Opinie o Ergis w Warszawa

<p> <font color="black"><p align="justify">1. ERGIS S.A. Oddział w Oławie</br>ul. Zwierzyniecka 12</br>55-200 Oława</font></p><p> <font color="black"><p align="justify">2. ERGIS S.A. Oddział w Wąbrzeźnie</br>ul. Dąbrowskiego 2</br>87-200 Wąbrzeźno</font></p><p> <font color="black"><p align="justify">3. FLEXERGIS Sp. z o.o.</br>ul. Elektrodowa 45C</br>33-300 Nowy Sącz</font></p><p> <font color="black"><p align="justify">4. CS Recycling Sp. z o.o.</br>09-411 Biała, Nowa Biała 39</font></p><p> <font color="black"><p align="justify">5. MKF-Ergis GmbH</br>Miraustrasse 42</br>D-13509 Berlin</font></p><p> <font color="black"><p align="justify">6. Schimanski-ERGIS GmbH</br>Miraustr. 38</br>D-13509 Berlin</font></p>

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ergis w Warszawa

Smutna prawda

Prawda jest taka, że rotacja w zakładzie jest duża, ogarnięci ludzie uciekają bo nie są odpowiednio wynagradzani. Siedzą tylko dinozaury lub Ci, którzy nie mają wyjścia i muszą zarabiać, osobiście nie polecam zakładu pod względem wynagrodzenia bo to aż żałosne jest. Najbardziej przykre jest to, że zakład ma swoją "dumę" i podwyżki Ci nie da, ale kogoś nowego na Twoje miejsce za prawie podwójną stawkę już wezmą (Często z gorszymi kwalifikacjami niż Ty sam posiadasz).

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Ergis odbywa się w siedzibie firmy?

@Karolina

Tego publicznie napisać Ci nie mogę. Są osoby które zasługują na więcej, a innym nie dał bym nic poza najniższą krajową. Dla pracowników fizycznych jest dobrze, a dla reszty zapewne super. Tylko aby docenić to co się ma to potrzeba by zatrudnić się najpierw u okolicznych ,,pracodawców" a później rozmawiać o pracy.

Mary Nowy wpis

witam serdecznie. Mam przed sobą ofertę dla księgowego z językiem niemieckim. widnieją w nim oznaczenia możliwej pracy zdalnej i zastanawiam się po jakim czasie faktycznie można tak wypełniać obowiązki. Od samego początku czy dopiero po jakimś okresie próbnym?

Tak wstępnie mógłby mi ktoś opowiedzieć o pracy jako asystentka technologa? Jest teraz dostępna oferta i widzę po treści, że nie trzeba mieć wcale doświadczenia co byłoby mi na rękę. Po jakim czasie się awansuje?

Rekrutacja Nowy wpis

Jednym z głównych zadań asystenta jest wsparcie w zakresie przygotowania zleceń do testów, wysyłki oraz archiwizacji wyrobów testowych. Asystent odpowiada także za nadzorowanie dostępności specjalnych komponentów. Asystent wspiera także technologów w codziennych zadaniach. Doświadczenie nie jest konieczne, ale jeśli kandydat pracował na produkcji lub ma wiedzę techniczną/chemiczną jest to mile widziane:) Zapraszam do rekrutacji https://ergis.pracujunas.pl/offer/291452-18802858/4213580 . Najważniejsze informacje są zawarte w ofercie. Pozdrawiam.

Robol

Jestem świeżym pracownikiem w tej firmie i już mogę powiedzieć, że ZDECYDOWANIE NIE POLECAM pracy w tej firmie. Pracodawca(usunięte przez administratora)na rekrutacji, ustalenia to jedno, a rzeczywistość to drugie. Bardzo to przykre, ja niestety na razie tu siedzę, ale powoli zaczynam szukać czegoś innego bo to są(usunięte przez administratora)

@Robol

Prócz tego, że świeżym pracownikiem jesteś to również świeża opinia, jak tak parzę teraz po tamtych innych to od miesięcy nikt niczego nie pisał. W ogóle to jakie masz tak konkretniej rozbieżności w tym zakresie? i tak tu wyglądają teraz sprawy względem wypowiedzenia umowy? Ja akurat patrzyłem wcześniej na te jeszcze dostępna ofertę dla technologa. A Ty jako kto robisz?

