Opinie o BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łódź

Jakim prawem zabieracie nam nasz wlasny urlopni wypisujecie nam go na postoj fabryki która stoi nie z naszej winy!! To trzeba zgłosić do PIP Zgodnie z art. 81 par. 1 kodeksu pracy (dalej: k.p.) pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli nie została ona wyodrębniona przy określaniu warunków wynagradzania – 60 proc. wynagrodzenia (tzw. przestój). W każdym przypadku płaca ta nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wynagrodzenie, o którym mowa powyżej, przysługuje pracownikowi za czas niezawinionego przez niego przestoju. Jeśli nastąpił on z winy pracownika, wynagrodzenie nie przysługuje. Co do zasady pracodawca w okresie przestoju ma obowiązek wypłaty pensji, ale tylko wtedy, gdy pracownik był gotów do pracy.

kasztan

to zobaczycie jak nam zabiorą urlop w lutym na ten cały przestój fabryki, bo szkoleń już podobno ma nie być co były zaplanowane :)

Xxx

Urlopu udziela się tylko i wyłącznie na wniosek pracownika.Widocznie wszyscy mamy zaniki pamięci i nie pamiętamy że o takowe wnioskowaliśmy.Inspekcja nic z tym nie zrobi bo BSH fałszuje ewidencję czasu pracy i w papierach im się zgadza.

Bo w tym zakładzie brakuje związki zawodowego który by bronił praw pracownika, a tak zakład robi z wami co tylko chce wedle własnego uznania.

Pracownik suszarek

A może brak sprzeciwu to dla nich cicha zgoda? A może wreszcie się chociaż raz zjednoczmy i zbuntujmy? Przecież wystarczy, że cały obszar nie wyrazi zgody u swojego koordynatora na wpisanie urlopu w kartę pracy, a jeśli to zrobi to jej nie podpisujmy. Ale wszyscy! Nie wiem, ile osób to czyta, przekażcie to innym, rozmawiajcie. Jeżeli wszyscy razem zrobimy to samo to nawet się bez PIPu może obejść ;) No chyba, że dalej chcecie być uważani za idiotów przez dyrektora, którzy godzą się na wszystko i łykną najgłupszą wymówkę...

@Pracownik suszarek

Heh , dobre - zapomnij. Nikt nas nie uważa za idiotów , jesteśmy nimi od lat i tyle.

Xxx
@Pracownik suszarek

Zorganizowanie pracowników,nawet w jednym obszarze,jest niewykonalne.Wystarczy zobaczyć jak ludzie nie potrafią się przeciwstawić chamstwu brygadzistów,a co dopiero marzyć o bardziej zorganizowanej akcji.Zresztą podpis nie jest do niczego wymagany.Nawet w przypadku konfrontacji sądowej jest słowo przeciwko słowu.Dyrekcja dobrze o tym wie,dlatego mogą fałszować ewidencję jak im się podoba.W razie czego przedstawią swoje wydruki,a co przedstawi pracownik,odręczne zapiski?To tak jak z błędami audytowymi na zamówienie,weź udowodnij że z twojego stanowiska urządzenie odjechało bez wady.Chyba trzeba by mieć kamerkę,jak rowerzysta.Ogólnie chory zakład,chore układy,i tego już się nie uda zmienić.

@Pracownik suszarek

Zgadzam się ale nie każdy ma jaja niektórzy wypracowali sobie pozycje przez miesiące lata to co się będą odzywać im dobrze a nowy pracownik niech się martwi nikt ci nie pomoże ,oni lubią jak nikt im się nie sprzeciwia ,choć o wielu rzeczach nie mają pojęcia gryzipiórki zza biureczka .

Maryja ma

Może się ktoś szczerze wypowiedzieć na temat pracy na magazynie jako operator wózka ? Jakie zarobki chodzi mi głównie o samą podstawę i jakie są premie. Jak są płatne nadgodziny jaka atmosfera tam panuje. Czy na weldmanowej i lodowej są takie same zarobki? Proszę o wpisy jak ktoś coś wie.

@Maryja ma

Witam nie wiem co dalej będzie bo likwidują 3 zmianę na suszarkach ale zatrudniłem się na operatora wózka 2 tygodnie temu lecz podziwiałem je tylko z daleka ,zostałem skierowany na stanowisko kompresorów ,parowników i skraplaczy jak masz dużo pary w łapach to ok.lecz wieczorem nie będziesz miał siły podłubać w nosie ,współtowarzysze tej niedoli ok.,gdy się zapytałem kiedy mnie wrzucą na wózki to ciągle przekładali i sami nie wiedzieli kiedy ,tak więc zrezygnowałem ,szkoda zdrowia gdyż do tej pracy ,którą wykonywałem nie potrzebne są żadne specjalne predyspozycje czy też uprawnienia ,myślę że orangutan też by dał radę i byłby tańszy ,bananki nie są aż takie drogie.

@Maryja ma

Co do zarobków to byłem zatrudniony przez agencję pracy 18 zł.brutto+premia 250zł. za przestrzeganie przepisów BHP,szału nie ma.

Bezrobotny

Pewnej zimy źle sie cczułem prosiłem koordynatora o odbiór godzin bo powiedziałem ze nie chce iść na zwolnienie. . wiecie co powiedzial? Ze nie jest wskazane żebym poszedł na l4... Na drugi dzień z rana tak wymiotowalem ze nie miał wyjścia . postawilem go przed faktem dokonanym. Buc jeden nie mmiał odrobiny współczucia! Widział ze jestem chory.. Kasa sie tylko liczy i norma za która maja cele wyplacane

Qwer
@Bezrobotny

Miałem dokładnie tak samo, jak zadzwoniłem, że nie dam rady to usłyszałem tylko "Wiem że jest piątek i Ci się nie chce". Dodam, że wtedy pracowałem już pół roku i zwolniłem się tylko raz po tygodniowym uprzedzeniu...

@Qwer

No cholera taki z ciebie zasłużony pracownik i nie chcieli pozwolić na bumelowanie ? A jakby tak po 6 miesiacach zaczęli wypłacać 3/4 pensji bo przecie wcześniej wypłacali wcześniej całość - No po pół roku chyba mogą skoro twoim zdaniem możesz decydować sam kiedy do pracy ci się przyjść będzie chciało to i oni niech coś mogą ? Piątkowe choroby to takie szewskie poniedziałki jeśli rozumiesz , sypią się u nygusów dla odmiany.

anno
@Bsh

Słuchaj Bsh urlop na żądanie masz wpisany w kodeks pracy i jezli ktoś potrzebuje to z niego korzysta. Nie musi słuchać dodatkowych uwag...

Albert
@Bezrobotny

Bsh nie ma monopolu na prace w Łodzi. Nie podoba sie tu praca, jutro mam inna gdzieś indziej. W czym jest problem? Wierutne bzdury kazdy moze pisac. Tutaj nikt nikogo po plecach nie klepie. Przychodzimy zarabiac pieniadze a nie bawic sie w dziecinade.

@Albert

Takie żale wypisują biedaczki co umiejętności ani chęci do pracy nie maja. Przychodzi piątek i choroba weekendowa , a potem wredny koordynator mnie nie rozumie bo ja taki chory. Ciekawe czy zgłaszasz taka chorobe jednodniową w środę na przykład ? Każdy wie ze choroba nie wybiera i dopadnie każdego - niektórych zwykle w piątek/sobotę , tu wiadomo o co biega.

Witam, czy może ktoś napisać jak jest w Bsh we Wroclawiu

Kanarek
@Kasia

Zależy o co pytasz? jesli o zarobki to ok. 2000-2300 zł na rękę na produkcji, ok. 2300-2700 zł na ręke na wózkach widłowych itp. mistrzowie, kontrolerzy, liderzy, brygadzista ok.2900-3500 na ręke. kierownicy - podobno bardzo dobrze płatne stanowiska specjaliści i dział utrzym,ania ruchu różnie nie wiem jak tam stanowiska biurowe. Do tego dochodza premie miesięczne i roczne, karta sodexo 100 netto / msc, karta multisport za 20 zł, +bezpłatna opieka medyczna medicover, +na terenie zakładu powstaje stołówka, +możliwość szybkiego awansu, +podwyżki raz w roku czerwiec/lipiec wszyscy (podwyżki indywidualne), +nauka języka angielskiego darmowa, +darmowe świeże jabłka w opór :) to plusy.... a minusy: -praca w soboty za dzień wolny mozliwy do wybrania w tygodniu -sporo nadgodzin -presja utrzymania jakości i bezpieczeństwa pracy -częste kontrole trzeźwości

@Kanarek

A premia miesięczna jest indywidualna, czyż zależna od całej Lini, czy za nie chorowanie też firma płaci.

@Kanarek

Chodzi o pracę na produkcji

kuba
@Kasia

na premie miesięczna sklada sie ocena za jakosc produkcji, wydajnosc oraz bhp, wszyscy pracownicy pracuja na to wspólnie, wszyscy dostaja tyle samo premii miesiecznej. wiec im bardziej sie wszyscy starają, tym wiecej kasy.

Król
@Kanarek

Nie wiem skąd wzięłaś wysokość zarobków dla operatorów wózków ale na pewno podane przez Ciebie wartości są mocno zawyżone. Premia miesięczna jest jedna - 500 zł brutto. W dodatku bardzo skomplikowana. Na tą chwilę premia roczna jest jednorazowa. Nie ma informacji, że będzie w kolejnych latach. Możliwość szybkiego awansu jest dla tych co lubią być blisko koryta i wyróżniają się niekoniecznie ciężką pracą. Coroczne podwyżki to raptem kilkadziesiąt złotych. Nauka angielskiego nie jest dla pracowników produkcji tylko dla elity. Z jabłkami to samo. Nie znajdziesz ich na stołówkach produkcyjnych, tylko w tej koło biur. Owszem, nadgodzin jest bardzo dużo. W dodatku okraszonych straszeniem wypisania polecenia służbowego. Według mnie akurat kontroli trzeźwości jest nawet za mało. W dodatku przydałyby się jakieś testy na obecność narkotyków.

albert
@Król

premia roczna jest co roku wyplacana w marcu, jej wysokosc zalezna jest od sprzedazy i innych czynnikow. co do jablek sa dla wszystkich, a co za problem wbic do biura i sie poczestowac? darmowa jest tez kawa, mleko do kawy, herbata i cukier dla wszystkich - chyba ze ktos woli platna z automatu. zdarza sie ze przelozony nakazuje przyjsc na nadgodziny i straszy poleceniem pracy w godzinach nadliczbowych, niestety wg. kodeksu pracy pracodawca ma prawo "zmusic" pracownika do 8h tygodniowo do nadgodzin w przypadku faktycznego zapotrzebowania pracownika. dodatkowo we wrocku panuje strach przed odmowieniem nadgodzin, bo panuje przekonanie ze jesli odmowisz, to pracodawca sobie ciebie zapamieta i byc moze nieprzedluzy umowy o prace.

Król
@albert

Owszem, w Łodzi premia roczna jest co roku. Ale we Wrocławiu póki co nie nic nie wiadomo o tym, czy za 2018 rok będzie premia. Nie jest problemem wbić się do biura. Problemem jest podział pracowników na lepszych (biurowych) i gorszych (produkcyjnych). Kawa itp. nie są dla wszystkich, ponieważ nie wszyscy mają dostęp do kuchni dla biur. Kierownik logistyki zakazał kamizelkom korzystanie z tej kuchni bo brudzą oraz powiedział, że dla nich są właśnie płatne automaty. Problem tkwi w tym, że pracodawca bardzo często korzysta z tego prawa. Najlepiej żeby siedzieć codziennie po 12 godzin. A to przekonanie bierze się z tego, że jeden z kierowników logistyki oficjalnie powiedział, że brak elastyczności w kwestii nadgodzin będzie uwzględniony podczas rozmowy rocznej oraz że jeśli ktoś nie wykazuje gotowości do robienia nadgodzin to nie jest osobą, której oni szukali.

Mammmm
@Kanarek

Drogi kolego zawyzyles stawki na produkcji tak jak i na wozkach na czysto wychodza ludze na lini prod 2000-2100 a na wozkach logistyka 2300 tak samo transport wewnetrzny. Premia pisza i mowia ludzie ze 500 a tak naprawde 200zl brutto moze bedzie jak dostawy beda na czas, maszyny nie beda sie psuc, premia frenfekcyjna zabrana 200 brutto. kumoterstwo, szybki awans dla znajomych i wazelin. Nie polecam tej firmy.

Ktoś

Kunta kinte :)

????
@Kanarek

Nie nie wszyscy dostają podwyzki dużo w tym roku ludzi nie dostało nawet inflacyjnej a starzy pracownicy jak ja chodzi o staż pracy bo ja tu tkwie od 2006 roku nie są brani pod uwagę bo my "musimy pracować" a nowa dzieciarnia po szkole musi być doceniana by mieli narybek do pracy

szefu
@Kanarek

Ja to jestem w szoku dysproporcji pensji kierownika zmiany, kontrolera czy specjalisty a kierownika magazynu nie mówiąc już o szefie logistyki . Gdzie patrząc na pracę magazynu najwięcej umiejętności i wiedzy wymaga stanowisko kierownika zmiany i kontrolera oraz niektórych specjalistów . Kierownicy magazynu w większości otwierają okna rozładunkowe i uzupełniają grafik. Kierownik magazynu nie musi znać języka obcego, nie zna praktycznie systemu SAP, Dostaje pensje, która przekracza 6-7 tysi, przypisane ma auto służbowe... Szef logistyki , zna języki , nie porusza się w systemie, jest łącznikiem miedzy kierownikiem magazynu a dyrektorem..., jakie są osiągnięcia szefa logistyki ,który zleca wykonawstwo tego co dyrektor określi i raportuje z dołu do góry?. Do tego zasiedzenie na stanowisku 20 lat i jaka wiedza o nowościach w świecie logistyki ? Super pensja, auto służbowe.... Kierownik magazynu w BSH to super ciepła posadka bez większych wymagań i umiejętności...

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
Anonimus

A wiecie kiedy otwieraja ten wielki hotel pracowniczy co buduja przy fabryce suszarek? To na wysoki sezon dla Nepalczykow?

A co jakby tak zrezygnować z opieki medycznej, kart lunch i sportowych i dać te pieniądze ludziom do podstawy lub zostawić wybór ? Abonament prywatnej opieki standard to ok .700 zł( pewnie firma ma zniżkę ), lunch pass 190zł a kwatralnie karty podarunkowe lub multisport 150 zł...

BC

Witam wszystkich jak tam u was z praca I zarobkami co mozecie napisac o pracy I produkcji

annonimus
@BC

Nie wiem czy zauważyłeś ale wystarczy poczytać poniżej i trochę się dowiesz... Wesołych świąt ????

Wózkowa

Pracował ktoś z was na wózku widłowym? Jakie zarobki na rękę bez nadgodzin? Jaka atmosfera w pracy?

@Wózkowa

ok 3 tyś, atmosfera - patologia na maksa, nie da się bez nadgodzin bo soboty czy niedziele teoretycznie "dobrowolne" a praktycznie masz być !!! Poczytaj niżej o transporcie.

Producet marki bosh troche oszukuje ze wzgledu na to ze ofrty przedstawiane w sklepach nie sa adekwatne do prawdy jaka jest mianowicie kupilam ostatnio odkurzacz bezprzewodowy I mialo byc w prezencie zelazko zglosilam na stronie iternetowej info o zakupie aczkolwiek moj odkurzacz nie podlega pod promocje a w sklepie przedstawiciel marki bosh walną naklejke na kazdym odkurzaczu ze promocja obejmuje kazdy odkurzacz. Jestem zaeidziona niestety

Kijowiec

Praca operatorów w magazynie naprawdę bardzo ciężka. Tam gdzie powinny pracować po 2 osoby pracuje tylko jedna. Przez pośpiech i poganianie jest pełno wypadków. Straszna logistyka organizacyjna oraz rozmieszczenie magazynowe powodujące chaos ,w dodatku wszędzie ciasno i bez przemyślenia powoduje pracę kolizyjną z innymi operatorami widlaków i wózkow ciągnacych. Ktoś z góry ciągle pali głupa że tego nie widzi.Brawo Panowie i Panie od logistyki widać od razu waszą nieudolnośc zawodową.Nie zajmujcie się czymś o czym nie macie najmniejszego pojecia bo przez was ta praca wygląda tragicznie.

@Kijowiec

Przecież odbywają się tzw: Gemby ,na których pokazuje się problem i szuka rozwiązania. Codziennie po 30 min ... Znaczy wygląda to tak, że na tych spotkaniach mówi się ciągle o tym samym ale tylko mówi ponieważ problemy zostają bez rozwiązania. :) Ciasno jest bo produkcja trzepie ilości, bez zastanowienia się czy jest gdzie to składować czy nie. Ciekawe czy ktoś liczy koszty tego co wyprodukowane i zalega miesiącami .... Koszty uszkodzeń i operacji logistycznych... . Firma bardzo dziwny sposób działania . Może na te koszty pieniądze są a nie ma ich dla pracowników i usystematyzowanie i upraszczanie procesu...?

Trok

Proszę o podanie konkretnych płac netto w tej firmie.Na jakim stanowisku ile można zarobić? Magazyn , produkcja itp. Proszę o szczere podanie zarobków . Pozdrawiam

@Trok

Z ofert pracy wynika ,że jakieś 2550 netto z premią + 190 lunch pass :)

Doris
@Piotr

za taka niska stawke taki zapierdziel to śmiech na sali..masakra!!

I3ruce94
@Trok

A wiecie ile na magazynie płacą na rękę bo słyszałem że ponad 3000 bez nadgodzin ? I jak to jest z tymi weekendami w każdy rzeczywiście trzeba przychodzic ?

mmmm
@I3ruce94

Ok. 3200 brutto, nadgodziny bywają, weekend sobota 2 zmiany , niedziele też, płatne odpowiednio.

Pikus
@Piotr

Zapomniałeś dodać że masz możliwość pracy 30dni w miesiącu mając 1dzien wolny po zmianie nocnej na odpoczynek, za taką samą stawkę co ludzie pracujący od poniedziałku do piątku ????????

Stary-nowy
@Piotr

Z premia ? Jaka premia ? Od 4-5 miesięcy nikt premi nie ma !!!!

Weronika

@Greq100 wspomniałeś, że w pracy w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest mobbing. Chciałabym spytać jak go rozumiesz, bo często jest mylone to słowo, a jednak jest to przestępstwo i pisząc coś takiego oskarżamy. Na forum muszą być tylko pewne, potwierdzone informacje. Zatem czy mobbing dla Ciebie skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników.?

@Weronika

Potwierdzam niestety wypowiedź Greq100, pracowałem w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łodzi i mobbing jest stosowany jak najbardziej i nikt nic z tym nie robi. Kierownicy, kordynatorzy wybierają ludzi pod siebie i jak się nie podporządkujesz to będziesz najgorszy, będą wycierać tobą podłogę. Ja to nazywam kolesiostwem, mówię tu o kierownikach i kordynatorach. Wspólne kawki, herbatki i obrabianie duuupy (a ten to taki, a tam ten to zrobił to i tam to.....). Oczywiście można iść ze skargą do działu personalnego ale wtedy od razu można się zwalniać bo nikt ci wtedy nie da żyć. To samo tyczy się pracy w weekendy, niby nie trzeba przychodzić, ale jak nie przyjdziesz to będą zbędne komentarze typu że się nie angażujesz itp. Człowiek bardziej wysiada psychicznie niż fizycznie. Mało porządnych ludzi tam pracuje, 90% podpierdalaczy, którzy czekaj na jakoś sensacje zakładową. Mógłbym przytoczyć wiele przykładów ale zbyt dużo by pisać. Myślę że książkę bym napisał..... Ogółem praca dla ludzi bez rodzin, jeżeli lubisz frajerstwo, a w szczególności lizenie duuupy przełożonemu aż mu się tyłek będzie świecił to ta praca jest dla ciebie. Na pewno się tam spełnisz. Ja jestem szczęśliwy, że już tam nie pracuje i nie wrócił bym tam nawet gdyby mi dali 10 tyś. złotych netto......

Greq100
@Weronika

Droga Weroniko, sama odpowiedziałaś sobie na pytanie o mobbing. skutki są takie jak opisałaś, niestety dochodzi do zmuszania pracownika do określonych zachowań pod groźbą obniżenia oceny pracownika za tzw.zaangażowanie, lub nawet nie podpisaniem umowy( pracownicy tymczasowi) czy nie przedłużeniem pracownikom etatowym. Kiedyś jeden z kierowników na wieść o tym iż pracownicy nie zostaną 40 min po pracy ( trzeba odebrać dzieci ze szkół czy przedszkoli itp.) by wziąć udział w jakimś spotkaniu informacyjnym, stwierdził że jak będzie chciał to będziemy zostawać wtedy kiedy on to określi a jak się komuś nie podoba to, cytuje: (usunięte przez administratora) go z roboty. koniec cytatu. Wiec czy w B/S/H jest mobbing? Jest i to jeszcze jaki. pracownicy wypełniają jakieś durne ankiety zadowolenia w których niestety nie padają konkretne pytania np czy jesteś zadowolony z wynagrodzenia, z godzin pracy, czy jesteś lub byłeś poddany mobbingowi. W wynikach ankiet zawsze jest super natomiast w rzeczywistości jest tragicznie.

Mariusz

Jak bym widział swój były zakład 3M wrocław kowalska :/

Lodon
@Weronika

Podobno jakis facet sie powiesil bo byl taki ciskany przez przelozonych

@Lodon

Generalnie to cyrk na kołach. Nie zostaniesz w nadgodzinach to dostaniesz papier do podpisania zgodnie z przepisami prawa pracy- podobno, nie przyjdziesz w sobotę to będziesz delikatnie mówiąc zmuszony do tego.Oczywiście odpowiedni stosunek będzie miał do Ciebie kierownik ...to chyba jest mobbing?

JAŚ FASOLA
@Weronika

......Wymieniłaś właśnie jedne z cech MOBINGU..!!!!!.........Gdyż MOBING....to pojecie dosyć ogólne, i nie zdefiniowane....bo ukazał się jakiś dokument który określa ramy Mobingu...????.....NO NIE,,,!!!....ale pozdrawiam ....

@Lodon

..fakt ale w ŁODZI.........ale jakieś 6-miesięcy wstecz....miał miejsce...../////

GARGAMEL......ŁÓDZ.....

.....koordynatorzy,,,,jak mają reagować na MOBING...????? chyba żarty..........jak oni go stosują....a po drugie....90%....tych koordynatorów....ogarnia pismo obraskowe gdyż ma 7-klas szkoły podstawowej ale to FAKY ATENTYCZNY..........czyli nie wiedzą co to mobing???? to słowo obce.. ..gdyż takich poganiaczy z tiktakiem w muzgu po 7-klasach podstawówki...i żebyś umiał się tylko podpisać....to możesz być koordynatoewm....(jeżeli to potrafisz to praca jest dla ciebie i kariera..) cały BOSCH w Polsce poszukuje osób o takich cechach......to tyle......PS.....Pozdrawiam osoby o tych cechach charakteru.......i aplikujacych.....

Borsuk z LM2
@GARGAMEL......ŁÓDZ.....

@GARGAMEL......ŁÓDZ..... koordynatorzy ogarniają pismo obrazkowe, natomiast twoje wypociny trzeba czytać dwa razy, żeby się domyśleć o co ci chodziło. Po pierwsze: mam pytanie: co to są cyt. "FAKY ATENTYCZNY"? Jeżeli chodziło czi o fakty to one zawsze są autentyczne. Po drugie: skończyłem technikum i obecnie kończę studia, więc mam więcej niż 7 klas podstawówki. Po trzecie: wiesz co to wielokropek i w jakim celu się go stosuje? Czasami trzeba spojrzeć krytycznie również na siebie, a nie tylko widzieć problemy u innych. Nie warto też robić z siebie kogoś kim się nie jest. W tym przypadku udawanie inteligenta się nie udało.

Xyz
@Borsuk z LM2

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ta stara prawda bardzo pasuje do sytuacji w zakładzie. Niestety, koordynatorzy szybko zapominają jak to było kiedy pracowali na linii, a i poglądy szybciutko się im zmieniają. Kultura osobista nie jest zależna od wykształcenia, a to że wykonujemy proste prace nie oznacza że jesteśmy prostakami. Jeśli traktuje się nas jak idiotów, po prostu się dostosowujemy, w trosce o własne zdrowie psychiczne.

Ano
@Borsuk z LM2

Dobrze że z Ciebie taki inteligentny człowiek. Skończone technikum i obecnie w trakcie studiów. Jestem pod wrażeniem. Cześć koordynatorów jest w porządku. Niestety są też tacy, którzy myślą że są niewiadomo jak ważni. Oczywiście sodówka za sprawą pełnienia ważnej funkcji, też uderza do głowy. Wiem że kierownik ciśnie, ale trzeba mieć swoje zdanie. Niestety większość jest mocna tylko przy kolegach. Żadnej dyskusji tylko przytakiwanie. Dotyczy się to też większości pracowników na liniach. Norma nie schodzi, koordynator jest zły, kierownik jeszcze bardziej, a dyrektor włosy z głowy wyrywa. Na szczęśćie dużo już mu nie zostało. Odbija się to wszytko na pracownikach z linii, którzy akurat są najmniej winni tej sytuacji. Wieczne poganianie, doprowadziło do odwrotnej sytuacji. Prawie wszystkim odechciało się już starać. Dużo osób pracuje tylko i wyłącznie z powodów finansowych. Atmosfera jest tak słaba, że Miele wykorzysta to bez problemu. Dużo zostało zrobione żeby ludzi zniechęcić do tego zakładu i jak widać udało się. Kiedyś były tłumy do pracy, teraz biura świecą pustkami. Nawet większą szansa na umowę z bsh nie zachęca ludzi. Wkrotce ma powstać 4 linia i jestem ciekaw gdzie bsh znajdzie obsadę.

Jolka

A ile zarabiałeś przede odejściem z pracy, oczywiście jeśli to nie jest tajemnicą.

anonim z bsh
@Weronika

Mobbing jest obecny w tej firmie począwszy od wyśmiewania, komentowania sytuacji życiowych , umiejętności, zachowań, przez kierownictwo na forum jak również współpracowników. Pracownicy boją się głośno mówić o sytuacji w firmie, widać to szczególnie po wypełnianiu anonimowych ankiet a później omawianiu ich w szerszym gronie przy udziale managerów, których dotyczyły pytania. Ocena roczna pracownika wystawiana jest bez jego wiedzy, często na widzimisię Kierownika. Dodatkowo dziwią mnie pytania kierownictwa kiedy prosisz o urlop, co będziesz w tym dniu robić.... Dochodzą jeszcze głupie żarty ...

@Lodon

.....to było na Papierniczej w Łodzi........

@Borsuk z LM2

.....BRAWO JAŚIU...Ps....co tak bronisz tych czarnych polówek czy może sam je kiedyś nosiłeś z batem i komurką w reku.....Zabolało co..????

@Weronika

.....Mobbing jest stosowany co dziennie w Łodzi w BSH......a czym skutkuje ....wgnieceniem w beton ....lub powieszeniem na pasku od spodni jak to miało miejsce w BSH na ul. Papierniczej...w Łodzi to są skutki mobbingu......zatajane przez kierownictwo....skrycie....

