Opinie o TUV Rheinland Group w Zabrze

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie TUV Rheinland Group. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w TUV Rheinland Group o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Prowadzenie badań i analiz technicznych dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TUV Rheinland Group w Zabrze

kandydat Nowy wpis

TÜV Rheinland Group Collection Specialist with German- jakie wynagrodzenie zasadniczo BRUTTO ? Złożyłbym aplikacje, ale jak czytam te opinie to nie wiem, czy jest sens rezygnować z innych ofert pracy z niemieckim.

@kandydat

Hej, też widziałam tę oferte i jestem zainteresowana. No i tak samo jestem ciekawa pracy i dodam od siebie pytanie. Cała oferta jest opublikowana po angielsku. Czy rekrutacja cała też odbywa się w tym języku, czy np. rozmowy odbywają sie po polsku lub po niemiecku?

Pedrito⁶

Najpierw rozmowa - wszystko cacy, a po miesiącu(sic!) dowiadujesz się, że jednak, to że chcesz dla nich pracować to za dużo.. no i tryb pracy, który na rozmowie nie stanowił problemu, po miesiącu namysłu jednak problemem się stał.. Nie wiem jak ta firma ma być sztandarem jakości, jeżeli nawet kandydatów traktuje się jak zło konieczne. Aż strach pomyśleć jak sie tam pracuje. No cóż, nie moja strata..

@Pedrito⁶

A czy coś jeszcze oprócz trybu pracy uległo zmianie? Wytłumacz mi proszę na co się dogadaliście, a jak finalnie miało to wyglądać Dobrze rozumiem, że miesiąc czekałeś za feedbackiem?

piotr Nowy wpis
@Pedrito⁶

ciesz się że Cie nie przyjęli. w firmie panuje stronniczość, nadmiar pracy, brak zarządzania praktycznie.

Ten Nowy wpis
@piotr

Nic z tego, co wymieniłeś nie pojawia się w ofercie na stanowisko Specjalisty ds. Ochrony Środowiska. A szukają teraz do kilku lokalizacji. Jeśli jednym z moich potencjalnych zadań byłaby koordynacja i realizacja projektów, to może wyjaśnisz, przy jakich okazjach wychodzi wspominany przez Ciebie brak zarządzania?

Wojciech

Również i ja szczerze nie polecam współpracy.

Hexa

Cześć. Czy ktoś pracuje na Service Desku i może podzielić się plusami i minusami w pracy?

@Hexa

Pisano co nieco, sęk w tym, że w zeszłym roku. Osoba wyrażała przekonanie, że panował nadmiar obowiązków, duża liczba telefonów, mało współpracowników oraz nieproporcjonalne do tego zarobki. Czy więc cokolwiek się zmieniło, jeśli był to autentyczny obraz pracy na słuchawce? Czy jakiś pracownik napisze, ile dziennie klientów zdarza się obsługiwać, w jaki sposób firma przygotowuje do objęcia stanowiska i jaką kwotę stanowi pensja?

Ok. Niewiele mi to mówi, jako, że zaglądam jedynie w poszukiwaniu firmy, gdzie byłoby mi najlepiej. Dlaczego to według Ciebie dużo? Ile czasu i uwagi zajmuje obsługa jednego zgłoszenia? I czy wnikałeś, jak dokładnie uczą obsługi systemów, narzędzi do pracy i jej organizacji? Ciekawe, czy nie wychodzą nadgodziny?

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie TUV Rheinland Group na stanowisko Koordynator Sprzedaży w obszarze Bezpieczeństwa i Jakości Wyrobów (Field Sales Executive)? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?

TUV Rheinland Group poszukuje osoby na stanowisko Audytor w mieście Warszawa. Wiesz, jak wygląda proces rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

Interesuje mnie aktualnie trwająca rekrutacja na stanowisko Specjalista Service Desk z językiem niemieckim. Firma daje możliwość pracy zdalnej, więc super. A jeżeli chodzi o niezbędne narzędzia pracy, telefon, laptop również leży to po stronie pracodawcy? Co do wynagrodzenia to czego można się spodziewać po tym stanowisku?

Judyta89

(usunięte przez administratora) , nie polecam nikomu pracy w tej firmie z jezykiem niemieckim !! , nadmiar obowiązków, zbyt duża liczba telefonów przez brak pracownikow I nadmierną rotację co prowadzi stres w pracy, niskie wynagrodzenie w porównaniu do konkurencji. Jeżeli nie jesteś robotem - nie polecam współpracy z tą firmą.

