Opinie o poczta-polska.pl - Poczta Polska S.A. w Warszawa

Poczta Polska zajmuje się świadczeniem usług pocztowych, bankowych, ubezpieczeniowych i logistycznych dla klientów indywidulanych, firm i instytucji, za pośrednictwem prawie 7,2 tysiąca placówek, agencji oraz filii pocztowych.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poczta Polska S.A. w Warszawa

Pioter

Dostajesz nic za kosmiczną odpowiedzialność przy zerowym szkoleniu i wsparciu firmy. Szczegóły poniżej. 1. Na rękę dostajesz jakieś 1870 zł. Jak ktoś pisał poniżej pomyłka z listem poleconym z sądu może Cię kosztować o wiele więcej. Kara dla Ciebie w sytuacji gdy go zgubisz lub wydasz nieuprawnionej osobie, to połowa średniego krajowego wynagrodzenia brutto wg GUS. Na moment pisania tego posta, to około 2500 zł. Nie muszę wspominać, że odpowiadasz za powierzone pieniądze na przekazy pocztowe, to jeszcze musisz wyrabiac plan sprzedażowy. 2. Teoretycznie masz dwutygodniowe szkolenie z opiekunem stażu. W praktyce kto inny Cie uczy, niż masz w papierach. Codziennie jesteś na innym rejonie, a po 4 dniach już oczekują od Ciebie samodzielnej pracy w terenie. W konsekwencji nie znasz rejonu, nie znasz ludzi i masz sieczkę z mózgu. 3. Naczelniczki/naczelnicy to z reguły osoby, które zatrzymały się mentalnie w PRLu (jak 70% personelu PP). Mój naczelnik zwany Gogusiem przez listonoszy nie ogarniał nic. Do tego nie raz wprowadził mnie w błąd. 4. Załoga - jak pisałem wcześniej - w większości "późny Gomułka" Nic nie muszą. Nic nie pomogą. Młodzi bardziej skorzy do pomocy. Ale pracują z reguły krótko, bo jest ogromna rotacja. 5. Najlepsze są pozory rozwoju PP. Mój naczelnik jak się przyjmowałem do pracy opowiedział mi o tabletach. Jak firma HP jeszcze o nie dbała w ramach gwarancji to jako tako działały. Po gwarancji z 9 ładowarek zostały 3, a tablety brudne i poniszczone. Oczywiście PP o bateriach do rysików tez nigdy nie pamiętała i listonosze kupowali za swoje. Po co brac tablety z magnetycznymi rysikami, jak można kupić droższe na baterię... Do tego system (zrobiony samodzielnie przez pocztę, a oficjalnie przez firmę informatyczną z grupy Poczta Polska) na tabletach zrobiony jak strony www lat 90. O określeniu przyjaznego i intuicyjnego interfejsu możesz zapomnieć. 6. Ogólnie chaos! I jeszcze raz chaos! Panie z dyspozycji przez 3 dni moje polecone wypisywały na kogoś innego i nawet nie miałem ich jak pobrać z serwera na tablet. Taki XXI wiek na poczcie. Słowem podsumowania. Jeśli lubisz ryzykować swoim zdrowiem i finansami, a do tego lubisz mieć mętlik w głowie, to ta praca jest dla Ciebie. A jeśli używasz choć 10% mózgu, to unikaj tego miejsca jak ognia.

pyszne.pl
@Pioter

jedna zaczęła mnie obrażąć i nagrywać, umowiłam się z jej mężęm, bardzo miły facet

Listonoszka

Szokują mnie te negatywne opinie. Ja jestem listonoszką i uważam że jest bardzo fajnie. Dobra wypłata praca lekka i przyjemna. Dużo można poznać ciekawych miejsc i ludzi. Na papierze mam 5,600 brutto. Umowa stała, prawo do dni wolnych. Pracuje się 8 godzin dziennie a nawet krócej. Związkowcy bardzo dbają o zwykłych pracowników.

Mikołaj
@Listonoszka

Odpowiem krótko na ten kłamliwy wpis - HA HA HA HA HA HA.....

