Opinie o hutchinson.com/pl - HUTCHINSON S.A. w Żywiec

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

CHCESZ ZARABIAĆ KASĘ???

TAK JEST 3 MIESIĘCZNY OKRES ROZLICZENIOWY!!! I nie wydaje się żeby ktoś chciał go zmieniać na miesieczny bo jest to im bardzo na rączkę. Wyobraźcie sobie jednak taka sytuację że przestajecie chodzić w weekend do pracy bo w żadnym wypadku są one nie obowiązkowe nikt was zmusić do tego nie może jest was w tygodniu mniej niż zawsze bo ze stanem osobowym jest ostatnio krucho zamówienia się nawarstwiają deley rośnie i rośnie i co się wtedy dzieje? niektóre osoby które mają się za boga będą musiały zejść z nieba i poprosić was których mają za roboli do deptania o to żeby jednak przyszli (ale by to było upokorzenie a i ile kopniętych pojemników powywracanych ) bo inaczej se linia stanie u Niemca albo Francuza i trzeba sobie będzie karę płacić i wizerunek trącić i jak przyciśnie taka sytuacja to wtedy można powiedzieć że Niedziela 300 procent a sobota 200 płatna i trzeba będzie dać dziadom z bólem serca bo inaczej będzie ciepło...To jak chcecie zarabiać czy tylko narzekać?! Plan już macie...

operator
@CHCESZ ZARABIAĆ KASĘ???

W soboty i niedziele nie muszą prosić bo mogą wręczyć nakaz pracy .

Czy to prawda że mamy wybierać urlopy żeby Ukraińcy mieli pracę. Jeśli to prawda to wydaje mi się że hutchinson sięgnął dna.

Stamtąd

To nie prawda. Ja mam stary urlop i nie mogę wybrać bo nie ma kto robić.

Suzy

Czy ktoś z osób przebywających na urlopie w czerwcu, otrzymał już pieniądze na kartę Sodexo? Kiedy można się ich spodziewać?

Nero
@Xd

Właśnie nasza klasa to poszła na laptopy dmuchawy na lato,teraz klimatyzację do biur wszystko nowe jest a każdy niby nie ma,zobaczą po nowym roku jak ludzie będą odchodzić grupami najniższa krajowa dogoniła a zakład znowu marne 300 brutto da sami będą (usunięte przez administratora)

Ruler

Fajne zarobki i zdrowa atmosfera. Pracodawca szanuje pracownika i jego pracę. Polecam.

@exce

piszesz o stolarskiej czy lesniance ?

Queque Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Jak to jest że wypłaty po podwyżkach są mniejsze albo takie same jak przed podwyżkami? W tym zakładzie majac obojetnie jaka stawke i tak ciezko 3.500zl przekroczyc @Pracodawca

Beti Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.

Przyjmują może na wekend na budynek C?jak się obecnie yam pracuje?

Robol Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.

Czy opłaca się iść na piec na leśniańce?

Gość Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Kiedy będą wypłacone bony na święta?

Leszno
Robol
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.

Panowie i Panie kiedy beda przejęcia ludzi z adecco pod hutchinson?

Lola

Hej , powiedzcie mi jak z zatrudnienia mi przez Adecco na lesniance ? Umowa zlecenie czy normalna umowa ?

Porazka

Dokładnie traktują ludzi nie powiem jak bo i tak ocenzuruja .. powinny być normalne umowy a nie pod śmieszne agencje .

No
@Porazka

No dokladnie jakby jeszcze powiedzieli ze pol roku przerobic pod adecco a robie juz 2 lata a oni nie chca mnie przejac Xdd

@No

dwa lata ? zadnego przeniesienia pod hutchinson ? musze sie zastanowic nad praca tam bo majac adecco faktycznie nawet przyslowiowych rat nie dostane , nikt nie proponuje przeniesienia ?

@luka

Skoro umów rocznych już nie przedłużają pod hutchinsonem to jakim cudem niby ciebie przejmą xd

No
@Xd

Jak nie przedluzaja umow pod hutchinson koledze sie skonczyla umowa i lutym i przedluzyoi xd

Luka
@Xd

Skąd mogę wiedzieć czy pod firmą umów nie przedłużają ?;/ , zastanawia się nad pracą tam i chcialam się więcej dowiedzieć.

Ruler

Betti
@Ruler

Czego żeś się najarał że takie bzdury piszesz > Jeszcze ktoś uwierzy i będzie miał problem .Kto mądrzejszy to już dawno gdzie indziej pracuje - zostały tylko (usunięte przez administratora) i nieudaczniki.

