Opinie o Ambra S.A w Warszawa

AMBRA S.A. - WZBOGACAMY ŻYCIE I DOSTARCZAMY PRZYJEMNOŚCI <br> AMBRA jest największym w Polsce producentem, importerem i dystrybutorem win. Wśród jej marek są takie ikony jak CIN&CIN, DORATO, EL SOL, FRESCO, PLISKA, PICCOLO czy najpopularniejszy w Polsce - CYDR LUBELSKI. W strukturach AMBRA działa też CENTRUM WINA - wyspecjalizowany dystrybutor win w cenie powyżej 20 zł (fine wines) do gastronomii, klientów indywidualnych i firm. Jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce wielu znanych, światowych producentów win.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ambra S.A w Warszawa

Kacper

Miejsce w którym stanowiska dobrze płatne obsadzone są przez wiele lat niezmiennie. Pracownicy na niższych stanowiskach zarabiają marne pieniądze, nie ma szans na duże podwyżki czy nagrody. Mało benefitów a jak są to na marnym poziomie. Ludzie mili to jedyny plus. Prezesi rozbijają się luksusowymi samochodami a zwykli pracownicy nie mogą liczyć na podwyżki. Odradzam.

@Byly pracownik

W ogóle? Czemu tak? chodzi o osoby z niższych stanowisk, które dołączyły dopiero pod koniec roku? i w sumie od lat macie po te 200 zł? jakie firma robię ewentualne poprawki na inflacje? Zdarzają się w innych obszarach?

Czy w firmie Ambra S.A są regularne szkolenia pracownicze?

Misia
@Monika

Jest różnica pomiędzy szkoleniem wprowadzającym a rozwijającym. Tych drugich praktycznie nie ma, chyba że jesteś kierownikiem czy managerem i chcesz się rozwijać

Adamsky

Szeregowy pracownik w sklepie nie musi posiadać żadnej wiedzy merytorycznej, wczoraj mógł sprzedawać pietruszkę, więc jako opcja dla <26 jeszcze ujdzie, ale potem tylko delikatnie powyżej płacy minimalnej. Szkolenia dadzą podstawę, spotkania z producentami potrafią być inspirujące, ale tylko dla osób z choć minimalnym zaangażowaniem, o co trudno gdy człowiek zorientuje się że ostatnie co robi to doradza w sprzedaży. Dla kierowników regionalnych ważniejsze są fanaberie działu marketingu i ich "akcje promocyjne", więc szykujcie się na dźwiganie ciężarów i przestawianie plakatów z kąta w kąt. Klimat korpo, jakaś śmieszna tytulatura stanowisk pracy, przygotujcie się na ploteczki i zawistne spojrzenia "przodowników pracy". Podwyżki praktycznie nieodczuwalne, wielka łaska jak 100 zl brutto dorzucą, nawet w czasie ostatniej inflacji. Tak więc zbierajcie doświadczenie i uciekacie do konkurencji, gdzie niemalże zawsze finansowo będziecie do przodu za ten sam zakres obowiązków.

@Adamsky

Średnia płaca podawana jest w wartościach brutto a nie netto. Nie wprowadzaj ludzi w błąd swoją niewiedzą.

Karolina Nowy wpis

Jak teraz może zarabiać taki trener zespołów sprzedażowych? Widzę ze od jakiegoś czasu prowadzona jest rekrutacja na to stanowisko. piszą ze jest ona w formie zdalnej, więc ciekawi mnie w jaki sposób może wyglądać teraz rozmowa rekrutacyjna. Co na niej weryfikują?

Ze względu na co brakuje rekruterów? Wczoraj wystawiono ofertę dla młodszego specjalisty ds. HR z oznaczeniem, że to w zasadzie praca od zaraz. zastanawia mnie przyczyna poszukiwań, bo może skorzystam z aplikacji. firma poszerza ten dział czy jednak rotacja?

Nie wiem jak z tymi oponami ostatecznie wychodzi ale w takim razie dobrze, że przy wsparciu IT można robić zdalnie z tego co widzę po ofercie, bo przynajmniej zmniejsza to ryzyko wypadku. Czy to dlatego w benefitach nie ma ubezpieczenia? Chyba, że coś źle widzę?

Miaa Nowy wpis

Hej. Niedawno szukali kogoś do IT, Warto się tam u nich zatrudnić w dziale??

Brakuje mi tu trochę dosyć podstawowej informacji o pracy, której szukam, chodzi o zarobki jak się ktoś nie domyślił ;) Ile aktualnie zarobi Kupiec? Pytam, bo w ogłoszeniu nie ma podane właśnie tego i ciekawy jestem, czy opłaca się w ogóle wysyłać papiery i przechodzić cały proces rekrutacji.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Waffle

Przedstawiciele pod agencjami jeżdżą na oponach wielosezonowych. Znając życie jak komuś stanie się krzywda to wymienia wszystkim w jeden dzień i stwierdza że góra nie była tego świadoma.

Marku
@Waffle

Przedstawiciele agencyjni dostają samochody od swoich agencji a nie od Ambr

Ktoś
@Adamsky

no rzeczywiście kwota podwyżki nie jest piorunująca, a może przy awansach są większe? w ogóle zdarza się u nich awansować? no i jak już temat pensji jest tu poruszony, to może napisałbyś jakie są u nich widełki płacowe? niby ktoś 2 lata temu pisał, że średnia krajowa, od tamtej pory nic się nie zmieniło?

@Ktoś

Jeżeli założyć, że średnia płaca za 2023 rok wynosiła ok. 5300 zł netto, to taki pułap wynagrodzenia jest tu możliwy jedynie jako kierownik "trudnego sklepu" w stolicy Polski w sytuacji spełnienia wszystkich możliwych warunków do maksymalnej premii, czyli praktycznie nigdy. Początkujący doradca to ok. 3300-3500 zł netto, taki z większym doświadczeniem po awansie na "starszego doradcę" ok 3900-4200 netto w zależności od wyrobionej premii, bo jest ona tam dość istotnym dodatkiem, najczęściej jednak tak skrojonym aby minimalnie się nań nie zakwalifikować. Regułą są takie kosmetyczne podwyżki związane z korektą płacy minimalnej, aby na rozmowie o pracę nie zniechęcać ludzi że startują 150 zł powyżej minimalnej ;) Awansów na ten moment praktycznie nie ma, poza wynikającymi ze stażu pracy. Kiedyś otwierali więcej sklepów, dziś raczej na miejsce nowego zwijają mniej rentowny. Przy awansach istotną cechą jest fanatyzm i bezkrytyczność poczynań firmy, mile widziane są t(usunięte przez administratora) Faktyczne kompetencje mają raczej wartość drugorzędną.

Mark
@Adamsky

Trochę bzdury… od 2 lat są podwyżki waloryzacyjne w połowie roku. Jeśli chodzi o zamykanie sklepów to bzdury… w ciągu ostatnich lat zostały zamknięte 2 sklep a otwartych kilka - tylko w ostatnich 3 miesiącach otworzyły się 3. Co do pensji minimalnej to raczej nikt jej nie ma a z drugiej strony ile chciałaby zarabiać osoba z zerowym doświadczeniem która się będzie uczyła.

@Adamsky

Pojęcie bezkrytyczności do poczynań firmy mnie zaciekawiło. Czy każdy pracownik zauważył jakieś aspekty, na które można było zwrócić uwagę? Spoglądam teraz na te dostępna ofertę dla przedstawiciela handlowego ds. detalu. Opiszecie ten obszar sprzedaży? jest tu ktoś kto aktualnie w nim działa i mógłby polecić?

Czy pracodawca Ambra S.A motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Hanna
@Kacper

Mógłbyś jakoś bardziej bezpośrednio powiedzieć o jakich zarobkach mowa skoro mówisz że marne? Jakieś widełki chociaż? Piszesz że nie ma szans na duże podwyżki - ale małe są jakoś regularnie, dają radę dogonić inflację?

@Hanna

Na większą niż średnia krajowa nie ma co liczyć. Oczywiście wszystko zależy od stanowiska, ale na tych zwykłych pospolitych tak jest.

Edyta
@Kacper

a jeśli miałbyś się odnieść do tych "lepszych"? co z jakimś awansami wtedy? bo pisali kiedyś, że niby ciężko ale to dosłownie na żadne nie ma tu szans? bo jeśli tak to co innego może tu motywować do pracy?

XYZ
@Hanna

Trudno odpowiedzieć o widełki bez stanowiska. Pracowałam tam i nikt nikomu się nie zwierza ile ma,a każdy narzeka że ma mało. Ja miałam wypłatę poniżej mediany na moim stanowisku- miałam niezbędne kwalifikację a do firmy trafiłam bez znajomości.

Czarna
@XYZ

To jak nie ma konkretnej kasy, to może ktoś opowie, jak wygląda kwestia podwyżek. Jest tak, że dają regularne podwyżki wszystkim a może tylko niektórym osobom?

Byly pracownik
@Czarna

Podwyżki:D 150-200 zł rocznie i to by było na tyle, czasem w ogóle nie ma

@Byly pracownik

Klientów traktują lepiej niż swoich pracowników. Raz na rok zrobią wielkie wydarzenie, zaproszą wszystkich pracowników aby poczuli się lepiej "w wielkim śwecie" a na codzień pracownicy traktowani są jamo zwykłe robole, zwolnią się - przyjdą nowi. Dyrektorzy Ci sami od wielu lat, trzymają się stołka za wszelką cenę a tylko mała garstka ma jakąkolwiek wiedzę merytoryczną nt. specyfiki swojej działki. Nie polecam dla osób poszukujących rozwoju i ambicji, sama kadra zarządzająca mówi że lepiej zatrudniać osoby bez ambicji to nie będą mieli oczekiwań :)

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Ambra S.A?

Matias

Nie, aktualnie Ambra nie robi żadnych wyjazdów i spotkań integracyjnych dla pracowników. Nawet przed Świetami nic nie było. Oszczędności????

Ale to zawsze coś, a jak daleki to jest wyjazd? To wyjazd tylko dla pracowników, czy można zabrać np. współmałżonka? I czy płacą normalnie za taki wyjazd?

malina
@Monika

Długo nic nie było przez covida. Raz w roku jest konferencja, ale też nie jadą na nią wszyscy, tylko kierownik działu wyznacza delegację. W sierpni jest też wyjazd na wolontariat na święto wina. Przy konferencji dzień jest płatny, przy wolontariacie, jak sama nazwa wskazuje, firma opłaca nocleg i wyżywienie. Wyjazdy są tylko dla pracowników.

Olga
@malina

Ile czasu trwa taki wyjazd na wolontariat? I czy to obowiązkowo trzeba jechać na to święto wina czy to dobrowolne?

Poszukuję zatrudnienia na Księgowa. Ambra S.A oferuje taką pracę. Czy zdarza się zmiana formy zatrudnienia w późniejszym czasie?

Czy w firmie Ambra S.A są regularne szkolenia pracownicze?

Pracuję w Ambrze od 2 lat, nigdy nie miałam szkolenia. Na jednym ze spotkań, padła informacja, że "szkolenia nie są najważniejsze".

Niestety nie :)

Markus

Mój staż w Ambra SĄ można liczyć już w latach dwucyfrowych. Liczba szkoleń przez ten okres to 1. Zdaje się ze firma preferuje żeby pracownik zdobywał większa wiedzę we własnym zakresie. Na szkolenia dofinansowywane czy zajecia językowe może liczyć tylko wyższy szczebel.

Pracując od kilku lat raz miałem szkolenie z excela i to przez przypadek, bo było wolne miejsce

Weronika
@Markus

Cześć Markus, wspomniałeś, że w firmie pracujesz już dłuższy czas. Rozumiem, że na szkolenie nie ma co liczyć ale jakie inne plusy bycia ich pracownikiem mógłbyś wymienić? Skoro tak długo już tutaj pracujesz to wnioskuje, że muszą gwarantować dobre warunki pracy.

Daria

Co roku obiecali mi szkolenia i co roku coś się działo, że tych szkoleń nie dostawałam. Koleżanki miały tak samo, więc to raczej zasada w tej firmie. Szkoleniami starali się zmotywować i zachęcić pracownika do dalszej pracy, ale po kilku latach przestałam wierzyć w mityczne szkolenia:(

@Daria

Ale to chodzi o szkolenia zewnętrzne np. w jakiejś innej firmie, czy szkolenia wewnętrzne prowadzone przez bardziej doświadczonych pracowników? Chociaż na początku współpracy taki świeżak może liczyć na jakieś przeszkolenie?

Misia

malina

Pracuje tu 2 lata i uwielbiam ludzi, którzy pracują razem ze mną. Moja szefowa jest bardzo ugodowa, nie mam problemu z urlopem, dniem wolnym itp. Płace powinny być większe, biorąc pod uwagę inflację.

@malina

O, czyli nie było żadnych podwyżek kasy od początku tego kryzysu inflacyjnego w PL? A pracownicy jakoś wnioskowali o podwyżki i firma odmówiła, czy po prostu ludzie czekają i nic nie mają?

Krystyna

Może ktoś z was pracuje jako Doradca w Centrum Wina i opowie trochę o stanowisku? Na stronę firmy wstawili ofertę pracy i nie wiem czy aplikować. Zarobki są w porządku? Wyczytałam że macie szkolenia produktowe, a jakieś inne też się zdarzają?

nowy

Witam, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć nt pracy w Dziale Zakupów? Na jakie warunki płacowe można liczyć na stanowisku specjalista ds. zakupów? Jaka atmosfera pracy?

Edyta

witam, zauważyłam na stronie, że szukają obecne młodszego prawnika do siebie. ogólne warunki są opisane ale czy ktoś może napisać jak praca w firmie tak właściwie wygląda? coś na temat atmosfery i przewidywanych zarobków na tym stanowisku? ktoś kiedyś odradzał pracę twierdząc, że mało benefitów jest a ja w ofercie widzę ich sporo, więc o co może z tym chodzić?

Jaki jest powód, dla którego zarząd firmy to mężczyźni? Gdzie są kobiety?!

Jak wygląda ścieżka kariery w Ambra S.A? Czy trudno jest zdobyć awans?

Mark

W SA? Pewnie zależy od działu ale raczej ciężko może być. Powiedz w jakim dziale to może będzie jaśniej.

Krystyna
@Mark

A czemu z góry założyłeś że i tak raczej ciężko o awans?

Marina
@Krystyna

Pomyśl... może człowiek tam pracuje :)

Agnieszka
@Marina

nikt nic nie odpisuje wiec moze to plotka? roznie bywa ;)

Melvin

Bardzo trudno, chociaż w trakcie rozmowy o pracę, będą mówić co innego. Stanowiska od lat obsadzone przez te same osoby.

@Melvin

A czyli na rekrutacji obiecują możliwość awansu a potem i tak grzeje się ten sam stołek. A jak z rozwojem? Wysyłają na szkolenia żeby złapać trochę wiedzy?

Dds

Jakimi samochodami obecnie jeżdżą przedstawiciele handlowi? Czy auto jest do dyspozycji po godzinach pracy? Czy jest to zwykła osobówka czy auto w wersji z "kratką"? Czy wozi się dużo materiałów reklamowych/towaru do klienta?

@Dds

Interesuje cię praca PH? Pisałeś jakiś czas temu więc może już aplikowałeś? Dowiedziałeś się czegoś jeśli chodzi o te samochody? Jakby co to napisz bo mnie też przydałoby się info.

Ivan
@Andrzej

Też chce się dowiedzieć jakiej marki auta.

Zostaw merytoryczną opinię o Ambra S.A - Warszawa

• Jak się pracuje w Ambra S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Ambra S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ambra S.A?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ambra S.A?

Kandydaci do pracy w Ambra S.A napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ambra S.A