Lalka

Czy da się dostać pracę w okienku po liceum, bez żadnego doświadczenia zawodowego?

pastrami
@Listonosz

to prawda, hit: byłam sama (nie było ekspedycji i 2 człowieka na okienku, paczkarz rozładowała około 100 paczek z innych rejonów i pojechał, nie miałam nawet kiedy ich przeliczyć, pełny urząd ludzi, wszyscy krzyczą, ja nie miałąm jak wydawać tych paczek, były niewprowadzone. chcę iśc do domu a naczelnik przyjeżdża i mówi, żebym została na 2 zmienę a do ,, pomocy dała mi osobę 1 dzien w pracy,, nowa narobiła błędów, potem była inwentaryzacja a ja tam od szóstej rano. nikt mi nie pomógl, nikt. głowa bolała mnie od rana. i miesiąc dzien w dzien siedziałam po 14 godzin aż się zwolniłam, to łamanie praw człowieka. kiedyś po ,, remoncie,, na mojej zmienie na zlew spadła jakaś lampa prawie na mnie, miałam ranę na ręce i pracowałam dalej - nie rozumiem czemu dałam się wciągnąc w to. takich historii mam mnóstwo. do tego jeszcze gorsze historie z administracji.

Mi tam się podoba. 6 tysięcy na rękę razem z nadgodzinami wyszło za marzec. Ludzie w firmie przyjacielscy, zawsze uśmiechnięci. Codziennie godzinna przerwa na darmowy posiłek z cateringu. Dodatkowa premia tysiąc złotych za sprzedaż gadżetów. Imprezy i konferencje firmowe co parę miesięcy. Jesteśmy tu jak rodzina.

Mikołaj

Kolejny fałsz!!!!!! NIE MA TAKICH PENSJI na poczcie!!!!!!!!! Jaki katering????? Chyba, że chodzi o kanapkę w rejonie w śmierdzącej klatce schodowej - gdzie kibelki są na półpiętrze :)

Tec Nowy wpis

Praca z rodzinką do tego doprowadza i ludzie niewykwalifikowani w tym zawodzie.Jednym słowem Bankructwo.

Wielkie cięcia w Poczcie Polsk

5 tys. etatów ma zniknąć w tym roku w Poczcie Polskiej - pisze "Rzeczpospolita". Kondycja spółki jest tak zła, że w pierwszych dwóch miesiącach roku straty mogły wynieść nawet 60 mln zł. Dziennik podkreśla, że spółce nie pozostało nic innego niż cięcia etatów. I nie chodzi o zwalnianie pracowników, ale nieprzedłużanie umów. Nie będą też przyjmowani nowi pracownicy, którzy zastąpią tych odchodzących na emeryturę. - Wszelkie badania jednoznacznie wskazują, że poprawa efektywności wymaga zmiany sposobu organizacji pracy, nie zaś zwiększania zatrudnienia - twierdzi biuro prasowe Poczty Polskiej. Tysiące pracowników mniej Według danych, do których dotarła "Rz" na koniec 2024 r. w Poczcie Polskiej ubędzie 5 tys. etatów. Jednak zdaniem związkowców ta liczba jest zaniżona. W sumie w spółce pracuje 63 tys. osób. "Sebastian Mikosz, pełniący obowiązki prezesa PP, nie ukrywa jednak, że sytuacja firmy jest dramatyczna. W oświadczeniu, które wystosował do pracowników, a które biuro prasowe spółki nam udostępniło, można przeczytać, iż rosnące koszty pracy, surowców, a także ograniczenia w zakresie możliwości podnoszenia cen, przełożyły się na poważne problemy finansowe Poczty, a najpoważniejszym obecnie wyzwaniem, z jakim się ona mierzy, jest zapewnienie płynności" - czytamy w "Rz".

@Wielkie cięcia w Poczcie Polsk

Tekst związkowca: "W ubiegłym tygodniu podczas spotkania online z przedstawicielami pracodawcy zostaliśmy jako związki zawodowe poinformowani o redukcji zatrudnienia wielkości 5024,16 etatów. Mieliśmy otrzymać dodatkowo informacje, jak planowana redukcja zatrudnienia ma wyglądać w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Poczty Polskiej. Niestety, ale tych informacji pracodawca przekazać nam nie chce, ale plan zatrudnienia na rok 2024 po ujęciu cięć etatowych trafił już do dyrektorów poszczególnych jednostek. Trudno jest uzyskać jakiekolwiek informacje, gdyż dyrektorzy nie chcą ich udzielać. Pomimo tych trudności, część informacji udało się uzyskać. Skala redukcji zatrudnienia w Regionach Sieci jest porażająca. Ba z szacunkowych wyliczeń wychodzi, że redukcja zatrudnienia będzie dwukrotnie wyższa od tej podanej w ubiegłym tygodniu, pomiędzy 11-17% w danej jednostce organizacyjnej. Jeśli więc średnio przyjmiemy, że redukcja zatrudnienia obejmie 15% ogółu zatrudnionych, to wyjdzie nam około 10000 etatów. Udało mi się potwierdzić informacje dotyczące jednego z kilku regionów sieci, gdzie w jednym z nich zmniejszone ma być zatrudnienie o … 720 etatów. Wstrzymam się na razie z podaniem jak wygląda redukcja zatrudnienia według przesłanego planu do jednostek organizacyjnych, gdyż mam nadzieję, że dokładne dane zostaną przekazane przez samego pracodawcę. Jeśli tak się nie stanie, w przyszłym tygodniu po zebraniu danych z pozostałych jednostek, przedstawię je zbiorczo sam." (usunięte przez administratora)

Kaja
@Nemo me impune lacessit

To chyba chcą zamknąć pocztę. Już pracuje się w ograniczonym składzie. Ciągłe nadgodziny. Nie zatrudniają nowych. Warszawa.

