Opinie o Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płock

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płock

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Specjalista

21.02.2024 09:02

Specjalistaikona wywiad

Chcę podzielić się moją historią ze współpracy z Akademią Mazowiecką. To historia o braku zaufania i szacunku dla wyspecjalizowanego pracownika oraz o układach.

Specjalistaikona wywiad

Pracowałam na stanowisku specjalisty ds. rozliczania projektów krajowych i unijnych. Do moich obowiązków należało przygotowywanie wniosków o płatność, dokumentów kadrowych, zakupowych, merytorycznych, organizowanie szkoleń, spotkań projektowych, prowadzenie dokumentacji projektu (szczególnie umów o dofinansowanie), aneksy. Zajmowałam się też rozliczeniami okresowymi i końcowymi.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Specjalistaikona wywiad

Nie było takiej potrzeby, żebym pracowała zdalnie. Byłam zatrudniona jeszcze przed pandemią.

Specjalistaikona wywiad

Współpraca zakończyła się, ponieważ nie przedłużono mi umowy. Nie podano mi żadnego uzasadnienia tej decyzji. Jednak do mojego zespołu przyjęto po znajomości osobę o mniejszym doświadczeniu niż ja, która otrzymała kierownicze stanowisko.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Specjalistaikona wywiad

Nie wiem, ile wynoszą obecnie widełki wynagrodzeń na tym stanowisku.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Specjalistaikona wywiad

Pracowałam w tej firmie około dwa lata.

Specjalistaikona wywiad

Pozytywne aspekty pracy w tej firmie to zaangażowany personelu niskiego szczebla i wsparcie osób z zewnątrz (powiązanych z Jednostką).

Specjalistaikona wywiad

Negatywne aspekty to wysokie wymagania względem mojej pracy bez ustalania zasad, brak gratyfikacji za dodatkowe zlecane zadania, przy jednoczesnym zatrudnianiu osób bez kompetencji za wygórowane stawki. Czułam się koszmarnie, miałam coraz więcej zadań i brak wsparcia.

Specjalistaikona wywiad

Nie miałam możliwości rozwoju.

Specjalistaikona wywiad

Nie wiem, czy firma planowała szkolenia dla mojego działu, ja nie uczestniczyłam w żadnym. Sama organizowałam sobie dodatkowe materiały.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Specjalistaikona wywiad

Myślę, że brak szkoleń mógł wynikać z niewiedzy o tym, czym realnie zajmował się dział projektów.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Specjalistaikona wywiad

W moim odczuciu atmosfera pomiędzy pracownikami była różna, przyczyniały się do tego brak zaufania i plotkowanie oraz postawa przełożonych, którą opiszę poniżej.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Specjalistaikona wywiad

Atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą oceniam negatywnie. Z powodu przenoszenia wewnętrznych konfliktów i braku zaufania na kadrę niższego szczebla.

Specjalistaikona wywiad

Na negatywną atmosferę w firmie wpływał brak zaufania, zwolnienia doświadczonych i cenionych pracowników oraz zatrudnienie w ich miejsce osób mniej kompetentnych.

Specjalistaikona wywiad

Pracodawca wywiązywał się częściowo z ustalonych warunków współpracy. Umowa gentelmens agreement nie dokonała się. Miałam za pracę po godzinach dostać dodatek, lecz go nie otrzymałam. Upominałam się o swoje prawa, a spotykałam się z nieprzyjemnościami. Kadry nie reagowały. Za pozostanie samej na stanowisku i przejęciu obowiązków za zwolnione osoby nie miałam wzrostu wynagrodzenia. Zamiast otrzymać wsparcie w postaci dodatkowego pracownika, okazało się, że nowa osoba po prostu przejęła moje stanowisko, a mi nie przedłużono umowy. W moim odczuciu naprawiłam i utrzymałam stan poprawności pracy działu dla przyszłych ludzi.

Specjalistaikona wywiad

Sugerowałabym zatrudnić więcej ludzi (poprzez konkursy z kwalifikacjami), ustalenia spisywać na piśmie, rozmowy prowadzić przy świadkach z kadr oraz bardziej szanować pracowników z doświadczeniem i wiedzą. Ponadto przydałoby się godziwe wynagrodzenie i zaprzestanie nadgodzin dla wszystkich.

admin

Może znajdzie się osoba aktualnie pracująca, która będzie chciała powiedzieć nam coś o pracy u nich? Jak wygląda teraz praca w firmie Pańśtwowa Wyższa Szkoła Zaodowa ? Czekamy na nowe info odnośnie ofert pracy oraz atmosfery!

Zostaw merytoryczną opinię o Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - Płock

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa