Aludesign S.A.

Opinie o Aludesign S.A.

Jak często szukają tu nowych do przyuczenia i jeśli już to z jakich przyczyn są potrzebni kolejni? Mam przed sobą ofertę dla pracownika produkcyjnego w tym zakresie a widzę, że z pól roku temu jedna Pani też takim ogłoszeniem się interesowała. Czy po takim czasie można już awansować?

Także z niecierpliwością czekam na odpowiedź względem tego w którą stronę poszły aktualne place. Na stronie piszą o przyjmowaniu osób do przyuczenia. w tym przypadku można oczekiwać jedynie minimalnej czy jednak można się zaskoczyć? I jak długo przyuczenie trwa?

Kandydat Nowy wpis

Dzień dobry, Jaka jest aktualnie sytuacja w tej firmie? Bo rożne opinie krążą. Podobno bardzo dobre zarobki jak i warunki pracy. Kierownictwo bardzo kompetentne, sami fachowcy z górnej półki. Firma pnie się prężnie w górę idealnie sobie radzi w tych trudnych czasach. Czy stronka internetowa jest aktualna i na wyposażeniu są " 5 osiówki" i inne wymienione obrabiarki? Czy zakład jest w stanie obsłużyć klienta w zakresie budowy formy? Jak atmosfera na produkcji? Czy po nowym roku płace poszły odpowiednio w górę dla wszystkich? Dziękuję za odpowiedzi.

Czemu do teraz nie podali stawek dla Sales Managera? Teraz widzę po opiniach, że ze dwa lata temu ktoś już się do tego odnosił. Po takim czasie o ile wynagrodzenie mogło się już podnieść?

Aplikowałeś do Aludesign S.A. na stanowisko Sales Manager z językiem niemieckim? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Adka

Widziałam, że szukają pracownika na produkcję do przyuczenia. Oferują umowę o pracę po okresie próbnym. Na próbnym jaką umowę dostanę? Ktoś w opiniach kiedyś pisał, że są pracownicy zatrudnieni na uop jak i zlecenie - czy umowa zlecenie jest właśnie przez okres próbny?

Karol

Jakie jest u was wynagrodzenie bo firma neapco -srapco nie chce dawać podwyżek 5 procent na okres stycz marzec od wynagrodzenia kpina czy są u was przyjęcia rozważamy przyjście z jaką stawką się u was startuje wiem że co niektórzy co przeszli do was to mieli stawkę taka jaka dotąd w neapco

Robi

Od jakiej stawki się zaczyna w alu pracę bo słyszałam że więcej niż starsi pracownicy czy to prawda

Honorata
@Robi

A o których stanowiskach teraz piszesz, bo może to od tego jest zależne? weryfikują doświadczenie i na podstawie tego stawki ustalają? i ile ci starsi tu zarabiają w takim razie?

Dominika

Sales Manager z niemieckim - jakiego certyfikatu wymagają, o ile w ogóle? I jaka stawka jest proponowana, jeśli ktoś wie coś na ten temat, proszę o bardzo szybką odpowiedź.

Pytający

Jaki jest system pracy w utrzymaniu ruchu i na jakie stawki można liczyć? Dzięki

Ryszard

Szukają właśnie kilku osób do pracy. Chce aplikować na operatora maszyn odlewniczych. Niestety nie podali stawki tylko że jest atrakcyjne wynagrodzenie. Wrzućcie info jak tu płacą bo wolałbym nie być zaskoczny na rozmowie jak stawka nie będzie za wysoka.

Kutonapletes
@Ryszard

Jest git, ale praca do najlżejszych nie należy.

Bobbi

Witam Chciałbym wrócić z zagranicy z powrotem do Polski dlatego Szukam nowej pracy w okolicach Gorzòw Sl. I chcialbym Sie dowiedziec Jak mniejwiecej wyglada wynagrodzenie a Aludesing? Dziekuje z góry za odpowiedzi! Dziekuje i pozdrawiam

@Bobbi

I jak tam? Udało się coś znaleźć?