Sc

Kiedy są podwyżki w bsh

@Sc

......mogą być podwyżki ale NORMY.......

Sc

Jest jakaś podwyżka przy podpisaniu 3 umowy

Były Lider
@Sc

Tak micha ryżu i kijem po krzyzu

SC

A tak na poważnie

Głos ludu
@SC

To jest właśnie na powaznie

dupa
@Sc

haha dobree.... caly czas to co miales bez zadnej zmiany

Andrew

A jak wygląda praca na panelu na suszarkach ,mam ofertę tam przejść na umowę z bsh ,czy ciężko się pracuje na panelach proszę o rzetelną ocene

Pikus

W Łodzi na dzień dzisiejszy pracodawca ma w (usunięte przez administratora) doświadczonego pracownika. Wola inwestować w ludzi z ulicy zamiast ludzi którzy się znają na robocie wliczając też pracowników z tzw. leasingu. Oby tak dalej. To wszyscy się zwolnią ???????????? a budynek po BSH będzie pustostanem

anonim z bsh
@Pikus

Raczej zainteresuje się nim w momencie kiedy rzucasz papier na stół i mówisz, że chcesz odchodzić. Wtedy to ktoś próbuje z tobą rozmawiać. Ale problem tej firmy jest taki, że przyjmując Cię do tej firmy na stanowisko jesteś skazany przez lata na nim być robisz rzeczy bez ambicji i zaangażowania. Motywację masz zerową, często wszystko to co potrzebne do wykonywania tych rzeczy musisz sam sobie zorganizować. Nikt nie wprowadzi Cię na tyle, że wszystko wiesz wręcz po jakimś czasie dostajesz nowe zadania. Spróbuj się pomylić to szybko będzie to Tobie wytknięte i to na ogóle. Dlatego ta firma nie stawia na rozwój pracownika. Wolą podpierać się leasingami, uczniami, praktykantami. itp.,...Ważniejsze jest przepychanie się o to kto co źle zrobił niż rozwijać firmę i ogarniać ten panujący chaos. A będzie jeszcze gorzej za kilka miesięcy.

!!!

Już pracujemy za miskę ryżu(usunięte przez administratora)

Czy może orientujecie się o jakiś podwyżkach stawek na produkcji po nowym roku?

@Marta

Zap za miskę ryżu a zwiazki zawodowe w Niemczech wywalczyły 35godzinny tydzień pracy

black
@anonymous

Nie musisz patrzeć na Niemcy. Wrocław i Tam w BSH zarabiasz więcej i pracujesz mniej... Jesteśmy tutaj w Łodzi Czarnuchami Europy!

kl
@Marta

50zl netto p dyrektor powiedziala ze w łodzi tak sie zarabia i oni sie dostosuja

GARGAMEL......ŁÓDZ.....
@Marta

....Tak orientujemy się....myślę że nie przekroczy 20-zeta brutto.....po ostatniej podwyżce jaka jakie kilka miesięcy temu.. i była w wysokości...50 zeta brutto....

martyn

Czyżby BSH chciało ograniczyć wpisy na forach ???

śmieszek

W tej firmie najpierw się robi a później się myśli co zostało zrobione. Druga opcja to polecenie, zrobić coś ale nikt nie wie jak , a ten co coś wiedział już tu nie pracuje :). Zamykają markety na niedziele a BSH ostro pracuje w niedziele i soboty, taka przewrotność :) Do tego produkcja , temat rzeka . Produkować na ilość , na bufor , niekompletnie lub z niewłaściwych komponentów blokada i cofanie na poprawki, suuuper!

Zostaw merytoryczną opinię o BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego - Łódź

• Jak się pracuje w BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego?

Zobacz opinie na temat firmy BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 289.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 239, z czego 41 to opinie pozytywne, 91 to opinie negatywne, a 107 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego?

Kandydaci do pracy w BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego