Opinie o Robyg Deweloper (Robyg S.A.) w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy ROBYG S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie ROBYG S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROBYG S.A. w Warszawa

Rozbudowany proces rekrutacyjny, po którym nawet nie dowiesz się, że Cię nie chcą. Najpierw 1 etap, później 2, następnie realizacja zadań w 3 etapie, rozmowa w 4 i kontakt urwany od 2 tygodni. Nie bardzo rozumiem angażowanie kandydatów przez tak długi czas i kompletny brak deklaracji czy im odpowiadasz czy jednak dziękują. Lekceważenie na poziomie rekrutacji nie wróży nic dobrego w przypadku podjęcia pracy. Najniższe standardy jakie kiedykolwiek spotkałem

@Kandydat

No co ty, nie dali ci feedbacku po 4 etapie? Ile czasu zajął ci proces rekrutacyjny? Co do trzeciego etapu, zadanie było jakieś trudne czy czasochłonne? Ogólnie rekrutacja jest wymagająca? Jak na moje, to chyba nie wszystko stracone, skoro udało ci się przejść tyle etapów. Dawno aplikowales?

Krzysztof Pliszka Nowy wpis

Kupiłem u dewelopera Robyg kilka mieszkań poza tym deweloperem w Warszawie kupiłem również u innych i chce stwierdzić że Robyg jest najgorszym deweloperem jeśli chodzi o rozliczenie się z prowizji przyznanej za pomoc i polecenie w sprzedaży ich inwestycji za rozliczeniem czekam już 4 miesiące i cisza mimo wielu moich ponagleń nie polecam

Opłaca się Kierownikowi Projektu umowa b2b? W styczniu było takie ogłoszenie i tam podawali, że taki rodzaj zatrudnienia jest, nie wiem na ile to aktualne. Ale zakładam, że wiele się nie zmieniło? Pytanie dlaczego nie umowa o pracę.

PM Nowy wpis

B2B żeby można było Cię zwolnić bez powodu i bez kłopotu. Co do opłacalności to w zależności jak sobie wynegocjujesz.

Zaciekawiła mnie oferta pracy w firmie ROBYG S.A. jako Kierownik Projektu. Wiecie coś więcej o tym pracodawcy? Jak go oceniacie?

Tomasz Nowy wpis

Wyjątkowo źle, generalnie musisz realizować cudze decyzje za które ponosisz konsekwencje jakby były twoje. Autorytarny wódz który nie dopuszcza do siebie, że można coś robić inaczej.

Wiecie czy nie będą szukali na warszawe specjalistę do spraw sprzedaży nieruchomości ? Widzę ze szukają ds raportowania, jednak w sprzedaży czuje się lepiej tylko nie wiem czy często oni wystawiają nowe oferty. I od czego zależy czy umowa o prace czy zlecenie ? :p bo widzę ze dają dwie opcje w swoich ofertach

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Czy ktoś może napisać coś o dziale kadr i płac? Czy warto tam pracować?

@Kandydat

Asystentka

Średnia pensja, ale bez większych dramatów i dość przyjemna praca.

Darek U.

byłem na stażu w biurze w Warszawie; dużo się nauczyłem - polecam zwłaszcza na początku kariery, fajni chętni do dzielenia się wiedzą ludzie

@Darek U.

Kurczę, ja szukam stażu ale się już raz przejechałam w innej firmie :\ Opowiesz jak to mniej więcej wyglądało? I czy po stażu miałeś opcję podpisania umowy na etat z nimi? Bo właśnie na tym mi najbardziej zależy.

Marcin (Roksik)

Pracowałem kilka lat w dziale obsługi klienta i dużo się nauczyłem, miałem też fajnych współpracowników. Siedzę już długo w branży i tutaj jest całkiem ok - trochę się dziwię innym komentarzom i ogólnej ocenie, bo na serio można trafić dużo, dużo gorzej. Może to wygórowane oczekiwania, bo firma jest wielka i ludzie spodziewają się niewiadomo czego, a rynek najprostszy teraz nie jest i trzeba się starać.

Ilona
@Marcin (Roksik)

A możesz powiedzieć jakie są widełki płacowe w dziale obsługi klienta i ile w nim osób pracuje? Skoro sporo się nauczyłeś to znaczy, że są jakieś szkolenia dla pracowników?

Danuta

Firma poszukuje pracownika na posadę Asystenta/ki działu technicznego. Znalazłam tę ofertę szukając pracy. Na czym polegają wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji bo jest taki wymóg? I w jaki sposób zostanie to sprawdzone? Poza tym, ile lat doświadczenia w pracy biurowej trzeba mieć? I czy rodzaj umowy wybieramy sami? Czy na początku jest zlecenie, a dopiero potem umowa o pracę?

Krystian S.

