Opinie o SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Suwałki

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Suwałki

#Ona

Dzień dobry. Chciałabym zapytać o atmosferę i zarobki w biurze, często widać ogłoszenia, co trochę zastanawia czy warto aplikować czy jednak odpuścić?

Grinch
@Julia

W tej firmie nie ma żadnych premii na święta, zarówno na Boże Narodzenie jak i Wielkanoc dostaje się okrągłe 0pln

Adq Nowy wpis

Nie polecam dziwny system pracy praca przy chemi i zbyt monotonna

@Adq

Co masz na myśli, pisząc, że panuje w tej firmy dziwny system pracy? Możesz napisać to jakoś konkretniej? Bo nie rozumiem... Praca monotonna? Dlaczego? Co należy do obowiązków pracownika?

Operator wytłaczarki na tę chwilę niepotrzebny? W lutym 2022 widziałem że mieli takie oferty. Nie zmienia się w ogóle zespół ani nie powiększa firmą, że nie potrzebują znowu już taki czas, a przynajmniej nic o tym nie wiadomo? Dajcie znać, jak to tam wygląda jaka jest sytuacja.

Administrator Nowy wpis

W mieście Suwałki poszukiwano Referent. Jakie tam proponowano zarobki?

#Ona

Lipa
@#Ona

Zarobki różne szału nie ma ale i źle nie jest. Atmosfera pełna przemocy słownej, braku szacunku i wsparcia.

Julia
@Lipa

A wiesz może ile dostaje się kasy na stanowisku specjalisty do spraw zaopatrzenia, bo widzę, że mają aktywną ofertę pracy. Piszą też o systemie premiowym, wiesz może na jakiej zasadzie on działa i w jaki sposób premia jest przyznawana i w jakiej kwocie? No chyba, że mieli na myśli w ogłoszeniu o premii świątecznej :p Ile wynosi też zniżka pracownicza na ich produkty? Bo to też mają w benefitach.

Grinch
@Julia

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na stanowisko Regionalny koordynator ds. sprzedaży - rynek DIY bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Inżynier budowy
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Paulina

Przyjmą operatora wytłaczarki bez doświadczenia przy produkcji PCV? Mój chłopak się zastanawia, czy opłaci się dojeżdżać z Jeleniewa, czy razem z kosztami dojazdu będzie z czego żyć :) A na jakie zmiany w ogóle produkcja pracuje?

Oo
@Paulina

Nie opłaci sie dostanie najnizsza i dotego prawie co miesiąc jakieś przestoje wiec bezpłatny w bonusie

Ktoś

Czy to prawda że w salagu są dwie zmiany po 12 godzin? Jak to u Was jest bo piszą tu teraz na wózek dwie zmiany to po ile godzin zmiana i ile ich w końcu jest ?

@Ktoś

Jeśli mówisz o magazynie to tak są dwie zmiany. Po 8 godzin.

Sebastian

Bardzo fajna atmosfera praca jak najbardziej na poziomie. Po przerwie spowodowanej zdrowiem zamierzam tam wrócić.

@Sebastian

Można odejść z firmy a potem przyjąć się z powrotem? Firma nie ma nic przeciwko temu że ci sami pracownicy znowu aplikują? Ty długą maiłeś przerwę w zatrudnieniu tutaj?

Baciara
@Sebastian

Co to za kłamstwa, w tej firmie nie ma żadnych dodatków do pensji, na świeta Bożego Narodzenia 0pln, święta wielkanocne 0pln i to od ZAWSZE. Do tego ludzie podostawali wypłaty za luty 2700pln- tak, pracuje tu ponad 12lat i zarobiłam 2700pln.

Agnieszka
@Baciara

Czyli co, nawet podczas inflacji pracownicy nie dostali żadnych podwyżek inflacyjnych? :/ A jak po nowym roku wzrosła stawka minimalna, to co? Rotacja chyba jest spora, skoro pensja stoi w miejscu? Czy jednak się mylę i mają ludzi do pracy?

Operator

Jakie jest rzeczywiste "na rękę" wynagrodzenie operatora wytłaczarek ? Widzę ogłoszenie ze stawką do 10 000 zl brutto, a jak jest w rzeczywistości?

Agnieszka
@Operator

A aplikowaleś juz moze? Własnie tez mnie to zastanawia, niby ktoś niżej pisał że zarobki w firmie coraz wyzsze... ale zeby az tak??

Operator2
@Agnieszka

Nie, ale pracuję w podobnej firmie a do tego słysząc opinie zastanawiam się czy to nie fejk jakis. Na Suwalki to bogato...

@Operator2

Nie no to prawda. Tylko osoba pisząca to ogłoszenie zapomniała dopisać że te 10000 to w trzy miesiące zarobisz i to przy dobrych wiatrach.

@Ooo

Jeszcze mi powiedz że trzeba nadgodziny robić żeby nastukać tyle?

@Artur

Nie. Nadgodzin w tej firmie nie ma.

Małgorzata
@Ooo

Czyli ogólnie to polecasz pracę w tej firmie, czy nie? Jak już tak o wszystkim piszesz

@Małgorzata

Przyjdź i sama zobacz. Jednemu może odpowiadać a drugiemu nie.

Aneta
@Ooo

Pewnie jeszcze od stanowiska to zależy? Które dla kobiety najbardziej polecane? Też było info, że zarobki coraz lepsze tutaj są, stale rosną do dziś? Ile wynoszą?

@Aneta

Takie zarobiki dobre że dla sporej czesci w styczniu do najnizszej musieli dopłacić

Zbigniew

No co ty? Wiem że od stycznia minimalna wzrosła więc może dlatego. Nie słychać nic o żadnych podwyżkach jak inflacja tak rośnie?

@Zbigniew

Podwyżki? Pomarzyć można. Obecnie firma zamknięta a ludzie na bezpłatnych urlopach.

Sebastian
@Ooo

A co się stało że firma jest zamknięta? Napiszesz coś więcej na ten temat? To chyba tymczasowa sytuacja? Serio na bezpłatnych? To ciekawe jak sobie poradzą skoro ktoś wyżej pisał, że zarobki są słabe ...

@Sebastian

Podobno kryzys. Wysokie rachunki za prąd i brak zamówień. Tak tymczasowa ale nawet te kilka dni na bezpłatnym urlopie to będzie bardzo odczuwalne przy wypłacie. Nikogo z góry to nie interesuje oni zarabiają po kilkanaście tysięcy i dla nich to będzie niewielka kwota.

pracownik.
@Agnieszka

10000 hahaha , idz to zobaczysz te 10000, To nie firma, to garaż.... mozesz pracować w (usunięte przez administratora) i oparach za marne pieniądze. Praca, która do nikąd Cię nie zaprowadzi. Nie ma gorszej firmy w tym regionie, to tyczy się kazdego stanowiska. Taka prawda.

mysiaa

Wypowiadając się na temat pracy w Salagu . Odnośnie zarobków są coraz wyższe , a jak się przyjdzie na nadgodziny też można dobrze zarobić . Praca na produkcji nie jest ciężka w porównaniu z innymi fabrykami to jest tu bajka . Wiadomo coś za coś pójdziesz gdzieś indziej będziesz pracować na akord to oczywiście dostaniesz więcej , ale nie oszukujmy się ile czasu można tak ciężko pracować ? . Odnośnie atmosfery w pracy , wiadomo przyjaźni w pracy się nie znajdzie i jak wpadłeś miedzy wrony musisz krakać jak one . Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Salag , dla człowieka zawsze znajdzie się coś na co można po narzekać , co (usunięte przez administratora) to inna opinia . także każdy powinien przekonać się na własnej skórze , ja sie przekonałam i kilka dobrych lat tam pracuje , tez mam takie dni że sie rzygać chce juz to pracą . ale jak ktos ma podjeście takie jak ja że przyjdzie na 8h zrobi swoje i juz potem nie mysli i nie zabiera pracy do domu to jak najbardziej da sobie rade

Stefan
@mysiaa

Wiesz może jaką umowę Salag oferuje na początek i ile trwa okres próbny? Firma zatrudnia młode osoby bez doświadczenia? Dzięki za informacje.

