Erdbeerhof Osterloh
counter
3 194 1002 5 1
Maciek Nowy wpis

Czy orientuje się ktoś kiedy się kończy sezon mniej więcej ?

Chudy123

Hejka jak podobal sie dzisiejszy zbior ile nachapaliscie? Bo ja cale 5:D

Gruby321
@Chudy123

5 skrzynek i pierwsza lista-istne kombajny,dziś to normalnie cudowna truskawka

Bastek Nowy wpis
@Chudy123

To i tak dobra rajka ci się trafiła bo ja urwałem 2.5 skrzynki na mojej rajce i trzeba było się zbierać. Więc po odjęciu socjalu wyszedłem około 3€ na minus.

Kamillo Nowy wpis
@Bastek

Ja to samo, powinni za dzisiejszy dzień nie odejmować socjalu bo przecież to nie wina ludzi że nie było co zbierać. Moja cierpliwość się powoli kończy i jeszcze jeden taki dzień i wyjeżdżam, okres wypowiedzenia jest 1 dzień więc z dnia na dzień mogę wyjechać, tylko że wtedy pieniądze będą mi musieli na konto przelać. Z resztą myślę że połowa ludzi będących tutaj myśli żeby jak najszybciej stąd spier...olić.

Lukasz Nowy wpis
@Kamillo

Dokładnie też tak myślę żeby jak najszybciej stąd wyjechać.

Jasio

To ile można tam zarobić na czysto tak real. Jasio. Jogi babu brawo jasiu.

Dawidek
@Jasio

To zależy jak szybko zbierasz, kombajny potrafią urwać około 30 skrzynek, ale jak jedziesz pierwszy raz to na początku będziesz rwał 10 skrzynek. Minus socjal ponad 10€ dziennie to ci wyjdzie jakieś 25€ dniówki.

Kamiloo
@Dawidek

Jak nie jesteś kombajnem to radzę nie przyjeżdżać,zbyt dużo tu nie zarobisz 20-30€ po odjęciu socjalu to słabe pieniądze Pola robią się coraz słabsze a i tak trzeba to zbierać,a kokosów z tego nie ma Niby coś tam ma się zacząć ale przy takiej słabej pogodzie to szkoda zdrowia na przyjazd

Tak6Nie
@Dawidek

To katastrofa ale z tego co wiem to lipiec zawsze jest lipny. Nie lepiej jechać na początku sezonu w maju. To za miesiąc ile wam wyjdzie euro na czysto? Pozdrawiam

Zbieracz
@Jasio

W tym roku mało truskawek posadzonych,a jest dużo ludzi na początku w czerwcu jak przyjechaliśmy 8 było bardzo słabo bo zbierane było jedno pole i rwało się bardzo krótko Teraz nie wiem jak jest ale słyszałem że też słabo truskawka bardzo mała A za miesiąc to zależy,no bo jak jesteś kombajnem to coś tam zarobisz ale przeciętny zbieracz będzie miał słabe pieniądze,szkoda zdrowie marnować jak w Polsce można podobne pieniądze zarobić

Tak5Nie
@Zbieracz

Ok. Ale i tak nie wiem bo nikt nie napisał ile można zarobić na czysto. Ja ostatnio byłem na truskawkach 3-lata temu i miałem tak 8-tys zł za miesiąc ale nie ukrywam byłem jednym z najlepszych ( kombajn). No i byłem u innego rolnika. Jak na taczkach się zbierało to 6-skrzynek na godz a jak bez taczek to tak 3-4 skrzynki na godz

Zbieracz
@Jasio

Z tego co wiem to tam jest tak jak na początku czyli robota do 10-11, i przy takiej truskawce narwiesz te 10-15 skrzynek czyli dziennie około 30 € Czyli za miesiąc masz 900€

Tak7Nie
Chudy 123

Jak jest dobry dzień jak dzis to nawet 8 euro pozdrawiam

Dawidek
Nazwa działu: Produkcja

@Stary pracownik, dlaczego już nie piszesz jaki ten sezon jest dobry? Czy straciłeś wiarę w poprawę, cytuje twoją odpowiedź ,, będzie więcej godzin" no właśnie widzę, jeździmy w pole na 5 godzin i tyle. I to jeszcze na taką słabą truskawkę, no nie 2 godziny byliśmy na ładnej truskawce a kolejne 3 godziny na bardzo słabej. Pisałeś że roboty będzie tak dużo że nam się odechce robić, bardzo śmieszne. Do końca sezonu będziemy po tyle robić i sezon skończy się dużo szybciej niż myślicie, max do końca lipca. Tamten sezon był chyba najlepszy bo było posadzone ponad 200 ha truskawek i pracowało około 300 osób, a w tym roku posadzone jest 80 ha, a ludzi jest ponad 500. I jak tu zarobić jak pracę kończymy o 10:00? No, @stary pracownik napisz jak jest ty kur.....o.

Tak11Nie
@Dawidek

Po niedzieli ma byc przelot na najwiekszym polu ktore ma 30 ha na hercie,ludzie juz zaczynaja wyjezdzac jak sie pogoda poprawi to bedziecie caly dzien robic trzeba tylko poczekac na nowe pole i pogode

TakNie6
@Dawidek

A sezon sie napewno przed 10 sierpnia nie skonczy zaklad?

TakNie5
Jaja jak berety
@Stary pracownik

No sezon pewnie się nie skończy wcześniej hahaha ale będzie każdy rwał dwie skrzynki i do domu i tak się przedłuży do 10,(usunięte przez administratora),już wcześniej było mówione że się poprawi a tu do 10 w pole i do domu zresztą połowa z tego na rwaniu poziomek bo truskawka tego nazwać się nie da,a z tamtym polem to bym nie skakał tak hop do przodu bo co kolejne pole się zaczyna to gorsze a rwanie jednego pola po raz 12 czy dalej to nie przewiduje możliwości zarobku a i na koniec dodam trochę szczerości Walka o autobus to dramat,rano ciężko się dostać na pole a później wrócić,truskawka marna,rwanie zaledwie kilka godzin także w tym roku nie polecam bo to co się dzieje to tragedia aaa

Tak13Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Robert

Odradzam każdemu przyjazd w tym roku,mało godzin,słaba truskawka,dużo ludzi,problemy z przejazdami na pole,jestem tu nie pierwszy raz i jestem jednym z lepszych i się nie opłaca.Strata czasu,Szkoda nerwów i zdrowia

Tak14Nie2
Romek
@Robert

Ma rację, jak ktoś zamierza przyjechać to radzę odwołać wyjazd jeśli nie jest za późno. Tak jak mówisz, godzin mało, mała truskawka. Ja dzisiaj wyjeżdżam stąd, straciłem tylko na wyjazd. A godzin więcej nie będzie bo sam w biurze słyszałem że chcą tylko zbierać do południa, dlatego tyle ludzi jest i mają kolejni w następnym tygodniu przyjechać.

Tak6Nie1
Wkur..a
@Romek

Jeśli ktoś tutaj przyjedzie mimo opinii przeczytanych na forum to jest (usunięte przez administratora) Jeżeli nie uda mi się załapać na godziny a wiem że raczej nie ma na to szans to wcześniej stąd zjeżdżam. Pomimo tego że mogłabym tutaj być jeszcze przez miesiąc to szkoda zdrowia marnować na zbieranie tego gówna!

Kto

Wraca ktos samochodem w ta sobote?

zainteresowany

Czyli są już organizowane wyjazdy do pracy? Podpowiedzcie jak zarobki są wyższe?

TakNie4
Onna
@zainteresowany

Ludzie nie ruszajcie się nawet z domu szkoda zdrowia! (usunięte przez administratora) truskawka w tym roku. Poza tym więcej wydacie na przyjazd tutaj niż zarobicie, a to co zarobicie wydacie na rehabilitację. Żałuję przyjazdu tutaj

Tak7Nie
Pako
@Onna

To ile zarabiasz dziennie na czyst?

