Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.

Strona
Klient

Jak obecnie wygląda sytuacja w firmie? Jaka atmosfera pracy?

Job
@Strona

Wspaniała

Aktualność
Szanowni Państwo,

Bardzo się cieszymy, że od dziś jesteśmy z Wami na GoWorku!

Zachęcamy Was do śledzenia naszego profilu, przeglądania aktualnych ofert pracy i bycia tutaj z nami!

Ostatnio nasza firma przeszła wiele zmian, więc chcemy aktywnie uczestniczyć w dyskusjach dotyczących konkretnych problemów do rozwiązania, jak i naszych sukcesów.

Pozdrawiamy,
Zespół Blumenbecker Engineering Polska
Zainteresowany

Jakie zmiany nastąpiły w firmie? Jak do tej pory większość opinii jest negatywna - czy próbujecie zmienić coś pod względem tych opinii? Czy nadgodziny są dalej na wybieranie dni wolnych? Osobiście dla mnie to jest niedopuszczalne Czy płace się zwiększyły? Czy można uzyskać chociaż 5000 netto podstawy jako programista PLC?

Mr.PLC
Kandydat

Dzień dobry, Czy można prosić o podanie widełek dla programisty PLC (Tia Portal i Step7 na poziomie zaawansowanym) z ponad 10 letnim stażem pracy? Pozdrawiam.

Pytanko
Kandydat

Macie może jakieś oferty pracy dla magazynierów?

@Pytanko

Dzień dobry, Wszystkie nasze oferty można śledzić na bieżąco na portalu pracuj.pl :) obecnie poszukujemy doświadczonego magazyniera do naszej siedziby w Katowicach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz aplikacji: https://www.pracuj.pl/praca/magazynier-katowice,oferta,1001193952?s=d8fe82f0

Czy Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

@Pytanie

Tak, zatrudniamy studentów w okresie wakacyjnym, jeżeli dana osoba się sprawdzi wstępnie oferowana jest umowa zlecenie ze względu na elastyczność podczas dalszego toku studiów jeśli ktoś studiuje dziennie. W przypadku studiów zaocznych standardowe warunki na zasadach umowy o pracę.

Edyta

Firma w Polsce ma zlokalizowane trzy spółki. Blumenbecker Engineering Polska świadczy usługi z zakresu techniki sterowania, robotyki, systemów IT dla przemysłu oraz transportu technologicznego. Aktulanie prowadzone są rekrutacje, link zostawiam poniżej. https://www.blumenbecker.com/pl/kariera Powiedzcie, jakie warunki umowy i benefity pracownicze oferuje ten pracodawca?

Rozmowa kwalifikacyjna
Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Projektant Wiodący w Dziale Elektrycznym?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.?

:))

Witam, pracuje w tej firmię, patrząc na komentarze najwiecej do powiedzenia maja Ci panowie z PLC ktorzy owszem musieli siedziec po 16 h w pracy ze względów takich ze nie mieli pojecia o tym co robią. Doświadczona osoba robila to w 8 godzin, (usunięte przez administratora).. (usunięte przez administratora)

I am blue

Powiedzcie mi, czy w księgowości w ostatnich latach coś się zmieniło? (usunięte przez administratora)

Mechatronik
Kandydat

Czy firma BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA często prowadzi rekrutacje na stanowisko elektromontera ? Widziałem, że ogłoszenie takie widniało jakiś czas temu na stronie ale wycofano je krótko po zamieszaniu związanym z wirusem i zastanawiam się jak często zdarza się okazja aplikowania.

@Mechatronik

Dzień dobry, Obecnie firma prowadzi rekrutację na stanowisko Elektryka - Elektromontera. Na stronie internetowej można odnaleźć aktualne oferty pracy..

Mechatronik
Kandydat

Czy BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA zatrudnia studentów?

avc
@Pytanie

Zatrudni nawet murarza na stanowisku programisty jak powie że chce pensje minimalną.

Aktualność
Czas się pochwalić naszymi sukcesami w Pionie General Industry!

Za nami odbiór celki piankującej, podczas której w uruchomieniu został zastosowany robot FANUC współpracujący
z piankomatem Sonderhof

Ponadto wystartowaliśmy z uruchomieniem celki zgrzewającej szczotki silniczków elektrycznych.
Nasz zespół zastosował systemy wizyjne oraz roboty typu Scara.
Cały system umieszczania szczotek do paletek jest systemem typu pick&place.
Roboty sterowane są z komputerowego systemu wizyjnego, dzięki czemu  do uruchomienia nie jest konieczny programista robotyk.

????

Jak szefostwo w BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA? Spoko traktują ludzi?

Nick
@Pytanie

Pracuje tutaj 3 lata i nie mam zastrzeżeń co do przełożonych. Kierownicy działów bardzo "swojscy", dyrektorzy choć czasem wymagający to także bardzo w porządku ludzie z którymi wszystko załatwisz. Z stanowiskami wyższymi nie mamy kontaktu ????

Niko
@Pytanie

Zacznij pracować tam to zobaczysz jak jest naprawdę posty poniżej opisuje jak wygląda rzeczywistość i realia na projektach

Niko

Nie polecam firma nie dotrzymuje podstawowych warunków tzn. po rozwiązaniu umowy trzeba się "prosić "o własne pieniądze

Janusz

Jakie dokładnie ustalenia, które umawiamy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, w rzeczywistości się nie zgadzają? Wspominacie o nadgodzinach, jednak przypuszczam, że chodzi tutaj o coś jeszcze. Mógłbyś napisać o co?

Wojtech

Pracowałem w tej firmie jako elektryk... podejście kierownika działu żenujące, jeśli chce się z nim spotkać na rozmowę o podwyżkę to dosłownie unika pracownika. Niskie zarobki i bardzo dużo godzin pracy. Nadgodziny wypłacane co pół roku. Praca cały czas w stresie

Ernst

Całkiem w porzadku

Elżbieta
@Ernst

Proszę Cię o rozwinięcie komentarza. Dlaczego uważasz, że BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA jako pracodawca jest całkiem w porządku? Dla każdej osoby ważne są inne aspekty, więc - jeśli napiszesz więcej na temat swoich spostrzeżeń, pomoże to osobom poszukującym pracy zorientować się w panujących w firmie realiach.

Janusz

Nikt wcześniej nie wspominał o takich sprawach. Możesz napisać o co chodzi z tą grzywną. Jest to kara dla pracodawcy, czy dla pracowników?

Beny Dzi.

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat Blumenbecker Sp.zo.o. zajmującą się prefabrykacją rozdzielnic. Jestem ciekaw jak wygląda zarządzanie produkcją, jaka atmosfera, premie, zarobki itd..

Gienia
@Beny Dzi.

Nie ten wątek - firma o którą pytasz to Blumenbecker Polska, z Engineeringiem mają tylko wspólny budynek.

Paweł
@Gienia

Rozumiem, że pytanie mogło dotyczyć innej firmy, ale może znasz warunki zatrudnienia, które oferuje firma BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA? Czy pensja zatrudnionych osób składa się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Mam tu na myśli dodatki w postaci karty multisport, prywatnej opieki medycznej bądź bonów świątecznych. Mógłbyś wypowiedzieć się na ten temat? Zachęcam.

@Paweł

Pensja składa się z: podstawy, zdecydowanie poniżej przeciętnej dla rynku - programista plc może liczyć na 2,8-4k brutto. żenująco niskiej, kilkusetzłotowe premii uznaniowej, będącej stałym składnikiem wynagrodzenia, jednak możliwym do potrącenia w wyniku np spóźnienia się w rozliczeniu delegacji. można przystąpić do opieki medycznej z Medicover, za 5zł miesięcznie lub 50 za pakiet rodzinny. I to w zasadzie tyle. Diet nie wliczam, bo uważam, za żenujące traktowanie tego jako wynagrodzenia a nie rekompensaty kosztów utrzymania na wyjeździe.

Dominika
@Jakub

Na pewno wiele osób zainteresowanych pracą w BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA z niecierpliwością czekało na odpowiedź, która zawierałaby takie właśnie informacje. Kwestię wynagrodzenia powinniśmy rozpatrywać raczej indywidualnie - każdy z nas ma bowiem inne wymagania, potrzeby itp. A powiedz nam, jak ten pracodawca podchodzi do osób bez żadnego doświadczenia zawodowego: chętnie takie zatrudnia czy niekoniecznie? Liczę na Twoją rzetelną odpowiedź.

@Dominika

Bardzo chętnie zatrudnia, bo mają bardzo słabą pozycję negocjacyjną i zgodzą się na prawie wszystko- niska wypłata, 300 roboczogodzin na miesiąc na wyjeździe, jawnie kpiąc z lokalnego i polskiego prawa pracy, praca czasem po 16h na dobę. Obowiązek wybierania całego urlopu w danym roku kalendarzowym a nie do 30 września roku kolejnego. Tak to z grubsza wygląda.

@Jakub

Prawo pracy powinno być przestrzegane w przeciwnym razie możliwe są grzywny. Widziałem, że pracodawca oferuje zatrudnienie także w Niemczech i Czechach. i na stronie https://www.blumenbecker.com/pl/kariera/miedzynarodowa-kariera/ rekrutuje pracowników. Dodaj jaki jest rodzaj zawieranych kontraktów z nowymi pracownikami? Stabilne umowy dają poczucie bezpieczeństwa i są ważnym aspektem zatrudnienia.

Antoś
@Jakub

Każda firma ma jakiś swój poziom gówienka, ale bez przesady Jakubie. Pracuję tu od 4 lat. Chodzę od czasu do czasu po rozmowach kwalifikacyjnych i póki co żadna firma na Śląsku nie zaproponowała mi lepszych warunków jako programista PLC niż BEP. No chyba że umowa B2B. Zdradź gdzie poszedłeś i co jest lepsze w nowej pracy?

@Antoś

Każdy może mieć nieco inne wymagania związane z warunkami zatrudnienia. Dla jednego pracownika zarobki będą sprawą priorytetową, dla innego zaś najważniejszą kwestią będzie brak presji i spokojna praca. Chciałbym dowiedzieć się, na co Ty patrzysz w pierwszej kolejności? Skoro uważasz, że firma BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA oferuje na chwilę obecną najlepsze warunki na Śląsku, to chętnie dowiem się, co takiego oferuje, że jesteś zadowolony.

@Antoś

Ale co bez przesady? Każdego z wymienionych przeze mnie zachowań doświadczyłem na własnej skórze. Rozumiem, że może tego typu komentarzami wypracowuje się premie, ale nie nie wpuszczajmy potencjalnych pracowników w maliny. Jeżeli nie znalazłeś lepszych firm to szczerze współczuję i może warto popatrzeć w swoje CV krytycznym okiem. Jeżeli chodzi o programowanie PLC dużo ciekawsze warunki daje np Amister z Piekar Śląskich, ale mam to szczęście, że finalnie udało mi się odejść całkowicie od programowanie PLC, nota bene, bardzo niewdzięczna i suma sumarum, biorąc pod uwagę warunki pracy, wyjazdy, warunki zakwaterowania czy stres etc. słabo płatna profesja.

@Jakub

W wątku padła informacja o dużej liczbie godzin w ciągu miesiąca, które należy przepracować będąc zatrudnionym w firmie BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA. Chciałbym wiedzieć, czy każda godzina jest rozliczana przez pracodawcę? Czy może część z nich traktowana jest jako nadgodziny i można je odebrać w postaci wcześniejszych wyjść z pracy?

Miro
@Dariusz

Zwięźle: Firma licząca się na rynku ale już nie długo, specjaliści odchodzą, kadra nie wie co robić, zbyt dużo projektów, wstrzymane premie i podwyżki, zatrudnianie "gimnazjalistów", brak BHP - dobra firma która tonie

Jolanta
@Miro

To bardzo niepokojące wieści. Nic nie wskazywało na tak niekorzystną sytuację w BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA, dlatego tym bardziej Twój post mnie zaskoczył. Duża ilość projektów, wstrzymanie wypłacania premii oraz podwyżek może wpłynąć nie najlepiej na samopoczucie pracowników, a co za tym idzie - na ich efektywność. A jak reaguje na to Dyrekcja firmy? Czy w ogóle, jako pracownicy, próbowaliście z nią o tym rozmawiać? Jestem ciekawa.

Justyna

Firma BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA świadczy usługi z zakresu techniki sterowania, robotyki, systemów IT dla przemysłu oraz transportu technologicznego. Wraz z Blumenbecker Polska oraz Blumenbecker Handel i Serwis wchodzi w skład większej całości pod nazwą Grupy Blumenbecketr. Firma ceni bliską i długoterminową współpracę ze wszystkimi klientami. A jak wygląda współpraca pracodawcy ze wszystkimi jego pracownikami? Czy BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA dba o rozwój zawodowy swoich podopiecznych umożliwiając im udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe? Pytam o to, ponieważ zauważyłam, że firma obecnie poszukuje nowych pracowników na stanowiska: programisty PLC, elektryka - elektromontera oraz programisty robotów? Czy aby myśleć o zatrudnieniu w tym miejscu, należy mieć specjalistyczną wiedzę i wykształcenie?

Olek

Firma ma opinię dobrego pracodawcy więc to już jest dobra informacja dla szukających pracy.

@Olek

Ta opinia to w biurze zarządu?

@info

Osoby pracujące w firmie dobrze oceniają warunki oraz organizację pracy.

@info

niech zgadnę 'anonimowe ankiety' ?

@info

Nie tylko, także rozmowy. Fakt, że byli pracownicy polecają firmę innym o czymś świadczy.

Bogdan
@info

A czy Ty pracowałeś bądź pracujesz w BLUMENBECKER ENGINEERING POLSKA? Jeżeli tak, to mam prośbę żebyś napisał więcej na temat tego pracodawcy. Jakie zaoferowano Ci warunki zatrudnienia? Każdy merytoryczny komentarz, poparty argumentami, będzie istotną wskazówką dla osób poszukujących pracy.

Bobas

Co baba moze wiedziec i tej firmie? To ze pracujesz w hr nie oznacza, ze wiesz cos i tym zawodzie, stawkach i trudzie. Zle swiatlo wynika z pazernosci szefostwa.

Zostaw merytoryczną opinię o Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o. - Katowice

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 3, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii klientów firmy Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o., to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.