Opinie o FreshMail w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy FreshMail. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w FreshMail o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FreshMail w Kraków

Czy w FreshMail pracuje się na open space?

Natalia

Proces rekrutacji przebiegł bardzo sprawnie, po kilku dniach od rozmowy kwalifikacyjnej otrzymałam informację o zakwalifikowaniu się na dzień próbny, pod koniec którego już podpisałam umowę :) Już na starcie poczułam pozytywną atmosferę i bardzo przyjazne podejście osób z mojego zespołu, a także pozostałych pracowników. Wszystko wygląda dokładnie tak, jak zostało mi to przedstawione. Świetne warunki pracy, satysfakcjonujące zarobki i zgrany team :) W firmie pracuję już prawie 5 miesięcy i planuję zostać tu znacznie dłużej ;)

Bożena Nowy wpis
@Natalia

Super czyta się takie pozytywne opinie. Pod koniec dnia próbnego podpisałeś umowę, a czy ten dzień próbny był jakoś płatny? Co by było gdyby cie jednak nie zatrudnili, zapłaciliby za niego też?

Natalia Nowy wpis
@Bożena

Tak, dzień próbny był normalnie płatny, gdyby mnie nie przyjęli, to też dostałabym wynagrodzenie za tych kilka godzin ;)

Czy można liczyć w FreshMail na prywatną opiekę medyczną?

Kamila Nowy wpis

Tak, posiadamy pakiet medyczny :)

JestemFrontendem

Na początku roku brałem udział w rekrutacji na stanowisko Frontend Developera. Przebieg rekrutacji oceniam pozytywnie. Na początek dostałem do wykonania zadanie rekrutacyjne. Nie było najtrudniejsze, ale było dosyć rozbudowane (jedno z bardziej zajmujących jeśli chodzi o zadania jakie otrzymywałem w krótkim czasie w którym szukałem nowego miejsca pracy). Trochę problemem było niedokładne określenie technologii w jakiej miało zostać wykonane zadanie - ale zrobiłem w takich technologiach jakie były zawarte w wymaganiach z ogłoszenia. Po przesłaniu wykonanego zadania i pozytywnej jego ocenie, po kilku dniach umówiliśmy się mailowo na kolejny etap - rozmowę. Rozmowa podzielona na dwie części. - część miękką - standardowe hr-owe pogadanki i jakeś zapoznanie pomiędzy firmą i kandydatem. Klasyka. W drugiej, technicznej, części rozmowa z dwójką programistów. Poziom pytań raczej w granicach rozsądku - ale miewałem dużo łatwiejsze rozmowy. Nie było podchwytliwych pytań ani nic negatywnego. Prawidłowe sprawdzanie kandydata. Całość rozmowy ok 2h. Osoby z firmy w trakcie rozmowy sprawiały dobre i koleżeńskie wrażenie. Atmosfera na plus. Po kilku dniach mail z decyzją i w moim przypadku propozycją współpracy - finansowo w granicach o jakich rozmawialiśmy. Ostatecznie nie dołączyłem do firmy - wybrałem inną ofertę - ale po kontakcie z freshmailem mam o tej firmie dobre zdanie. Pozdrawiam

Honorata
@JestemFrontendem

Jakie były Twoje granice finansowe, jeśli to nie tajemnica? Może porównasz do standardów rynku? :3

JestemFrontendem
@Honorata

Moje oczekiwania były w standardach rynkowych dla mojego doświadczenia. W ogłoszeniu widełki to było chyba z tego co pamiętam 12-16k net FV. Jeśli podjąłbym negocjacje to może górny zakres z ogłoszenia byłby osiągalny.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FreshMail? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Czy w FreshMail występują paczki/bony świąteczne?

XD

Dla klientów tak ????

