MAN Trucks & Bus

Sady

Opinie o MAN Trucks & Bus

użytkownik zarejestrowany

@Pazurek Zawsze warto zajrzeć na stronę firmy MAN Trucks & Bus i do zakładki kariera. Tam powinny być bieżące informacje. Jeżeli nie byłoby żadnej oferty to i tak warto napisać do pracodawcy w celu ustalenia czy nie planuje robić rekrutacji. Gdyby jednak nie robili to zawsze zapiszą sobie twoje CV w bazie danych i przy następnej rekrutacji możliwe, że je wykorzystają.

Pazurek
użytkownik zarejestrowany

Czy MAN Trucks & Bus nie ma w chwili obecnej zapotrzebowania na nowych pracowników? Jeśli ktoś ma wiedzę proszę podzielić się tym. Jakie wymagania stawiają kandydatom?

jojo

witam czy ktoś moze cos powiedziec o rozliczeniu podatku od odprawy czy ktoś juz dostał kase

użytkownik zarejestrowany

@GLOBAL piszesz o nieprofesjonalnym zachowaniu. Co masz konkretnie na myśli? Czy jakaś sytuacja wzbudziła Twój niepokój? Napisz nam więcej na ten temat.

GLOBAL

NIE POLECAM TEN SERWIS, naciągacze i nieprofesionalne zachowanie w SERWISIE MAN RYBNIK.

Okolony
użytkownik zarejestrowany

@Ktos Czy możesz wyjaśnić o co chodzi z tym podatkiem? Nigdzie nie mogę się dowiedzieć szczegółów a bardzo mnie to interesuje. Słyszałem, że ma się coś zmienić?

użytkownik zarejestrowany

@Jurgen jesteś/byłeś pracownikiem MAN Trucks & Bus? Na jakim stanowisku jesteś/byłeś zatrudniony? Pamiętajmy, że ogólne warunki mogą różnić się w zależności od obejmowanego stanowiska. Jakie pozytywy dostrzegasz w pracy?

Jurgen
użytkownik zarejestrowany

MAN Trucks & Bus jest dobrą firmą ale hejt musi być.

byly MAnowiec

Dobrze ze to ustrojstwo zlikwidowali, bo czlowiek zosral zmuszony do poszukania normalnej uczciwej pracy za normalne pieniadze a nie wyzysk, i ciagle marudzenie zoltych koszul i ich zwierzchnikow, Niech sie mecza te cwoki scyzoryki

Gregor
użytkownik zarejestrowany

Może ktoś mógłby podpowiedzieć coś na temat doradcy handlowego MAN Van? Jakie warunki wstępne stawia firma?

Obserwator Gandalf

Zwracam się do moich kolegów z MAN Sady/bo uważam,że oprócz znajomych twarzy miałem i mam też kolegów/o jakieś info czy próbowali i w jaki sposób,oraz z jakim skutkiem- odzyskać potrącony podatek dochodowy od wypłaconych nam/ oprócz ustawowo przysługujących/ pieniędzy.Wiem,że istnieją indywidualne decyzje Dyrektorów Izb Skarbowych bodajże w Katowicach, Krakowie i inn.oraz orzeczenia SN albo NSA w świetle których pieniądze te nie powinny być opodatkowane bo jest to pewien rodzaj odszkodowania,czy zadośćuczynienia za utracone miejsce pracy. A może istnieje już decyzja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu dot.konkretnie naszego przypadku?Swoją drogą ani "mądrale" ze strony Pracodawcy,ani niestety również "mądrale" ze Związków i Rady Pracowniczej i tzw. kadry kierowniczej/też "mądrali"/nie pomyślał o nazwaniu tych pieniędzy odszkodowaniem lub zadośćuczynieniem.Trzeba było pytać robola z 7A2/7C3/a na końcu z 7B3/ze względu na swój pesel zwany też Gandalfem.

użytkownik zarejestrowany

@alibaba rozumiem. Dla zainteresowanych pracą w MAN Trucks & Bus zapraszam na stronę internetową firmy - http://www.truck.man.eu/pl/pl/man-na-swiecie/man-w-polsce/kariera/praca-w-firmie-man-/praca-w-firmie-man.html

użytkownik zarejestrowany

@alibaba mówisz z własnego doświadczenia? Pracowałeś w MAN Trucks & Bus?

alibaba
@Hanna 06.03.2017, 09:03
@alibaba mówisz z własnego doświadczenia? Pracowałeś w MAN Trucks & Bus?

przecież nie z twojego, pracowałem i nadal pracuje, ale już za przyzwoite pieniazki w trzeciej rzeszy.

alibaba

zwykla bujda, potrzebują w Polsce tylko czarnuchów do odtwórczej roboty, jak chcesz się czegoś nauczyć do niestety trzeba uciekać do MAN w Monachium, ale problem tam jest taki, ze Polaków traktują jak gorszą rasę i uznają, że w Polsce nie ma możliwości zdobycia odpowiednich kwalifikacji, by pracować tam na konstrukcji. Polak musi najpierw zaplacic frycowe w postaci kilku lat nauki konstrukcji w Niemczech za grosze, a dopiero potem starac się tam do MAN. Przy najlepszych wiatrach uda się wtedy wytargać 3000 euro netto miesięcznie. Kilku Polakow tak zrobilo.

użytkownik zarejestrowany

Jak czytamy na stronie internetowej firmy "W firmie MAN osoby studiujące mogą już podczas studiów wziąć udział w ciekawych projektach i tematach oraz połączyć w ten sposób zdobytą wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem – także w ramach prac dyplomowych." Zapowiada się ciekawie! Co myślicie?

Optymista
użytkownik zarejestrowany

Nie trzeba od razu wszystkiego widzieć w czarnych kolorach. Firmy przechodzą trudne chwile. MAN to duża firma da radę.

Ja

No i niestety koniec Mana w Sachach ? Już zamknięte......

ppp
@Ja 27.11.2016, 18:35
No i niestety koniec Mana w Sachach ? Już zamknięte......

Wiadomo co będzie w tym miejscu za MAN-a?

Dawny pracownik MAN Sady
@ppp 27.11.2016, 23:22
Wiadomo co będzie w tym miejscu za MAN-a?

też chciałbym wiedzieć ..... Wie ktoś????

OLO

Szeregowy pracownik produkcyjny zarabiał 3000 zł netto na 5 grupie

radek
użytkownik zarejestrowany

no teraz to wszystko super wyglada, dzieki, a co do zakmniecia oddzialu to nie chcesz sie przeniesc do tego drugiego, czy masz za daleko? chcoaza z twoim pewnei doswiadczeniem nie ebdziesz mial problemu znalesc czegos na miesjcu stałego, zycze powodzenia

Szczery Jerry

Zarobki będą zależne od miejsca pracy. Nie wiem czy w Niepołomicach zarabia się na tym samym poziomie co można powiedzieć zarabiało się w Sadach. Szeregowy biurowy mógł zarabiać ok 3500 - 3900 pln NETTO. .Na produkcji 2000 - 2500 , chyba, że trzaskane były ponadgodziny to pewnie więcej. Ja byłem bardzo zadowolony z pracy w MAN i polecam, szkoda tylko że Sady się zamykają....

coles

mam pytanie czy ktoś orientuje się może czy oferty pracy jako monter foteli znanej niemieckiej firmy to oferta dotycząca wlasnie firmy MAN w Sadach? czy to o inna firme chodzi?

Szczery Jerry

To wypowiadaj się na stronie poświęcnej Niepołomicą a nie MAN Sady bystrzaku.

Szczery Jerry

Jakiego większego miasta? Sady o pół stopy od poznania a raczej starachowice to ni ewiększe miasto :) I po co znowu wypowiadaja się tutaj ludzie sądzący, że to profil poświęcony zakładowi w Starachowicach. To strona o MAN SADY, SADY!!!!! Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę Man Bus Starachowice i tam sobie opisujcie kogo i gdzie zatrudniają. MAN Sady się zamyka a w zasadzie przenoszą go do Starachowic!!!!

DANA

dana dana chodzi o zakład w sadach Mana.Oj dana dana to koniec Mana.

Dana

Oj dana dana to już koniec Mana :)

Poznaniak

Raczej zyska półdarmowych roboli do pracy, by firma mogła kwitnąć a tobie by starczyło ledwo na chleb od 10 go do 10 go.

Luki

A na co tu czekać jak firmę przenoszą do Starachowic? To już ostatnie podrygi Man'a w Sadach

paweł

tam tylko wysysk na smieciówce dobrze ze to sie przenosi do starachowic

manek

Wydaje mi się , że wypowiadają się tu ludzie ze Starachowic i myślą , że temat poświęcony jest firmie Man w Starachowicach. Otóż nie, tu mowa o Manie w Sadach , więc poszukajcie proszę na Gowork odpowiedniego zakładu i tam wpisujcie posty o przyjmowaniu do zakładu nowych pracowników itp. Man w Sadach się zamyka i tu interesują ludzi inne tematy. Dzięki.

salomon

to do czerwca 2016 czy do końca 2016 maja przenieść cala produkcje do starachowic ? wiadomo co stanie się wtedy z biurem inżynierskim ? będzie dalej robilo ksw czy idzie na bruk ?

greg

ciężko się wbić bo zakład w sadach przenoszą do starachowic, więc po co maja szukać ludzi w sadach?