Lidia
@Judyta89

Czyli obecni zatrudnieni to roboty według Twojego zdania? Ale to nie ma szans, żeby w trakcie pracy spasować? Bo skoro już obecnie są podobno braki to czemu mieliby płoszyć jeszcze swoich aktualnie zatrudnionych, gdzie tu sens?

Dorota
@Judyta89

Hej Judyta, Jestem w trakcie rekrutacji na stanowisko help desk z językiem niemieckim. Czytając Twoja opinię, mam już obawy. Naprawdę taki młyn?

lipa

zdecydowanie nie polecam umawianie się na rozmowy = strata czasu, osoba rekrutowana na stanowisko handlowca ma być osobą, która zbuduje sprzedaż i wyręczy koordynatora sprzedaży i dyrektora ;) nie dostałem tej pracy, ale po rozmowie rekrutacyjnej uważam, że praca w tej firmie byłaby koszmarem

Lidia
@lipa

A czemu nie dostałeś, dali chociaż jakiś konkretny feedback? I co do tych warunków, które przytaczasz to o jakie obowiązki chodzi, że za każdego niby trzeba robić?

Niezatrudniony

Moja przygoda z TUV Rheiland nawet się dobrze nie zaczęła, a już pozostawiła niesmak. Po czterech rozmowach kwalifikacyjnych(licząc tę z pośrednikiem) nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi, wielokrotnie byłem zapewniany(w tym przez prezesa), że otrzymam odpowiedź, już za kilka dni, ale skończyło się to jedynie na obietnicach. Czy ktoś z pracujących mógłby mi powiedzieć, czy wiele straciłem?

@Niezatrudniony

Na jakie stanowisko Pan aplikował, ze aż Prezes był zaangażowany?

Wsparcie IT :)

Paulina
@Niezatrudniony

Chociaż byłeś już na takim etapie, żeby się dowiedzieć, ile płacą takiemu specjaliście? Ciekawe, czy w miarę rynkowe kwoty.

@Paulina

Widełki były widoczne w ofercie pracy, a z tego co sie orientuje, to były w okolicach mid-junior IT support :)

Gregory

Nie polecam nikomu tej firmy, chyba że lubicie atmosferę PiSowskiego Podkarpacia. Jeżeli traficie do zespołu o nazwie Berlin, czeka na was team leader właśnie spod Karpacia, niech was niezwiedzie uśmiechnięta buźka. "Opole pozdrawia cały Jarosław z rodziną" Sługuska na poleceniu Menagera AP PTP, który wyciśnie z was siódme soki, oczywiście z uśmiechem na twarzy. Szczyt hamstawa w płytkim manipulowaniu ludźmi i nakręcaniu spirali oczywiście zespół tego nie widzi albo tak się trzesie. Naobiecują wam premii, awansów nie za pracę tylko za dobre zachowanie, kablowanie. Zespół (usunięte przez administratora) Murzyńskie towarzystwo ze wsi z brązowymi językami. 400 zł brutto więcej niż w innej firmie? Dajcie sobie spokój, nie opłaca się toksyna na toksynie ciągnie się to wszystko z góry od head head head finanse czy jak jej tam, która się boji tak na prawdę własnego cienia, tylko zgrywa niedostępną. Nie polecam nikomu szkoda zdrowia jest więcej firm w Katowicach na poziomie, Tüv Rheinland SSC w Kato to samo (usunięte przez administratora) i fałszywe towarzystwo, wyścig szczurów. Nie polecam, lepiej być na bezrobociu niż wejść w to (usunięte przez administratora)

Machał K.
@Gregory

Ciekawa opinia. A miałem wysłać tam cv. Zrezygnowałem.... dzięki za ostrzeżenie.

Człowiek Nie-Dziad(ówa)
@Gregory

Hit. Ale ten ktoś musiał być zgorzkniały, smutny, nieszczęśliwy, niezadowolony z życia z wieloma problemami, z którymi nie potrafił sobie poradzić. Ja trafiłxm do tego zespołu w sumie niedawno i (na razie) nie ma się na co skarżyć. A TL może być nawet z Pipidówy Małej, a sam manager z Marsa, jakoś średnio mnie to interesuje. Zespół, jak zespół. Są lepsze i gorsze. Warto utrzymywać dobre relacje z każdym. Nawet jakbym nie byłx zadowolonx to jednak postawiłxbym konstruktywną opinię a nie argumentowałx ad personam, bo to jednak domena ludzi słabiej inteligentnych. Mam nadzieję, że teraz jesteś szczęśliwy, zarabiasz mnóstwo pieniędzy i układa Ci się w życiu tak, jak sobie sam tego życzysz.

Paulina
@Człowiek Nie-Dziad(ówa)

Jak firma reaguje na twoje niebinarne zaimki? Czy to tylko tu tak dla anonimowości? Pytam szczerze. Plus długo już pracujesz?

Podobno kto pracuje w Rheinlandzie ten w cyrku się nie śmieje...?

Eter

Praca zdalna się skończyła, więc co robi w mieszkaniu ,, mamusi,, , mało rozgarnięty człowiek o ptasim nazwisku? Firma powinna dbać o swoich pracowników a nie ich rozleniwiać! Jego dukania i stękania przez telefon, nie da się słuchać!

Service Desk German

Biorę udział w rekrutacji na stanowisko Service Desk with German. Czy mogę prosić o opinie osób tu pracujących na temat firmy? Dzięki.

Kora

Wszystko zależy do jakiego działu, są lepsze i gorsze.... Jeżeli chodzi o szkolenia, o ile nie ma ich w swoim zakresie jednostka to faktycznie nie ma problemu, firma zwraca koszty. Jeżeli natomiast interesuje Cie szkolenie, które w swojej ofercie ma firma, to już gorzej, bo u konkurencji ich zrobić nie możesz, a bardzo często zdarza się, że firma je odwołuje ze względu na brak chętnych.... Od paru lat można naprawdę liczyć na fajny pakiet benefitów: opieka medyczna, ubezpieczenie, karta OK System, zajęcia z angielskiego w niektórych placówkach, wczasy pod gruszą, premie na święta, zwrot kosztów biletów np. do kina, teatru itp, niestety odbija się to na pensji no i na premii rocznej, która była systematycznie ucinana, a teraz chyba w ogóle zlikwidowana... W ostatnim czasie z firmy odeszło bardzo dużo osób z dłuższym stażem, ale są tez tacy, którym się pracuje tam dobrze. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą w miejscu, gdzie faktycznie możesz podnieść swoje kwalifikacje, z bogatym pakietem benefitów, ale nie ma wygórowanych wymagań finansowych (podwyżki to też jakieś marne grosze, o ile w ogóle się ją dostaje) to można spokojnie aplikować.

Nikodem
@Kora

Które działy są lepsze, a które są gorsze?

Kora
@Nikodem

Wg mnie cała spożywka, rolnictwo, systemy średnio, szkolenia bardzo słabo, natomiast najlepiej prosperujące działy to te odpowiadające za certyfikację wyrobów medycznych, kolej, przemysł. Ale to tylko moja ówczesna obserwacja jako pracownik ????

Wiolin
@Nikodem

Najlepiej zawsze jest w działach operacyjnych, które realizują usługi i przynoszą zysk. Gorsze warunki sa w działach typu księgowość, marketing, IT, HR.

gość
@Wiolin

a wiesz jak wygląda praca w HR?

Jakie narzędzia pracy zapewnia TUV Rheinland Group? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Zależy od stanowiska... jest telefon służbowy, laptop, w biurze monitor, samochód... z telefonu pewnie można korzystać po pracy w ramach posiadanego pakietu, nie było z tym jakiegoś problemu chociaż do celów prywatnych używałem go niewiele

Sigma

Mam pytanie. Czy to normalne u was w firmie, że osoba pracująca zaledwie od trzech miesięcy na stanowisku service desk specialist with German wynosi sprzęt firmowy a także krzesło obrotowe i pracuje w nie swoim mieszkaniu, ani też w Katowicach. Każdy tak może?! Czy firma naprawdę sprawdza kogo przyjmuje?

@Sigma

Patrząc na to od obiektywnej strony... czemu nie? W sensie jeśli pracuje zdalnie to chyba logiczne że zabiera sprzęt do domu? Jak inaczej miałby pracować? :D Na pewno ma na to jakiś podpisany papierek, że jest w posiadaniu firmowego sprzętu.

@Helena

No właśnie... tylko, że ta osoba nie pracuje u siebie w domu.

Barbara
@Sigma

Ale czy to robi jakąś różnicę? Mieszkam u narzeczonego, Twoim zdaniem nie mogłabym u niego postawić krzesła z pracy i popracować zdalnie?

@Barbara

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

@Sigma

Wydaje mi się że to nie ma znaczenia, zdalnie to zdalnie. Może sobie wyjechać nawet na Hawaje, ważne by dbał o sprzęt jaki posiada.