Karol
@Bobbi

4000tys z przodu

Kamila

Ile zarabia kobieta w tej pracy ??????na hali

Czy pensja w Aludesign S.A. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Pracownik Produkcji, ich ogłoszenie jest 13 marca na GoWork.pl.

Maruda

Pensja podstawa, premia, dodatek za godziny nocne, 50% i 100% za godziny nadliczbowe, czasem jakaś premia dodatkowa od przełożonego.

Olga
@Maruda

Ale faktycznie tak to jest realizowane czy to jest tylko na papierze lub obietnice na rozmowie rekrutacyjnej? Naprawdę to jest przestrzegane?

@Maruda

A ile wynosi dokładnie stawka godzinowa? Bo tak to ciężko sobie wykalkulować ile wynosi te 50%

Smutas
@Dominika

Wszystko zależy jaką masz stawkę na umowie,(netto najlepiej liczyć) wtedy dzielisz przez liczbę godzin w miesiącu i wiesz ile Cię wychodzą 100 a ile 50.

Aleksandra
@Smutas

zdarza sie ze ten sam pracownik na tym samym stanowisku ma rozna stawke godzinowa na umowie ? nie dochodzi do spięc w firmie przez to ?

Smutas
@Aleksandra

Oczywiście że dochodzi do spięć. Tylko że pracownicy na umowie mają stałą pensje+dodatki, a na zlecenie tylko stawkę godzinową + czasami przełożony może coś dołożyć

klient
@Smutas

a jak można pracować na produkcji w systemie pracy 8h na umowę zlecenie? raczej to jest niezgodne z przepisami. dobrze że mam zrzut. Proszę też umieszczać wpisy na forum!

Ilona
@klient

A niby czemu to ma być niezgodne?

do sprawdzenia
@Ilona

Ponadto zleceniobiorca powinien uważać, aby nie zostać wykorzystanym przez zleceniodawcę. Chodzi głównie o to, aby zlecenie wykonywane przez zleceniobiorców nie spełniało w rzeczywistości kryteriów stosunku pracy. Kryteria te to przede wszystkim: stałe miejsce i godziny pracy, wykonywanie pracy w podporządkowaniu organizacyjnym i służbowym, bezwzględny wymóg osobistego świadczenia pracy. Jeżeli z treści umowy zlecenie wynika konieczność wykonywania pracy w warunkach podporządkowania, osobiście oraz odpłatnie, w określonym miejscu i czasie, to umowa ta jest w rzeczywistości umową o pracę.

Czyli ile netto ?

Aleksandra
@do sprawdzenia

Ze wszystkim się zgadzam, ale jedno mnie zastanawia, czemu Ciebie jako klienta dręczy forma zatrudnienia ludzi na produkcji w tej firmie?

Papa

Witam, jak wygląda obecnie praca i atmosfera w Aludesign? Potrzebują pracowników, jeżeli tak to czy warto?

Na stronie internetowej GoWork.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy Aludesign S.A.. Poszukiwani są Brygadzista Produkcji. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Scotti

Pracowałem w tej firmie nie poleciłbym jej nawet najgorszemu wrogowi

Ktoś kto pracuje
@Scotti

Widocznie byłeś słaby

Edi
@Ktoś kto pracuje

Slaby raczej jesteś Ty ze dalej tam pracujesz..Widocznie nie stać Cie a inna prace...Zwolnilem sie po parunastu latach i nie żałuje...żałuje jedynie tego czasu poswięconego dla tej firmy...nie warto to juz wiem...człek uczy sie na błedach...

Meli
@Edi

Racja popieram opinię. Dla tej firmy już nie warto się poświęcać.