Moje wrażenia są ogólnie pozytywne, choć nie pracowałem w Robyg specjalnie długo - nieco ponad rok. Pracowałem w jednym z działów finansowych - fajny szef, rynkowe wynagrodzenie i ciekawe możliwości rozwoju, jeśli kogoś interesuje praca w tak dużej firmie, dodatkowo z pokaźnym udziałem kapitału zagranicznego. Osobiście wybrałem mniejszą firmę, w której mniej opiera się o procedury a więcej o relacje międzyludzkie - Robyg to jednak korporacja, ze wszystkimi plusami i minusami.

Aneta
@Krystian S.

Rynkowe wynagrodzenie? A jesteś w stanie podać bardziej konkretną kwotę? O ile to nie jest jakiś problem, bo wiem, że czasem sobie firmy nie życzą.

Krystian S.
@Aneta

Myślę, że ludzie z finansów akurat to wiedzą, jak wygląda rynkowa stawka :) Nie czuję się komfortowo jej zdradzać, ale nie byłem zaskoczony. Teraz zarabiam gorzej.

kwiatuszek000

Nie polecam... Jak ktoś nie ma co robić a żyje jedynie praca - nawet w weekendy i święta z pewnością sie odnajdzie w takiej firmie. Z mojego doświadczenia - jedna z najgorszych w jakich pracowałam i najlepsza rada to omijać szerokim łukiem. Nawet po krótkim czasie człowiek wychodzi jak z magla - wypruty, wypalony i strasznie przemęczony.

Honorata
@kwiatuszek000

Praca tyle godzin i dni jest tu wymagana czy to kwestia tego że byłeś chętny na robienie nadgodzin? Jak z płaceniem za te dodatkowe godziny - są lepiej płatne czy może można je sobie wybrać w dniach wolnych?

Eh
@Honorata

Nie ewidencjonowane.. nie ma czasu pracy

Sociallady
@kwiatuszek000

Słyszałam że największy problem w firmie to jej prezes, który zupełnie nie szanuje ludzi, a za nim reszta kadry zarządzającej też się tak zachowuje. Mam zostać zatrudniona w ich strukturach i po zapoznaniu się z komentarzami mam mętlik.

Weronika
@Sociallady

i co udało się już może ten cały mętlik jakoś ogarnąć? wstępnie pytam, bo też chcę się dowiedzieć o nich czegoś więcej.... wiadomo jak przez ten cały rok ostatecznie działali i jakie są plany na kolejny? ktoś coś wie?

Wiktoria

Jedni z Was piszą, że spoko się tu pracuje. Inni, że nie. Ale ogólnie zarobki ponoć są spoko. Ile konkretnie one wynoszą?

PaniK

Jakiś czas temu wziełam udział w rekrutacji. Zaprosiła mnie na nią firma rekrutująca dla Robyga. Moja kandydatura została rozpatrzona pozytywnie ale niestety kilka czynników zdecydowało, że nie przyjęłam oferty. Na pierwszym etapie zapytana o to, podałam swoje wymagania finansowe. Robyg zaproponował w mojej opinii kwotę o wiele mniejszą niż podałam. Zmarnowali czas swój i mój zapraszając na drugi etap i wiedząc, że nie dostanę takiej kwoty jakiej oczekuję. Rozumiem pracodawca też chce negocjować warunki, ale bez przesady. Kiedy ja powiedziałam rekruterowi, że w takim razie moje warunki finansowe też się zmieniają na wyższe to zrobiło się nerwowo. Zapytałam także o zasady premiowania miesięcznego i kwartalnego i otrzymałam informację " łatwiej dostać niż nie dostać"... Generalnie rozmowy z Robygiem przebiegały w przyjaznej atmsaferze i gdyby nie to wrażenie, że pracodawca już na etapie rekrutacji gra na niejasnych zasadach to zapewne podjęłabym się tej pracy.

Cześć, Aplikuję na stanowisko w ROBYG S.A. Chciałam zapytać o kilka kwestii: - czy w firmie jest możliwość pracy zdalnej / hybrydowej? - czy organizowane są wyjścia / wyjazdy integracyjne? - jak w ogóle z atmosferą w biurze?

Kar33

Organizacja trochę kuleje bo nie otrzymałem odpowiedzi dopiero po telefonie dostałem informację, że wybrali innego kandydata. Fajna rozmowa, sympatyczna pani rekruterka i online. Pytania standardowe, ogólnie ciekawa oferta, natomiast ogólnie w biurze mają podobno małą rotację i trudno się dostać.

Jako były pracownik jestem w stanie powiedzieć, że praca w Robygu w Gdańsku to najgorsza rzecz jaka spotkała mnie w dotychczasowej karierze. Zdecydowanie odradzam.

B

Tak jest tam jedna Pani, która z niewiadomych przyczyn (a może wiadomych) czuje sie bezkarna. Poniża ludzi, traktuje ich jak (usunięte przez administratora) W mojej opinii sama ukrywa swoje frustracje tym! Kłamie i nigdy nic nie jest jej wina!