Maja25
@Betti

Czemu bzdury? Naprawde aż tak źle? Interesuje mnie praca przez weekend

Marianna
@Maja25

Bardzo źle brud smród i marne pieniądze do tego ciągle mało i żeby robić więcej jedni się(usunięte przez administratora) a inni muszą za nich (usunięte przez administratora), liderzy lubią pokrzyczeć i się powyżywać zależy gdzie trafisz,a i panowie lubią sobie pozwalać na za dużo względem młodych kobiet

exce
@Maja25

Marianna ładnie Ci opisała realia Hutchinsona. Ty będziesz się pocić nad robotą, ktoś będzie się obijał, przyjdzie lider i jego nie będzie obchodzić jak praca wygląda, tylko rezultat, więc oboje dostaniecie zj3bę. A jak pracujesz dłużej od lenia, to wyłącznie ty dostaniesz zj3be. Ten zakład to jest totalna demotywacja. Naprawdę, tutaj nie warto robić nic, oprócz fizycznego bycia w tej pracy. Tak samo z pracą. Jak się wyrabiasz to do końca życia będziesz gnił na piecach. A jak nie dajesz rady, to zaraz Ci znajdą luźniejszą robotę, za tę samą kasę. Do Hutcha to tak przyjść, coś tam porobić, nie uczyć się za szybko, mieć wszystko i wszystkich w (usunięte przez administratora) Jak się starasz, to zaraz przyjdzie Lider i Ci dokręci śrubę. Nie rozumiem tego zakładu, serio.

@exce

piszesz o stolarskiej czy lesniance ?

Firmie tak bardzo zależy na RÓWNYM TRAKTOWANIU pracowników a pracownicy administracji na Z1 nadal nie mają aneksów, nadal nie wiedzą jakich podwyżek mogą się spodziewać nikt im nic nie mówi i nawet nie ma kogo zapytać. Ciekawe czy wyrównanie też wypłacą czy będą zwlekać z tym aż wszyscy zapomną.

konrad

zapraszamy do nas. rekrutacje trwają cały czas- skoro nic nie robimy, to nie rozumiem dlaczego nikt nie chce przenieść się z produkcji do biura??!!

A wyobraź sobie że jest tu wielu ludzi na produkcji po studiach i jakoś za wasze administracyjne stawki niechca pracować. WIĘC dalej czytaj książki a my będziemy zarabiać.

Robol

Widzę że jedynym i najważniejszym zajęciem twoim jest czytanie i pisanie komentarzy ale do tego chyba nie potrzebujesz studiów albo ... .Sądząc czasem po obliczanie naszych wypłat totu jeszcze dodatkowe kursy z księgowości albo liczydła.A ja zwykły robolek a też jeżdżę 2 razy w roku na Madery .

konrad

ja tam nie wnikam, ile kto ma pracy, ale każdy z nas ma swoje obowiązki i się z nich wywiązuje. co do podwyżki to jest niepoważne, że nie ma żadnej jasnej komunikacji w tej sprawie. Produkcja znała już wysokość podwyżki miesiąc przed przelewem, a administracja dostanie jakiś ochłap o ile w ogóle..

Pola

Wiadomo coś w sprawie podwyżek dla administracji?

Edek
@Pola

Nowy dyrektor = nowe rozdanie, a tobie podwyżki w głowie.

Xd

Przecież wy dużo zarabiacie a podobno nic nie robicie tylko kawka i przerwa .Tak napisał wasz kolega bul.Wiec napewno tym się zasugerowano.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Czy są przyjęcia na weekendówki?

Xd

Pracy niema , projektów robi się nieciekawie szykują się zwolnienia

Z2
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Jak podwyżki na dwójce brak informacji dostaniemy coś do tych 3 zł ??? Są jakieś rozmowy ???

Agnieccha

Czy do wszystkich już dotarła rozpiska z planem kiedy mamy wziasc w tym roku urlopy? Czy kogoś tam wyżej poniosło? Jest rozpisane urlopów na 18 dni, od kiedy to zakład dysponuje 80% naszego urlopu ? Nie wspominam już o osobach z krótkim stażem, które na rok mają urlopu 20 dni, zostaje im do wybrania na swoje cele 2 dni? A co z osobami które początkiem roku z jakiegoś powodu musiały już zacząć brac swoje urlopy? A co z osobami, które mają wczasy zarezerwowane przykładowo na maj/czerwiec/lipiec/wrzesień? I kolejne pytanie, czy związki zawodowe nie mają zamiaru w tej kwestii zadziałać gdy wychodzi na to że łamane jest prawo pracownika, Panowie? Pozdrawiam!

@Agnieccha

Nikogo nie poniosło. W normalnych zakładach tak to działa. Kodeks pracy art. 163. § 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 167 (UNŻ).

Agnieccha

Trzeba zgłosić do PiPu skoro nikt z osób reprezentujących pracowników nie chce się tym zająć. Po wstępnym rozpoznaniu sprawy dowiedziałam się, że pracodawca nie może dysponować moim urlopem na bieżący rok, jedynie tym zaległym. Chce sobie na wakacje jechać w czerwcu bo po prostu nie stać mnie na wyjazd z całą rodziną w szczycie sezonu, "dofinansowanie do wypoczynku", które wypłaca zakład w kwocie 400zl nie pokrywa ani jednej doby wypoczynku i jest niezmienne odkąd w tym zakładzie pracuje...

@N

Czyli według tego co napisałeś to ze związkami zawodowymi został ustalony ten plan urlopowy? No to super, to może związki w takim razie nam dorzucą do wczasów w szczycie sezonu? Fajnie że ludzie, którzy mają 20 dni urlopu w roku, mają zajęte przez zakład 18 dni.

mm
@Agnieccha

super sprawa bo juz w styczniu wiesz ile urlopu potrzebujesz i ile mozesz wykorzystac dla sb. zawsze mniej wiecej tyle sie bralo a w tym roku jest wiecej bo sa dlugie swieta. liczac 20 grudnia inwentura to od 21 do 2 stycznia prawie 2 tyg wolnego

@Agnieccha

Wybacz, ale nic nie pisałem o związkach. Jak masz do nich problem to wiesz gdzie są i możesz temat wyjaśnić. Urlop jest w dyspozycji pracownika, ale to pracodawca go udziela i tak kółko się zamyka - ty nie musisz podpisywać wniosku urlopowego na żądanie pracodawcy, on nie musi udzielać ci urlopu kiedy tobie pasuje...

Tomasz

Tak, z tym że od kilku lat "postój" był ruchomy, wprowadzając taka zmianę może dobrze było by mieć to na uwadze sezon wcześniej, co jeśli wpłaciłem sobie zaliczkę na wakacje zagranicą początkiem roku na czerwiec a zakład sobie decyzje podjął 31 stycznia, że będzie postój dla wszystkich? Zaliczka w (usunięte przez administratora) bo już niezwrotna a zakład mi proponuje w zamian 400zl jak koleżanka wyżej napisała w zamian, za te ich 400 to sobie mogę zrobić 3 dni wczasów w kiczorze chyba .

mm
@Tomasz

mozna sie dogadac powiedziec ze jest rezerwacja i zaliczka wplacona i spokojnie pogadac a nie awanturowac sie to pojda na reke. to dobrze informuja teraz a nie np w czerwcu. zreszta do sierpnia moze sie to jeszcze 100 razy zmienic

Aga
@Agnieccha

Hej, o którym zakładzie piszesz?

m

zgodnie z umowa pracodawca ma prawo dac wyplate do 10. moze np co miesiac wyplacac 10

Xd

A osoby które dostały mniejsze wypłaty bo się pomylili w kadrach ?

Mily
@m

Wie kto może kiedy dają pity na Z2 dzieki

Piripiri

Czy były już wypłaty z Adecco, zakład nr2??? Czy Adecco wysyła przelewy z opóźnieniem?? Nikt nie odbiera w Adecco

Wypłaty kpina
@Piripiri

Nie było wypłat z Adeko, faktycznie jak dzwonię na infolinię to nie odbiera nikt tam. W Żywcu twierdzą że nie robią wypłat i nie mają informacji

Zarząd

Super że Panu Firma się podoba Cały dział kadr wysyła pozdrowienia wraz z Panem Prezesem.

xxx

Najniższa krajowa 27.70 zł a podwyżka do kwoty 25.60 zł.. gdzie uciekło to 2.10 zł ? ????

@xxx

Na umowie zlecenie masz minimalną stawkę h. Umowa o pracę to co innego.

Orientujecie się czy jak jestem na macierzyńskim to dostanę podwyżkę?

Karo

A widzisz ja na macierzyńskim nic nie dostałam dopiero po pół roku od powrotu do pracy jak się sama upomniałam

xxx

Byłam na macierzyńskim i wychowawczym żadnej podwyżki w tym czasie nie dostała. ???? Wróciłam do pracy dopiero stawka została podniesiona do najniższej krajowej ..

Tak prawda

VDG

Gdzie są zwiazki zawodowe? Od czego są zwiazki zawodowe? Robia z nami co chcą a zwiazki nic. To po co one są?

Operator
@VDG

Jakie związki?Mamy przykład jeżeli chodzi o podwyżki,flagi,pikieta i wielka lipa.

Lipa
@Operator

Racja nasze zwiazki to wielka lipa

@Lipa

To sobie załóż swoje i działaj. Prawo tego nie zabrania. Central związkowych ile chcesz, ktoś przygarnie. Pokaż czy poza narzekaniem potrafisz coś więcej. Jak ludzie stali pod 3 to pewnie miałeś to (usunięte przez administratora) Po aneks to pierwszy łapę wyciągniesz.

Bbb
@VDG

A jesteś wogole w związkach żeby się wypowiadać??

@Bbb

I po co się głupio spinacze? I tak z podwyżki pewnie nici póki co bo największe koncerny samochodowe już zatrzymały produkcję i będzie znowu kryzys a co za tym idzie dobra wymówka co do podwyżki.haha.

Lipa
@Yyy

Przez wiele lat co miesiąc ściągacie mi skladke na zz, więc chyba mam prawo oczekiwać wsparcia od zwiazkow. Bezczelnością jest z twojej strony, ze sobie mam założyć swój i pokazywać co potrafie jak już tyle pieniędzy odemnie ściągnęliście i od wielu innych pracowników. Dlaczego w tym zakladzie pracownicy z Ukrainy, którzy nie należą do zwiazkow i nie placa składek na zz mają większe prawa niż ja i zarabiaja więcej niż ja? A jak się człowiek upomni o swoje prawa i skrytykuje, że coś tu jest nie tak to zaraz wyxpiqrdqalaj że zwazkow. Ale przez te wszystkie lata moje i innych ludzi pieniadze dobrze się brało. Jeste bezczelny. Już związku zawodowe nie będą mie okradana. Aneksy powinniśmy mieć od stycznia.

@Lipa

o co ci loto kolego? Jak ci źle i ZZ się nie podobają to KTO cię tam trzyma? Kto cie zapisał? Jesteś wolny rób co chcesz. Najlepiej jak się wypiszesz to skieruj się do kierownika i poproś o aneks z wyrównaniem od stycznia, a potem powiedz jak było i ile dostałeś. Może pójdziemy w twoje ślady.

Wala
@Yyy

Ale to chyba wy powinniście dbać o nasze interesy skoro już jesteście a nie obrażać się jak dziecko. Wy nie widzicie ze od stycznia poszły w górę najniższe stawki a oni nam wciskają ciemnotę że wychodzi tyle z dodatkami. Przy czym mowa o stawce a nie dodatkach. Bo podwyżka jest stawki godzinowej. A oni nam mówią że z dodatkami tyle mamy. To do kogo ludzie mają się zwrócić. Przecież to najgorszy zakład i jedno wielkie (usunięte przez administratora) Trzeba to poprostu zgłosić a wy pomóżcie bądźcie wsparciem dla ludzi i interweniujcie w tych sprawach bo chyba po to jesteście a nie tylko się obrażajcie. Bo wywalczycie podwyżkę która nam się poprostu z urzędu należy i to dopiero będzie żenada.

@Wala

jacy wy? Jak należysz to my. Masz takie same prawa i obowiązki jak ci którzy chodzą na rozmowy czy pikietują pod zakładem. Jak nie należysz to możesz mówić wy, ale wy mają w bronić interesów swoich. Niestety prawo u nas takie że wszyscy dostają chociaż tylko nieliczni nadstawiają swoje cztery litery. Z urzędu to się należy 3010 brutto i ani grosza więcej.

MyWy
@Yyy

Umiesz liczyc licz na siebie. Przy ostatniej pikiecie pokazaliście swoją siłę, garstka ludzi i to jeszcze najwięcej osób z Lesnianki. Bardzo przykro to jest ze zamiast jednoczyć ludzi to ich do siebie zrazacie. To że ludzie was nie popierają to pretensje miejcie tylko do siebie. Powodzenia

@MyWy

kto nie może się doczekać podwyżek niech idzie po aneks do kierownika. Garstka jeszcze próbuje coś dołożyć od siebie, reszta tylko czeka aż im skapnie, a potem wylejecie (usunięte przez administratora) że mało ile by nie było no i że wina związków. Pikieta była w interesie każdego czy jest czy nie jest w związkach, bo idzie o pieniądze, ale widać większości pasuje stawka.