Stan Nowy wpis
@Wielkie cięcia w Poczcie Polsk

Tak oczywiście. Trzeba ich docisnąć na taśmę przy rozdziale przesyłek by nie mieli czasu na szczanie itp. Trzeba przyspieszyć taśmę zdecydowanie. Oczywiście za minimalną krajową bo zwierzęta na nic innego nie zasługują.

Si vis pacem, para bellum

Na internecie jest nowy artykuł :"Poczta likwiduje blisko 2 tys. etatów. Spółka: To nie zwolnienia, to proces zmiany zatrudnienia".

Były

Widzę że poczta inwestuje w netowy PR. Trudno się dziwić, bo ta władza wszak tylko tak funkcjonuje (a na poczcie aparatczyków w typie BMW pełno). Niestety PR-em rzeczywistości nie zmienisz. Każdy kto przyjdzie do pracy szybko rozumie że żadnych 6 tys nie ma, ba... nie ma nawet 3 tys, więc prędka ewakuacja z lager. I dalej będą wakaty, chętnych do pracy brak itd.

Listonosz Ex

Na szczęście to już nie mój problem , od roku nie pracuje w tym (usunięte przez administratora).Mam pracę taką jak chciałem od pn do pt 8 -16 , i do tego jeszcze w branży zgodnej z moim wykształceniem . Dziś czytałem artykuł , że poczta będzie zwalniać 2 tyś pracowników he he , dobrze im ! ,Ci co pozostali będą biegać jak strusie pędziwiatry aby obrobić powiększone rejony i połowę za kolegę na chorobowym . Tam gdzie pracowałem 3 rejony do odstrzału , więc każdy dostaje od 1 maja dokładkę roboty , pensja bez zmian.

Listonosz Ex

Tak , siedzą latami , narzekają, są gnębieni przez naczelniczka , kierownika ale się nie postawią , cicho biorą torby i biegają całe dnie po deszczu . Wcale ich nie żałuję, ja się cieszę że uciekłem, trzeba było to zrobić już przed Covidem , bo już wtedy robiło się nie ciekawie . W dużych miastach jest tyle pracy ,że poczta to powinno być ostatnie miejsce do szukania zajęcia dla siebie . Dzłopcy jeżdżący na aplikacji dostarczający jedzenie i zakupy lepiej zarabiają jak listonoga. Nie rozumiem takich co 30 lat są listonogami ???? Co oni widzą w tej pracy aby tkwić tam tyle czasu .

Listonosz Ex

Widzę że w biurach nie ma co robić , skoro jest czas na pisanie takich bzdur ! Tak naprawdę to koledzy nie są przyjacielscy , Panie w okienku nie mają czasami żadnej przerwy bo ciągle ktoś, coś do roboty , Premia jest po to aby wyszła minimalna krajowa , podstawa jest niższa od minimalnej krajowej , Imprezy firmowe .......to picie piwa w tanim barze za końcówki z rent Zastanów się 100 razy zanim wyślesz CV do PP.

Lola

Skoro 6 tysięcy wyszło to daj link do ogłoszenia. Chętnie spróbuje aplikować, bo ja na okienku zarabiałam poniżej minimalnej + premia

Mikołaj Nowy wpis

@Listonoszka

I wtedy się obudziłaś .......

Listonosz (prawdziwy)
@Listonoszka

No piękna rozprawka. Jedenastolatek odrobiłby rzetelniej tą pracę domową. Chętnie zadałbym choćby dwa podchwytliwe pytania dotyczące jakiejkolwiek procedury związanej np. z doręczaniem dosyłanych sądówek bez tableta, aby sprawdzić prawdziwość. Niestety, bzdury wypisane w głównym poście totalnie dezawuują jego autora.

Weronika
@Listonosz (prawdziwy)

Wierzę raczej Tobie. Ile od stycznia ma listonosz pieszy w Warszawie? Widziałam że szukają na Ursynów.

@Weronika

Listonosz w Warszawie może mieć ciut więcej jak jak w tej pipiduwie.....Ja od 1 stycznia mam 2850 podstawy plus około 230 premi..... Gdybym mieszkał powiedzmy w Poznaniu ,Wrocławiu Warszawie w życiu bym nie chodził jako Listonosz , w dużym mieście jest masa innych możliwości za lepsze pieniądze.

Obserwator
@Weronika

Zasadnicze wynagrodzenie w Poczcie Polskiej poniżej ustawowego wynagrodzenia minimalnego (zazwyczaj na dzień dobry wynosi 2800 zł brutto) plus 223 zł (brutto) premii jakościowo-czasowej i to koniec. Ta premia to pic na wodę, bo i tak Poczta Polska jako pracodawca musi Ci wyrównać do najniższej krajowej, czyli to żadna premia, to zwykły dodatek wyrównawczy. Tak oto największy P A Ń S T W O W Y pracodawca traktuje pracowników. Ech... twoja decyzja

Listonosz

Jeśli liczysz na końcówki od emeryturki ,to porą o tym zapomnieć. 10 lat temu nie powiem , zarobiło się , ale dziś zostało się praktycznie nic. Poprzechodzili na konta a większość na cmentarzu.

Ironia
@Listonoszka

Wypowiedź mijająca się z rzeczywistymi zarobkami na stanowisku listonosza

@Listonoszka

Wypowiedź zmyślona. ! 5600 brutto nie ma żaden listonosz w Polsce, nawet taki z 40 letnim stażem . Stary listonosz może mieć Ok.3800 brutto że wszystkimi dodatkami...więcej fizycznie nie jak dostać.

@Listonoszka

(usunięte przez administratora)Od stycznia listonosza nie wyplaca sie za dodatkowe zadania! Sprawa od roku w pipie i nic sie nie dzieje!! Pracodawca zlewa decyzje pipu, sprawa trafi do sądu. Gdzie pracujesz? Bo ja nawet najnizszej krajowej nie mam. Zwiazkowcy ktorzy ciesza sie, ze wywalczyli podwyzki a tak na prawde to tylko wyrównanie do najnizszej krajowej. Kłam gdzies indziej.

olo
@Listonosz

dokładnie to było wyrównianie do najniższej a znając związkowców to dali sobie premie za ten bohaterski czyn

mick
@Listonoszka

Nie spotkałem nigdy pracownika który podaje swoje wynagrodzenie w kwocie brutto. Nigdy. To jest domeną pracodawców. Tak więc nie kłam droga listonoszko bo nie nowe jesteś.

j

Żartujesz sobie, jestem listonoszką i zarabiam 2700

@Listonoszka

5.600 brutto? Haha a ja mam z grudniową podwyżką 3250 Brutto. Pracuję tu rok i podziękuję. Listów poleconych do 130 dziennie do tego 200/300 zwykłych plus paczki od 20 do 30 no i przekazy średnio 12 dziennie. A i jeszcze sprzedaż gazet,zniczy,portfeli,cukierków,bateri,żarówek,i (usunięte przez administratora) Wie co jeszcze. Dosyć traktowania Listonosza jak (usunięte przez administratora) Ta praca to za karę. Naczelnik tylko sprzedaż i sprzedaż Pewnie ma coś za to Dodatkowe urlopy bo ciągle ma wolne i premie. No i trzeba kupić samochód i go naprawiać plus opłaty itd. Za 1.12 za km. Dziękuję poczta to (usunięte przez administratora)

@Listonoszka

(usunięte przez administratora) Aktualnie najniżej zaszeregowany listonosz ma najniższą krajowa. Chyba pani z biura ????

@Listonoszka

Praca bardzo lekka i przyjemna, niecale 8 godzin… biorac pod uwage ze przez 2 lata nie widzialam ani razu listonosza mimo ze siedze non stop w domu za to wyciagam awizo ze skrzynki to sadze ze pracy jest niecale 3 godziny

Serio?
@Listonoszka

Serio? Dorzucili Tobie 10zł premii za te kłamstwa? Listonosze podpisują umowę dwieście złotych mniej niż najniższą krajową... U każdego w umowie jest informacja że premia dorównują do najniższej krajowej.

Asd

5600brutto pewnie ma naczelnik bo nie listonosz

Kurier
@Asd

Kurier paczkowy spokojnie więcej wyciąganie .W Radomiu wyciągają średnio 6500 na rękę.

Luke
@Listonoszka

Bo pani kłamie, to pewnie jakaś kierowniczka.

Kurier
@Listonoszka

Potwierdzam powyższa opinie Pracując jako kurier paczkowy i znając swój rejon można zarobić 5tys Za 6-7 godz lekkiej pracy.

