Opinie o Tom-Marg w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Tom-Marg. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Tom-Marg o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi prania i czyszczenia dla firm
Usługi prania i czyszczenia dla firm Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tom-Marg w Kraków

Cebulak Nowy wpis

Robiłem w drukarni poprzez TomMarg w 2005 przez miesiąc. Wypłata oszałamiająca 350zł za pełne 20 dni pracy po 8 godzin. Jak pracujesz na hali na akord to wychodziło jakoś 2zł na godzine :) oczywiście dużo zależy od tego jak szybko składasz te gazety czy wkładasz dodatki ale ja tam pracowałem akurat całkiem żwawo więc sobie wyobraźcie ile zarabiali ci którym szło wolniej. Dojeżdżałem na rowerze więc nie musiałem wydawać na dojazdy. Owszem z karami tak było, jeśli się deklarowałeś na pracę w następnym dniu a sie nie zjawiałeś to 50zł kary (więcej niż pełna dniówka wtedy). Opza pracą akordową na hali była opcja pracy na maszynach (zszywanie paczek, układanie na paletach itp) lub rozładowywaniu/załadunku ciężarówek (tylko dla facetów) - wtedy stawka była godzinowa - 4zł/h (przypominam, to był rok 2005). Na akordzie stawki był różne, zależało to od typu pracy do wykonania, szczegółowa lista stawek była wywieszona w pomiszczeniu socjalnym więc na przerwie mozna sobie przekalkulować ile się zarobiło do przerwy (10zł czy jednak mniej :P). Swego czasu był to zakład pracy chronionej, wiec niech was nie dziwi obeność na hali osób które mogą sprawiać wrażenie nieco upośledzonych czy niedołężnych, oni tam są żeby dorobić do renty lub by po prostu mieć jakieś zajęcie. Po tempie ich pracy miewałem wątpliwości czy zarobili na dojazd w te i spowrotem. Jak ktos jest sprawny manualnie i lubi powtarzalne robotyczne czynnosci to praca marzenie! Jesli chodzi o TomMarg jako takiego posrednika to nie mam wiele do powiedzenia, umowa byla szybko sprawnie podpisana, dostalem detale gdzie i o ktorej mam sie zjawic, pieniadze przelane na czas i tyle. Umowe podpisalem na mieesiac i tyle tam byłem, na reszte wakacji znalazłem lepiej płatne zajęcie :) Był jeden typ, który po 2 dniach w drukarni stwierdził ze on nie będzie pracował za 500zł (taa już byś tyle zarobił) i więcej nie przychodzi a na komentarz ze podpisał umowę na miesiąc stwierdził ze potarga swoją umowę i tyle go zobaczą. Ciekawe ile wrzucili mu kary bo więcej go już tam nie widziałem :)

Czy Tom-Marg zatrudnia studentów?

o Nowy wpis

mysle,ze tak

Irena Nowy wpis
@o

To mało jednoznaczna odpowiedź. A znasz jakiegoś studenta który tu pracuje?

o Nowy wpis
@Irena

Kiedyś zatrudniali,ale to było przed 20-toma laty.Teraz nie mam o tym pojęcia,bo już dawno tam nie pracuję.Nie będę się udzielał,bo chodzi o czasy współczesne,a opinia sprzed 20-tu lat nikogo już nie interesuje.

Czy w Tom-Marg poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Były pracownik.

Ciesz się jak nie obetna tego co się nalezy. A jak się zaczniesz upominać to za bramę nawet (usunięte przez administratora)

Czy Tom-Marg oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Tylko umowy zlecenia

Helena

Hej, czy nie ma nikogo zatrudnionego na podstawie umowy o pracę? Być może wszyscy zaczynają od umowy zlecenie, ale pracownicy ze stażem dostają możliwość zmiany umowy? Możesz doprecyzować? Będę wdzięczna.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

@Anonim

Hej @Anonim, i jak zakończyła się sprawa, aplikowałeś? Sama obecnie jestem zainteresowana jednym ze stanowisk. Jeżeli dalej jesteś zatrudniony w Tom-Marg, opowiedz proszę o atmosferze w firmie, zespole, kierownictwie.

Helena

Jestem wstępnie zainteresowana pracą na stanowisku klasyfikatora ( https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/klasyfikator,praca.gov.pl014b93459f039380dc7c73bf02319151,glogow). Oferta jest wciąż aktywna, ale ogłoszenie zamieszczone w lutym- ktoś wie czy stanowisko jest wciąż wolne? Mam nadzieję, że ktoś z pracowników Tom-Marg będzie mi wstanie pomóc.

Czarek

Tylko pytania na forum i żadnych informacji. Mam nadzieję, że tak dobrze się wam pracuje i warto aplikować

Norbert

Może ktoś mi podpowie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

Ddddd
@Norbert

Potrzebuje

@Norbert

Nie wiem jak jest teraz.Najlepiej idż tam i osobiście porozmawiaj z pracownikami.Wszystkiego się dowiesz.

@oo

Skoro nie wiesz, jak w Tom-Marg jest teraz, to oznacza, że jesteś byłym pracownikiem tej firmy. Dlatego też na pewno wiesz, czy przyjmują tam osoby bez doświadczenia? Mam nadzieję, iż mi odpowiesz, bowiem zastanawiam się nad podjęciem tam pracy.

@Aneta

Pracowałem tam tylko miesiąc w2001r na umowę zlecenie,przy składaniu gazet.Nie wymaali żadnego doświadczenia.Pisałem już,że nie wiem jak jest teraz.Najlepiej byłoby,gdyby pani sama spróbowała,ludziom nie ma za adzo co wierzyć.

Dawid
@oo

Z czego wynika fakt, że pracowałeś tylko miesiąc? Zostałeś zwolniony, czy sam zrezygnowałeś? Powiedz proszę coś więcej.

@Dawid

Odszedłem sam z powodów finansowych.Praca za 200 zł za cały miesiąc harówy to skandal.Rekordziści zarabiali 400 do 500 zł.Wyjątkiem była jedna kobieta która potrafiła zarobić w granicach 1100 zł,ale wyglądała jak kościotrup.Lepszych z obozu z Oświęcimia wypuszczali.Powodzenia w pracy w tom-margu życzę.

Góralek

Zaklad na Płaszowie. Jak (usunięte przez administratora). Ciężko wyjśc do toalety. stanowczo odradzam

om

Pracowałem w tej firmie w 2002r przy składaniu gazet na umowę zlecenie.Odszedłem po wypłacie.Za miesiąc zarobiłem 200 zł w tym za 7 dni mi nie zapłacono bo nie wystawiłem rachunku.Na dojazd do pracy wydałem 150zł,czyli zostało mi 50zł.Wyzysk totalny,nigdy nie wiesz ile za dniówkę zarobiłeś bo nie wiesz ile za daną robotę płacą od sztuki.Brygadziści bardzo niesympatyczni.Jak brygadziście przyjdzie fantazja to w każdej chwili może ci bez powodu zabrać z wypłaty 50 zł.W księgowości stara Baba,ordynarna i niesympatyczna.Po hali ciągle chodzą portierzy najczęściej stare dziadki i sprawdzają czy dobrze składasz gazety.Większość pracowników nawiedzonych i w pewnym sensie upośledzonych,cieszą się że harują za grosze,dając się wykorzystywać.Odradzam wszystkim pracę w tym zakładzie,chyba że jesteście instytucją charytatywną to harujcie za darmo.Powodzenia!!!

@om

Czy przy podpisywaniu umowy nie są znane zasady wynagradzania? Jak to możliwe, że zatrudniają na na takich niskich stawkach? Rozumiem, że to umowy zlecenie są? A o co chodzi z tą karą 50 zł.?

1196117

(zakład na Igołomskiej) pracowałam w Tom-Margu przez ostatni miesiąc jeśli nie masz samochodu to dojazdy cię wykończą, mi z okolic Kazimierza schodziło +- godzina 20 minut ale to ciężko zrzucać na Tom-Marg atmosfera - no fabryczna, na większości stanowisk po prostu robisz. dużo zależy od operatora, jak ci dobrze wyjaśni na początku takie pierdoły jak np. kartkowanie składek to potem leci z górki. najgorzej na górnej hali ale tam też miewałam ok zmiany. jak są 2 osoby na stanowisku to i na fajke wyjdziesz bez problemu, operatorow nie pytalam o zamiany bo akurat mialam szczescie ze bylo duzo przestojow i ciagle cos robili w maszynach. masz zmiany gdzie tylko wyjdziesz na siku i masz regulaminowa przerwe a sie zdarzalo ze przerwa trwala 1,5h albo 6h na buforze bo akurat nic nie bylo do roboty...ale tak jak mowilam duzo zalezy od operatorow. z innymi pracownikami z posrednikow sie dogadasz i nie mialam jakichs negatywnych odczuc poza wyjatkami, szczegolnie milo wspominam kolegow i kolezanki z Ukrainy ;) brygadzisci/stki co prawda cie probuja wziac czesto na 12h ale wystarczy grzecznie odmowic, tak samo jak potrzebujesz wolnego.... jedyny problem to gdy masz nagle zdarzenie typu choroba i zglosisz rano ze cie nie bedzie to kara 50zl.. praca jest przede wszystkim fizyczna, jak masz pare w łapach to bedzie ci latwiej :) duzo noszenia, ukladania. na separacji sie liczy dobra organizacja pracy, jak sobie dobrze skladki ulozysz to leci szybciutko i duzo czasu na odpoczynek. stawka minimalna krajowa, na dorobienie sobie przez wakacje czy ferie polecam, na dluzszy okres by mnie .... strzelił;)

Zenek

Mam zamiar aplikować ale po lekturze wpisów mam mieszane uczucia!! Jaką macie atmosferę w pracy?

Kamil

Czy są jakieś powody tych opóźnień? Może trzeba rozmawiać??

pracująca
@Kamil

Pracuję już tam dość długo, to nie są opóźnienia :) Wypłata ZAWSZE jest w okolicach 25tego dnia miesiąca W umowie wyraźnie jest napisane, że wypłaty są przelewane DO KOŃCA MIESIĄCA, następującego po miesiącu przepracowanym- wszystko jest zgodnie z umową, więc nie można tego nazwać "opóźnieniem".

Gregor

Podpowiedzcie czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?P

???

Ile dają PLN/H na start?

Aneta

@Michał Czy mógłbyś napisać coś więcej? Czy wiadomo jakie są powody tych opóźnień? A czy poza tym praca w Tom-Marg jest zadowalająca. Czy jest dostępny jakiś pakiet socjalny? Czy atmosfera pracy jest dobra? Rzeczywiście wypowiadacie się na tym profilu dość rzadko. Szkoda, bo z pewnością wielu użytkowników byłoby zainteresowanych obecną sytuacją w firmie. Zachęcam was do pisania. Każda, nawet najdrobniejsza informacja będzie bardzo cenna.

Michal

Witam firma mająca się za poważną jest bardziej niż śmieszna wypłaty po miesiącu pracy dostaje się po 20 bliżej 25 dnia miesiąca jest to najgorsza firma z jaką miałem okazję współpracować

Aneta

Na stronie internetowej firmy Tom-Marg można niestety znaleźć informacje na temat ofert pracy z roku 2007. Chciałabym Was spytać, czy firma ta aktualnie poszukuje pracowników? Jeśli tak to powiedzcie na jakich warunkach zatrudniani są nowi pracownicy.

Zenek

Czy taka cisza od dość dawna ma powód?

Tak pytam

Czy ktoś może napisać jaka jest aktualnie stawka godzinowa brutto?

Zostaw merytoryczną opinię o Tom-Marg - Kraków

• Jak się pracuje w Tom-Marg?

Zobacz opinie na temat firmy Tom-Marg tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tom-Marg?

Kandydaci do pracy w Tom-Marg napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tom-Marg