NIK Nowy wpis
@Robol

A napisz coś więcej? Mówisz o Wąbrzeźnie?

jaka ocena bieżącej rotacji? pisali cos z parę miesięcy temu, że jest dość duża w zakładzie a ja widzę tylko jedna ofertę dla technologa. Nie widzę także przy tym oznaczenia, że to „praca od zaraz”, zdarza się może także rozwój stanowiskowy? i czy opiszecie bardziej szczegółowo warunki dla technologa?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Ergis? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Smutna prawda

SPRAWA DLA UWAGI

Jeżeli w ergisie jesteś niewygodny to i grusze ci zabiorą. Inspekcja pracy powinna to zweryfikować. Fundusz socjalny nie jest premią uznaniową, a i tak nie wszyscy dostają.

PJ
@SPRAWA DLA UWAGI

Szanowni Państwo. Jeśli chodzi o oddział Ergis S.A. w Wąbrzeźnie, jak i MKF Wąbrzeźno to ZFŚS ma regulamin i tego się trzyma. Zapewniam Was że ,,wczasy pod gruszą" otrzymują wszyscy którzy złożą oświadczenie o dochodach rodziny, bo od tego, zgodnie z przepisami, uzależniona jest wysokość świadczenia. Wszelkie świadczenia socjalne są dobrowolne, pracodawca ma obowiązek wypłacić na wniosek pracownika. Jeśli ktoś nie występuje o świadczenie socjalne, nie otrzyma. Nikt w tym oddziale nie jest pomijany w rozdziale socjalnego ze względu na bycie ,,niewygodnym". Nie wiem jak jest w Oławie, tam nawet chyba nie ma komisji zgodnej z przepisami o regulaminie nie wspomnę.

Cvbbn
@PJ

Ergis to Ergis.....

@PJ

Pracuje 5 lat w Oławie i nigdy nie było problemu z ,,wczasami pod grusza " zawsze były wypłacane na czas. Oczywiste trzeba było napisać przed urlopem dane pismo

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Ergis w przypadku pracy jako Technik utrzymania ruchu?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Ergis odbywa się w siedzibie firmy?

Oczywiście wszystko zależy o jakie stanowisko chodzi i w jakiej lokalizacji. Na stanowiska produkcyjne rozmowy są w siedzibie firmy z bezpośrednim przełożonym. Na stanowiska biurowe, samodzielne rozmowy prowadzone są w kilku etapach. Pierwszy etap to rozmowa online. W kolejnych etapach kandydat zapraszany jest do siedziby firmy.

Mariusz

Przejdziesz kilka etapów, obejrzysz cały zakład, a dopiero przy podpisaniu umowy poznasz prawdziwe warunki finansowe, a mogło się skończyć na online ;) Ale tak jest teraz wszędzie niestety. Brak szacunku do czasu zarówno rekrutera jak i rekrutowanego.

@Mariusz

A możesz powiedzieć coś więcej na temat warunków finansowych?

Zuzanna

Na kolejnych etapach? to ile ich jest dokładnie? :D

@Mariusz

Ze mną o finansach rozmawiali już na etapie rozmowy rekrutacyjnej, także nie wiem o czym piszesz.

a aplikowałeś do biura? bo może to różnica właśnie w tym, który dział? gdzie stawki tak naprawdę są bardziej zróżnicowane pomiędzy ludźmi? widziałam, że słabo tu z podwyżkami stoją... jak już to na produkcji zdarzają się one częściej? w biurze to jak ludzi doceniają?

@Karolina

Nie piszcie głupot że słabo z podwyżkami. Od roku 2017, od lipca, zakład co prawie pół roku daje podwyżki i to powyżej minimalnej pensji. Sami z siebie robią krok ku pracownikom. Teraz ogłoszono dla wszystkich pracowników (w Wąbrzeźnie) podwyżkę płacy zasadniczej od pierwszego kwietnia o 700 zł. Zawsze znajdą się tacy którym mało, choćby dostali 2000 zł. Wypłacane są 13-ki, wczasy pod gruszą czy dodatki socjalne na święta. A że trzeba pracować ... nic darmo nie ma, nigdzie.

@EZKK

ano tylko pewnie pozostaje kwestia tego czy zarobki są uznane za adekwatne do poniesionego nakładu pracy czy też nie.. z Twojej perspektywy jak z tym jest? sytuacja bywa rentowna? o jakich przykładowych zadaniach teraz mówimy i za jakie pieniądze?