Ktoś kto
@Edi

Spokojnie, otrzyj łzy i przestań rozpaczać :) Pracowałeś kilkanascie lat? Brawo ale za starego właściciela. Teraz jest nowy Szef, nowa hala i nowe zasady. Widocznie nie pasowałeś, nie dałeś rady i teraz wylewasz swoje żale, winisz innych o porażki zamiast patrzeć na siebie . Trzymaj się i pamiętaj że życie na pracy się nie kończy... nawet Twoje :)

Nikt ważny
@Ktoś kto

Kolego @Ktoś kto, @Edi pewnie nie rozpacza a pisze o swoich odczuciach i jak widzę pisze prawdę. Ja też tu jestem jakiś czas i mimo że w starych czasach nie było idealnie , to teraz to co tu jest dalekie jest od normalności. Nowy szef jest i to prawda, ale nowa hala... hala powstała za starego właściciela - aktualny postawił namiot i jak wygląda wszyscy widzimy oraz dobudował kawałek hali bo obiekty w oleśnie wystawił na sprzedaż (o ile to prawda co się mówi już sprzedali) . Co do pasowania do zespołu wielu już tak hucznie krzyczało jak ty i dzisiaj już ich nie ma i to co wiemy nie z własnej woli odeszli:). A że na pracy w Aludesign się życie nie kończy to masz rację, bo ci co tam byli długo i można powiedzieć współbudowali markę starej firmy i odeszli (dziewczyny i chłopaki) jak słychać w innych zakładach całkiem dobrze sobie radzą. Niestety nie wszyscy (w tym i ja) mają tyle odwagi, możliwości i umiejętności co oni. Ja tu widzę co się dzieje, jak na razie stare detale dają nam prace, te uruchomione za poprzedniej władzy. To co teraz produkujemy , to albo (usunięte przez administratora) którego nie umiemy nalać (relkamacji tyle że nikt nawet nie liczy) i klienci sami od nas uciekają. Gdzie ten złoty interes na lampach... tam to tylko kierowcy mają co robić, woża odlewy w te i spowrotem . Mam nadzieję że ktoś się w porę obudzi bo jak tak dalej będzie to aż żal będzie na to patrzeć. Szkoda się tu dalej rozpisywać bo wszyscy widzą co się tu dzieje , bo nic to nie zmieni. A jak nikt tu organizacji nie zmieni i nadal będzie taka metoda spychania i krycia swojej pupy to dobrze tu nie będzie.

Katar
@Nikt ważny

Jeśliby chodzi o jakość to masz kolego troszkę racji. Kontrola jakości to starszy pan szkolony za czasów starego polmo,jak wychodzą krzyżaki za ciasne to tnie jarząbka ,a jakby nie patrzeć to powinien mierzyć je a nie organoleptycznie sprawdzać. Jeśli operatorzy nie mają sprawdzianów o których góra nawet nie wie to kto odpowiada za wymiaru ????? Tak jak wszędzie QS odpowiada za wymiaru i za każde skuchy dostaje na garba. Nawet pan który był tutaj na chwilę z Praszki stwierdził że z I. nie da się pogadać i nic zmienić. Ma być po staremu a nie lepiej.... Ocenę zostawiam tym którzy to czytają.

Jak to możliwe:
@Katar

Taki nowoczesny zakład z elementami do respiratorów i tylko „starszy pan szkolony za czasów starego polmo” jako kontrola jakości??? „Góra” nie wie, że operatorzy nie mają sprawdzianów??? Resztę maila („pan z Praszki” i szukanie „odpowiedzialnych” – tzn. winnych) - pozostaje do oceny tym, którzy to czytają.

Mada
@Ktoś kto pracuje

Bo kolega ma rację ???? widocznie był słaby

Szukam pracy na Pracownik Produkcji. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat oferty firmy Aludesign S.A.? Czy oferują tam zarobki w okolicach 4500 ? Jaka forma umowy jest proponowana?

lol

4500 to we Wrocku wyciągniesz

Paulina
@lol

Ale chyba netto co nie? Mam nadzieję, mąż szuka, myślę że dałby radę :)

Prana

Czy ktoś myśli o podwyżkach dla pracowników ? Wszystko tak idzie w górę że wypłaty zmarniały bardzo/

Inflacja
@Prana

Tak, tak, już się wyrywają żeby podnosić pensje. Teraz jest tyle powodów żeby nie podnosić jak nigdy dotąd - prąd, gaz, pandemia, nowi kierownicy... Prezes kiedyś w Oleśnie powiedział co należy zrobić jak się chce więcej zarabiać;-)

Halina

Cześć, zmartwił mnie trochę wpis @Czesio, który wspomniał o zabieraniu dodatków finansowych w Aludesignie. Czy ktoś mógłby jeszcze coś na ten temat napisać? Za co dokładnie te dodatki są zabierane i jakie to są kwoty? Jak często się to zdarza?

Dyrektor Produkcji
@Halina

Dzień dobry, Postaram się odpowiedzieć na kilku przykładach: 1. Spadła liczba nadgodzin - z różnych przyczyn, które były już wyjaśniane pracownikom przez moją osobę w transparentnej komunikacji. 2. Premia jest wypłacana regularnie z pewnymi wyjątkami jak dla przykładu nie uzyskanie poziomu wydajności i wzorowej jakości. Dlaczego pracownik x ma otrzymać taki sam dodatek do pensji jeżeli jego wyrób nie dość, że wyprodukowany w mniejszej ilości to jeszcze cały ląduje w złomie? 3. Nagradzamy dodatkami takie inicjatywy jak: brak palenia, wykonywanie prac ciężkich, specjalne dodatkami za system sugestii, specjalna nagroda prezesa, nagroda dyrektora, czy bonus za wybitność. Nagród i dodatków jest dużo: ludzie jednak nie mówią o tym co dobre, ale o tym jak zostają poszkodowani bo ktoś nie dał im 100-200 pln premii za to, że np narazili organizacje na straty swoją postawą i/lub złamali rażąco zasady BHP. 4. W ciągu roku odbywają się regulacje płacowe. Część załogi otrzymuje takie regulacje za to, że pokazuje nam każdego dnia, że zależy im na pracy z nami. Ta droga jest otwarta dla każdego pracownika. Ja jestem dumny ze swojego zespołu produkcyjnego, inżynieryjnego oraz planistycznego, że pomimo tylu wyzwań działamy jak jeden zespół! Ten sukces oraz ponadnormatywne zaangażowanie będzie i jest nagradzany! Pozdrawiam KubaP

@Dyrektor Produkcji

Jak jest tak pięknie to dlaczego odchodzą pracownicy? Było dobrze ale za Marcusa, teraz to paranoja. A zarobki porównywalne do innych zakładów. Nagrody wiadomo dla kogo bo nie dla szeregowego pracownika. Byłem, widziałem, podziękowałem

Dyrektor Produkcji

Nie znam Markusa i nie wiem jak było w jego czasach. Wiem jednak, że żyjemy w innych czasach niż 5-10 lat temu. Rynek się zmienia i firma także musi się zmieniać, by poprawiać jakość swoich produktów oraz szkolić pracowników. Pracownicy odchodzą i przychodzą. Mamy na liście osoby, które odchodziły i wracały do organizacji z powrotem. Wydaję się, że wszędzie trawa jest bardziej zielona niż u nas. Rzeczywistość to weryfikuje. Wracając do wynagrodzeń każdy z pracowników zaangażowany w przenosiny Odlewni dostał dodatek w postaci bonusu od Prezesa! Niestety mija się Pan z prawdą, bo osobiście nagradzałem tym dodatkiem 70% załogi… na ODC każdy dzień w weekendy jest nagradzany dodatkiem do pracy. Pozdrawiam KubaP

@Dyrektor Produkcji

Wszystko pięknie tylko jak długo będziesz dyrektorem, poprzednik też dużo mówił a wyszło jak zawsze i trzeba było się zwolnić.

Marecki
@Halina

Zabierać to oni umieją i to bardzo szybko z tego co slyszalem wszystkim pracownikom ktorzy sie zwolnili ostatnio bez porozumienia stron i nie tylko pozabierali całą premie chodz ludzie mieli przepracowany caly miesiac to sie nazywa te ich normalne podejscie do czlowieka.Żmija nie ma tyle jadu co oni i nowy pan Dyrektor Kuba P.Musi pokazać kto rządzi..ważne ze sobie dawają wysokie premie i auta służbowe..

Stasek
@Dyrektor Produkcji

Kuba P co ty chłopie (usunięte przez administratora)za głupoty jakie do datki dajesz hahaha koń by się uśmiał. Na spotkaniach drzesz papę ile to firma jest w plecy przez te nie Szczęsne braki. A pochwal się ilu ludziom zabrałeś premie. i jeszcze te kary jak podpadniesz musisz pracować dłużej za karę haha. Ta firma coraz bardziej schodzi na psy

Potwierdzacz
@Marecki

Dokładnie potwierdzam informacje … jako jedna z osób które opuściły zakład … premia została zabrana , bez uprzedniego poinformowania że coś się źle zrobiło , że premia będzie zabrana … kompletnie nic …

Ktoś z Byłych
@Dyrektor Produkcji

Hahah i nadszedł ten czas że kolejny odchodzi dziwne co nie. Ale odradzam tam pracy atmosfera nerwowa a to szkoda zdrowia

Vka
@Dyrektor Produkcji

Cały rok pracować ponad siły żeby raz dostać premię specjalną. Dziękuję. Normy wywindowane tak że ciężko co kolwjek nadrobić na premię specjalną prezesa czy dyrektora

jjj
@Vka

Pewnie robili ponad normę, bo obiecali za to bonus... Raz drugi i norma w górę... I kto jest temu winien?

Firma szuka programisty robota od kilku miesięcy. Czy ktoś może coś tutaj napisać na ten temat. Jak to wygląda praca od wewnątrz? Na stronie firmy typowe warunki a jak szczegóły?

@Kandydat

Klikanie w buźkę to żadna odpowiedź.

Ariel
@Kandydat

Kolego. Najlepiej zadzwoń ,przyjedź ,zadaj dużo pytań i zobacz jak to wygląda w normalnym dniu. Tak chyba Anię trudne. Nie patrz na buźki bo je wstawiają ludzie złośliwi i nie mający pojęcia jak taka praca wygląda.

Edi
@Ariel

Ariel to chyba Ty nie wiesz jak tam praca wygląga i jak tam ludzi traktują a szczególnie ost.nowy dyr.!

EDI ????
@Edi

Słuchaj EDI masz coś do dyrektora to mu to powiedz! Jedyny szczery gość z góry z ktorym normalnie pogadasz! Na odlewni podobno dał wysokie podwyżki.(usunięte przez administratora)

Ariel
@Edi

Ja wiem jak wygląda bo pracuje na produkcji i nowy dyro nie ściemnia jak poprzedni "Ukrainiec". Jak coś nie pasuje to mówi ,jak pasuje to potrafi docenić. Nie wiem jakim jesteś pracownikiem ,ale jak coś nie pasuje to się zwalniam i nie pierd... bzdur jak ty pracując dalej i użalając się nad sobą. Pozdrawiam i do zobaczenia na hali.

nowy
@Kandydat

Nie polecam, Terminy na wczoraj, duże naciski i brak kompetencji kierownictwa. Robot to jedno, a technologia dla której jest wykorzystywany to drugie. Na odlewni (usunięte przez administratora) a na obróbce słabo dopracowane maszyny. Kasa za obsługę tego wszystkiego śmieszna a wymagania jakościowe na najwyższym poziomie.

@nowy

Nie polecam, ważna jest tam ilość a nie jakość...

ddd

czemu z tych maszyn tak smierdzi?? nikt o to nie dba??

Xxx
@ddd

Jak normy wygórowane to załatwiają potrzeby na miejscu

ppp
@Xxx

a podobno to taka nowoczesna firma

Gace
@ddd

Ja wchodzę na odlewnię ostatnio a tam kobiety leją na maszynach ????????????czy ta firma już całkiem spadła na sam dół. Czy już nie mają ludzi do pracy to ratują się kobietami. Porażka dla niby takiej nowoczesnej firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Aludesign S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Aludesign S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Aludesign S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aludesign S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Aludesign S.A.