@Onna

Co wy to mowicie po 50 ,70 skryznek ludzie dziennie zbieraja,100 euro to sredni zbieracz ma do południa

Tak1Nie8
@Stary pracownik

@Stary pracownik, chcę się coś zapytać na priv. Proszę odezwij się na ten e-mail: ahumus@vp.pl

Onna
@Stary pracownik

Co masz chłopie z tego ze takie rzeczy piszesz?! Kombajni tyle zbieraja jezdzacy tutaj od ilus lat wiec nie puerdol!

@Kamillo

Napisz w punktach pytania to ci odpowiem na nie na meila mi sie nie chce

Kamillo

To jak są takie słabe zbiory w tym roku, to ile dniówki da się zarobić?

@Kamillo

Nie wiem dlaczego stary pracownik tak koloryzuje skoro tak nie jest. Jak jesteś "kombajnem" to tyle uzbierasz ale przeciętny pracownik nie uzbiera tyle do południa po południu rzadko są zbiory bo nie ma co zbierać

@Marcin

Ale z 50 euro da się zarobić na dzień? Na czysto po odliczeniu opłat?

Nie kombajn
@Kamillo

Raczej powinieneś zarobić 50, ale jak trafisz w "cudowną" rajke to uzbierasz na socjal i jakieś grosze do tego

Tak9Nie
Gaga

Jest ktoś chętny na zjazd z Ahlhorn dni 16 czerwca wolne miejsce w busie

dino12
@Gaga

Jaki Zjazd? dlaczego wracasz ?

Didi
@dino12

Pewnie dlatego, że jeśli źle trafisz, albo nie będziesz się bił z innymi w drodze do autobusu i nie jesteś sprinterem i masz chociaż odrobinę godności osobistej, to na pole możesz dojechać nawet godzinę później od pierwszego rzutu, a nie jest powiedziane, że nie wrócisz z niego pierwszy. Rajkowe odbijają swoje niepowodzenia na ludziach i są po prostu chamskie i bezczelne, ale przecież nie możesz się sprzeciwić wielmożnym paniom. Jeśli nie przepadasz za disco polo i wrzaskami po północy to lepiej zainwestuj w dobre stopery. No i najważniejsze: w zasadzie tylko ludzie, którzy jeżdżą już kilka lat są w stanie przyzwoicie zarobić, ale jest to okupione ostrym zapierniczem, bieganiem z taczkami po polu i wykrzywionym kręgosłupem w drugą stronę. No i wiadomo, że te osoby są lepiej traktowane od nowych.

Tak9Nie
@Didi

Co do rajkowych to nic nie mam bo nie ma się im co dziwić też przyjechali tu zarabiać a nie pracować bo 3 h i na tym koniec.

Tak3Nie1
@Marcin

Tak tylko ze dorabiaja sobie na chwastach popoludniamu z reszta chodzenie na stojaca a na klęczaco to 11 euro za godzine malo nie jest nie jeden na budowie sie orobic musi i tez ma 11 na godzine

@Didi

To prawda ale nie.moze tak byc ze ktos kto jezdzi juz po ad 10ty rok jest (usunięte przez administratora) w polu,szacunek dla takich ludzi sie nalezy

Didi
@Stary pracownik

Szanuję ludzi, którzy są w stanie zebrać 70 skrzynek w kilka godzin i niezmiernie podziwiam. Sytuacja z koronawirusem nie ułatwia sprawy, ale nikt mi nie wmówi, że atmosfera tutaj jest dobra. Takiego wyścigu szczurów i układów nie zobaczymy w najgorszym korpo.

Luk2009

Jak zbiory do tej pory? Ja jadę 30.06. Jest co zbierać, i czy truskawka duża?