Front-end developer

Praca dla FreshMaila stanowi ciekawe wyzwanie, codziennie można pracować z najnowszymi technologiami frontowymi oraz wdrażać własne pomysły czy realizować własne inicjatywy. Realizowane zadania pozwalają rozwinąć się nie tylko pod względem technicznym, ale też analitycznym ponieważ nieraz trzeba przemyśleć kilka rozwiązań oraz zdecydować, które będzie najbardziej wydajne oraz w przyszłości ułatwi rozbudowę aplikacji. Proces rekrutacji rozpoczął się od wstępnej rozmowy, zebraniu moich oczekiwań oraz podstawowej weryfikacji technicznej. Następnie było zadanie sprawdzające umiejętności programistyczne. Na sam koniec rozmowa techniczna oraz HR. Cały przebieg rekrutacji szybki oraz przyjemny. Szybkie odpowiedzi na zadawane pytania, dokładne podsumowanie po rozmowie technicznej.

Andrii - kandydat frontend

Po rozmowie dostałem feedback. FreshMail jest naprawdę jedną z niewielu firm, gdzie po rozmowie nie czujesz się źle i nie jesteś rozczarowany, co wiele mówi o firmie i o ludziach, którzy tam pracują.

Czy freshmail ma wewnetrzna ksiegowosc? i czy rekrutuja?

@Karolina

Tak, ale w tym momencie nie prowadzimy rekrutacji do tego zespołu. Wszystkie aktualne rekrutacje znajdziecie na naszej stronie :)

Co jaki czas w FreshMail można ubiegać się o podwyżkę?

Do każdej osoby podchodzimy inydwidualnie :) Wszyscy mają rozmowy ewaluacyjne przynajmniej raz na pół roku, podczas których razem z liderem ustalane są cele oraz poruszane również kwestie finansowe.

Kamil

Czy pierwsze dni są płatne ?

@Kamil

Tak :)

@Karolina

Nie ukrywam, że to bardzo dobra wiadomość. Nie każdy pracodawca tak robi, więc tutaj od razu należy pochwalić firmę FreshMail. Szukają ta teraz Account Managera (między innymi). Orientujesz się, jak dużego doświadczenia wymagają od kandydata na to stanowisko?

Backend

Widziałem ich ofertę i z ciekawości wysłałem aplikację. W odpowiedzi dostałem zadanko w stylu akademickim (nie mające sensu w realnym świecie ze względu na wiele czynników). Zadanko trzepnąłem na kolanie i wysłałem, byłem ciekaw odpowiedzi. Oczywiście informacja była że nie przeszedłem do dalszego etapu w uzasadnieniu było wszystko wyjaśnione. Podsumowując. Robota bardziej dla tzw. "onanistów kodu" ale to nic złego i proszę nie odbierać tego negatywnie. Po prostu zostawiam te info ku ciekawości innych przyszłych kandydatów.

Martyna

Ciężkie są te zDania na rozmowie o prace ?

Karolina Latos
@Martyna

Dzień dobry :) Zadania występują tylko w rekrutacjach technicznych, są to standardowe zadania które może rozwiązać zarówno junior jak i senior w danej technologii. Kluczowe jest dla nas sprawdzenie podejścia, sposobu myślenia, nie tylko prawidłowe rozwiązanie. Pozdrawiam,

frontendowiec

Wysłałem cv na ofertę frontendowca i dalej potoczyło się to tak: a) dostałem na maila do zrobienia zadanie rekrutacyjne - jakieś tam standardowe operacje na danych api, żadnego kontaktu wcześniejszego typu 'co robimy, czy standardowej rozmowy z osobą z hr jak w innych firmach' - po prostu zrób zadanie do tygodnia, podali kilka wymaganych technologii b) zrobiłem zadanie, odesłałem c) odpowiedź - zadanie zostało wykonane dobrze, jednak zauważyliśmy że prawie nigdzie nie użyłeś hook'ów. Dziękujemy za udział w rekrutacji. Czyli generalnie poświęcasz kilka godzin na zadanie rekrutacyjne bo zakładasz że to dobra firma tylko akurat hr był chory i nie zadzwonili żeby cokolwiek opowiedzieć o firmie itp zanim wyślą zadanie, rozwiązujesz je tylko że nie do końca tak jak chcieli (a nie było ani słowa o hookach w wymaganiach) i otrzymujesz dwa zdania odpowiedzi. Spodziewałbym się czegoś więcej niż tak prymitywnej rekrutacji, np napisania 'czy mógłbyś zamienić napisany kod na hooki, bo takie są standardy u nas w firmie? masz na to jeden dzień albo chociaż napisania 'dziękujemy za zadanie ale wybraliśmy innego kandydata także nie zaproponujemy ci abyś poprawił swój kod na nasze standardy' Nie polecam :D