Były listonosz
@Listonosz

Jak wypłacają kilometrówkę ?? Zatrudniłam się w październiku i właśnie jestem na wypowiedzeniu. Dostałam wypłatę ale czysta więc się zastanawiam jak wypłaca pieniądze za wyjeżdżone km

@Listonoszka

No chyba ktoś tu źle kwotę brutto wpisał mała pomyłka o 2000????

Zwykła listonoszka

Bardzo fajna praca. Dobre zaropki. Ludzie czekają niekiedy w kolejce żeby złożyć CV na listonosza. Ogromny rozwój i szkolenia.

rrr
@Listonoszka

bo kłamie w krk tak niema praca po 10godzin i wieczny nacisk,... wiec temu juz tam nie pracuje

@Zwykła listonoszka

,,zaropki , ???? Zarobki.....mniej niż minimalna. Krajowa plus dodatek wyrównawczy lub premia aby minimalną była do wypłaty.

Mikołaj Nowy wpis
@Listonoszka

Odpowiem krótko na ten kłamliwy wpis - HA HA HA HA HA HA.....

Szukali pracownika na zastępstwo w małym mieście. Z racji tego, że spełnione zostały wszystkie wymagania w ogłoszeniu postanowiłam się zgłosić. CV wysłane, odzewu brak. Oczywiście wiadome jest to, że nie odpowiada się na każde zgłoszenie. Po kilku tygodniach dostaje telefon z dużego miasta wojewódzkiego, który operuje oddziałem w wyżej wspomnianym małym mieście. Rozmowa przebiegała miło, pani pytała o doświadczenie zawodowe, studia, przedstawiła zakres obowiązków, płacę oraz dała do zrozumienia, że będę przyjęta i mam przyjść na szkolenie do miasta powiatowego. Na wejściu oczywiście przywitała mnie bardzo niemiła obsługa poczty. Przyjechałam na szkolenie, które okazało się być rozmowa kwalifikacyjną z kierownikiem… Po rozmowie z kierownikiem obiecał odezwać się do końca tygodnia. Oczywiście telefonu ani maila nie dostałam… Dopiero po jakimś czasie przyszedł mail z informacja, że wybrali kogoś innego… Jaki pech, że w małym mieście każdy się zna i ostatecznie nikogo tam nie przyjęli, bo pracownik, dla którego szukali zastępstwa wrócił do pracy. Ogromna dezinformacja oraz zmarnowanie czasu, ale wiadomo z tym się trzeba liczyć szukając pracy.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
@były pracowni

Jak przyjdzie koniec roku 2024 to nie pamiętajcie adresòw zamieszkania wysyłając pit 11 do rozliczenia bo nikt nie będzie rozliczać odbierać korespądencj poczty polska

@były pracowni

A przy okazji o przestępswach rozpoczeliście temat to żeczy roboczych poczta polska rozdawać też wam nie wolno innym pracownikom innych firm jak Thomas,retman aby dla was w obcych mieszkaniach i ludzi by weszyli

@były pracowni

Piotr o rozumie piszesz i zarobkach i o miejscu unikaniu jak ognia to w tej kwestii prawda pijak jeśli pot wpływem alkoholu pracuje i zagraża życiu i zdrowi innym a także sobie i spomniane osoby jak Piotr ,koleszki jego i przeznich poniszczone mienie obawie wezwań sądowych to tycz się was o wezwaniach i odowiedzialności karnej bo nikt moądry w pracy wòdki nie tyka jak zaczynasz er proszępana straszyć innych

Pucztowa rekróterka

I cu żuśta narobili. Dziuś w ciemnem łekspresowa rurkutacja a łone tylko se pytojo. Zuraz nikt wom ni podzili tyh gabryrycików. Łekspresowa i ni w gródniu tuki dobrobyt. i tok tom trujkoknt witolności poczty wśrud tuch łośrodków wypoczynkowych puństowych! Tylkojo puczta jok płot ruśnie i puszcza pundy... druta kulczastego. Płacim tyle co musim i szubko spolisz dopiero jak dokręcim śrubo. Joszcze mugu z wurszawskiego wura juden ludobus sciognoć bo i tok tom dziulnie ni dajo rady i i tok nie budziecie potrzebne! Diuta Marusza co powiedzioł żu du wom czego chcuta a i tok budziecie turać zo miski!

czytelnik

jak zwykle do zwolnienia najniższy szczebel pracowników, a może zweryfikować kadrę kierowniczą od naczelników urzędów ich kwalifikacje, wykształcenie wymagane na zajmowanym stanowisku.

pecunia non olet
@czytelnik

Ty to uważaj o co prosisz. Tam kupa ludzi z jakimiś śmiesznymi kierunkami typu turystyka i leśnictwo a jak ktoś tak na nich spojrzy to machnie ręką i powie że już woli straszyć tych starych co przynajmniej "pokupywali" sobie inne pocztowe i pisowe dyplomy. I tak sprowadza się to do chodzenia jak pan na włościach, prowokowania i poganiania, a na koniec do szydzenia jak ktoś to zrobił ponad ich widzimisię. Ta firma padła już przed wyborami w październiku tylko nikt nie miał odwagi się przyznać.

@pecunia non olet

Lubię poczytać i pośmiać sie z tego wszystkiego. Dobrze , że 2 lata temu opuscilem tonący okręt . Dziś nie było by mi do śmiechu chodzic po 12 godzin po ludziach za płacę mniej niż minimalna .

@pecunia non olet

jakto dyplomy podkupywane mowis ie odsprzedazowe

@pecunia non olet

1. to nie firma a posiadłosc posesyjnosc %-towa Państwa 2. mowi sie odkune dyplomy 3. Popisowe badź :> z ukłonami ->

pecunia non olet
@kaskia

Sprawdź te wpisy Moniuszki na x dawniej ćwierkacz(Twitter) i ogarnij czym jest te collegium humanum. Drudzy mają swoje drukarnie gdzie płaci się po znajomości za co trzeba. Szkoda o tym pisać... Na te wszystkie tyci niższe stanowiska od biurowca na Hiszapńskich to może wystarczy normalna szkoła jak jest miejsce i sens takiego zatrudniać.

Ciekawa

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda praca na stanowisku pracownika zaplecza pocztowego ? Czy jest bardzo ciężko i czego się spodziewać na rozmowie ?

@Ciekawa

Bardzo dobra praca i zarobki. Polecam ogromny rozwój osobisty i zawodowy. Pensja godna i wysokie premie przy niewielkim wysiłku fizycznym i psychicznym.

Noe
@Listonoszka

Co to za bzdury? Najnizsza krajowa, premia 50 zł netto. O rozwoju osobistym i zawodowym zapomnij.

@Ciekawa

Gdzie Ty chcesz się zatrudnić ??? Poczta pada , min 5 tyś do zwolnienia , a Ty chcesz być pocztowcem . Daj sobie spokój.

@Listonosz EX

O mój boże... Primo: nikt normalny i z jakimiś opcjami nie pyta raczej o to. Więc jak jest to jakiś reprezentant wspomnianej grupy (gamoń) co prowokuje tylko bo nie daj Boże jeszcze coś mu z tego skapnie, lub jakiś biurowiec co książkę pewnie pisze to nie trzeba nic wyjaśniać że be tylko odesłać do czytania wcześniejszych wypocin! Secundo: Jak już coś piszesz to poprzyj to czymś. Napisz że może pierw sprawdzić czy któryś z znajomych nie siedzi na jakiś stronkach fejsbukowych jak listonosze polska lub innych związkowych. Jak kobieta i ma siedzieć nic nie robić to najwyżej się na niej wyjeżdżą jak im pozwoli. Internet ma masę informacji co w tej poczcie się dzieje. Filmiki sama poczta robi... Zawsze można wybrać się na urząd bo zwykle wspominają na który chcą i poprosić naczelnik by ewentualnego kandydata wprowadził na zaplecze i wyjaśnił na czym polega ta praca. Dziewczyny raczej płaczą pod tym postem solidarki z życzeniami od prezesa zepchniętego że tracą przed stalą umową pracę i potrzebny nowy lub ewentualnie zastępstwo widocznie. Tam naprawdę zależy gdzie i na kogo się trafi to albo spokojna praca na krótki czas albo jakby chcieli się człowieka pozbyć. Można to wybadać i zapytać czy to lekka praca naczelnika i na ile szukają. Teraz zmiana w urzędach się szykuje i albo część etatu lub rotacyjność czeka bo urzędy będą pewnie po kilka dni w tygodniu otwarte. Tercio: nie zakopuj niczego co już było wspominane bo to prawdziwa uraza i udręka w kółko wam na głupoty odpisywać a co dopiero czytać. Firma miała paść i być podzielona wedle starej ekipy ale widocznie musi się dalej to plątać oczywiście poświęceniem tych co zostają by się wierchuszka miała gdzie dorobić na tych etatach ładnie brzmiących kosztem całego kraju. Ja jeszcze raz napiszę że żadne pieniądze nie sprawią że ta firma kiedykolwiek nie będzie marginalizowana i zwijana. Nawet przypinanie tej kuli u nogi jakiejś potentatowi paliwowemu to tylko ciepłe posadki dla swoich a (usunięte przez administratora) dla innych. Zamiast urzędów paczkomaty a te ostatnie chyba wbiły już gwóźdź minipaczką... to co miało pomóc tej firmie wpędziło do grobu i teraz z człowieka będą skórę zdzierać by to cofnąć. Fundusz kompensacyjny wisi od więcej niż 5 lat!

@Ciekawa

Praca nie jest łatwa bo trzeba dużo worków przenosić i przy komputerze siedzieć ale listonosze dużo pomagają. Jest ciężko ale tylko przy odprawach i przy wpisywaniu a jak jesteś szybka to potem to już luzik ????

@Ciekawa

no tak w zaleznosci od ilosci dyspozycji :

Nemo me impune lacessit

Jutro podwyżki nie tylko żywności ale i usług pocztowych. Jutro pikieta pocztowców przedewszystkim. Polecam posłuchać co na ostatniej mówił "Protest-pocztowcow.-Slawomir-Redmer-Jestesmy-szalenie-sfrustrowani.-Poczta-umiera-po-cichu.-Gosc-Radia-ZET-18.10.2021 wszystkim ewentualnym kandydatom i PŁATNIKOM.

Listonosz Kierowca

Na poczcie pracują już tylko sami podstażali ludzie, którym zostało trochę do emerytury i porzucili godność już dawno, żeby tylko dopracować do końca. A swoją drogą jakie będziecie mieć emerytury skoro całe życie mieliście stawkę poniżej krajowej. Całe życie traktowani jak (usunięte przez administratora) do tego stopnia że stali się zawistnym (usunięte przez administratora), który po sprzeda kolegę za paczkę herbaty milutki ( najgorszego (usunięte przez administratora) który jest serwowany jako napój regeneracyjny w czasie zimy chociażby dla listonoszy). Praca poniżej średniej, nadgodziny 3 w ciągu dnia z łaski pisana jedna przez naczelnika, w małych urzędach pracujesz rok i nie masz kiedy pójść na urlop i tak dalej za dużo by wymieniać. Napiszę o tym książkę może będzie bestsellerem.

Elektryk samochodowy WTS LBN

Witam wszystkich byłych i przyszłych pracowników Poczty Polskie i odradzam pracę w Poczta Polska Wydział Transportu Samochodowego Lublin. Fałszywa kadra kierownicza i brygadzistów nie robią żadnego szkolenia przygotowawczego do stanowiska zajmującego oferują stare wysłużone narzędzia w postaci: 3 śrubokrętów jednego klucza nasadowego 13 sekatora i szczypiec młotek oraz szczotkę druciana więcej brak jak coś potrzebujesz to trzeba sobie kupić za własne pieniądze. Brak specyfikacji Stanowiska co powinno być wydane z narzędziowni "muzeum" bo dużo narzędzi jest starych i nie pasujących do obecnej floty jaka są samochodu PSA Citroen Peugot kierownicy zatrzymali się na epoce żuka Lublinka i stara 20 brak wsparcia technicznego i wiedzy od brygadzistów. Przychodzą do pracy żeby od bębnić 8h i do domu. Pensja oferowana przez PP na stanowisku Elektryk Samochodowy to 3300zl netto szału nie ma brak stabilności pracy bo stosują presję czasu brak premii itp

Czarny

Poczta Polska to najgorszy przewoźnik. 4 dzień czekam na przesyłkę oddalona od mojego miejsca zamieszkania o 45km Masakra nigdy więcej nie zamówię u nich.

Kaja
@Czarny

To jest forum dla pracowników. Napisz reklamację na stronie poczty.

Masza

Nie zatrudniajcie się. Nie przyjmują nowych. Chyba chcą zlikwidować. Mają zwalniać.

Elżbieta

Poczta Polska jest niereformowalna. Kilka lat temu może 8, wysłałam pocztą lotniczą do USA paczkę na początku grudnia i otrzymałam w okienku zapewnienie, że dotrze na Święta Bożego Narodzenia. Dotarła w połowie stycznia. Przez 2 lata wymienialiśmy się korespondencją z Prezesem Poczty Polskiej i w końcu dałam sobie z tym spokój. Przez kilka lat dałam sobie spokój z Pocztą Polską. W ubiegłym roku w grudniu wysłałam Pocztexem paczkę i do tej pory ani adresat ani nadawca czyli ja jej nie otrzymaliśmy, ponieważ leży sobie w magazynie w Koluszkach i nie wiedzą do kogo maja ją wysłać. Ja otrzymałam ostatnio z Poczty Polskiej pismo, po mojej skardze, że oni nie wiedzą dokąd mają wysłać tę przesyłkę. Raz już ją do mnie przysłali, ale nie powiadamiając mnie - i to jest udowodnione i do tego się przyznają - odesłali ją do magazynu w Koluszkach. Reasumując, przesyłka, która miała trafić do odbiorcy na Boże Narodzenie nawet nie dotrze do Wielkiej Nocy. Ja nawet nie wiem skąd to pismo ponieważ w nagłówku jest tylko wpisana Poczta Polska a na dole są podane 2 adresu w Gdańsku i w Warszawie. Bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze. Dodzwonić się nigdzie nie można bo nikt nie odbiera. Taka moja sugestia, może przestańmy korzystać z tej "super instytucji" Poczty Polskiej niech zbankrutuje. Konkurencji na rynku jest dużo. Może wtedy coś się zmieni i powstanie nowa instytucja działająca normalnie albo przynajmniej przyzwoicie. Od 8 lat nic się nie zmieniło i pewnie przez najbliższe 8 się nie zmieni. COŚ JEDNAK Z TYM TRZEBA ZROBIĆ. NIE KORZYSTAĆ Z USŁUG.

