P.W.Rombor

Częstochowa

Opinie o P.W.Rombor

Ktoś

Żenada, powinni zamknąć tę firmę !!!

były

Znów zajrzałem z ciekawości na tę stronę bo doszły mnie wieści, że karuzela na stanowisku szefa sprzedaży kręci się coraz szybciej. Wyrazy współczucia dla pracowników.

???

Brak kompetencji.

Gestapo

Zero kompetencji

były

Szanowny Panie T. Nudziłem się trochę w weekend, pogoda też nie skłaniała do spacerów z rodziną więc przejrzałem jeszcze raz wpisy. Tym razem chciałem odnieść się do Pana (?) opinii o comiesięcznych zebraniach. Gdyby przeczytał Pan choć jedną książkę na ten temat, dowiedziałby się Pan że publicznie nie doszukuje się przyczyn niepowodzeń handlowców - do tego są rozmowy w cztery oczy do tego umiejętnie prowadzone. Dokonał Pan naprawdę wiele i dlatego szkoda, że Pan i Pana firma nie zarabia więcej, choć ma tak wspaniałych ludzi, których przez własną niewiedzę nie jest Pan w stanie wykorzystać. To mój ostatni wpis gdyż mam inne, ciekawsze wyzwania przed sobą. Szkoda mi Pana i Pańskich pracowników - marnuje Pan ogromny potencjał.

hahaha

Nie do końca się zgodzę z Panem, pracują tam też osoby które prześlizgują się i są wychwalane a nie mają "bardzo dobrych" predyspozycji. Zatrudnienie znajdują również osoby które bardzo angażują się w pracę, a nie mają spektakularnych wyników. Osoby takie nie są doceniane, a nawet wręcz czasami krytykowane w nie wybredny sposób. Szanowny Pan pisze, że są grupy wyrabiające plany i mające premie- zgodzę się, jednak podejdźmy do tego realnie. Ci przodownicy pracy bazują na dwóch- trzech klientach, tak naprawdę nie rozbudowując swojej bazy klientów, grupy nie mające takich koni pociągowych mimo ogromu włożonej pracy nie osiągną takich wyników. Plany roczne nie są realnie zakładane, standardem jest podwyższanie planu z poprzedniego roku, czyli wykonując określony obrót w 2015, plan na 2016 to ten obrót plus określona wartość %. W tej firmie jak do tej pory stosuje się założony plan z poprzedniego roku odpowiedni narzut %, powoduje to aberracje. Grupa wykonująca 110 % planu, na następny rok ma łatwiej, gdyż możliwe, że właśnie taki będą mieli założony cel, natomiast grupa wykonująca w ciężkim trudzie plan w 80 %, będzie miała założony również plan 110%, co daj już różnicę 30%. Wiem, że na starcie powoduje to dużą presję i stres u tych osób. Jeśli chodzi o uwagi szefa, pisze Pan, że nie ma się co tym przejmować, widocznie nie były one kierowane w Pańskim kierunku. Lżenie osób mających problem z wykonaniem planu na zebraniu w obecności całej załogi, nie należą do najprzyjemniejszych. Niestety nie ma to nic wspólnego z dyskusją, ale z monologiem szefa. Osoby te nie mają nawet możliwości własnej obrony, gdyż próbując zabrać głos są zaciekle atakowane. Zachowanie takie ociera się o mobbing. Liczę, że pewnego razu ktoś zgłosi to do Inspekcji Pracy. Wiem, że nagrania z takich zebrań istnieją, tylko są bardziej traktowane jako śmieszne ciekawostki- cieszy to tylko owych stachanowców. Zgadzam się, jeśli chodzi o terminowość wypłaty, zdarzały się jednak 1-dniowe poślizgi, ale są one akceptowalne. Mało nie spadłem, z krzesła jak przeczytałem "Osoby które nie wyrabiają targetów muszą się liczyć z tym, że na zebraniu, które odbywa się co miesiąc będzie dyskusja o przyczynach tego zjawiska. Zebranie to jest dość stresujące. Ale mimo to dostają pensję. " Wynika z tego, że powinny się cieszyć te osoby, iż otrzymują pensję. Jest to kuriozum, osoby te wykonują swoją pracę w jak najlepszym zakresie, problem nie leży w nich, tylko w polityce firmy oraz szefie. Do póki to nie zostanie zmienione to nic się nie poprawi. Z firmy jest rzeczywiście ciężko wylecieć, ale zdarzają się takie przypadki, większość to kierownicy, którzy zderzają się z murem próbując naprawić sytuację w firmie. Jeśli chodzi o innych pracowników to zmieniają sami oni miejsce zatrudnienia ze względu na sytuację w firmie, ma tu na myśli zarobki i atmosferę. Byłem świadkiem nazwania pracowników: "tanią siłą najemną" a firmy "kołchozem". Z takim podejściem do firmy raczej daleko się nie zajedzie. Zgodzę się z tym, że duża większość pracowników jest miła i sympatyczna, a niektórzy są rzeczywiście "życzliwi" :)

