fruechtehof-schindler.

Warpe

Opinie o fruechtehof-schindler.

xx

i znowu bredzisz po pianemu.x

ONAiON

Magda Sroka o pseudonimie "sroka - wywło.." i jej rodzinka rozpanoszyła się, ale co sie dziwic, PGR-owcom z Kaszub wydaje sie, ze złapali Pana Boga za nogi. Swen to nastroszony dupek, ktory od lat tnie Schiendlera jak moze, a że Helmut tego nie widzi??? Jeździlismy tam przez kilka lat, ale kiedy przyleciały Sroki, a Marek łaski wyleciał przez swoją mega głupia żone Dankę, która podobno dzisiaj siekierą w mięsnym rąbie golonki, wszystko diametralnie się zmieniło. Kiedyś miała sens praca u Schiendlera, dzisiaj absolutnie nie polecam ze względu na oszołomów, którzy są zarządzajacymi.

mm

Było zimno, ale sucho,kasa bardzo dobra jak za taki sezon.

cf

Tak zimo to szpargeli chyba prawie nie ma he he.

ff

Kiedy jedziecie czy coś wiadomo

x

szparagi już są.

mm

jak pokażą się szparagi myślę około 5-10 kwietnia.

dd
@mm 18.03.2017 19:37
jak pokażą się szparagi myślę około 5-10 kwietnia.

A jak warunki mieszkalne? Po ilu sie mieszka? jakas lodowka zamrazarka?

@dd 22.03.2017 16:50
A jak warunki mieszkalne? Po ilu sie mieszka? jakas lodowka zamrazarka?

Pokoje od 2,3,4 osobowe ,lodowki są, w 4 osobowych są dwie,toalety nowe,ciepłej wody nie brakuje,nowe automaty do prania.

a z Polski z jakich stron jestes

@mm 18.03.2017 18:33
a z Polski z jakich stron jestes

Z Wielkopolski. A ty ? Kiedy tam jedziesz?

mm

u nas wszystko zmechanizowane, docenisz to,gdzie byleś te 2 sezony.

@mm 18.03.2017 17:00
u nas wszystko zmechanizowane, docenisz to,gdzie byleś te 2 sezony.

Nie daleko Bremen. Moze pogadamy na miejscu jak sie zdecyduję, dopytuje bo nie chce 600 km jechac na darmo.

mm

Pola są nowe,dwie plantacje są 5 letnie i one są najstarsze ale bardzo dobrze sypią ale są rotacje ,robią tak aby wszyscy zarobili. PYTANKO- PRACOWAŁEŚ już na szparagach.

@mm 18.03.2017 15:17

Tak 2 pełne sezony, wszystko ręcznie 2 folie kisty itd..

co chcecie wiedzieć.

@pyt 17.03.2017 22:13
Długo tam jezdzisz? Jak jest faktycznie, jest sporo negatywnych komentarzy...? Mozna zarobic ? pozdro...

Pracuje tam już kilka sezonów i znam wszystkich tych co pisali negatywne opinię i tych co dobre,ci co chcą zarobić zarobią.W tamtym sezonie najlepsza dniowka wynosila 160 euro ,a za maj najlepsi mieli po 3000.Ale trzeba mieć motywacje tak jak mają szakale Beni,Niko.Najlepsi są mlodzi polacy ,robić się nie chce bo jemu 50 euro dniówki starczy,a w internecie biadoli jak mu było żle.Jest też druga grupa ludzi - pijaczkowie,ci to niech tam wogóle nie jadą bo tam tacy robią zjazd. Firma nowoczesna, teraz nawet nie ma porównania jak kiedyś trzeba było się naszarpać z folią,kistami a by zarobić pół tego co teraz. Każdy dostanie maszyne i tylko wycina ,nie nosi, nie zakrywa foli.Ale rajki są packowane, nie rozwalane,nie ma partyzantki jak u tirmana i reszty kołchozów. Na plantacjach wszystkiego pilnuje pan Andrzej, a on jest konkretny i się zna.

@mm 18.03.2017 13:58

A jak jest z polami? Rotacja? Jak trafisz na stare to nic nie wytniesz...? I tak cały sezon?

cc

kiedy się wybieracie czy już coś wiadomo- czy Magda już dzwoniła.

ww

Zbliża sie sezon ktos cos jeszcze napisze o tej firmie?

Tomek

Heja, tu Tomek, mam pytanko, Czy ten kwestionariusz o ubezpieczenu trzeba wysłać razem z umową do nich

Ania

To wszystko co jest tu pisane negatywne to prawda ...... Pracowałam w Hali - nie polecam tego miejsca

mm

Zarobić idzie, nie tolerują alkoholików i wszelkiej maści kombinatorów,praca zmechanizowana nawet namiociki odkrywa i zakrywa maszyna co w innych firmach nie często się zdarza. Warunki mieszkaniowe dobre.Ja pracuję tam i nie narzekam .

spargel

Ktoś napisze rzetelną informację jak tam jest? Warto?

dawid

nie polecam tam jechac

kk

Do Andrzeja i Tomka - czy pracowaliście już kiedyś przy szparagach ,czy to wasz pierwszy raz.

Tomasz

Cześć, jestem Tomek, szukam transportu do Warpe, pochodzę z Płocka- Mazowsze, ale mogę do kogoś podjechać bliżej, chciałbym się dowiedzieć co nieco o tej firmie,telefon694156468 , e-mail Tomaszn-1986@wp.pl.

Tomasz

Andrzej

Wybieram sie na szparage swoim samochodem.Mogę kogoś wziąc,najlepiej z warminsko-mazurskiego Moj meil rischan@op.pl

kk

Pracujemy tak aby skończyć codziennie plantacje,więc zależy to od wysypu ale nie dłużej niz do 18. Lista zaropków jest codziennie ,można ją analizować.Rumuni są ,ale są ok ,nic nie ginie .Ogólnie firma dla mnie dobra a porównanie mam bo byłem w innych. Na zakupy dają służbowego busa bo do marketu 5 kilometrów.

int
@kk 19.02.2017 14:21

Ok dzieki za info. Sprawa jeszcze do przemyslenia.. pozdro

kk

Na szparagach jest około 90 osób ,plantacje są mlode ,każda grupa ma swojego busa i nim jedzie do pracy.Pracujemy na maszynach na baterie ktore odkrywają i zakrywają folię, wszystko jedzie na maszynie niczego nie nosisz.Warunki mieszkaniowe dobre ,pokoje 2,3,4, osobowe lodowka w każdym pokoju.Wypłata raz w miesiącu, zaliczki są.Prace na plantacji sprawdza brygadzista,jakoś szparagi,packowanie raj.Przerwa na obiad na plantacji-obiad z firmy cateringowej.

int
@kk 19.02.2017 13:16

Po ile godzin pracujecie? Idzie zarobic czy na kazdym kroku chca cie okroic? Wiekszosc pewnie Rumuni? Dlugo tam jezdzisz?

kk

Co ty za glupoty opisujesz nigdy nie bylo tam ani jednego bulgara ani turka a pracuje tam od dawna, a jak ktoś jest cienki to tak wychodzi.

marco
@Piotr 19.02.2017 16:58
Człowieku szczerze ci odradzam tam jechać ,jest to małe gospodarstwo , plantacje są albo stare i mało szparagi albo za młode i...

Piotrek jak ktoś nie daje rady to tak wypisuje a ja tam jezdze i daje rade i można zarobić a początki sa zawsze ciężkie,no ale chyba wiem kim jesteś i znam twoja historie w tej firmie najpierw napisz co wyrabiales a później kometuj

@marco 01.03.2017 15:03

Bardzo dobrze napisane, nagroda cię nie minie.

bazyl

Witam gdzie podbić te papiery jak jestem bezrobotny

mm

Ja wlaśnie wróciłem z tego sezonu i obiektywnie powiem że Polacy okazali się nieudacznikami,pijakami i oni sami powinni się wstydzić,a cico to piszą wyjechali bo do niczego się nie nadawali.W zaropkach byl to najlepszy sezon rekordzista za maj zarobił 3000 euro do ręki oczywiście nie polak.A dyscyplina musi byc bo z hotelu zrobili by chlew.

link

ciesz sie i dziekuj Bogu!! Busy maja problem z dostaniem sie tak, poniewaz adres gospodarstwa jest nieprawidłowy, co daje sie odczuc w nocy. Ja byłam samochodem, ale uwierz dało mi niezle w kosc, poniewaz to dziura zabita dechami.

kl

Dobrze źe tam nie pojechałem.

link

Pani Magda powinna sie wstydzic swojego zachowania, czego ona uczy niemców. Pluje na własne pochodzenie, wchodzac do tyłka mezowi niemcowi. Uważa sie za niewiadomo kogo, a tak naprawde jest z góry przegrana- bo u niemców nigdy nie bedzie miała autorytetu przez swoja postawe a u polakow jest skonczona przez swoja postawe. ZAŁOSNE

Mmmmm

Masz racje, katastrofa syf totalny zero organizacji zero szacunku dla czlowieka az dIwne ze Magda zgadza sie na takie traktowanie swoich rodaków przez swojego meza. Wyzywa ludzi , mysli ze nie znmy niemieckiego ....

link

ja własnie z tamtąd zjechałam. nie polecam nikomu!! Problemiaste szefostowo,a dokładnie brak decyzyjnosci szefostwa, wiecej zakazów niz mozliwosci. prac p2- 4 godzin gdzie stara kadra po 6-10 miała.kpina przy wycince, nikt o zdrowych zmysłach nie wypuszcza osob które sa poraz pierwszy bez praktyki w wycinaniu

mm

Dzisiaj ruszył sezon,wycięte zostały pierwsze szparagi,ludzie dojeżdżają jest ok.

mm

co już wszystko wiecie,już jesteśmy na miejscu.

wieloletny

Jak pojawi się szparaga to dadzą znać,chodzi o to aby ludzie nie czekali bez pracy bo to denerwujące zwłaszcza na początku sezonu,potem sam zapragniesz dnia wolnego.Przerabiałem to,ogólnie firma ok nie tam jakieś Tirmanny,Lonery to są kołchozy nie trzeba o 3 w nocy czekać na autobus.Tutaj każda plantacja ma swojego busa ,bierze akumulatory i śmiga do swoich maszyn.

kk

wie już ktoś kiedy wyjazd? dzwonili już do kogoś?

mm

To chodzi o podatek wtedy jest mniejszy jak masz zatrudnienie w Polsce i jesteś na urlopie.

patryk

Witam wyslali mi papiery odeslalem im i z powrotem dostalem papier ze niby pieczatki z zaklady pracy itp o co chodzi jak jestes bezrobotny i pieczatke im dalem ze bezrobotny a mi odeslali ten papier i chca firmy pieczatke ?????

@fn 24.03.2016 14:40
Ja mam tak samo jak Ty i chyba dam sobie spokój .Bo to wyjdzie że nigdzie nie będziesz ubezpieczony.A jak coś się stanie to będ...

nie panikujcie od razu ,po podpisaniu umowy jesteście ubezpieczeni ,ale jaki problem jest podbić te papiery,widać że jedziecie pierwszy raz.

nn
@mm 24.03.2016 18:15

hej, zawsze tak na ostatnia chwile informują o terminie przyjazdy?

mm odezwij sie na poczte acab@0.pl

mm

hg jak ktoś jest dobry,bystry i spodoba się szefostwu to na borowkę też może zostać.Na borówce jest 150 osób większość dziewczyny.

gh

Lubuskie

kto byl w 2015

kto byl 2015 ;na szparagach niech podzieli sie informacjami Ci jak

Jaroslaw

jak mam wpisac na nk

mm

Fruechtehof Schindler ma stronę na naszej klasie i tam jest dużo zdjęć z firmy.

hg

mieszka sie w kontynerach czy hotel a po szparadze mozna zostac na borowce

olsztyn
@mm 10.03.2016 16:03
Firma jest dobra,wprowadza nowości, praca zmechanizowana ale szefostwo pilnuje porządku jak i na plantacji, tak i w hotelu ....

cześć , z jakiego miasta jedziesz ? ja olsztyn

cs

z jakiego miasta jedziesz ????

cs

a ziomek. wiesz jaka kasa akord. czy godziny wiesz cos a i ile oplaty i za co ?

cs

siema. gh tam na szparage byles bylas tam juz skąd jestes

Zostaw opinię o fruechtehof-schindler. - Warpe

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie fruechtehof-schindler.