Huk

Nie wiem co tu jeszcze robią faceci zamiast bronić swojego kraju siedzą w hutinsonie

Dudu
@Huk

Nie każdy poczuwa się do obowiązku obrony swojego kraju i w pełni to rozumiem, jeśli to u nas miałaby być wojna w życiu nie walczyłbym za ten PISland

Huk
@Dudu

Ale na fejsie siedzą i wrzeszcza zamknijcie nam niebo dajcie to dajcie tamto A sami co tchórz ich oblecial

Ukraina
@Huk

Każdy taki madry jest już widzę jak Polacy by szli walczyć za swój kraj ale Ukrainę łatwo oceniać spójrzcie najpierw na siebie bo na każdym kroku pokazujecie jak nas nie nawidzicie my rozumiemy i słyszymy to na przerwach obyś ty nie musiał iść walczyć za swój kraj

Rambo
@Ukraina

Myślący Polak nie pójdzie walczyć za swój kraj,bo juz dawno nie ma kraju Polska.Jest Polin jak niedawno powiedział prezydent duda na spotkaniu z rabinami żydowskimi. Pozatym sprzedali nas podpisując dziwne traktaty unijne. Jakby do czegoś doszło u nas, to ja będe bronił własnego domu i pola.Najwyżej pójde do lasu żyć jak zburzą mi dom,i tam będe(usunięte przez administratora)się z ruskim ścierwem.A reszta niech idzie umierać za Pisowców. Polaków najbardziej wkurza to że dla nas nie ma nic,poza podwyżkami cen w sklepach i na stacjach paliw,a dla uchodzców z Ukrainy których już jest prawie u nas 5 milionów jest wszystko. Za darmo mieszkanie,jedzenie,500+,praca,leczenie,szkoła dla dzieci.To wszystko jest opłacane z naszych podatków,bo rząd nie ma własnych pieniędzy.

Areelu
@Ukraina

Naprawdę się nam dziwisz, naprawdę nie rozumiesz dlaczego tak jest? Kolega powyżej napisał Ci część prawdy, jak to w Polsce wygląda. Nie jest wesoło, u nas także są oligarchowie, choć otwarcie się o tym nie mówi, a to, że was przyjmujemy, to niestety kosztuje nas wielce. Nie zauważyłeś, że ceny skoczyły praktycznie dwukrotnie, że paliwo kosztuje już prawie 8 zł, że wszystkie rachunki poszły o minimum 40% w górę i to wszystko dlatego aby pomóc wam. Zastanów się nad tym zanim zaczniesz pokazywać na nas palcem, czy wylewać na nas żale, gdyż my w tym momencie was utrzymujemy z naszych podatków, my nie jakiś tam abstrakcyjny rząd, więc nie wiem o co masz pretensje i roszczenia.... Nie zapominaj też o tym, że Polska funduje wam gaz (już od lat), broń, amunicję, mundury, bez zwrotne pożyczki i wiele, wiele innych grantów.... Ludzie to widzą, ceny rosną i łatwo jest połączyć kropki, na co kasa płynie z nadmiernych opłat i podatków, a raczej na kogo. I Ty jeszcze zarzucasz nam... co, chamstwo, nieżyczliwość, no weźże się mocno nad sobą zastanów, bo roszczeniowość, aż bije od Ciebie na kilometr.

DZIADEK
@VDG

JAKIE ZWIĄZKI ZAWODOWE ?? KILKA LAT POGOTOWIA STRAJKOWEGO ?? PRZY TAK (usunięte przez administratora) ZWIĄZKACH NIE BYŁOBY KWK WUJEK

Stamtąd

To nie prawda. Ja mam stary urlop i nie mogę wybrać bo nie ma kto robić.

UJ

Nadgodziny sobota 50 procent Nadgodziny niedziela 100 procent A 13 pensji nie będzie (usunięte przez administratora) na kółkach ten zakład

Hacz
@UJ

Bo robota ruszyla na nowy rok na C tez nowy projekt jest i haratają

@UJ

Masz rację niema roboty niestety

Uj
@Xd

Jak nie ma roboty Xd zaklad pracuje 24h/7 dni w tygodniu a ty mi mowisz ze nie ma roboty + przychodza nadgodziny na b i c . Roboty to moze nie bylo w pazdzierniku gdzie delegowali na inne hale

Zostaw merytoryczną opinię o Hutchinson Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 735.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 672, z czego 160 to opinie pozytywne, 141 to opinie negatywne, a 371 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Hutchinson Poland Sp. z o.o.