@B

Nie ma ludzi bezkarnych ani niezastąpionych. Czemu tego nigdzie nie zgłosicie? Jest wiele instytucji które mogą wam pomóc.

Brak szacunku do kandydata

Aplikowałam do biura w Warszawie, do pani Katarzyny. Konkurs jest 2-etapowy, tzn. do 2 etapu przechodzą 2 osoby i jedna z nich dostaje robotę. Dostałam informację od pani Natalii z HR, że przeszłam do 2 etapu i że się będa ze mna kontaktowali "w przyszłym tygodniu". Minął ponad miesiąc i nic, zero jakiegokolwiek kontaktu z ich strony, ani żadnej info. w stylu, że dziękują za udział, ale nie i bla bla bla. Nie jestem byle leszczem, mam duże doświadczenie zawodowe. Żeby tak mnie potraktować?!! Robyg to pracodawca skrajnie niepoważny. Zastanówcie się 2 razy zanim wyślecie aplikację.

Kulka
@Brak szacunku do kandydata

Oj tak, zgadzam sie. Ta sama sytuacja.

@Kulka

Może zapomnieli? :D Ludzie, zdarza się. Chociaż takiego emaila z jednym zdaniem "Dziękujemy za rekrutacje, ale wybraliśmy innego kandydata" zajmuje mniej niż minutę, więc mega słabo z ich strony.

Bud

Przeciętna wypłata i duze wymagania. Widać, że część osób się nie orientuje po co tu jest, ale ja mam akurat fajnego kierownika i nie narzekam.

@Bud

Jak zespół jest fajny to można spokojnie pracować. A napisz proszę na jakim jesteś stanowisku i czy kobiety też tak pracują? Szukam jakiejś nowej, lekkiej pracy.

Klientka

Pytanie do pracowników niższego szczebla, nie przesiąkniętych jeszcze tym ... Dlaczego Robyg traktuje swoich klientów po podpisaniu umowy jak śmieci ? Czy to nastawienie jedynie na kasę i taka lekceważąca polityka i przyzwalanie na to zarządu czy po prostu przypadek, że w jednej firmie zebrało się tylu złych i niekompetentnych ludzi. Kupiłam u nich mieszkanie wydając oszczędności życia a traktują mnie jak największego wroga i śmiecia gdy o cokolwiek się do nich zwracam. Takich opinii jak moja jest mnóstwo w internecie ... o wile więcej niż o jakiegokolwiek innego dewelopera. Także nie jestem odosobniona.

Robyg firma rodzinna
@Klientka

W biurze w Warszawie pracują sami znajomi i rodzina. Tzw. osoby z polecenia. Więc czemu tu się dziwić? Mogę jedynie pani współczuć.

MajkiMajk
@Klientka

Dużo w tym co piszesz prawdy, ale muszę trochę wziąć ROBYG w obronę. No bo po pierwsze: nie jest to jedyna firma developerska w Polsce, która ma ten problem. Co więcej, śmiem twierdzić, że podobnie sytuacja wygląda u wszystkich; z większym bądź mniejszym natężeniem, ale jednak. Po drugie: to nie jest tak, że pracownicy tej firmy są niemili bo nienawidzą ludzi i nic ich nie obchodzi od momentu sprzedaży mieszkania. Problem tkwi w tym, że sfera rękojmi i gwarancji jest w Polsce przeregulowana i czasem przesadnie faworyzuje rzekomego poszkodowanego w procesie dochodzenia do swojego. Opiszę sytuację, która to rozjaśni: Jesteś pracownikiem od kontaktów z klientami w ROBYG. Codziennie dzwoni do Ciebie kilkanaście, jeśli nie "ileśdziesiąt" osób z zarzutami zaniedbania czegoś po stronie dev., pretensjami o opieszałość. A Ty, choćbyś wiedział, że druga strona ma rację, nie możesz dać jej takiego przekonania ani potwierdzić głośno; lawirujesz, starasz się jakoś temat rozwiązać. I czasem polecenie z góry "Bah, nie uznajemy tej usterki czy wady, bo polski system pozwoliłby klientom gonić nas po sądach przez następne 10 lat". Jak to? Ano dlatego, że takie rzeczy się nie przedawniają, jeśli wejdzie pozew. Dalej: jeden przegrany proces czy uznanie jakiejś "wady" natury ogólnej, ale co do której jest ileś tam wątpliwości (np. słynne zacieki na szybach balkonowych), zrobiony choćby na zasadzie "a masz tu, naprawimy bo CIę lubimy" może skończyć się kilkunastoma latami procesów i wymianą choćby tych balustrad na wszystkich wybudowanych 5 lat wstecz nieruchomościach. Taką perspektywę mają pracownicy Robyga. Więc zniechęcają póki mogą.

Zostaw merytoryczną opinię o ROBYG S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w ROBYG S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ROBYG S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROBYG S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROBYG S.A.?

Kandydaci do pracy w ROBYG S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROBYG S.A.