@Helena

Według prawa nie do końca.

Spawalnik

Ile może zarobić spawalnik?

@Spawalnik

Myslę, że około 4 netto i fura służbowa.

Helena

Z tą furą to Ty tak na serio? Bo jeśli tak to zaraz pogonię męża z CV :D Ale tak szczerze to po co spawaczowi służbowe auto? Coś kręcisz.

Z-a N-a

Nie polecam. Atmosfera coraz gorsza. Ludzie są zwalniani (często w nieelegancki sposób), albo odchodzą sami. Podwyżek pod różnymi pretekstami brak. Można odnieść wrażenie, że firma zwija się z Polski, tak jak wcześniej zrobiła to w innych krajach.

@Z-a N-a

Ludzi są zwalniani czy sami się zwalniają???

DP
@Z-a N-a

Nastroje są bardzo złe, pracownicy są mocno eksploatowani, pracują w nadgodzinach, weekendami i na urlopach. W tej firmie gdy nie odbierasz telefonu na urlopie to możesz liczyć się z nieprzyjemnościami. Po 4 latach pracy w tej firmie zdecydowanie odradzam ją komukolwiek.

jj

Jedno i drugie :)

diaxi
@DP

Jak wygląda praca audytora wyrobów medycznych? Jakie zarobki i godziny pracy? Czy po wyjeździe 2 dniowym jest przerwa ? Czy sumując godziny to dobija się do 60 g tygodniowo? Może ktoś szczerze doradzić?

Gregory
@diaxi

Polecam od razu udać się do konkurencji z sudu. Jest lepiej.

Barb

Z większością opinii negatywnych na tym forum się zgadzam, ale jestem aż zdzwiona, że nie została tu poruszona jedna ważna kwestia, dotycząca działu DP (nie mam pojęcia czy dotyczy to innych działów). Na przełomie kilku lat mojej pracy w tej firmie zaobserwowałam, że kobiety otrzymywały niższe wynagrodzenie wykonując tą samą pracę oraz mając te same lub przybliżone kwalifikacje. Oczywiście wysokość wynagrodzenia powinna być tajemnicą, ale nie ukrywajmy, jak się pracuje ze sobą kilka lat i ma się dobre kontakty, to o takich rzeczach się wie. Niestety ogólny brak szacunku do kobiet był przede wszystkim widoczny u szanownego dyrektora, ale zabrakłoby mi palców gdybym miała policzyć każdą sytuację, w której mężczyzna na stanowisku młodszy specjalista/specjalista kazał jednej z kierowniczek lub koordynatorek zrobić kawę czy posprzątać filiżanki po spotkaniu. No cóż, Panie się przyzwyczaiły, że muszą sprzątać (usunięte przez administratora) po facetach, szczególnie podczas audytów PCA. Wiem, że niektóre dziewczyny zaczęły walczyć o swoje z mniejszym lub większym sukcesem i mam nadzieję, że poszło to wszystko w dobrym kierunku.

@Barb

Korona z głowy chyba nie spadnie jak jedna z drugą zaniesie naczynia do zmywarki? Czy to prawda co mówią o zmianie prezesa w TRP?

k21

Jednemu, czy drugiemu tym bardziej

@k21

Soryy ale to inspektorzy i handlowcy napędzają przychód w firmie. Pracownicy administracyjni (kosztowi) nie powinni podskakiwać.

DP

Mariuszu, między innymi takie podejście handlowców do kobiet w tej firmie powoduje rotację na stanowiskach administracyjnych. Kobietom wmawia się, że są tylko kosztami i zawsze można je "wymienić". Sporo kobiet sie zwolniło w ciągu ostatnich 2 lat. Teraz szanowni panowie "przychodowi" zaczeli narzekać, że brakuje kompetentnych kobiet w administracji. A wystarczyło trochę kultury i szacunku do drugiego człowieka.

jj

A Ty myślisz, że wśród handlowców, ekspertów od badań i audytów nie ma i nie było kobiet? :D Duzo lepiej sobie radzą od facetów, popatrz na medykę.

szkolenie lean six sigma

odwołane 9 dni przed rozpoczęciem.

Zostaw merytoryczną opinię o TUV Rheinland Group - Zabrze

• Jak się pracuje w TUV Rheinland Group?

Zobacz opinie na temat firmy TUV Rheinland Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TUV Rheinland Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TUV Rheinland Group
1.3/5 Na podstawie 149 ocen.
  • 17 Stycznia 56
    02-146 Zabrze