Karolina Latos
@frontendowiec

Dzień dobry :) Ciężko mi powiedzieć, kim jesteś i której rekrutacji dokładnie rozmawiamy, bo Twoja wypowiedz nie zawiera imienia i nazwiska. Przyjmuję Twój feedback i przepraszam jeżeli w jakikolwiek sposób Cię uraziliśmy. Jeżeli wysłaleś do nas bezpośrednio CV, a nie przez agencję rekrutacyjną to dostałeś informację, iż zadanie jest pierwszym etapem rekrutacji, co więcej w mailu jest informacja, że w razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu. Dostajemy dużo różnych CV i w przypadku stanowisk technicznych kluczowa jest dla nas w pierwszej kolejności, weryfikacja umiejętności praktycznych, ponieważ ciężko w większości przypadków ocenić te umiejętności na podstawie CV czy długości doświadczenia. Stąd pierwszy etap to zadanie. Natomiast jeżeli ktoś jest rekrutowany przez agencje do nas, oczywiście dostaje informacjie od rekruterki do jakiej firmy wysyłane jest jego CV, przedstawiany profil organizacji, oraz wszelkie informacje jakie są dla kandydata ważne- zakładam, że może nie znać firmy. Jeżeli ktoś sam wysyła CV zakładam, że wie do jakiej firmy to CV wysyła. Mamy dosyć rozbudowaną stronę kariery, na której można poczytać zarówno o naszej kulturze organizacji jak i o technologiach w jakich pracujemy. I tak jak pisałam powyżej zawsze można o wszystko dopytać. Na drugim etapie podczas rozmowy rekrutacyjnej, która składa się z 2 części: miekkiej i technicznej, rozmawiamy o firmie, kulturze, technologiach itd. Co więcej nasza odpowiedź zawsze jest bardziej rozbudowana niż ta przytoczona przez Ciebie w punkcie c i sprawdziłam dzisiaj wszystkie odpowiedzi w przypadku rekrutacji na to stanowisko, bo być może pojawił się jakiś błąd z mojej strony i każdy feedback miał co najmniej kilka zdań dotyczących samego rozwiązania zadania oraz informację, czy zadanie spełniło, czy nie spełniło naszych oczekiwań. Pozdrawiam.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w FreshMail?

Tak, zbliża się wielka impreza firmowa

Arek

@fdsgfdg Mam wrażenie, że nie do końca tak się wszystko odbyło bo to dobra firma.

Kristoff

Freshmail rekrutuje na stanowisko Junior System Administrator. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat pracy w tym Dziale?

fdsgfdg

Nie jestem zadowolona z rozmowy kwalifikacyjnej którą odbywałam u Pani Karoliny Gnat. W moim odczuciu byłam lekceważona i poniżana. Pani Karolina zadawała pytania które wydawało by się nie miały znaczenia jeżeli chodzi o moje kompetencje dotyczące funkcji której miałam pełnić. Osobiście czułam się źle po zakończeniu rozmowy dotyczącej pracy. Po za tym nie dostałam wiadomości czy moją rekrutacja zaskoczyła się sukcesem czy też nie. Mam nadzieje że moja opinia pomogła w usprawnieniu procesu rekrutacji w firmie. pozdrawiam