Nemo me impune lacessit
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Dla tych co szukają i mają poczucie że są warci więcej niż minimalna za nie lekką i uczciwie przydzieloną pracę(tak tam jest) w większych miastach polecam obejrzeć jak zapatruje się na to największy związek na filmie na YT pt.: Transmisja na żywo z Pikiety NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej pod KPRM od 46 minuty. Nawet jak będziesz miał te 100-200 na podstawie to cię tam prędzej czy później zrównają a jakiś poganiacz ci powie że możesz się zwolnić jak ci traktowanie i wszystko inne nie pasuje. Tam zawsze było mało ale teraz poniżej minimalnej z tym zamordyzmem i specyficznymi ludźmi na których odbijają się problemy tej firmy nie warto. Będą starym prlwskim zwyczajem zsyłki za średnie wyniki w polskim piekiełku. Minimalna za co?

klient

UP Chełm 1 trzyma ważne dokumenty wysłane do mnie tydzień temu przesyłką poleconą, na które czekam. Poczta Polska nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Jest tworem z PRL i tam się zatrzymała. W dzisiejszych czasach nie ma racji bytu.

@klient

Poczta nie trzyma , tylko nie ma kto roznosić listów , Llistonoszy brakuje wszędzie, nikt nie chce pracować cały dzień za pensje minimalną......ba ..mniej niż minimalna . Pocieszę Cie .....Poczta w tym roku planuje zwolnić Ok 6 tyś pracowników.. Czyli priorytet będzie szedł 2 tygodnie ,ekonomiczny miesiąc.

@Listonosz EX

Te 800 mln z wypłaty za nierentowna usługę powszechną starczy na zabezpieczenie 2 wypłat wedle tego co związkowiec wyrzucony niegdyś wrzucił :) ta firma nikogo nie zatrudni a te rozwódki, szwagry i po sąsiedzku dobrane kadry wyższe rozłożą ręce jak teraz... Nie bez powodu ludzie się śmieją że tam to kpina wiecznie żywa! Strasznie nie efektywne i śmieszne zarządzanie kadencyjnych "specjalistów"

Nemo me impune lacessit
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Pan prezes wziął kredyt na wypłaty czekając aż przyjdą pieniądze (800 milionów) za nierentowne urzędy z lat chyba przed 2023 i otwiera sortownie. Ale zaraz za tym jak grom z jasnego nieba wszyscy piszą o wielkiej redukcji w zatrudnieniu? Jedyne czego się można spodziewać to miski ryżu za nieludzką harówkę jak ma być zrobiona robota jak trzeba. Ale jak nie zrobisz to tylko wytrzesz twarz jak jakiś aparatczyk pociotek jakich tam pełno i naprawdę potrzebni będzie urzędował. Nic tam lepszego z tą administracją i zarządem was nie czeka. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest źle?

gol

Poczta znalazała sie na krawedzi bankructwa ze strata 800 mln z. To koniec potworka poczętego z nieprawego loża w 1991 roku za rządu Olszewskiego. Fatalnie pogmatwana struktura organizacyjna, przerośniete kierownictwo, biurokracja, brak rzetelnej kontroli wewnętrznej, zupelnie pozbawione refleksji mnożenie uslug, uprawianie straganowego handlu odpadami... Na dodatek kolesiostwo, kumoterstwo, nepotyzm, protekcja polityczna.. Slowem - upolitycznione (usunięte przez administratora) Skutek - upadlość.

Zostaw merytoryczną opinię o Poczta Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Poczta Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Poczta Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 401.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poczta Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 339, z czego 42 to opinie pozytywne, 220 to opinie negatywne, a 77 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Poczta Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Poczta Polska S.A. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Poczta Polska S.A.
1.5/5 Na podstawie 896 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042