jojo

ja mam pytanie czy może ktoś z was wie co tu będzie po manie.

obserwator

Aha! Gratulacje dla Pana śp.Henry Forda Motor Ford Company za diabelski pomysł. a raczej wymysł jak wycisnąć z robola wszystkie siły poprzez zastosowanie ruchomej taśmy produkcyjnej./To właśnie temu Panu można "zawdzięczać" wymyślenie czegoś takiego- no ale to był przełom XIX i XX wieku a teraz mamy już XXI wiek i nadal taki proceder ma miejsce oczywiście zmodyfikowany bo sam pomysł może jest nie najgorszy ale "współcześni" pewnie z 3 razy zwiększyli tempo przesuwania się linii.

OE

Panowie praca w MAN była bardzo dobra.Obecnie pracuje w VW Poznań i mogę powiedzieć ,że tam jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Przeniosłem się z MAN do VW i żałuje strasznie. Tempo pracy jest wyśrubowane do granicy wytrzymałości organizmu ,sprzęt do pracy to jakieś nieporozumienie.Bardzo dużo buraków z wrześni i okolic którzy dali by się pociąć za to pracę.Pracodawca dyma całą załogę a oni się cieszą ,że dostali 100 zł do wypłaty.Kochane nadgodziny po 12 h w niedziele i soboty (strasznie sapią jak nie chcesz przyjść. Odradzam wszystkim kolegą z MAN przejście do VW. SZAMBO SZAMBO i kilo mułu. Niebawem sam się zwolnię po wakacjach 2016 i poszukam normalnej pracy jeśli chodzi o tępo.Wole mniej a żyć.

@OE 15.12.2015, 14:33

Każdy miał możliwość być w VW i na własne oczy zobaczyć jak wygląda tam praca na taśmie. Nie trzeba być super spostrzegawczy aby obserwując tam pracę ludzi dojść do wniosku,że tego typu praca to jakieś wielkie nieporozumienie.Przecież ,gdyby to była jakaś cywilizowana praca to auta te w tym systemie produkowali by nasi koledzy robotnicy w Niemczech.Ale tam takie coś jest nie do zaakceptowania/nie będę tu oczywiście mówił o wynagrodzeniu niemieckiego pracownika na takiej linii/Poza tym, chyba wiadomym jest ,że "nabytek" z MAN-a skierowany zostanie do prac, powiem dyplomatycznie,niekoniecznie odpowiadającym "swoim" z VW.A pokusa mamony i stałych umów to bzdura-bowiem każdą umowę na okres nieokreślony można w każdej chwili rozwiązać,a zarobek 4 czy 5 tyś.za pracę 2 m-cy w miesiącu to następna ściema.Tak więc moje współczucie dla Ciebie jet z mojej strony bardzo bardzo umiarkowane, a raczej malutkie.Jedynie gratuluję podjętych w tej sprawie kroków./Uciekaj chłopie póki jeszcze masz całe gnaty/Pozdrawiam

oj tam oj tam

Co tam aktualnie ciekawego w Manie? Dużo segmentów już przenieśli do Starachowic czy jeszcze nic? Pozdrawiam całą załogę.

klemens

czasami moze fajnie było, ale sie skonczylo nie ma zoltych pierdzacych w stolek po 4 przy kazdym kompie.Kierasow udajacych panow swoich murzynów.Zlikwidowac to gowno i moze amazonik tam zagosci z jakims mini magazynem i bedzie dobra robota

Do hindus

Widać nie znasz tematu. Zarząd informację o zamknięciu a w zasadzie o przeniesieniu produkcji do Starachowic ogłosił już ponad rok temu. Zakład w Sadach ma funkcjonować do końca 2016 stopniowo przenosząc produkcję do zakładu w Starachowicach.

GrUby

kto mial okazje pracwac to pracowal w tej firmie ale sa ludzie co spokojnie moga powiedziec o tej firmie ,,Sady Zdrój" bez sciemy w wiekszosci firm mozna tylko sobie pomarzyc o takiej pracy kumaci wiedza oco chodzi i tak juz zostanie :)

Mmm

Popieram cię w tym co napisałeś. Miło się tam pracowało.

oj tam oj tam

...a tak wogóle wiadomo coś kto wykupi zakład w Sadach i co tam będzie?