Hmm.. uważam, że żeby pracować w firmie Rombor trzeba być bardzo dobrym sprzedawcą, po prostu mieć do tego predyspozycje . Są grupy które sobie nieźle radzą (wyrabiają targety i maja premie). Niekiedy jakaś uwaga od strony szefa do nich wyjdzie, ale nie ma co się tym przejmować. Pracownicy są do tego przyzwyczajeni. Zresztą nie ma szefa idealnego, ma problem z nerwami, ale jeżeli chodzi o wypłatę to jest zawsze na czas. To jest bardzo duży plus. Osoby które nie wyrabiają targetów muszą się liczyć z tym, że na zebraniu, które odbywa się co miesiąc będzie dyskusja o przyczynach tego zjawiska. Zebranie to jest dość stresujące. Ale mimo to dostają pensję. Poruszę tylko temat, że jeśli ktoś chce zacząć tam pracę to trzeba nastawić się na pracę, w której samemu organizuje sobie czas, trzeba być skutecznym żeby zdobywać klientów i wytrwałym, żeby dzień w dzień wykonać ten telefon do potencjalnych klientów. Z firmy Rombor ciężko jest "wylecieć". Ludzie którzy tam pracują mają wieloletni staż w tej firmie. Pracownicy bardzo mili i sympatyczni, pomocni i życzliwi. :)

były

Ponoć syn odszedł z hukiem trzaskających drzwi? Jeżeli to prawda to brawo za odwagę i decyzję. Ciekawe kogo teraz poniża Pan T? Ale dla szefa jest i dobra tego strona - jedna pensja w kieszeni więcej...

hahaha

Czytając Pański wpis mogę domniemywać, że albo pisze to pan T. albo stoi za Pańskimi plecami i wręcz dyktuje ten wpis. Jeśli chodzi o opinię o pracownikach to regułą jest, że nowy lub potencjalny pracodawca dokonuje indagacji z poprzednim i wtedy posiada pełen obraz sytuacji. Natomiast w temacie opinii o firmie „ROMBOR” to przywołuję mą wcześniejszą opinię, iż to właściciel wprowadzając w firmie psychozę wyrobił opinię, sobie jako pracodawcy. Szanowny Pan pisze o stabilnym zespole, czyżby przepracował Pan w tej firmie choćby jeden miesiąc? Czy jest Pan w stanie napisać ilu dyrektorów/kierowników miał Dział Zbytu [ot taka komunistyczna nazwa owego działu handlowego] w przeciągu 10 lat? Jestem w stanie wymienić co najmniej dziesięciu, co daje nam obraz, iż jedna osoba przepracowała statystycznie rok. Chciałbym nadmienić, iż niektórzy sprawowali tą zaszczytną funkcję kilka lat, co jednocześnie wskazuje na to, iż niektórzy piastowali te stanowisko tylko przez kilka miesięcy. Czy to nazywa Szanowny Pan stabilnym zespołem? Ile osób przeszło przez dział zbytu w ciągu tego okresu? Wiele osób zna wybuchowość pana T. nawet w stosunku do swego syna jak napisał Pan „były”, co osobiście potwierdzam, będąc świadkiem niewybrednych słów wykrzyczanych przez ojca do syna. Miałem wrażenie, że dla co niektórych czas się zatrzymał i żyją w PRL-u, gdzie piastują stanowisko w LWP i mogą sobie każdym pomiatać oraz nie można mieć innego zdania niż Władza.

były

Zgadzam się z powyższą opinią w całej rozciągłości - nie da się pracować z człowiekiem mającym poważne problemy z własną osobowością. Jeśli Ci odpowiada praca z kimś kto poniża w obecności pracowników swego własnego syna - to praca dla Ciebie. Jeśli odpowiada Ci styl zarządzania pruskiego kaprala - to praca dla Ciebie. Starczy?

hahaha

Panie Tadeuszu, trochę skromności, podobny wpis ukazał się na fb pod opinią profilu firmy ROMBOR :) Może i płacą na czas ale marne pieniądze i jeśli ktoś lubi być poniżany i wysłuchiwać obelg to może próbować tam podjąć pracę. Musi się też przygotować na pełną inwigilacje i ataki szału właściciela. Osobiście nie polecam :)

JANEK3290

solidna firma..i jej szef pan Tadeusz

Zostaw opinię o P.W.Rombor - Częstochowa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie P.W.Rombor