżeli jest nam miło z podopiecznym to oczywiście nie liczy się wspólnie spędzanego czasu jako godziny pracy, ale pracuje się zazwyczaj z osobami ciężko chorymi, często również obciążonymi chorobami typu Alzheimer, demencja starcza, ciężkie niedowłady, marudność itp. zatem przebywanie z podopiecznym to nie jest towarzyszenie koleżance, czy koledze w czasie wolnym od pracy tylko ciąg dalszy pracy i częste nadgodziny.

Kasia.J
@Opiek

Kobieto, jeśli znasz super firmy, lepsze niż PROHUMAN, to na co czekasz, zmieniaj! Ja ze swojej strony, mogę powiedzieć jedno, przeszlam przez kilka firm i uważam ze FIRMA PROHUMAN , jest najlepszą, najżetelniejszą, nie "owijajacą w bawelne", nie obiecującą gwiazdki z nieba, a naprawdę uczciwą Firmą, godną polecenia dla wszystkich szukajacych i poszukujących pracy w opiece.

Kasia.J
@Nina

Cholerka, przepraszam ocena mi wyszla nie taka jak chcialam????????????, tak to jest być "laikiem w ocenianiu"

@Kasia.J

Ekstra że masz taką pozytywną opinię, długo już współpracujesz? Co dla Ciebie jest największym atutem u nich?

Ikolefon22
@Opiek

Mogla pani zamowic lub firma busika ibyloby bex problemy pod drzwi podjada

Liebe Griße Nowy wpis
@Opiek

Dziękuję za podzielenie się tym (niestety przykrym) doświadczeniem. Ważne jest żeby każdy kto tam podejmuje pracę ( odpowiedzialną i często niedocenianą ) miał świadomość jakie są realia. Pozdrawiam serdecznie.

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku PRACA?

Już maja kogoś do tego nowego zlecenia dla seniorki, co 8 stycznia miał być wyjazd? Dajcie znać koniecznie, jeśli jeszcze wolne miejsce jest, chociaż widzę, że parę dni temu oferta wygasła. No ale co szkodzi się upewnić. Powiedzcie tylko, ile przerw ma opiekunka w ciągu dnia/ tygodnia?

Mam pytanie, przeglądałem oferty pracy na stronie firmy i w niektórych jest stawka 1650€, a w innych 1700€ albo 1850€, od czego zależy ta kwota? Bo wszystkie ogłoszenia dotyczą w sumie opieki, różnią się tylko poziomem znajomości języka (tutaj też nie wiem dlaczego w 1 ofercie trzeba znać np. na A1, a w innej na B1)?

Róża

Kochani widzę ze można na stronie wybrać sobie różne oferty a nawet wybrać poziom języka :) No i właśnie na b1 szukają do samotnej osoby na stałe i można u tej osoby mieszkać. Nie widzę jednak zadnej informacji o dojezdzie i ewentualnym wyjeździe np na tydzień do rodziny ? Chciałabym moc brać wolne i wracać do Polski co jakiś czas i zastanawiam się czy wtedy jest jakieś zastępstwo?

Nowa

Czy w Firmie Prohuman można postarać się o zaliczkę?

@Nowa

Tak oczywiście, jest taka możliwość.

@Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o.

Ale to tylko tak jednorazowo? Bo mąż chciałby dostawać pensję co tydzień, taka opcja też wchodzi w grę?

Prohuman.pl - Grupa Opieki

Proponujemy, aby mąż skontaktował się z nami i przed podjęciem współpracy określił swoje oczekiwania co do warunków wypłaty honorarium.

Tati

Mogę dowiedzieć się czegoś więcej o tym stanowisku mobilnego rekrutera? Interesują mnie zarobki i oferowany na tym stanowisku samochód służbowy. Jak duży obszar należałoby obsłużyć? Nie ukrywam, że ciekawi mnie pensja, bo opiekunki widzą ile zarobią w Niemczech. Może i tu warto podać ??

Prohuman.pl - Grupa Opieki
@Tati

Dziękujemy za rzeczowe pytanie. Obecnie, w Polsce, nie prowadzimy rekrutacji na to stanowisko. Dodam jednak, że warunki wynagrodzenia omawiamy z poszczególnymi kandydatami. Na honorarium składa się natomiast część stała - podstawa oraz dodatkowa, uzależniona od efektów pracy. Udostępniamy narzędzia do pracy.