@Stefan

To zależy na jakim dziale przeważnie dostajesz umowę na miesiąc albo na 3 na okres próbny . W czasie tego okresu nie masz premi. I tak zatrudniają osoby bez doświadczenia i młode. Sama jak zaczęłam tam pracować miałam 19 lat i bez żadnego doswiadczenia

Barman
@mysiaa

O jakich nadgodzinach piszesz, przecież jest zakaz nadgodzin, chyba że masz na myśli pomysł bosa 20 % do stawki godzinowej ale czy to się kalkuluje. Do do tego że praca nie jest ciężka, to zależy komu i gdzie ale wszędzie wdychasz ten pył i (usunięte przez administratora) co na zdrowie nie wyjdzie. Dlatego też wynagrodzenia powinny być adekwatne do warunków pracy i zdrowia.

Edyta
@mysiaa

Mnie także interesowała forma zatrudnienia w SALAG - dlatego super, iż opisałaś tę kwestię. Dobrze jest wiedzieć, że firma chętnie przyjmuje osoby młode, bez doświadczenia zawodowego. A powiedz mi, czy takim osobom zapewniają na samym początku odpowiednie przeszkolenie?

@Edyta

Przeszkolenie ? w tej firmie nie ma takiego czegoś jak przeszkolenie , zachodzisz czytasz jakies kartki podpisujesz i idziesz do razu do pracy , tam brygadzistka albo brygadzista pokazuje Ci miejsce pracy , i robisz i pracujesz , od razu na głęboka wodę . a jak czegoś nie wiesz ludziska się krzywo patrzą , nie będę sie wypowiadać na temat brygadzistek na niektórych działach , ale potrafią pojechać i wyzwać od tłumanów , co jest w sumie przykre bo góra nic z tego nie robi ,

@Edyta

I powiem tak , młodzi ludzie przychodzą i odchodzą , nie wytrzymują psychicznie, jak ktoś jest silny psychicznie to oczywiście wytrzyma , a jak ktoś nie to będzie beczał po pracy , jak to zawsze było jak przychodziły nowe dziewczyny, cieżko pisac w sumie jak się jest starym pracownikiem, bo to trzeba świerzym okiem na to spojrzeć, po prostu trzeba samemu spróbować , a jak sa co chwila oferty pracy to nie dlatego że firma się rozwija tylko po prostu ludzie się zwalniają, i nie mogą znaleźć pracowników ,

Robi

Pracuje 10 lat i jest coraz gorzej roboty coraz więcej a place coraz mniejsze

Stary
@Robi

A teraz jeszcze stawki chcą poobniżać zamiast dać podwyżki

Falkon
@mysiaa

Coś mi się zdaje, że przy biurze pracujesz.

Ktoś
@mysiaa

Widać, że tym nickiem podszywasz sie pod kogoś innego, ale dobrze byłoby żebyś pisała prawdę jak tam jest. Twoje wypowiedzi są bardzo przekoloryzowane!

agata
@mysiaa

tak po Suwałkach krążą plotki zeby nie iść tam do pracy bo ludzie sie wyrzynaja na wzajem

Prawdopodobnie
@agata

Może się zmieni na lepsze jak sprzedadzą. Nie żeby coś

Aneta
@Prawdopodobnie

A myślisz, że serio to zrobią?

klient

Niewiarygodna firma

Oferty pracy

Pojawia się dość duzo ogłoszeń dotyczacych zatrudnienia. Czy coś zmieniło się na lepsze po nowym roku? Czy jest pożądek? Czy Waszym zdaniem warto tam pójść?

@Oferty pracy

Nic się nie zmieniło poza tym że trochę ludzi do decco poszło lubisz hard core to pecam

Zbigniew

O co chodzi z tym hard corem? Praca w dużym tempie i naciskają na wydajność, czy co? Weź napisz coś bardziej szczegółowo bo tez chce się przyjąć i info było by wskazane.

lord
@Zbigniew

Praca ciężka przygotuj się psychicznie jak chcesz przyjść.

Antek
@lord

I pieniadze marne. Brak ładu i składu. Sprecyzowanych wymagań brak. Robisz to, co akurat trzeba.

On
@Zbigniew

To co inni piszą najniższa krajowa na rozmowie naobiecuja co tylko chcesz a potem liczą że się nie zwolnisz .a jak się zwolnisz to znowu " w związku z dynamicznym rozwojem " i tak to się kręci przyjedzie ktoś popracuje miesiąc moze dwa bo akurat nie znajdzie nic innego

Cze
@On

W punkt. Brawo

Frustrat
@Oferty pracy

Omijać szerokim łukiem. To co się tam dzieje przechodzi jakie kolwiek pojęcie. (usunięte przez administratora) ludzi na kasę i to nagminnie. Zabierają pieniądze za "normy" których faktycznie nie ma bo i nie ma z czego ich zrobić. Firma (usunięte przez administratora)

Praca

Witam! Jakie zarobki są w Salagu i jaka panuje tam atmosfera ?

XD
@Praca

Atmosfera jest raczej pozytywna ale bywa różnie, zależy na jakim dziale

@Praca

Witam, Zarobki w zależności od stanowiska, jeśli biurowe lub techniczne/specjalistyczne tudzież handlowe myślę, że są ustalane indywidualnie w odniesieniu do doswiadczenia i prezentacji. Jeśli stanowiska robotnicze są tp na początek dość niskie stawki na okresie próbnym, bo pracownik powinien pokazać co potrafi. Po okresie próbnym dochodzi premia do stawki. Sa dzialy na których pracuje się w systemie 4 brygadowym po 12h (5I/5Wolne/5II), co jest myślę atutem. Godna uwagi jest stabilność zatrudnienia, nikogo nie zwalnia sie za dobrze wykonywaną pracę. Umowa o.pracę od poczatku, więc zero szarej strefy. Ludzie, którzy chca i pptrafią pracować mają mozliwość rozwoju i awansu, a co za tym idzie lepszych zarobków. Jesli chodzi o atmosferę, to jest dość dobra. Niestety można trafić na negujacych wszystko ludzi na tzw. przeczekaniu. Nie jest ich dużo, ale jeśli sie ma swój rozum i nie ulega "negatywnym wpływom" jest wporządku. Zdecydowanie nie jest to miejsce dla "ślizgaczy" i ściemniaczy, którzy wiecznie narzekają. Takim źle będzie wszedzie i wejdą na każde forum i wyleją żale.

@Praca

Witam dolaczam sie do pytania.Obecjie szukaja osoby do biura /asystentka zarządu. Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat warunkow pracy w biurze???

@XD

Praca Witam dolaczam sie do pytania.Obecnie szukaja osoby do biura /asystentka zarządu. Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat warunkow pracy w biurze???

Helena

Witaj, wspomniałeś, że w firmie jest możliwość rozwoju, a w jaki sposób?Organizowane są jakieś szkolenia czy jeszcze coś innego? Na co można liczyć? :)

@Praca

Nędznie płacą i zwalniają na potęgę!

@Praca

Słabo 17/h, atmosfera nieciekawa.

Zależy

Atmosferę tworzą pracownicy.

@Salgas

Co się kryje pod tą "nieciekawą" atmosferą w Salagu? Chodzi o relacje na linii pracownik-pracodawca, czy mówisz o relacjach między pracownikami? No i czy te 17 zł na godzinę to sama podstawa, a oprócz tego są jakieś premie i bonusy?

@Salgas

Taka propozycja to już przeszłość

@TenOn

To co? Zwiększyli stawkę? Ile teraz płacą? Napiszesz?

@Zbigniew

Wszystko zależy od stanowiska i doświadczenia. Ale nie jest to 17 zł.

Juras
@Zbigniew

Ja się znasz na robocie to płacą dobrze. Ja nie narzekam.

@TenOn

Czyli pewnie więcej. To dobrze bo liczyłem, że będzie można dobrze zarobić. A jakieś premie do tego dają? Frekwencyjną albo uznaniową?

Kamila
@TenOn

Asystentka Zarządu to nie byle jakie stanowisko prawda? Też jej nędznie płacą? To przecież osoba która ma być "prawą ręką" szefostwa.

Ka-mil
@Kamila

Stawki w Salagu są niestety silnie uznaniowe, nie zawsze idzie to w parze z zaszeregowaniem. Co do premii, stawki nimi wyrównuja. Nie ma czegoś takiego jak premia frekwencyjna, chyba tylko brak premii za nieobecność ... Pracodawca jest wypłacalny, ale trzeba dobrze czytać warunki umowy, zwłaszcza jesli chodzi o stawki i premie.

.....

Zła atmosfera.....

xD

Widzę obrońca firmy, lewa ręka galasa... każda firma to nie miejsce dla ślizgaczy, ale jak może być inaczej skoro robią za 2500 netto?!, zwalniają pracowników po 2 czy 3 latach by zastąpić ich więźniami, tania siła robocza...no tak. Każdy szanujący się człowiek mający ambicję znajdzie lepiej płatną pracę i się poprostu zwolni a wy nazywacie ich "ślizgaczami" I "ściemnaczami"? Galas zawsze był egoistą... po wypadku nic się nie zmieniło.

Saga

Zla

Salgas

Zwalniają na potęgę. Mają przyjść więźniowie do pracy. Krętactwo!

hahahah
@Salgas

przecież więzniowie juz od dawna pracuja tu (2 lata) pomysl zanim napiszesz takie dyrdymały

@hahahah

Nie było ich przez tego koronawirusa i tyle!

Tak było
@Salgas

A zwalniają jak się da, szukają oszczędności i robią to w ludziach . Wszystkich więźniami najchętniej by zastąpili.

@Tak było

A powiesz coś o zarobkach w SALAGu? Ile dają na start? I czy biorą też ludzi świeżo po szkole? Czekam na jakieś info!

Tak było
@Artur

Artur . Jak świeżo po szkole to trzymaj się od Salagu z daleka . Znaczy wiesz praca ciężką tam nie jest . Ale ludzie to .... , A zarobki najniższa krajowa , oczywiście po okresie próbnym dostaniesz premie pewnie . Która zechcą (usunięte przez administratora)

@Tak było

Myślę sobie - Artur się pytał, to ja skorzystam i przeczytam. Ale chyba Ci coś tutaj wycięli i w końcu nie wiadomo, co z tą premią do najniższej krajowej?

@hahahah

Więźniowie pracują w jednym dziale i są odizolowani od reszty pracowników, czy wszyscy są na jednej hali? Napiszesz jak to wygląda?

@Salgas

Teraz już wrócili do pracy? Bo nadal są jakieś ograniczenia, ale nie tak duże. Więźniowie mają taką samą stawkę jak inni, czy niższą?

młody

Wszyscy pracują razem.

młody
@Zbigniew

Nie wiem jaka oni maja stawke ale podejrzewam ze tak ja wszyscy. Czmu mieliby miec inną?

Xxx

To prawda!

Gols

Dlaczego Salag zwalnia ludzi na potęgę?

@Gols

Chyba ta firma juz sie kończy. zamówień ponoć nie mają

"Ponoć" to żaden pewnik.

Hmmmm
@Gols

To nie prawda, że zwalniają.

@Hmmmm

No właśnie, o co tu chodzi? Gdyby zwalniali, to by nie było żadnych naborów, a są ogłoszenia na operatorów cnc, behapowca i przedstawicieli. Chyba ktoś tu celowo straszy, żeby nikt nowy nie pchał się do pracy. Boją się najazdu ze Sejn :D

Dlaczego

Dlaczego akurat z Sejn?

