Opinie o Gog Com (Cd Projekt S.A.) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie CD PROJEKT S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w CD PROJEKT S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CD PROJEKT S.A. w Warszawa

UciekamZTegoTitanica

Od dawna z firmy uciekają ludzie. Crunche i stawki $ zrobiły swoje. Kolejni odejdą, bo właśnie kobiety mają tam 12 dni dodatkowego urlopu - niezależnie od tego czy mają okres czy nie (np. menopauza). Dyskryminacja ze względu na płeć i coraz większe cyrki zamiast skupienia się na meritum biznesu. Jeśli chcesz być pracownikiem kategorii B to wystarczy być facetem. Gorąco odradzam. Nie spotka cię tu już nic dobrego.

xD
@HrdoKasacji

Maszynka do mielenia juniorów

Zrobiono W balona

Czemu menadżerowie zarabiają takie pieniądze... To nie są lata 90 aby na projekcie była taka rola jak Project Manager. 108 mln zł dla zarządu CD Projekt 6-osobowy zarząd samej spółki CD Projekt zainkasował w ub.r. 108,24 mln zł, wobec 18,09 mln zł przed rokiem. Wynagrodzenie zasadnicze zwiększyło się nieznacznie (z 1,94 do 1,98 mln zł), natomiast suma wypłaconych premii poszybowała z 16,13 do 106,2 mln zł. Prezesem CD Projekt od połowy 2010 roku jest Adam Kiciński, w zarządzie są również wiceprezesi Marcin Iwiński (od początku 2010 roku) i Piotr Nielubowicz (od połowy 2011 roku), Adam Badowski, Michał Nowakowski (obaj od października 2011 roku) oraz Piotr Karwowski (od listopada 2015 roku). Z początkiem lutego do zarządu CD Projekt zostali powołani Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn. Obaj pracują w niej od kilku lat na stanowiskach dyrektorskich. >>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu Z kolei inne osoby z głównej kadry kierowniczej spółki (w sprawozdaniu nie podano, ile osób zakwalifikowano do tej grupy) zarobiły w ub.r. łącznie 62,04 mln zł, wobec 16,22 mln zł rok wcześniej. Suma wynagrodzeń podstawowych zwiększyła się z 11,42 do 24,6 mln zł, a suma premii - z 4,57 do 36,9 mln zł. Natomiast łączne zarobki członków rady nadzorczej spółki wzrosły z 408 do 481 tys. zł.

uchachany
@Zrobiono W balona

w porównaniu do marchewki z techlandu, to jakieś grosze :) Pracownicy techland chodzą do pracy w podartych swetrach, a prezes chyba już sam nie wie co robić z miliardami złotych :)

Jola Nowy wpis

Hej. Chciałabym aplikować na Systems Integration Analyst’ę, ale niestety moja kandydaturę przekreśla założony z góry model hybrydowy. czy możecie mi wyjaśnić dlaczego współpraca nie może być wykonywana w 100% zdalnie?

Marcela Nowy wpis

Nie spodziewałam się, że Tester mógł w trakcie pracy nad Wiedźminem zarabiać 3 000 zł tak jak ktoś zasugerował tu kiedyś. czy to prawda? zastanawiam się czy to wpłynęło na potencjalna ilość błędów i czy w tym roku płacą więcej żeby ich unikać?

Theo Nowy wpis
@Marcela

QA w cedepie przez długi czas miało opinie pracy dla "ludzi, którzy mieszkają z rodzicami". Jak jest teraz dokładnie - nie wiem, podobno po rewaloryzacjach płac po CP2077 dużo lepiej. Co nie zmienia faktu, że QA to i tak najmniej stabilna posada w firmie bo w przypadku każdej redukcji etatów, jest się na pierwszej linii ognia.

Cześć, opowiedzcie mi o pracy analityka danych, jak wiadomo na stronie wystawiona jest oferta. piszą w niej o trzech latach doświadczenia jako minimum by moc się dostać. nie wiecie przypadkiem czy nie prowadza stażu w tym obszarze?

zainteresowana
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Czy są jakieś opinie dotyczące pracy w dziale marketingu?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w CD PROJEKT S.A. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Controlling Specialist?

Cześć, ktoś już widzę, że odnosił się do juniorów w jednym z zapytań, mnie również interesuje ich perspektywa. W skrócie nie mam komercyjnego doświadczenia, jestem po dłuższej przerwie w programowaniu, chce się przebranżowić. Jakie opcje na to daje teraz Pracodawca? jakich szkoleń mogę się od nowego roku spodziewać? I jakie są minimalne stawki juniorskie? Czy możliwe jest 10 tys netto?

BylyPracownik

Jeśli jesteś facetem to ubierz się w sukienkę, przemaluj włosy na różowo, załóż kolczyk w nosie i na rozmowie na każde pytanie odpowiadaj jak mocno jesteś dyskryminowany. Dostaniesz na bank pracę. Nie spodziewaj się jednak kokosów. Firma od dawna nie skupia się na tworzeniu gier.

@BylyPracownik

To co w zasadzie ma zrobić kobieta na takiej rozmowie, bo chyba zwątpiłam? :D gry grami, czemu kokosów nie będzie? nie szukają teraz kolejnego źródła przychodów? To w jakie obszary można aplikować od kolejnego roku? jaka strategia?

Gdybym nie reflektował pracy tutaj to może bym przetestował ten sposób. Zagwozdkę mi dałeś jednak tamtym stwierdzeniem, że ta firma nie skupia się już na tworzeniu gier, jeśli nie to na czym innym?

Nie ma teraz niczego dla juniora? Jest teraz taka oferta na stanowisko Atlassian Platform Engineera, z opisu jak widać wymagają minimum 4ech lat doświadczenia i zastanawiam się czy nie biorą tez juniorów w tym obszarze? Praca mnie zainteresowała, opowiedzcie o tym dziale. jaki jest w praktyce zakres obowiązków?

CD PROJEKT S.A. właśnie rekrutuje w mieście Bielsko-Biała. Nie wiecie, czy poszukują pracowników także w innych lokalizacjach?

Procurement?

Cześć, Czy ktokolwiek pracował w Supply Management w CDP i może podzielić się opinią? Z góry dzięki!

Jednoręki Johnny

Swojego czasu aplikowałem więcej jak raz, tak byłem napalony i głupi na tą firmę xD. Za pierwszym razem, jeszcze w czasie studiów (co prawda magisterskich) planowałem iść w QA bo od tego się z reguły startowało w branży bez doświadczenia. Jak pamiętam wtedy leadem QA jeszcze był Slava, chyba z 5 razy dopytywał czy ja aby na pewno rozumiem, że to jest praca na pełen etat i mam tutaj być cały dzień bo to nie robota dla dzieci (xD). Oferta przeleciała i niecałe dwa lata później z referencji aplikowałem na Quest Design. Referencje, o ile potwierdzały techniczne umiejętności to g-zik dały. Testy, testy i tylko testy - a na QD jest test 10 dniowy (xD). Sam test powstał w ustalonym czasie ale rekrutacja trwała za 4 miesiące bo wiecznie ktoś decyzyjny nie miał czasu albo rozmawiać, albo sprawdzić testu albo dać feedbacku. Jak na końcu miałem czelność napisać do rekruterki (pozdrawiam P, do dzisiaj zapamiętałem), że postawiłem wszystko na jedną kartę i bardzo chciałem konkretnie u nich pracować to dostałem generyczną odpowiedź "rozumiemy, że w toku rekrutacji kandydat może znaleźć pracę gdzie indziej" czytaj - jak Ci się nie podoba to oddalaj się w podskokach bo tu jest CDProjekt i mamy 100 chętnych na twoje miejsce, którzy nie będą wychylali łba jak coś im się nie spodoba. A nie spodobało im się to bardzo, oj bardzo bo ustalili rozmowę na następny tydzień, gdzie rekruterka miała wydrukowaną moją ostatnią wypowiedź i czytała mi ją na głos jak nauczycielka co przechwyciła liścik ucznia i chce go ośmieszyć. Na samej rozmowie o ile stwierdzono, że umiejętności techniczne są jak najbardziej wystarczające ale moje zachowanie jest bardzo wbrew "team spirit" i czy w zespole gdybym miał problem to zawsze bym to eskalował (xD), na co grzecznie odpowiadałem że przecież nie odstawiam Rejtana tylko na litość boską rekrutujemy się już 4 miesiące a ja odbijam wszystkie inne oferty na ich rzecz więc albo wóz albo przewóz. Padały też pytania w stylu czy będę się dzielił moimi doświadczeniami na portalach typu glassdoor (bo było to świeżo po tej aferze z opiniami pracowników (której z kolei xD)). Po tygodniu przychodzi mail, który powtarza na piśmie to co było już wiadomo - odmowa bo o ile technicznie wszystko cacy to jesteś pan niesforny i nie masz "doświadczenia w pracy zespołowej" więc życzymy szczęścia gdzie indziej. Biorąc tą informację za dobrą monetę, aplikowałem akurat na staż w Quest Designie, który oferowali aby nabrać tego doświadczenia. Decyzja również odmowna bo okazuje się iż istnieje mityczna i niepisana zasada "jednej aplikacji na rok, gdyż jest to odpowiedni okres na nabranie niezbędnego doświadczenia". Czyli nabieraj tego doświadczenia ale nie u nas xD. Generalnie z perspektywy czasu nie żałuje wcale, to była dobra lekcja i w zasadzie dziele się nią tylko aby ktoś młodszy co akurat przechodzi etap napalenia na tą firmę sobie to zreflektował z innymi doświadczeniami - smutek i mielonka od początku do końca, masz być cichym i grzecznym trybikiem bo inaczej nie będziesz pasował do korpo machiny.

v
@Jednoręki Johnny

w punkt, takie same doświadczenia. Pogarda i udawanie tolerancyjnych. Zero uczciwego, bezpośredniego, normalnego podejścia. Byłem kiedyś na rozmowie w jednej małej firmie. Przyszedl szef i wali prosto z mostu jak jest, czego oczekiwać, czy mi się podoba. Jak człowiek z człowiekiem. Zero napinki, zadęcia, cwaniakowania. A miał prawie tyle kasy co prezes CDP, tyle że firma 5x mniejsza. Z takimi ludźmi chce się pracować. Z nadętymi (usunięte przez administratora)uważającymi się za bogów, nie chce. Niesmak już na starcie.

program_ista

Rozmowa kwalifikacjna, a w zasadzie trzy oddzielne spotkania na stanowisko techniczne długie i męczące, na których aż śmierdzi poprawnością polityczno-korporacyjną, aż mdli. Mądre głowy zadawały niezbyt konkretne pytania, nie przygotowali się tak dobrze jak ja. Nie dostałem żadnego pytania stricte technicznego związanego z projektem. Wszystkie informacje związane z teamem, warunkami pracy musiałem od nich wyciągać siłą. Lamerzy. W praktyce okazuje się że ponad 10 lat doświadczenia na poziome expert to dla CDP za mało. Stawiam że team w którym miałbym pracować nie polubił mojej osoby, cóż otrzymanie stanowiska w jakiejkolwiek firmie to tak naprawdę loteria - jeśli nie jesteś "kompatybilny" ze stereotypami i zastanymi uprzedzeniami, nie zaakceptują cię, a wręcz mogą poczuć się zagrożeni pod względem kompetencji czy "odmienności" w kategorii dynamiki socjalnej. Gdybym był czarny, stanowisko dostałbym zapewne bez gadania :) Feedback żenujący, jedno zdanie, które cytuję: "Zdecydowaliśmy aby do dalszych rozmów zaprosić osobę, której doświadczenie i zainteresowania są bardziej zbieżne z aktualnymi potrzebami naszego zespołu" czyli typowy korpobełkot. Bezpieczne ogólne stwierdzenia które mówią nic. Czyli bujaj się (usunięte przez administratora) wiemy dobrze czemu cię nie lubimy ale nie powiemy bo jeszcze nam cwaniaku sprawę wytoczysz o nierówne traktowanie, i będziesz miał rację.

Zrobiono W balona

Izabela
@Zrobiono W balona

Czemu zrobiono w balona? Chłopaki ogarnęli firmę, więc mają. Szczęście szczęściem swoją drogą, był pomysł, rozkręcili i jest efekt. W czym właściwie problem? ;)

uchachany
@Zrobiono W balona

Czy rotacja pracowników w CD PROJEKT S.A. na Magazynier jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 20 września na Pracuj.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

Bdam Adowski

Są zwalniani, nie dalej niż dwa miesiące temu firma zwolniła 9% swojej kadry pracowniczej. Zwolnienia dotknęły w większości dział QA, który już przed tym pracował w weekendy żeby ogarnąć dodatek na premierę jak i osoby kluczowe w planowaniu tego dodatku jak i implementacji rzeczy.

@Bdam Adowski

Z tym, że jaki jest powód? Chyba nie został podany wprost? I co w takiej sytuacji z tym całym dodatkiem? Wyzerowało się wszystko? Ile kasy trzeba byłoby potencjalnie na te 9% osób wyłożyć? I w ogóle ktoś mógł się tego spodziewać? Co z innymi działami?

Rysiek

Zastanowiło mnie to określenie, które padło w jednym z wątków odnośnie tego, że firma jest maszynka do mielenia Juniorów. Ilu ich obecnie przynależy do zespołu? Dacie tez znać który dział najlepiej atakować z perspektywy osoby początkującej? Jak teraz praca się układa?

Żałosny poziom kadr. Ciągłe odwlekanie terminów odpowiedzi, co do dnia rozpoczęcia pracy, której ostatecznie mi odmówiono(?). Na stanowisko sekretarki jakieś testy po angielsku do napisania mail i po polsku do wypełnienia test. Zrobiło to na mnie wrażenie, mam wszystko, czego potrzeba na to stanowisko. Znam 3 języki obce na poziomie zaawansowanym, po 3 rozmowach, które wyglądały tak samo, tylko powtarzałam w kółko to samo innym osobom, rozwiązaniu testu czekałam ponad miesiąc na odpowiedź. Specjalnie nie zgadzałam się na inne rozmowy rekrutacyjne, już praktycznie obiecano mi te posadę. Zbywali mnie 3 tygodnie ciągle coś, a to kadry na urlopie, chorzy WSZYSCY DOSŁOWNIE, a to nie ma w pracy po prostu. Żal, zwyzywałam ich w odpowiedzi i nigdy nie chcę mieć więcej nic do czynienia z tą śmieszną firmą. Może dam im to do myślenia, że jak chcą za najniższą krajową proponowaną (serio zniżyłam się do takiego poziomu) kręcić nosem i nie biorą człowieka, bo chce mieć chociaż legalnie ustanowioną stawkę, no to sorry not sorry, nie żałuję, że mnie nie wzięli.

UciekamZTegoTitanica

HrdoKasacji

Oczywiscie jesli zostane, bo fabryka przerabia hurtowe ilosci programistow. Juz nic nie jest atrakcyjnego w tej firmie. Nawet wstyd pokazac cv, bo juz cala branza wie jakie stawki byly przy wiedzminie 3.

xD
@HrdoKasacji

Maszynka do mielenia juniorów

Miła Pani

plusy: - ładne biuro - można czasem pogadać z kimś z zarządu - darmowe piwko na imprezach - czasem rozdają koszulki lub stare gry - zgniatarka do plastikowych butelek i duży wybór herbat - jak ktoś jest niedowartościowany to może się pochwalić na fejsie że tu pracuje i to by było na tyle, serio minusy: - dziwne zasady nieprzystające do branży – raz ci mówią że luz i krótkie spodenki, a potem dziewuchy z HR próbują prać mózgi jak w jakimś korpo z Mordoru, to bank czy się gry robi? - zgłaszasz uwagi? dostaniesz w pakiecie kilka spotkań kołczingu od dziewuch z HR jak się uśmiechać i że tak naprawdę to nie myślisz to co myślisz, a to co ci się nie podoba tak naprawdę ci się podoba, tylko jeszcze tego nie zrozumiałeś, bo to cd projekt i zrobiliśmy wiedźmina, więc musi być super wszystko i zawsze, nie rozumiesz to zrozumiesz - ocena pracownika jak z grupy przedszkolnej 4-latków – co miesiąc dostajesz medaliki, pucharki i łapki w górę (lub w dół), a spróbuj się zaśmiać że dziecinada to – patrz punkt 2 - niby wszyscy miło „cześć, cześć”, a jak spróbujesz wnieść uwagę do wypowiedzi managera (zwanego tutaj dumnie LEADEM), to grożą ci konsekwencje związane z łapkami w dół albo gorzej (patrz punkt 2), chyba nie myśleliście, że ten dziecinny system jest tylko dla beki - miało być miło, a managerowie udają że cię nie widzą na korytarzu, z plebsem się przecież nie rozmawia - dotyczy panisk na stanowiskach kierowniczych a nie zarządu który jest bardziej w porządku niż paniska - ludzie z pasją? są, ale się pochowali i pracują, za to widać dużo takich co w gry w ogóle nie grają i psują atmosferę - poznam jak się robi gry! – nie poznasz, bo nie dostaniesz dostępu do większości materiału a ludzie nie chcą rozmawiać, tylko patrzą wilkiem coś za jeden i kontrolują każdy twój ruch - pogram sobie w gry! – nie, nie pograsz, bo tu się robi gry a nie w nie gra, nawet piłkarzyki zniknęły bo ktoś w nie grał - nawiedzeni fanatycy - cyt. „mógłbym tu pracować za darmo” „kocham Adama B.” - regionalny folklor – „jestem nerdem, ubiorę się w szlafrok i klapki, może ktoś mnie zauważy” - niedojrzałe małolaty - „byłem na imprezie”, „będę na imprezie”, „mam kaca, więc wciąż jestem na imprezie”, „kiedy beer Friday?”, „idziemy do kina, yeee!, before przed wejściem?” – przynajmniej browar z firmowej lodówki sprzątnijcie, bo wstyd przed gośćmi kiedyś będzie - lansiarze - „pokażę swoje nowe białe buciki / pomaluję włosy na fioletowo / będę spacerować pół dnia z pieskiem po biurze albo najlepiej pięcioma żeby dostać +10 do lansu w towarzystwie” – to schronisko dla zwierząt czy gry się robi? - moje konto bankowe płakało jak widziało co na nie wpływa, nigdy nie widziało mniejszego datku, ale tutaj pracuje się dla wartości a nie pieniędzy, tak mówili na początku, tylko w sklepie mówią że nie akceptują tego środka płatniczego - bonusy obiecywali duże i pewnie takie były ale nie dla mnie i innych maluczkich, za to widziałem na parkingu kto maluczki nie był - nadgodziny są płatne ale jak ci je pozwolą rozliczyć – jak myślicie, zawsze pozwalają? przecież nie musisz siedzieć po godzinach, nikt nie każe, tylko praca ma być na czas - szkolenia? rozwój? plan na pracownika? - cyt. ”eeee yyyy eeeee a nie masz zakresu obowiązków?”, „nie narzekaj, wiesz ile osób chce być na twoim miejscu?” Rozważ wątpiący kandydacie przy dobrym trunku, czy aplikując tutaj zmierzasz w dobrym kierunku.

Mike
@Miła Pani

Brzmi dramatycznie źle i wiarygodnie. W biurze w Krakowie podobnie?

Murgen
@Mike

Mnie bardziej zastanawia jak można płakać na wysokość pensji - czy to nie jest coś co się ustala przed podjęciem pracy i jest najważniejszym czynnikiem decyzyjnym?

Ann
@Murgen

@Murgen zgadzam się w zupełności. Dodatkowo warto też sprecyzować co dla kogo oznacza niskie wynagrodzenie. Niskie to znaczy konkretnie w jakiej wysokości?

Programista
@Ann

Niskie to jest takie ktore placi CDPR. Jak jestes specjalista to nie bedziesz zainteresowany bo wszedzie zarobisz wiecej w lepszej atmosferze.

true
@Miła Pani

przerażająco trafne, tak jest zarówno w CDP jak i w Techland. A HR który próbuje z pracowników zrobić sekciarzy, wzoruje się coraz bardziej na najgorszych praktykach z USA - tamci mają długie tradycje w tresowaniu obedient workers.

zgadzam się w 100% ;)

@były pracownik

Zdradzisz ile przepracowałeś w firmie? :) Ciekawi mnie też to motywowanie pracownika, oprócz łapek w dół i w górę firma ma jakieś inne sposoby? :D Premie, podwyżki?

adsadsa
@Ewelina

Tester wiedzmina 3 zarabial ponizej 3k wedlug doniesien prasowych. Lepiej isc do pracy w markecie.

Rozmowę rekrutacyjną oceniam baardzo nisko, a to pierwsze wrażenie, które nawet po odrzuceniu kandydata powinno utwierdzać o wysokim poziomie firmy. Aplikowałam do działu EB, rozmowa trwała z 25 minut, po menadżerce było widać, że bardzo nie miała ochoty na to spotkanie i nawet nie starała się udawać, że jest inaczej. Pytania standardowe "dlaczego chcesz pracować w CD Projekt?" i "opowiedz coś o sobie", nikt nawet nie dociekał, żeby dowiedzieć się więcej o moim doświadczeniu - to, co powiedziałam i tyle. Były też dwa pytania po angielsku ze strony rekruterki, a następnie część menadżerki, która zadała dokładnie tylko jedno pytanie, a na dodatek było to to samo pytanie, które zadawała rekruterka po angielsku - tyle że manadżerka zadała je po polsku XD W życiu nie spotkałam się z taką ignorancją na rekrutacji. Po spotkaniu otrzymałam bardzo ogólną informację, że wybrano innego kandydata, który bardziej się wpisuje w stanowisko - i to jest jak najbardziej ok, jednak na pytanie o to, co dokładnie przesądziło o decyzji już odpowiedzi nie otrzymałam, a dowiedzieć się chciałam, bo podczas procesu nikt nawet nie starał się wyciągnąć ze mnie informacji o posiadane skille na to stanowisko.

@Kandydat

Może menadżerka nie wiedziała, że pyta o to samo, co rekruterka, może nie znała języka? ;) Ale serio, przykro mi, a jednocześnie ciekawi mnie, że piszesz o tym doświadczeniu mniej-więcej w czasie, gdy CD szukało testera. Bardzo bym chciała wiedzieć, czy tak wygląda rekrutacja na to właśnie stanowisko, bo sama myślę spróbować, ot co :3

Ewelina

Cześć, widziałam ogłoszenie na testera, ale widełek brak. Ktoś wie jak to wygląda na tym stanowisku? Bo nie wiem czy warto wysyłać Cv

NIE

Bardzo złe wspomnienia z rozmowy rekrutacyjnej - aplikowałam do obszaru HR. Zostałam zaproszona na spotkanie i wzięłam w nim udział. Pomimo, że obiecywano mi to podczas spotkania, od 5 miesięcy nie dostałam informacji zwrotnej po spotkaniu, nawet mailem. Jestem zażenowana poziomem Działu Rekrutacji. Osoba, którą znam również była tam w rekrutacji i też potraktowali ją poniżej jakiekolwiek krytyki.

Km
@NIE

Dziwię się że spodziewalas się informacji zwrotnej. Logiczne jest, że jak się nie odezwali to Ciebie nie chcą. A co mieli zadzwonić albo wysłać pismo, że im przykro...szkoda czasu.

@Km

Chapeau bas, odpowiedź godna nagrody dzbana stulecia! Może to ktoś wielce szanowny z firmy?

@NIE

Mam podobne odczucia. 3 etapy rekrutacji, 2 zadania testowe, masa poświęconego czasu, a na koniec nawet nie raczyli wysłać maila że wybrali inną osobę. Rekrutacja jak do Apple'a, a co w zamian...? No i te typowe, oklepane pytania na rozmowie, na które odpowiedzi można mieć wyuczone na pamięć.

Aga
@Km

Wysłanie odpowiedzi to podstawa. Jest tez oznaką szacunku - w końcu kandydat poświęcił swój czas firmie. Nie chodzi o elaborat, ale o zwykła odpowiedź, która sie wysyla nawet zbiorczo do odrzuconych kandydatów.

@Km

Zawsze się wysyła odpowiedź, czy to z automatu czy nie. Informacja powinna być. Nie chce mi się wierzyć że nie wyslałi, bo pachnie żenadą.

No_more_motivation
@NIE

Ja aplikuje od 2020 za każdym razem kiedy widzę ogłoszenie do HR. Nie dostałam ani jednej odpowiedzi. Napisałam do rekruterki, zaprosiłam do znajomych wszystkie ich hr partnerki chcąc prosic feedback, ponieważ w mojej opinii spełniałam wszystkie kryteria. Cisza. Nawet nie odczytały wiadomości na li. Napisałam maila na adres przeznaczony do tematów rekrutacji, bo nie mogłam uwierzyć w taki brak jakiejkolwiek reakcji. Chciałam dopytać czy moje CV w ogóle do niech trafia. Cisza. Pomimo dużej chęci pracy tam zastanawiam się czy jakbym już ją dostała to uwierzyłabym, że jestem im taka potrzebna. Bo podczas procesu tego nie widać. Candidate experience LEŻY.

Hmm
@NIE

Gdybys była na tyle dobra oddzwonimy by.. byłam na 40 rozmowach w życiu jeśli nie jest się dobrym nie oddzwaniają , trzeba pogodzić się z tym i szukać dalej a nie czekać 5 miesięcy. Raczej się odzywają do 3 dni. Biurowych pracowników czy hr jest sporo na rynku maja w czym wybierać..

No_more_motivation
@No_more_motivation

Czy wy uwierzycie, że pojawia się kolejne ogłoszenie do HR. (Pomijając fakt, że 3 ogłoszenia pod rząd na to samo stanowisko słabo świadcząalbo o umiejętnościach rekruterskich albo o decyzyjności "góry") Ja ZNOWU aplikuję i ZNOWU jest kompletna cisza?

@No_more_motivation

Może warto wysłać cv na oficjalnego maila firmy? Albo po prostu tam zadzwonić? Co ci szkodzi :)

Taran
@NIE

Dokładnie te same przeżycia. Janusze biznesu i tyle. Zero szacunku do drugiego człowieka, etapem w trakcie rekrutacji próbują pozyskać darmowo wycinki ich późniejszych produktów i robią to, bo zapraszają do rozmów profesjonalistów. Management poinformowany pozostaje nie wzruszony. Odpowiedzi nie uzyskasz. Brzydzę się takimi nieprofesjonalistami.

StopMmm

Czy nie uważacie, że project manager to coś co odchodzi do lamusa? To prawda ze u was zarabia więcej niz programista? No i co cisneliscie z czasem i wyszła taka premiera.. Zobaczcie jak sa budowane zespoly u najlepszych jak np. w Alllegro, brak PM'ow,. samoorganizujace sie zespoly.

agile
@StopMmm

Nie jestem zorientowany jak jest w allegro i innych firmach, ale czy samoorganizując się zespół nie ma Scrum Master'a? Patrząc z perspektywy różnych branż w których pracowałem, ktoś taki jak PM, Scrum Master czy jakiś menago jest potrzebny w zespole. Jednakże jego rola, obowiązki i sposób prowadzenia projektu powinien być zdefiniowany jakąś metodyką zarządzania projektami, by mieć sposób w jaki przedstawia się zarządowi i dyrektorom postępy w pracy nad produktem i ewentualne niedociągnięcia i braki. Metodyki, takie jak np. Prince2 zakładają odniesienie postępów i wyjaśnienia ryzyk decydentom. Jeśli obwiniać kogoś za to co robi PM w zespołach, to obwiniać można jedynie dyrektorów czy zarząd, że nie wdrożono metodyki zarządzania projektami, która dała by informację na temat jak wygląda produkt w obecnym stanie, wraz z informacjami co spowoduje wydanie produktu w tym momencie developmentu. Jeśli były jakieś zmiany dobry PM powinien zebrać info od zespołu i przedstawić zarządowi, że ciągłe zmiany to wyrzucanie kodu do śmieci, testerzy wykonują robotę od nowa i pojawiają się nowe bugi i należy przyjąć daną wizję, gdzie zmiany mogę być do określonego poziomu.

CzyPmJestPotrzebny
@agile

Ale ogarnięci programiści project managera nie potrzebują. Robi sie demo i sie pokazuje wyniki. czego brakuje i sie argumentuje na bieżącą gdzie sie jest. Bez przesady nie róbmy z ludzi dzieci. Rynek sie zmienia a wymagania przed inżynierami rosną. No bez jaj czy inżynier nie zna scruma...Ja sobie z zespołem sam planuje, retro robię, decyduje co mamy robić w sprincie, czasem się włącza do tego osoba z biznesu, która pomaga zdobyć trochę wiedzy. W zespole same techniczne osoby, brak także analityków, bazodanowcow, nowoczesne podejście.

PM
@CzyPmJestPotrzebny

W Twoim zespole to Ty przejąłeś/łaś rolę PM/Scrum Mastera. Moim zdaniem musi być taka osoba, która w jakiś sposób przejmie inicjatywę lub przynajmniej zapewni zespołowi jakieś oparcie, żeby nie latali jak wolne elektrony, ale żeby mieli jakiś punkt wspólny.

@StopMmm

Co wy braliście, a kto ogarnia klienta? No chyba że pracujecie pod kopytem pracodawcy i robicie to co on chce. W najlepszych firmach zespół jest sam sobie wyznacznikiem co robi i kiedy robi i PM jest w tym dobry, jest też częścią zespołu, bo razem z zespołem rozkminia co robić by przynoscić pienią∂ze firmie. A zarząd się niewtrynia w zespół, póki przychodzi kasa..

Maniek
@StopMmm

Firma ma zarabiać. Metody na organizację pracy to kwestia drugorzędna.

@Maniek

Firma ma zarabiać, niejeden styl organizacji pracy da się znieść gdy zgadza się kasa. Pół Polski dyskutuje o sytuacji z premierą Cybera, wielu - nawet niegrających - zastanawia się, ile konkretnie zarabia pracownik w CD. A na profilu firmy przeznaczonym dla pracowników cisza na ten temat. Są jakieś klauzule o tajemnicy służbowej?

Jck
@CzyPmJestPotrzebny

'Mistrz[ inż inf ręczy za 'młodego' inf'ka,,,to powinno stanowić 70-90% oceny przydatności,,inaczej zabita kreatywność

Programista
@CzyPmJestPotrzebny

Farmazon. Ja nie bede robil roboty scrum master i produkt ownera. Ja zarabiam wiecej od nich i oni maja mi wszystko przygotowac, zorganizowac, zalatwic bym mogl sie skupic tylko na pracy. Ja nie zarzadzam niczym poza kodem i nie bede ogarnial kwitow, klientow, wymagan.

haw
@agile

nie jestem jakims master of scrum, ale wydaje mi sie ze scrum masterem zostaje programista na czas konkretnego projektu i po zakonczeniu ktos inny nim zostaje. chodzi o to zeby wlasnie nie bylo jakiejs wyroznionej roli w zespole typu ktos jest wyzej a ktos nizej bo cierpi na tym zaangazowanie developerow. zespol jako calosc ma byc odpowiedzialny za projekt przed product ownerem, a scrum master nie jest nikim wyroznionym - ot taka sekretarka ktora kazdy jest co jakis czas.

EXO
@CzyPmJestPotrzebny

Dla początkujących i niedoświadczonych to okey, ale dla wtajemniczonych już nie, bo jak niby wielki projekt można ogarnąć bez project managera? xD Może jeszcze sobie jira administrujesz przy kodowaniu c++ xD

Zostaw merytoryczną opinię o CD PROJEKT S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w CD PROJEKT S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy CD PROJEKT S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CD PROJEKT S.A.?

CD PROJEKT S.A.
1.9/5 Na podstawie 70 ocen.
  • Jagiellońska 88
    00-992 Warszawa