Były już pracownik

Nie polecam firmy. Od 15 lat kompletnie nic się tam nie zmienia. Żadnych znaczących inwestycji, maszyny bardzo stare - niektóre to chyba pamiętają jeszcze Stalina... Przez co produkty są kiepskiej jakość. Mają problem z płaskością leżenia chyba od 20 lat i nie potrafią sobie z tym poradzić... Cud, że jeszcze coś sprzedają... Praca na archaicznym programie. Raczej kokosów nie da się zarobić większość zapierdziela za najniższą lub prawie najniższą. Natomiast wymagania z kosmosu... Bardzo duża rotacja pracowników - przynajmniej na produkcji, chociaż słyszałem że z biur ostatnio też sporo osób odeszło. Kumpel z produkcji ostatnio wspominał że zwolnili jakąś laskę od jakości bo jej mąż ponoć zmienił pacę i w ramach zemsty ona poleciała - a niby etyka jest dla nich taka ważna xD Podobna sytuacja była z inną pracownicą. Jej mąż się zwolnił i też poleciała xD Śmieszne zagrywki, ale widać ta firma tak lubi ;] Polecam zastanowić się dlaczego ciągle szukają pracowników skoro są takim liderem :]

Czy rozmowa rekrutacyjna w Ergis odbywa się również w języku angielskim?

pracownik_12345

Tak, jeśli rozmowa dotyczy etatu np. w biurze. Od pracowników produkcji nie wymaga się znajomości języka obcego.

Ciasny Wiesiek
@pracownik_12345

Oby nie wprowadzili obowiazkowej nauki jezyka ukrainskiego . .

Irena
@Ciasny Wiesiek

Niby dlaczego? Ukraińców u was dużo zatrudnili? Bo skoro tak to chyba tamci powinni się dostosować i zacząć uczyć polskiego?

@Ciasny Wiesiek

A co ci przeszkadza w tych pracownikach niby? :)

ERGIS

Rozmowa rekrutacyjna w języku angielskim odbywa się na stanowiska, gdzie ten język będzie używany. W pozostałych przypadkach, rozmowa jest w języku polskim.

Ciekawie rozliczają wynagrodzenie urlopowe Wg kodeksu: Art. 172. [Wynagrodzenie za czas urlopu wypoczynkowego] Za czas urlopu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował. Zmienne składniki wynagrodzenia mogą być obliczane na podstawie przeciętnego wynagrodzenia z okresu 3 miesięcy poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu; w przypadkach znacznego wahania wysokości wynagrodzenia okres ten może być przedłużony do 12 miesięcy. A oni do wynagrodzenia urlopowego nie wliczają premii która jest wypłacana regularnie i przez to pracownik idąc na urlop zarabia mniej (a powinna być wliczona ponieważ wg rozporządzenia ministra tylko jednorazowe nagrody nie wchodzą do obliczenia wynagrodzenia urlopowego ) Sprawa dla PIP jak nic - do zgłoszenia Tak czy inaczej widać jak jest traktowany pracownik w firmie jako koszt a nie człowiek dzięki któremu firma istnieje Dla przyszłych pracowników mogę powiedzieć tylko tyle że nie warto tracić czasu i lepiej poszukać gdzie indziej Z pozdrowieniami dla kapusty, kocicy która raczy się jabłkami i jogurcikami i ogólnie dla dyrekcji która odleciała i próbuje ogień gasić benzyną. Nie liczcie na podwyżki ni chyba że najniższej kralowej:)

Gfgn c

Same przekręty... w Oławie tez

Z tymi urlopami...
@pracownik

Ponad 10 lat temu już te praktyki stosowano... do dziś pamiętam przełożonego, który mowil, ze skoro nie ma mnie w pracy to za co bym premie chciał... I od 10 lat wyobraźcie sobie dostaje pełna stawkę... gdzie indziej...

@pracownik

Sorry że się podpinam pod komentarz ale mnie blokują z dodaniem komentarza .Tak że we wstępie pozdrawiam a poza nawiasem i jak naprawił się trochę kierownik mkf -u ?Czy Dalej mam mu przypomnieć naszą ostatnią rozmowę.Jest Pan z siebie dumny choć taka grzeczność z mojej strony to nadmiar mojej osobowości choć tą sprawą powinien się zająć państwowy instytut pracy jak na wykształconą osobę to zachowanie proste wobec ludzi może pora coś zmienić w tym Majdanku i dobrze Pan wie że powiem to prosto w twarz dbaj o ludzi bucu a nie patrzysz przez okienko jak na ludzi z gorszego sortu.

@Borek

Jak niby blokują? Choć po opinii widzę, że firma w niej dość niekorzystnie wypada. Wspominasz o inspekcji, sam na własną rękę nie myślałeś, żeby to zgłosić? Bo z tego co piszesz zdajesz się być poważnie przekonany, że słusznie będzie to zrobić.