oj am oj tam

;Tak , jak w nicu. :) Pracowałem w MANie. Zwolniłem się , bo zakład się zamyka i chciałem uniknąć zostania bezrobotnym zanim mnie " zastąpią" ludźmi ze wschodu :) Prawda jest taka, że na wiele rzeczy w Manie się narzekało ale teraz u obecnego pracodawcy zdałem sobie sprawę, że MAN to była dobra firma i klimat pracy o obciążenie pracą były naprawdę ok. Szkoda zakładu... Jakby mi ktoś powiedział, że odwołują przeniesienie zakładu do Starachowic to skakał bym z radości i chętnie bym tam wrócił. Nie wszystko ale wiele wiele rzeczy na które nikt nie zważał uwagi i traktował za "normlne" u innych pracodawców nie istnieją poprostu i tego w mi brakuje. Ogólnie zakład w Sadach to praca do której się chodziło patrząc z dzisiejszej perspektywy z luzikiem i przyjemnością :) Pozdrawiam wszystkich byłych kolegów z pracy i szkoda że Starachowice nie są dużo bliżej :)))))

obserwator

No niestety nie jest to raczej opinia konkurencji, a w każdym zapisie,czy opinii jeżeli nie nie wszystko może jest w 100% prawdziwe-to na pewno coś tam na rzeczy jest.Jak w każdej nawet plotce jest ziarenko prawdy

Patryk
@obserwator 25.09.2015, 15:28

Witam Poszukuje opinii autobusu MAN Lions Star R02 z 2006 roku Nosze sie z zamiarem kupna takiego autobusu do mojej firmy. Prosze o pozytywne i negatywne opinie Pozdrawiam

KrzysztofA

Firma u której często wynajmujemy autokary korzystają z busów MAN i naprawdę wszyscy klienci jak i kierowcy są bardzo zadowoleni. Naprawdę gorąco polecam te busy oraz firmę http://www.autokaryakord.pl/ cięki której poczujesz się bezpiecznie i zaznasz miłej obsługi.

xcx

A ten szala lala z kuninka jeszcze tam robi ten nazgul................

obserwator

w ostatnim zdaniu mojej opinii winno być:-"to w zasadzie coraz MNIEJ mnie to wszystko interesuje"

obserwator

Mnie na szczęście przynajmniej w MAN-ie już nic ani nikt nie ochlapie błotem gdyż piszę moje opinie i spostrzeżenia na podstawie relacji osób które tam jeszcze pracują.Jeżeli zostałeś kierowniczku niesłusznie obrzucony błotem to oczywiście mam nadzieję,że sprawa się wyjaśni na Twoją korzyść/czego Ci oczywiście życzę/.Niemniej coś na rzeczy musi być i oby tylko osoby naprawdę winne poniosły konsekwencje,a nie była to "masówa" pt."bo byłeś kierownikiem" Tak,jak widzisz staram się obiektywnie patrzeć na te sprawy i do czasu pełnego wyjaśnienia tych spraw pewnie zaprzestanę jednak obserwować i komentować,a tak w ogóle - to w zasadzie coraz mnie mnie to wszystko interesuje.Cześć!

obserwator

Szczerze mówiąc-jeżeli prawdą jest to co mówi się o "wyczynach" tych pseudokierowniczków- to nie ma czego żałować,albo raczej kogo żałować i faktycznie poprzednie zapisy o żenadzie ze strony MAN-a nie mają w tej sprawie zastosowania-bo faktycznie ta ich bujanka i lansik została nareszcie chyba przerwana i tu działania firmy są w porządku.A propos nowych kierowników koordynatorów ze Starachowic-jeżeli taka będzie kadra managerska w tamtej Firmie to "Szczęść Panie Boże"

"kierowniczek'
@obserwator 26.07.2015, 09:50

bardzo łatwo anonimowo obrzucać błotem, jak to Polacy, oby i Ciebie nie ochlapało

sdfghjkl

Dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie. Kariera do łba uderzyła, lansik i bujanka na maxa! Niestety kariery już w VWP nie zrobią... heheee !!!

jojo

no i głowy sie posypały a tylko jedno złapali a 4 kierowniczków poleciało, i to pewnie nie koniec

obserwator

Niestety żyjemy w kraju rządzonym przez liberałów, którzy na będąc "na sznurku" wielkich prywatnych pracodawców przeforsowali kodeks pracy z takimi pojęciami jak min.niedopełnienie obowiązków pracowniczych czy tzw.utrata zaufania które to pod tymi pojęciami umożliwiają zwolnienie pracownika w każdej chwili.Ponadto w ustroju liberalnym miarą wartości człowieka jest wysokość wytworzonego przez jego pracę kapitału dla pracodawcy.Zatem poruszane wyżej zwolnienia są jakby bardzo naturalne i zrobione w białych rękawiczkach oczywiście z zachowaniem tzw.reguł.Nie znane są w tej chwili szczegóły tych posunięć pracodawcy ale jeżeli to jest tzw.pokazówka zastraszająca to ciśnie się na usta jedynie słowo:żenada

Zostaw opinię o MAN Trucks & Bus - Sady

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MAN Trucks & Bus