Karolina Gnat
@fdsgfdg

Dzień dobry, Bardzo przepraszam za wszelkie odczucia co do Pani rekrutacji, oczywiście ma Pani do nich prawo. Nie mam niestety możliwości odniesienia się do całej sytuacji, ponieważ nie podpisała się Pani pod wypowiedzią. A ostatnia rekrutacja do działu finansów była przeprowadzana prawie rok temu, więc też ciężko przypomnieć mi sobie całą sytuację. Co do pytań tak, często zadaje pytania związane nie tylko z zadaniami wykonywanymi na konkretnym stanowisku, ale również z podejściem kandydata do wartości jakie promujemy i są ściśle związane z naszą kultura organizacji. Podczas rekrutacji pytamy o samopoczucie po przeprowadzonej rozmowie, pytam czy kandydat ma jeszcze jakieś pytania. Zawsze wysyłam maila z odpowiedzią, aczkolwiek mogło się zdarzyć, że mail nie dotarł, lub że w natłoku dużej ilości rozmów rekrutacyjnych, jakąś wiadomość pominęłam. Natomiast zawsze podkreślam, że można do mnie napisać, czy z dodatkowymi pytaniami, czy wątpliwościami i mój mail jest dostępny dla kandydatów, można jak najbardziej się do mnie odezwać, jeżeli długo nie odpowiadam. Pozdrawiam i mam nadzieję, że udało się Pani znaleźć wymarzoną pracę!

Jonasz

A jak przedstawiają się zarobki w firmie? Jakieś benefity też macie?

M.

Kilka lat, które przepracowałem we FreshMailu, wspominam bardzo dobrze! Dla mnie największe plusy tej firmy, to: + Świetna atmosfera — nie pamiętam ani jednej sytuacji, w której zostałbym bez wsparcia lub czułbym się niekomfortowo w stosunkach ze współpracownikami czy (co szczególnie ważne) z szefostwem. Jeśli masz zdroworozsądkowe podejście do pracy i relacji międzyludzkich, to zawsze będziesz czuł tutaj wsparcie. To bardzo ważne w branży marketingowej (usługowej), gdzie w niejednej firmie jesteś "zły, niekompetentny i winny wszystkiemu" zarówno z perspektywy Klienta, jak i niestety własnej firmy. + Kultura organizacyjna — firma mocno stawia na rozwój w tej kwestii, testowanie i wdrażanie nowych rozwiązań. Według mnie powstaje z tego bardzo fajny mix nie przesadzonej, normatywnej organizacji (to jednak bardzo istotne przy funkcjonowaniu większej firmy), ale z bardzo dużą domieszką świeżego, elastycznego i partnerskiego podejścia. Raz, że organizacja stara się promować taki typ współpracy i przepływu informacji, aby działy pracowały kolektywnie, a nie "każdy sobie". Dwa, że jest otwarta na rozmowę i sugestię każdego pracownika, co też ma tam mocny wydźwięk. + Możliwości rozwoju — stanowisko, które obejmujesz w firmie, nie jest sztywno związane z określonym zakresem kompetencji, które możesz nabyć. Jeśli przejawiasz zainteresowanie konkretnym obszarem, którym zajmuje się FreshMail, to bez problemu możesz się w nim realizować. Firma szkoli, organizuje i jeździ na konferencję, świadczy usługi doradcze itd. — jest tutaj sporo rzeczy, w których można brać udział i zbierać cenne doświadczenie. Niezależnie od stanowiska.

Lidia

@Adam, odsyłam Cię do strony: https://freshmail.pl/praca/ kilka ofert pracy w Krakowie. Może wybierzesz coś dla siebie. Jeśli zdecydujesz się na aplikowanie do tej firmy, koniecznie daj znać o swoich doświadczeniach związanych z rozmową kwalifikacyjną .

Zostaw merytoryczną opinię o FreshMail - Kraków

• Jak się pracuje w FreshMail?

Zobacz opinie na temat firmy FreshMail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FreshMail?

FreshMail