@Karolina

Ci co znają tą historię to wiedzą o co chodzi ale ogólnie chętnie bym podziękował kierownikowi Mkf bo mnie zmotywował tymi groźbami że się nie dostanę do pracy gdzie obecnie pracuję, szanuję tą pracę i bardzo mi się podoba wspaniali ludzie i atmosfera zarobki fajne, z uśmiechem do pracy idę, tak powinno być wszędzie niby każdy swoje chwali ale atmosfera w mojej pracy jest na bardzo wysokim poziomie Kierownik przebrany w normalne ciuchy robocze pomoże przy maszynie nie boi się ubrudzić poda rękę porozmawia pożartuje .Tego samego życzę wszystkim tym ciężko pracującym ludzią w Ergisie trzymajcie się.

@Karolina

Podejrzewam że Pani jest z kadr więc w skrócie powiem co mnie nauczył ergis przez te osiem lat pracy.Po pierwsze słucha się tylko ludzi co chętnie latają do kierownictwa i mistrzów na skargi a siedzą i chowają się przed kamerami ,dużo mówią mało robią .Kalandrowi są traktowani jak święte krowy płaca lepsza bo ciężko ich zastąpić a często inni za nich zaprd,maszyny w opłakanym stanie pamiętają czasy komuny.Ci co naprawdę się starają to się o nich nie dba a kto tworzy firmę jak nie ludzie.W Ergisie brak modernizacji brak podejścia do napraw brak pomyślenia chociażby do tego co jest potrzebne .To zrozumiałe zysk ale kosztem ludzi wyciągnąć jak najwięcej z czegoś co się rozpada takie wytyczne z góry, ale podejście do ludzi też się liczy .Poszła by Pani do pracy z chęcią gdyby to było Pani narzucone że ma Pani tam być bo inaczej po premii ?Czy chętniej by Pani poszła zapytana czy poświęci Pani swój czas wolny i przyjdzie do pracy? To jest różnica Ergis zapomniał już dawno temu czym jest praca a czym życie i wolny czas by być z bliskimi bo z góry zakłada że Ci ludzie co tam pracują nie chcą spędzać wolnego czasu z bliskimi tylko się wkur....ć na te zabytki a nie maszyny .

@Karolina

Tak że szczerze z wiarą.Wierzę w to że te opinię się kiedyś zmienią na tej stronie wyciągnięcie wnioski z moich wypowiedzi i z dumą będę mógł napisać że polecam tą firmę czas pokaże dbajcie o siebie .

Piter

Zakład nie dba o pracownika. Brak podwyżki kolejny rok, inflacja zasuwa i pensja tak naprawdę maleje. Dodatkowo wywyższanie pracowników zaszczepionych. Nie zaszczepieni są gorszym sortem, trzeba szukać gdzieś indziej pracy.

Pracownik.

Moja podwyżka z tego roku to 0,45 gr/godzinę netto. Warto tu się starać? Hallo, warto? Czas na zmiany.

@Pracownik.

Ale szaleństwo, ciekawe co sobie za to kupisz! Dom na Malediwach? Jeszcze Ci zostanie z tego. :D Za rok też szykują takie grube podwyżki czy jeszcze nic nie wiadomo?

gośc

Powiem tak czytając te opinie zastanawiam sie co mają ludzie w głowach. Za darmo brać pieniądze każdy by chciał.JAK DLA MNIE JEST OK wiele miejsc zwiedziłem i bywa oj bywa gorzej . chwalicie veroni ok ,prawda jest taka ze póki sam nie spróbujesz nie dowiesz sie jak naprawde jest

Ten typ

Jak tam Borek się pracuje w Veroni jak się trzymasz? Jak z płacą daj znać.

@Ten typ

Serio masz mój prywatny numer to napisz a nie walisz moją ksywą publicznie .Powiem Ci tak,jest taka przepaść że lepiej nie pytaj. Już mnie plecy nie bolą .W skrócie chwalę sobie i polecam .

Matias

Zakład nie jest zbyt godnym polecenia. Pracownicy niezaszczepieni są w pewnym stopniu dyskryminowani. Ustalenia na rozmowie rekrutacyjnej mijają się z tym co jest potem.. Pracownik jest tutaj złem koniecznym któremu trzeba płacić, oczywiście brak podwyżek (bo po co). Widać po rotacji pracowników że wielu nowych odchodzi po tym jak zobaczą realia. Ten zakład jest dobry tylko aby mieć co wpisać w CV, nabrać doświadczenia lub gdy nie ma innego wyjścia, poza tym nie warto wiązać się z Nimi na dłużej.(usunięte przez administratora)

Gfgn c
@Matias

Potwierdzam. Na rozmowie kwalifikacyjnej mówią co innego później okazuje się że robisz za trzech.... Obsługa klienta, oferowanie , obsługa magazynu, księgowanie i archiwizowane, monitoring platnosci i windykacja miękka, zalkadanie noweho klienta bo handlowiec nie umie....a no i liczyć trzeba na kalkulatorze.... bo mfg nie ogarnia Jednym słowem jedną osobą obsadzaja 3 stanowiska... nie polecam tego pracodawcy

Jak dużo osób pracuje w Ergis?

W całej Grupie Ergis pracuje ponad 1000 pracowników w różnych lokalizacjach.

KOMUNIKAT

Dyrektora PiK Grupy Ergis z dnia 10.06.br ...,,Pracowników zaszczepionych proszę o kontakt z działami kadr, które będą Wam rozdawać znaczki "jestem zaszczepiony przeciw COVID-19", który po przypięciu do ubrania będzie uprawniał Was do nienoszenia masek na terenie firmy."

Liszka
@KOMUNIKAT

Widać, że to firma społecznie odpowiedzialna. Na pewno dyrektor poinformował, iż zapewnienie maseczek leży po stronie firmy i zgodnie z zaleceniami lekarzy trzeba je zmieniac co 15 minut w miejscu, gdzie dostępny jest płyn dezynfekujący. Maseczki stanowią odpad niebezpieczny, stanowiący zagrożenie epidemiologiczne, który powinien być przechowywany w szczelnych pojemnikach i odbierany przez wyznaczone osoby i utylizowane przez firmy uprawnione do odbioru odpadów medycznych, Oczywiscie skróci to czas obecności pracownika na stanowisku podczas zmiany o jakieś 30-60 minut, ale właśnie na tym polega odpowiedzialność biznesu.

Jarek
@Liszka

BHP się kłania.....

jest tu ktoś kto obecnie pracuje w firmie? jak kasa?

Grażyna
@Piotr

Brak szkoleń administracyjnych i technologicznych. Modernizują zakład, bo inwestują w maszyny, ale dalej trzeba siedzieć z kalkulatorem i robić obliczenia bo oprogramowanie mfg jest ze średniowiecza i nie jest przystosowane do dzisiejszych warunkow pracy... Masakra - jak GS-owskim sklepie. W tym zakładzie to komuna jeszcze rządzi. Oferty robi się w Word i zapisuje w PDF. Wszystko manualnie - gdzie tu postęp ? Zamówienia przysyła klient, a mógłby przecież za pomocą hasła wejść w nasz program i sam je wprowadzić.... - co za patologia postępowa.... Brak chęci do rozwoju i wynagrodzenie nie jest adekwatne do obowiązków które są narzucone pracownikowi. Organizacja i rozwój w kierunku efektywności pracy pracownika administracyjnejo! Tu, właśnie tu powinien zakład wprowadzić zmiany.... Największym kapitałem każdego zakładu jest człowiek i tu powinno się poświęcić inwestycje, rozwój i zadbać o szkolenia.

eleonora
@Grażyna

No muszę się z tym zgodzić. Program to średniowiecze, kartoteki pozostawiają wiele do życzenia. Word i pdf królują. Dział IT nigdy nie ma czasu.

Wiem że połowa zarządu ergisu to prawnicy a jak myślicie możecie paść na kolana do berła i na kolana ścierwa.zamiast dbać o pracowników robicie rachunki zysków i strat śmiejecie się z ludzi którzy dla was pracują .

Czytaj kierowniczkui i Pani kot całe życie pracowałem lubię poćwiczyć na sztandzę

Co to za podszywanie się pod moją osobę wpisy z moim imieniem i nazwiskiem nie należą do mnie . Radzę osobie ,która robi sobie tak niepoważne żarty o ich usunięcie .Mam sporo swoich zmartwień i problemów po niedawnej śmierci brata ,wpisy zostaną zgłoszone do admina .

Ktos

Byl za bardzo do przodu to odpoczywa

Ten typ
@Ktos

Widać że pies cie w dup.sko j.e .b.a.ł Tak się prujesz do tej rodziny ciekawe jak będziesz płakał w lesie .Wyrazy współczucia dla rodziny jeszcze raz trzymajcie się ciepło .

PJ

Kot, jak sądzę masz na myśli nazwisko, pisze się z dużej litery.

Zostaw merytoryczną opinię o Ergis - Warszawa

• Jak się pracuje w Ergis?

Zobacz opinie na temat firmy Ergis tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ergis?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ergis