Opinie o Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowice

adam Nowy wpis

brałem udział w rekrutacji do jednego z departamentów, rozmowa kwalifikacyjna online - całkiem ok, przy czym sprawdzane były tak podstawowe umiejętności jak dodawanie w excelu :o czy zmiana koloru czcionki :D a z wiedzy merytorycznej pytania o działy, rozdziały, paragrafy i władzę wykonawczą - kompletnie nie wiem co to miało sprawdzić, skoro takich rzeczy można się nauczyć w jeden dzień, a dla pracodawcy ważniejsza powinna być motywacja do pracy, zaangażowanie, kreatywność, rzetelność - w każdym razie na minus to, że informacji o wynikach rekrutacji należy sobie samemu odszukać na stronie internetowej, bo nikt łaskawie o nich nie poinformuje a jeśli chodzi o samą pracę - różnie - zależy jaki dział, jakie się ma "plecy", przynależność partyjną

Ogólne rekrutacje z ilu etapów mogą się składać? Podobnie zastanawiam się nad złożeniem dokumentów, lecz w moim przypadku do stanowiska kierowniczego jest dość daleko. czy jest tu może ktoś kto rekrutował się jakoś niedawno na stanowisko stażysty? Jak długo to trwa? Jak należy się przygotować?

Marek Nowy wpis

Witam, czy ktoś może orientuje się jak obecnie wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko kierownicze? Czy należy się spodziewać szczegółowego testu czy też odpytania z wiedzy o ustawach itd.? Druga sprawa czy ktoś orientuje się na jakie stawki można liczyć na stanowisku kierowniczym? Pozdrawiam

Czy na każdym dziale tak się zdarza jak ktoś pisał, że zarobki mogą być dość rozbieżne pomiędzy stanowiskami? Jak na razie tylko się upewniam, akurat na stronę urzędu natrafiłam przypadkiem. Widzę, że tutaj przypisana została kategoria IT, jakoś aktualnie żadnych ofert do niego nie odszukałam. Jaki konkretnie mają tu dział? I co się na nim robi?

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Ada

Ile mogą wynosić dodatki stażowe, objaśni mi je ktoś? Jedna osoba pisała, że mając 8 lat z nim nie przekracza podobno kwoty 5 tys. przytoczone zostało także stanowisko kierownicze. Jak się na takim pracuje, czy zakres obowiązków jest adekwatny co do wypłaty?

Dżejms
@Ada

@Ada Poczytaj ustawę o pracownikach samorządowych i rozporządzenie do niej. W temacie który poruszasz art. 36 i 38 ustawy o prac samorządowych. Czy zakres adekwatny.. Ogólnie szału nie ma , społeczeństwo uważa ze urzędnicy nic nie robią i mamy tzw. "tanie państwo" więc ogólnie samorząd jest coraz mniej konkurencyjny na rynku pracy. Do tego dochodzą spore rozbieżności na tych samych stanowiskach. Z czego to wynika dospiewaj sobie. Nie tylko w urzędach marszalkowskich...

Scho

Dobry wieczór, zastanawiam się nad zmianą z UW w Katowicach na Urząd Marszałkowski, proszę o informację dotyczącą zarobków? Brutto na start z dodatkiem stażowym 10% wyjdzie powyżej 5000 zł brutto ?

Yes
@Scho

Tak,wyjdzie ponad 5000 brutto

natka
@Scho

ja po 8 latach pracy z dodatkiem stażowym nie posiadam pensji powyżej 5000 tys brutto

Basia
@Yes

Nie, chyba że stanowisko kierownicze

Gutos

Witam, czy w dobie podwyższonej inflacji pracownicy UM otrzymali jakieś podwyżki wynagrodzeń?

Mieszkaniec

Jeden z najgorszych urzędów na śląsku po kątem: - nieuprzejmych pracowników, którzy swoja postawą tylko pokazują na każdym kroku, że są jakby za karę w pracy, - niemożności kontaktu telefonicznego i e-mail w szczególności w wydziałach to spraw cudzoziemców oraz departamencie opłat środowiskowych, - przewlekłości postępowaniom. W urzędzie człowiek czuje się jak intruz. Poziom frustracji, zniechęcenia, traktowania przedmiotowego petentów przez pracowników powoduje, że atmosferę da się kroić nożem.

baloo
@Mieszkaniec

Tylko że urząd marszalkowski nie miał nigdy wydziału ds cudzoziemców. Hejtujesz nie ten urząd

@Mieszkaniec

Hehe, nie ma to jak brak elementarnej wiedzy co to jest Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski i wypowiadanie się na dany temat.

Am
@Mieszkaniec

No, coś nie tak w twojej wypowiedzi. Cyt."niemożności kontaktu telefonicznego i e-mail w szczególności w wydziałach to spraw cudzoziemców..." - opis nie pasuje do Urzędu Marszałkowskiego. Wydziału ds. cudzoziemców nie ma w strukturze organizacyjnej. Cudzoziemcami i paszportami zajmuje się Urząd Wojewódzki. To o czym rozmawiamy?

Jaki dress code obowiązuje w Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego?

Dziewczyna_z_UMWŚ

W głównym budynku typowo oficjalny, urzędniczy. W innych budynkach jest luźniej i spokojnie można pomykać w jeansach i tshirtach.

Czy w Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego są szkolenia zewnętrzne?

Dziewczyna_z_UMWŚ

Nie wiem jak w innych departamentach/wydziałach, ale u nas naprawdę sporadycznie i to raczej w formie online.

MiroRun

Jestem długoletnim pracownikiem i to co mogę nakreślić o obecnej jakości pracy oraz szacunku pracodawcy do pracownika to (usunięte przez administratora) Z mojej doświadczenia zawodowego w tym zakładzie pracy (ponad 15 letniego) to tak źle jeszcze nie było, pracownicy zarabiają coraz bliżej minimalnej krajowej biorąc na siebie bardzo dużą odpowiedzialność. Panująca dezinformacja jest ogromna i nikt nie wie co ma robić. Całe szczęście opuściłem to miejsce i ze spokojem mogę się angażować w powierzone obowiązki u nowego pracodawcy. Drodzy koledzy i koleżanki z UMWŚ współczuję Wam wstawania do tej pracy :)

Bird
@MiroRun

A ja właśnie przenoszę się tam po dwudziestu latach pracy w PKO BP. Moim głównym motywatorem są zarobki (że niby takie niskie, a tymczasem na dzień dobry dostanę 1100 zł więcej niż w najbogatszym banku w polsce,, w którym mogłeś liczyć na podwyżki rzędu 150 zł raz na pięć lat.

Witam, chciałabym zapytać jakiej stawki można się spodziewać na stanowisku urzędniczym w Departamencie Księgowości w Urzędzie Marszałkowskim ?

RikiTiki

Witam, jakie wynagrodzenie oferowane jest na stanowisku Specjalista ?? Jak wyglądają rozmowy kwalifikacyjne?? Są faktycznie pytania z ustaw?? Testy kompetencji? Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź :)

Agata M.

Witam, Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat praktyk studenckich w Urzędzie Marszałkowskim? Jest szansa na ofertę pracy po odbyciu praktyk?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego?

Wtajemniczony

Rozumiem że pytanie zadane przez Administratora aby ożywić dyskusję w wątku, odpowiem równie lakonicznie jak pytający. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego atmosfera sprzyja osiąganiu wyników. :)

jack

Czy ktoś wie, jak wygląda praca w urzędzie w warunkach pandemii koronawirusa? Czy przedłużają umowy o pracę, które się już kończą?

@jack

AD. 1. Praca w warunkach pandemii koronawirusa - kto ma warunki tzn. dostęp do systemów i komputer/telefon ten wysyłany jest na pracę zdlaną. AD 2. TAK przedłużają.

Anita

A może ktoś wie czy aktualnie urząd prowadzi rekrutacje?

janek
@Anita

Wszystko jest w BIP: https://bip.slaskie.pl/nabor_na_stanowiska_urzednicze/ogloszenia/

Roman
@janek

Jakie są aktualne, przeciętne pensje urzędnicze? Czy jest szansa na około 3500 netto?

Pit
@Roman

Też jestem ciekawa jakie zarobki proponują.

Layla
@Roman

Tak, jeśli jesteś już na wyższym stanowisku urzędniczym, np. specjalisty + wysługa lat. Jeśli zaczynasz - zapomnij o takiej pensji.

@Roman

Na początek kariery na 99,9% - NIE Po roku lub dwóch, doliczają premię na 99,9% - TAK

Hej, czy w firmie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego płacą za nadgodziny?

Wtajemniczony

TAK, chociaż w pierwszej kolejności preferowany jest odbiór tych godzin - tj. wcześniejsze wyjście w danym dniu, aby zbilansować ilość nadgodzin do zera.

Iga

Podpowiedzcie jaka jest atmosfera w firmie? Jakie wymagania trzeba spełniać ,żeby w ogóle mieć jakieś szanse na pracę?

@Iga

Atmosfera w pracy różna w zależności od Referatu/Wydziału w którym pracujesz. Wszystko zależy od przełożonych i nawału pracy, bo wiadomo że stres nie sprzyja atmosferze.

Mirosław
@Wtajemniczony

A odniesiesz się jeszcze do jednego z poprzednich pytań, tzn. jakie wymagania trzeba spełnić, żeby mieć szansę na współpracę.? Może opiszesz krótko jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna w Twoim przypadku? Będę wdzięczny.

@Mirosław

Wymagania za każdym razem są opisane w informacjach o naborze (ogłoszeniu rekrutacyjnym). Rozmowa przebiegała rzeczowo - czy zajmowałeś się w swojej karierze "tym i tym" jeśli nie, to jakbyś sobie poradził czyt. czy wiesz w jakich przepisach/wytycznych/procedurach masz poszukać żebyś wiedział jak rozwiązać sprawę.

Czy Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zatrudnia studentów?

Wtajemniczony

Wszytko jest napisane w ogłoszeniu o pracę, jeżeli jest napisane że musisz posiadać wykształcenie wyższe, to sam odpowiedź sobie na pytanie czy jako student spełniasz to wymaganie?

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego - Katowice

• Jak się pracuje w Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego?

Zobacz opinie na temat firmy Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego?

Kandydaci do pracy w Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
1.7/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Juliusza Ligonia 46
    40-037 Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042