Samanta
@Prohuman.pl - Grupa Opieki

Jakie są narzędzia pracy? Chodzi o telefon / komputer? A jeśli chodzi o auto służbowe, to można je do prywatnych celów wykorzystywać?

Mari

Zastanawiam się nad podjęciem tego typu pracy ale kompletnie nie orientuje ske jak to wyglada z odkładaniem składek emerytalnych? Jeżeli osoba będzie zadowolona z mojej pracy mogę wracać do tego samego miejsca i zjeżdżać do polski na jakiś czas??

Czym w Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

gocha

Pracuję z firmą już ponad 6 lat i jestem bardzo zadowolona ze współpracy.

Pracuję krótko z firmą Prohuman bardzo sobie ich cenię. Firma jest porządna, zlecenia też są dobre zależy na kogo się trafi. Akurat ja nie mam powodów by źle się wypowiadać na temat Firmy. Bardzo gorąco polecam współpracę z firmą Prohuman. Pozdrawiam serdecznie Pana Kierownika i Panią Aleksandrę bardzo sympatyczni, mili ludzie o dobrym sercu, dla opiekunek.

JADWIGA

Opinia o firmie Prohuman moim zdaniem jest to firma skuteczna.Praca koordynatorów jest wyjątkową.Pani Patrycja jest Koordynatorem wyjątkowym pod każdym względem. Jest zaangażowana i pomocna i troskliwa o Dana opiekunkę.Mozna na nią liczyć o każdej porze.Jest cudowną osobą o cudownym sercu.Do tej opinii dodaje Koordynatora Pana Damiana.Szef tej firmy jest uczciwy i skuteczny.Milo mi było pracować. Będę polecać tą firmę choć już od dziś nie pracuje.pozdrawiam J.Lipska

Czy prohuman szuka koordynatorów z językiem niemieckim?

Szymon Głogowski, CEO
@Zainteresowany

Nie, aktualnie nie poszukujemy koordynatorów. Rekruterzy mobilni sa jednak mile widziani.

Radosław Woźniak
@Szymon Głogowski, CEO

Witam, czy nadal poszukujecie koordynatorów mobilnych. Zapraszam do kontaktu +48791941360

Ewelina.P.

Bardzo dobra wspolpraca ,pomimo ze nie pracuje dlugo w tej firmie ,ale pracowalam w wielu firmach i mam porownanie, przede wszystkim bardzo pomocni w kazdej sprawie, firma przyjacielsko nastawiona do opiekunki , gdy wystepują jakieś problemy zawsze stara sie o jak najlepsze rozwiązanie dla obu stron ,kordynatorzy jak i szefowie firmy bardzo mili i pomocni,moge z czystym sumieniem polecic! zamierzam pracowac w tej firmie jak najdluzej

@Ewelina.P.

Dziękujemy pani Ewelino, my również jesteśmy zadowoleniu ze współpracy z panią i mamy nadzieje że nasza współpraca będzie trwała jak najdłużej. Dziękujmy za pozytywny komentarz. Team Prohuman.pl

Ewelina.P.

Opiekun osoby starszej w Niemczech.

Wallmarii
@Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o.

Bo napisana z prawdą osoby która zna realia pracy w tej firmie

Krystyna

Pracuje z prohuman już 4 lata jako opiekunka i jestem bardzo zadowolona z współpracy. Polecam

Irena
@Krystyna

4 lata to już długo, to wiesz może jak wygląda kwestia wzrostu wynagrodzenia wraz ze stażem? miałaś podwyżki jakieś od kiedy zaczełaś współpracę?

Agnieszka

Firma bardzo rzetelna. Wypłata przed czasem. Jestem pierwszy razi bardzo zadowolona. K miejsce fajne mi się pierwszy raz trafiło. Pracownicy i koordynatorzy mili i pomocni. Są naprawdę w porządku.

@Agnieszka

Dziękujemy bardzo za pozytywną opinie :) mamy nadzieję na długą współprace z panią.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Prohuman.pl Sp. z o.o. Sp. K.?

Wszystko zależy od stanowiska pracy.

Polecam tam agencja prohuman pan Szymon jest dobry szef

@Piotr

Dziękujemy :)

Zostaw merytoryczną opinię o Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 21 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Prohuman.Pl Grupa Opieki Sp. z o.o.