Tak1Nie4
@Luk2009

Tak zapraszamy bedzie mozna do sierpnia jeszcze duzo zarobic ,ruszaja pomału nowe pola i pogoda jest ladna,warunki sa dobre i atmosfera w polu ok nie to co lata temu ,mozna duzo zarobic jak sie ma checi i motuwacje do pracy

TakNie4
@Luk2009

Co Pan mu pisze ????????????jest dużo ludzi mało pracy a co najlepsze jeszcze mają dojechać. Niech Pan napisze że dzisiaj zbiory trwały 2 h i w dodatku to był przlot. Ale na wakacje można przyjechać jak najbardziej. Sam rozwazam opcje zjazdu bo nie ma sensu tu siedzieć

Tak5Nie
@Luk2009

Tak zbiory dIs byly 3 godz ale wczoraj camy dzien dzis byl przelot i dlatwgo tak krotko ale bedzie robota caly dzien bo pola jeszce wszystkiw nie ruszyly

TakNie7
@Marcin

Zarobic bedzie mozna ale od przyszlego tygodnia jeszce robota do tylka wam wejdzie

TakNie11
Ania
@Stary pracownik

Jestem od początku sezonu i tylko dwa dni całe były przepracowane a z tego co widac na lepsze się nie zapowiada. A to prawda ze ludzi przybywa. Jezdze juz kilka lat i takiej porazki jak w tym roku nie było.

Tak8Nie
@Ania

Tak.ludzie dojezdzaja ale i beda wyjezdzac bo im sie urlopy koncza a jeszcze nawet nie ruszylo trzecie pole co jest wielkosci tych dwoch lub nawet 3 ,roboty bedzie dosc

TakNie3
Janusz

Ile trzeba czekać na te wyniki?

@Janusz

I co są już są osoby z pozytywnym wynikiem?

Ja
@Ewa

Tak mają po 2-promile alkoholu

@Janusz

Wszyscy NEGATYWNE! - Od 5,6 godz do 15,16 trzeba czekać na wyniki, weźcie sobie jedzenie. 2 tygodnie nie można opuszczać Wohnpark. (Można wyjść i wejść nie ma zakazu, lecz w razie wypadku czy coś płacicie karę do około 300cos EUR) pogoda deszczowa, w najbliższych tygodniach nie opłaca się przyjeżdżać. Dodatkowo, ilość osób w autokarach na pola ograniczona zamiast 15min, jedzie się teraz 1h. Truskawki zielone. Rok temu było lepiej, teraz porażka

Janusz

Już wróciłem do Polski, pozdrawiam. Ale firma jest jak najbardziej Porządna! To nie ich wina że tak się stało (nawiązuje do koronawirusa)

TakNie1
@Janusz

A czy waszym zdaniem jest sens przyjechać w ogóle w tym roku? Myślałam o końcu czerwca. Chodzi o to że mało jest truskawek czy że zielone?

TakNie2
Kim

Kto che przyjechać na wakacje i siedzieć bez pracy zapraszamy!

Tak2Nie2
@Kim

To co tam robicie czemu wszyscy nie wracacie do Polski skoro pracy nie ma? Chyba w końcu zaczną się kiedyś zbiory.

Tak5Nie1
Nazwa działu: Marketing

Ja tam jeżdżę od lat... Co chcecie wiedzieć? Przede wszystkim nastawcie się psychicznie na walkę o przetrwanie i ostry zapier... Wielu nowych wymięka po tygodniu bo myśleli, że im kasa sama do skrzynek wpadnie.

OK
@Adam

Dokładnie... Ludzie myślą, że jadą chyba na wakacje. I jeszcze potem mówią, że tam nie da się zarobić. Da się zarobić kupę kasy ale trzeba spinać pośladki i pracować niestety często ponad siły. Ale miesiąc, czy dwa z dobrą ekipą da się wytrzymać.

Nowicjusz:)
@Adam

Cześć Adam, mam pytanie bo tu wszyscy się udzielają, a jak się kogoś poprosi o rozmowe na priv to nagle milczą, a jedziemy we trójkę i nie ukrywam mamy kilka pytan, a że Ty jedzisz tam od lat to na pewno udzielisz nam kilka rad, najlepiej jakbyśmy się zdzwonili, napisz do mnie na email luket186@wp.pl podaj swój numer oddzwonimy. Napisz od razu skad jedziesz to może zabierzesz sie z nami bo jedziemy naszym transportem ;)

@Nowicjusz:)

Niestety ja w tym roku się nie wybieram, ale odpowiem na pytania. Napisze maila do Ciebie.

pwyszków
@OK

czesc @adam mam kilka standardowych pytań dotyczących wyjazdu . czy byłbyś w stanie mi tel . odpowiedzież . co tam z czy się je chodzi co zabrac jakie dokumety przyszychowac ubezpieczenia bedę się wybierał samochodem mój nr tel 882 597 075 Przemek

Mycha
 Rekomendacja

Szukamy chętnych na wyjazd do Ahlhorn dnia 15.06.2020 r. godzinach popołudniowych brakuje osób do busa, okolice Rzeszowa

@Mycha

Witam, a co w wypadku gdy jedna osoba z naszego busa będzie zarażona? Wszyscy tam odbędziemy kwarantannę czy już Osobnym transportem bedziemy wracać? Pozdrawiam

Mils
@Janusz

Testy pic na wodę z tych co przyjechali nikt nie miał pozytywnego..

Izz
@Mils

Czy jak zrezygnowało się z wyjazdu można to jeszcze odkręcić? Nie wiecie, bo zależy mi na tej pracy :/

On

Pyt do wszystkich co jada czy ktoś z Was dostał jakiś załącznik od biura że będziemy tam zatrudnieni tj uprawniający do przejazdu przez granicę, bo podobno Niemcy zawracają ludzi bez takiego papierku?

Ala
@On

Tak na maila

Nazwa działu: Marketing

Weźcie sobie jedzenia dużo bo przez 2 pierwsze tygodnie nie można się ruszać z Wohnpark nigdzie! Nie zbierają jeszcze.

Elo

Witam pytanie czy muszę posiadać konto bankowe czy pieniążki będą wypłacane o ręki? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Mati
@Elo

Wypłata jest w postaci bonów żywnościowych więc nie potrzebujesz konta.

Nienajedzona
@Mati

Warto nadmienić, że tymi bonami nie można zapłacić za alko i szlugi.

Rks
@Nienajedzona

Małe dementi, u Rumuna w sklepie można;)

Guco
@Rks

Kiedyś była taka sytuacja, że tych bonów zabrakło dla wszystkich ale równowartość wypłacili w towarze i ja dostałem ziemniaki, kapustę, marchew, cebulę, jaja i sporo kiełbasy.

Aga

Hejka. Potrzebujemy do busa trzy osoby ???? Ktoś,coś wyjazd z okolic Rzeszowa 15 czerwca po południu.

@Vika20

Jedzie ktoś ze śląska w drugim tygodniu ?

TakNie1
@@Vika20

Jedziemy z okolic Rzeszowa 15 czerwca i potrzebujemy trzy osoby do busa...wyjazd by był po poludniu

Me1390
@Aga

Jedzie ktoś z okolic Lublina bądź Radomia??

@Me1390

Tego to ja nie wiem.

Pawel
Nazwa działu: Handlowy

Potrzebuje miejsca dla dwoch osob samochodem z okolic Tarnow ,Gromnik wyjazd niedziela poniedzialek czy ktos ma wolne?

Pablo

Witam nurtuje mnie czy ten papier który trzeba na kolorowo wydrukować dlaczego on musi być kolorowy a dlaczego nie czarno biały?

rob
@Pablo

ja nie mam koloru i jest ok

Zostaw merytoryczną opinię o Erdbeerhof Osterloh - Halter

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Erdbeerhof Osterloh