Areks

Jedna z firm w powiecie, w której nie szanuje się pracowników na niższych stanowiskach.Mowa to głównie o pracy sezonowej.Dziennie na maszynach do przerzucenia od kilku do kilkudziesięciu ton farby, dlatego osoby lubiące dźwiganie ciężarów mile widziane.Trochę lepiej jest na syntetykach, choć też można trafić, na maszyne, gdzie nie masz czasu wyskoczyć do łazienki.Sezon przeważnie trwa do 6 miesięcy, w tym czasie zarobisz na węgiel i śmiało możesz zimować w domu.Pensja ledwo przekraczająca minimalną, w żadnym wypadku nie adekwatna do wykonywanej pracy.Ci co robią najwięcej dostają najmniej...Nie polecam i radzę trzymać się wszystkim od tej firmy z daleka.Nie wszyscy chcemy zarabiać nie wiadomo jakie pieniądze, ale przynajmniej większość chciałaby poczuć przynajmniej odrobinę godziwego traktowania przez pracodawcę. Tu jednak tego nie znajdziesz.

Sezonowiec_nty
@Areks

podpisuję się pod tym, pracowałem tam ok 4-5 miechów , każdy wiedział już w sierpniu, że zwolnienia się szykują, bo farba słabo idzie, a magazyny prawie pełne, poszedłem we wrześniu na zwolnienie lekarskie, wróciłem i out jak śmiecia, innych sezonowców też zwalniali ale nie wszystkim, dawali wypowiedzenie, a po jakimś czasie chcieli ich z powrotem z propozycją współpracy do ok listopada/grudnia, mistrzostwo z ich strony i brak szacunku dla koni pociągowych firmy, kierownictwo ze swoimi fanaberiami, typu w upał spodnie ogrodniczki zamiast tych do pasa, ogólnie żenada, jedyne plusy jakie jestem w stanie wymienić to umowa o pracę, i wczasy pod gruszą tak to tam się nazywa, ok 600zł dają, ale to żadna rekompensata, dużo młodych z którymi można pogadać będąc przy pakowaniu, ale czas się niemiłosiernie dłuzy, mój rekord, to 90 palet na lini wodnej, to chyba dobre kilkadziesiąt ton, obecnie przy kostce mam lżej pod względem fizycznym, i przerw, o większej kasie nie wspominając, polecam jak ktoś ma możliwości na innym stanowisku niż sezonowiec bo opierdalać się mogą i jest spoko.

Łukasz26

Praca jak praca, czasem ciężko pracowac trzeba ale stawka powinna byc adekwatna do pracy a 30.. 40.. ton recznie.. gdzie po pracy pada sie na twarz.. za 1200 zł gdzie tyle dostaja kasjerzy w biedronce..to soorryyy ale dziekuje

niezadowolony

30 ton to mało powiedziane zdarza się że jedna osoba musi przerzucić nawet 50 na hiszpance, niby praca od pon do piątku ale i tak w soboty karzą przychodzić powiedzą że dostaniesz wynagrodzenie za nadgodziny a później wcisną ci dzień wolny kiedy im będzie pasować, nikt nie wspomina nawet o tym że pierwszy miesiąc robi się bez premii czyli około 1200 a z tą cudowną premią i sobotami 1450 (na wypłatę premii zostawiają sobie kwartał żeby odać dzień wolny np w środę ) sezonowi są tam tylko po to żeby zapie.... na końcu linii ogólnie nie polecam robię na dziale PE i już złożyłem wypowiedzenie wytrzymałem parę miesięcy i mam dosyć i szczerzę to jak kiedyś robiłem na budowie po 12 godz byłem mniej zmęczony niż tu po 8, gdy wracam do domu to od razu idę spać bo na nic innego nie ma człowiek siły .cały czas zatrudniają nowych pracowników sezonowych ,bo średnio co 2-3 miesiące wszyscy odchodzą zostają najwytrwalsi rezygnuję i zamierzam omijać szerokim łukiem wszystkim innym również to polecam pozdrawiam.

Marcin26

akzonobel czy oziemkowka(polargos) to to samo, harowka za poldarmo bez mozliwosci rozwoju. sezon i dowidzenia

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

maniek32

tak a to ciekawe, dlaczego znowu szukaja ;p wszyscy sezonowi odeszli, to sobie idz tam haruj i sie nie madrzyj zobacz sobie sam

sezon

lukas ludzie narzekali narzekają i przypuszczam że będą narzekali co by nie robili.

do maniek32

Na jakiej ty budowie robiłeś że było lepiej? Do ludzi narzekających: przecież nikt was tam na siłę nie trzyma.

maniek32

omijac szerokim lukiem 1200 zl do reki i 30 ton (doslownie) przezucasz wiaderek z farba, na budowie juz jest lzej

.....

Przepraszam cie bardzo ale 1800 zl netto po 4 latach pracy majac umowe.na stale to nie jest pensja pohla

kinga

ja też pracowałam w akzo. w sumie byłam zadowolona z pracy - bo ją miałam. niektórzy przychodzą po skończeniu szkoły średniej i chcieliby otrzymać na starcie stawkę dyrektora - troche niepoważne.

aga

ludzie-normalna sezonówka za najniższą krajową,układasz wiaderka na palete i tyle,jaka silna psychika-dla nich Jesteś Sezon,kończy się lato i część.

kazik
@aga

Znowu są przyjęcia zapraszam wszystkich silnych i odpornych psychicznie:)

hdjdj

jak mozna byc zadowolonym z pracy w akzo... czlowiek stara sie dostaje 1700 brytto i konczy sie sezon i nawet dzieki nie uslyszy. jak waszym szczytem mazen jest wyzysk za nic to spoko

sezon

warunki w porównaniu z innymi fabrykami w okolicy są według mnie bardzo dobre. Pracowałem kilka sezonów i jestem zadowolony.

jo

mają być przyjęcia na sezon,jeśli ktoś ma silną psychikę to może próbować się załapać.

pe

zarobki1700 brutto na kazdym stanowisku na umowie na sezon przyjecia sa ale nie polecam nedzne pieniadze za warunki szkodliwe.(usunięte przez administratora)

ON

WITAM JAKIE SĄ ZAROBKI NA MAGAZYNIE I JAKI SYSTEM ZMIANOWY?

zatroskany

Wycieli kadry problemy z załatwieniem prostych rzeczy teraz wytną księgowość. Cieszą się tylko głupcy zobaczycie jaki bałagan będzie. Pohl miał zrobic porządek a co jest? Swoich zauszników popiera a w zakładzie coraz większa degregolada i syf.

Kuba
@zatroskany

Po jednej osobie z linni (dział PE)

przestraszona

Podobno mają zwalniać bo szefowie chcą wziąć kupę kasy na premie za sukcesy a nie umieli nic sensownego wymyślić. Czy ktoś wie ile osób poleci?

pracowity

Potwierdzam że tylko kto liże (usunięte przez administratora) tym na górze ma się dobrze w tej firmie. Resztę traktują jak stado baranów z którymi można robić co się chce i wmawiać że tylko na tyle zasługują. [usunięte przez moderatora]

g

teraz jest bardzo ciekawie, niektóre rodziny bogacą się na potęgę, mieszkania i działki remonty domów a inni są zastraszani. Ciekawa firma rodzinna. Ale co robić trzeba cicho siedzieć dostałem 1% podwyżki. Mam nadzieję że ktoś w końcu przejrzy na oczy. Jedyny sposób trzeba zacząć pisać do holandii.

Zostaw merytoryczną opinię o Akzo Nobel - Pilawa

Akzo Nobel