@Paulina

Są nabory bo ludzie się pozwalniali. Nikt nie chce pracować za (usunięte przez administratora) pieniądze i jeszcze w takiej atmosferze. Radzę unikać szerokim łukiem tą firmę.

Ka-mil
@Ooo

Prawda, dużo ludzi odeszło i "gora" i "dół", o czymś to świadczy

@Ooo

Małe pieniądze to znaczy jakie? Najniższa krajowa, czy jednak trochę więcej? Nie ma podwyżek albo premii dla najlepiej pracujących?

@Zbigniew

Najniższa krajowa. Wiele osób tam pracujących ma wciąż stawkę w wysokości 17 zł. Żeby wyszła najniższa krajowa dokładają z premii.

Bartek
@Zbigniew

2100 zł netto czyli najmniej jak mogą dać.

@Ooo

To słabiutko. Nie myślałem, że aż tak mało. Ile tej premii dokładają żeby podwyższyć stawke?

Kamila
@Bartek

To jakaś kpina... i Wy się godzicie na takie warunki? Nie zazdroszczę.

beks
@Zbigniew

Mało. Tyle żeby było zgodnie z kodeksem pracy i najniższą krajową.

Jaka atmosfera panuje w firmie SALAG Sp. z o.o. sp.k.? Są ogłoszenia na GoWork.pl z 7 grudnia. Czy jest rotacja?

Bart

Omijać szerokim łukiem. Z dnia na dzień coraz gorzej. Noe ma zamówień, a jal wpadną to mie ma możliwości realizować. Ludzie uciekają na L4 lub się zwalniaja. Ale zawsze można spróbować tam iść. Jest ryzyko jest zabawa.

PracaPraca

Firma "żart". Na produkcji w miarę, choć momentami ciężko. Można i popracować i się wyspać. Stawki "blokujące myślenie", maszyny pozostawiają wiele do życzenia. Dobre ma pierwszą pracę i dla ludzi którzy chcą się przebujać do emerytury, ewentualnie jako przystanek na ścieżce poszukiwania pracy. Zero przyszłości. Zamówienia spadają w zastraszającym tempie. Nikt nie broni iść i zobaczyć. Na rozmowach inna rzeczywistość, a na hali inna. Ludzie pracują często do pierwszej wypłaty.

@PracaPraca

Jak to się wyspać? W pracy?? To nie dziwie ze że stawki są niewysokie skoro jest takie podejście do roboty. Tobie też obiecali na rozmowie co innego niż to co zastałeś w realu? Jakie były różnice?

Patryk
@Zbigniew

Niestety. Wynagrodzenie do najniższej krajowej zrowbywane jest premią i dodatkami za pracę w nocy. Premie dodatkowe są ale nigdy nie wiadomo komu i taknaprawdę za co.

Bartek
@Zbigniew

Płaca niewiele, premiami mozna dorobić ale ich wysokośc nie jest powalająca.

Ola

Ile zmian jest w tej firmie? Ile może otrzymać nowy pracownik bez doświadczenia?

@Ola

Zmiany w zależności od wydziału. Od 1 zmiany do 4 zmian. Praca w brygadach po 12h lub po 8h.

@TenOn

Pytają Cię o stawkę ;) Naprawdę, dobrze by było wiedzieć, czy to jest samo 17 zł na godzinę przy tak ustawionych zmianach, czy sowite premie do tego.

+ premia

Oferty pracy

Pojawiaja się nowe oferty pracy. Jakie warunki pracy i płacy oferuja? Warto tam iść?

Iza

Czy w tym roku zatrudniają młodzież na okres wakacyjny?

Oninont
@Iza

Kilku jest, ale już chyba nie zatrudniają. Najlepiej zadzwonić i zapytać

Na jakie wsparcie w SALAG Sp. z o.o. sp.k. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Suwałki

• Jak się pracuje w SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Zobacz opinie na temat firmy SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
2.7/5 Na podstawie 81 ocen.

SALAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością