Opinie o Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta w Warszawa

Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta
counter
2 19 38 5 1
Sasanka Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.
Kandydat

Czy ktoś wie na jaką stawkę może liczyć nauczyciel matematyki z min. 5letnim doświadczeniem?

Go Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Od zawsze p. Dyrektor chodziło tylko o kasę... Mnie ciekawi, dlaczego na stronie internetowej nie można znaleźć informacji o nauczycielach uczących? Skoro to tacy eksperci, to chyba warto się pochwalić.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 73 dni.

Czy w Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Magda

Czy liceum jest zamkniete na czas pandemii,

Leszek
Kandydat
@Magda

Tak

Iza Nowy wpis
@Magda

Szkoła nie jest zamknięta . Działa w trybie zdalnym przez cały czas (trwa normalna nauka i jest zachowane całe kalendarium wydarzeń), ale fizycznie uczniowie nie przychodzą do szkoły.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Fee

Serdeczna atmosfera wśród nauczycieli . Niezła stawka godzinowa. Duże zaangażowanie w sprawy uczniów i ich kondycję psychiczną. Coraz lepsze wyniki matur IB są jednak wynikiem ciężkiej pracy nauczycieli . Lekcję muszą być ciekawe i efektywne , inaczej rodzice zaraz Cię wypunktują. Świetne miejsce dla młodych nauczycieli , którzy chcą pracować w ambitnym programie międzynarodowym, słabe dla leni i obiboków . Dość stabilna kadra - warto próbować się załapać:) Uczę tu kilka lat i lubię tę szkołę.

Kiedyś
@Fee

Stabilność kadry na poziomie 10%, każdego praktycznie roku zmienia się co najmniej jeden nauczyciel z każdego przedmiotu (zazwyczaj jest ich kilku na każdy przedmiot, 3-5). Zdecydowana większość pracowników sama odchodzi, co też coś mówi. P.Dyrektor jest starej daty, ma wziję, ale jest ona oderwana od rzeczywistości, za wzór podająca swoim nauczycielom w międzynarodowym liceum w Warszawie nauczycielki z po-PGR-owskich podstawówek pod koniec lat 90'... Kiedyś szkoła miała charakter, od czasu przenosin do nowej siedziby stała się przechowalnią uczniów w klasach. Ale - żadna szkoła w Warszawie nie ma lepszego koordynatora programu IB i w żadnej nie doświadczycie takiej spójności deklarowanych zasad z ich rzetelnym praktycznym zastosowaniem jak u koordynatorki IB w Monnecie.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 174 dni.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta?

Wiki

Lubiąc to co robimy i w dodatku u dobrego pracodawcy tylko polecam!!

Filip

Idealnie to nigdzie nie jest i nie będzie ale maruderów wszędzie można spotka. Szkoła świetna!

BubbleWrap

Monnet miał swoją zapaść, ale od mniej więcej czterech lat, od kiedy jest nowa koordynatorka DP, w szkole jest coraz lepiej. Obecnie rotacja nauczycieli jest marginalnym problemem, a kiedyś była głównym. Wielu nauczycieli, którzy uczą w gimnazjum, uczy też w pre DP i dalej w programie DP (języki, biologia, matematyka, fizyka, chemia, CAS), więc w ich interesie leży to, by kształcić uczniów właśnie docelowo pod Diploma Programme.

nonick
@BubbleWrap

Nie jest to prawdą. Rotacja nauczycieli jest bardzo duża. Nauczyciele przedmiotów ścisłych zmieniają sie każdego roku (poza nieliczną grupą), nie mówiąc już o nauczycielach języków obcych, którzy potrafią zmienić się trzykrotnie w jednym roku szkolnym. Dodatkowo nie są oni absolutnie przystosowani do kształecenia uczniów w międzynarodowym systemie wdrożonym przez szkołę. Szkoła jest dwujęzyczna, ale spore grono nauczycieli nie mówi po angielsku. Wydaje mi się jednak, że nauczyciel z ambicjami marytoryczno-wychowawczymi, ale nieiwielkimi wymaganiami finansowymi oraz po odpowiednie przeszkolony może zagrzać tu miejsce. Należy być jednak trzeźwym obserwatorem i wystrzegać się "wizji" pani dyrektor, które w większości odbiegają od rzeczywistości.

Maja

Może ktoś wie, jak będzie przestawiała się kadra nauczycielska w Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta w kolejnym roku szkolnym? To często okres, w którym poszukiwani są nowi pracownicy. Jak wygląda ta kwestia w tym miejscu? Każda informacja w tej kwestii, stanowi pomoc dla osób szukających tu pracy.

Maja

@anonim, a jak oceniasz atmosferę między nauczycielami? Czy młody, niedoświadczony nauczyciel może liczyć na serdeczne przyjęcie? Czy pracownicy mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów i realnego wpływania na kształt placówki? Jak oceniasz rozmowę kwalifikacyjną w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym nr 32 imienia Jeana Monneta, czy pamiętasz jeszcze jej przebieg?

W szkole można spotkać naprawdę świetnych nauczycieli, ale niestety znacznie więcej jest tych, którzy ma się wrażenie nie wiedzą skąd się tu wzieli ani co tu robią. Pani dyrektor dużo mówi, a mało robi i żyje w swoim własnym świecie. Nie polecam ani dla uczniów, ani dla osób które chciałyby tu pracować.

Maja

@Malpeczka Forum GoWork.pl służy wymianie opinii o pracodawcach, w tym przypadku Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta. Twoja opinia jest bardzo cenna, ale warto żeby wypowiedział się tutaj pracownik tej firmy. Czy to dobre miejsce pracy dla absolwentów po studiach? Mogą w tej pracy zdobyć cenne doświadczenie? Jaka atmosfera panuje w tej szkole? Przyszli kandydaci na pewno będą wdzięczni za nowe informacje.

Malpeczka

Jako uczennica Monneta mige szczerze polecić ta szkole. Przyjemna atmosfera, fenomenalni nauczyciele po renomowanych uczelniach oraz wykładający, np. Na UW. Do każdego ucznia jest podejście indywidualne. W szkole bardzo się dba o dobre kontakty pomiędzy uczniami. Sami otwarci, mili ludzie. Szkoła nie należy do takich, która wyrzuca uczniów. Dodać także trzeba, iż klasy nie maja więcej, niż 30 osob. Wystarczy wiec 5 osob, które postanowią olać mature i wyniki już bardzo drastycznie spadają. Nie patrzcie na wyniki a pytajcie się uczniów. Bo wykwalifikowana i dobra kadra to jedno, a chęć uczniów oraz ich możliwości to drugie.

Od Waszych ostatnich aktywności w tym wątku minęło już sporo czasu. Możecie napisać co w tym momencie dzieje się w Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta? Jak przedstawia się atmosfera w miejscu pracy i ewentualne warunki pracy?

M.

Wszędzie jest podobnie. Nikt nie chce trudnej młodzieży. Prywatne szkoły to głownie przechowalnia dzieci z depresją. Wyniki i tak uczeń sam musi wypracować. W prywatnych placówkach uczniowie zdają z klasy do klasy, w państwowych nikt się nimi nie przejmuje. W państwowych niestety zrozumienie młodego człowieka z indywidualnym podejściem do jego potrzeba przegrywa z bezdusznością nauczycieli i papirologią. I w tym zakresie szkoły prywatne są lepsze od państwowych.

buba

Grunt to dobry PR, a wyniki swoje. Ciekawe dlaczego zniknęła ze strony zniknęła informacja o wynikach. Kilka lat temu, gdy zdawalność była 100% wyniki publikowano, teraz milczą. Jest aż tak super? Dobry PR to za mało

Maniek

Nauczyciele zawsze potrzebni do Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta, płacą lepiej niż w publicznej

mona
@Maniek

Bzdura!

Monnetomaniaczka

Pracuję w tej szkole od dobrych kilku lat. Nie zarabiam kokosów, żeby nie było, że piszę kłamstwa i farmazony za kasę. To, co nauczyciele robią dla uczniów w Monnecie jest niewyobrażalne. To ciężka praca, z reguły po 10-12 godzin dziennie, bo nie ma tam nauczycieli bez pasji. Ja przynajmniej nie kojarzę nikogo, kto byłby po prostu "pracownikiem", tak po pokoju nauczycielskim patrząc. Szkoła nie jest przechowalnią - każdy uczeń, który tu trafia jest wyjątkowy. Pracuję również w państwowej, dużej szkole. Tam uczniowie, niestety traktowani są, mimo dobrych chęci, taśmowo. W Monnecie każdy jest wyjątkowy. Tego im zazdroszę, bo ja skończyłam niby świetne liceum w Warszawie. Dziś, jak znam Monneta od podszewki wiem, że moje renomowane, państwowe liceum się nie umywa do Monneta. Wyniki są naprawdę dobre. Jeśli ktoś chce znać szczegóły, to lepiej napisać mail lub umówić się na spotkanie z koordynatorem programu. A nie spekulować na forach. W szkole jest bardzo wysoki poziom (mam też porównanie z dwiema innymi szkołami IB w Warszawie). To okrutne pisać bzdury o innych.

J...

Ciekawe. Wyjątkowo wpałam tutaj. I co widzę? Monnet IB jako szkoła dobra??. Chyba jednak opiszę dokładnie tę szkołe. I nie będzie to pochlebna opinia. A mamy bardzo dokładne dane dot. matur, a przede wszystkich poziomu nauczania w PreIB. Generalnie jak ktos chce iść do PreIB to do każdej innej nie do tej. Poziom jest tragiczny. Albo gorzej niz tragiczny!!! Ale to na inny wpis. Z detalami już wtedy.

Zostaw merytoryczną opinię o Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta - Warszawa

Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta